The Witcher 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

molnibalage83
#13996

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13995
Egy kis Dettlaff zenére 😊
molnibalage83
#13994

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Count Adyn
#13993
hu hát én még fanmade angol forditást olvastam az nem volt tulbonyolitva😊

\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"

#13992
Nem tudom én nem éreztem ezt. Szerintem kerek volt amennyire kellett, főleg a folytatás tudatában. Nagyon várom a záró darabot, mert ugye az majd rendbe tesz gondolom jó pár dolgot. Plusz ebben a kötetben több jó történet volt 😊 Bonhart szerintem az egyik legjobban eltalált karakter ebben a részben.
Palinko
#13991
Most én is nagyon gondolkodom hogy a befejező résszel nem várom meg a fordítást és inkább elolvasom angolul, csak az eddigi magyar könyvekből kiindulva elég nehéz a nyelvezete. Szerinted mennyire vészes? Vagy túl lehet lendülni az ilyen ritka szavakon és meg lehet érteni a lényeget? Mert a magyar fordításban azért belevittek régies kifejezéseket meg mindent abból feltételezem hogy az angol is hasonló lehet.
Count Adyn
#13990
jah télleg azok kicsit hoszabbak már, nekem összefolyt nagyon mert egyhuzamban olvastam mindet angolul, igy nem volt zavaró 😊

\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"

Palinko
#13989
Az első két könyv valóban, de utána már kitört a sztori a novellák keretei közül szerintem.
Count Adyn
#13988
igen mert nem regények hanem novellák😊

\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"

Palinko
#13987
Megvoltak a jó pillanatai, élvezetes volt olvasni, nagyon jól ugrált a szálakon sztem. Na de innen asszem Fecske torony könyves spoiler

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Megvolt a végén a katarzis is, de most így pár órával a befejezés után van egy olyan érzésem, hogy ennyi? Kicsit olyan érzésem van, hogy nem történt semmi a könyvben a 430 oldalt össze lehetne foglalni fél oldalban és nyugodtan folytathatná a következő könyvvel az olvasó, mert érteni fog mindent.

Pedig elég sok szereplő volt, már nekem több is mint amit meg akartam jegyezni, legtöbbnek csak úgy kb tudtam a nevét és történet alapján beugrott hogy na ő az. Szerintem kicsit túlzásokba esett az író itt.

Ciri történetén látszik, hogy az volt a fő meg legjobban kidolgozva, meg legjobban megírva, de úgy érzem történhetett volna vele még egy és más az 1 hónap alatt még a kunyhóban volt, ne csak mindig a mesélés, visszaemlékezés.

Geralték története nagyon fele más, az nyilván lényeges volt amit beszélt a tündével, meg annak ott lett a vége igazából, de hogy ha más nézőpontból nézzük egész végig keresi a druidákat akiket végül megtalál, azt nem történik ebben a regényben semmi... Meg látjuk igazából tök mindegy, mert Ciri már pont el fog teleportálni onnan ahol van, bár kéltem hogy vissza a szigetre, de valszeg olyan helyre ahol a druidák nélkül gyorsabban megtalálnák.

A töltelék szálak működtek, nagyobb képet kaptunk Ciriről, meg egy kicsit a politikáról. Csak egyszerűen van egy olyan érzésem, hogy utolsó előtti könyv és nem haladtunk sehova. Nagyon arra számítottam hogy a Geralt-Ciri-Yen-Triss négyesből legalább 3 találkozni fog és Ciri tuti egy lesz a 3 közül. Hát nagyon nem ez történt. Kicsit olyan érzés, hogy végtelenségig elhúzhatná az író így sztorizgatva. Valahogy a játékok annyira jól működtek ilyen szempontból, egyik után sem volt ilyen hiányérzet, kerek történet mégis akkora nyitott véggel ahol mindig lehetett jól folytatni.

A könyvek viszont sokszor olyanok mintha 2-3 nagyon vaskos fejezetek lennének 1 könyvben és önálló könyvként már nem is nagyon funkcionálnának.
MerlinW
#13986
Hunglish.

[merlinw.org]

#13985
Azt szeretném kérdezni, hogy AQUA Electromax-ban (Győr) milyen nyelvű a borító a dobozos The Witcher 3 GOTY-n???
#13984
Kezd előről a trilógiát, én is azt szoktam 😊
#13983
Kint vannak az udvaron, a házban a páncél és fegyverállványok vannak többek között. Tegnap előtt toltam végig a blood and wine-t nagyon hiányzik, egyszerűen nagyon sajnálom hogy vége van, még a szoborépítős questet megcsinálom és kifújt... 😞
#13982
Gagyi. :/

Elovastam a Fecske-tornyot. Hát nagyon jól sikerült maradjunk annyiban 😊 Remélem már fordítják a záró darabot...
#13981
A Blood of Wine-t most most kezdtem el játszani . A Sweet House küldetésben megrendeltem elöször a köszörükövet és a páncéljavitó asztalt és nem találom őket pedig a mappon rajta vannak . 1 nap eltelt kiirta megérkezett . Hol vannak valami pincében ? A ház renoválást 5000-ért még nem rendeltem meg .
Utoljára szerkesztette: horthy, 2017.05.01. 18:15:54
TOMSILENT
#13980

AMD FX-8350 4,0 Ghz | GIGABYTE RX580 8GB | 720 GB SSD | 2T HDD | 32 GB RAM | CM 700W PSU | GIGABYTE 970A-DS3P lap | AOC G2460F |

#13979
Én is "belelapoztam"...és azzal szembesültem,hogy már megint olyan nevek,akiket 2 pillanat alatt elfeledhettem...aztán tisztán emlékeztem,hogy ért véget az 5.kötet..és keresem a fonalat,meg a hangulatot,hiszen persze,hogy megint a Geralt/kaland arányt fogom kevésnek érezni és az egyebet sokallani....😊
#13978
Sziasztok! a sigi reuven gróf kincse illetve a kölyök nyomában fő küldetés mind a kettő 12 szintet követel,nos az lenne a kérdésem,hogy mind a kettőt meg kell csinálni vagy ha választok egyet akkor másik automatica nem vállasztható köszönöm további szép napot!

Palinko
#13977
Ja így már értem.
#13976
Anno az első könyvnél a PalyOn nyilatkozta valahol, hogy külön kezelik, mivel a könyv irodalom, a játék meg játék. Szerintem is jobb lett volna meghagyni a játék kifejezéseit, de igazából így is jó.
Palinko
#13975
Jogos, de kemény 3-szor fordult elő az 5 könyvben... Lehet megkockáztattam volna a cserét.

Egyébként nem tudom miért kezelitek ennyire külön a játékot meg a könyvet, ha jól tudom ugyanaz a Play On forgalmazza a játékokat aki a könyveket. Szóval nálunk lehetett volna egységesíteni, teljesen függetlenül az angol vagy lengyel vagy bármilyen nyelvű kiadásoktól.
#13974
Eddig is így fordították a könyvekben.
A könyvek fordításának semmi köze nincs a játékokhoz.
Utoljára szerkesztette: BoldiHUN, 2017.04.30. 11:09:54
#13973
Azon nekem is fent akadt a szemem, de annyira nem megrázó, mint anno a Witcher - Vaják. De ilyenekre figyelhetett volna azért a fordító, még, ha külön is kezelek a játékot és az irodalmi műt.
Palinko
#13972
Most kezdtem olvasni az új könyvet és már a 3. oldalon mivel kell szembesülnöm? Sikerült a vad falkát úgy lefordítani, hogy zord vadászat... Hát már a witcher vaják fordítást is nehéz volt elviselnem, ez most egy újabb csapás, miért nem követik a játék szókincsét a kulcspontokon? Tényleg hihetetlen.

Mert szerintem a vad falka annyival jobb kifejezés és szebben néz ki a mondatban is, hogy át kellett volna venni.
blackcalibra
#13971
Neeee..... Egy istenverte humorista géniusz veszett el benned! 😄
#13970
Becsukod az ablakod 😊
blackcalibra
#13969
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami modot a szél mérséklésére?
Egyet találtam a nexusmods-on, létezik még valami más megoldás is esetleg?
molnibalage83
#13968

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13967
A könyvek eladásáról nem tudok nyilatkozni persze, de a játékokból nem kap pénzt, anno asszem egyszeri összegért adta el a jogokat a CD Project-nek, legalábbis nekem rémlik valami ilyen nyilatkozata volt, nem hitt a játék sikerében, inkább az egyszeri kisebb de biztos pénzt választotta.

Az élet gyenge kezdés után erős visszaesés.

Ainz
#13966
Ingyen Witcher EE GOG-ra
ITT
Utoljára szerkesztette: Ainz, 2017.04.25. 15:38:07
erasmus4
#13965
Szerintem a játék miatt jóval több ember megveszi, mint amennyi előítéletes, hogy játékkönyv (Bár az a vásárlót jellemzi, hogy meg se nézi mit vásárol).
Amúgy én is előítéletes vagyok a játékkönyvekkel kapcsolatban, mert olyat még nem olvastam ami megközelítené a remekművek szintjét, de ha rendesen megírják (értsd. tisztes iparosmunka) kellemes szórakozást nyújtanak.

#13964
Ezt én is olvastam, inkább arra gondoltam, hogy a játékok nélkül lehet hogy a könyveit nem is adják ki Lengyelországon kívül, így meg világszerte megjelent nem kevés példányban és gondolom a könyvek után csak kap jutalékot.
#13963
Valószínűleg. Egy riportban azt nyilatkozta, h igaz, h a játékok miatt növekedett a könyvek eladása, de ugyanakkor sokan azért nem veszik meg őket, mert azt gondolják, h "játék könyv" és előítéletesek.
molnibalage83
#13962
Csak nem annyira, amennyire tehette volna. Nevetséges áron adta el a jogokat az első játék előtt. Ahhoz képets, hogy tízmilliós nagyságrendben adtak el játékokat ő legfejebb néhány tízezred, ha keresett vele.

Itt

A másik, hogy sokan azt hiszik, hogy a könyvei a játék után íródtak, tehát fantáziátlan iparosnak látják őt. Lehet, hogy ez fáj neki jobban.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13961
Nem kizárt. Írja hogy magukat a szervezőket is meglepte hogy mekkora tömeg volt.

A játékok durván megdobhatták a könyvek eladását. Én is a 2-ik játék után kezdtem el keresni és venni könyveket.

A Fecsketornyot én is megrendeltem. Most már neme is bármikor hozhatják.
#13960
Nem hinném hogy háta közepére sem kívánja a játékot ami világszerte ismertté tette. És valószínűleg gazdaggá.
#13959
Gondolkodtam, hogy felnegyek pestre, de nem lett kész a kocsim műszakija, úgyhogy nem mentem. Viszomt ma meghozta a posta a könyvet 😊
molnibalage83
#13958
Lehet, hogy változott a véleménye...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13957
Érdekes cikk...

Itt járt a Witcher videojáték ötletadója

Találkozott/dedikáltatott vele valaki?

Azért a cikk utolsó mondata kissé meredek.

"Witcher videojátéksorozat, aminek az utolsó része konkrétan a világ egyik legjobb játéka, amit a lengyel kormány Sapkowskival együtt kvázi nemzeti kincsként kezel."

Ha jól tudom Sapkowski a háta közepére sem kívánja a játékot.
#13956
Én se moddolt soha, szerencsére nem is kell 😊
molnibalage83
#13955
Én egy grafikai modot használtam a Triss hair-t, ami a estélyi DLC ruha nélkül is bekapcsolja az eltérő frizurát, ami sokkal jobban áll Trissnek. De ennyi.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13954
Sosem éreztem hogy moddolni kellene a Witcher 3-at. anélkül is nagyon jó. Az egyetlen most amit valaha használni akartam az az volt, ami a Nagymesteri Macska páncél csuklyáját tünteti el. De nekem nem akart működni úgy.
molnibalage83
#13953
A W3 nem szorul ilyen moddolásra. Csak olyan mod kell neki, ami a környezet balanszolná a meglevő eszközök használatával.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13952
moddolás is változó nehézségű, és persze az is számít szerintem hogy a játék mennyire van "egybe" a Morrowindek mindig is sandoxosak voltak kb adja magát hogy pakolj bele tartalmat, ez szerintem annyira nem.

Az élet gyenge kezdés után erős visszaesés.

#13951
kár 😞 dragon age-t most fejeztem be és baromi jó cuccosokat csináltak hozzá, skyrimről nem is beszélve. azt hittem w3-at is könnyű moddolni

t

molnibalage83
#13950
Új páncélból talán 1-2-őt láttam én is, ha egyáltalán jól emlékszem. Úgy modelleket hozzáadni sanszosan nehéz, ezért legfeljebb meglevőt textúráztak át és nevezték el másnak.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13949
a kérdésem továbbra is áll, az alattam levő hülye válaszokkal inkább ne fárasszuk egymást

t

molnibalage83
#13948
A játék kinézetével nincs semmi baj, látvány modollást nem is értettem. Azért, mert valami más, nem szebb vagy jobb feltétlen. Elég fajta páncél van a játékban a baj az, hogy lényegtelen, hogy mi van rajtad. Ezen változtat az EE és a SoR mod. Az EE-t próbáltam és jó volt, a SoR-t nem.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13947
gondoltam újra végigjátszom valami izgalmas modokkal de szomorúan látom, hogy hiába a nagy népszerűség és baráti (?) moddolhatóság, nagyon kevés mod van ami jó. elsősorban fegyverek, páncélok, ruhák között nézelődtem nexuson de kb. a meglévőknek találtam újratextúrázását de lehet csak én vagyok figyelmetlen. tud valaki ilyesmit?

t