754
Avagy: Ami a Bibliából kimaradt
  • ManoNegra
    #394
    Ugye milyen nagyszerű dolog a hit?
  • Fehercsoki
    #393
    Ugye milyen nagyszerű a tudomány? Ha valamiről kiderül hogy nem úgy van akkor változtatnak az elméleteken. Amúgy köszönöm, hogy belinkelted, mindig szeretek új dolgokat tanulni, a tévedésem pedig nézd el, nekem csillagászaton annak idején még máshogy tanították.
  • ManoNegra
    #392
    Fizikai Nobel-díjat ért az Univerzum gyorsuló tágulásának felfedezése

    A kutatók 1998-ban távoli szupernóva-robbanások segítségével kimutatták, hogy az Univerzum a korábban feltételezett lassuló helyett jelenleg gyorsuló ütemben tágul. A kezdeti pillanatot jelentő Nagy Bumm (Ősrobbanás) után hosszú ideig lassuló volt a tágulás, de később (becslések alapján 5-6 milliárd évvel ezelőtt) gyorsulóba váltott, a feltételezések alapján a sötét vagy láthatatlan energia hatására.

  • Fehercsoki
    #391
    Robbanás->tágulás->tágulás lassul, majd végül megáll->átmeneti állapot amikor nincs tágulás és összeomlás sem->visszaesés(gravitáció hatására, ami sosem lehet 0, csak nagyon kicsi, azaz mindig lassítja a tágulást)
  • ManoNegra
    #390
    Volt raptor-trex-jézus hibrid de volt rendes vélemény is.

    Úgy gondolom, a normális véleményekre normális hangnemben válaszoltam és érveltem.
  • ManoNegra
    #389
  • PSG 1
    #388
    A ter-ido is kiterjed mindenhova gazok nelkul..Miert ne hatna a gazokra a gravitacio..?
  • PSG 1
    #387
    Ugy nez ki, h a tagulas gyorsul(a galaxisok egymastol valo tavolodassal a gravitacio csokken), tehat ebbol mar nem lesz osszeomlo vilagegyetem..Mi lesz akkor..?
  • ManoNegra
    #386
    Két dolgot nem veszel figyelembe ezzel kapcsolatban. Az egyik, hogy többféleképpen lehet értelmezni az ott leírtakat, a másik, hogy mindezt úgy kellett megfogalmazni, hogy az akkor fejlettséggel, képzelőerővel is befogadható legyen.
  • Fehercsoki
    #385
    Megmondom miért zárom ki: ha a valaki felállít egy elméletet, és az később hamisnak bizonyul, akkor az abban a formában már nem lehet igaz, azaz normális esetben elveti, újraírja/módosítja, az emberek már nagyon sok mindenre rájöttek ami nem történhetett úgy mint ahogy az a bibliában le van írva, ezért úgy ahogy van nem lehet helyes. És mivel ok-okozati viszony van isten és a már hamisnak bizonyult állítások között ezért úgy gondolom hogy isten sem létezhet. Te is elzárkózol attól, amit én mondok, és én is attól amit te, viszont én meg tudom magyarázni, neked viszont "csak" a hit van.
  • Fehercsoki
    #384
    Az ősrobbanás nem a semmiből lett, a világegyetem tágul, de a tágulás sebessége egyre csak csökken, aztán majd egyszer megáll, és visszaesik a tömegközéppontba, ekkora minden újra eggyé válik, és mivel nagyon nagy lesz a cucc tömege és a sűrűsége, ezért egyre inkább csak forrósodik, aztán ha elér egy bizonyos hőmérsékletet akkor lesz egy szép nagy robbanás amiből megint "világok keletkeznek" majd. Legalábbis tudomásom szerint ezt most valahogy így képzelik el.(pontosabban nem elképzelik, hanem szétnéznek és a látottak alapján megfogalmazzák)
  • ManoNegra
    #383
    Én nem is mondtam soha hogy tényként kezelendő, hogy Isten teremtette a világot, én hiszem hogy Ő teremtette. Nagy különbség. Tehát nem zárok ki egy lehetőséget sem, veled ellentétben, aki viszont kizárja, még ha nem is lehetséges bizonyítani.
  • Fehercsoki
    #382
    Ennyi erővel akkor bármit állítok és beírom hogy "De a bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka." akkor már az úgy rendben van és igaznak kell feltételezni? Nem érzed kicsit úgy, hogy másoktól sokkal többet vársz el mint magadtól?
  • ManoNegra
    #381
    Mármint az elméletet...
  • ManoNegra
    #380
    Te is tudod, hogy nincs rá bizonyíték. De a bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka.
  • ManoNegra
    #379
    Persze, hihetőbb, hogy a semmiből lett egy ősrobbanás... Amit egy Római katolikus vallású fizikatanár dolgozott ki.
  • Fehercsoki
    #378
    Azt állítod isten teremtett minket meg stb., bizonyítsd:) #376 alapján neked kell ezt megtenni.
  • Fehercsoki
    #377
    Örülhetsz mert elegem van belőled, nem jövök többet vissza, hiába írok bármit is a logika teljes hiánya úgyis felülkerekedik és beírsz rá valamit ami adott helyzetben megvédheti a varázsgázodat=/
  • ManoNegra
    #376
    Lehet hogy így van, de annak kell bizonyítania, aki állít valamit.
  • Fehercsoki
    #375
    Meg hát ez hihetőbb mint hogy egy varázsgáz világokat teremt:)
  • ManoNegra
    #374
    De, pontosan azt bizonyítja.
  • Fehercsoki
    #373
    De persze te sem tudnád bebizonyítani, hogy nem így van ahogy írtam:)
  • Fehercsoki
    #372
    Nem hazudtam, mindegy hogy milyen szám van ott, ez csak egy becslés, az amerikaiak nagy része buta ÉS keresztény, ezt nem lehet pontosan lemérni, naponta változik az ott lévő emberek mennyisége és vallása...
  • Fehercsoki
    #371
    Fajok eredetét olvastad? Fizika órán figyeltél? Tudod amikor még egészen pici gyerek voltam rám is rám volt erőltetve ez a keresztény dolog, de ahogy saját öntudatra ébredtem rögtön a józan ész győzött, szóval túlzás lenne kijelenteni, hogy nem volt részem benne és nem tudok róla semmit.
  • ManoNegra
    #370
    Tehát utólag már nem olyan biztosak a tények? Kár hogy csak akkor, amikor valaki rámutat hogy hazudtál.
  • ManoNegra
    #369
    Csodálkoznék rajta, ha az életedben egyszer is beleolvastál volna a Bibliába, nem hogy az egészet elolvastad volna. Amit meg nem ismersz, arról nem szabad így nyilatkozni, főleg ha tényként nyilatkoztatsz ki valamit. De látszik az is, hogy arról sincs fogalmad, miről beszéltem eddig - Az Ó és Újtestamentum közti különbségről, és erőltetett egybemosásukról, ehelyett raptorjézusozol mint egy debil...
  • Fehercsoki
    #368
    #289
  • ManoNegra
    #367
    #279
  • Fehercsoki
    #366
    Leírtam, hogy azt olvastam, hogy az amerikaiak nagy része keresztény, nem értem ebben mi a nagy szám. Miért ne olvashattam volna?:O Tények alatt pedig a tudomány által meghatározott tételekre/definíciókra gondoltam, amik kapásból lehetetlenné teszik egy ilyen varázsgáz létezését. Azt hiszem nagyon túlbecsültelek amikor úgy döntöttem hogy írok ide és vitába szállok veled.
  • ManoNegra
    #365
    Állítottam hogy nem lehet valós? Nem, csak azt mondtam, hogy nekem az nem hihető abban a formában. De nem jelentettem ki, hogy nem igaz. Azért van elegem a veled való társalgásból, mert a számba adsz olyan dolgokat, amiket nem állítottam. De ha úgy látod hogy bejött, akkor biztos..
  • ManoNegra
    #364
    Milyen részeket ragadok ki? Én utánakerestem, mert kíváncsi voltam a tényekre. Te meg olvastál valamit, amit nem olvashattál, de tényként idedobod. Ez nem egy korrekt viselkedés, ha a másikat azzal vádolod, hogy nem érdeklik a tények.

  • Fehercsoki
    #363
    Ott oda is írtam, hogy csak olvastam valahol. Már megint részleteket ragadsz ki a teljes szövegből. Nem így kell értelmezni valamit.
  • hihy
    #362
    " hogy nem megy."
    Itt a bibi. Ez a tüske. De, hogy a másik topic-ban történtekre én is hivatkozzak, nem mondtam ki azt a szót, hogy hülyeség.
    Te linkeltél egy írást, amiről te azt vélted, hogy akár logikus is lehet. Erre én egy másikat linkeltem be, s kíváncsi voltam a reakciódra. És bazz bejött. Pont úgy, ahogy "vártam".

    Pedig, hát amiről te még nem tudsz, miért ne lehetne akár valós is.
  • ManoNegra
    #361
    hanem tényeket közlök, olyan tényeket amik eddig mindig igaznak bizonyultak. Ezért nem is értem a vita okát.

    Még hazudsz is! Hol a statisztika az USA vallási eloszlásáról? Nameg hogy csak az angolok amerikaiak? Tények mi?
  • Fehercsoki
    #360
    Már megint csak kiragadsz valamit amit én sem gondoltam komolyan...Ez egészen szánalmas védekezés.
  • Fehercsoki
    #359
    Nem várom el senkitől, hogy hirtelen 2000 évet fejlődjön a gondolkodásmódja, nem akarok senkit megtéríteni, agresszívnek pedig nem tartom magam, érveket pedig nagyon sokat felsoroltam már, csak nem fogadod el, mert félsz, félsz az "isten" nélküli világtól. Azt meg hogy egy keresztény lebutázzon kikérem magamnak:D
  • ManoNegra
    #358
    Erről beszélek. Önálló gondolatod sincs, csak ilyen hülye mémekkel dobálózol. Téríts máshol.
  • ManoNegra
    #357
    Volt itt pár olyan ember, aki ugyanúgy ateista (gondolom) mint te, de mindegyikük el tudja fogadni, hogy nem vagyunk egyformák, én hiszek, Ők nem. Erre te képtelen vagy, és sokadjára is jössz a hülyeségeiddel. Ez igazi érvek nélküli trollkodás, nem több.

    Elmondtad hogy nem hiszel, rendben. De mit gondolsz, mivel vagy jobb mint egy térítő vallásos? Semmivel, te egy térítő ateista vagy, ráadásul a buta agresszív fajtából...
  • Fehercsoki
    #356
    Egyébként alapvető különbség köztünk, hogy én nem a véleményemet és a hitemet próbálom elfogadtatni másokkal, hanem tényeket közlök, olyan tényeket amik eddig mindig igaznak bizonyultak. Ezért nem is értem a vita okát.
  • Fehercsoki
    #355
    Persze lehet hogy nem gáz, hanem ninja: