16775
banner
  • Lengyel2
    #16295
    De mért bénaság csaj nélkül maradni? Nekem az is túl hollywoodi, hogy mindenáron össze kell jönni valakivel. Pont ebben a játékban egyébként szerintem Geralt, mind személyiségéből, mind munkaköre jellegéből adódóan egy tipikus agglegény. Nem hiszem, hogy különösebben hinne a hosszútávú elköteleződésben egyetlen személy mellett. Emiatt én az első végigjátszásnál az összes felkínálkozó nőt lepattintottam magamról. A bordélyházakba viszont rendszeresen elvittem Geraltot, tehát nem önmegtartóztatásról beszélek, csak arról, hogy ezek az érzelmi game-ek, amiket Yennel vagy Trissel lehetne játszani, ezek nem passzolnak hozzá - szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Lengyel2, 2020.10.19. 10:35:45
  • Palinko
    #16294
    Jah nekem is minden guide nélkül pozitív végkifejlett jött, szintén megjelenéskor kezdtem játszani. Annyi kellett hozzá hogy tényleg lányodként gondoltál Ciri-re és szeretetből hoztad meg a döntéseket. Egyedül a románc nem sikerült mert tényleg olyan felfogásban mentem hogy kúrjunk végig mindenkit minél többet lássak a játékból. Aztán második végigjátszásnál meg csak Trissre fókuszáltam.
  • molnibalage83
    #16293
    Hát pislogok, nekem az összes választási lehetőségnél a pozitív volt a játékban...
    Pedig a WIII évekig nem játszottam szinte semmivel...
  • lwb
    #16292
    Első végigjátszásom, kb a megjelenés első hetében egyébként, nulla guide vagy videó volt még akkor a játékról, nekem is az volt, hogy Ciri meghalt (vagy legalábbis eltűnt a fagyban), viszont Yennel összejöttem a végén. Egyetlen witcher armort sem raktam össze és nem is gwenteztem az első végigjátszásom alatt, rossz emlékeim voltak a kotoros pazaakról és bele se kezdtem.
    Witcher armorért azért nem mentem, mert a játék lépésenként új fegyvert és vértet adott, nem láttam értelmét, nem volt nehéz a játék.

    Kiegészítők ekkor még sehol se voltak, de a többi szál jól le lett zárva: Radovid kampó, Cerys királynő stb.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.10.18. 07:00:08
  • EM64T
    #16291
    Nekem is sikerült úgy nézem: se nők, Ciri is ott maradt valahol a fagyban :(
  • molnibalage83
    #16290
    Hát, akkor elég béna voltál, hogy mindenhol sikerült a legrosszabb eredményt kihozni... :)
    Bár ezt Stöki is összehozta a Heavy Rain alatt.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.10.16. 17:53:01
  • Palinko
    #16289
    Igazából a két döntési pont a Dzsinnes móka és a maszkabálos dolog, bár ha mindig visszautasítod akkir teljesen biztos sínen vagy igen.
  • lonvard
    #16288
    Ja nekem kurvajó lezárása lett, emlékszem. Ciri eltűnt a hóviharban, a nilfgárdi császárt kinyírták, a toussaint-i királynőt kinyírták, a viking királylány apját kinyírták, Vesemir korábban meghalt, Trisst elküldtem. Yennefer a végén persze megjelent. Kizárt, hogy 2 hónapnál tovább elviselte Geraltot, egyszerűen Geralt egy tuskó hozzá képest. Szóval mondhatjuk, hogy Yent is elvesztettem. Triss után kell menni. (amúgy van egy félbehagyott játékom, abban Trisst megtartottam, és Yent kétszer visszautasítottam, szóval szerintem sínen vagyok. :)
  • molnibalage83
    #16287
    Mindenki...?

    Ha a játékos béna volt, akkor csaj nélkül maradt.
    Ha béna volt, akkor meghalhatott asszem Lambert is, bár erre a játék nehézsége miatt kb. semmi esély nem volt.
    Vesemir sem élte meg a végét.
    Keira sem, ha a sidequestet úgy toltad, ahogy.
  • caps lock
    #16286
    Ízlés dolga, nekem ez túl hollywoody, habos-babos, mindenki boldogan élt míg meg nem halt lezárás. Személy szerint egy nagy csatát képzeltem volna el, halállal vagy cliffhangerrel a végén - ez is hollywoody de izgibb. Drámát akarok és akciót.
  • molnibalage83
    #16285
    Nagyon szép befejezést kapott a W3 és a 10 éves videóval feltették rá koronát.
    Nem kell több W + Geralt. Ez úgy jó, ahogy van.

    Nem kell az, mint a T2 után teljesen szébarmolni az egész T franchise-t.
  • lonvard
    #16284
    Azt jelenti, hogy felejtsd el a bónuszt. :D
  • EM64T
    #16283
    Ja, azóta rájöttem :)
  • EM64T
    #16282
    Macska witcher páncélt használok, ami elvileg valami plusz bónuszt is adna, de azt írja rá, hogy nagymesteriszintre kell fejleszteni a bónuszok feloldásához. Az mit jelent?
  • lonvard
    #16281
    Átskinezett Geralt-sztorira berágna szerintem a nagyközönség. Vagy kapunk még Geraltból, vagy valami egészen más lesz szerintem, pl. mágusok, vámpírok is lehetnénk, lehetnénk királyok, vagy más fajúak, mittudomén.
  • Savaran
    #16280
    Mint például?
  • mindero
    #16279
    Nekem ami egy kicsit hiányérzetet adott, hogy volt jó pár karakter akinek a lezárását nem tudtuk meg a történet végével.
    Mint a witcher 1-ben. Ott szépen végigvették az életben maradottakat, hogy kivel mi történt szöveges formában.
  • lwb
    #16278
    Abból, hogy a játék végén ott vannak, együtt, Corvo Biancoban és visszavonultak, nem jön le az, hogy ez örökre így is marad. Yen/Triss ráunhat, ahogy Geralt is, ez benne van a pakliban. Ezért jó ez a lezárás és nem a másik nagy divat, hogy megöli a történet a főszereplőt, mert innen bármi lehet. Ott is maradhat örökre, elő is vehetik egy újabb játékra, ha kell.
  • Prof William
    #16277
    Sőt a könyvekben is van egy pár fejezet amikor Tussainben van és ott is "lightosan" witcherkedik és inkább csak élvezi a tájat és a borokat. Szóval már ott is látszik, hogy nem lenne ellenére ez az élet.
  • Palinko
    #16276
    Én el tudom engedni de legalább ennyire érdekes fiatal witcher kéne és legalább megint 3 részen keresztül hogy jó legyen a folytatás. Most volt 5 évük gondolkodni hogy oldják meg, meg lesz még 5 megvalósítani is :) Bár ezt így kimondva basszus de rossz lenne ha nem tudnánk előbb witcherezni, mert ez a sorozat aztán minden csak nem csillapítás az éhségre :D
  • caps lock
    #16275
    Igen nem tudjuk, ez csak játék a fantáziával. Mindössze arról van szó hogy nehezen engedem el. A witcher 1 volt az egyik első videójáték amivel játszottam, meghatározó élmény volt, ez szerettette meg velem általában a játékokat. Azóta rongyosra játszottam az egész trilógiát, könyveket is olvastam. Szóval Geralt nagy kedvenc, nem szívesen gondolok rá hogy nem lesz már új kalandja. Pedig bőven van még benne potenciál, a Hearts of Stone óta reménykedek egy ofieri kiruccanásban.
  • Palinko
    #16274
    Én is először fullba akartam tolni legyen minden, nyílván korán még guidek se voltak
  • EM64T
    #16273
    Jaj a szívem... Triss és Yennefer közül a padlóra estem... Pedig olvastam, érdemes elköteleződni, Triss mellett akartam, de aztán Kaer Morhenben Yennefer rám nyomult, én meg felelőtlenül belementem. Valószínűleg ott rontottam el.
    Utoljára szerkesztette: EM64T, 2020.10.14. 18:15:14
  • Daermon
    #16272
    Miért veszed készpénznek, hogy Geralt soha nem csinálna semmit már? Trissel eleve Kovirban kötnek ki, ahol lightosan witcherkedik majd (eztvmeg is beszélik ingame). Ha szingli, akkor is witcherkedik. Yennel elvonul és kitudja. De nem tudhatjuk, hogy 20 évvel később mit fog csinálni :D
  • caps lock
    #16271
    Azt azért vegyük figyelembe hogy a witcherek 200+ évig élnek, tehát Geralt élete delén jár, még bőven lenne számára tennivaló. Oké, elfogadom hogy nem látjuk többé viszont, de akkor már egy kevésbé idillikus befejezést vártam volna. Vesemír temetésén hangzik el az ominózus mondat: "egyetlen witcher sem hal meg ágyban". Szóval nekem jobban tetszett volna ha egyszerűen ellovagol a naplementébe, és a játékos fantáziájára bízzák mi történik vele.
  • Piko888
    #16270
    Szerintem korrekt lezárása a történetnek. Geralt már beleunt a harcba, élvezni akarja ami még maradt neki, egy fröccs mellett nézni a naplementét....
  • MerlinW
    #16269
    Geralt 90-95 éves a Witcher 3 végén, a jóból is megárt a sok :)
  • caps lock
    #16268
    Csak hipotézisként vetettem fel. Sok nyugdíjas lesz életunt, alkoholista, nem tudnak mit kezdeni magukkal és hamar meghalnak. Geralt körül forrt az élet mindig, most meg csak ücsörögjön és nézze ahogy nő a fű a kertjében. Ezt nem tudom összeegyeztetni a személyiségével, legalábbis hosszútávon nem. És ugyanígy egyik nőjéhez sem illik ez a visszavonultság. Nem ért semmihez a harcon kívül, oké belefáradt, de akkor még mindig lehet oktató. Vegye át Vesemír helyét Kaer Morhenben és tanítson kardforgatást. Új witcherek már nincsenek, de például létrehozhatna egy harcos rendet az emberek védelme érdekében. Vagy valami hasonlót. Ez még mindig jobb lezárás szerintem mint szőlő ültetvényesnek lenni, az olyan kispolgári.
  • Palinko
    #16267
    Még harc közben is van sokszor a random szöveg hogy öreg vagyok én ehhez :D
  • Savaran
    #16266
    Ha figyelmesen elolvasod a melléksztorik szövegeit, legalább egyszer elmondja Geralt hogy televan a faxa az egésszel.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.10.12. 16:53:02
  • Palinko
    #16265
    Ha jobban figyelsz rájöhetsz hogy legtöbb szereplő belefáradt már ebbe az életvitelbe
  • caps lock
    #16264
    Elővettem újra a DLC-ket és hoznék pár gondolatot.

    Ugye a Blood and Wine alatt végig azt sulykolják belénk hogy ez Geralt utolsó kalandja, ezért kapja Corvo Bianco szőlészetét is, hogy legyen egy hely ahová visszavonul. Még be is rendezhetjük, csinosítgathatjuk, és ha ügyesek voltunk asszony is jár hozzá.. De most őszintén, el tudnátok képzelni hogy Geralt úgy éljen mint egy vidéki kisnemes? A tétlenség megölne egy olyan embert aki egész életében csak a kalandot ismerte. Nem mondom, jó ha van egy hely ahol megpihenhet, de örökre? Witcher szempontból ereje teljében van, nem illik hozzá ez a nyugdíjas élet. Akkor már jobb lett volna ha egy epikus harcban látjuk elhullani, de így szögre akasztva a kardot az egész nagyon lehangoló. Ugyanígy teljesen ellentmond Yen vagy Triss karakterének is, hogy egyszerű feleségként éljenek, mikor megszokták hogy döntéseik nemzetek sorsát befolyásolja.

    Egyikőjük se bírná sokáig, én inkább azt gondolom hogy az írók nem mertek tényleges lezárást adni, mert még nem született döntés róla hogy milyen legyen a következő witcher játék. Geraltot félreállították, de meghagyva a lehetőséget hogy újra elővehessék. Lelki szemeim előtt azt látom hogy magányosan alkoholistaként tengeti napjait, mikor betoppan Dandelion és szó szerint az asztal alól kaparja elő. Közli vele hogy Ciri bajban van, mire hirtelen kijózanodik, felpattan és újra lekerül a szögről a kard. Valami ilyesmi lehetne az új játék nyitánya.

    De ha nem is lesz már főszereplő, talán még viszontláthatjuk. Esetleg a tizedik évfordulóra egy DLC erejéig. Akárhogy legyen is, nehéz elengedni, mert nemcsak róla van szó, hanem az egész gárdáról. Egy új játéknál ha már nem támaszkodhatnának a könyvekre sem, kérdéses hogy tudnának-e olyan kvalitású karaktereket és történetet írni ami felér az előzővel. Majd kiderül.
  • caps lock
    #16263
    Telefonbetyárkodás:

  • caps lock
    #16262
    A witcher könyvek teljes összefoglalója:

  • Savaran
    #16261
    Van ezer aranyért egy itóka ami után újra eloszthatod tetszőlegesen a pontjaidat
  • EM64T
    #16260
    Nekem baromi nehezen áll össze ennek a logikája... bizonyos képességek 20-as és 30-as szinttől oldódnak fel. Tehát rá vagyok kényszerÍtve, hogy addig mást fejlesszek, majd amikor az űáltalam kívánt képesség szabaddá válik, onnantól azt fejlesszem tovább? Amire pedig akkor már nincs szükségem, azt visszafejlesszem?
  • Savaran
    #16259
    Én 200 óra játékkal tettem ugyanezt, és nem értem miért akadsz fel ilyeneken, egyes szinten is profi kardos a Geralt,
  • lonvard
    #16258
    Tehát akkor nem ölted meg a játékot, csak mert fejlett witchered volt. :)
  • Savaran
    #16257
    Szó sincs semmi patchről, a Blood and Wine egyik mellékküldetésével lehet 16 perkes witchert csinálni, és a 16 perket mindenféle csalás nélkül hoztam össze, a 100-as szintet meg new game+-al
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.09.25. 18:07:00
  • lonvard
    #16256
    Ez valami patchben lehet, mer ilyet még nem láttam. Magas szinten limitált a képességek használata, színesíti a játékot, ha minél több féle taktikával tudom bepakolni azt a max skillt, amit lehet.