The Witcher 3
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Na és a többi...?
Látom elkerülte a figyelemedet az is, hogy a W3 szerintem jó játék.
DE..:! A játékmechanikája ennek is pont olyan katasztrofálisan szar,mint a többi RPG-nek. Ezen a téren is jó lenne fejlődi így lassan 30 év után...
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Utoljára szerkesztette: Holaaf, 2017.04.04. 19:59:54
Ez már tényleg a kánkán is csomót keres szindróma. Nekem nincsenek illúzióim a Witcherrel kapcsolatban és ha a házinéni rám kiabálna, mert elvettem az üres borosüveget vagy a madzagot a sarokból az se hatna meg. Különben is inkább örülhet, hogy látott engem Riviai Geraltot a legendát.<#vigyor5>#vigyor5> Hogy lehet ezen, ekkorát megfeszülni?. <#nevetes2>#nevetes2>
Sehol nem írtem, hogy tolvaj guildet akarok. A probléma az, hogy minden elvehetsz bárhonnan gyakorlatilag. Totálisan illúzióromboló...
Az első két résszel is játszottam...
Mondom, a leveles részem az 2015 nyári állapot. Kuvára nem figyelsz, de a bill. klimpírozása az megy...
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Edit: Egy ilyen móddal ez a játék nekem 10/10 lesz 10/9-ről 😄
Utoljára szerkesztette: Although, 2017.04.04. 19:09:43
De azért<#smile>#smile>... Geraltal akarsz tolvaj buildet<#confused>#confused> meg ilyenek? Pff.. olvastad a könyveket? Gondolom az előző részekkel csak csak játszottál. Mert azok tükrében rajtad kívül nem sokan erőltetnék ezt a témát ha egyáltalán felmerül valakiben. És az összes többi okfejtésed ehhez hasonlóan ingoványos.
Egyébként csak egy darab konkrét ellenpélda: Legnehezebb fokozaton játszok és a farkasembert meglehetősen nagy hátrányból, messze az ajánlott szint alatt legyőztem! Reggel 8-kor értem oda, délután 3 óra körül megpadlóztattam. Félreértés ne essék minden percét élveztem az eltöltött időnek! Elmentem közbe-közbe, gyakoroltam, találtam recepteket, főztem és szép lassan rájöttem a gyenge pontjára. Általában hajszálon múlt a dolog a vége felé, aztán egyszer csak alul maradt. Később másutt a szörnyvadászatokon hiába voltam az ajánlott szint felett, mindig minden körülmények között megvolt a kihívás és kellett gondolkodni is. Manapság nem divat annyira a legnehezebb fokozat, én csak ezt hagynám benn a játékban, mert nekem így volt meg a kellő egyensúly. Ez már egyéni dolog és nem erőltethetem rá másokra. Ettől függetlenül ez csak random reagálás az egyik pontodra de a többit sem tudtam összeegyeztetni az általam megtapasztalt valósággal.
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Persze kákán is csomót keresés ez szerintem, hány játék járt már úgy mint itt Skelligén, mikor hypolták cutscenekben azt a kardot aztán ahogy megkaptad vitted is eladni, mert nem ért semmit 😄 Volt is erről mém.
Sztem egy ekkora RPG-ben elkerülhetetlen, hogy a játékos nem akkor, úgy, olyan felszerelésben ér oda mint ahogy a fejlesztők elképzelték, annak meg ilyen sztorik a vége.
24. szinten KM-ben az egyik barlangban asszem egy W set darabot egy kőgólem vagy mi őrzött. 24 szinten nem tudtam megsebezni sem. Tök ugyanazzal a fegyverrel odamentem 28. szinten és szétcsaptam. A talált darab gyengébb volt, mint ami rajtam volt. Tök sok értelme volt ennek így...
A természetben is volt valami gyíkszerű repülő lény, a nevére nem emlékszem. 15. szintű volt asszem (így két év távlatából) és 9 szinűként megsebezni sem tudtam. Magsabb szinten dettó szétvertem kicsivel erősebb fegyverekkel. Kiadás után a the szinted volt a meghatározó, minden más irreleváns volt lényegében.
Lehet, hogy késébb ezen változtattak, csak a 2. végigjátszást azt én az EE moddal toltam le, tehát nem láttam a változást.
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.04.04. 12:39:11
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Az ezekhez való hozzávalód megveszed. A Witcher set-ek meg olyanok, hogy mire megszerzed őket táposabb cuccaid voltak, mint azok.
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
"A harcrendszer a szörnyek és a közötted levő szint túl sokat számít. Kb. 4 szitn difinél 0 sebzést osztasz ki."
Akkor magyarázd már el, h hogy a francba öltem meg én is, meg valszeg kismillió másik játékos a griffet, ami 15 szinttel nagyobb tőled, akkor is, ha mindent megcsinálsz előtte az alapjátékban?
Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.04.04. 12:26:40
Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.04.04. 12:23:39
Ha nehézséget akarok elmegyek Dark Soulst játszani ha játékélményt, hangulatot, storyt, stb akkor arra ott a W3.
In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.
Nem én, hanem többn is megjegyezték, hogy a játékban a loot és pénz értéke kicsit vicces. A (könyvekben) a W világában a Witcherek azért vállalnak el minden szörnyölést, mert állandóan szegények és nem veti fel őket a pénz. Ez nem jelenik meg a játékban semmilyen szinten.
A másik az, hogy a W3 eleje egy "senki földjén" látszik, amit kicsit lezúzozott a háborúskodás, ehhez képest itt sem látszik az erőforrás hiány.
Ebből lehetne kihozni azt, hogy a játéknak van egy elég részletese és összetett craft rendszere, hogy miből mit lehet csinálni, szét lehet kapni dolgokat elemkre és új dolgokat megcsinálni. A baj az, hogy erre nincs szükség a következő okokból.
1. Pénzbőség. Minek craftolni, ha bármit megvehetsz? Pénzed annyi, mint a szemét...
2. Annyi nyersanyag lootolható és vehető, hogy szétszedni sem kell soha semmit... Ha kell valami item, akkor megveszed...
3. A játékban gyakorlatilag nincs lopás, csak mutatóba kb. a játék eljén mikor megérkezel a nilfgaardi poszhoz... Kicsit néz csak ki hülyén, hogy lakásokból és az utcán lootolgatsz... (Minden RPG-nél ordas hiba ez.) Érdekes módon 10+ éve a Gothicban ilyen ökörségek nem voltak. Még azt is zokon vették, ha a privát lakrészbe tévedtél be...
4. A craftolás is hülyeség, mert sajnos a mezei ellenfelektől is szintezett fegyverek esnek ki. Volt olyan még az első végigjátszásban, hogy a talált fegyver jobb volt, mint az akkor craftoltam... Ez a dinamikus szintezés az RPG játékok egyik legnagyobb ökörsége. Az egész fejlődést teszi értelmellenné.
5. Emiatt nincs semmi értelme sem a Witcher geareknek. Mire megszerzed őket, hatásuk semmi. Nem mintha korábbi megszerzés esetén lenne...
Tehát van egy craft renszer, amibe sok erőforrást öltek bele, de értelmetlenül, mert használatára lényegében nincs szükség.
A potionok nagy része felesleges, a legnehezebb szinten is a fecske a használt poiton 90+ százaléka a maradék az éjjellátás.
A harcrendszer a szörnyek és a közötted levő szint túl sokat számít. Kb. 4 szitn difinél 0 sebzést osztasz ki. Hiába vagy ügyes és nem tud az ellenfél hozzád sem érni, te nem tudod megölni a csak azért, mert a szöny lvl értéke 30, te meg 26. vagy. Lépsz négy szintet és 1:1-ben ugyanazzal a cuccal meg levered, mint vaka poharat. Ez mit jelent....?
1. Teljesen mindegy, hogy milyen fegyvered van. ---> Craft rendszer sem számít, meg a világ legistencsászárabb fegyverével sem sebzed meg.
2. Teljesen mindegy, hogy milyen skileld van.--> Skill rendszer sem számít, meg a max skillű skilell sem sebzed meg.
Az egész játékban csak arra kell figyelni, hogy hanyadik szintű vagy, semmi másra. Ha 1-2 szint difi van kb. akkor nem is számít, hogy mi van rajtad vagy milyen skilleket használsz, stb.. A tökátlagos fegyverrel is lehentelsz akárkit. A felszerelésnek gyakorlatilag csak optikai tuning kinézete van. Annak az illuzióját adják, hogy számít azt, hogy mit csinálsz.
És miért szomorú ez? Mert szipmlán más mennyiségű loot és pénz beállításával és pusztán az adatbázis finomhangolásával elérhető lenne az, hogy a fentieknek legyen hatása. A Witcher gearkek megszerzése legyen nehéz és lehetne hatása főleg teljes szett esetén.
A craft rendszer kaphatna értelmet, hogy ha nem találnál csak úgy jó fegyvert csak úgy, az alapanyagok egy részéért vagy sokat kell túrni vagy sokat kell fizetni, mikor kevés pénzed van, stb. Egészen más lenne a játékmechnaika így. Ez azért bocsátható meg, met a játék többi része fantasztikus, ezért ez elsikkad. De letagadni ezeket a hibkat elég muris.
Ezen hibák azért is megbocsáthatóak részben, mert az eddig általam összes játszott RPG-ben is léteztek ilyen-olyan súlyosággal.
Az EE MOD meg ráadásjul átalakítja az egész poti rendszer W2-es jellegűre, amiért meg annyira odavan Altough.
Ezek után talán jó lenne kicsit elgondolkozni azon, hogy ki mit és hogyan reagál le...
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.04.04. 11:33:22
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Utoljára szerkesztette: Malakai, 2017.04.04. 10:54:18
(\__/) ( X.x) ( } . { )
Mondom, jó nagy szád van annak ellenére, hogy láthatólag nem követted a topikod...
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Most a te kedvedért gépeljem le újra vagy veszed a fáradságot és visszaolavsol? Kicsit nagy a szád ahhoz képest, hogy kb. 2 másodperce vagy itt.
Minden eszközük megvolt egy sokkal jobb végeredmény eléréséhez, de nem csinálták meg. Gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy milyen cuccod van. A fő ami számít a szörny és közted levő level difi. Ha 3-4-nél több, akkor sebezhetetlen. Ugyanazzal a gear-rel 4 szinttel később meg szétverem az ellent, csak azért, mert Geralt 4 lvl-el magasabb. Na, akkor szerinted mi a fasz értelme van így az egész harcrendszernek és craftolásnak? Kb. semmi. Mennyire hosszan folytassam még?
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A mod-okkal kapcsolatban igazad van teljesen, arra mégsem hagyatkozhat az átlag gamer, meg milyen a támogatásuk, meg sok csak ígéret marad, de a kiadó nézőpontját is megértem és ha fenntarthatóság szempont akkor továbbra is a casual játékosokat szolgálják ki.
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
2025-ig ideérhet az új Witcher. Tudom beláthatatlan az még most.
Szerintem felesleges szapulni a mechanikát, pont olyan a harcrendszer ami egy mainstream játékban megszokott, nem akartak merészet húzni és jól tették. Most lenne egy Dark Souls? Hány játékostól esett volna el? Ráadásul ott se sokkal jobb, csak egyszerűen nehezebb, újat nagyon nem találtak ki azok sem. Pénz meg a többi is detto, ment volna a sírás, ha nem lenne mindenből bőséggel mint az összes mainstream RPG-nél megszokott. Ezért jó hogy modolják aki kihívást keres megcsinálják a modderek.
Az szomorú igazság az, hogy a W3 sztori, grafika és voice acting vitte el a hatán. A játékmechanika egyszerűen nevetségesen szar. Gyakorlatilag semminek nincs jelentősége, hogy mit csinálsz... A harcrendszer nagy része semmire sem jó, nem releváns, de nem is kell, a craft rendszer dettó, pénznek nincs értéke, mindenhol van minden. Nem érzed azt, hogy egy Witcher szegény lenne és küzedni kell a dolgokért...
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.04.02. 21:12:09
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Utoljára szerkesztette: Although, 2017.04.02. 10:09:43
Utoljára szerkesztette: bunny, 2017.03.31. 13:45:55
Lehet elütöttem pár szót, nem érdekel így is érthető.
Gondolom, ha a készülő film sikeres lesz, akkor a sorozatta is megnőne az esély (de filmről sincsenek hírek egy ideje :/)