The Witcher 3
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Why so serious?
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Utoljára szerkesztette: lwb, 2019.12.23. 13:46:48
"Senki nem mondta hogy egy a középkorral, mit reszelitek itt a fingot? Tipikus!"
Egy a tipikus itt, a te szánalom tirádáid. El sem olvasod, hogy mire válaszolsz, de már jár a szád meg hőbörögsz. A yt videóban, abban hangzott el ez a mondat, hogy konkrétan "lengyel középkor". Na, azzal nem fogok vitatkozni, hogy szerinted a yt videó szerzője egy senki, mert ebben talán még egyet is értenénk, bár aligha erre gondoltál.
Utoljára szerkesztette: lwb, 2019.12.23. 13:45:47
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Lehetek rasszista, meg trapista is! Jogomban áll! Még akkor is ha Afrikából jöttem, meg te is!
De akkor sem illik a képbe a sok néger! Tünde néger meg már bicskanyitogató! Mert az középkor és annak a mitológiájára épülő filmbe nem passzol bele, pont úgy mint a néger Dobó kapitány nem passzol az egri várba! Ha esetleg lenne erről egy fantasy verzió!
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2019.12.23. 13:24:07
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Senki nem mondta hogy egy a középkorral, mit reszelitek itt a fingot? Tipikus!
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
SEMMI.!
Amúgy rasszistáknak meg csak mellékesen jelezném, hogy az emberi faj elviekben az afrikai kontinensről származik, nem véletlen, hogy sok amúgy fehér ember rendelkezik még ma is néger genomokkal, ergó kötözködhetsz itt hogy jaj néger, lehet elmennél valami komolyabb genetikai vizsgálatra és kiderülne, hogy amúgy 3%-ban Te is az vagy. Akkor mit csinálsz?
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
"általad említett lények meg a középkori mitológia részei, a négerek meg nem ennyi"
Ez mekkora faszság. Eleve nincs olyan, hogy "középkori mitológia". Ez a fogalom nem létezik. A Spakowski által kitalált lények egy része a szláv mitológiából ered (ez sem középkori, szlávok éltek már a középkor előtt és után is, még ma is élnek), egy másik része meg a pici fejéből. Kikimorák meg Nekkerek pl. standard fantasy szörnyek. A Gyűrűk Ura is inkább az ókori kelta mitológiát dolgozta fel, ezt keverte középkori hiedelmekkel és a saját maga által kitaláltakkal.
A négerek meg nem kellettek, hogy a mitológia részei legyenek, ugyanis léteztek a középkorban. A keresztes hadjáratok idején még magyar vitézek is találkoztak velük.
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2019.12.23. 12:35:28
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
2. Megértem, nekem nincs ezzel bajom. Nem is erről vitatkozok. Teljesen valid álláspont, ha valakinek nem tetszik, hogy ez meg az fekete lett. Ettől még Dobó rossz példa, mert az egy létező személy. Innen indultunk ki.
3. Én nem ismerem, nem voltam ott a tárgyalásokon, nem feltételezem róla, hogy ha felkérik tanácsadónak, akkor a csekken túl szarik bele mindenbe.
4. Szerintem nem szólták le a játékot. Csak nem akartak kétfelé jogdíjat fizetni, mert ha a játék elemeit is felhasználják, akkor a CDPR felé is kéne tejelni, így elég csak Sapkowskinak. Cavill ráadásul nagy W3 fan. Igen, az eltérések néha rosszak. Ettől még ez a norma, hogy egy könyvadaptáció esetén a film el fog térni. A leírás 90%-a abból állt, hogy a faszi vagy felolvasott a könyvből (wtf) vagy elmondta, hogy a könyvbe mi van másként (wtf megint).
5. Elvileg Hissrich (a showrunner csaj) mondta, hogy a nőket elnyomó patriarchátust akarta Nilfgaarddal szimbolizálni, így lett herezacsi a vért és pénisz a sisak. Gyak. minden katona egy álló farok. Szóval a valóság még annál is rosszabb, amit elképzeltél.
6. Még mindig nem egyenlő vele, csak mert azon alapul.
7. Felesleges, most kerestem ki az első könyvből pont a blavikeni csatát. Lószar az egész. Semmit nem ír le a mozdulatokról, csak annyi, hogy X ütést érzett a fején, Y oldalához kapott stb. Messze nincs benne az a reális harcleírás, amit a yt-os csávó hiányol a filmből. Ami - megint mondom - nem baj. A reális, valódi kardpárbaj jóval kevésbé volt látványos, mint Geralt piruettezése.
Utoljára szerkesztette: lwb, 2019.12.23. 12:21:01
Mindenesetre raktam én is Metan, itt-ott értékeléseket. Igy napokkal késöbb is tartom a 6,5-öm.
A nilfgardi páncél ügyében viszonylag konszenzus van, hogy szar lett ez ok.
A többin kiakadni, meg felesleges eleve lehetett tudni, hogy Netflixes szóval lehetett volna készülni rá, és rinyálni felesleges érte.
A Dobó István-os dologra még kitérve eleve felesleges volt megemlíteni, mert nem lesz soha néger Dobó István többek között azért sem, mert az amcsik úgy cuzámmen szarnak többek közt a magyar történelemre is.
Plusz ha kicsit objektíven nézi az ember a videót nekem pl. az jött, le, hogy "Hú úgyis divat utálni mindent akkor álljunk már le kötözködni ezzel is", ez már eleve a hanghordozáson is érezhető. Én régen nem voltam witcher fan, eleve fantasy tekintetében igen válogatós vagyok, inkább sci-fi közelebb áll hozzám, de belekezdtem, és a sorozat 3 rész alatt rávett arra, hogy, a steam könyvtárban rányomjak a witcher 3-nál a telepítés gombra, és újra elővegyem a játékot Akkor annyira szar mégsem lehet ugye?
Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.12.23. 12:06:36
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
Részben szerintem az a baj a sorozattal, hogy el is tértek a könyvektől, sok helyen annyira, hogy zavarja azokat akik ismerik az eredeti történetet, de még így is kusza maradt így azokat is zavarja akik sose olvasták/játszottak vele. (bár az első 2 könyv is elég kusza, szal azt a részt jól adaptálták...)
“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás
2. Attól még, hogy kitalált helyszínek én elvárom, hogy a saját szabályainak megfeleljen. Itt hiába nem léteznek, akkor is teletolták a fekete vonatot... És Frigilla még az okézható kategória szín váltás ügyileg (az más, hogy a színésznő béna).
3. Elég sokat voltak Mo-n... De egyébként Sapowski interjúkból is látni, hogy annyira nem érdekelte dolog. CDPR-el is csak addig kardoskodott míg lóvét nem kapott.
4. Azért ne haragudj meg, de ha kvázi az alkotók leszólják a játékot, mert, hogy így könyv, úgy könyv, akkor tartsák magukat hozzá. Nem kell 100% adaptáció, de azért egy ponton túl már szembetűnő a kiherélés. GyU-n sok minden kimaradt tény, de még így is jó adaptáció. GoT-nál szintén voltak változások, de ugye aztán lehagyta a könyveket. De ezek más film/sorozat, a Witcher ezekből tanulhatott volna.
5. Mi lehetett a szándék, hogy direkt szar?
6. Még mindig középkor.
7. Hazaérek keresek a kedvedért 😊
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
2. Alapjaira lett felhúzva. Mint minden fantasy.Ettől még fantasy az nem történelem. Bele akarsz ebbe a vitába menni komolyan? Hol áll Sodden Lengyelországban? Merre éltek az elfek? Melyik része Lengyelországnak Cintra? Mi lett a kikimorákkal? Tényleg nehéz megérteni, hogy Dobó István élt, valódi személy volt. A blavikeni nyílpuskás faszi nem. Soha nem élt, soha nem volt valódi személy.
3. Ott voltál? Na, mesélj még, milyen volt a forgatás?
4. Mert a könyv történetszálát viszi, igen. Ettől még MINDEN feldolgozás eltér a könyvtől. Hoztam ezer példád, válaszolsz azokra is? Belemegyünk, hogy GoT hol tért el a könyvektől?
5. Szar lett, ez igaz, de nem azért, amit ez a fogyatékos mond róla, hanem mert szándékosan csinálták ilyen herezacsi-péniszfej formára. Erről nem beszél, mert egy rakás szar ez a videó. Beszélnek róla mások, akiket érdemes is nézni.
6. Arra épül az középkor? A Gyűrük ura világa mire épül? A GoT világa mire épül?
7. A könyvekben is szarul van leírva,idézd már be, hogy szerinted hol van "reálisan" leírva, amikor Sapkowski tök hülye a víváshoz és ez nem is baj. A könyvek nem (sem) erről szólnak.
2. De, a Witcher világa pont a középkori Közép-Európa alapjaira lett felhúzva, valamint erre a (főleg szláv) mitilógiára. Úgyhogy a feketéket túltolták nagyon is. A fekete elf meg az alja a pc-nek. Főleg egy olyan világban, ahol erősen jelen van a rasszizmus (ezt a sorozat eléggé finoman kerüli, ott egy fekete elf... mondjuk úgy erősen hátrányos 😄
3. Sapowski inkább csak a markát tartotta, nagyon nem hiszem, hogy belefolyt.
4. Mert az alkotók kb ezzel promózták a sorozatot, hogy nem a játék, hanem a KÖNYV, csak a könyv, stb...
5. Nilfgaard vértjei közröhely.
6. De, arra épül.
7. Látványos, igen meg van sebzés és hp... a könyvekben viszont erősen, már már realisztikusan vannak megirva a harcok. Ezt sok helyen elhagyta a sorozat.
1. A videó elspoilerkedi faszán a 2. évadot is előre (Duny), gratulálok neki
2. Dobó valós történelmi személy. A blavikeni nyílpuskás nem az. Balviken nem a lengyel történelem része, akármi is állít ez a faszi a videóban, Lengyelországban nem voltak witcherek meg kikimorák, de még elfek sem. Se fehérek, se feketék. A Witcher nem egy történelemkönyv. Hihetetlen, hogy ezt le kell írni, de le kell, mert a faszi a videóban konkrétan lengyel történelemre hivatkozik.
3. Sapkowski tanácsadóként részt vett a sorozatban. Ha neki nem fájtak a feketék, nekem sem fognak. Ő írta, ő találta ki az egészet.
4. Mi a retek értelme egy 14 perces videóban 12 percen keresztül arról beszélni, hogy a könyvben mi minden volt más? Ezzel az erővel a fél Tűz és jég dalát felolvashatnánk, mert kb annyiszor tértek el tőle a GoT sorozatban. A The Expanse-ben dettó. A Gyűrűk Urát is említettem, reggelig olvashatnám, mi lett más. Hobbit? Ne is kezdjük.
5. Nekem sem tetszett a nilfgaardi vért, de a játékbelinek se volt semmi értelme. Vicces, hogy Cintránál megjegyzi, hogy milyen drága is volt egy ilyen vértezet, de Nilfgaardnál már nem. Olyan szép teljes vértet, amit bemutat összehasonlításnak a valóságból csak a leggazdagabb nemesek viselhettek, mert egy vagyon volt. Közkatonák ezrein SOHA nem volt ilyen vért, olcsóbb volt az életük annál.
6. A witcher világa NEM középkor. Ahogy a Gyűrűk Ura sem volt az. Ott sem akadok fenn az eltéréseken, itt is felesleges.
7. Geralt vívóstílusa a játékokban is inkább csak látványos meg akrobatikus. A filmben is erre mentek rá, nem a hatékonyságra. Ebbe belekötni?
Ez a faszi, aki ezt a videót csinálta, csak arra jó, hogy ismét meggyőződjek arról, hogy magyarul SEMMIT nem szabad a YT-on nézni. Még a hangja is olyan tudálékos és irritáló, hogy az ember keze ökölbe szorul.
A különböző idősíkok nekem Yennefernél ugrottak be, mert ott ugye ott volt a 3-ik részből a király még gyerekként, plusz a kriptás dolog.
Arra kitérnék, hogy nem csak a hirtelen eltűnő karakterek tanítanak neki dolgokat, hanem a többi szereplő is. Lásd a 3-ik rész megbízatása.
Bár még csak a 3. résznél járok nekem már az első részben látszott ott mikor megjött a Nilfgardi sereg, amikor kimentek eléjük, hogy a védő seregnek R.I.P. Az a páncél katasztrófa ezzel egyetértek. Sztem a macskaszemeken viszonylag könnyű túllendülni, mert ha figyeli az ember nem is említik hogy jobban lát a sötétben, a játékban (ne kövezzetek meg a könyvek nekem sajnos kimaradtak... egyelőre) meg ugye külön ki volt emelve a macskaszem + sötétben látás, itt meg nem. Yeneferre visszatérve, nekem speciel tetszett, hogy az eredettörténete után mikor rájön, hogy hatalma van mekkora köpönyegforgató manipulativ személy lesz belőle. Amikor bemegy a bálterembe a 3-ik részben érdemes megnézni az arcokat. Nah nézegetem tovább, röviden a véleményem az első 3 rész nekem meghozta a kedvemet, hogy elővegyem újra a 3-ik részt.
Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.12.23. 10:31:52
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
A kis fekete elf meg tud beszélni, nézd tovább a sorozatot.
Kár ezen a bőrszín dolgon különösen fennakadni. A film amerikai, ott pedig most olyan szelek fújnak, amikben kell mindenhová egy-két színes bőrű, és pár meleg karakter is.Ha ez a film magyar és/vagy lengyel készítésű lenne, akkor biztos nem lenne benne ilyen. De a cég amcsi, a pénz ők adják bele, nekik meg ilyen igényik vannak. Pont.
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Aki nem játszott a játékkal, nem olvasta a könyveket, az szerintem ki fog szállni az első két rész környékén. Neki zagyvaság lesz az egész és ez a sorozat egyik legnagyobb hibája: látszik, hogy a rajongóknak készült és nem a rendes közönségnek.
A Walking Deadbe bele se megyek.
Minden könyvadaptáció eltér a könyvtől. Legtöbbször sajnos nem az előnyére.
Meglátjuk a 2. évadra összekapják-e magukat.
Utoljára szerkesztette: Daermon, 2019.12.23. 06:08:33
Why so serious?
Kritika az mindig van, mondjuk érezhetöen az fáj pár embernek, hogy ez nem játék feldolgozás hanem a könyveket vették alapul, de hc fannokkal nem lehet egy sorozatot sikerre vinni ez kb olyan szerintem mint a GT tehát adtak is meg vettek is el belöle.
Cavillt én is kiemelném tökéletes erre a szerepre, jöhet a második évad.
In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Why so serious?
"...a labda mindenhol gömböly?, a focisták mindenhol kenhet?ek, a bírók meg mindenütt befújják a kamu büntet?t" Játszd körbe coin+concede kombóval!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
http://www.freetvmaci.info/
Cavil jól játszik és jól hozza a Witchert, de talán ez az egyetlen igazi pozitívum.
A CGI van, hol jó, van hol ehh.
Viszont ami nekem hatalmas nagy negatívum, az hogy mindenhol fekete, ázsiai karakterekbe botlik az ember a film nézése közben.. Annyira kizökkentett, mikor az egyik jelentben egyszerre volt fehér, fekete, és ázsiai karakter is, hogy az felfoghatatlan.
Lehetett volna ez jó sorozat, ha akkoriban indul amikor a Trónok Harca (aminek amúgy a vége egy rakás szar lett, de ez nem az a topic) Ha ma forgatnák a Trónok Harcát, fogadok hogy a karakterek fele fekete és ázsiai lenne.
Na mindegy, nem voltak nagy elvárásaim, mégiscsak Netflix készítette, ahol minden sorozatba van erőltetett SJW.
Jöhet a második évad (2021-ben)
W11 x64, AMD Ryzen 7 5800X3D, 64 GB DDR4 RAM, GF RTX3060 12GB
In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.
