16775
banner
  • Evoluti0N
    #7720
    Nálam valaki(k) kimaradtak a Gwent küldiknél. Megvan az összes vezérlap, megcsináltam a 26-os szintű küldit is, aminél megkapjuk mindegyik oldalnál az utolsó vezérlapot, azonban az Északi Királyságoknál csak az első van meg, meg az utolsó ettől a külditől.
  • molnibalage83
    #7719
    Nem is étrem, hogy mi problémád lehet. Nálam a korrekció rész fullra van húzva a játékban és a konfigom egy vicc a tiédhez képest és majdnem mindenhol megvan a 30+ FPS. Vagy nem app. controlleden van a driver?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.14. 22:06:04
  • tfrecc
    #7718
    Sziasztok!

    Egy technikai kérdésem lenne, érdekelne a véleményetek. Elég sok gondom van az élsimítással, tetszik a játék grafikája, minden max-on de az élek nagyon villognak, ami rettentő zavaró (a konfigom az aláírásban látható). Utánanéztem más fórumokon, és 3 óra monyákolás után az nvidia driveren sikerült összeeszkábálni egy elfogadható élsimítást (2x DSR 33%-os simítással), persze ez meg felfalja az FPS-t. :) Na a lényeg, hogyha beállítom fix 30 FPS-re a játékot akkor viszonylag elfogadható, de a füves területeken ahol nagyon sok él van még mindig messze nem az igazi. A kérdés az lenne, hogy tudtok-e esetleg olyan addon-t, amivel lehetne javítani a dolgon. Húzni nem szeretném a kártyámat meg a procit sem, mert drága volt.
    Köszi előre is. Üdv:
    tfrecc
  • bardocz
    #7717
    Mert a könyvben egyszer sincs leírva konkrétan, de így végigolvasva mindet már tudható.


    mate23
    #7716 Alkímia fül alatt.
  • mate23
    #7716
    bombát hogy kell késziteni?
  • molnibalage83
    #7715
    Ciri volt egyedül fehér folt, az első két részben elég sokat beszélnek Yenről. Nekem egyáltalán nem érződik fehér foltnak. Maga a környezet ami nincs eléggé kifejtve, lásd amiket kérdeztem a W-k és varázslónők eredetéről. Miden könyvet elolvastam, de ezek nem szerepetlek benne, mert ilyen fontos dolgokra szoktam emlékezni.

    Még itt kérdeztek vissza egyesek, hogy "mi, Ciri a nilfardi császár lánya?". Pedig csak egyszer néztem meg azt a párbeszédet... :)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.14. 19:53:35
  • bardocz
    #7714
    Azért Yenről tudni a második részben, a visszajövő emlékekből. De Cirihez tényleg kellenek a könyvek. Angol rajongói fordításra rákeresek majd. Persze ettől még a fordítás után rögtön veszem meg. De nem találok róla infot mikorra várható.
  • Evoluti0N
    #7713
    Én pár oldalnyira vagyok a 4. végétől. Utána jöhet az 5. Utána meg megpróbálkozom a 6-tal. Állítólag vannak egész minőséges angol nyelvű rajongói fordítások. Szerintem megpróbálkozom velük, és ha tényleg elég jók, akkor elolvasom úgy az utolsó kettőt. Fene fog éveket várni az utolsó két könyv hivatalos fordításra. Utána meg valamikor jöhet a játéktrilógia végigjátszása ismét. :)

    Igazából az egyedüli bajom a játékkal, hogy nagyon a mély vízbe dobják azokat, akik nem olvasták a könyveket. Ciri, Yen a játékok korábbi részeiben nem is szerepeltek. Itt meg, hopp!, bedobták őket és az emberek kapkodják a fejüket, hogy most ezek kik és miért annyira fontosak Geralt számára. A könyvekben meg végig ott szerepelnek és nagyon fontos szerepük van. Ok, hogy van róluk a játékban karakterleírás, hogy kicsodák micsodák Geraltnak, de az nem ugyanolyan.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.07.14. 19:43:29
  • bardocz
    #7712
    Most hogy elolvastam mind az öt könyvet is, nem is tudom mit kezdjek magammal...:D Szerintem újra nekiállok az első két résznek.
  • Nesuten
    #7711
    Aki egy kis Gwent kártyapartit szeretne látni ...
  • Nesuten
    #7710
    Jövőhéten megérkezik az első része a Vaják könyvsorozatnak : a Vaják I. - Az utolsó kívánság
  • TBTPumpa
    #7709
    Hát látod mire képesek a rajongók!
    Ha a CD Projekt összeütne egy ilyen külsőt Cirihez az sem lenne baj, ha esetlegesen pénzért adnák. Ezért hajlandó lennék fizetni, mert ez szerintem is baromi jól néz ki. De álmodik a nyomor.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.07.14. 17:27:03
  • Evoluti0N
    #7708
    Durvára jó a második kép. Földbe döngöli ezt az összedobottnak kinéző szerencsétlenséget, ami a DLC-ben jön.
  • TBTPumpa
    #7707
    Csak holnaptól érhető el mindenki számára a már stabil DLC. Elvileg javították a mentési hibát + a ruha is kapott minimális módosítást (voltak textúrahibák a múlt héten kikerült verziónál).
    Ez még a múlt héten váratlanul kikerült hibás DLC-ről egy kép (XBox One). Mivel a srác újrakezdte a játékot, így neki már mindegy volt, hogy tönkremennek-e a mentései vagy sem. Aztán tolt fel néhány képet Ciri új külsejéről.
  • Evoluti0N
    #7706
    Ha kint van már GOG-on, tölti a Galaxy vagy Steam, akkor gondolom, hogy igen. Tudtommal PC-re nem jött ki idő előtt. Talán csak Xbox One-ra.
  • molnibalage83
    #7705
    Fel lehet tenni save elcseszés nélkül is?

    Az alsó ciris képre gondoltam kb. én is. Kurva jól néz ki, de a játékban úgy kell lennie, hogy a csuklya az lent van. A durva az, hogy ilyen grafikai látvány ellenére sem tudják még azt megoldani cutscenen kívül, hogy egy karakter ruhája változon? Ezért nincs ruhaváltás még cutscene alatt sem a W-ben, de máshol is csak legfeljebb ott láttam. Valahol ez fura...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.14. 17:20:25
  • TBTPumpa
    #7704
    Dat Ciri DLC:


    Dat Ciri Redesign:
  • molnibalage83
    #7703
    Egy ideig én is pánikoltam, hogy akkor hogyan kell visszautazni, de a zónák között is megy a fast travel, visszafelé nincs bérelhet hajó, én legalábbis nem találtam.

    Szipmlán világtérképre mész és folytatod a főküldit, amikor jólesik. Egész Skelligét feltúrhetod, mielőtt vissza akarsz menni. A főszál akkor folytatódik vele, ha megteszel bizonyos dolgot
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Velenben. A hajó után még a házában Skelligén dumálhatsz vele, de aztán lelép, a duma ott is szint 0. Csak várd meg Kaer Morent. Beszarsz majd a röhögéstől, ha nem őt választottad.
    .

    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.14. 16:18:13
  • RatBaG #7702
    de hova?
  • Evoluti0N
    #7701
    Ja és a witcherek is lassabban öregszenek. Nem annyira, mint a varázslók, de Geralt, Vesemir meg főleg benne van már a korban.
  • Count Adyn
    #7700
    varázslókon kb nem látszik hogy öregednek pl a könyvben Geralt
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    muterja is 25 évesnek néz ki :D
  • molnibalage83
    #7699
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ő elmegy, de teljesen tetszőleges, hogy te mikor mész utána. Én is utána barangoltam még Skelligén egy ideig, de a királyválasztást egyelőre skippeltem, mert fősztoriért már megvesztem. Egyet csináltam meg, az egyik kölök után mentem, ezt leszámívta a Velenben/Novigradben kezdetekket fejezetben be és egy világítóronyosba fogtam, ami egész meglepő irányba ment el + a ligetes questet, de az úgy tűnik, hogy nem teljesíthető ahogyan én csináltam meg...
  • RatBaG #7698
    kérdés a the last wish-el kapcs:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    miután megcsinálom a questet, yen is elhúz valahova, vagy a közelben marad és lehet vele dumálni?
    csak mert a skelligehez kapcsolódó királyválasztós storyban nem sokat haladtam még, esetleg gubanc lesz, ha ezt csinálom hamarabb?
  • molnibalage83
    #7697
    Ezért tolom majd úgy végig másodszorra, hogy őt választom. Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy milyen párbaszédek, akarom mondani párbeszédek lesznek.

    Kaer M. + Yen.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A KM-i jelenet előtt is osztották egymást, de mikor Vezimirrel már arról beszélnek, hogy az ágy miért repült ki az ablakon, onnantól fogva csak röhögtem főleg, mikor Geraltot is utána küldte... :)


    Amit nagyon várok még, hogy a Philippa féle quest vezessen valahová. Eddig megcsináltam a barlangot és semmi, ahogy Radovidnál is csend van. Gondolom később lesz ez aktív, együtt, hiszen kapcsolódnak.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.14. 15:01:29
  • Evoluti0N
    #7696
    Emberi természet. Az emberek félnek az ismeretlentől. A witcherek kevesen vannak, erősebbek az átlagos embernél, másképp is néznek ki és sok téves pletyka terjeng róluk. Ez pont elég ahhoz, hogy sokan megvessék őket, féljenek tőlük.

    A varázslók, meg a varázslónők lassan öregszenek. Sokan bőven száz felett vannak. A varázslók ilyen öreg, bölcs kinézetet preferálnak, míg a varázslónők a fiatal, szép nő külsőt részesítik előnyben. Sokan igazából nem is voltak olyan szépek, mint ahogy most kinéznek, mielőtt varázslónők lettek volna, csak varázslat segítségével érték el a jelenlegi külsejüket. Ezért van az, hogy mindegyik varázslónő egytől egyig jó nő.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.07.14. 14:57:09
  • TBTPumpa
    #7695
    A varázsereje tartja fiatalon, ahogy a többi varázslónőt is. De Triss jóval fiatalabb nála + vörös hajú + szenvedélyesebb + nem igazán nagyképű + mindegyik játékban benne volt, szóval őt ajánlott választani. Amúgy is Yen-nek elég vad elképzelései vannak a szexualitással kapcsolatban: gruppen, bilincs, korbács. Igazi ideális feleség Geralt számára.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.07.14. 14:54:33
  • molnibalage83
    #7694
    Az egész Witcher világa egyébként kicsit megborult. A W-ket elvileg szörnyvadászatra tenyésztették ki ugye és ezt is csinálták sőt, még most is. Akkor miért ez a fene nagy rasszizmus mikor:

    ad 1. Az emberek hozták létre őket...
    ad 2. Még most is teszik a dolgukat, persze nem ingyen. No de ko dolgozik ingyen...?

    A varázslónők egyébként emberi léptékben öregszenek? Nem veszélyes a spoiler, csak Yen egy mondata van benne. Yen a questben megjegyzi, hogy G. és ő már vagy 20 éve kerülgetik egymást. Yen viszont legfeljebb 20-as évei végén 30-as évei elején jár a kinézete szerint. Ok, hogy a játékban szándékosan dögös kinézete van, de csak ezért vagy valóban lassabban öregszenek a varázslónők is?
  • TBTPumpa
    #7693
    Végül is Geralt Witcher, így emberfeletti képességekkel rendelkezik. 2 karddal és 200 kilós lemezpáncéllal is olyan gyorsan tud mozogni, mint Ciri.

    #7691
    Az új kiegészítőkkel elméletileg jönnek új ruhák is + új tárgyak, küldetések, szörnyek, kártyák, területek, karakterek, szóval lehet reménykedni. Elvégre is azok már fizetősek, szóval lehet, hogy azokra már jobban rácuppannak a fejlesztők is.

    De amúgy kedves gesztus ez a 16 ingyenes DLC. Nem mind tetszik nekem sem, de ingyen van, nem úgy, mint az EA-nál, ahol már egy lópáncélért/fegyver skinért is 1-2 eurót elkérnek (Dragon Age Inquisition).
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.07.14. 14:41:38
  • Count Adyn
    #7692
    Ha jel bónusz kell akkor full griff páncél, rákeresel neten mihol van és odabattyogsz kb 10 perc kiszedni mindet, nem kell a quest ahhoz hogy megtaláljon valamit az ember:)
  • molnibalage83
    #7691
    Pontosan. Én még ennél gyengébb páncélzatú Cirit is elviselnék.
  • bardocz
    #7690
    Geralt és Ciri is nevetségesen gyors, úgy tudnak kitérni a támadások elől, hogy nem hárítanak karddal. A könyvekből nem is emlékszek semmi komoly páncélról, a gyors mozgásukkal intéznek el mindent.
  • Shep
    #7689
    Nekem nem tetszik, olyan benne, mint Gombóc Artúr :) Na jó nem, de annyira nem jön be.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.07.14. 13:57:15
  • TBTPumpa
    #7688
    De legalább ingyen van! Amúgy a teljes modell egész jól néz ki, totál egy harcos "hercegnőhöz" illik. Nem olyan leharcolt, mint az eredeti öltözék.
    A bőrnaci is megmaradt (kisebb-nagyobb változtatásokkal), bár azt úgysem fogják elvenni tőle. Hiszen Ciri gyengébb karakter (fiatal lány), mondhatni papír, viszont gyors és "megállíthatatlan" (bőrpáncél). Emiatt kell is a bőrpáncél, hogy gyorsabban/szabadabban tudjon mozogni a karakter. Míg Geralt lassú (nehéz páncélokat visel), de erős ütéseket tud bevinni. Nehéz páncélban gyorsan mozgó Ciri kicsit abszurd lenne. Nagyon elvinné a "realitástól" a dolgot. 200 kilós páncélban a térben sem tudna utazni.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.07.14. 13:58:06
  • Negritis
    #7687
    nekem a maxos medve baromira bejön amúgy
  • molnibalage83
    #7686
    Egy rakás páncél tervem van, de mind könnyű és nehéz. Nekem meg közepes kell. Ez a gond... Van olyan könnyű páncél, ami erősebb, mint a közepesem, de nem cserélem le néhány pontért, mert a jel bónusz kell. Nehéz vértből van 170 felett is, de dettó ugyanez van...
  • PeeTeR
    #7685
    akkor te valahogy nagyon nem keresgelsz mert ez igy kb. kuka amit leirtal :D
  • molnibalage83
    #7684
    Triss alter ruhája alter báli ruhának elmenne, de amit akkor kapott az sem volt rossz.

    Ezt a páncél részt nem vágom. Eddig csak könnyű és nehéz vértekből találatm erősebbet, de én még mindig azzal a vérttel tolom, amit 12. szint táján hoztam össze, 107-es alapvédelme van. A közepes vért adja a legjobb bónuszt messze szerintem a passzív képességek terén az utolsó csoportban... Ebből viszont nem találtam jobbat sehol eddig...

    A csizmám is olyan, hogy egyszerűen nem lehet lecserélni. Berakott kő nélkül a természetes képessége a +57 (!!) páncéltörő képesség. Valami atombrutál. Ehhez jön mindkét kardban +40 + max Yrden jel. Naná, hogy minden hullik darabokra közelharcban...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.07.14. 13:12:53
  • Shep
    #7683
    Ja hát Trissé komolytalan, Yené viszont teljesen korrekt. Cirinek azért lehetett volna valami elegánsabbat is, mint ez, ez olyan, mintha guberáltak volna egy fullos páncélt, majd levagdostak volna belőle itt-ott :)
    Mondjuk legnagyobb bánatom a játékban az ,hogy a legjobban kinéző páncél az egész játékban az a KM-i csak hát a játék végére már igen csak gyengécske, így kénytelen vagyok a maxos macskapáncélt használni, mert az még néz ki valahogy.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.07.14. 13:07:57
  • PeeTeR
    #7682
    jogos, de legalabb van... jobb mint a semmi - mondjuk a bornaci jo de a tobbi kuka :D
  • molnibalage83
    #7681
    Naná, mert az eredeti sokkal dögösebb, csak éppen kicsit vicces, hogy a nagy harcos szinte egy szál semmiben harcol. Triss új szerelése is dögös, de teljesen környezetidegen, ezért én nem is használom.