754
Avagy: Ami a Bibliából kimaradt
  • Pluskast
    #34
    Igen ezt akartam én is mondani:)
  • Molnibalage
    #33
    Azt kell hogy mondjam, sajnos igen...
  • Molnibalage
    #32
    Nem is erről volt szó, hanem arról, hogy a vallás egyének életét képes volt pozitív irányban megváltoztatni, de valahogy mégis az egyházak uralkodása idején nem sikerült civilizációs szinten haladást elérni. Sőt, minél inkább leépült az egyház hatalma, annál inkább a józan ész, és a jogrend vette át az uralmat. Ez sem tökéletes, de sokak szájízének inkább megfelelt.

    Az I. Vh körülményei érdekesek, de a II.Vh egyes résztvevő vezetőinek elvei bár nem vallási alapúak voltak, de ha kicserélsz pár szót, akkor az is lehet. Nem az számít, hogy mi alapján különböztetsz meg XY embert, hanem hogy megkülönbözteted és hogyan kezeled őket. Nos, a SZU és a náci Németország az csinálta amit és ahogy bizonyos vezetői attitűdök miatt. A vallások is szerintem ideológiák, a politika "csak" változtatott azon, hogy az ideiológia hogyan és mire használható. Nagyon elvadult gondolatmenettel moderni kori vallásháborúnak is felfogható a II Vh., amibe viszont komolyan belerondít a SZU-angolszász koalíció. Egy demokratikus világrend érdekből (érdek)szövetségre lépett a világ egyik legtetvesebb szemétládájával és annak az ideológiájára épülő vezetésével...
  • Pluskast
    #31
    Pedig részben igen. Nézd csak meg az iszlám világot mennyire befolyásolja az emberek mindennapi közgondolkodását és úgy a világ egészéről alkotott elképzelésüket. De ugyanez igaz a buddhizmusra is, sőt a "modern keresztény" világra is. A vallások nagyon komolyan formálták az emberek gondolkodásmódját és teszik ezt ma is.
  • ManoNegra
    #30
    Vannak ugyan hasonlóságok, de nem tekinthetők klasszikus értelemben vett vallásnak.
  • Pluskast
    #29
    Nem is a vallást kell hibáztatni hanem azokat akik e vallásokat értelmezik és értelmezésükkel befolyásolják (befolyásolták) a tömegeket. Egyébként meg a két világháborúnak pont, hogy semmi köze nem volt a valláshoz, hacsak nem próbáljuk meg a nemzetiszocializmus a kommunizmus illetve a demokrácia ideológiáit "összepárosítani" a vallással. Bár ez szerintem eléggé szerencsétlen próbálkozás lenne.
  • ManoNegra
    #28
    Ez igaz, de az egyház régi hatalma azokban az időkben már sehol sem volt, tehát azt azért nehéz lenne bebizonyítani, hogy az emberiség azért olyan amilyen, mert különféle vallási irányzatok erre kényszerítik.
  • Molnibalage
    #27
    Az I. és II. Vh azért volt annyira pusztító aboszlút számok tükrében, mert a népesség nagysága és a technika megengedte. Relatív értelemben a vallásháborúk is lehettek ennyire véresek voltak a maguk idejében.
  • ManoNegra
    #26
    Ez a zeitgeist féle csúsztatás, itt a tételes cáfolata: ZEITGEIST
    A film kritikai vizsgálata
  • pxxl
    #25
  • ManoNegra
    #24
    A két legpusztítóbb háborúnak például semmi köze a vallásokhoz. Ha ezt nézzük, akkor nem biztos hogy a világ minden bajáért a vallásokat kellene hibáztatni, az ok valahol az emberi természetben lehet.
  • ManoNegra
    #23
    Az egyiptomi hitvilágot csak felületesen ismerem, mik azok a pontok, ahol tetten érhető a plagizálás?
  • pxxl
    #22
    biztos azért maradt ki, mert nem tudták lefordítani, megérteni rendesen az egyiptomi írásokat :D így csak pár száz/ezer pontban sikerült plagizálni azt a vallást :)
  • Pluskast
    #21
    A leírt gondolataidról két idézet jutott eszembe:

    "Ha Isten teremtette a világot, biztosan nem az volt a legfőbb gondja, hogy számunkra érthetővé tegye."
    Albert Einstein

    "Amit a nagy egyházak csinálnak, az néha egészen kétségbeejtő. Csak elnézem, hogy milyen sok jó és szép dolgot hirdetnek, tanítanak: szeretetet, toleranciát. A hinduknak volt vagy hatezer évük rá, hogy az emberiséget megjavítsák. A zsidóknak is volt rá négy-ötezer évük, a buddhizmusnak két és félezer, a kereszténységnek kétezer - mi az eredmény? Valami nem stimmel! Nagyon sok időt kaptak a sorstól, és valahol elvétik a lépést."
    Popper Péter
  • Solid Snake
    #20
    Ez a jó hír. Látom egy új kereső indult rögös útjára. Próbáld az egész vallási projektet /Jézus,Buddha,Guruk,Mesterek.....stb./ úgy tekinteni mint az oszthatatlan egész részeit. Jézus mester feladata pl. a szeretet igéjének a hirdetése volt. Buddháé a megvilágosodás útjának a bemutatása. Tehát mindegyik vallás a maga nyelvén az igazságot hirdeti. Teljesen felesleges "hitvitákban" elmélyedni, hiszen mind egy irányba mutat, csak a maga hit világán keresztül. Jó az irány amerre elindultál én is jártam már "itt". Elindulsz egy ezoterikus úton, vidám vagy és felszabadult a vallást, Istenbe vetett hitet dobod a "kukába". Aztán szépen lassan utad visszavezet oda a "kukához" és belátod hogy minden út /vallások,és még akik tagadják a létezését/ ide vezet. Mert ezek a dolgok kívül állnak a mi hit rendszerünkön, ezek törvények, szabályok ami szerint a világ működik. Vagy elhisszük, vagy nem.
  • Rotcsa
    #19
    Már gyermekkoromban is számos megválaszolatlan kérdéssel találtam szemben magam,amelyeket nem tudtam rendesen megfogalmazni , csak éreztem, h valami nincs rendben azzal, amit a hittanórán és a szószékről mondanak.
    Az az istenkép, h van Ő, aki a mindennek teremtője és vagyunk mi emberek, akinek figyeli minden lépését, majd megbünteti élete végén az embert-akit amúgy nagyon szeret-, ha az nem megfelelően él. A pokolra küld, de megbocsát később, ha megvalltam és bántam bűneimet, amelyeket olyan parancsolatok szabályoznak, amelyeket már az sem tartott be, aki kihírdette azokat. Gondolok itt: Mózes kivégezteti a bálványimádókat, amikor visszatér a kőtáblával úgy, hogy azok akkor még azt sem tudták, h mik ezek az Isteni kinyilatkoztatások. 1. parancsolat: Ne ölj! Rögtön meg is lett szegve.....Azt se lehet könnyen felfogni, h miként taszíthatja a szeretet és szelídség vallása a kereszténység a sötét középkorba az emberiséget.....?!
    Ennyire nem értették volna, h mit mond Jézus?
    ott
    Miért nem ír a biblia a gyermek és tinédzser koráról semmit? KIk nevelték fel, merre járt, stb....
    Egy teljesen manipulatív céllal megalkotott vallást kreáltak, amely egyházi uralomba hajtotta európát.


  • Rotcsa
    #18
    Na, figy, nagyokos!
    Én baromságot nem írtam, vili? Az, h a Bibliából kimaradtak részek, köztudott! Ha nem tudsz érdemben hozzészólni, csak offolni, akkor menj oda, ahol ezt szeretik.
  • butuska66
    #17
    ManoNegra által javasolt Kákosy könyvben regeteg idézet olvasható a Nag Hamamadi gnosztikus kodexekből. Ezek azóta magyar fordításban is elérhetőek:

    A Mennydörgés- a Nag Hammadi könyvtár gnosztikus kódexei. Ezt a Farkas Lőrinc Imre Könyvkiadó adta ki 2002-ben.

  • ManoNegra
    #16
    Látom, és kit idézel, csak nem egy üres kalászt? Ha téged nem zavar, hogy ezzel a sommás véleménnyel az elmúlt ezer évünket gyalázod, köztük olyan embereket, akiknek a lába nyomába sem érhetünk, hát lelked rajta.
  • Fehercsoki
    #15
    "A hiszékenység és a butaság pedig kereszténnyé teszi az embereket"

    Látod idézőjeleket írtam, szóval ez így igaz.
  • ManoNegra
    #14
    "A kis tudás büszkévé teszi az embereket, a nagy alázatossá. Mint ahogy az üres kalász az ég felé emeli büszke fejét, s a maggal teli lehajtja a föld, az anyja felé..."
  • Fehercsoki
    #13
    Amit mi írtunk az pont annyira valóságos mint ez az egész bibliás szarság.
  • Büdös Bohóc
    #12
    miért van ilyen sok fogyatékos ember?
  • Rotcsa
    #11
    A trollokat kérném, h menjenek innen máshova! Köszi!
  • Rotcsa
    #10
    Köszi, megnézem ezt az írást! :)
  • Fehercsoki
    #9
    Egyébként annyit még hozzátennék hogy isten sosem ismerte el raptorjézust igazi fiaként, a bibliában sem említik.
  • Fehercsoki
    #8
    Hát alapból 2 féle jézus volt, az egyik a raptorjézus aki 65 millió évvel ezelőtt született egy raptor és isten párzásából született és kb. 5 millió évet élt, a másik pedig a fekete jézus, vagy más néven közönséges jézus, ezt a jézust karolta fel a kereszténység, a raptorokat valahogy nem annyira szeretik.(igen jézus fekete volt egy a Kertvárosi gettóból EGYÉRTELMŰEN ÉS MEGKÉRDŐJELEZHETETLENÜL kiderül) Szóval légyszíves ne terjessz hülyeségeket hanem inkább nézz utána...
  • EnxTheOne
    #7
    Jézus egy ürlény volt, vagy egy idö utazo.
  • ManoNegra
    #6
    Általában nem azt nézem ki mondja, hanem azt hogy mit, de azért az Avatara művésznevű hölgynek van előélete rendesen.

    A témában ajánlom ezt a könyvet: Kákosy László - Fény és Káosz
  • ManoNegra
    #5
    hát kb annyi köze van a kereszténységhez mint a jehovatanuinak vagy akár a pápista egyházhoz

    Pápista egyház? Pápistának a katolikusokat hívták, és azoknak azért van valami közük a kereszténységhez.
  • Montanosz
    #4
    amugyan a gnózisról itt találsz egy remek ismertetőt:

    Gnoszticizmus
  • Montanosz
    #3
    hát kb annyi köze van a kereszténységhez mint a jehovatanuinak vagy akár a pápista egyházhoz, fel használnak elemeket a kereszténységből, oszt' ennyi is

    ugye jézusnak több ezer éve megprofétált igéket kellett betöltenie, különben semmi sem bízonyította volna hogy ő Ő, az Aki))
  • Rotcsa
    #2

  • Rotcsa
    #1
    Sziasztok!


    Már több videót is láttam a témában YouTube-on, de az alábbi már annyira felkeltette az érdeklődésem, hogy gondoltam nyitok neki egy topicot.
    Erre gondoltam.
    Biztos sokakat érdekel, hogy ki is volt valójában Jézus és mit tartalmaztak azok a tanok, amiket igyekeztek megmásítani, illetve eltitkolni a nyilvánosság elől. Miért és kiknek állatott ez érdekében? Mi a kapcsolat az igazi tudás és az ázsiai eredetű tanok(meditáció, karma, újjászületés, stb...) között?
    Az eredetiben fennmaradt tanítások angol nyelvű fordításai a Gnosis.org-on!

    Várom hozzászólásaitokat a témában! :)