16775
banner
  • Zegi Norbi HUN
    #10283
    Jah :) Cyberpunk mellett majd nyomjuk :D
  • molnibalage83
    #10282
    Majd 3 év múlva lesz egy W3 Redux, akkor lesz hozzá vas is. :)
  • Zegi Norbi HUN
    #10281
    Szerintem igen :) A legelső E3-mas videóban látott kinézetet nem lehet visszahozni, max a mostanin kozmetikázni/játszadozni a különböző effektekkel.
  • wedge31
    #10280
    Egy jó scoia'tael pakli verhetetlen, csak mire azt összeszedi az ember vége a játéknak...
  • molnibalage83
    #10279
    Fogalmazzunk úgy, hogy a párásabb idő jobban megfelel a jellemző éghajlatnak. Pusztán eye candy-t nézve viszont szép ránézni a MOD-ra.
  • molnibalage83
    #10278
    Ez is csak grafikai mod?
  • genndy
    #10277
    Nem nagyobb a látótáv. Az első kép ködösebb, de ugyanúgy ott van a távolban ugyanaz a hegy. Az előtéri hegy is tükröződik a vízen,csak kevésbé látszik. Hacsak nem más a leképező motor, amit kétlek, akkor nem lesz nagyobb a gépigény.
    Kicsit már meseszerű nekem is, az eredeti játék is épp elég színes.

    Más: megvan a kártyagyűjtögetős achi! Hát jó sokat kell érte mászkálni meg gyűjtögetni. A novigradi kártyaverseny tényleg nem egyszerű, de érdekes mód engem legjobban az első manó izzasztott meg, a jó Északi paklijával (én is azzal nyomtam végig, bazi erős; Szörny paklikat kimondottan szívesen vertem agyon ).
  • Zegi Norbi HUN
    #10276
    Én erre is kíváncsi leszek, nagyon jól néz ki. Talán a jövő héten lehet már tölteni.



    Jó munkát végez ez a modder az biztos.
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2015.12.04. 10:31:00
  • Kurfürst
    #10275
    Szép, de nekem már egy kicsit geil...
  • Myselor
    #10274
    na évjátéka lett :D mondjuk ez várható volt.megérdemelték :))
  • molnibalage83
    #10273
    És ehhez milyen gép kell? Mert alapvetően ez arról szól, hogy nagyobb látótáv és kicsitvel más színek. Ebből a szín egyéni ízlés dolga, a látótáv az bizony nem ingyért van...
  • MertHogy
    #10272
    Előzetes a SuperTurboLight V2.0 modból
    Előtte

    Utána:

    És még pár
  • Kurfürst
    #10271
    Kíváncsi vagyok a mögötte lévő játékmechanikára, lehet hogy csak összehasonlítja a szinteket és attól függően ad a szörnynek százalékos HP/damage boostot...?
  • DantesHUN
    #10270
    Azt én is megöltem, szerintem szintén 34--35 szinten lehettem
  • Evoluti0N
    #10269
    Én 34-en megöltem a 48-as griffet.
  • DantesHUN
    #10268
    Na, mint videóban is, szóval nem mindegy hogy mennyire halálfejes, 21-es szörny és Geralt 15-ös. Azt még meglehet, de 10-esként vagy alatta a 21-es szörny, szerintem nem sikerülne. Pedig mind két esetben elvileg halálfejes.
  • kemszi2
    #10267
    nekem is sikerült (igaz még ízin voltam) koponyásat legyőzni.De lehet próbálkozni a katonákkal is a településeken,ahogy láttam ők is mindig jóval nagyobb szinten vannak.
    Simán lehet bug az is hogy nem csökken az élete,tegnap belebotlottam egy 3-as bandita csoportba, akiket nem lehetett leverni,0 életük volt de nem pusztultak meg
  • DantesHUN
    #10266
    Le lehet győzni halálfejes lényt is, de nem mindegy melyiket. Bizonyára az is számít hogy ,,mennyire halálfejes", tehát a szintbéli különbség. Mondjuk 10-esként egy 35-öst, vagy 25-ösként egy 35-öst. Meg a szörny típusa sem mindegy, azt vettem észre. Gólem, meg mindenféle óirásakármi, az eléggé durva tud lenni.
    Mondjuk egy sima halálfejes bandita, vagy vizibanya, az legyőzhető, csak rohadt nehéz. Győztem le ilyen viziobanyát, folyamatosan ugrálva, +pajzs, +dobáltam rá minden bombát ami volt, + italok+kardra olaj-és így eltartott vagy 20-30 percig. Illetve tovább, mert megölt és akkor újrakezdtem vagy párszor.
    Erdei Jenny például nem volt halálfejes, de kb egy szinttel volt alatta...szét vertem rajta egy kardot, és alig ment le hp-ja. De azért sikerült de nagyon nehéz volt. A kard jobban kopott mint amennyit sebzett rajta.

    De például egyik mellékküldetésnél ahol barlangban kell harcolni a pokol/ördögfajzattal, alig volt vörös, és nem tudtam lenyomni. Ha eltalált, hiába a pajzs, hiába minden, full hp azonnal oda. Két szinntel feljebb, gyakorlatilag veszteség nélkül legyőztem...
    Vagy egy csapat halálfejes, kisizé manó-nem jut eszembe a neve, föld alól ugrál elő- kettőt hármat lelehet nyomni, de nem tizet .

    Szóval, a szinteket lehet szörnyítpusonként is másképp van, vagy más egy halálfejes szörny ha küldetésben van, és lehet más ha csak úgy szabadon kószál, vagy kincset őriz.



    Vörös, és halálfejes ellenfelek ellen igenis számít a felszerelés, például van-e páncéltörő rúna, vagy ami pluszt ad tűzre, és pajzsra. Második végigjátszásnál rágyúrtam a queen jelre, ami nagyon erős vörös ellenfelek ellen igen hatásos, pláne ha olyan rúnákat teszek fel, ami ezt még erősíti.
  • molnibalage83
    #10265
    Max. szintű lángom volt a sebézs növelőből és erős ütéssel sem érzett meg semmit. Regenre meg nem képes egy lény sem tudtommal.
  • Kurfürst
    #10264
    Ha egyfajta Red Skullos ellenfél ellen működik, a többi ellen is kell. Az lehet hogy adott típusú ellenfélnél - pl. a gólem - jobban kijön a diffi, mert a pontos mechanikát nem ismerem, de pl. el tudom képzelni hogy annyira baromi magas armorja volt (tehát ez ellen kell tenni égetéssel vagy valami svarog rúnás fegyverrel), hogy egszerűen nem tudtad sebezni. Vagy időközben változott valami. A videó viszont májusi, valszeg az első verziókból.
  • molnibalage83
    #10263
    De. Leverhetetlen. Kipróbáltam. Addott ellenféle setén 4-5 szint eltérésnél NULLA sebzés van. 3 perc csapkodás után sem csökkent egy kőgólem vagy minek a HP-ja Kear Mohreben egy barlangban. A lenti videón tényleg van lassú HP drain. Nálam nem volt. Persze azóta volt patch is...
  • Kurfürst
    #10262
    Ugyanúgy le tudod verni 10 perc szarakodással, csak majdnem lehetetlen. A W3-ban 6+ szintkülönbség felett nagy hitpoint és sebzés bónuszt kap az ellenfél, de nem leverhetetlen, ez azért túlzás. Csak baromi ügyesnek kell lenni és nem lehet hibázni. Tűz jelekkel végképp, mert az úgy tűnik százalékosan sebez, ha kigyullad az ellen, de karddal is meg lehet csinálni. Én mondjuk béna vagyok még hozzá, és nem vágom teljesen a harcrendszert (azt speciel jobban elmagyarázhatták volna). Kb. annyi a lényeg hogy a dodge alatt bármi történik, nem sebződsz, így jól időzített kitérésekkel elvileg bárki leverhető - kivéve talán a vérfarkas, mert emlékeim szerint az az egyetlen, ami regenerálódik harc közben.

    Lásd - a Gothicról látsz ugyanilyen videót, ahol az első szintű csicska tőrrel veri le az Orc Elitet, annyi a diffi hogy a Gothic rendszerében elég kiszámítható mozgású ellenfelek voltak, kb. ugyanazt az egy támadássorozatot adták le mindig, ami ellen a védekezést-ellentámadást be lehetett gyakorolni.



  • molnibalage83
    #10261
    Csak azt felejted el, hogy nem volt szintbeli tiltás. Azért ütötted le magas szinten az elején mission impossbile ellent, mert az erő + fegyver + kritkus eséllyel hatalmas pofonokat kentél le te is. Alacsony szintűként nem volt durva sebzéstorzítás vagy tiltáls. A black troll első szintű karakterrel is leverhető volt, ha volt türelmed 7-8 perces körbe körbe futkoszáni és minimális sebezésekkel leverni. A W3-ban ilyen nincs...
  • Kurfürst
    #10260
    1-2t toltam végig. A karakterfejlesztés mechanikájára már teljesen nem emlékszem, de szintlépés az volt és ha jól emlékszem bizonyos szintbeli kötöttségek is talán. A fegyverképességek meg az erő nagyon sokat befolyásoltak, a Gothic fele kis túlzással a túl magas szintű ellenfelek előli futással telt el :D A mögöttes játékmechanika mindegy is, alacsonyabb szinten kb. ugyanilyen esélytelen voltál adott ellenfél ellen, egy csapással levert, te meg alig tudtad sebezni. Később ugyanabból 3-al is pillanatok alatt elbántál.. nem tartom én ezt rossznak, valahogy úgy fogom fel hogy a valós életben is, bizonyos mértékű tudásbeli különbség után gyakorlatilag nincs esélyed a győzelemre.
  • molnibalage83
    #10259
    Melyik Gothicra? Mert ott nem tudom, hogy mennyire számított a te szinted. Ott azért nagyon keményen számított a fegyver és az erő is. Legalábbis a 2. részben. Tudom, mert szénné toltam az alapját és a kieget is.
  • Kurfürst
    #10258
    ezzel én se vagyok teljesen kibékülve, de hát addig van más küldi. Egy kicsit a Gothicra emlékeztet egyébként, ott volt ez brutál különbség a szintek között.
  • molnibalage83
    #10257
    A W3-mal meg a baj az, hogy teljesen mindegy a felszerélsed. Ha X szinttel a szörny alatt vagy, akkor sebezhetetlen. Csak azért, mert 24. helyett 27. szintűként mentem neki egy szörnynek meg tudtam sebezni és erőlködés nélkül legyakni, míg 24. szinen sebezhetetleb volt. Vicc.
    A lent említett MOD-ban ez nincs így.
  • DantesHUN
    #10256
    Hát menj rá olyan mellékküldetésre ami a szintedhez viszonyítva vérvörös, és ezt nehezebb szinten. Úgy lesz benne kihívás.
  • Kurfürst
    #10255
    Tedd fel a nehézségi szintet magasra, rögtön nem lesz olyan könnyű.

    A TES:Oblivionban, illetve a Skyrimban is volt ez a dinamikus levelezés, nem jött be annyira. Az Oblivionban konkrétan annyira el volt rontva, hogy még a loot/felszerelés is a szinthez volt igazítva és a vége felé már az útmelléki banditák is túlvilági lényekből meg meteorfémből készült páncélban rohangáltak.

    A legnagyobb baj az vele hogy nem érzed a fejlődést, nincsen meg az hogy az elején még bőszen csapkodod a farkasokat vagy a drownereket, később meg már csak ujjgyakorlat a korábban még halálos ellenfél. Az ellenfelek száma is redukálódik, a Skyrimban is folytan ugyanazt az egyfajta sárkány fajtát láttad azonos szinten, nem volt olyan hogy na akkor most egy gyengébb, máskor egy velem egy szintű ellenféllel akadtam össze. A levelezést és a boss fightokat is nehéz volt megoldani, mert pl. a játék elején végigrohanva a főszálon nagyon könnyű volt a főellenséget is legyakni, ha viszont végigment az ember a mellékküldiken is, kószált, szinteket lépett, eszméletlen nehéz lett az utolsó boss fight, mert aránytalanul jobban fejlődött az ellenfél... de mondom, a legnagyobb gond az hogy tökmindegy milyen új felszerelést találtál, a hozzádszintezett ellenfelek mellett úgyis ugyanannyit kellett a másikba beleütni.

    Ehhez képest szerintem a W3 egész kultúrált, a "mezei" ellenfeleknél érzed a fejlődést, és sokan összeröffenve így is meg tudnak szivatni, a questeknél pedig látod hogy mikor ajánlott. Én egyet se hagynék ki a világért se, de nagyjából +5 szintig megoldható a dolog ha van már elég potion meg egy jobbfajta witcher felszerelés.
  • molnibalage83
    #10254
    Csak dinamikus szintezést ne. Lent van egy mod. Azt próbáld ki.
  • molnibalage83
    #10253
    Én meg pont örülök, hogy nem kellett az egész térképet grindolni. Ezt márk korábban is mondtam. Pont az a lényege, hogy a játékos kétszer minimum kitolhatja úgy, hogy a térkép teljesen más részét teljesen más szálon tolja a sidequesteket. Sokkal jobb ez így, mint kétszer tökugyanazt csinálni...
  • bunny
    #10252
    Igen, kicsit engem is frusztrál, hogy semmi kihívás nincs a mellék küldetésekben egy szint felett, egy idő után látványosan bekönnyült a játék. Ezt a részt egy kicsit jobban is megcsinálhatták volna, de egyébként az igazi megoldás csak az lenne, ha az ellenfelek dinamikusan változtatnák a leveljüket. Mondjuk lehetne egy minimum, de ha meghaladod az ellenfél szintjén, az felnőne hozzád - ezt lehetne akár opcionálisan is beállítani, vagy a nehézségi szinthet kapcsolni. Így ki lehetne tolni a játékidőt lényegesen, hiszen így most csak odamész, 2 ütés fekszik, pipa. De egyébként ez az első játék, ahol még így is visszamegyek kérdőjeleket takarítani, mert sokszor elvisznek tök jó helyekre. Szóval ez csak egy olyan ötlet, hogy miként lehetne a 150%-os játékból 200%-os :D
  • Prof William
    #10251
    Csak éppen nem éri meg kihagyni a mellék küldetéseket, mert azok is annyira jók. Szinte mindegyikben van valami csavar és nem egy jobb mint ,ás játékok főküldetése. :)

    Én akkor is csináltam őket, ha már szürkék voltak. Csak a hangulat miatt.
  • Sheltem
    #10250
    Nem meglepő, hogy a Witcher3 vitte a díjakat. Toronymagasan a legszínvonalasabb az összes cím közül, pedig a Fallout4/ Gta5 is isteni cucc.
  • genndy
    #10249
    Szándékosan ilyen, hogy aki csak a főszálat nyomja az SE legyen rákényszerítve a mellékküldetésekre. Egyébként meg a főszálért jóval több xp-t kapsz. Nagyjából mindegy, bárhogy csinálod kb. ugyanannyi küldetés fog beszürkülni, tehát a végére mindenki pár szint különbséggel ugyanott végez (30-32-35, ilyesmi).
  • Daermon
    #10248
    Miért kéne rákényszeríteni? Így a 2. végigjátszásban tudsz másfele felfedezni, elöbb Skelligére menni, stb... Így nagyobb szabadságot kapsz.
  • Cassell
    #10247
    Azt sajnos nem tudom, de tegnap én is a végére értem... az első és a második részét sem sikerült anno végig játszanom, mikor megjelent még el sem indult az akkori gépemen, de nagyon megérte újítani, hatalmas játék.
    Pár dolog azért volt ami nem annyira tetszett: kb level 20 körül mikor először mentem át Skillegére kezdett bekönnyűlni a játék onnantól csak a főszálon haladva is simán lehetett darálni - kivéve az Imlerithes csatát, az valami hihetetlen frusztráló rész volt - és így 33-as szinten jutottam a végére, úgy hogy rengeteg felderítetlen hely maradt a mapen... Valahogy jobban rákényszeríthették volna a játékosokat, hogy ha a main storyval haladni akarnak akkor a mellék feladatokból is többet kelljen megcsinálni.
    Minden esetre az év játéka, sok ilyet jövőre is!
  • McFrost
    #10246
    Eltűntettem véletlenül balról az életerő csíkomat meg ami még ott volt, hogyan tudom vissza állítani?
  • Prof William
    #10245
    Na majd következő végigjátszásban odafülelek. És én még azt hittem, hogy lehető legtöbb dolgot megtudtam. :)

    De akkor vagy él vagy halott... Ebből még bármi lehet. :)
  • cylonflatus
    #10244
    Van egy scoiatael tábor Novigrad közelében. Ha ott megállsz és figyelsz egy ideig, arról kezdenek diskurálni, hogy mi van vele. Az egyik szerint valakik látták Novigradban, egy másik azt mondja, hogy meghalt. Szívesen látnám én is a következő kiegben, én a 2. részben Ioverth útját választottam. Na jó, megcsináltam Rocheét is, de csak kíváncsiságból, hogy "ki legyen vesézve" a játék.