16775
banner
  • genndy
    #10123
    Én egyébként nem várok különösebb minőségi ugrást a CP-vel, bőven elég ha hozzák ezt a szintet. Csak ugye az más rendszer, dobókockás, más univerzum, sci-fi környezet, lövöldözős, épp elég melójuk lesz azzal is hogy azt ebbe a motorba bedolgozzák.
    A W részek közötti fejlődés viszont valóban szembetűnő és példaértékű. Én is CDPR fanboy lettem.
    (na, megyek is vissza kártyázni, agyon kell verni a Skelligeieket )
  • Evoluti0N
    #10122
    Figyelmeztetés: Most nagyon CDPR fanboy leszek.

    Sok más fejlesztőnél, másik játéksorozatoknál sokszor vagy semmilyen fejlődést vagy újítást nem lehet látni a részek között, esetleg minimálist, rosszabb esetben visszafelé fejlődést. Ezzel szemben a Witcher 2 annyit fejlődött és újult az 1-hez képest, majd a 3 a 2-höz, hogy az példaértékű. El nem tudom képzelni, hogy mire számítsunk a Cyberbunk 2077-tel kapcsolatban, ha folytatják ezt a tendenciát.
  • Prof William
    #10121
    Ez igaz. A Witcher 1 és a Witcher 2 között elképesztő váltás történt a játék minőségében. Emlékszem anno nem bírtam betelni vele...
  • molnibalage83
    #10120
    A W1 nem volt rossz, de a 4. fejezet teljesen felelsleges volt bele. Szinte semmit nem adott hozzá a játékhoz cserébe kurva hosszú volt és sokat kellett rohangálni...
  • Daermon
    #10119
    A következő elvileg jövőre jön.
    De kitudja mennyit tökörésznek majd.
  • Kurfürst
    #10118
    Na, tegnap este befejeztem a magyarul megjelent Witcher könyveket, egészen a Tűzkeresztségig. Nem tudja valaki hogy a maradék két könyv mikor jelenik meg, vagy elérhető-e? Angolul megvan, de meg szeretném venni a magyar kiadást is, ahogyan a W2/W3-at is megvettem, támogatni kell az ilyet, megérdemlik.
  • Kurfürst
    #10117
    A W1 anno nekem se nagyon tetszett, nehézkes volt az engine és a harcrendszer, a de a világ már akkor is érdekes volt, a sztori kicsit béna. Végül valahol félúton feladtam. A W2 a grafikát és az open world élmény hiányát leszámítva viszont óriási fejlődés volt minden téren és garantáltan élmény lesz :)
  • Evoluti0N
    #10116
    A Witchereknek megvan az az előnye (más bizonyos játéksorozatokkal ellentétben), hogy részről részre fejlődött és egyre jobb lett. Szóval a harmadik után az első kettővel, különösen az elsővel próbálkozni elhiszem, hogy nem éppen leányálom.
  • bunny
    #10115
    Én a w3 előtt még csak nem is hallottam a játékról, se a könyvekről. Ezzel kezdtem, és kiváló élményt nyújtott az előzmények ismerete nélkül is. Most beszereztem az 1-2 részt a GOG-ról, bár nem nagyon teszik az 1. egyenlőre. Túl "gagyi" sajnos a witcher 3 után. A könyveket is beszereztem, majd lehet azoknak állok neki inkább, és várom a w3 kiegészítőket :) De azt a nem egész 5 dollárt azért nem sajnálom az 1-2-ért még akkor sem, ha nem fogok játszani velük.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2015.11.17. 12:37:52
  • Prof William
    #10114
    Anno a W 1-2 -t a könyvek nélkül vittem végig. Aztán a 3- előtt ismét végigvittem őket, de úgy, hogy már az első 4 könyvet olvastam. Teljesen más élmény volt. Rengeteg odavetett félmondat értelmet nyert. Pl hogy ki Saskia stb...
  • Evoluti0N
    #10113
    Jah. Igazából az összes könyv elolvasása, majd mindhárom játék végigjátszása adja a teljes élményt.
  • Prof William
    #10112
    Nemhogy az előző játékok ismerete, de még könyvek ismerete is nagyon jól jön a Witcher 3-ban.
  • Evoluti0N
    #10111
    Igen, hát elméletileg úgy van, hogy azoknak is teljes élményt nyújt a játék, akik a harmadik résszel ismerkednek meg a Witcher világával, bla-bla. De ez inkább ilyen reklám szöveg. Itt a harmadik játékban ugye teljesen, abszolút hátrahagyják az amnézia dolgot, Geralt minden emléke visszatért és brutális mennyiségben dobálóznak a könyvekből visszatérő szereplőkkel és utalásokkal.
  • bunny
    #10110
    Köszi, a sirató híd környékén sokat találtam. Cseresznyés vodkát meg skelligén találni a kocsmákban, így végre lett elég fehér sirály és letudtam az összes főzetet majdnem. Egy-kettő maradt, amihez speckó mutagén kell, pl doppler párlat, de én nem öltem meg a dopplert így az nem lesz kész valószínűleg sohasem. Meg még van ilyen 1-2.
  • MertHogy
    #10109
    Amúgy a negyedik könyvben is van egy kis utalás a kérdésedre
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az ötödik fejezet legvégén Emhyr mondja: "...én felismerem az igazi Cirit. Felismerem a világ végén és a pokol sötétjében is..."
  • MauroN
    #10108
    Most esik le hogy 7.-et mondtad. Ja hát már aki ott tart :D Jó hgy még csak 5 jelent meg magyarul :D
    Úgy látom hogy ehhez a játékhoz már nem árt ha az ember először elolvassa a könyveket. Lesz még pár spoileres rész akkor nekem úgy érzem :D
    Mindenesetre köszi megint.
  • MauroN
    #10107
    Thx.
  • Evoluti0N
    #10106
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, ő a Sün, és Ciri apja. A könyvben is. Minderre a 7. könyvben derül fény. Ahogy arra is, hogy csak megjátszotta halálát, különböző okoknál fogva.
  • MauroN
    #10105
    Spoilerbe rakom hogy aki ide téved, vagy nem ismeri a történetet, akkor ne olvassa, de egy kérdésem lenne, amit nem értek:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Hogy is van ez most akkor pontosan? A sün tényleg Az az Emhyr? Meg ez azt írja, hogy meghaltak..miközben Emhyr nem halhatott meg. Valamint ez most csak itt a játékban van így, vagy a könyvben is ő az apja? (első kettőt olvastam, azokból ez még nem derül ki)

    Utoljára szerkesztette: MauroN, 2015.11.16. 18:06:12
  • molnibalage83
    #10104
    Én egy modot használok, a Triss hajmodot. Nekem az egyelőre elég.
  • genndy
    #10103
    Nem. Amikor kérdezted akkor letöltöttem és belenéztem. De amúgy fönt van egy pár egyszerűbb mod.
  • molnibalage83
    #10102
    Te kipróbáltad már? Meglevő mentéssel nem akarok vacakolni. Megcsinálom a videó szériámat, aztán ezzel is kipróbálom.
  • genndy
    #10101
    Skelligén az a kastély alatt van, főszál visz oda (ezt csak azért írtam mert én is próbáltam a kovácstól ugrándozni, felesleges. Nem is lehet odajutni meg úgysem fönt van).
    A Lethos ott marad ha nem csináltad meg a küldetését, bug (de lehet hogy akkor is ha megcsináltad. Én megcsináltam most, eltűnt).
  • Zegi Norbi HUN
    #10100
    Velen-ben annál a kérdőjelnél(barlangnál) majd
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Crivel kell megölnöd a Fúriákat, addig viszont nem tudsz bemenni :)
    A másikról nem tudok nyilatkozni még :)
  • Rash87
    #10099
    "sajnos" én is olyan vagyok :-)
    Szóval fel lesz fedezve mindegyik kérdőjel.

    Bár már most van, így kapásból kettő,amikre nem jöttem rá, hogy hogyan jutok el oda.

    Hátha valaki tudja, de pl. asszem Velen-ben van egy ? jel, ahol Letho üldözőit csapjuk le. Nah ott a föld alatt,lent jelzi,de sehol sem találtam levezető részt,barlangot,semmit. Pedig már vagy 3* ott voltam.

    Másik meg Skelligén a kastélynál,fönt, a kovácsműhely mögött van egy ? jel,nah azt se tudom,oda hogy jutok :\
  • genndy
    #10098
    Jó, a bin. Arra írtam is hogy biztonságba el kell tenni.
  • molnibalage83
    #10097
    Nem minden a MOD könyvtárba megy, az egyik fájlba meg manuálisan másolod be a dolgokat. Nem most tervezek vele játszani, majd később.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.11.16. 00:20:13
  • genndy
    #10096
    Mit írna felül, ha most teszed föl először...?
    Nem Mod, hanem Mods. De könyvtárhelyesen van benne a csomagban, úgyhogy csak a játék főkönyvtárába kell kicsomagolni.

    Sikerült?
  • molnibalage83
    #10095
    Közben megtaláltam ezt.
  • molnibalage83
    #10094
    Az egész install leírást nem értem. Megcsinálom a MOD könyvtárat és semmit nem másolok oda be. Akkor meg minek...?
  • molnibalage83
    #10093
    Nem olvasod az install leírást? Itt? Faszán felülír egy rakás dolgot.

    4.Using a zip program (such as WinRar or 7zip) extract everything in the 'School of the Roach beta v1.1' zip to your main Witcher 3 installation directory (the one containing the folder called 'Mods').
    5.Overwrite when asked.
  • genndy
    #10092
    Hát, az az N+1 az összesen három. Abból az egyik valami bugfix.
    A főrész a Mods könyvtárba megy, ott elvan jól minden darabja, a játékból maximum a bin könyvtárról kell másolat, meg a Dokumentumokból az input.settings-ről. A teljes W3-adat biztosan nem kell backupolni.
    Ha meg valami másik moddal veszne össze, arra is van a nexuson Mod Merger.
  • Evoluti0N
    #10091
    Igen. A sok ládának a víz alatt semmi értelme. Főleg, hogy a Witcher felszerelések mind jobbak azoknál, amiket ott találsz. Szóval maximum arra jók, hogy eladd, vagy szétszedd őket, vagy esetleg azért, mert mániákus vagy (mint én) és nem akarsz egy kérdőjelet se hátrahagyni. :D
    Spoileres kérdésedre meg igen a válasz. Mindenféleképp.
  • molnibalage83
    #10090
    N+1 elemből áll a mod.
  • genndy
    #10089
    Nem kell. Modok külön könyvtárba mennek. Elég egy mentés a modolás előttről, biztos ami biztos.
    De ha ezek csak plusz páncélok, akkor nem gondolnám hogy különösebben szétbarmolják a játékot. Legfeljebb Geralt pucér lesz amikor leszeded.
    Utoljára szerkesztette: genndy, 2015.11.15. 17:36:23
  • molnibalage83
    #10088
    A Galaxy-val felrakott W3-at hogyan lehet backupolni? Kipróbálnám a lent berakott Roach MOD-ot, de nem szeretném a kipróbálás után megint leszedni a W3-at...
  • Rash87
    #10087
    Uhh,az akk tök jó :) Azt hittem lassan vége. Sajnáltam volna :-D

    Csak mert kb. minden helyen már voltam, minden kis faluban, ez által szerintem a legtöbb mellék küldetést megcsináltam.
    Bár volt jó pár hely,ahol nem tudtam tovább menni,mert falba ütköztem,de akkor gondolom most ezek jönnek elő.
    Kivéve Skelligén a tengeren?! jó pár kérdőjel nincs felfedezve, csak ha nagyon untam magam, akkor csináltam arrafelé 3-4et .
    Ott túl sok van,és (eddig legalábbis) mind felesleges volt,bár ha nem lenne súlykorlátozás,lehet egyben az egészet megcsinálnám,s hajókáznék 1 napot :-D mert már 30-as szinten tartok, witcher páncél-t is tudtam csinálni, azokból is 1-1 olyan van,amihez még kevés a szintem.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Vesemir halála az mindenképp bekövetkezik? Ha van vmi befolyása, hogy Ciril-t nem vittem a császárhoz? Mert egyből elhajóztunk a Kopasz hegyhez.
  • molnibalage83
    #10086
    A fele az erős túlzás. Kevesebb, mint az 1/3-a.
  • genndy
    #10085
    Hogy a játékból mennyi van még, azt senki nem tudja, mert nem tudjuk mennyi mellékküldetést csináltál közben
    Főszálból még majdnem a fele hátravan, olyan 15-20 óra simán.
  • Rash87
    #10084
    Kaer Morhen-i csata után kb hány % van még a játékból?