16775
banner
  • molnibalage83
    #16135
    Nekem a Witcher széria lezárult. Úgy jó, ahogy van. Ne nyúljanak hozzá ahhoz, amit összehoztak. Ne essenek abba a hibába, mint a Terminator széria. a T2 után szar és szutyok. Tönkretették a brand nevét.

    Geralt nálam Triss-sel szép házban lakik szép vidéken, jó ez így.
    Ciri meg inkább trófeája volt a szériának, mint valódi szereplője. Neki volt a leggyengébb voice és mozgás actingja az összes főszereplő közül szerintem amúgy...

    Az a korszak lenne érdekes, ha oda ugranak vissza, amikor még gyártották a Witchereket. Ne essenek abba a hiába sem, mint a Star Wars, hogy 40 évig képtelen elszakadni a szereplőktől és a korszaktól.
  • Palinko
    #16134
    Ez jó ötlet bár a sztori orientált dolgokba nehéz bele vinni a coopot ezzel a megoldással látnám az értelmét, ha meg magad vagy akkor AI irányítaná Geraltot. Vicces lenne ha coopban vagytok a haverodnak kijelezné merre kell menni neked meg csak követni kéne ha nem trollkodik veled és nem visz máshova :D Bár ilyesmi biztosan nem lesz és Geralt is kimarad szerintem max cameo elejéig számíthatunk rá.

    Azt sem tudom felmérni hogy mennyire lenne jó ötlet ez az egész Geralt utáni rész mert ugye az a sztori hogy a szörnyek kihalnak a witcherek szolgálataira ezért nincs szükség ők is mennek velük lassan, a tündéket törpöket az emberek kiszorítják és akkor kb lassan csatlakozik a mi történelmünkhöz és ez az egész olyan mint egy alternatív történelem, legalábbis én mindig ezt láttam bele hogy olyan stílusba lett megírva mintha Földünkön történt volna ez az egész egy alternatív történelemként. Ez lehet csak az én hülyeségem és ettől függetlenül lehetne folytatni Geralt után is érdekes lenne egy olyan világ ahol a witcherek már tényleg alig találnak munkát és teljesen rogueba mennénk át betörésekkel, bérgyilkosságokkal stb, de az azért már nem a megszokott witcher lenne mert Geralt alapvetően egy jó fej karakter volt, bár attól is függöt ki hogy játszott vele.

    Szerintem az lenne a biztos ha visszaugranának az időbe és lenne egy trilógia Kaer Mohren virágzásáról és a 3. játék végén Vesemr hozna egy Geralt nevezetű újoncot és ott lenne vége a dolognak. Ez minimum még 20 év addig meg csak ki lehetne értelmesen találni hogy lehet-e folytatni a Geralt utáni időkből
  • Daermon
    #16133
    Én csalódnék nagyon nagyot, ha Ciri lenne. Annyira felesleges, és ő még csak nem is witcher, max ”””witcher””””.
    Geralt is max cameo, rövid mellékküldetés erejéig legyen csak, ha olyan időszakban játszódik.
    De vagy legyen egy jó sztori korábbról, mondjuk Hollóval, vagy egy teljesen új kitalált witcherrel.
  • jarlaxxe
    #16132
    Ciri az nálam pont olyan mint superman, egyszerüen annyira szuper, hogy az már unalmas.
    Persze simán lehet belöle föszereplö egyszerüen ö is megkapja a maga kriptonitját és elveszti minden képességét igy indulhat nulláról a karakter.
  • wedge31
    #16131
    Egyetértek szerintem is túl erös lenne Ciri föszereplönek.
    Nekem személy szerint egy öreg Geralt tetszene aki mentorként szerepelne, lehetne egy tanitványa vagy fogadott fia és akkor végre lehetne coop is ami nem lenne egy rossz dolog.
  • Palinko
    #16130
    Bár Ciri egy nagyon jó karakter bízzunk benne hogy nem így lesz, nem értem milyen előzmény történetet gondolt a nyilatkozó de igazából abban is Geralt lenne meg a meglpetés törvénye, Cintra stb. Megmondták hogy nem Geraltal tervezik a következő részt. A többi meg benne volt a Witcher 3-ban, szó szerint a szemünk előtt nőtt fel, talán oda lehetne beszorítani valamit még kislány korától a vad hajsza kezdetéig, de ez szerintem inkább egy jó 10 órányi DLC tartalom lenne mintsem különálló játék. Mert ugyan vannak jó sztorik Cirivel mint a Falka korszaka meg ki lehet mellé találni még sok mindent, de ki játszana vele úgy hogy tudja ennek a játéknak a végén nem lesz katarzis, mert az a Witcher 3 ban történik majd meg? Teljesen kiszámítható lenne a vége bumm elkezdődik a vad hajszás üldözés és ott a vége a játéknak.

    Utó történet meg több okból is bajos mert leszámítva azt hogy a Witcher 3 befejezését teljesen lesíkálná az asztalról mert mindegy hogy witcher maradt-e Ciri vagy császárnő lett és onnan kell megszöknie hogy witcher legyen vagy esetleg meghalt és feltámasztani kéne a witcherséghez, ami valljuk be dallaszi magasságok gagyi tekintetében. A másik ok meg hogy egyszerűen túl erős, egy witcher játék nem lenne jó egy Mary Sue típusú karakterrel aki ide oda teleportál, átugrál a síkokon, mindenkit legyak, üvölt egyet és mindenki lefagy stb, túl OP Geraltban pont ez volt a jó hogy amennyire volt mutáns és hihetetlen kardforgató ugyan annyira maradt emberi is esendő is. Hiába voltunk a legjobb harcosok az emberi ellenfelek sem egy csapásból intéztük el, csak megvolt bennünk az a plusz amivel legyőzhetjük őket. Egy Ciri nagyon OP lenne. Ráadásul neki már megvolt a világmegmentése innen hová lehetne már fokozni? Mégegyszer megmenti? :D

    Ráadásul Ciri jó lenne bárhova cameozni mert időben és síkok között ugrál, szóval örülnék ha kapna szerepet de a fentebb vázolt dolgok miatt fő karakter fókusznak nem alkalmas szvsz és ahogy olvasom legalább a játékosok fele így gondolja és a Ciri fanoktól tényleg elnézést de jó lenne ha megértenék hogy mi is szeretjük magát a karaktert de a fent vázolt okok miatt nem lenne jó választás.

    Engem továbbra is az a kor érdekelne mikor Kaer Mohren virágzott és sok witcher volt abból valami jót ki lehetne hozni, vagy ha az időben előre ugranánk és Geralt próbálná megmenteni a Witchereket, bár nem tudom kihalóban lévő hivatás ezért fura lenne az időbe előre ugrani, vagy másik földrészre más iskolákat megnézni. Igazából nem is csodálom hogy úgy érezték kicsit félre kell tenni a projektet nem lesz ezt könnyű folytatni sajnos. Pláne ilyen minőségbeli elvárások mellett nagy a teher, és nem találhatnak ki valami gagyi alapkoncepciót a folytatásnak.
  • molnibalage83
    #16129
    Ennek örömére -70% A GOTY.
    És döbbenete, hogy mennyire szép még ma is. Szépen öregszik a játék.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.05.19. 00:24:15
  • Daermon
    #16128
    Bizzunk benne, hogy nem így lesz.

    És 5 éves a Witcher 3 :)
  • wedge31
    #16127
    Cirire fókuszálhat a következő Witcher-játék.


    Én nem örülnék neki,, nekem elég volt ennyi Ciriböl de lesz még böven idejük kitalálni mi legyen mert nagyon messze még az új rész.
  • lonvard
    #16126
    Hát igen. Ha nem nyúlunk bele a játékba konzollal és/vagy moddal, akkor kegyetlen suta tud lenni. Emlékszem mikor először játszottam a game egy korai verziójával, a komplett bárós küldetést egy irgalmatlan kék színű skellige alappáncélban toltam végig. Gyűlöltem nézni, de alacsony szinten nem dobott semmit. Egyszerűen nem találtam magamnak páncélt, és vagy 10 órán keresztül abban a szerencsétlen kabátban futkároztam. :D Azóta ezt javították, asszem már a tutorialos területen is lehet vásárolni tisztességes alappáncélt. De hát én már nem alapszinten kezdem ezt a játékot, viperapáncél az alap (mert az való kinézetre leginkább a Geralthoz, szerintem), és akkor mindent ebből vezetek le. Ahanyadik szint kell ahhoz a páncélhoz, onnan indulok, és akkor ellátom magam skillel-felszereléssel, amivel egy veterán witchernek rendelkeznie kell. Így játszva már nem érzem hülyén magam.
  • Aborg
    #16125
    Hm, erdekes. Koszi az infot, akkor ezeken nem fogok ennyit ragodni, inkabb csak elvezem a jatekot :)
  • molnibalage83
    #16124
    Semmit nem számít.

    Anno én LVL 26, gólem, LVL 30. Meg sem tudtam sebezni.
    Ugyanazzal felszereléssel visszamenve LVL30, max. 10 ütéssel leverem.
    Kb. annyi eltérés lehet, hogy akkor 10 helyett 9 ütéssel versz le valakit egy pocsék és egy jó kard között.

    Se poti, se semmi nem kell. Színesítő elem minden, valódi funkciójuk a legnehezebb szinten sincsenek.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.05.18. 13:25:02
  • RatBaG #16123
  • Aborg
    #16122
    Nos igen, a kerdojelek... azokat par hete kikapcsoltam, igy meg erdekesebb :) En lassu jatekos vagyok, szeretek nezelodni, es itt bizony erdemes is. Majd en magamtol ratalalok az erdekessegekre. Futni is alig szokok, csak ugy barangolgatok vagy lepesben poroszkalok lohaton. Peldaul Oxenfurt tornyait a tavolban mar talan ket hete is lattam de meg mindig nem mentem el a varosba, most del fele barangolok.
    Egy ismerosom mar 3x vegigvitte a jatekot, kerdezte hol tartok: mondtam neki hogy az elatkozott malacos falu kornyeken, es meglepodott, o ezzel a kuldetessel egyszer sem talalkozott.
    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2020.05.15. 21:05:20
  • Palinko
    #16121
    Ez végig ilyen lesz csak arra figyelj hogy piros stb küldetéseket ne csinálj mert csak szenvedni fogsz, a szürke, zöldeket csinálgasd szépen sorban :D Kérdőjeleket derítsd fel mert sokszor erőhelyre lelsz stb.
  • Aborg
    #16120
    Aha, koszi a tippeket ;) A jatek nagyon tetszik. Persze szepeket irtak rola, de kicsit feltem tole hogy nekem be e jon majd. De miutan belevagtam, magasan felulmulta a varakozasomat! Egyszeruen hihetetlenul jo, jobb mint barmi amit a mufajban eddig jatszottam. Foleg az tetszik hogy itt nincs meg az az eles hatar hogy - most misszioban vagyok - most meg nem. Itt osszemosodik az egesz es ettol lesz szamomra teljesen hiheto a vilaga. Barmikor tortenhet valami meglepo vagy erdekes dolog. A 3D vilag is hihetoen van osszerakva, stimmelnek az aranyok stb. Ezzel szivesen elleszek akarmeddig.
  • Daermon
    #16119
    Igen lesznek még további tervrajzok.
    A darab pedig, hogy azonos szettből hány darabot kell viselni, hogy aktiválódjon a bónusz.
  • Aborg
    #16118
    Arra gondolsz hogy a konnyupancel (macskaiskola), kozepes (griff) vagy nehezpancel (medve) es a hozzajuk tartozo kardok es jelek osszhangban legyenek?
    Meg elegge az elejen tartok a jateknak: a speci witcherkardok tervrajzaibol mag megvan nehany, azt irjak hogy majd "nagymesteri szintre kell fejleszteni a bonuszok feloldasahoz". Ezt hogy? Talalok meg az adott kard tervrajhoz tartozo ujabb tervrajzot? Vagy mitol lesz nagymesteri?
    Es azt hogy erti hogy "bonusz 3 darabert" meg "6 darabert"? Ennyi kardot kell a tervrajz alapjan csinaltatnom a kovaccsal?
  • Daermon
    #16117
    Majd ahogy haladsz előre érdemes lesz a kifejezetten Witcher szetteket lecraftolni és majd fejleszteni. Érdemes craft elött megnézni, hogy a te játékstílusodhoz melyik illik.
  • Probatbicol
    #16116
    Már most is majdnem ingyenes, kuponnal 5 euróért vihető.
  • caps lock
    #16115
    Azt rebesgetik hogy ez lesz a következő nagy ingyenes játék az Epicen.
  • Aborg
    #16114
    Koszi. Modok nelkul jatszom, teljesen tisztan. Remekul osszerakot jatek, gondoltam akkor ezek a fegyver / targy statisztikak is csak szamitanak valamit. A nagyja vilagos, csak ezek a kis reszletek voltak zavarosak amikrol a #16105 -ben kerdeztem. De akkor azok is maradnak (annyira tenyleg nem oszt nem szoroz).
    A menuban bepipaltam hogy az ellenfelek ne maradjanak le hanem velem egyutt jojjon fel a szintjuk.
  • molnibalage83
    #16113
    A MOD nélkül tolod, akkor kb. ne nagyon érdekeljen a tárgyak statja. Kb. mindent meghatározó tényező a te szinted és a szörny szintje közötti difi. Csak a skillek használatánál szükséges szerint válaszd meg a a páncélt, de egyébként én egy idő után úgy játszottam, hogy a helyzetnek és pillanatnyi ízlésemnek megfelelően öltöztem. Teljesen mindegy, hogy mit használsz. Érdemi különbség gyakorlatilag nincs, ha 2017 óta nem peccselték a játékot ezen a területen...
  • Prof William
    #16112
    Tényleg ment némi ötletelés Dandellion/Jaskier elf felmenőiről is a könyvben.
  • Palinko
    #16111
    Meg van valami tünde vér is Dandelionben talán arra is volt találgatás, de a színész sztem még 30 nak sem néz ki :D
  • Prof William
    #16110
    Dandellionhoz annyit, hogy a könyvben még Geralt is elgondolkozik rajta, hogy hogy a fenébe nézhet ki még közel 60 évesen is egy kölyökképű 30-asnak. Van 1-2 utalás hogy Dandellion jóban van néhány varázslónővel akik néha adnak neki olyan fiatalító/megörző cuccokat amit csak a varázslók ismernek.

    A csata közbeni smaci meg arra lehetett utalás hogy Yen közelében Geralt képességei felerősödnek és viszont.
  • Aborg
    #16109
    Koszi , de a kepemen a lila nyillal jelol kis piros kalapacs szerintem nem a fegyver kopasa miatti gyenguleset jelenti, mert a masik fegyver is csak 76%-os allapotu de ott nincs olyan levonas.
  • Palinko
    #16108
    A fanfilmesek tényleg jó dolgokat összehoznak, de azzal is az a baj, hogy mégis csak amatőr, félprofi csapat és bár biztosan jobban tisztelték volna a művet, de vajon elkészültek volna-e a forgatással? Így tapasztaltabb csapatot raktak össze akik tudják majd tartani a határidőket stb, de nem kellett volna ennyi kreatív szabadság nekik az tuti.

    Nem tudom miért nem tanulnak a hibákból, persze sokan itt mondják hogy fogjuk fel hogy adaptáció és nem másolás, meg talán 1-2 kósza vélemény van arról is hogy csak változtassák a sztorit kedvükre úgy is unalmas lenne megint ugyan azt látni amit olvastak is. Nos szerintem pedig az olvasás egy fantázia alapú valami, a film meg mégis teljesen más média és megelevedhetnének a lapok, sőt szerintem a teljes dialógusok átemelése is jót tesz a dolognak.

    Vegyük például a Trónok Harcát, melyik évad lett a legjobb? Az első, van akinek másik tetszik, de általában az első 3 at mondják annak. Melyik lett a legszarabb? Az utolsó, ebben azért elég nagy a konszenzus. Az első évad szinte szóról szóra követte a könyvet idézetekkel, az utolsót teljesen maguktól írták a filmesek. Nem gondolom hogy tovább kéne magyarázni.

    Egy könyvet egy írónak sokszor évei vannak átgondolni, még egy forgatókönyvírónak nincs olyan sok ideje mert 2,5 év volt az egész gyártás de általában 1 év alatt szokták összehozni a dolgokat és minden évben terveznek új évadot szóval nagyjából pár hónapjuk van a forgatókönyvíróknak kitalálni az egész évadra meg még 1-2 évadra előre nagy vonalakban hogy mit akarnak kezdeni az egészel. Már biztos a 2. évadon dolgoztak ahogy az elsőt befejezték még a többiek forgattal és a többi munkálatot csinálták de akkor is egy elég feszített tempó, nem mindig jut nekik idejük mindent átgondolni, szóval jobban járnának ha az íróra hagyatkoznának és ha van valami pothole a sztoriban az úgyis a közösségekben köztudott arra írhatnának jó tapaszt hogy az ő sztorijuk kevésbé legyen lyukas de annyi pont elég lenne. Sajnos ezt a legritkább esetben tartják be, pl a Prince of Persia játék meg film is akkora nyakatekerést kapott hogy rá sem ismertem a filmben hogy ez a prince of persia pedig direkt pár hét eltéréssel játszottam és néztem utána a filmet.

    A magas realitású animációs filmek témához, szerintem az működhetne ha a játékfejlesztő stúdiók eltennék a high res modelt, mert a játékoknál úgy van hogy csinálnak egy sok sok polygonból álló modelt, majd azoknak a tulajdonságait "rásütik" egy már jóval kevesebb polygonból álló modellre, ami a játékba megy majd. Azért kell ez a két model mert a sok polygonú modellt ha a játékba tennék elvinné az összes erőforrást és elképzelhető hogy már maga szaggatást okozna :D Viszont ha ezeket a modelleket átküldik a filmesekhez akiknek még egy kicsike átalakítást azért kell csinálni, de mindjárt nem 0-ról kezdesz hanem fele munka megvan azért az nem piskóta! Aztán a filmesek sok motion capturet használva, pl a szinkront is úgy vennék fel hogy a voice actorok száján rajta a tracking point és nem csak a hangot veszik fel hanem a szájmozgást is amit aztán applikálnak a karakterekre így a lysinchel már nem kell foglalkozni meg ilyenek. Ezzel nagyon sok mindent fel lehetne gyorsítani. Plusz a renderelés is biztos olcsóbb lesz már előbb utóbb, bár eddig inkább az volt jellemzőbb mint a játékoknál, hogy mikor már jól fut, kitalálnak valami új ficsőrt ami ugyanúgy beszaratja a technikát :D Na ebből a ray tracing után már csak a fizikai szimulációk lesznek nagyobb számítás igényűek, szóval lassan elérjük a szintet mikor nem fog a rendferelési idő tovább nőni. Sőt bizonyos AI meg egyéb technikáknak köszönhetően csökkenni fog. Ráadásul szervereket építenek mindenhol ami renderelésre, machine learningre, AI-ra és minden jóra használható szóval elvileg csökkenni fog a renderelési költség kisebb stúdióknak is akik nem rendelkeznek akkora szerverparkkal.

    Látszik még van jópár feltétel ami hátráltatja de nem olyan beláthatatlan távolság, szerintem 5-10 éven belül látunk már erre példát, addigra a technika is odaér és a közönség is befogadóbb lesz egy ilyesfajta filmre. Végül is az avatar már nem állt olyan távol ehhez és az már 11 éve volt!
  • xido
    #16107
    talán mellélövök vele és akkor kijavít más..,a piros mindig a bukó stat pontokat jelöli..vagy a hozzá hasonló tárggyal való összehasonlításkor látod,hogy annyival kevesebbet tud (piros) vagy többet (zöld)....az a kis kalapácsos meg azt jelenti,amit lentebb a 69% is..használódik a fegyver,így bukod a teljes erejét..most még csak 2 ponttal..javítsd vagy javíttasd..
    Utoljára szerkesztette: xido, 2020.05.07. 01:13:38
  • xido
    #16106
    ezt a választ öröm volt olvasni,köszönöm..és igen,többek között a Digic srácokra gondoltam mint referencia,amit szivesen látnék..de a vázolt költségek..hát ja :)

    akkor már inkább vállalnának kockázatot cosplay fanfilmesekkel,..tenni alájuk kis suskát és akkor nincs benne húzónév csak tiszta alázat a mű iránt :)
  • Aborg
    #16105
    A jatek szakertoihez lenne par csokorba szedett kerdesem:

    Mi a kulonbseg a targyak harom osztalya kozott? :
    gyakori (szurke)
    mestermunka (kek)
    varazstargy (sarga)

    Eloszor azt hittem hogy azok a varazstargyak amikbe runat is lehet tenni, de azota talaltam "gyakori" targyat is amibe rakhatok runat.

    Az is erdekes hogy ugyanazon nevu targy (peldaul Novigradi kard) megtalalhato mindharom osztalybeli verzioban, vagy kulonbozo parameterekkel. Akkor mire valo az a targy osztaly?

    A tagyak arazasa is erdekes: peldaul a Gnom Gwyhyr acelfegyver kardom ara 705. Azt hittem hogy azert ilyen draga mert a kritikus sebzes bonusza 50%, de aztan talaltam egy hasonlo kardot, szinten ket runas, annak a kritikus sebzes bonusza egesz 75%, a sebzes erteke is hasonlo, az ara megis csak kb 150.

    Es mit jelent a kepen az a parameter a fegyverosszehasonlito statisztikan megjeloltem a lila nyillal?
  • Palinko
    #16104
    Nézd még elmélkedünk ezeken közben a gépem egy filmhez rendereli a frameket, jó nem én vagyok a legjobb CGI-s a földkerekségen, nem is fogod ezt a filmet látni a mozikban eleve csak pénz kéréshez kell a producernek stb, de azért igyekszek fejlődni és merem azt gondolni hogy ragadt rám annyi szemlélet hogy tudjak valami értelmeset írni neked.

    A CGI-ről mindenki azt tartja hogy olcsó és 2 klikk, egyik sem igaz, ha elkezded gyártani rájössz hogy nem 2 klikk és az olcsóság relatív, például a halaálcsillagot beleütköztetni a földbe, persze olcsóbb megcsinálni CGI-ben mint a valóságban és az is kizáró tényező hogy a valóságban még nem is lehet, de pl valakinek átfésülni a haját balról jobbra azért inkább a felvétel előtt kéne megtenni mintsem valakinek ezzel baszni el az idejét akinek nem olcsó 1 órája. Vannak olyan területek ahol billeg a mérleg nyelve, pl autós üldözést is már olcsóbb mert az engedélyek a stb stb, de ha a sóstavakon szeretnéd az üldözést azt egyszerűbb élőben felvenni.

    Én látok esélyt a jövőben a full CGI filmekre, tök jó lenne sorozatnál, pl nem fejeznénk be ott mint a trónok harca hogy a jó ügynökök kibuliznak már olyan fizetéseket a színészeknek hogy inkább kevesebb részt gyártanak csak hogy ne kelljen kifizetni vagy valakivel még lennének jó sztorik de inkább kinyírják és kiírják mert nem éri meg gazdaságilag. Meg van még sok előnye ennek, pl nem öregszenek a színészek stb.

    DE, azért vegyél számításba egy pixar filmet ami közel sem valósághű, mondjuk 1,5-2 órás és 200 millió $ ezzel szemben a sorozatra kidobtak 80 milliót ami 10$ részenként és mondjuk 2 rész akkora hosszúságú mint egy pixar film szóval 200 millió vs 20 millió. Ez pont 10%-a. 1,6 tized millárdot elköltöttek volna a sorozatra szerinted? :D Na igen, ha gondolod számolgass egy kicsit mennyibe is kerül a cgi

    Vagy kérdezd meg a digicet mennyiért vállalnák ők készítették az átvezetőt a Witcherhez is és magyar cég, de szerintem valamit keverünk azért, az átvezető teljesen más műfaj mint a játék, sokkal részletesebb, sokkal több munka sokkal több renderelés, sokkal több animáció mindenből sokkal több.

    Abban igazad lehet hogy pl játék motorral ki lehetne hozni egy filmet, ahol van pár sima animációja a karaaktereknek meg tudom is én, néha lekaszabolnak 1-2 szörnyet, de arra ki lenne kíváncsi? Az nem nézne ki úgy mint az átvezető videó, mintha egy kicsit minőségesebb gameplayt néznél és bár a gameplayt is nézik sokan azért kétlem hogy szívesen leülnél akárkivel egy tv elé sorozatoszás címén...

    Én is nagyon szeretnék egy realisztikusságra törekvő cgi sorozatot a witcherrel kapcsolatban és itt jó példa lenne a sok szörny és egyéb miatt amúgy is sok CGI kell, vagy esetleg valami űrös dolgot lehetne ugyanezen okból full CGI-ben megcsinálni, de még nincs itt az ideje, azért annyira távol sincs talán, motion tracking színészek akik kicserélhetőek a 3D karakter alatt, voice actorok és rengeteg számítógép, lehet ez a jövő egyik filmes ága.

    Na de ezen a sorozaton ez sem segített volna mert koncepcionális problémái vannak, ha ugyanezek az írok mozgatják a szálakat animációban sem lett volna jobb a sorozat.
  • Palinko
    #16103
    Nem így működik, annyi az igaz az egészből hogy a varászlónők meddők, de nem csak azok akiknek kivágják a méhüket szépészeti beavatkozás miatt, hanem mindenki. Nagyon szép és logikus felépítés számomra a nemzőképesség elvesztése a káosz energiái vagy a witcher főzetek miatt mert a valóságban is hajlamos a szervezet ilyesmire ha nem jók a körülmények. Kezdjük ott hogy a könyvben a varázslónűk bájolással változtatják meg a kinézetüket ami annyit tesz hogy nem egy permanens változás mint a filmben, hanem fent kell tartaniuk, igaz nem is valami nagy energia igényű dolog, de van egy jelenet mikor Geralt szexel Yennel és átlát a bájoláson és meglátja az igazi kinézetét stb. A filmben ez ilyen permanens transzformáció.

    Amúgy az is vicces volt nekem hogy Yent próbálják olyan hű de jó nőnek eladni, nem azt mondom hogy csúnya, abban az egy jelenetben még csak a hatás sem sikerült rosszul, de azért egy átlagos csaj valljuk be és mikor másokkal van egy jelenetbe ez ki is tűnik azonnal és nem értjük hogy hol van az a nagy vonzó tulajdonság amiről beszélnek :D Mondjuk a mellei azok szépek ha nem test dublőr volt, és ahhoz képest milyen feminista írógárda van sokat mutogatják, de hát tudjuk mikor ők keresnek vele pénzt akkor nem tárgyiasítás pláne ha ők csinálják :D Szerintem egy Krysten Ritter vagy Katie McGrath jobban illett volna a szerepre de lehetett volna fiatalabbakat is találni akik hasonlóan néznek ki ha attól féltek hogy majd 10 évad lesz és kiöregednek a színésznők (szerintem ettől a sok évadtól nem kell féljenek :D).

    Cirilla is túlkoros, Dandelion cserébe túl kölyök képű, pláne hogy 60 évet is ugrálgatunk az időbe (nem tudom ebből hány évtized igaz a Dandelionos jelenetekre) de fura egy kölyköt látni ekkora ugrásoknál, pl ha ott két színészt foglalkoztattak volna az idő múlását is tudták volna érzékeltetni mert nekem is a topicba belinkelt chartról kellett összeraknom hogy hol a fenében is járunk, viszont ha nekem ilyen baromi nehéz volt aki minden játékkal játszott, minden könyvet olvasott még ha nem is olyan memóriával hogy ezernyi dologra emlékeznék részletesen, de ha nekem nehéz volt szegény witcher szűz nézőnek komoly fájdalmai lehettek és elég twin peakses lehet úgy nézni.

    A fekete szereplőkkel nekem nincs bajom, de az első évadból kihagytam volna őket, talán Nilfgard oldalán lett volna reális 1-2, de ez a megfelelési kényszer belerángatta őket a hülyeségbe, mintha korábban nem néztek volna az emberek sorozatokat mint a jóbarátok ahol elvétve ha volt talán fekete szereplő. Nem is csak a "történelmi hűség" miatt zavar amit eleve vicces kimondani egy fantazinál de igen is van lore hűség és ami legjobban fáj hogy vannak olyan régiók mint Ofir és Zangvebar ahol feketék élnek és az ő sztorijaik is érdekelnek, kíváncsi vagyok ott van-e witcherség és hogy működik ha van stb stb stb nagyon érdekes lett volna felfedezni azt a rész egy későbbi évadban, de ha most tényleg oda is kerül a sorozat és ott is keverve lesznek a szereplők az egész egy nagy katyfasz, ha látunk egy feketét nem fogjuk tudni hogy most ofiri vagy eddig is itt volt északon vagy mi a fene van, a pc kedvéért lábon lőtték magukat szerintem ezzel.

    Zárom akkor amivel kezdtem a varázslás hülyeséggel már ha kitalálták sem tudták következetesen futtani, egy virágtól leszárad a kezed, de egy városnyi tüzet áthelyezel és pár hektárt leégetsz az csak úgy simán megy. Lehetne mondani hogy tapasztalt varázslók kevesebbel fizetnek, de hogy pont semmivel? Meg a másik oldalon is tapasztalt varázslók voltak és egy tűzlabdába belehaltak, az is teljesen nem jön össze sehogy, oké hogy voltak fanatikusok, a történelmünkbe is, de még a kamikazek is úgymond feláldozható emberek voltak, nem a tábornokokat ültették a gépekre vagy a legképzettebb harcosaikat. Egy varázslót felnevelni eleve évek, évtizedek, egy nagy érték amit mindenáron próbálsz védeni hogy minél tovább harcoljon az oldaladon, de nem feláldozzuk egy tűzlabdáért amiből az első is lepattant úgyis. Mégha valami foglyokat áldoztak volna úgy mint a virágot korábban még csak-csak, de így teljesen nonszensz volt.
  • xido
    #16102
    Évek óta azon gondolkozok,hogy ha adaptálni akarnak valami ilyet..legyen mondjuk videójáték a példa....olcsóbb és gyorsabb a teljes stáb meg díszlet,stb...mint egy animátor csapatnak legyártani CGI az egészet olyan grafikával,mint a játékok átvezetői?...teszem azt itt simán elbírtam volna 10*50 percet azzal a látvánnyal,amit az össze trailerben csináltak,főleg a Night to rememberben....vagy annyira alja az animáció iránti igény?
  • Daermon
    #16101
    Dehogy így működik a varázslat a könyvekben :D

    @Palinko Teljesen egyetértek veled. Szerintem is nagyon béna lett, sajnos a 2. évadra se hiszem sokat javulna a dolog.
  • Madi92
    #16100
    Én úgy tudom, a varázslat pont így működik a könyvekben is. Meg visszaköszön a játékban is pár helyen.
  • Palinko
    #16099
    Én esküszöm nem tudom mit szerettetek annyira a sorozatban, így fél év után lassan már rábeszéltem magam hogy megnézzem a részeket és csak a Witcher iránti szeretetem húzott át rajta és ha lesz még évad azért fogom nézni, közben ez egy 6/10 es sorozat jobb esetben és az egyik legnagyobb csalódás, már akkor lehetett látni hogy mi lesz mikor láttuk kik készítik és hát nem vallottak szégyent, kb úgy elcseszték ahogy számítottuk, sőt még jobban mert ez az időben összevisszaságra még én sem számítottam. Látványilag is elég pocsék, nem tudom kellékest is hol találtak ilyet, talán 15 éve még elment volna ez sorozat minőségnek de ma már egy élvonalbeli sorozattól többet várna az ember. Geralt castingja jó lett, Calenthé is, egy két varázslóé is a tanácsból, de összességében több mint fele nem lett eltalálva köztük fontos szereplőké se mint Yen, Triss, Ciri, de vehetünk más szereplőket is pl a törpék miért néznek ki ilyen szerencsétlenül? Nem is néznek ki törpöknek és miért kurvára idegesítően implulzívek? Könyvektől eltérés általában kevésbé jobb megoldásra tért el, sokszor meg teljesen hülyeségeket adtan Yen meg Geralt szájába is mint Yennél hogy jaj a nőket csak kihasználják mint az edényt, aztán egy két résszel később ő ismeri be hogy csábítani akart csak de már megunta, meg hogy nem az ő választása volt a meddőség, szerintem tisztában volt mivel jár majd az átalakulása de azt jobban akarta. Geralt is hogy nem ő választotta a witcherséget, lehet hogy a gyerekeket kétséges úton szerzik be a witcherek, de azért nem 2 perc a füvek próbája meg a kiképzés bármikor kiszállhatott volna. Vagy olyan nemlétező karakterfejlődések mint Yenné úgyszintén hogy pár részig semmi sem jön neki össze, utána pedig a magas szintű dolgok is simán mennek és teljesen lényegtelen mennyit ugrottunk az időben közben mi nézzük a saját szempontunkból és hülyén jött ez ki. Akkor ilyen baromságokba már bele sem megyek mint hogy megváltoztatták a varázslat szabályait és ez a fel kell áldoznod valamit hogy varázsolhass hülyeséget hozták, mármint hogy minden varázslatnál és elfogynak a varázslók a tűzlabdába meg megeszegetjük a bőrt azt majd kiöntjük a belét abból jósolunk. Vagy jelentek mint jel varázslás közben csata közben csókolózunk. A tény hogy a medálnak semmi de semmi szerepe nincs, hogy parittyával dobálunk kis üvegcséket amiket nyíllal lövünk szét. 10 perce megismert karakter "elvesztését" próbálják drámának beadni és várják hogy átéljük Hagyjuk már.

    Persze sok jó dolog is van benne, witcher rajongóként jó volt látni a legendás történetek megelevenedését, sok jó jelenet vágás beállítás fények, zenék vannak benne a sokszor bénácska cgi meg túltolt expozíció mellet.

  • Savaran
    #16098
    Blood and Wine ban mindig szép az idő, az majd kárpotol
  • vemyke
    #16097
    Azt szoktam csinálni, de folyton elkezd esni egy kis idő után. Elég bosszantó, ennyire rossz időjárást írtak a játékba. Pedig mikor napos idő van tényleg jól néz ki az egész.
  • Savaran
    #16096
    Meditálj addig amig jo idő lesz