16775
banner
  • Nesuten
    #7921
    valakinél már van 1.0.7 mert nálam még mindig nincs PC -re
  • Evoluti0N
    #7920
    Videóbeállítások, HUD beállítása. Részletesen be tudod állítani, hogy mi legyen be és kikapcsolva.
  • molnibalage83
    #7919
    A HUD-ot ki lehet kapcsolni valahogy?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.18. 16:36:47
  • Riddick21
    #7918
    Igen, küldetés.
  • Evoluti0N
    #7917
    Találtam egy barlangot, ami két kérdőjelhez vezet, azonban egy fal utamat állja. Először azt hittem, hogy illúzió, de nem működik rajta a csodalámpa. Ez esetleg valami küldi lesz? Csak egy spoilermentes igent vagy nemet kérek. :D



  • Evoluti0N
    #7916
    Jöhetne már az a patch. Itt ülök a gép előtt, de inkább nem indítom a játékot, mert bármelyik pillanatban jöhet és inkább patch-csel játszanám tovább.
  • zsozso29
    #7915
    Húú bazz most vittem végig másodszor! de nem unom! teljesen máshogy csináltam mindent, és még mindig tudok mit másohogy csinálni, ha megjön a patch kezdem előröl és most a rossz endingre gyúrok, kinyírok most már mindenkit, az összes sukát elviszem 1 körre, vagy 2-re, imádom annyira jó játék hogy nem tudom feldolgozni, hihetetlen, jó engem is zavar egy két bug de belefér, megbocsátok nekik. A jó ending végén besírtam komolyan annyira meghat ez a játék. na jöjjön már az a pacccc tolnám mánnnn :D
  • Evoluti0N
    #7914
    Konkrétan az egyik DLC-s küldit nem tudom megcsinálni egy bug miatt. Valamint két kérdőjeles helyszínen is problémáim akadtak. Szóval kell ez a patch nagyon. Elég sok a komoly bug.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.07.18. 13:55:43
  • Negritis
    #7913
    bele
  • molnibalage83
    #7912
    Ha Yennt szeretném meghódítani ismét, akkor...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a bálon belefér még a csók Trissnek, vagy már az sem? A másugok kimentése gondolom az mehet, csak a végén ne kérjem, hogy maradjon vagy valljnak neki szerelmet.

    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.18. 12:41:26
  • bélanéni #7911
    Nem, éjjel nappal dolgoztam azóta. Sajnos vannak ilyen periódusok.
    A patch csak egy jó alkalom arra, hogy megnézzem mi változott, és akkor már kicsit bent is maradjak a játékban
  • molnibalage83
    #7910
    Én sem értem, hogy mire kell. Az inventory fejlesztés és ahhoz kapcsoló dolgok, kb. amik nekem számítanak a listáról. Továbbra sem vágom, hogy a stash mihez kéne... Mivel a craft rendszer gyakorlatilag teljesen felesleges és alig kell valami...
  • Shep
    #7909
    7 giga? Az igen, újraírták ők is a játékot?
  • Rita79
    #7908
    Miért, annyira lehangoltak a bugok?
  • bélanéni #7907
    Néhány óra múlva patch 1.0.7.

    A legjobb pillanat, hogy folytassam végre ezt a remekművet 2 hét kihagyás után
  • dubel
    #7906
    Anno a Witcher 1 után kezdtem a DA-t (nem emlékszem,hogy melyik része volt) de nekem annyira gáz volt a harcrendszere,hogy többszöri nekifutás után nyomtam neki egy uninstallt :(((
  • Negritis
    #7905
    hívást olvastam, csak sajnos és a DAO után de nagyon adta
    jah és érdemes DAO-ból az ultamitet beszerezni mert a DLC-k adják (morrigan és leilana dlcvel mondjuk még "lógok" magamnak, de Shale és a grey warden vár kumva jó)

    harcrednszerileg nekem a DAO adja még mindig, mert én a taktikai (crpg) cuccokat jobban komálom
    viszont a W3 elkezdeni azt a harcrendszert elég meredek sztem, mert azt is lehet úgy hogy "auto"ra állítod a csapattársakat és 3rd person rpg-t játszol

    sajnálom hogy nem a DAO lett a modern rpg-k alapja, mint ahogy szerintem a W3 sem lesz az
    ezeket a típusú játékokat nem lehet futószalagon gyártani és ez a vesztük

    mondjuk a Sword Coast Legends-re kíváncsi leszek

    érdekes amúgy hogy az elmúlt 10 évben kijött 2 igazán epic AAA rpg és mind2 valamilyen értelemben génmódosított/mutáns félszörnyről szól akik az emberiség érdekében cselekszenek de nem igazán szeretik őket :D
    Utoljára szerkesztette: Negritis, 2015.07.18. 08:42:45
  • Although
    #7904
    Ha bele akarsz kezdeni a DA:O-ba vedd meg az előzmény könyvet.
    Az elorzott trón és a Hívás. Azt mondanám pár szempontból erősebb is mint a W3 mivel Gaider nagyon összetett és nem egyszerűen követhető módon tud írni. A DA:O a group alapú rpg egyik ikonja tehát nem teljesen hasonlítható a W3 szériához. mivel a DA:O inkább volt a folytatása az régi motorral készült rpgnek. Egyfajta jövőkép volt ahogy a Bio elképzelte a váltást. ÉS nagyon sokáig készült szintén.
    Érdemes végigmenni a három részen egyszer a sztori megéri. Spoilerbe betettem egy részletet a könyvből, ebből lemérheted milyen, ha van dark világ a witcher 3 mellett, ez az. Ha gondolod olvass bele. Sajnos ő már nem lesz rajta ha lesz folytatása ennek a világnak.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ahol a fény nincs jelen,

    ott a sötétség uralkodik mindenen.

    – Gyászdalok gyűjteménye 8:21

    Alig egy évvel korábban Duncan csak egy börtönőr kardjának hegyével a hátában pillanthatta volna meg a palota belső részét, vagy talán még úgy sem. Orlais-ben a nyomorult tolvajok nem részesültek abban a kegyben, hogy a helybeli uraság személyesen ítélkezzen fölöttük, ott az ember legfeljebb csak abban reménykedhetett, hogy egy unott magiszter elé kerül valami kopott tárgyalóteremben, ami távolabb már nem is lehetne a nemesek csillogó otthonaitól.

    Ez a hely azonban nem Orlais volt, Duncan pedig már nem tartozott a tolvajok közé. Ferelden fővárosában, Denerimben tartózkodott, a királyi palotában… És igazság szerint nem gyakorolt rá valami nagy hatást újdonsült helyzete.

    A város valósággal beszorult a déli irányból érkező téli szelek csapdájába; Duncan még soha életében nem fázott ennyire. Fereldenben mindenki vastag bőrökbe és prémekbe bugyolálta magát, az emberek így próbáltak végigbotorkálni a behavazott utcákon. Ám nem számított, hogy mennyi ruhát vett magára, Duncan úgy érezte, a hideg a csontjáig hatol.

    A palotában valamivel jobb volt a helyzet. Duncan azt remélte, legalább itt melegebb lesz egy kicsit; abban bízott, hogy a hatalmas kandallókban lobogó tűz kellemesebb időt teremt majd a falak között, ám hiába álmodozott erről: végezetül egyedül üldögélhetett egy padon a feje fölé magasodó, boltíves, zúzmarás mennyezet alatt. Ráadásul a padlón látható mocsokfoltok arra utaltak, hogy a tetőgerendák között galambok fészkelnek.

    Duncan hiába nézelődött, nem sok díszítést fedezett fel a teremben. A fereldeniek kedvelték a jókora, tömör tölgyfából készült ajtókat, a kutyákat ábrázoló faszobrokat, szerették a szagló sört, és úgy tűnt, még a havat sem gyűlölik – Duncan legalábbis ezt tapasztalta, mióta valamivel több mint egy napja megérkezett.

    Abban is biztos volt, hogy a fereldeniek nem igazán rajonganak az orlesiaiak iránt. Miközben várakozott, csupán néhány palotaszolga és kamarás vonult keresztül a csarnokon, ám egyikük szemében sem csillant jóindulat: egyesek gyanakvóan pillantottak rá, de olyan is akadt közöttük, aki nyílt ellenségességgel méregette. Még a lesütött szemmel, feszült arccal elsiető két elf cselédlány is úgy bámult rá, mintha attól tartanának, hogy felkapja az ezüst étkészletet, meg ami értéket talál, és elszelel.

    Persze az is elképzelhető volt, hogy ezeknek a pillantásoknak semmi közük sem volt ahhoz, hogy Orlais-ből származott – valójában nem is úgy festett, mint egy vérbeli orlesiai: sötét bőre és fekete haja miatt bárki rivaininek tartotta volna. A fekete bőrpáncélt, amit viselt, szinte teljesen beborították a hevederek és a csatok; a bőrlemezek befedték a karjait és a lábait is. Ilyen öltözéket leginkább a helybeliek viseltek. Ráadásként az övébe két tőrt tűzött, amelyeket nem is próbált elrejteni mások elől. Ezen részletek egyike sem utalt arra, hogy köztiszteletnek örvendő úriember – legalábbis nem a fereldeniek felfogása szerint.

    Ha valaki alaposabban szemügyre veszi, bizonyára felfedezi szürke tunikáját, amelyet egy támadni készülő griffmadár szimbóluma díszített. Thedas bármely más nemzetének fiai felvont szemöldökkel, ideges pillantásokkal méregették volna ezt a jelet, Fereldenben azonban nem keltett feltűnést: itt nagyon kevesen ismerték fel a címert.

    Duncan kedvtelenül felsóhajtott. Vajon mennyi ideig kell még várnia?

    A terem végében lévő hatalmas ajtó végre kitárult; egy elf nő lépett be rajta. Rövid, barna haja volt, hatalmas, kifejező tekintetű szeme, és olyan karcsú alakja, hogy még az övéi körében is különösen törékenynek számíthatott. Bosszúsnak tűnt – Duncan ezen egyáltalán nem lepődött meg. A varázslónő minden bizonnyal többek tekintetét vonzotta magára, pedig nem öltözködött úgy, ahogy a mágusok: nem terítette magára a hagyományos köpenyt, hanem finom szemekből álló páncélmellényt és hosszú, kék vászoninget viselt. Kezében azonban a varázslók legfontosabb eszközét tartotta. A bot fehér volt, a végén karmok tartottak egy ezüstös gömböt, amelyből folyamatosan áradt a mágikus energia.

    Az elf végigsietett a csarnokon, és egyenesen Duncan felé tartott. Csizmája sarka hangosan, visszhangot keltve kopogott a kőpadlón. Amikor odaért a bőrpáncélos férfi elé, arcán a bosszúság jeleit felváltotta a csodálkozás.

    – Látom, még mindig itt vagy – jegyezte meg vidáman.

    – Geneviève levágná a lábam, ha bárhová elmennék.

    – Ó, szegény, szegény Duncan!

    – Hallgass, Fiona! – horkant fel a férfi, de hangjából hiányzott az indulat. Tisztában volt azzal, hogy az elf minden bizonnyal együttérez vele… legalábbis egy kicsit. Egy nagyon kicsit. Persze semmi olyat nem tehetett, amivel segíthetett volna rajta…

    Duncan felsóhajtott, és felnézett a nőre.

    – Találkoztál a parancsnokkal?

    Fiona a háta mögött lévő ajtó irányába biccentett.

    – Hála neked, még mindig a városi őrség kapitányával egyezkedik.

    – Egyezkedik? Tényleg ezt teszi?

    – Nos… a kapitány próbál egyezkedni. A parancsnok természetesen nem hajlandó változtatni az álláspontján. – Fiona felvont szemöldökkel nézett a férfira. – Mindent figyelembe véve szerencsésnek vallhatod magad.

    – Igen… szerencsésnek – sóhajtotta Duncan, és megsemmisülten visszarogyott a padra.

    Vártak néhány percet. A varázslónő Duncan mellett, fehér botjára támaszkodva állt. Végre közeledő hangok hallatszottak az ajtón túlról. Kitárult a két vaskos ajtószárny, és két ember lépett be a terembe. Egyikük egy fehér hajú, harcos asszony volt, aki fehér köpenyt és egész testét befedő, rugalmasnak tűnő lemezpáncélt viselt. Pengeszerű arcáról lerítt, hogy hozzászokott a parancsoláshoz. Egy olyan ember erőt sugárzó magabiztosságával haladt, akinek ritkán mondanak ellent.

    A másik egy fekete hajú férfi volt. Fénylő, sárga köntöse arra utalt, hogy ő a Mágusok Körének fővarázslója, a fereldeni varázstudók vezetője. Furcsának tűnt, hogy hegyes szakálla és viaszkolt bajusza messziről jelezte gazdája orlesiai származását. Duncan gyanította, az alacsony férfi úgy gondolta, sokkal jobban boldogul majd az életben, ha távol marad a Birodalomtól – még akkor is, ha ez azt jelentette, hogy csak egy olyan távoli országban szerezhet magának fontos posztot, amely még csupán tizenegy évvel korábban szabadította meg magát Orlais uralmától. A jelek szerint a mágus nem döntött rosszul, amikor új hazát választott magának.


    * * *

    Ahogy magukra maradtak, Maric hátradőlt a trónuson, és várta, hogy Loghain belekezdjen az elkerülhetetlen litániába. Loghain újabban állandóan abban a nehéz, szürke páncélban járt, amit a Dane folyó mellett vívott csatában a lovagok vezetőjétől zsákmányolt. A páncél hadi zsákmány volt; évekkel korábban ezt viselte a denerimi győzelmi felvonuláson. Az emberek szerették őt emiatt, és Maricnak is tetszett a dolog.

    Az évek múltával ez az érzés semmit sem változott. Eleinte Loghain, Maric és Rowan fáradhatatlanul dolgozott azon, hogy a háborút követően újjáépítsék Fereldent. Rengeteg tennivalójuk akadt, nagyon sok dolgot kellett tisztázni, miután az orlesiaiak kivonultak – sokszor úgy érezték, nem jut elegendő idő mindenre.

    Fáradságos időszak volt, de lelkesítő is. Komoly döntéseket kellett meghozni, és Maric sosem riadt vissza ezektől. Mindegyik súlyos döntés kitépett egy kis darabkát a lelkéből, de ennek ellenére határozottan kormányozta országát. Ferelden ismét erős lett, pontosan olyanná vált, amilyennek látni szerették volna. Loghain hős volt, Rowan és Maric legendává vált. Amikor Rowan végül fiút ajándékozott neki, Maric úgy gondolta, végre elérkezett az a pillanat az életében, amikor már a boldogságra is gondolhat.

    Azután Rowan meghalt, és minden megváltozott…

    Loghain úgy meresztette rá a szemét, mintha fogalma sem lenne arról, hogy kicsoda, mintha nem is ismerné. Aztán hirtelen kivonta a kardját, és Maric mellkasához tartotta a penge hegyét.

    – Tessék – mondta röviden.

    – Köszönöm, van saját kardom.

    – Nem azt akarom, hogy vedd el. Azért tartom ide, hogy dőlj bele. Ha már ennyire halni akarsz, akkor tedd meg most!

    Maric két ujja közé fogta az orrát, és felsóhajtott. Úgy tudta, Loghain nem szereti a színpadiasságot, de a jelek szerint az évek során megkedvelte az ilyen hatásvadász jeleneteket.

    – Mi lenne, ha inkább te dőlnél bele?

    – Én nem akarom megölni magam! – Loghain arckifejezése sötét volt, már-már fájdalmas. – Így gyorsabb lenne. Így legalább lenne egy holttest, amit máglyára fektethetünk. Így nem kellene elmagyaráznom a fiadnak, az apja miért vállalkozott arra az eszelős küldetésre, amelyről nem tért vissza.

    – A mélyszörnyek valódban léteznek, Loghain. Mi van akkor, ha a Szürke Őrzők az igazat mondják?

    – És mi van akkor, ha nem? – Loghain a trónhoz lépett, a karfájára tette a kezét, és közel hajolt Maric arcához. – Még ha azt gondolod is, hogy csak próba–szerencse alapon jöttek ide Orlais-ből, tudnod kell: a Szürke Őrzőknek mindig megvannak a saját terveik. Ők nem állnak egy nemzet, egy király szolgálatába. Azt teszik, amiről azt tartják, hogy a legjobb módszer a veszély megszüntetésére, és nem törődnek se veled, se Fereldennel, sem mással!


    * * *

    A Szürke Őrzők és a főmágus bizonytalanul tért vissza a csarnokba. Ahogy körbenéztek, látszott rajtuk, zavarja őket a tény, hogy Loghain ezúttal nincs jelen. Maric legalább tíz évvel idősebbnek látszott, mint korábban; olyan görnyedten gubbasztott a trónusán, hogy úgy tűnt, képtelen lenne bárkit, bárhová elvezetni.

    Geneviève előrelépett – ahogy ott állt, meg lehetett volna mintázni róla az érett és tapasztalt, de végtelenül magabiztos harcos szobrát. Maricnak, ahogy ránézett, az jutott eszébe, hogy talán ilyen lenne Rowan, ha megéri ezt a kort. Persze Rowan sosem lett volna képes arra, hogy ilyen merev és rideg, ennyire közömbös maradjon; ő csupaszív nő volt, mindig törődött az országával, és amikor alkalma nyílt rá, mindig kifejezte a fiúk iránti szeretetét. Rowan szeretett királynő lenni, szeretett anya lenni – ezeket a szerepköröket sokkal jobban kedvelte, mint a harcosét.

    Maric, ahogy tűnődve a fehér hajú Őrzőre nézett, megállapította, hogy nem is Rowanre, inkább Longhainre hasonlít.

    – Meggondoltad magad, Maric király? – kérdezte Geneviève olyan hangon, mintha úgy gondolná, csakis ez lehet az egyetlen magyarázata, hogy visszahívták őket.

    – Nem – felelt Maric zord mosollyal, de a szigorú tekintetű nőn látszott, nem fogadja el a választ. – Ha sikerül úgy intézni, hogy senki sem szerez tudomást a dologról, ha titokban tudjuk tartani, akkor veletek megyek. Loghain itt marad. Vagy esetleg meggondoltátok magatokat?

    Geneviève habozás nélkül megrázta a fejét.

    – Nem. Gyorsan kell cselekednünk, és biztosra veszem, semmi olyasmit nem mondhatok, amivel világosabbá tehetem előtted, milyen nagy kockázatot vállalsz.

    – Jól van. – Maric felállt, és elindult a nő felé. Geneviève-en látszott, hogy kényelmetlenül érzi magát. – Nos, akkor kezdjük azzal, hogy mostantól mellőzöd a „király” megszólítást. Elhiheted, nekem is éppúgy elegem van belőle, mint neked.

    – Ahogy kívánod… Maric. – A nő halványan elmosolyodott, és udvariasan meghajtotta a fejét.

    Talán mégse hasonlít annyira Loghainre, mint gondoltam – futott át Maric agyán.

    – Kérlek – folytatta Geneviève –, engedd meg, hogy az egyik emberemet melléd rendeljem. Vigyázni fog rád, ügyel a biztonságodra, és gondoskodik rólad.

    – Ha feltétlenül szükségesnek tartod, legyen így.

    Geneviève a fiatalemberre nézett, akit korábban már bemutatott a királynak, aki elkövette azt a bizonyos bűncselekményt. A férfi bőre sötétebb volt, mint a társaié. Lehet, hogy rivaini vérből származik?

    A fiatalember elhúzta a száját, és kelletlenül lépett előrébb, de Geneviève figyelmeztető pillantására összekapta magát. Amikor a parancsnok mellé ért, úgy sóhajtott fel, mintha valamilyen óriási, teljesíthetetlen feladatot bíztak volna rá.

    Ez aztán nem színlel – gondolta Maric. – Bárhol is találtak rá a Szürke Őrzők, azon a helyen hozzászokott, hogy minden gondolatát, minden érzését kifejezésre juttassa. Maric a királyi udvarban töltött hosszú évek után üdítőnek találta, hogy éppen ilyen kísérőt kap.

    – Duncan, a te feladatod lesz gondoskodni a király szükségleteiről – mondta Geneviève ellentmondást nem tűrő hangon.

    – Úgy érted, nekem kell ürítenem az ágytálát, és nekem kell elkészítenem az ételét?

    – Ha ezt kívánja tőled, ezt kell tenned. – Geneviève elégedetten mosolygott az elkedvetlenedő fiatalemberre. – Tekintsd úgy, hogy ez a büntetésed. Ha nem bizonyulsz hasznosnak a király szolgálatában, még mindig dönthet úgy, hogy börtönbe hajít, miután visszatértünk.

    Duncan kétségbeesetten nézett Maricra; tekintete könyörgő volt, mintha ezt gondolta volna: „Kérlek, ne kívánd, hogy én tisztogassam az éjjeliedényedet!” Maric kis híján felnevetett, de sikerült megőriznie komolyságát. Egyébként nem értette, hogy a fiú mitől retteg – az Alsó Utakon nincs túl sok éjjeliedény. Nem üdülni megyünk…

    – Engedd meg, hogy bemutassam a többieket – folytatta Geneviève. – Ez itt Kell, a hadnagyom. Különleges képességgel rendelkezik: kiválóan érzékeli a mélyszörnyek jelenlétét. Az Alsó Utakon ő lesz a nyomkeresőnk.

    Az előrelépő csuklyás férfi szeme hihetetlenül világos volt; Maric még nem látott ehhez a szempárhoz hasonlót. Az arca komor volt, mozgása elárulta, pontosan tudja, mit és miért tesz. Bőrruhája és a hátára vetett hosszúíj láttán Maric megállapította, hogy amolyan vadászféle lehet.

    Kell udvariasan meghajtotta a fejét, de nem szólalt meg.

    – Ez itt Utha. Ő a Néma Nővérek közül került hozzánk. Nem tud beszélni veled, de a legtöbben megértjük a jelzéseit.

    Ezúttal a törpe asszony lépett ki a sorból. Egyszerű, barna ruhát viselt, erre húzta fel a Szürke Őrzők jellegzetes tunikáját. Rézszínű haját hosszú, büszke copfba fonta, ami majdnem a háta közepéig leért. Maric nem látott nála fegyvert.

    Maricnak eszébe jutott, valahol azt hallotta, hogy a Néma Nővérek a puszta kezükkel harcolnak. Vajon tényleg így van? Utha alacsony volt ugyan, de elég izmosnak és erősnek látszott ahhoz, hogy Maricnak – fegyverek ide, fegyverek oda – ne legyen kedve összeakaszkodni vele.

    – Ez a két úriember Julien és Nicolas. Ők már majdnem olyan régen a Rendünk tagjai, mint én magam.

    Két magas férfi lépett előre. Mindketten ugyanolyan vértet viseltek, mint Geneviève. Mindkettejüknek vastag, az orlesiai divat szerint nyírt bajusza volt, de hasonlóságuk ezzel véget is ért. Julien egészen rövidre nyíratta sötétbarna haját, dús bajszához rövid szakáll tartozott. Visszafogottan, kimérten viselkedett, de a tekintete kifejező volt. Kurta biccentéssel üdvözölte Maricot. Társa, Nicolas haja szőke volt, és majdnem a válláig ért. Ő nem viselt említésre méltó szakállt. Szívélyesen megragadta Maric kezét, lelkesen megrázta, és közben jókedvűen vigyorgott.

    Julien egy pallost szíjazott a hátára, ami majdnem akkora volt, mint ő maga. Nicolas fémtövises buzogányt akasztott az övére, a hátára erősített, hatalmas pajzsot egy griff-szimbólum díszítette. Mindketten az olyan harcosok csendes magabiztosságával mozogtak, akik már számtalanszor használták fegyverüket.

    – Ez pedig itt Fiona, akit alig több mint egy éve a monsimmardi Máguskör tagjai közül választottunk be magunk közé.

    Az elf nő láncinget és kék szoknyát viselt, kezében egy fehér botot tartott. Ha nincs nála a jellegzetes bot, Maric nem is vette volna észre rajta, hogy a mágiatudók közé tartozik. Azon mágusok, akikkel találkozott, inkább Remille főmágushoz hasonlítottak: férfiak voltak, és nagyjából azonos külsővel rendelkeztek. Fiona elf volt, nő, és ráadásul csinos is – Maric annak ellenére szépnek találta, hogy a nő meglehetősen hűvös pillantásokat vetett rá alig észrevehető, vékony szemöldöke alól.

    Váratlanul megjelent Remille főmágus. A jelek szerint zavarban volt: miközben néhányszor meghajolt Maric előtt, idegesen markolászta sárga köpenyét.

    – Bocsánatodat kérem, felség, de elérkezett az idő. A lehető leghamarabb el kell indulnunk a Kinloch erődbe.

    Geneviève bólintott.

    – A Kör felajánlotta, hogy mielőtt elindulunk az Alsó Utakon, mágikus segítséget kapunk. Nagyon kevés időnk van, ezért úgy gondolom, ez most hasznos lehet.

    – Miért van kevés időnk? – kérdezte Maric.

    – Még sosem hallottunk olyan esetről, hogy a mélyszörnyek életben hagyták a karmaik közé került Szürke Őrzőket. – A nő elgondolkodott, tekintete egy pillanatra a távolba révedt, de hirtelen megrázta magát, és elindult a terem végében lévő ajtó felé. Maric követte, a többiek sorba Rendeződve mentek utána. – Az a tény, hogy a fogságba esett Őrző még életben van, már önmagában figyelemre méltó, és arra utal, hogy valami szokatlan dolog történik. Utol kell érnünk a foglyot, mielőtt leveszik az Alsó Utak mélyére, mielőtt széles körben ismertté válik a tudás, amit kicsikarnak belőle.

    – És ha ez mégis megtörténik? Akkor mi lesz?

    – Akkor mindenkit meg kell ölnünk, aki tudomást szerzett a titkokról – mondta Geneviève zordan. Maric érezte, a nő komolyan gondolja a szavait, de meglehetősen furcsának találta, hogy egy ilyen kis csapat bármiféle veszélyt jelenthet a mélyszörnyekre. Persze még ez is elképzelhető volt, hiszen a Szürke Őrzők a legjobbak legjobbjait választották be maguk közé. Annak ellenére, hogy már évszázadok óta nem tört elő a föld alól a Métely, az Őrzőkkel kapcsolatos legendák tovább éltek. Az emberek nagyra tartották a Szürkéket, a róluk szóló történetek Fereldenen kívül minden nép előtt ismertek voltak.

    Persze ez a tény bizonyos körökben feszültséget eredményezett. Voltak olyan országok, ahol úgy tartották, a Szürke Őrzők rendje már idejétmúlt szervezet, semmi szükség sincs rá. Ezeken a helyeken csak ímmel-ámmal adták meg a hagyomány szerinti tiszteletet az Őrzőknek, sőt, voltak olyan városok is, ahol nyíltan megvetették a Szürkéket. A Rendnek az utóbbi időben már alig maradt néhány tagja, de abban senki sem kételkedett, hogy ez a maréknyi harcos bámulatos képességekkel rendelkezik.

    – Lenne egy kérdésem – mondta Maric.

    – Ha tudok, válaszolok rá.

    – Egészen pontosan kit keresünk?

    Geneviève megtorpant az ajtó előtt, és Maric felé fordult. Látszott rajta a tétovaság – valószínűleg azon tanakodott, mit és mennyit árulhat el a férfinak. Maric arra gondolt, ha már vállalta, hogy elmegy az Őrzőkkel Thedas legveszélyesebb részére, a Szürkék talán megbíznak benne annyira, hogy felfedik előtte néhány titkukat. Biztosra vette, hogy Loghainnek legalább egy valamiben igaza volt: abban, hogy a Rendnek megvannak a saját tervei.

    – A neve Bregan – mondta Geneviève kurtán. – A fivérem.

  • xido
    #7903
    Az inkább egy Assassins creed:LOTR edition...nyoma se lesz ilyen mélységnek ezek után,de szórakoztató :) és már magyarítást is kapott
    Utoljára szerkesztette: xido, 2015.07.18. 06:54:47
  • AnuluWork #7902
    A Shadow of Mordorról is anno jókat olvastam. Sosem próbáltam. Az milyen a W3hoz képest?
  • Evoluti0N
    #7901
    És nagyon bánt ez az egész, mivel mindig is nagy Bio és főleg Mass Effect fan voltam. Megvan mindhárom rész dobozosan, minden DLC-vel, könyvek megvannak, képregényeket olvastam (amit különben nem szoktam), "animet" néztem (amit nem szoktam), meg az első két részt valami 7-8x végijátszottam. Emellett szinte az összes játékuk megvan és a legtöbbet többször is végigjátszottam. Szomorú, hogy ez lett belőlük.
  • Evoluti0N
    #7900
    Röviden? Végignyomtam, de végig olyan érzésem volt, mintha egy single player MMO-t játszanék. Ok, van sztori, vannak érdekes karakterek, jól megcsinált craftrendszer és az inkvizítorkodás is fasza, meg hogy van egy várad, de a játék nagy része olyan, mint egy MMO. A CD Projekt RED úgy váltott át nyílt világra a 3. résszel, hogy nem lett belőle MMO és megmaradtak az érdekes mellékküldik. A Bioware-nek ez nem sikerült.
    Igazából a Bio már a Dragon Age 2 óta botladozik és nem látok sajnos túl sok esélyt arra, hogy valaha is ismét a régi önmaguk legyenek.
    Fun fact: Ha beírod Gugliba, hogy Bioware is... akkor a 4 találat közül a 3: dead, dying, overrated.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.07.18. 00:29:28
  • wedge31
    #7899
    Szerintem nem éltek Da:IQ-ban semmivel, a storyban vannak epic pillanatok mint általában minden BW játékban de összeségében hatalmas kihagyott ziccer az egész.
    Ha most azonnal a W3 után kezdesz bele valszeg fájdalmat fog okozni...
  • Negritis
    #7898
    mmo-nak szánták az a gond

    DAO a kedvenc és a legjobb rpg volt a w3 előtt, így utólag a "bátorság" ami hiányzott

    mondjuk Shale és a csirke esete nagyon epic ott is
  • molnibalage83
    #7897
    Roger. A DA:IQ-ban lehetőség van amennyire látom grafikailag olyan szintre, mint W3-ban mesélni, de mégsem éltek vele?
  • wedge31
    #7896
    Túl friss emlék benned még a W3, amikor kijött a DA:O az is pont ekkorát ütött mint most ez, de lehet, hogy igazad van...mindenesetre a Da:O-t mindig nyugodtan ajánlom mert nagyon nagy játék.
  • Negritis
    #7895
    nem szivesen mondom ki, de nem még az sem hozza ezt a szintet sajnos
    bár nincs annyira messze tőle azért
  • wedge31
    #7894
    A DA:O-nak nyugodtan neki állhat, az kb hozza ezt a szinvonalat a többi már a közelében sincs sajnos.
  • Negritis
    #7893
    nem biztos hogy jó ötlet ilyen "közel" a W3hoz nekiállni a DA szériának
    főleg hogy ott nem emelkedett hanem csökkent a színvonal
  • molnibalage83
    #7892
    Na, vége. Istenes volt ez a javából. Nekem a végén...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ciri túlélte és Witcher lett. Egy ideig befostam, hogy akkor most mi van, mikor beszéltem a császárral. Mikor utolsó mondatát intézte hozzám kibukott belőlem az, hogy "bazdmeg, az érzés kölcsönös..."

    Utána a találkozó a nilfgardi helyőrségen is meglepett. Minek mennék oda? Mikor üres volt már az gyanús volt. Aztán jött a kard egy ember által és mikor feltette a kérdést. Huh, azt a megkönnyebbülést...

    Különösen szép, hogy a W3 úgy kezdődik, hogy Yennt keresve fogadó ---> helyőrség, és a végén fordított sorrendben záródik le a történet. Lehet, hogy közhely, de nekem akkor is tetszett. Nagyon.

    A Fehér Fagy előtti flashbackek is nagyob bejöttek, kis híja volt, hogy sírva nem fakadtam itt meg a végén is... Erre eddig egy játék volt képes, amivel nem is játszottam, csak longplay-t láttam, a The Last of Us.



    Számomra eddig ez minden idők no.1 játéklélménye volt. Vastagon, félkövérrel, aláhúzva, akkora kakarkerekkel, hogy kilógnak a lapról, ahova ezt leírom. Minden kis hiba vagy gikszer ellenére a W3 páratlan főleg az egész szériát nézve. Egy lengyel csapat mutatta meg a nagyvilágnak, hogy mit is jelent ma a minőség és terjedelem a videójáték fejlesztésben és a szórakoztatásban. Komolyan mondom, hogy előbb nézném meg újra összevágott videóként a W3-at, mint sok ajnározott filmet...

    Nem csak a tartalom miatt 5*, hanem ahogy kijött. A terjedelemhez képest komoly buggal gyakorlatilag nem találkoztam. Annak fényében, hogy az elmúlt években miket műveltek más AAA címket (RTW, AC), nem ki szó. Én június közepén vettem meg és a két patch-csel használva a legkomolyabb bug az volt, hogy nem tudtam víz alá merülni és reload illetve a KM-ben a szellemes questet nem tudtam megcsinálni. Ennyi. Úgy, hogy kb. 90-100 órát raktam bele.

    Úgy terveztem, hogy a W3 után Dragon Age széria jön, de legalább egyszer ostromától végigtolom és a jövőben nem zárom ki, hogy az egészet még egyszer, mert számtlan mellékszál van, amit nagyon máshogy csináltam volna utólag.

    Egész egyszerűen nem találok szavakat. Pontosan olyan érzésem van, mint amit megjósoltam. Mikor a House M.D végetért, akkor nem tudtam elképzelni, hogy milyen más sorozatot nézzek és minek. Egész egyszerűen a W3 olyan magasra tette a lécet, hogy ezek után aki nem csak fantasy, de bármilyen RPG-t akar csinálni, nos... A lecke fel van adva.
  • molnibalage83
    #7891
    Nem tudom, de ott is volt karakter importálás.
  • wedge31
    #7890
    Én is ugy emlékszek, de már nagyon rég játszottam az első résszel.
  • Negritis
    #7889
    mind2 főszál részeként indul
    aztán elágazik egy nagyon fasza mellékküldetésre
  • bardocz
    #7888
    Na ezt is majd máshogy csinálom a kettőben. Jól emlékszek, hogy az első rész döntéseinek semmi hatása a másodikra?
  • wedge31
    #7887
    Lethoba logikusan csak akkor botlasz bele ha életbe hagytad az elözö részben, én pl kinyirtam igy nem is találkoztam vele.
  • molnibalage83
    #7886
    Még egy fura kérdés. Annyira az elejére vonatkozik, hogy spoiler tag-et nem teszek be.

    Keira Metz és a báró questek szerintem nagyon fontosak. Mindenki úgy játszott az elején, hogy ezekbe belebotlott és Lethoba is? Sikerült ilyan jól megtervezni a játékot és "rejteve irányítani" a játékost vagy csak nekem volt ilyen mázlis (?) a kalandom? Ez a két mellékszál (bár K.M-é egy ideig főszál is asszem) nekem a játék elejény nagyon megemelte a hangulatot. Vagy rosszul emkékszem és mindkettő a főszálhoz tartozott?
  • molnibalage83
    #7885
    Pár YT felvételt megnézve, tényleg bánom, hogy nem videóztam, mert egyik sem az én történetem... Mondjuk sok helyen bericcen a videó felvétel. Komolyan mondom, hogy felmerült bennem, hogy ha lesz új gépem és DLC, akkor csak azért is végigtolom és lehet, hogy megcsinálok, egy "mini mozit". Magyar felirattal úgysincs még ilyen...
  • TBTPumpa
    #7884
    Még a Ciris DLC sem érkezett meg, nemhogy a patch meg az utolsó 2 ingyenes DLC.
  • Shep
    #7883
    Mikor jön a patch? Maradék 2 DLC-ról lehet már tudni mi lesz?
  • Evoluti0N
    #7882
    Az első két könyvben, főleg az elsőben van pár történet, aminek a háttérsztorija egy-egy létező mese kifacsart változata. Örülök, hogy a játékba is implementálták a dolgot.