16775
banner
  • csabika1982
    #15935
    egy moddal ki lehet, anno mikor megjelent a játék azzal a verzióval működött, ehhez kellene egy ami jó
  • Daermon
    #15934
    Kikapcsolni? :D Nem lehet, ellenben majd lesz jobb nyeregtáska és az növelni fogja bőven. Plusz van egy skill is rá (Erőshát), de én azt nem használom.
  • csabika1982
    #15933
    Üdv!

    A súly limitet tudja valaki, hogy lehet kikapcsolni? 1.31 játékverzió
  • DantesHUN
    #15932
    Azt is említi a könyv, hogy vannak tünde ősei talán, és hogy jóval fiatalabbnak adja elő magát mint amilyen, de már nem sokáig játszhatja ezt el
  • SzirmosSzisza
    #15931
    Van ez az idézet Dijkstratól: "I know you're almost forty, look almost thirty, think you're just over twenty and act as though you're barely ten." ez eléggé belövi, ha jól rémlik ez akkor van mikor Dandelionnál érdeklődik Ciriről Oxenfurtban.
  • Prof William
    #15930
    Dandelion korát a könyvek némileg ködösítik. Emelgetik hogy "jó génjei" vannak + hogy jóban az elfekkel és szokott tőlük ilyen egészségmegőrző cuccokat/praktikákat beszerezni.

    Pl könyvben egyszer említik, hogy a fekete nadragulya XY mód elkészített változata durván lassítja az öregedést de már csak az elfek + varázslók tudják hogy kell elkészíteni.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2020.01.14. 14:06:11
  • SzirmosSzisza
    #15929
    A könyvekben Dandelion kb 40 éves, mikor Geralt találkozik Cirivel, szóval annyira már nem fiatal.
  • Andule
    #15928
    Nemreg kezdtem a Witcher 3at, innen vagyok csak "okos". Ott a karaktereknel azt irja, h a sztori kezdete 1272 tavasza, Dandellion pedig 1229-ben szuletett; a griff levadaszasa elotti parbeszed soran Vesemir azt mondja Geraltnak h o is kozel 100 eves mikor amaz a koraval elcelodik.
  • lonvard
    #15927
    Dandelion lóg ki némileg, mivel ő 30-40 között lehet maximum, max egy 10 éves periódusa lehet Geralttal, szóval igazán nem is passzol hozzá, hogy régi barát és krónikás. Zoltán a törpe oké, mert ő is lehet akárhány éves is, de a fiatal bárd az kakukktojás. Bár valszeg a könyvekben ez szépen ki van fejtve, és tényleg csak relatíve rövid ideje ismerik egymást.
  • DantesHUN
    #15926
    Yenneffer inkább 150+ éves. Geralt 100 körül van. Vesemir a legöregebb-
  • SzirmosSzisza
    #15925
    Hát, a varázslónők átalában alapból mutatnak mágikus tehetséget. Nekem az rémlett, hogy az átalakítás miatt vesztik el (a legtöbb varázsló valami testi deformációval születik). De a Google ezt dobta:

    Most of us wizards lose the ability to procreate due to somatic changes and dysfunction of the pituitary gland. Some wizards -usually women - attune to magic while still maintaining efficiency of the gonads. They can conceive and give birth - and have the audacity to consider this happiness and a blessing. But I repeat: no one is born a wizard. And no one should be bom one! Conscious of the gravity of what I write, I answer the question posed at the Congress in Cidaris. I answer most emphatically: each one of us must decide what she wants to be - a wizard or a mother.

    Illetve nem is minden varázslónő meddő, pl (könyv spoiler)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Geralt anyja is varázslónő volt
  • caps lock
    #15924
    Akkor ez hasonló lehet a Füvek próbájához, a witcher jelölteknek is egy főzetet kell meginniuk ami átalakítja a testüket és ugyanúgy terméketlenné válnak.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.01.13. 21:44:50
  • SzirmosSzisza
    #15923
    Ha jól rémlik főzetekkel tartják magukat fiatalon amit nem osztanak meg másokkal. 70 amúgy nem sok, Vilgefortz pl 100 alatt van és ezzel kifejezetten fiatalnak számít.
  • caps lock
    #15922
    Yen jól tartja magát 70+ évesen. Amúgy érdekelne hogy a könyvek említik-e a varázslónők fiatalságának titkát? Illúziót használnak, valami spéci varázslatot vagy az ő testük is hasonló mutáción esett át mint a witcherek? Azt tudom hogy terméketlenek, el is hangzik a sorozatban hogy ez az ár amit fizetnek a hatalmukért. De jó lenne több részletet tudni erről.
  • RatBaG #15921
  • xido
    #15920
    hoztam nektek csemegét..szerintem ismerik itt már sokan,de a netflix ismeretében értékesebb lehet mára :)
    ez itten a netflix 6.epizódja..sok részében bővebb,hiszen a lengyelek a novellákat nem vagdosták szét az idővonalaik miatt:)

  • RatBaG #15919
    https://index.hu/kultur/media/2020/01/08/witcher_vajak_netflix_magyar_helyszinek/
  • PiszkosFred
    #15918
    Apai agon, de annyira, hogy par eve meg az allampolgarsagot is felvette es a tobbi magyar felmenokkel rendelkezokhoz kepest egesz jol beszel magyarul.
  • caps lock
    #15917
    Nem is tudtam hogy magyar, zseniális volt Quinn szerepében.
  • Prof William
    #15916
    A magyar származású Martin Csokas is szerepelhetne a sorozatban. Az Into the Badlands-ban remek volt.



    Akár még egy komolyabb szerepben is el tudnám képzelni. pl. Bonhartnak tökéletes lenne.
  • Abdul Alhazred
    #15915
    Köszönöm a válaszokat!
    (továbbra is fehér marad a barlang bejáratát jelző ikon...)
    Másik kérdés:
    kicseréltem az alap nyílpuskát amit a griff leölésekor kaptam.
    Most meg nem tudok lőni vele... ugyan arra a gombra nem reagál semmit a játék. (jó a szintemhez)
    ???
    5. szinten vagyok de Jenny még kicsinál minden alkalommal, megyek tápolok a környéken, de a vizes kérdőjeleknél kéne a nyílpuska :(

    U
    Utoljára szerkesztette: Abdul Alhazred, 2020.01.06. 16:09:50
  • lonvard
    #15914
    Nekem sokat tett hozzá az élményhez, amikor kikapcsoltam a gps-t meg az összes jelzést. Mer egy idő után arra mentem rá, hogy hopp ott egy kérdőjel, teljesítsük, hopp ott a másik, hopp a harmadik. És akkor össze-vissza rohantáltam a térképen, mint egy marha. Nem. Geralt szépen azt találja meg, amit maga megkeres. Oké pár óránként ránézhetek a kérdőjelekre, de ennyi. :P
  • Evoluti0N
    #15913
    Jah, Igaz. Azok a barlangok, amik csak barlangok, azok örökké fehérek maradnak. Erről meg is feledkeztem.
  • Savaran
    #15912
    Csak azok váltanak át szürkére amelyek szörnyfészkek is egyben(kis koponya ikon van a barlang ikon jobb felső sarkában), a hagyományos barlangok fehérek maradnak.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.01.05. 09:02:41
  • SzirmosSzisza
    #15911
    Elvileg barlang + láda bent, de nekem volt olyan ami sose váltott át, tippre küldi lehetett ott később.
  • Piko888
    #15910
    pontosan
  • Evoluti0N
    #15909
    A barlangok akkor váltanak át szürkére, ha lootolod benne a ládákat. Vagyis emlékeim szerint, minden barlangban van egy specifikus láda, amit lootolni kell. Azután váltanak szürkére. Ha jól emlékszem, de lehet, h csal az emlékezetem, akkor olyan barlang is van, ahol a loot nem direkt a barlangban van, hanem a barlangon kívül, a bejárat közelében.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.01.04. 23:21:46
  • Abdul Alhazred
    #15908
    Sziasztok!

    Egy nagyon láma kérdésem lenne:
    mellékküldetésnél ha megcsinálom a kérdőjel átvált valamilyen ikonra majd fehérről ha kész szürkére.
    De a barlang ikon nem akar átváltozni (3 darabra emlékszem, hogy nem hagytam ott semmit de még mindig fehér)
    Ez miért van?
  • Probatbicol
    #15907
    Ez a feldolgozás még jobb mint amit Leo csinált :) :
    Toss a coin to your witcher
  • Savaran
    #15906
    Én speciel sok hasznosat találtam, alapvetően én harcos irányba fejlesztettem, örvénylő sodrás pl alap hogy kell ha 10-en körbe fognak, de sok van meg olyan is amit még nem is próbáltam, 500 órám van a játékban van 100-as karakterem. Igaz én normálon játszottam
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.01.04. 13:04:49
  • caps lock
    #15905
    Az a probléma hogy ha nincs jó fegyvered, másod sincs, mert mint mondtam a skillfán kevés a hasznos képesség. Én is kimaxoltam a felszerelést, nagymesteri farkaspáncél meg kard, de csak a jelekre meg főzetekre nem támaszkodhattam volna egy alapszintű fegyverrel. Legalábbis nem hiszem, feleslegesen elnyújtotta volna a harcokat. Az egyensúly hiányzik nekem, ami a korábbi játékokban még megvolt, kelljen a jó kard, de kelljenek mellé a hasznos főzetek - ne csak a fecske - meg a felfejlesztett jelek. Legyen egy íve a fejlődésnek, az elején még csetlesz-botlasz, a végére meg félisten vagy, mert ez az alapja minden RPG-nek.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.01.04. 13:04:14
  • Acidlich
    #15904
    Több problémára, amit az utóbbi kommentekben kifogásoltatok, megoldás lehet az Enhanced edition mod.
    Egy próbát megér, aprólékosan átalakitották a játékmechanika minden elemét, megéri lecsekkolni.
    Ja és részletesen finomhangolható a nehézség, ha már túlságosan azzá válna:)
  • Palinko
    #15903
    De használhatod, miért baj hogy nem kényszerít rá a játék? Úgy játszol magadnak ahogy akarsz, én nem tudom mert csak a két legkönyebb fokozaton volt hozzá dolgom valaki szerint magas fokozaton már kell a főzet meg minden. Könnyű fokozaton ha kihívást akartam akkor nagy szintű ellenfélnek mentem neki és kész.
  • SzirmosSzisza
    #15902
    Próbáltad amúgy ezek nélkül? Mert szerintem is könnyű a játék, nehéz fokozaton is, de mellette ott volt nekem mindig a maxos gear meg build amit szerettem. (tényleg érdekel próbáltad-e, mert bennem is néha felmerült, hogy a játék könnyű-e vagy csak értelmesen buildeltem :D)


    #15901: azért tegyük hozzá, hogy a könyvbeli Witcher nem ölt meg napi 8 tábornyi drownert meg vérfarkast, hanem azokra is rendesen készült. Ha meg ekkora open worldben mindegyik előtt kéne egy 1 napos készülődés akkor unalmas lenne, ha meg nem lenne ennyi szörny unalmas lenne a hatalmas világ amit összepakoltak. (amúgy ha már witcherkedés, az, hogy lángszóróvá alakítod magad ugyanúgy nem vajákos)
  • caps lock
    #15901
    Nem a kihívásról van szó, hanem hogy hogyan játszol. Ha csak kardozol, nem vagy witcher, csak egy harcos. Ha viszont főzeteket iszol és aktívan használsz jeleket - mert rá vagy szorulva hogy használd őket - akkor méltó vagy a witcher névhez. Mert erről kellene szólnia a játék harcrendszerének, nem pedig arról hogy simán legyakolsz mindent. Vágás, félreugrás, vágás, félreugrás, ettől nem leszel witcher.
  • Although
    #15900
    Ezért vannak a szintek. De a lényeg lentebb olvasható. Nem érzed witcherrel vagy, Van akinek ez nem fontos van akinek igen.
    A szuperhős feeling az ami valóban bevételt hozz. Ezt a skyrim óta tudjuk. Így lehet eladni egy játékot.
    Ez tényleg nem kerülne semmibe ha nem vágnák agyon a szinteket is. Sokat hozzáad az élményhez, a beleéléshez. HA nem csak odaképzeled a dolgokat de szükség is van rájuk.
  • Palinko
    #15899
    Amúgy a kihívást keresők elgondolkodtak azon hogy van mondjuk 100 óra gameplay a játékban így. Szerintem több is de mondjuk hogy egy átlag játékosnak annyi van. Legyen nehéz, átlagban haljon meg mindenhol 4 szer, persze valahol elsőre átmegy valahol meg 20-ra szóval úgy átlagban csak 4 szer haljon. Mondjuk hogy annak a 100 órának a fele dialógus volt szóval csak a maradék 50 óra harcot meg lovaglást kéne 4 el felszorozni az akkor is 200 óra meg az 50 óra dialógus 250 órás játék na most valakinek napi 2-3 órája van játszani heti 3 alkalommal. Az azt jelenti hogy egy évet simán elszarakodik ezzel és úgy hogy a játék 70% át nem is élvezi mert csak szívatás hogy nehéz legyen. Most ti belekezdenétek egy olyan játékban ami tudjátok több száz órát fog tartani és ismétlést láttok folyton mert olyan rohadt nehéz? Még szerintem én sem, ez a 150 óra tök kellemes volt, de második végigjátszásnál éreztem hogy tényleg nem kellett ebbe több, még az elsőnél nyilván hiány volt mert jaj de kár hogy vége, de másodikra már a kiegekkel toltam végig újra és úgy elég is volt annyi tartalom meg óra. Nem örültem volna jobban ha minden bossnak ezerszer neki kell futni.
  • caps lock
    #15898
    Félreérted, nekem is egyik kedvenc játékom, csak azt mondom hogy a korábbiakhoz képest eltolódtak az arányok. Túl nagy szerepet kapott a grindolás, a folyamatos hajsza a jobb cuccokért, amik önmagukban elegendőek lehetnek a győzelemhez. Ha van egy igazán jó kardod, másra nincs is szükséged. Hiába van egy viszonylag terjedelmes skillfa, ha alig akad rajta hasznos képesség, főleg bónuszokat ad, százalékosan növelt sebzést, nagyobb intenzitást, hosszabb időtartamot, stb, de lényegében nincs kihatással arra hogy elboldogulj. A felszerelés lett a minden, nem az hogy mennyire vagy jó például az igni jel használatában. Az első játékban én erre a jelre koncentráltam, ez kapta a legtöbb fejlesztést, és a végjátékban már alig használtam a kardot, mindenkit porrá égettem. De a harmadikban ez csak segédlet, nem fogja megmenteni a bőröd egy nehezebb összecsapásban.
  • Savaran
    #15897
    Én futottam bele 8 szintel felettem lévő kőgólembe, baszó kardal baszó perkekkel, kb 0,1 százalékot sebeztem rajta, oké azonos szintűeknél két ütés, de miért baj ez? Azért grindeljük a karaktert hogy a végén mindenkinél erősebbek legyünk. Ha kihívás kell nem ez a ti játékotok, arra másikat kell rendszeresíteni
  • Savaran
    #15896
    Így már más, csak folyamatosan arról beszéltek hogy alap cuccokkal is végig lehet vinni, könnyedén....
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.01.04. 11:26:59