16775
banner
  • vemyke
    #16095
    Hali! Nem lehet valamit kezdeni az időjárással? PS4 szal buherálni nem tudok, csak gondoltam hátha valaki ismer valami praktikát. Folyton sötétben játszom, ha nem este van, akkor esik az eső. Kezdek depressziós lenni xD
  • caps lock
    #16094
    Közben megtaláltam:

    Renfri wanted to kill a town of people for what Stregobor did to her. Geralt knows revenge does not lie in death. Even though he makes a mistake in killing Renfri, he realizes no good will come of killing Stregobor. Taking her brooch and remembering his mistake towards Renfri is the best thing he could do, and as we see in the show, he does remembers it well.

  • caps lock
    #16093
    Talán átsiklottam felette, valaki tudja miért van ugyanaz a szimbólum Geralt kardján és Renfri ruháján?




    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.05.03. 11:32:23
  • Savaran
    #16092
  • Palinko
    #16091
    Áh az a baj hogy manapság ez már nem vicc :D Meg a cyberpunk marketingbe is behúzták a pöcsöslány dolgot, szóval azért botrányra használják de komolyan még nem veszik talán
  • Savaran
    #16090
    Egyértelmű, tisztában vagyok vele,(csak viccből írtam) alapvetően a lengyelek normálisak, nincsenek kifordulva magukból.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.04.25. 11:21:47
  • Palinko
    #16089
    Szerencsére nem azok fejlesztik akik a sorozatot csinálják és a lengyel állam pénzelte a készítőket ahogy nézem a jövőben is fogja és ők azért elég mélyen keresztény állam nyilván valamennyi belefér ezekből a dolgokból de egy totál kifordult cuccot nem hiszem hogy kiadnának úgy hogy megmaradna az állami támogatás.

    #16088
    Igazából nem tudom hány évadot terveznek de ha van benne még 3-4-5 évad addig elkészül a játék is nagyon jóra. Elég gyorsan fejlesztenek sztem.
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2020.04.24. 13:54:46
  • caps lock
    #16088
    Én kicsit félek attól hogy bezavarhat a képbe a sorozat és gyorsan összedobnak valamit a nagy érdeklődésre való tekintettel. Persze a rajongó örül bárminek, és oké hogy már megvannak az alapok meg több a pénz, de az elsietett munka többet árt mint használ. Inkább várjunk tíz évet egy mesterdarabra minthogy egy elkapkodott rókabőrt kapjunk.
  • Daermon
    #16087
    Ha fix karaktert akarnak, akkor Holló azért is lenne jó, mert tudunk róla, de csak keveset.
    Tudjuk, hogy híres volt, valamiért kiérdemelte, hogy a sírjára “a gyengék védelmezője“ felkerült. Valamint járt a gnómoknál és az elfeknél is, mire a páncélja kész lett. Emberi településekkel együtt így bőven lenne helyszín is hozzá.
  • Savaran
    #16086
    Pedig egyre sanszosabb hogy egy leszbikus néger csaj lesz :D
  • Palinko
    #16085
    Sajnos mostanában hogy a fejlesztés elbonyolódott már nagyon, egyre hosszabbak lettek a fejlesztési idők és egyébként is szokássá vált pihentetni címeket. A Skyrim is már 10 éves hamarosan és idén valszeg nem jön az utóbb bár már reklámozzák de kb egy automatán generált hegy az egész trailer :D

    Annyi embert felvettek, hogy simán lehetséges hogy a háttérben már készítenek valamit, sok dolgot meg lehet előre csinálni, eleve a hogyan továbbot kitalálni, mert nem lesz most olyan egyszerű hogy vannak a könyvek meg itt van Geralt. Ha kitalálták a helyszínt meg a karaktert lassan el lehet kezdeni felrajzolni a térképet vázlatokkal, az írókat lassan ráállítani hogy vázolják fel a történetet és kezdjék feltölteni azt, ennek hatására változik a térkép is stb és még mindig nem írt senki egy sor kódot se. A concept artistok csinálhatnak ugyanúgy pár verziót, a programozók kezdhetnek pár mechanikát megírni, az nem évül el olyan gyorsan meg a motron lévő változtatások sem. Aztán már a grafikáért felelős osztály is elkészítheti a high poly modelleket, mert ami a játékba kerül azt már attól fogg függni hogy mit bírnak a jövőbeli hardwarek de a részletes modellt már akár most is meg lehet csinálni mert az úgy is csak mankó. Szóval igen sok dolgot meg lehet csinálgatni a háttérben csendesen.

    Már kint kéne legyen a Cyberpunk szóval az azt jelenti hogy egészen biztosan nincs ott a teljes csapat már, mert egyszerűen minek, az assetek nagy része már megvan, esetleg kérnek pár változtatást, vagy pár újat de ahhoz nem kell a csapat nagy része pár ügyeletes elég rá. Szóval a többiek vagy a DLC-ket csinálják vagy a többi projektet. Persze biztos sok tesztelő és készítő maradt a Cyberpunkon mert nem magukat szívatják a halasztással, hanem tényleg szükség van az extra időre de egyszerűen akkor is felszabadulnak olyan emberek amik a projekt elején kellenek.Nem tudom mik a tervek, de amit mondasz még az én optimista kiegészítésem mellett is valós sajnos, mert hiába gyártanak sok mindent akár most is le, egy ekkora nagy játék fejlesztése továbbra sem gyors meló.

    Legalább jobban átgondoltak lesznek a cuccok mert nem kell a tervezési szakaszt elkapkodni és simán benne van hogy 2-3 évvel lerövidíti a fejlesztést ha sok dolgot meg tudnak előtte csinálni jól kitalálva, de attól még nem lesz 2023-ban itt a következő játék én szerintem is DLC-kel elhúzzák az időt, meg esetleg kiadnak még egy közbeni valamit mint a Gwentet vagy a board gamet múltkor és 25-ben lesz az újabb nagyobb durranás. Nagyon remélem én is hogy Witcher lesz mert 10 évnél többet pihentetni nem kéne egy sorozatot se, de az is simán elképzelhető hogy párhuzamosan fog folytatódni a cyberpunk és witcher fejlesztés mert annyi embert vettek fel, jót is tenne a csapatnak, aki kezd kiégni megcserélik a két projekt között és problem solved :D

    A Holló jó lenne, vagy Geralt után valaki bár már kezd a witcherség kihalni nem tudom mennyire lehet utána ugrani, de végül is mindig megmagyarázható valamivel, oblivion :D kinyíltak a portálok azt sok szörny jelent meg ezért a witcherekre újra nagy a kereslet :D Viszont tényleg jobb lenne valami múltba ugrás bár leginkább nem szeretem ezt a múltba menést jobban értékelem a kronológiai sorrendet de itt nagyon jót tenne mert látnánk a Witcherek aranykorát, beleszőhetnék hogy akkor sem volt minden olyan jó mint ahogy nosztalgiáztak nekünk a 3 játékban stb. Cirit sem bánnám annyira de eléggé OP nem lenne vele jó játszani. Amiben van lehetőség de félek hogy nehéz lenne jó megoldani az a karaktergenerálásos dolog, szerintm arra nehezebb belesimuló történetet írni. Pedig érdekes lenne ha az afrikai régiót látogatnánk meg, elfelejtettem már hogy hívták őket a játékban de mindenki tudja miről beszélek akik a HoS DLC-ben jöttek be. Egy jócskán kibővített Toussaint-ba is szívesen visszamennék például. Jó lenne pár háborús jelenet is bár a witcherek nem avatkoztak ebbe bele simán ki lehetne ilyesmit találni hogy megzsarolták, vagy pénz miatt mentek bele valamibe, láttuk a játék során más witcherekkel ha találkoztunk nem mindenki követte a kódot. Nagyon sok lehetőség van a világban meglátjuk hogy mit hoznak ki belőle.
  • Daermon
    #16084
    Hollót én is adnám. Jó nagy játék, és 1-2 DLC, amit természetesen a halála zár.
    De benne vagyok egy új testreszabható, iskola választós witcherben is. Geralt csak egy rövid cameora benne lehetne. A sztori meg kisebb léptékű, király mentes, witcheribb :D Egyedüli elvárásom, hogy Birodalmi Mantikórt levadászhassunk.
    Nő meg nem lehet witcher szerencsére, így nem kell tartani, hogy elfeminálják. Ha ilyet akarnak, akkor megoldhatják úgy, hogy: választható lesz a férfi, mint witcher, nő mint varázslónő. De maradjunk meg a witcher játéknál.
    Egy Ciris játék nem is nagyon érdekelne. Volt elég szerepe már.
  • caps lock
    #16083
    Idén megkapjuk a Cyberpunkot, legalább egy évig menedzselik, hibajavítás és DLC tartalmak, stb. Na most ha lesz új witcher játék - és a hírek szerint lesz - akkor is minimum négy év fejlesztési idővel kell számolni. Szóval 2025 körül fog megjelenni, talán pont a W3 tizedik évfordulójára. Ez így eléggé lehangoló, ennyit várni de izgatott is vagyok mert abban is biztosak lehetünk hogy nem egy copy-paste játék lesz. Grafikai téren szerintem nyugodtan elkönyvelhetjük hogy olyasmi lesz mint a W3 élőszereplős trailerei ami elég durva lenne hiszen ez sem egy csúnya darab.
    De történetben nem szeretném ha folytatás lenne, mondjuk Cirit irányítva vagy bármilyen női karaktert. A witcherek férfiak és punktum, ne erőltessük annyira a feminizmust, pláne nem ebben az univerzumban. Én titkon abban reménykedem hogy a legendás Holló lesz a főszereplő, akinek a páncélját az első részben szerezhetjük meg, de bárki jó csak szakadjunk el a jelenlegi gárdától és kortól, mert elég nagy ez a világ és sok benne az elmesélni érdemes történet. A játékmenet alapjai lehetnek ugyanolyanok, szörnyvadászat mesterfokon, politikai cselszövések, de jó lenne ha a harcrendszert teljesen átdolgoznák és nagyobb szerep jutna a jeleknek és főzeteknek.
  • Aborg
    #16082
    Lehet... de miert is ne, ha egyszer szorakoztat :)

    Ezt talaltam, eszerint megse egyforma nagy a harom nagy terkep. Engem megtevesztett hogy ha maximalisan eltavolodok a terkepnezetben, akkor ugyanakkora reszett oltik ki a kepernyonek (nalam kb ket es fel kepernyonyi). De ezekszerint ez csak egy zoom-beallitas, nem egy fix tavolsag. Szoval a 135 negyzet-km a videoban tulzas lehet, mert ezt a kepet osszedava kb 54 negyzet-km jon ki. A kep szerint a Veleni terkep pont akkora mint a KC terkepe. De ezek gondolom mind nem hivatalos meresek... a GTA5 a tiszta ugy ahol ra van rakva a terkepre az 1km merce.
    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2020.04.14. 19:40:54
  • Daermon
    #16081
    Azt gondolom, hogy nagyon túlgondolod :D
  • Aborg
    #16080
    A terkep szerint: eszak van mindig felul (habar a kozepkori terkepeken ha nem tevedek neha kelet volt felul), de a HUD minimap is mutatja, azon az eszak meg is van jelolve egy N betuvel. Szeretek a jatekokban tajekozodni a napjaras es az ido szerint, ha ez lehetseges. Itt is lehetseges, csak eszben kell tartani melyik terkepen vagyok eppen.

    Apropo terkep: itt egy osszehasonlito video, ami szerint a W3 terkepei osszevissza 135 negyzet-km, a Kingdom Come meg 16. A KC-ben ez szerintem is stimmel, de a W3 tenyleg ennyi lenne? Nem tudom a DLC-s hercegseget is bele e szamitottak: de ha bele is lenne: a 135-ot el kell osztani 3 egyforma nagy meg egy kisebb ( Feher gyumolcsoskert) terkepre, de vegyuk az egyszeruseg kedveert 4 egyformara: 135 / 4 = kb 33 negyzet-km per terkep. Ezekszerint minden egyes W3 terkep ketszer nagyobb lenne mint a KC? Nekem ez valahogy furcsa. Igaz hogy meg csak a Feher gyumolcsoskert terkepet jartam be ami kisebb a tobbinel, de akkor is... Ti hogy gondoljatok?
  • Savaran
    #16079
    Honnan tudod merre van észak?
  • Savaran
    #16078
    Honnan tudod merre van észak?
  • Aborg
    #16077
    Persze, sajat univerzum, de:
    most jutottam at a Veleni terkepre: ott kb. keleten kel a nap, nyugaton nyugszik. A Feher gyumolcsosi terkepen kb. nyugaton kelt es keleten nyugodott. Sajna erre nem figyeltek, ez van.

  • caps lock
    #16076
    Nekem nem jön be, de mondjuk a W3 szerintem nem az a játék ami streambe való.
  • Savaran
    #16075
    Szimpatikus az ürge, még annak ellenére is a kétfarkú kutyákkal összeszűrte a levet.
  • Daermon
    #16074
    Ez kész baszki :DDD
  • Fedayn82
    #16073
    Sziasztok,
    Valami nem kerek. Szóval írtam korábban, hogy eddig xbox on-on toltam az alap játékkal (ez volt telepítve, game passról ingyen volt). Most brutál akcióban megvettem a game of the year editiont (ebben ugyebár minden kieg megvan), viszont ezt most újként kezdte el telepíteni a box. Vagyis fent marad az alap is, meg ez is. Wtf??? Ezt hogy? Biztos hogy ebben is elérhetők lesznek a mentések? Csak azért, mert az alap játék könyvtárában ott látom a saved data filet, amit meg most telepít, tök üres...
  • Aborg
    #16072
    Lenne par kerdesem a jatekmenet-menuhoz. Mik ezek? :

    -mozgaserzekenyseg: alternativ / standard

    -ellenseg-felkonvertalas: ki/be

    -automatikus kivegzes: ki/be (ez be van kapcsolva, eszrevettem hogy egy csoport legyozesenel az utolso elenseget latvanyosabban csapja szet. De ha kikapcsolom, akkor hogy kell manualisan "kivegezni"?)

  • Savaran
    #16071
    Akkor telepítsd fel és játsz úgy!
  • Savaran
    #16070
    Megint azt mondom mint előbb, ugyanarról a játékról beszélünk? Witcher páncélokat kraftolunk, de miért ne lehetne mást is? Jó az olajok és a főzetek rendszere tényleg jobb volt az egy-ben
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.04.01. 14:28:04
  • lonvard
    #16069
    Kraftolás az legyen witcher-kraftolás. Na látod azt is elcseszték. Mert mit kraftol a witcher? Olajakat, főzeteket. Ha kifogyott a főzet, akkor mentem az erdőbe a különböző komponensekért. Tökéletes volt ebben is az első rész. A harmadik részben mit csináltak? Ha már megvan a főzeted, mindig újratöltődik, de cserébe raktak hozzá egy végeláthatatlan fejlődési rendszert, amiben össze kellett szednem a konkrét növényt az újabb és újabb főzetekhez. Agyatlan volt az egész, mert nem a mezőn kerestem, hanem elmentem a füveshez, azt megvettem. Viszont ha az első részben kifogytam terepen valamiből, akkor végig tudtam gondolni, hogy milyen növények nőnek arrafelé (könyv is volt róla), és melyik milyen komponensnek számít, és elmentem keresni. Imádtam. A fegyver-páncél kraftolás az nem a witcher dolga, értéket pedig úgy adunk ennek az egésznek, hogy nem kell ezer féle kard és páncél, ha egyszer úgy se passzol a witcher mesterséghez illetve úgy se viseljük, a páncélunk meg úgy se megy tönkre teljesen. Ha valamit a witcher kraftoltat a kováccsal, az witcher cucc legyen.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.04.01. 13:14:54
  • Madi92
    #16068
    Vannak hozzá modok is. Pl Ghost mod, meg Prepation. Na itt aztán kell gyűjtögetni rendesen, meg nem esik minden szírszar mindenhonnan.
  • Savaran
    #16067
    Sokan sírnak itt hogy kiesik a kurvajó kard meg mittudomén micsoda fölösleges a crafting, nem tudom ti mivel játszottatok eddig de a maxos eszközökhöz kraftolni kell, lehet egy darabig a guberált kard a beszt de később semmit sem ér, bár van itt olyan ember aki alapkardal végigvitte na de ő sztár ne számoljuk
  • Palinko
    #16066
    Ironizált sztem. Lehet ezt az egész szörnyből kiesik mechanikát hanyagolni kéne
  • Daermon
    #16065
    Az Aerondight nem esik sehonnan a 3-ban. A BW kiegben kapod meg ugyan úgy a Tó Úrnőjétől, ha legyőzted a remetét.
  • lonvard
    #16064
    Ebből a szempontból a Witcher 1 majdnem tökéletes. Tehát hogy az ezüstkard az nem olyan egyértelmű hogy van, és nekünk nincs is indulásnál, és úgy megyünk le a városi csatornába a kokatrix ellen, hogy kenegetni kell az acélkardot spéci olajjal, mert különben nem tudjuk sebezni. Utána kapunk majd egy elkobzott witcher ezüstkardot, és örülünk neki, mint majom a farkának. Witcher 3-ban magas szinten meg a fojtólidércből kiesik az a kard, amit a Witcher 1-ben a Tó Asszonya adott nekünk, miután legyőztük azt a víziszörnyet. :) Witcher 1 a tökéletesen átgondolt játék szerintem, ilyen szempontból, a Witcher 3-nak viszont a történeti része egyedülálló és olyan tartalmas és hosszú, hogy azt nem hiszem hogy űberelni lehet még egyszer.
  • Savaran
    #16063
    Nem a Földön játszódik a Witcher, saját paralel univerzuma van
  • Aborg
    #16062
    Igen, a rengeteg gyartashoz valo "hozzavalo" meg "osszetevo" a kellektaramban elegge homogen masszanak tunik, nem tudnam megmondani mik is azok. Eszembe is jutott a Fallout 1 meg 2 ahol minden kis targynak volt valami ertelme, vagy legalabb poenos tortenete.
    De tetszik ez a W3 is nagyon. A hangulata az pont jo ahogy van. A feladatok es karakterek nagyon erdekesek.
    A parbeszedek alatti karakteranimaciok nekem itt jobbnak tunnek mint a KC-ben. Ott kicsit furak az elallo es merev ruhak, es itt a W3-ban mintha a gesztikulacio is batrabb lenne.

    De azt nem ertem hogy nehany jatekban miert nem tudnak figyelni arra hogy a nap keleten keljen es delen deleljen?
  • Savaran
    #16061
    kinek a pap kinek a papné
  • Palinko
    #16060
    Persze, én is azt érzem hogy alibiből beletették de jobb is így mert ha kraftolásra kényszerít a játék az mindig unalmas és ki van tőle a bré, hogy órákat futosgatok valami szar után meg böngészőben keresem hol kéne megtalálni a játékban a cuccot. Áh nem kell az nekünk, tettek bele valami kraft rendszert hogy be legyen fogva az emberek szája, mert vannak oldalak ahol ilyen hiányáért már húznák le a játékot és kb ennyi.
  • lonvard
    #16059
    Nem kell túlagyalnod, a játékban sokmindent nem csináltak meg értelmesen. A loot és kraftrendszer az mindenféle kreativitást nélkülöz, igazából csak azért van, hogy legyen. Nincs rá szükség. Mi a retkes rít töknek eszkábáljunk kardokat meg páncélokat, ha egyszer úgy is witcher cuccokban fogunk rohangálni? Olyan kardok és páncélok potyognak egy szint után a szörnyekből, hogy eszedbe sem jut a falusiakat fosztogatni. Pontosabban ha már kinyitottam egy ládát, akkor viszem ami benne van, de nem sok értelme. Csináltak millió kaja és piafélét is, de azt sem csinálták meg rendesen, mert kilóra le vannak gyártva, de nincs meg hozzájuk a játék, még animációt se csináltak hozzá, és értelmet se sokat adtak neki. Amit adtak, az meg hülyeség. Tehát hogy a pitétől fogok harc közben gyógyulni. Na ne. Felül kell emelkedni a játék fölöslegesen legyártott tartalmain, a világ, a sztori és a kalandok bőven kárpótolják az embert.

    Megjegyzem a Kingdom Come: Deliverance az ilyen szempontból sokkal inkább kész játék. Ami a Witcher 3-ból kimaradt, a belső nézet, a z hogy leülhetünk egy kocsmában és élvezhetjük a környezetet, az hogy különféle kajákat szó szerint nyammoghatunk (bár ez a része azért itt is fapados), azt ebbe a játékba belerakták. Ami kimaradt belőle, az meg benne van a Witcher 3-ban. A szuper történet, szuper küldetések, szuper párbeszédek.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.03.31. 12:10:36
  • Savaran
    #16058
    Kockáztatod a bőröd, amikor megszabadítod őket a szörnyektől, és 50 arannyal kiszúrják a szemed, amit összeszedsz, az a csináld magad borravaló
  • Aborg
    #16057
    Koszi. De nekem mindig furcsa erzesem van ilyen esetekben: a valosagban nem szednem el a parasztok cuccait, viszont itt a jatekban meg szukseg van rajuk a osszetakolhato targyak keszitesehez, es utovegre nekem (a jatekosnak) vannak odarakva. Ha meg otthagyom akkor nem lesz mibol barkacsolni. Dilemma.
  • xido
    #16056
    nem mutatja ugyan,mint más játékban,hogy piros és steal..de azért katonák mellett óvatosan..elvettem,meglátta és már rohant is rám..a táborukon belül meg pláne van egy nagy láda,amiért szétkapnak azonnal :)