16775
banner
  • wedge31
    #15975
    Ez igy van, ezért is mondtam 100 millió feletti nézettséget és nem 250-et ha már háztartásonként legalább 3-4 emberrel számolunk valahol a kettö között lehet az igazság.
  • jarlaxxe
    #15974
    Kétszer? én ismerek nem is egy embert akinek három platformon is megvan a W3 ergo az a 20 milla sose jelentett 20 millió embert, itt ebben a topicban is le merem fogadni a többségnek több verziója is megvan a játékból.
  • SzirmosSzisza
    #15973
    Azért valljuk be az a 76 millió eléggé körmönfontan jött ki.

    “Netflix changed the definition of what constitutes a viewer. Now, according to the company, it’s measuring accounts that “chose to watch and did watch for at least 2 minutes — long enough to indicate the choice was intentional.”
  • wedge31
    #15972
    Nem tér el jobban mint a GoT sorozat a könyvektöl legalábbis mig azt követték.
    Hát, ja.
    Valszeg egyik se hanem inkább Cavill meg a fantasy stilus húzta be az embereket, mivel 76 millió háztartásban nézték a sorozatott az a legrosszabb esetben is 100 milla feletti nézöt jelent. A játékból meg ugy adtak el 20 milliót, hogy abból nagyon sok a dupla vagy tripla játék per fö, pl nekem is megvan a W3 gog meg steam platformon is, tehát a nézök töredéke ismeri a játékot meg a könyveket.
  • Daermon
    #15971
    Szerintem lesz új Witcher játék, tuti, de remélem Geralt vagy Ciri csak egy cameo erejéig fog feltünni, semmi többre. Legyen ennyi kis kikacsintás, fanservice, de semmi több.
    Amúgy az se tartom elképzelhetetlennek, hogy a Thronebreakerben feltűnt Ivo of Belhavennel kezdenek valamit.
    De kicsit bizom egy új, testreszabható witcherben is.
  • molnibalage83
    #15970
    OFF

    Bár én nem játszottam egyik résszel sem, a legtöbb ember akit ismerek és beszélt róla azok szerint a 2. volt a legjobb, mint élmény, az adott korban. Lehet, hogy mai szemmel a 4. rész ütősebb, de azért volt "némi" fórja is ehhez a jobb hardver miatt.

    ON

    Én egyébként simán meglennék új Witcher nélkül is. A Blood and Wine kieg ragyogónan lezárta az egészet. Geralt megállapodott, Ciri éli saját életét vagy így vagy úgy. A 10 éves évfordulós videó feltette az i-re a pontot.
  • lwb
    #15969
    A Thronebreaker még a sorozat előtt jött ki. A sorozat - valamennyire azért meglepő - sikere miatt szerintem a CDPR átgondolja azt a korábbi döntését, hogy egy darabig nem lesz új AAA Witcher játék. Akár teljesen új szereplővel, akár Geralttal, de van ebben a franchise-ban még bőven muníció.
    Kicsit olyan ez, mint a Naughty Dognál volt az Uncharted 3 után. Ugye akkor azt hallottuk, hogy trilógiát terveztek, nem lesz új játék stb. Aztán valahogy mégis lett egy U4 és egy Lost Legacy is és mindkettő annyira jó lett, hogy az U4 kb a sorozat legjobbja.
  • SzirmosSzisza
    #15968
    Yennefernek nem volt háttértörténete a könyvekben, volt pár utalás és kb ennyi.

    Amúgy technikailag ez nemrég jött ki és Witcher univerzum, bár érezhetőleg nem egy kategória a fő játékkal.
  • caps lock
    #15967
    Számos ponton eltér már így is, Yennefer háttértörténetét teljesen átdolgozták.
    Én úgy tudom több játékon is dolgoznak, de természetesen most a Cyberpunk viszi el az erőforrások nagy részét.
    A népszerűségét a több milliós játékos közösségnek köszönheti, nem a könyvrajongóknak.
  • lwb
    #15966
    Abban egyetértek veled, hogy a könyvek engem sem nyűgöztek le. Az első - novellás - kötetet még meg tudtam emészteni, de a rendes regényei nekem már túl faék egyszerűségűek voltak és ezért bizony Martin és a hozzá hasonlóak a felelősek, akik okosabb történeteket tudnak kiagyalni. Nem mondom, hogy Sapkowski rossz, de mai fejjel már bele sem kezdenék. Fiatalon a ma már olvashatatlan R. A. Salvatore FR könyveit többször is kiolvastam, szóval nyilván én is változok.
    A sorozat szerintem javulni fog a következő évadra. A nem vár sikerrel jön a pénz is, ami sokat segíthet, valamint végre a történetszálak találkoztak, tehát az időben ugrálástól és búcsút vehetünk jó eséllyel.

    Abban is egyetértek veled, hogy jönni fog hamarosan egy új Witcher játék. Meglepődnék, ha már most ne menne a pre-production és a koncepció-gyártás ezen a téren a CDPR-nél. Nagyon hülyék lennének nem lecsapni ezt a hirtelen érdeklődést, a CP2070 meg lényegében kész is van, végső csiszolások vannak hátra és optimalizálás.
  • wedge31
    #15965
    Nem fognak eltérni a könyvektöl mert azoknak a jogait vették meg van még böven alapanyag.
    Új játék biztos nem lesz még egy jó darabig föleg ha a cyberpunk sikeres lesz és miért ne lenne az.
    A második évad lesz a döntö ez csak bemelegités volt és még igy is a netflix legnézettebb induló sorozata lett ami azért nem rossz egy " ponyva " írótól...
  • Daermon
    #15964
    Túlfogja tolni a Netflix szerintem. A sorozat eleve csak közepes lett, erre már jön az anime spinoff és a 2. évada a sorozatnak (aztán kitudja mit találnak ki). Így se a minőség nem lesz az igazi, meg az egészet leegyszerűsitik (ahogy már tették a sorozat első évadával) majd, hogy időben tudják kinyomni őket, az egész egy kommersz valami lesz.
    Többi fronton csend van:
    Sapowski 1 előzmény könyvön dolgozik, de azon is már úgy 3 éve, kitudja mikor lesz belőle bármi.
    A CDPR meg majd CP2077 után fog foglalkozni új Witcherrel, tehát kb 4-5 év mire lesz játék. De nem bánom, hogy nem lesz elsietve.
  • caps lock
    #15963
    Én szkeptikus vagyok azzal hogy így reflektorfénybe került a witcher. A Trónok Harcával ellentétben mind a könyvek mind a sorozat elsősorban a játékoknak köszönheti az ismertségét. Továbbá Sapkowski sem egy George R. R. Martin szintű író, nem képes az átlagember számára is élvezhető élményt nyújtani. Sapkowski a fantasy ponyva, Martin a fantasy szépirodalom. Nem akarok senkit megbántani mert sokan szeretik a könyveket, de a kettő nem egy ligában játszik akárhogy szépítjük.
    Szerintem ha a CD Projekt nem készít a közeljövőben - két-három éven belül - új witcher játékot, az érdeklődés jelentősen lanyhulni fog és a sorozat a harmadik évad után kaszát kap.
    A sorozat a rajongóknak készült ez nagyon érezhető rajta és ha ezen nem változtatnak, ha nem bővítik ki a világot, ha nem mernek eltérni a könyvektől, ha nem látunk érdemi karakterfejlődést, ha nem lesz egy központi cselekmény, egy cél ami felé haladunk, ha csak epizódikusan lazán összekapcsolódó anekdotázó történetecskéket kapunk, akkor az nagyon kevés lesz a megmaradáshoz.
  • Daermon
    #15962
    Ha nem esett át a mutáción, aki a legtöbb witcher ital megöli az illetőt. Plusz a mutáció miatt lesz valaki erősebb, gyorsabb, immunis egy csomó mindenre.

    Jön Netflixre egy Witcher anime.
  • lonvard
    #15961
    Da van ott egy macskaiskola is. Azok se képeznek már? Ha nem, miért nem? Plusz nem feltétlen kell teljesértékű witchert képezni, egy halom szörnyet meg lehet ölni egy 6 hónapos kurzus után. Szörnyismerettan óra, Alkímia alapfok, és, MMA gyakorlati oktatás, csak dögök ellen. És akkor karddal, olajjal, bombával rázavarni ezt a milicát a fojtólidércekre. :)
  • Savaran
    #15960
    Akkor itt van egy ellentét a játék és a könyv között, utóbbiban már nem tudják, előbbiben igen, csak már nem akarják!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.01.23. 08:03:09
  • SzirmosSzisza
    #15959
    A varázslók számára is el van veszve? Ugye a mágusok segítettek kiírtani a vajákokat (vagy legalábbics csökkenteni) meg a legújabb könyvben is szó van róla az egyik helyen, hogy itt kísérletezték ki a vajákokat és talán még az ember is él aki csinálta.
  • Prof William
    #15958
    A könyvekben már elveszett a tudás. A várrom alatti barlangokban elméletileg még ott vannak a szükséges eszközök de már senki sme tudja, hogyan kell használni őket. Cesemir csak egy egyszerű oktató volt, szóval nem tudja, hogyan kell.

    A könyvben Triss elmorfondírozik róla, hogy ha leengednék barlangokba, akkor egy kellően okos mágus valószínűleg pár év/évtized alatt újra rá tudna jönni a witcherkészítés titkára. Ő is mondta hogy (majdnem) mindent megadna, ha egyszer lemehetne oda.

    Ez hogy a Füvek Próbájával vennék le az átkot már csak játékban van benne továbbgondolva könyvbéli dolgokat.
  • DantesHUN
    #15957
    Nem egészen. Vesemir harcra oktatta a witchereket. Azt hogy milyen szereket kelletek még csak-csak, meg valamennyire ismerik a Füvek Próbáját,de hogy pontosan hogy kell új witchert létrehozni nem tudja senki.
    Ez is elhangzik amikor leveszik az átkot

    És persze, ez a Farkas iskolára vonatkozik, más iskolák még működhetnek, de erről nem tudunk
  • Daermon
    #15956
    Sőt Triss és Yen is sokat tud a dologról, meg kitudja hány más mágus is.
  • Savaran
    #15955
    Ha jól emlékszem a játékban legalábbis Vesemir még tudta, sött geralt is hiszen a füvek próbájával vették le az átkot a tündéről
  • Daermon
    #15954
    Ez max a Farkas Iskolára igaz, a többiről nem tudjuk. Amúgy meg nem lesz nehéz egy olyan prológust csinálni, hogy lesz valaki, akinél ott lesznek a jegyzetek.
  • DantesHUN
    #15953
    Nincs következő witcher generáció. Elveszett a tudás amivel witchereket lehet létrehozni. Nem él senki aki ismerni hogy kell a mutációt megcsinálni
  • Palinko
    #15952
    Én úgy emlékszem azt nyilatkozták hogy keverték a mediterrán vidékeket szóval bármelyik országot mondod nem tévedsz nagyot mert egyik se és mindegyik.
  • Savaran
    #15951
    De van egy párbeszéd, Geralt és a fövámpir haverja között, nem jut eszembe a neve, szóval ott választhatod azt az opciót hogy már nem szeretsz witcher lenni le szeretnél telepedni
  • lonvard
    #15950
    Lehet hogy inkább portugál-spanyol ám. :D A Corvo Blancoban a Corvo az portugál szó, csak ezt én olasznak gondoltam, maga a birtok is olyan olasz szőlészet feeling, de az lehet francia is. A Toussiant mint név, az franciás. A nyitánynál a jelenet az meg Don Quixotéra utal, aki meg spanyol. Tehát akkor összerakhatjuk, hogy ez egy spanyol-portugál-olasz-francia mediterrán egyveleg. Imádom egyébként, de hogy Geralt nem itt akarna letelepedni, az is száz százalék. :D Szerintem amúgy Geraltnak kellene átvennie Kaer Morhent, és elkezdeni képezni a következő witcher generációt.
  • Daermon
    #15949
    Mindegyik jó lehet, de inkább francia.
  • Savaran
    #15948
    Sokan itt a fórumban olasznak hívták, én mindíg is franciának gondoltam
  • DantesHUN
    #15947
    Tussiant francia...mármint francia minta és nem olasz,
  • Savaran
    #15946
    Erre én azt találtam ki, hogy csak az értékesebbeket veszem fel, majd adom is el, így folyamatosan tudok guberálni, egy idő után, mire az olaszokhoz érek, (bár mikor mondja Anna Henrietta hogy: Captain De La Tour az elég franciás) de mindegy addigra már dugig vagyok lével, kb 2 perc alatt kimaxolom a birtokot, majd a grandmaster aktuális witcher cuccot, keverek festéket kikenem, majd később Thusassoni lovagi páncél kard a tóból és maxos a karakter, persze kell hozzá türelem
  • SzirmosSzisza
    #15945
    Még az elején volt mikor kezdtem anno, rákerestem és ott írták, hogy random házak hordóiban van.

    Amúgy a súly, szerintem nem rossz hogy van benne, de mikor kiírtassz egy teljes erődöt a felétől nem tudsz már lootolni az elég idegesítő.
  • Savaran
    #15944
    Ha kikeresed mi volt az az összetevő, akkor meg tudom mondani hol lehet venni.
  • Savaran
    #15943
    Van minden csak rossz boltban kerested
  • SzirmosSzisza
    #15942
    1-2 loot elég hülye helyen van, ha jól rémlik az első valamelyik armorhoz a cucc konkrétan boltba se volt, csak random házikók hordóiból lehetett kiszedni.
  • Savaran
    #15941
    Amúgy ezt sohasem értettem, minden hozzávaló lootalható vagy elkészíttethető, pl dimetrium érc ami amúgy drága, a teljes szett topp költsége grandmaster szintig 15 000 ből kijön, ami azért nem egy nagy pénz
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.01.15. 18:49:03
  • caps lock
    #15940
    Nekem a játék végére szó szerint a gatyám is ráment mire sikerült egyetlen teljes witcher szettet nagymesteri szintre fejlesztenem. El kellett járnom fosztogatni és minden létező apróságot eladni hogy ki tudjam fizetni amibe kerültek. Szóval én sosem voltam leterhelve cuccokkal, ládákat se használtam, amint összegyűlt egy kis felesleg azonnal túl is adtam rajta egy kereskedőnél. Hacsak nem csal az ember a pénzzel, nehéz annyit legálisan szerezni hogy egy végigjátszás alatt egynél többet kimaxoljon. Szóval gyűjthetsz amennyit csak akarsz, de mindenképp el kell adni őket mert a küldetések önmagukban nem fognak eleget fizetni.
  • csabika1982
    #15939
    caps lock pont azért kell. hogy ne legyen súlya a dolgoknak, szeretem, ha sok cucc van nálam ?
    Madi92 na ezt nem használnám, egy fantasy játék ne legyen realisztikus, de nem vagyunk egyformák
  • Savaran
    #15938
    Jó szar mod akkor az is, egy egykezes kétélű kard 1000mm-es pengehosszal 1,5-2 kg, a másfélkezes kardok is 3-4 kilósak csupán.
  • Madi92
    #15937
    Sajna a ládás invetoryt nem oldották meg valami jól.
    Én egy overhaul modal játszottam, ahol többek között a tárgyaknak sokkal több a súlya. Tehát egy kard 6kg, illetve mindennek van egy "realisztikus súlya". Mindenfajta gyíkpáncélból 1-2db simán lehet 5-6kg.

    Szóval nekem mindent a ládába kellett pakolászni és ha akartam craftolni valamit, akkor vagy lejegyzeteltem vagy egyesével nézegettem, kilépve a ládából, hogy akkor ehhez ez, ahhoz az kell. Hát nem egyszerű.
  • caps lock
    #15936
    Minek annyi súlyt cipelni? Tárolásra ott vannak a ládák.