16775
banner
  • jarlaxxe
    #10163
    Már nem emlékszem a F3 grafjára de nem mernék rá megesküdni, hogy szebb lett, szerintem ugyanaz a motor.
  • DantesHUN
    #10162
    Viszont, ahogy olvastam az F4-ben van bázis építés, amii biztos érdekes lehet, bár engem nem izgat. Ettől eltekintve körülbelül olyan lehet mint a korábbi F3 csak nagyobb , szebb.

    Míg a Witcher 3 hatalmasat lépett előre a W2-höz képest.
  • Evoluti0N
    #10161
    Valaki itt valamelyik fórumba írta (bocsi, nem jut eszembe, hogy ki volt), hogy a Witcher 3 tényleg egy "next gen" játéknak érződik, míg a Fallout 4 a grafikát leszámítva (habár az se nagy szám), akár az előző generációban is készülhetett volna.
  • wedge31
    #10160
    Én is igy látom, mint rpg minden téren egyértelmüen sokkal jobb a W3 mint a F4. A witcherbe kieggel együt 130 órát simán beletettem a F4-böl meg 44 óra böven elég volt.
    A GotY cim az más tészta, ott elég nevetséges cimeket, lásd DA:I, is szoktak dijazni.
  • Prof William
    #10159
    A F4-el játszva szerintem ég és föld a különbség a két világ kidolgozottsága között. Persze egy lerobbant poszt-apok világ nem lehet olyan színes és élő mint a W3 világa, de akkor is eléggé szembetűnők a különbségek.

    - Az élő világ.
    - A jobb arcmimika.
    - Nem áll senki sem a helyén éjjel-nappal várva hogy a nagy hős majd egyszer arra jár, hanem élik az életüket.

    Ezen felül meg úgy az egész W3 játék összhatása azt az érzetet kelti mintha a Fallout 4 nem egy AAA játák lenne, hanem egy közepesnél kicsit jobb cég első játéka...
  • Sheltem
    #10158
    Én nem izgulok.
    Mindkét játék isteni.
    És bár szerintem is a Witcher3 a top, de ha a Fallout4 nyeri a díjakat azzal se lesz gondom.
  • MertHogy
    #10157
    Több bajom is van az F4-gyel, poszt-apokaliptikus, nem szeretem az ilyen dolgokat, legyen film, játék, könyv mindegy, de ez valahogy mégis tetszik, aztán az angolomon is lenne mit csiszolni, azért megbirkóznék valahogy vele, csak k***a szokott zavarni, amikor egy részt nem értek, és úgy rakjam össze a sztorit. A másik, hogy nem szeretnék egy olyan játékkal játszani mostanában ami ilyen iszonyú tartalommal bír, elég a witcher egyenlőre, igaz úgy volt abban hagyom ezt is a kiegészítő után, de nem hiszem menni fog, néha a kiegészítőt nyomom az első végigjátszást folytatva, néha a ng+-os újrajátszást, másodjára rengeteg apró részlet feltűnik, ami elsőre nem, pl. Velenbe az öreg jóslata Geraltnak, úgy rémlik a veleni gwentes küldetésben is szerepel, mint ellenfél.
  • Evoluti0N
    #10156
    Jóféle a Fallout 4. 50 órám van eddig benne és nagyon élvezem, de számomra a Witcher 3 egy új szintet hozott az RPG-k világába és a Fallout 4 maximum csak alulról karistolja.
  • MertHogy
    #10155
    Arra én is kíváncsi vagyok, szerintem idén ez a két alkotás esélyes az év játéka díjra, bár a F4-gyel még nem játszottam, így nálam a W3 a győztes, de szívemnek örökre a KOTOR lesz a best.
  • Although
    #10154
    Ma vagy tegnap láttam. Elindult a Joystick award 2015. Nagyon rég nem izgulhatunk ennyire vajon ki mit kap :)
    Mondjuk nekem egyszerű a dolog. W3 best rpg. Fallout 4 best game :)
  • genndy
    #10153
    Nem nagy segítség, de hozzáadtam a parancsikont Steamhez, fut a GOG Galaxy is és simán indul és megy a játék. Úgyhogy a hiba nem általános, nem Steames, a gépedben kell körülnézni.
  • Evoluti0N
    #10152
    Ha lesz is folytatás, az akkor se most. A CDPR a második kiegészítő mellett a Cyberpunk 2077-t fejlesztésével foglalkozik. Arra is azt mondták, hogy talán 2018-ig ne számítsunk rá. Ha jól emlékszem az évre, amit mondtak.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amúgy nekem is az a befejezés volt, mint neked. Van olyan befejezés, hogy Ciri meghal, valamint olyan, hogy ő lesz az új uralkodó. Emellett még sok kis változás, vagy nagyobb változás. Ki fog uralkodni Temeria felett, valamint Skelligén, kivel marad végén Geralt, stb.
  • genndy
    #10151
    Az biztos hogy Geralt kalandjaira azt mondták hogy befejezték (illetve jön majd még a 2. kieg, de azután vége), hogy egyébként Witcher játék lesz-e, fene tudja. Én nagyon remélem hogy a CDP ezzel lezárta a Witcher szériát, és nem fogják évente kiadott lóbőrré silányítani (egyelőre nem úgy tűnik hogy ez a céljuk, hálistennek). Nagyon jó volt mind, minden részben bazi nagy ugrásokkal tolták előre a minőséget, kis sufniprogramból és örömcégből (1) csináltak saját motort, nagyobb céget (2) aztán még tovább emelték a színvonalat és igazi komoly stúdióvá váltak, nemzetközi hírnévvel, abszolút megérdemelten (3) (és amúgy szerintem a W3 az első olyan a játék ami megérdemli a next-gennek megnevezést), ugyanez igaz a párbeszédekre, sztorikra, küldetésekre, stb.

    Vége (leírom a lehetőségeket is!):
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amit te kaptál az elvileg a "legjobb" vég, Ciri szempontjából biztosan. Én is ezt kaptam, csak Yen helyett Trissel, Kovirban.

    Van még amikor Ciri császárnő lesz (ha elvisszük Emhyrhez), vagy meghal/eltűnik (ha gyerekként kezeljük); Geralt lehet Trissel vagy Yennel, vagy egyedül; Cerys jobb választás, a fickóval elég hamar káoszba fullad Skellige; Nilfgaard nyer, vagy veszít és Emhyrt megölik, ez attól függ részt veszel-e a Radovid elleni merényletben, illetve Djisktra oldalára állsz-e; és ha nagyon szarul csináltad a dolgokat, akkor Geralt visszamegy a mocsárba (asszem megölni az utolsó Fúriát), és elözönlik a szörnyek azt a kunyhót amibe behúzódik, bár nem látjuk hogy meghal.

    Utoljára szerkesztette: genndy, 2015.11.19. 20:09:47
  • Rash87
    #10150
    Köszönöm mindenkinek, akkor egyértelmű, be kell szereznem mindegyik könyvet :-))
    Pedig nem vagyok nagy olvasó fajta,de valahogy, ez a játék és a vele való történet, nagyszerű.
    Ritka hogy ekkora plusz-t adjon egy játék.

    Épp most értem sajnos a végére, igaz mondjuk számomra elég nagy csalódás volt, olyan szempontból hogy kicsit sem izzasztott meg.
    Egy-egy witcher megbízás nehezebb volt néha, mint a legvégső csata, vagy még a Kaer Morhen-es is sokkal nehezebb volt, nem értem :\
    Végét 15 perc alatt leutdtam, kár érte, többet vártam.
    Pedig a 3. nehézségi fokozaton voltam,tehát a legnehezebbtől 1-el visszább.

    Most megnéztem, előtte a Witcher 2-t játszottam ki, ott is mindenre kitértem amire lehetett,s ami közben fut, AMD Gameing Evolved program játékidőnek 1 nap 11 óra volt csak.
    Witcher 3 esetében meg... 4 nap 17 óra s még lesz benne jó pár,mert kimaradtak a ?-ek,azokért visszamegyek :-)) meg a kiegészítők is vannak ugye, bár egyelőre azt se tudom hogy azok mik még.

    Más... lesz ennek a játéknak még igazi folytatása? Mert...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az én befejezésem alapján,nem úgy tűnt. Első 2 résznél egyértelmű volt,de itt... nem látok esélyt rá.
    Azt olvastam,hogy több féle befejezése van a dolgoknak, bár nem tudom,hogy azok hogyan miként jönnek elő,mármint hogy mik vannak rá befolyással. A döntés hozataloknál mindig úgy cselekedtem, ahogy való életbe tettem volna, így az lett a vége,hogy Emhy-rnek be lett adva,hogy Ciri ugye meghalt, Gerald meg Ciri aztán egy fogadóban találkozott, s amit elhoztunk kard-ot,át lett neki adva s ketten élték a wicher életüket :-) legvégén a képes összefoglalónál pedig kiderült,hogy a császár ellen fellázadtak, Cerys-s jó uralkodónak bizonyult, s Gerald meg Yen meg élték az életüket mindentől elzárva. Milyen befejezések léteznek? Vagy kinek mi volt? Érdekelne :)
  • MertHogy
    #10149
    Az első kettő novellás kötet.
    Az utolsó kívásnság:
    -Pénz kérdése: Ciri szüleiről és nagyanyáról szól.
    -Az utolsó kívásnság: Geralt megismeri Yent.
    A végzet kardja:
    -A végzet kardja: Ciri Geralt első találkozása.
    -Annál több: a legjobb fejezet mind közül.

    A többi könyv már regény, lényegében a játékok ezeknek a folytatása, de igazából a játék harmadik része veszi fel a fonalat Ciri és Yen felbukkanásával.
    De érdemes elolvasni mindent, sok szereplő felbukkan a játékokban akiket a könyvekből ismerünk meg, szerintem a játék készítői nagyon ügyesen oldották meg az ő bevezetésüket a történetbe, Geralt amnéziás nem emlékszik rájuk, így nem is volt furcsa nekem, hogy honnan kéne őket ismerni, hisz a főhős se emlékszik rájuk.
  • Evoluti0N
    #10148
    8 könyv van. Eddig 5 jelent meg magyarul, 6. és 7. nem hivatalos fordításban angolul, a 8. pedig egyelőre angolul se. Az első 7 könyv a 90-es években íródott. Az első játék a 7. könyv után játszódik. A 8. könyv 2013-ban jelent meg lengyelül. Gondolom, hogy a játékok sikere miatt megszaporodott a könyvekből a bevétel, főleg, hogy az első játék után kezdték el sok nyelvre lefordítani őket és akkor úgy döntött az író, hogy feji még egy kicsit a sorozatot és ír egy 8. könyvet. A 7. könyvvel lezárul szépen a sztori. A 8. valamiféle előzmény. Vagy ilyesmi.
  • Daermon
    #10147
    Az összes ;)
  • Rash87
    #10146
    Több könyvet is találtam, melyik azok a könyvek amelyek kifejezetten a játék történetére alapulnak (vagy fordítva)?
    Vaják 1-től 5-ig?
  • genndy
    #10145
    Még régebben (pár patchel ezelőtt) próbáltam ugyanígy, és semmi gondja nem volt, még a Steam overlay is működött (tudtam fps-t mérni). Este ránézhetek még egyszer ha addig nem oldódik meg.
  • wantonly
    #10144
    EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (3221225477)

    Valakinek dobott már ilyet hibát a játék? GOG kliensből normálisan indul, de ha hozzáadom, mint "nem steam-es játék hozzáadása" a steam klienshez, akkor nem akarja az igazságot. Az a fura, hogy eddig tökéletesen működött. Hogy miért steam-ből indítom, annak megvan az oka.

    A neten persze utánanéztem, teljes újratelepítést és összes drivert reinstall-t magyaráznak, ami kizárt részemről, mert mindennek rendben kell lennie (nemrég lett újratelepítve minden) és működött is egészen tegnapig.
  • Prof William
    #10143
    Úgy tűnik még kitart az átok...
  • cylonflatus
    #10142
    Olgierd von Everec...



    Há' de nem?
  • MertHogy
    #10141
    Igazad van, tényleg nem felesleges, utána nézetem, csak elsőre annak tűnt, így ki se próbáltam, volt ugye a Fehér Gyüm. féle tehenes pénzkeresési lehetőség, amit "javítottak" egy pokolfajzattal, na itt is ilyesmi történik, ha használod, utána a következő körben kapsz egy pokolfajzatot az asztalra. Egy rövid kis videó róla.
  • molnibalage83
    #10140
    Öööö ki mondta, hogy mindig le kell tölteni...? Van letölthető install változat a GoG-on...
    A Steames is backupolható, a GoG ezen opciójának még nem néztem utána.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.11.18. 17:54:00
  • genndy
    #10139
    Nem felesleges, van valami spéci tulajdonsága (elfelejtettem hogy mi, de abszolút nem haszontalan).

    @molnibalage83: hát, jó gyors neted lehet ha 40 GB-ot 10 perc alatt lekap. Nekem se gond, mert iszok egy kávét vagy sört, vagy megyek egy gyorst kört az asszonnyal, de azért nem mindenkinek van olyan. Vagy mobilnetes. Vagy csak egyszerűen nem a játékát akarja barmolni szét, meg újratelepíteni, hanem játszana.
    (Nem azt mondtam hogy lehetetlen fölrakni, csak óvatosan vele mert ez nem az a fajta amit csak bemásol az ember a /Mods könyvtárába és kész. Ha annyira érdekel akkor próbáld ki aztán számolj be róla.)
  • MertHogy
    #10138
    Sajna nincs időm játszani, ezért lassan haladok a kiegészítővel, de az esküvőn, és a rabláson túl vagyok. Az esküvőn lehet szerezni egy teljesen felesleges gwent lapot, de legalább vicces:

  • molnibalage83
    #10137
    Nem értem, hogy az újratelepítést miért olyan nagy izé. 10 perc alatt felrakja magát a cucc. Akkor meg kit érdekel..? Addig iszol egy kávét vagy sört, vagy mész egy gyorst kört az asszonnyal.... XD
  • molnibalage83
    #10136
    Manuálisan is felül kell írni TXT tartalommal fájt. Szóval backuploni kell, de ha törlöd és visszaállítod, akkor elvileg eredeti. Ha már úgyis újrajátszod, akkor szerintem ne csak a történet legyen új, hanem a környezet is jelentsen kihívást. Optikai tuning is van, egy rakás új vért és tárgy van benne. Első blikkra azt mondom, hogy kb. így kellett volna kiadni a játékot, csak akkor a sok béna játékos meg sírna, hogy "jaaaaaaaaaaaj, nehéz"...
  • DantesHUN
    #10135
    Hát akkor ilyen mod-ba nem megyek bele.
  • genndy
    #10134
    Nem, ez kimondottan nem könnyen törölhető, elég nagy overhaul. W3 modrendszere alapvetően egyszerű, de ez bizony elég sok mindenbe belenyúl, ini-kbe is, úgyhogy ha nem vagy nagy modder, akkor könnyen komplett újratelepítés lehet a vége (modba csak belenéztem, nem használom és nem is tervezem).
  • DantesHUN
    #10133
    Hát majd letöltöm steam-ről újra, és aztán az a kérdés, fut-e 4 giga rammal normálisan? (még több hét mire újra meg lesz a 8)
    Illetve, mit csinál a mod, és könnyen törölhető-e? Mennyire piszkál bele a játékba? Olyan mod-ot nem próbálok ki, amit ha már nem akarok használni telepíthetem újra a játékot. Régebben más játéknál jártam így
    Utoljára szerkesztette: DantesHUN, 2015.11.18. 17:17:48
  • molnibalage83
    #10132
    Ha már ez a helyzet, akkor megtennéd, hogy a lenti Roach féle HC modot kipróbálod? Nagyon kíváncsi lennék arra, hogy mi a véleménye róla másnak mielőtt én nekiugrok.
  • DantesHUN
    #10131
    Nem. már rég le járt neki, régi volt. Azt hogy újra kell ,,sajnos" újra kell játszani persze nem véletlenül tettem idézőjelbe. :)

    Illetve, most pár hétig egy másik ok miatt, csak 4 giga ram van a gépemben. Kiváncsi leszek, elfut-e ennyivel.
  • Negritis
    #10130
    a vinyó miatt sajnállak, garis volt?
  • DantesHUN
    #10129
    Olyan szörnyűség ért, hogy tönkre ment a gépem( vinyó) és...persze pont úgy hpgy a win és a steam mentéseket buktam. Szóval...sajnos vagyis ,,sajnos" újra kell játszanom a Witcher 3-at, kiegészítővel együtt.
  • bunny
    #10128
    A tetejében a gog-on minap volt akciózva minden witcher.
  • Evoluti0N
    #10127
    Hát, ha annyira ragaszkodsz az acsikhoz, akkor ott van GOG Galaxy, ahol szintén vannak. Amúgy meg kulcsos oldalakon van már 22 dolcsi körül is az alapjáték, az első kiegészítő pedig 5-6 dolláért. Az úgy együtt még 30 sincs. Mondjuk kulcsos oldalakon is mindenhol csak GOG-ra van. Szóval, ha mindenféleképp ragaszkodsz a Steamhez, akkor egy darabig nem fogsz olcsón hozzájutni.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.11.17. 23:24:29
  • Anonymusxx
    #10126
    A Metro 2033 Redux 1300 ft körül lehetett akcióban egy pár hete, a Witcher 3 meg szerintem a közeljövőben is max csak 40% akció lesz..
    A steamen vannak eredmények, ami nem annyira lényeges, mert nem gyűjtöm, csak mégis egy pluszt ad..
    Tudom hogy elvileg megéri az ár/időtartalom arányban, de +30.000 ft-ot kiadni egy játékra, az rengeteg..
  • molnibalage83
    #10125
    Ahhoz képest, hogy hány óra tartalom van benne, ez emberi ár. A Metro 2033 Redux 20 EUR volt és 9 óra hosszan tartott... Ja, és miért Steamen veszed...? 114 USD az WI EE, a WII EE és a WIII és összes kieg...

    A Steamen 60 EUR volt a WIII mikor a GOG-on 39 USD volt és minden extrát megkaptam. OST, Artbook pdf-ben, stb.
  • Anonymusxx
    #10124
    fú most nézem a steamen hogy majd 100 eu kieggel együtt, nem semmi :)
    Vajon hány év alatt fog lemenni emberi árra?