The Witcher 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Savaran
#15946
Erre én azt találtam ki, hogy csak az értékesebbeket veszem fel, majd adom is el, így folyamatosan tudok guberálni, egy idő után, mire az olaszokhoz érek, (bár mikor mondja Anna Henrietta hogy: Captain De La Tour az elég franciás) de mindegy addigra már dugig vagyok lével, kb 2 perc alatt kimaxolom a birtokot, majd a grandmaster aktuális witcher cuccot, keverek festéket kikenem, majd később Thusassoni lovagi páncél kard a tóból és maxos a karakter, persze kell hozzá türelem

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

SzirmosSzisza
#15945
Még az elején volt mikor kezdtem anno, rákerestem és ott írták, hogy random házak hordóiban van.

Amúgy a súly, szerintem nem rossz hogy van benne, de mikor kiírtassz egy teljes erődöt a felétől nem tudsz már lootolni az elég idegesítő.

“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás

Savaran
#15944
Ha kikeresed mi volt az az összetevő, akkor meg tudom mondani hol lehet venni.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Savaran
#15943
Van minden csak rossz boltban kerested

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

SzirmosSzisza
#15942
1-2 loot elég hülye helyen van, ha jól rémlik az első valamelyik armorhoz a cucc konkrétan boltba se volt, csak random házikók hordóiból lehetett kiszedni.

“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás

Savaran
#15941
Amúgy ezt sohasem értettem, minden hozzávaló lootalható vagy elkészíttethető, pl dimetrium érc ami amúgy drága, a teljes szett topp költsége grandmaster szintig 15 000 ből kijön, ami azért nem egy nagy pénz
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.01.15. 18:49:03

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#15940
Nekem a játék végére szó szerint a gatyám is ráment mire sikerült egyetlen teljes witcher szettet nagymesteri szintre fejlesztenem. El kellett járnom fosztogatni és minden létező apróságot eladni hogy ki tudjam fizetni amibe kerültek. Szóval én sosem voltam leterhelve cuccokkal, ládákat se használtam, amint összegyűlt egy kis felesleg azonnal túl is adtam rajta egy kereskedőnél. Hacsak nem csal az ember a pénzzel, nehéz annyit legálisan szerezni hogy egy végigjátszás alatt egynél többet kimaxoljon. Szóval gyűjthetsz amennyit csak akarsz, de mindenképp el kell adni őket mert a küldetések önmagukban nem fognak eleget fizetni.
#15939
caps lock pont azért kell. hogy ne legyen súlya a dolgoknak, szeretem, ha sok cucc van nálam ?
Madi92 na ezt nem használnám, egy fantasy játék ne legyen realisztikus, de nem vagyunk egyformák

Savaran
#15938
Jó szar mod akkor az is, egy egykezes kétélű kard 1000mm-es pengehosszal 1,5-2 kg, a másfélkezes kardok is 3-4 kilósak csupán.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#15937
Sajna a ládás invetoryt nem oldották meg valami jól.
Én egy overhaul modal játszottam, ahol többek között a tárgyaknak sokkal több a súlya. Tehát egy kard 6kg, illetve mindennek van egy "realisztikus súlya". Mindenfajta gyíkpáncélból 1-2db simán lehet 5-6kg.

Szóval nekem mindent a ládába kellett pakolászni és ha akartam craftolni valamit, akkor vagy lejegyzeteltem vagy egyesével nézegettem, kilépve a ládából, hogy akkor ehhez ez, ahhoz az kell. Hát nem egyszerű.
#15936
Minek annyi súlyt cipelni? Tárolásra ott vannak a ládák.
#15935
egy moddal ki lehet, anno mikor megjelent a játék azzal a verzióval működött, ehhez kellene egy ami jó

#15934
Kikapcsolni? 😄 Nem lehet, ellenben majd lesz jobb nyeregtáska és az növelni fogja bőven. Plusz van egy skill is rá (Erőshát), de én azt nem használom.
#15933
Üdv!

A súly limitet tudja valaki, hogy lehet kikapcsolni? 1.31 játékverzió

#15932
Azt is említi a könyv, hogy vannak tünde ősei talán, és hogy jóval fiatalabbnak adja elő magát mint amilyen, de már nem sokáig játszhatja ezt el
SzirmosSzisza
#15931
Van ez az idézet Dijkstratól: "I know you're almost forty, look almost thirty, think you're just over twenty and act as though you're barely ten." ez eléggé belövi, ha jól rémlik ez akkor van mikor Dandelionnál érdeklődik Ciriről Oxenfurtban.

“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás

#15930
Dandelion korát a könyvek némileg ködösítik. Emelgetik hogy "jó génjei" vannak + hogy jóban az elfekkel és szokott tőlük ilyen egészségmegőrző cuccokat/praktikákat beszerezni.

Pl könyvben egyszer említik, hogy a fekete nadragulya XY mód elkészített változata durván lassítja az öregedést de már csak az elfek + varázslók tudják hogy kell elkészíteni.
Utoljára szerkesztette: Prof William, 2020.01.14. 14:06:11
SzirmosSzisza
#15929
A könyvekben Dandelion kb 40 éves, mikor Geralt találkozik Cirivel, szóval annyira már nem fiatal.

“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás

#15928
Nemreg kezdtem a Witcher 3at, innen vagyok csak "okos". Ott a karaktereknel azt irja, h a sztori kezdete 1272 tavasza, Dandellion pedig 1229-ben szuletett; a griff levadaszasa elotti parbeszed soran Vesemir azt mondja Geraltnak h o is kozel 100 eves mikor amaz a koraval elcelodik.
#15927
Dandelion lóg ki némileg, mivel ő 30-40 között lehet maximum, max egy 10 éves periódusa lehet Geralttal, szóval igazán nem is passzol hozzá, hogy régi barát és krónikás. Zoltán a törpe oké, mert ő is lehet akárhány éves is, de a fiatal bárd az kakukktojás. Bár valszeg a könyvekben ez szépen ki van fejtve, és tényleg csak relatíve rövid ideje ismerik egymást.
#15926
Yenneffer inkább 150+ éves. Geralt 100 körül van. Vesemir a legöregebb-
SzirmosSzisza
#15925
Hát, a varázslónők átalában alapból mutatnak mágikus tehetséget. Nekem az rémlett, hogy az átalakítás miatt vesztik el (a legtöbb varázsló valami testi deformációval születik). De a Google ezt dobta:

Most of us wizards lose the ability to procreate due to somatic changes and dysfunction of the pituitary gland. Some wizards -usually women - attune to magic while still maintaining efficiency of the gonads. They can conceive and give birth - and have the audacity to consider this happiness and a blessing. But I repeat: no one is born a wizard. And no one should be bom one! Conscious of the gravity of what I write, I answer the question posed at the Congress in Cidaris. I answer most emphatically: each one of us must decide what she wants to be - a wizard or a mother.

Illetve nem is minden varázslónő meddő, pl (könyv spoiler)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Geralt anyja is varázslónő volt

“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás

#15924
Akkor ez hasonló lehet a Füvek próbájához, a witcher jelölteknek is egy főzetet kell meginniuk ami átalakítja a testüket és ugyanúgy terméketlenné válnak.
Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.01.13. 21:44:50
SzirmosSzisza
#15923
Ha jól rémlik főzetekkel tartják magukat fiatalon amit nem osztanak meg másokkal. 70 amúgy nem sok, Vilgefortz pl 100 alatt van és ezzel kifejezetten fiatalnak számít.

“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás

#15922
Yen jól tartja magát 70+ évesen. Amúgy érdekelne hogy a könyvek említik-e a varázslónők fiatalságának titkát? Illúziót használnak, valami spéci varázslatot vagy az ő testük is hasonló mutáción esett át mint a witcherek? Azt tudom hogy terméketlenek, el is hangzik a sorozatban hogy ez az ár amit fizetnek a hatalmukért. De jó lenne több részletet tudni erről.
RatBaG
#15921

Per Aspera Ad Inferi.

#15920
hoztam nektek csemegét..szerintem ismerik itt már sokan,de a netflix ismeretében értékesebb lehet mára 😊
ez itten a netflix 6.epizódja..sok részében bővebb,hiszen a lengyelek a novellákat nem vagdosták szét az idővonalaik miatt😊

PiszkosFred
#15918
Apai agon, de annyira, hogy par eve meg az allampolgarsagot is felvette es a tobbi magyar felmenokkel rendelkezokhoz kepest egesz jol beszel magyarul.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#15917
Nem is tudtam hogy magyar, zseniális volt Quinn szerepében.
#15916
A magyar származású Martin Csokas is szerepelhetne a sorozatban. Az Into the Badlands-ban remek volt.



Akár még egy komolyabb szerepben is el tudnám képzelni. pl. Bonhartnak tökéletes lenne.
#15915
Köszönöm a válaszokat!
(továbbra is fehér marad a barlang bejáratát jelző ikon...)
Másik kérdés:
kicseréltem az alap nyílpuskát amit a griff leölésekor kaptam.
Most meg nem tudok lőni vele... ugyan arra a gombra nem reagál semmit a játék. (jó a szintemhez)
???
5. szinten vagyok de Jenny még kicsinál minden alkalommal, megyek tápolok a környéken, de a vizes kérdőjeleknél kéne a nyílpuska 😞

U
Utoljára szerkesztette: Abdul Alhazred, 2020.01.06. 16:09:50
#15914
Nekem sokat tett hozzá az élményhez, amikor kikapcsoltam a gps-t meg az összes jelzést. Mer egy idő után arra mentem rá, hogy hopp ott egy kérdőjel, teljesítsük, hopp ott a másik, hopp a harmadik. És akkor össze-vissza rohantáltam a térképen, mint egy marha. Nem. Geralt szépen azt találja meg, amit maga megkeres. Oké pár óránként ránézhetek a kérdőjelekre, de ennyi. 😛
#15913
Jah, Igaz. Azok a barlangok, amik csak barlangok, azok örökké fehérek maradnak. Erről meg is feledkeztem.
Savaran
#15912
Csak azok váltanak át szürkére amelyek szörnyfészkek is egyben(kis koponya ikon van a barlang ikon jobb felső sarkában), a hagyományos barlangok fehérek maradnak.
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.01.05. 09:02:41

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

SzirmosSzisza
#15911
Elvileg barlang + láda bent, de nekem volt olyan ami sose váltott át, tippre küldi lehetett ott később.

“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás

#15910
pontosan
#15909
A barlangok akkor váltanak át szürkére, ha lootolod benne a ládákat. Vagyis emlékeim szerint, minden barlangban van egy specifikus láda, amit lootolni kell. Azután váltanak szürkére. Ha jól emlékszem, de lehet, h csal az emlékezetem, akkor olyan barlang is van, ahol a loot nem direkt a barlangban van, hanem a barlangon kívül, a bejárat közelében.
Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.01.04. 23:21:46
#15908
Sziasztok!

Egy nagyon láma kérdésem lenne:
mellékküldetésnél ha megcsinálom a kérdőjel átvált valamilyen ikonra majd fehérről ha kész szürkére.
De a barlang ikon nem akar átváltozni (3 darabra emlékszem, hogy nem hagytam ott semmit de még mindig fehér)
Ez miért van?
#15907
Ez a feldolgozás még jobb mint amit Leo csinált 😊 :
Toss a coin to your witcher
Savaran
#15906
Én speciel sok hasznosat találtam, alapvetően én harcos irányba fejlesztettem, örvénylő sodrás pl alap hogy kell ha 10-en körbe fognak, de sok van meg olyan is amit még nem is próbáltam, 500 órám van a játékban van 100-as karakterem. Igaz én normálon játszottam
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.01.04. 13:04:49

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#15905
Az a probléma hogy ha nincs jó fegyvered, másod sincs, mert mint mondtam a skillfán kevés a hasznos képesség. Én is kimaxoltam a felszerelést, nagymesteri farkaspáncél meg kard, de csak a jelekre meg főzetekre nem támaszkodhattam volna egy alapszintű fegyverrel. Legalábbis nem hiszem, feleslegesen elnyújtotta volna a harcokat. Az egyensúly hiányzik nekem, ami a korábbi játékokban még megvolt, kelljen a jó kard, de kelljenek mellé a hasznos főzetek - ne csak a fecske - meg a felfejlesztett jelek. Legyen egy íve a fejlődésnek, az elején még csetlesz-botlasz, a végére meg félisten vagy, mert ez az alapja minden RPG-nek.
Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.01.04. 13:04:14
Acidlich
#15904
Több problémára, amit az utóbbi kommentekben kifogásoltatok, megoldás lehet az Enhanced edition mod.
Egy próbát megér, aprólékosan átalakitották a játékmechanika minden elemét, megéri lecsekkolni.
Ja és részletesen finomhangolható a nehézség, ha már túlságosan azzá válna😊

Palinko
#15903
De használhatod, miért baj hogy nem kényszerít rá a játék? Úgy játszol magadnak ahogy akarsz, én nem tudom mert csak a két legkönyebb fokozaton volt hozzá dolgom valaki szerint magas fokozaton már kell a főzet meg minden. Könnyű fokozaton ha kihívást akartam akkor nagy szintű ellenfélnek mentem neki és kész.
SzirmosSzisza
#15902
Próbáltad amúgy ezek nélkül? Mert szerintem is könnyű a játék, nehéz fokozaton is, de mellette ott volt nekem mindig a maxos gear meg build amit szerettem. (tényleg érdekel próbáltad-e, mert bennem is néha felmerült, hogy a játék könnyű-e vagy csak értelmesen buildeltem 😄)


#15901: azért tegyük hozzá, hogy a könyvbeli Witcher nem ölt meg napi 8 tábornyi drownert meg vérfarkast, hanem azokra is rendesen készült. Ha meg ekkora open worldben mindegyik előtt kéne egy 1 napos készülődés akkor unalmas lenne, ha meg nem lenne ennyi szörny unalmas lenne a hatalmas világ amit összepakoltak. (amúgy ha már witcherkedés, az, hogy lángszóróvá alakítod magad ugyanúgy nem vajákos)

“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás

#15901
Nem a kihívásról van szó, hanem hogy hogyan játszol. Ha csak kardozol, nem vagy witcher, csak egy harcos. Ha viszont főzeteket iszol és aktívan használsz jeleket - mert rá vagy szorulva hogy használd őket - akkor méltó vagy a witcher névhez. Mert erről kellene szólnia a játék harcrendszerének, nem pedig arról hogy simán legyakolsz mindent. Vágás, félreugrás, vágás, félreugrás, ettől nem leszel witcher.
#15900
Ezért vannak a szintek. De a lényeg lentebb olvasható. Nem érzed witcherrel vagy, Van akinek ez nem fontos van akinek igen.
A szuperhős feeling az ami valóban bevételt hozz. Ezt a skyrim óta tudjuk. Így lehet eladni egy játékot.
Ez tényleg nem kerülne semmibe ha nem vágnák agyon a szinteket is. Sokat hozzáad az élményhez, a beleéléshez. HA nem csak odaképzeled a dolgokat de szükség is van rájuk.

Palinko
#15899
Amúgy a kihívást keresők elgondolkodtak azon hogy van mondjuk 100 óra gameplay a játékban így. Szerintem több is de mondjuk hogy egy átlag játékosnak annyi van. Legyen nehéz, átlagban haljon meg mindenhol 4 szer, persze valahol elsőre átmegy valahol meg 20-ra szóval úgy átlagban csak 4 szer haljon. Mondjuk hogy annak a 100 órának a fele dialógus volt szóval csak a maradék 50 óra harcot meg lovaglást kéne 4 el felszorozni az akkor is 200 óra meg az 50 óra dialógus 250 órás játék na most valakinek napi 2-3 órája van játszani heti 3 alkalommal. Az azt jelenti hogy egy évet simán elszarakodik ezzel és úgy hogy a játék 70% át nem is élvezi mert csak szívatás hogy nehéz legyen. Most ti belekezdenétek egy olyan játékban ami tudjátok több száz órát fog tartani és ismétlést láttok folyton mert olyan rohadt nehéz? Még szerintem én sem, ez a 150 óra tök kellemes volt, de második végigjátszásnál éreztem hogy tényleg nem kellett ebbe több, még az elsőnél nyilván hiány volt mert jaj de kár hogy vége, de másodikra már a kiegekkel toltam végig újra és úgy elég is volt annyi tartalom meg óra. Nem örültem volna jobban ha minden bossnak ezerszer neki kell futni.
#15898
Félreérted, nekem is egyik kedvenc játékom, csak azt mondom hogy a korábbiakhoz képest eltolódtak az arányok. Túl nagy szerepet kapott a grindolás, a folyamatos hajsza a jobb cuccokért, amik önmagukban elegendőek lehetnek a győzelemhez. Ha van egy igazán jó kardod, másra nincs is szükséged. Hiába van egy viszonylag terjedelmes skillfa, ha alig akad rajta hasznos képesség, főleg bónuszokat ad, százalékosan növelt sebzést, nagyobb intenzitást, hosszabb időtartamot, stb, de lényegében nincs kihatással arra hogy elboldogulj. A felszerelés lett a minden, nem az hogy mennyire vagy jó például az igni jel használatában. Az első játékban én erre a jelre koncentráltam, ez kapta a legtöbb fejlesztést, és a végjátékban már alig használtam a kardot, mindenkit porrá égettem. De a harmadikban ez csak segédlet, nem fogja megmenteni a bőröd egy nehezebb összecsapásban.
Savaran
#15897
Én futottam bele 8 szintel felettem lévő kőgólembe, baszó kardal baszó perkekkel, kb 0,1 százalékot sebeztem rajta, oké azonos szintűeknél két ütés, de miért baj ez? Azért grindeljük a karaktert hogy a végén mindenkinél erősebbek legyünk. Ha kihívás kell nem ez a ti játékotok, arra másikat kell rendszeresíteni

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)