The Witcher 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#16196
Semmi rush nincs benne 😄 Egyszerűen fő és főmellékküldetéseken kívűl, mindig más fele mentem felfedezni. Feleslegesnek tartottam minden kérdőjelet egy végigjátszásba sűriteni, mikor tudtam, hogy több végigtolás lesz.
Palinko
#16195
Szerintem is elég rusholós ez és a mellékküldik többségét nem is nagyon láthatta, mert olyan 100-120 óra az alapjáték meg az összes kiegészítő, de ha elnyomkodod a beszélgetést meg rohansz biztos megoldhatóbbak a főküldetések gyorsabban is, meg a speedrun 4 óra de ott használnak bugokat szóval nem is érdekes úgy nézni mintha rendesen játszanának.
Savaran
#16194
Az igen nekem 400 óránál volt a második XD

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16193
Na tegnap meglett a NG+ DM végigjátszás is végre. Ez volt a 7. végigjátszásom, és átléptem a 400 órát is 😄
Most már csak laza kóricálás, 1-1 mellékküldi néha, de idén már nem tolom ki újta.
#16192
Shelob cosplay (Shadow of War), de Yennefernek is beválik:








Utoljára szerkesztette: caps lock, 2020.05.31. 20:24:51
#16191
De a lovagi páncél nem terepmunkára való. Felveszik egy csatára, azt leveszik. Hetekig vándorolva erdő-mezőn-mocsárban, esőben-hóban-tűző napon, ehhez olyan páncél kell, amiből kinézem, hogy bírja ember is, ló is, páncél is. Ezen kívül passzol Geralt küzdési stílusához, amiben ugye van ugrabugra. Ezeknek a kritériumoknak megfelelnek a macska-farkaspáncélok, a manticore páncél is, de viszont egyik se tetszik, mer túl szépek és mosottak. Toussaintban járva nincs velük baj, olyanok lehetünk bennük, mint valami földbirtokos nemes, amik leszün is tulajdonképpen. Novigrádban is felveszem bármelyiket, ha színházba vagy fogadásra megyek. De az hogy én lemenjek velük a novigrádi csatornába, a veleni mocsárba, vagy akárcsak ki az erdőbe egy viharos napon...az nem megy. A nehézpáncél extrája, hogy abban elvileg nem lehet tigrisbukfencezni, márpedig Geralt csinálja. Ha skelligén medvében mászkálok a hideg miatt, akkor csatában nem vagyok hajlandó bakugrani, ami mondjuk óriások meg hasonlók ellen fájdalmas tud lenni. Szóval Skelligén is meg kell gondolni nekem, hogy mikor öltözöm be. 😄
Savaran
#16190
A lovagok is a tűző napon is harcoltak

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16189
Ez lehet igaz, de a medvepáncélt maximum Skelligén veszem fel. Túl meleg, nem passzol Novigrád környékére. Erről már értekeztem, az a probléma a witcher-páncélokkal, hogy túl szépek, csicsásak, vagy nehezek. Nem valóak terepre. Másfajta páncélt meg nem tűrök meg magamon, mint witcher-páncélt. Nem is nagyon áll jól Geralton semmi más. Két páncél van amit értékelek, ugyanúgy néznek ki, az egyik a Kaer-Morhen-i erősebb változata, a másik a viperapáncél. De mivel nekem az ujjatlan macskakesztyű tetszik, illetve a farkaspáncél csizmája, aminek van az a fém lábszárvédője, én ilyen mixben szaladgálok. A kardoknál farkaskardokat viselek, de nem tetszik a zöld markolat, szóval cserélni fogok, csak még nem tudom mire. A griffkardok lehet jobban állnak. De ebben megengedőbb vagyok, ha találok valami fasza ezüstkardot, amihez passzol színben, méretben valami ereklyés acélkard, akkor azokat fogom viselni. (mer belefutottam egy ilyen óriási jatagánba is, valami hercegnő kardja. Extra statisztikái voltak, de olyan ordenáré nagy, hogy nem cipelem)
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.05.30. 19:37:20
Savaran
#16188
Az undviki nyereg, a medvepáncéllal van a legjobb összhangban mármint stílusjegyeit tekintve

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16187
Simán lehet bug, de ha 1 kard van ott, valszeg nem rak oda más statisztikát. Amúgy nem nagyon nézem a statisztikákat, egy bizonyos szint fölött engem csak az öltözék és a fegyverek kinézetének összhangja érdekel. Nagyságrendileg ugyanúgy sebeznek az azonos szintű kardok, 1-2 csapás plusz-mínusz, nem számít. Nem is akarok túl jó fegyvereket egyelőre, pár szinttel alacsonyabbakkal játszom mint lehetne, hogy legyen azért minimális kihívás a harcban.

Amúgy meglett Zoltan, kipucoltuk a Rozmaringot. Amikor meghallottam a hangját, hát esküszöm mintha egy régi öreg barátom köszöntött volna. Ezt a játékot még vagy 20 évig játszani fogjuk, időről időre. 😊

Jut eszembe imádom az undviki nyerget és szemtakarót. Kegyetlen witcheres így a lovam. 😊 Gyakran alszunk szabadban, szóval jó hogy kicsit olyan télies, ugyanakkor nem lemezpáncél a védelem, hogy megmaradjon a ló mozgékonysága, ugyanakkor van rajta páncél, mivel egyszerűen a szörnyek ellen kell hogy legyen. Így kell kinéznie egy terepen dolgozó witcher lovának. Zsáknak a zerrikaniait teszem oda, tök jól néz ki így a ló. 😊
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.05.30. 18:53:33
Aborg
#16186
Szokjatok figyelni a fegyverstatisztikat? Talaltam egy specinek tuno kardot, gondoltam osszehasonlitom a jelenlegivel. Irja ugye a kellektar ablakon is (SHIFTet tartva) mik a parameterek, de en nyomtam egy Ct hogy ott reszletesebben lassam. Erdekes modon ott nem irta at, megmaradtak az elso kard adatai. Valami BUG lehet?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)




Savaran
#16185
Legutóbb én is így csináltam

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16184
Jóvan, akkor megnyugodtam. Most az a tervem, hogy főküldiben megyek előre ameddig be nem adja a Blood and Wine dlc-t, és akkor irány Olaszba. Minél előbb el akarok kezdeni mutagént kotyvasztani. Mert még sose csináltam és izgi. 😊
lwb
#16183
BG-t én is végigvittem jórpárszor. Viszont a 2-t csak úgy, hogy előtte az 1-et is, soha nem játszottam nem importált karakterrel. Olyan 6 körül vagyok én is. DAO, 4-5. PoE 3 (PoE 2 szintén, most megy a 4., turn based mode-ban nagyon-nagyon jó). WC3 egyszer, nem voltam tőle hanyattesve, kiegészítővel együtt. A reforged meg óriási csalódás, azt kihagytam.

ME-ek, uhh. Nem is tudom, mert elsőnek x360-on vittem végig, aztán pc-n, de azóta végigvittem x1x-en is bc-ben. Nem tudom már hányszor, nagyon sokszor, de ezek annyira nem hosszú játékok egy hét alatt kényelmesen ki lehet végezni mind a három részt. Munka mellett, esténként plusz hétvége.

Savaran
#16182
Zoltan csak akkor fog ott megjelenni ha küldetés mutat oda

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16181
Na jó, akkor téged kérdezlek:

Amikor megérkeztem Novigradba és a Rozmaring és Kakukk elé belovagoltam, nem jelent meg Zoltan, miközben úgy emlékeztem, hogy ott van egy olyan jelenet, hogy Zoltan épp a csavargókat dobálja ki a fogadóból. Na most nem aggódtam, de már túl vagyok az álommágusos részen, tehát a főküldiben léptem egyet előre, és rohadtul nincs változás a Rozmaring környékén, csavargók tanyáznak benne. Nyugtass meg, hogy Zoltan ez után fog még érkezni, és nem pedig valami ordenáré bug van itt.
#16180
Ami még sok nálam az a Baldur’s Gate 2, szintén 6 és a Dragon Age Origins 10-el. Aztán 5-4ben vannak Mass Effectek, meg Pillars of Eternity, WarCraft 3. De 3 végigjátszásos is sok van.
lwb
#16179
Én PC-n kétszer vittem végig, boxon egyszer, ps4-en kétszer. Szóval ez eddig 5, ebből egy ng+. Te nyertél. 😊

#16178
Pihentetni kell őket hogy az érzés megmaradjon. Én az első részt nyolc év után vettem elő ismét, sok dologra már nem emlékeztem és ez sokat dobott az élvezeti faktoron. A második rész is négy évig szunnyadt. A harmadik még két évet se várt. De a tetszési index ezzel fordítottan arányos, mert mindörökké az első rész lesz a kedvencem.
#16177
Nem érzem 😄 2015 6 végigjátszás nem durva. A W1-et 11-szer totlam végig, a W2-t is 6-szor 😊
Palinko
#16176
Nem égeted ki magad? Én az elsőben talán 3 végigjátszást tudtam le, mert akkor rögtön 2 szer végigvittem ami rám kurvára nem jellemző mert nem szeretem mikor emlékszek még részekre a játékból. Aztán pár év után miután a 2. meg a 3. rész is megvolt, kezdtem az elsőtől 3. ig vittem a mentést szóval most mindhárom rész legalább kétszer végig van játszva, de nem merem már többször a 3. at pedig azóta fejlesztettem gépet mindent maxra tehetnék modokkal együtt, de félek hogy belefásulok és ráunok a kedvenc játékomra. Mert a 3. végén éreztem már azt a DLC-k után mikor ki volt pucolva a térkép és sehova nem vezetett küldetés hogy szép volt jó volt elég volt nem akarok már itt lovagolni.

Viszont a világot nem engedném még el annyi új játék, könyv meg film játszódhatna itt amennyit csak tudnak gyártani, persze a minőségi történetszál megléte mellett értem ezt.
#16175
Bár januárban végeztem a 6. végigjátszással, most a szülinapkor újra kezdtem megint, ezúttal új játék+ halálfutam nehézségen. Néha bosszantó, hogy majdnem instant lecsapnak, de kezelhető. Akkor szar, ha körbevesznek, de azért haladok 😊
#16174
Úgy berántott megint a játék, beszarok. Novigrádban vagyok, első közös balhénk megvolt Trissel, kipucoltuk a magtárat a patkányoktól, valamint legyilkoltuk a boszorkányvadászokat (spoiler). Most profi leszek, Trissnek fogok udvarolni, Yennefert meg kiakasztom, hogy nem szexelek vele. Szerintem azt a nőt még senki nem utasította vissza. Na majd most! 😄 Triss, te voltál velem a nagy amnéziás korszakomban, meg a Witcher 2-ben is végig, hát itt rohadjak meg, ha Yenneferrel megcsallak ezek után. Még a prostituáltakhoz se megyek be. Elköteleztem magam. Geralt mostantól monogám.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.05.28. 19:19:53
Palinko
#16173
Tényleg ott is dönteni kell de valamiért úgy emlékeztem hogy ott már tárgytalan előbb kell neki szerelmet vallani a partyn, de nem tudom már pontosan mi a helyzet.
#16172
Pontosan. Triss a társ, Yennefernek kevés vagyunk, Shaninak sok vagyunk, emiatt mind a kettővel menne a veszekedés. 😊

Trissnél nem az a döntő, hogy Novigrádban hajóra tesszük a varázslókkal együtt, vagy sem? Kicsit olyan váratlan az a fordulat, hogy ha ott kihajózik akkor vége a dalnak. Logikus hogy így legyen, de akkor ott az nem egy értelmes opció, hogy maradjon a városban. Én akkor nem azért döntöttem úgy, hogy menjen, mert akartam hogy lelépjen, hanem mert a másik lehetőség az egyszerűen hülyeség volt. Aztán egy pillanat alatt elszállt a lehetősége, hogy a játék folyamán még romantikázzak vele.

Palinko
#16171
Nem spoilerezem el hogy veszi tudomásul, de gondolom tudod már hogy a dzsines résznél kell dönteni Trisst meg a partyn a kertben kell felkérni.

Nekem is aranyos Shani, de igazából Triss szeret itt minket csak igazán én azt érzem, plusz Shaninak ott van a betegekben turkálás neki az a hivatása nem fogja feladni semmiért még a kényelmes életért se, szeret front vonalban lenni és gyógyítani még Trisst előbb elképzelem hogy velünk ér a szőlős kertben, inkább csak a varázsló tanács akadályozná meg ebben, de talán szeret minket annyira hogy arról lemondjon hiszen mi is feladjuk a witcherkedést és inkább varázsolgat Toussainban mint házi mágus vagy mivel a királynőhöz jó kontaktunk van ha olyan befejezést kaptunk akkor akár neki is lehet az udvarában és még a tanács is lehet elfogadná. Szóval Triss a tökéletes választás mindenféle szempontból.
#16170
Hát igen. De valami hihetetlenül jól van megírva a játékban, hogy baszki két részen át (többnyire) Triss a csajunk, elvileg a Yennefernek esélye se volna, mert sokkal több mindenen mentünk át a Trissel, és a 3. részben írnak neki egy olyan karaktert, hogy az ember komolyan megfontolja, hogy nem-e ezt a femme fatale-t akarná-e inkább. Aztán a játék úgy is alakítja, hogy valszeg a gamerek 90%-a Yennefert választja.

Na de most hogy megvettem végre a játékot (hehe), indítok egy olyan végigjátszást, amiben Trisst választom, Yennefert pedig visszautasítom. Hülyét fog kapni. Sajnálom de Yennel nem illünk össze, túlságosan egocentrikus, nem tudom elképzelni, hogy együtt élünk. Trissel igen. Na jó a Shanit meg imádom, de az olyan diákszerelem féle.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.05.23. 16:33:32
Palinko
#16169
Igazán bekerülhetett volna közé a játék.... Bár voltak karakterek mint Fringilla amik a játékból voltak de akkor ezek szerint a többi közül is van jócskán fan art valamik.
A videóban is látszik hogy Geralton meg Calenthen kívül Tissaia még Eist meg Renfri castingja is elég jó lett, de ami leginkább kiütnközik hogy Triss mennyire nem szexi karaktert kapott és ez fáj talán az egyik legjobban mert amúgy szimpatikus szereplő.
Savaran
#16168

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16167
köszi szépen 😊
#16166
a jelenlegi w3 teljes kiadás júni 1-ig akciós..kb 15eu

mindig az árcímke mellett apró betűssel látod,hogy meddig tart az adott játékon
Utoljára szerkesztette: xido, 2020.05.20. 21:03:11
#16165
Steames akciók mennyi ideig szoktak tartani? Mer én nem látom kiírva.
#16164
Ez így magyarul is nagyon jó, szép, szép hanggal 😊
Palinko
#16163
Ezt érdekes lesz látni mert annyiban egyetértünk hogy nagyon jó íróik vannak akik fantasztikus küldetéseket találnak ki, de vajon ez tényleg előny lesz hogy nem köti őket a könyv? Megjegyzem eddig se nagyon kötötte mert a játékok a könyvek után játszódnak, ott végződik azzal hogy Geraltot hasba szúrja vasvillával egy paraszt és az első játékban Geralt fut az erdőben lázas nincs nagyon magánál mintha még fogná a hasát is aztán amnéziája lett és ezért újra kell tanulni a képességeket. Valaki felhozta hogy a folytatásban Ciri is amnéziás lehet és elvesztheti a képességeit hogy ne legyen már a játék elején OP de akkor felmordultam hogy hé ezt már láttuk egyszer 😄

Szóval biztos hogy jó hogy nincs valami amire támaszkodhatnak és maguktól is jó irányba tudják vinni? Vagy lehet csak abban voltak jók hogy egy jó vázat feltöltsönek még jobb tartalommal mint az eredeti váz maga volt. Meglátjuk, én is bízok bennük, mert minden okom megvan rá, de nem gondolom ilyen egyértelműnek azért.
#16162
Witcher 3-ban rengeteg érdekes witcher karaktert lehetett "megismerni", mikor kajtattunk a witcher páncélok után. Mind a főjátékban, illetve dlckben. Most fejből nem tudom, de mikor a BaW-ban megtudtunk pár dolgot a witcherekről, volt egy vagy kettő akinek nem derült ki a sorsa. Szerintem bőven van alapanyag, amihez tudnak nyúlni. És innentől legalább nem köti őket a könyv, ami remélhetőleg előny.
De véleményem szerint, mindenképpen előzményjáték legyen. Akár visszamehetnénk a kezdetekhez is, az első Witcherek, az első iskola megalapítása stb.
jarlaxxe
#16161
Ha tényleg Ciri lesz a föszereplö akor kapunk majd mágiát is és witcherkedést is böven.

Palinko
#16160
Azért szerintem a motor miatt is meg az emberek miatt is nem épp az van hogy most már bármilyen stílusú játék menne nekik mert egy jó TPS RPG-t összehoztak. Az FPS-re váltás az nem akkora ugrás, de egy stratégia már az lenne szerintem. Arra egy jól működő stratégiát kéne átskinelni licencelni nekik a witcher világát és tök jó lenne szerintem is, de nem kéne a CDPR-et terhelni ilyesmivel pláne hogy azon nem lenne akkora bevétel ami egy ekkora stúdióhoz kelleni fog.

Azért a Thief simulator nagyon adná, szintén ebben Geralt utáni időben kevés a szörny, trágya hordásra félnek a parasztok witchert alkalmazni, lopni kényszerülnek hogy életben maradjanak, gyilkosságok stb. Mintha az Elders Scrol black hand és thief guild küldieit kevernénk a witcherkedésbe. Mert azért találnánk csak-csak egy szörnyet vagy átkot. Végül a királyi udvarban az intrikák ott is persze egy kis lopás meg gyilkosság de pl diplomata is lehetne witcher van egy megjelenése amitől félnek, tiszteletet parancsoló, érzelmeit nem mutatja ki. Egy nagyobb csata mert ugyan mindhárom részben voltak nagy csaták az első és 3. részben pl Kaer Mohrent védtük a második részben meg épp támadtunk egy másik várat de nem érezhettük ezt a nagy totálban csata dolgot, inkább egy kis lokális csetepaték sorozata volt, mintsem egy igazi ereszd el a hajamat mikor mezőn feláll a két sereg és hadd el hadd, bár igaz ez logikátlan is ha védhetnek várat sokkal jobb feltételekkel, de a 3. részben azt éreztem az a Nilfgaardi tábor majd egyszer megindul és mezőn is lesz viaskodás.

Na egy ilyen kombinált játék nagyon ütne a kis witcher guildunkel és nem kell assassin creedet csinálni annyi épület mászással a thiefben is jól megoldották, még íjászkodás sem kell hiszen az a kis nyílpuska pont ideálisnak tűnik éjjeli behatolásokhoz. A többi meg minden adott.
#16159
Egy jó kis scoiatel felkelő tolvajügynök kalandozásai az ekimarrával bolondított labirintusban. Ezüstfegyver persze nincs, szóval bujkálás Alien: Isolation módra! Oké, fáklyával lehet a képébe csapdosni. Magas szinten lehet egy ezüst tőröd, amivel hátulról elkaphatod az ilyen szörnyeket! Utolsó küldetésben mi vágjuk el a nilfgárdi császár torkát. 😄
#16158
Ezekkel betaláltál nálam, főleg a "Thief szimulátor"-al, imádtam az első hármat, a Witcher világában hatalmas lenne...
Nem akarsz velük beszélni az ügyben ? XD...
#16157
Igen hát tökmindegy mit csinálnak, csak csinálják meg faszán. 😊 Én mindent el tudnék fogadni, kezdve egy Kingdom Come jellegű Witcher-világban játszódó parasztszimulátortól a komplett stratégiai játékig, amiben én vagyok a nilfgardi császár. 😄 Egy nyavajás Thief-szimulátort is úgy játszanék Novigrádban, amiben az az extra, hogy tele van a város sötét titkokkal, vámpírokkal, egyéb dögökkel.
#16156
Csak az a kérdés, hogy a Witcher világában játszódó játékot igértek, vagy witcher-játékot. Mert mintha az első verzió élne pillanatnyilag.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.05.19. 15:37:42
Palinko
#16155
Mondjuk az lehet hogy ha assassin creedbe menne át a dolog nem lenne jó, de azért van ebben a világban rengeteg, a mass effectben is lett volna ott sem azért baszták el mert már elmeséltek mindent amit el lehetett és annak ellenére erőltették a folytatást.

Én nem érezném átskinezett Geraltnak ha normális sztorit tennének egy újabb witcher mögé, sőt az AC-k sem azért rókabőrök mert sok jelent meg, hanem mert nem fordítottak időt hogy rendesen kitalálják őket, ott sem az a helyzet hogy a 3 Ezios rész után már nem jött jó mert ott a Rogue meg a két utóbbi rész is sokaknak tetszik és volt sok jó pillanata a többi részben is, de nekem is megszakadna a szívem ha oda jutna a Witcher széria, viszont 5 évente azért le lehet gyártani valami minőségi játékot, sőt most 10 évük is volt rá, kétlem hogy nem lehetett volna egy pár emberes gagmanekből álló csapatot összerakni akik kitalálták volna 5 év alatt a hogyan továbbot.
#16154
Egyrészt már mondták, hogy lesz új witcher játék, de azt is megemlítettek, hogy ez nem feltétlen Witcher 4-et jelent. Meg a szerződést is megújították A.S.-el.
Esélyes és bizom is benne, hogy kicsit elszakadnak (időben is) és egy új witchert ismerhetünk meg. Ez lehet Holló, lehet tök új, de akár Ivo of Belhaven is a Thronebreakerből. Meglátjuk.
A The Witcher széria meg elég hülyén adná ki magát, ha nem witcherrel lennénk. Mágus minden 2. fantasyban lehetsz, witcher csak ebben.
molnibalage83
#16153
Én imádom W szériát, de csak a 2. részt és 3. részt játszottam újra és a 2. részt is csak a választástól. Tökéletesen megvagyok folytatás nélkül. Ha a CP is jó lesz, akkor inkább amondó vagyok, hogy a CPR inkább találjon ki megint valami újat. Ne rókabőr legyen...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#16152
Ezek technikai kérdések, most arról fantáziálunk, hogy mi jöhet. Nekem az az érzésem, hogy nem egy másik witcherrel leszünk. Mer egyszerűen Geralt után egy átskinezett witcher sztori az visszalépés volna. Ha nem witcherrel leszünk, akkor viszont nem tudom mi az a kaszt, amiben van annyi potenciál, mint a witcherben. Máguson kívül. Ott van még Ciri. Az ő képességeit ki lehet bontani, nem feltétlen csak ilyen dimenzió ugrabugra van benne, plusz ott van még a dimenziók közti utazás. Pl. el tudnék képzelni egy Cyberpunk 2077-be átugráló Cirit. 😄 Ha nem mágus és nem Ciri leszünk, akkor viszont nem feltétlen fog hasonlítani a Witcherhez az a játék. Mert akkor nem az egyén képességeinek színessége adja az extrát, hanem más. Erről gondoltam, hogy például stratégiai játék is lehet belőle, amolyan Mount & Blade formában. Aztán lehet a végén meglepnek, és egy fojtólidérc-szimulátort kapunk. 😄
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.05.19. 13:56:33
Palinko
#16151
Szerintem már így is eléggé elfajzottak az ötletek várom már hogy mikor lesz Gryffes repülőszimulátor meg hasonló ötletek felvázolva mert értem hogy szereti a witcher világát meg azokat a játék stílusokat is de attól még nem kéne ötvözni, mint ahogy szeretheti valaki a marhapörköltet meg a somlói galuskát de mégis jobb külön külön enni mintsem egyben. Meg itt milliós rajongói bázisra kell gondolni akik egy hasonló stílusú folytatást várnak.
Palinko
#16150
Na jó, ha szeretsz máguskodni akkor nem witcherrel kell játszanod, nem bánnék egy spin offot Yenefferrel vagy Trissel de egyrészt ezt ne hívjuk witchernek, másrészt meg sajnos nincs erre erőforrásuk még ha sok embert fel is vettek az kelleni fog ha párhuzamosan viszik a cyberpunkot meg a witchert sőt még a kisebb projekteket is mint a gwent. Ezt teljesen elképzelhetetlennek látom.

Amúgy nem tudom hogy lehetne jó mágusos játékot. Az idézett lényekhez biztos jó MI kéne ami nem akadna el két kőben de manapság ez már nem szokott olyan nagy probléma lenni viszont általában OP-k játékokban nagyon mert tulajdonképpen egy távolsági harcos (mint az íjász akik szintén tudnak OP-k lenni). Nagyjából mintha FPS-t játszanál a tűzlabdákkal, de még harcosnál tudsz például blokkolni mágusnál is kéne valami mágikus blokk egy varázslata ami csak rövid ideig hat tehát jókor kell időzíteni a spellt és az ellenfélnek blokkolja a karját, szörnynek a csapását. Meg maradna az ugri-bugri. Csak nem tudom mennyire lenne érdekes pumpálni tűzlabdával az ellenséget szóval be kéne hozni egyéb spelleket és ekkor jutunk el oda, hogy polipnak kell legyen a játékos, MMO-kban is ezt nem szerettem hogy nagyjából 5-ig tudok kényelmesen elnyúlni, de inkább a 4, vannak kisebb kezűek is, de a 9 es billel aktiválható spellt már kurávra nem tudom lenyomni igaz vannak a még QERTFGZXCV billek is ami így már 14-re növeli a használható billek számát de a harc hevében azért simán mellé lehet már nyúlni R meg T között szóval nehézkes.

A spelleket is ki kéne találni nagyon mert könyvben meg filmben mindig az adott helyzet kezeléséhez legjobb varázslatot húzzák meg és megcsinálják hogy jól nézzen ki de játékban elég gagyin tud kinézni, plusz nem is tudnál hirtelen hová nyúlni és a 14 funkció kevés tudna lenni.

Nézz meg ezek közül hátha van jó mágusos cím és ha találtál esetleg tudasd velünk mi is ránézünk
molnibalage83
#16149
Merészebb gondolat miért nem fér bele? Pl. nem Witcher és nem mágus karakterrel tolni...? Pl. lehetne Witcher copanion időnként, de külső személőként látnád a Witchereket, mint karakter.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#16148
Jó de nem kell feltétlen tps nézetben gondolkodni. Bármit csinálhatnak. Witcherek sokat voltunk, szimpla harcos kaszt az kevés volna, kivéve ha valami stratégiai játék is egyben, és mondjuk egy nemes küzdelmeit irányíthatjuk a királyságok küzdelmében, amihez megint csak nagy kedvem volna. De ha nem ez lesz, akkor el tudok képzelni egy mágus-sztorit egy olyan világban, amiben a királyok üldözik a mágusokat. Bujkálás Novigrád falai közt, hehe. De játszhatnak az idővel is, egészen más konfliktusba helyzeve a karaktert, akár Cirivel is el tudnék képzelni egy dimenziók közti kalandozást. Ugye nem derült ki, hogy mi történt vele, miután felcsapott eszkimónak. Adja magát, hogy onnantól folytatódik a sztori. Millió lehetőség van itt, jó hogy nem hagyják annyiban.
molnibalage83
#16147
TPS-ben értelmes mágiát betenni közel lehetetlen. Mert pl. idézett lényeket akkor csak az MI vezérelje és csinálja saját hülyeségét nem azt, amit te akarsz?

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/