7912
  • T800
    #6392
    Király, kíváncsi vagyok rá, hogy maradt e live-on is! Ha nem felejted el írj majd.
  • Torzonborz
    #6391
    Gondolom a népszerűsége miatt. Mondjuk csak ptu-n néztem a scant, na majd este nem felejtem el akkor csekkolom live-on is.
  • T800
    #6390
    De a Cutlass-t akkor sem értem, ő mivel érdemelte ki ezt a tulajdonságát?
  • Torzonborz
    #6389
    Senre azt írják, hogy most bugos, de igazából minden bányász és exlorer/scanner hajóval mennie kéne. Meg a Cutty <3
  • T800
    #6388
    * megjelenéséig Andromeda
  • T800
    #6387
    Picit akkor már bánom, hogy Taurusra upgradeltem. Az gondolom nem tud ilyesmit... :) :(
  • T800
    #6386
    Wow! Azt nem tudtam hogy a cutlass is tud! Jó kis multifunkciós hajó.
  • Torzonborz
    #6385
    Igen a Sen is tud hand node-ot scannelni meg a Cuttlass és a Terrapin is.
  • T800
    #6384
    Szia!

    Úgy tudom, hogy a Titan scannerje nem látja a köveket.

    Amikkel biztosan lehet: Prospector, Reliant Sen, és az új Argo mole. (A SEN-ben nem vagyok biztos, de mintha decemberben találtam volna vele is.)
  • wollnerd #6383
    Srácok, az Avenger Titan direkt nem keres hand-mining érc node-okat se vagy tartós bug? Már kezdtem örülni hogy Titán-nal is megnyílik a scanner a TAB gombra, de nem működik. :( Többször is próbáltam lefuttatni, több játék újraindítás után is.
    Nyomva tartom a gombot, elengedem, szétszóródik a sugár, de nem jelenít meg semmit, akárhol is vagyok, még a barlangnál se. :(
  • scomcomputers
    #6382
    -
  • lonvard
    #6381
    De azóta össze-vissza fabrikálták a hajtóművezést, meg minden, meg volt olyan is, hogy hiába volt, ugyanúgy fogyasztotta az üzemanyagot. :P
  • Torzonborz
    #6380
    Decoupled mode eddig is volt az nem újdonság.
  • lonvard
    #6379
    Nekem most az a része tetszik az irányításban, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy attól emelték ki az árkádból az irányítást, hogy beletették a decoupled modot, és az üzemanyagfogyasztást meg annyira megnövelték, hogy kénytelen legyen az ember használni, amikor csak módja van rá. És akkor az az extra, hogy decoupledben elveszítjük a rövid távú kontrollt. Nagy sebességgel száguldva hiába kapcsoljuk be a motort, az még sokáig csak fékez, szóval nem lehet irányt váltani. Ettől valami hihetetlenül sci-fis az egész.
  • Torzonborz
    #6378
    Mivel ha jár a "motor" akkor működnek a fúvókák amik stabilizálják a ladikot.
  • Caliph
    #6377
    de leszállva is? a földön? amint kikapcsoltam a motort az aurorán simán arrébb csúszott pár métert :D
  • lonvard
    #6376
    Akkor bugnak tekintjük, mert még fapados a kidolgozottság. Tehát olyan ne legyen, hogy leszállok, és fogalmam sincs mi lesz ha kikapcsolom a motort. :D Műszerfalon csináljanak akkor erre egy riasztót vagy szélerősségmérőt vagy valamit. Gondolom dolgoznak a balanszon, szóval ez csak időszakos nyafika részemről. Mer felbaszott a játék, hogy egy tetü deliveres küldit nem enged befejezni! :D

    Jut eszembe, decoupled modot ki kell majd próbálni légkörben. Vajon mi lesz? Vagy inkább berepülök egy viharba, és kikapcsolom, hogy "sodorjon a szél" .:D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.01.01. 13:59:02
  • Torzonborz
    #6375
    Nem bug, az erősebb szél simán dobálja a kisebb hajókat.
  • Caliph
    #6374
    sztem bug lehet,nem hinném hogy ez benne van,de velem is előfordult microtechken viharban hogy lekapcsoltam a motort és arrébb csúszott a hajó sík terepen :D
  • lonvard
    #6373
    De az komoly, hogy a szél miatt van? :D
  • Caliph
    #6372
    elfúj a vihar :D
  • lonvard
    #6371
    Sajna az valami állandó bug, hogy leszállásnál földközelben megőrül. Már leszálltam, kikapcsolom a motort, ebben a pillanatban megpörget a talajban. Mikor lesz kész a játék? Chris, csinálj valamit! Úgy játszanék már, de nem hagyod!
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.31. 18:13:19
  • lonvard
    #6370
    Jut eszembe a radarral kezdeni kell valamit, mert jelenleg nem radarként funkcionál, hanem kábé pozíciójelzőként. Látótávolságban megmutatja merre van az ellenség. Ezt egy II. világháborús repszim is tudja, radar nélkül. :D Tehát mondjuk örülnék, ha minimum egy 30 kilométeres távolságból már megjelennének az ojjektumok, és valami hang jelezné ezt, hogy oda is figyeljek, ne kelljen állandóan a radart bámulni. Ezt most mondjátok meg Chrisnek.
  • lonvard
    #6369
    Ki kell dolgozni vészprotokollt, mer hirtelen adódnak olyan helyzetek, hogy köpni-nyelni nem tudok. :)Szóval például megyek a szimpla deliveres küldimre,azzal játszom a valamelyik légkör nélküli jéghold fölött, hogy földközelben begyorsítok, sodródom a cél felé, és közben a hajót forgatom jobbra-balra, le fel, körülnézés gyanánt. Ebben a módban közelítem a bázist, lassítok, a bázis közelében látok egy másik hajót, azt gondolom gamer és nem fog lőni, következő pillanatban csapódnak be a lövedékek. Erre toltam egyet a gázkaron, de ugye a decoupled módban nem úgy reagál az egész a hirtelen jött gázfröccsre, mintha alapból a hajtóművekkel manővereznék, ezért megvadul alattam a hajó, és becsapódás a vége. Szóval például az egy protokoll, hogy ha megjelenik a közelünkben egy másik hajó, akármilyen hajó, akkor kijövünk decoupled módból és összerakjuk az irányítást, hogy mire használni kell, ne történjen baleset. Ebben a világban ezer módon meg lehet halni baszki, lehet elmegyek inkább egy bárba tányért mosni. Hát fiatal vagyok én még a halálra, és különben sincs repülőoktatás, csak beleültetnek egy gépbe, azt repülj fiam.
  • lonvard
    #6368
    20 000 uec a büntetésem. Semmi sansz, úgy érzem magam mint egy cigó, akit papírzsepi eldobása végett visznek el a böribe 10 napra, mer nem tudja kifizetni az 50 000 forintos büntit. :)
  • lonvard
    #6367
    Nem találtam meg a tagot a barlangban. Nem baj, most kipróbálom a deliverezést, hátha működik. Ja, a vállámpa az egy bug volt, levettem-visszatettem a sisakot, és már középről világított. Őszintén szólva jobban tetszett, mikor vállból ment a fény.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.31. 08:58:21
  • Torzonborz
    #6366
    Az mindegy, h 3 hetes ha előző releaseből van. Crusader/Hurston környékén nem nagyon láttam 8k-s bh missiont most, csak játékosra az meg 10k-s. De azért megéri csinálni, csak ahogy mondtam vedd fel a call to arms-t először, jó az a plusz lóvé.
  • lonvard
    #6365
    Éjjel a Daymaron, vállámpával egy barlangban. Elképesztő. :D
  • lonvard
    #6364
    Beszarok. Leszállás közben (mentem a Daymar barlangjához) igazoltatni próbáltak a rendőrök. Daymar fölött 5 kilométerre vagyok a talajtól, épp leszállnék, erre elkezdnek csesztetni, hogy vizsgálat van, csökkentsem a sebességet. Először nem is értettem, hogy mi van, annyira meglepő húzás volt, plusz eszemben sem volt a bolygó fölött leállni (pedig tulajdonképpen mért ne igazoltathatnának ott is), így aztán elkezdtek üldözni, jelenleg is lövöldöznek rám, crime szint meg emelkedik. :D
  • lonvard
    #6363
    S1 méretű lézernek a legdrágább az NN-13 neutron autocannon.
    S1 méretű sörétesnek meg ott van az a havoc scattergun.

    Kérdés, hogy helyette jobb választás még egy autocannon, lehet-e felszerelni a helyére, illetve hogy a rakéta rackot tudom-e valami effektívebb fegyverre cserélni.

    Ezen a reggelen amúgy nincs feje a karakteremnek, külső nézetben.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.31. 07:19:10
  • lonvard
    #6362
    Hm. Akkor nem esélytelen a heraldomat felszerelni size 1 méretű fegyverekkel. Ilyen szar repetearek vannak rajta, lecserélem valami lézerágyúra. 2 lézer van most, 1 gimbalos gépágyú meg rakétarekesz. Na most kérdés, hogy a gimbalos gépágyú helyére tudok-e lézerágyút, vagy azt a sörétes cuccot, amit a srác rakott az aurorára (most néztem a videóját). Kérdés milyen lézert használhatott. Rakétát soha nem használtam, lehet bugos is. Helyette is kellene valami. Mit ajánlanátok? Két size 1-es lézer, 1 size 1-es gimbalos cucc, meg a béna rakétáim. Herald ráadásul páncélozott, szóval lehetnek momentumaim, na.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.31. 06:52:18
  • Caliph
    #6361
    Gondolom az volt a cél,hogy nem akart Aurorával 3 ellen dogfightolni,és megelégedett az főfő célponttal,igy is 8000 krediteket dobált neki,vállalt 2-3 kört ugyanabbana yela környéki régióban aztán elhúzott feltankolni/javítani. Mondjuk 3.7es meta ez még,de alig 3 hetes videó.
    Ma már nem fogok eljutni a próbáig,majd jövőre szerintem :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.12.30. 23:25:20
  • Torzonborz
    #6360
    Akkor nem jól csinálja. Van egy call to arms mission, azt érdemes felvenni, minden lelőtt criminal után fizet lóvét. Többek között a célpontért is meg akik mellé spawnolnak. Szép kis plusz lóvét lehet így összeszedni.
  • Caliph
    #6359
    igen,itt is volt hogy 3an ugrottak be.de a csávesz taktikája az volt hogy kapásból a célpontot kapta szét aztán futi..mindegy,kipróbálom,kell a tapasztalat meg az élmény :)
  • Torzonborz
    #6358
    BH küldikkel jól lehet keresni de azért csak óvatosan. Van amikor a célpont mellé jön még pár meglepi társ is. Többek között pár Cutty scuttergunnal, azok közelről gyorsan legyalulnak egy kisebb ladikot.
  • Caliph
    #6357
    tegnap böngészgetve láttam egy videót: aurorát felpimpelte a csávó,és azzal tolta a fejvadász küldiket. pár perc alatt kivégezte a célpontott úgy hogy őt szinte alig találták el,és 8000krediteket húzott be viszonylag rövid idő alatt... :D este teszteljük,most pont van 50k kreditem,de akkor nem prospectort bérlek,mint korábban hanem elhúzok lövöldézni ,ezt még úgy sem próbáltam :D
  • lonvard
    #6356
    Jaj de jó, köszi szépen. Holnap kipróbálom a kamerával együtt, ha működik ez a trackirezés is, akkor előfeltevésem szerint meg fogok zavarodni, és utána mehetek vásárolni valami jobb joy-t a kis szarom helyett. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.12.29. 20:22:40
  • Torzonborz
    #6355
    Nincs még külön scanner modul.
  • Caliph
    #6354
    olyanom nincs,de eegy olyan tippem van most,hogy benézek dumpers depoba és csekkelem a scannereket van e olyan felszerelhető ami mutatja a nodeokat,hátha leírásban lesz kitér rá
  • Caliph
    #6353
    Investigate küldi,missing client: elküld daymarra(vagy máshova is,de POról daymar van közel,leírásban irja melyik barlangról van szó,figyelj :D ) ,fix koordira egy barlanghoz. leszállsz,kiszállsz,lemész a balrangba,és ott meg kell keresni egy hullát. elég labirintus,de daymar barlang már szinte a fejemben van 4-5 run után.
    a hulla mellett ha szerencséd van lesz multitool is. ennyi a küldi,olyan 4k körül lehet kresni vele. ha van hátizsák meg mining multitool ezt küldit össze lehet hozni a barlangban található bányászható cuccok kitermelésével és eladásával.Medpen is legyen,ha eltolod a bányászást és szádba robban a szikla kelleni fog :D

    tipp: ha feltörtél egy követ és szanaszét vannak a kis kavicsok az f betűvel lehet felszedegetni,fontos hogy minél kevesebbet mozogj mert bebugolhat és nem tudod felvenni a többit.

    tipp 2: t betű a zseblámpa,de lesznek eldobálva lent fénycsövek is. a lilákat keresd , kövesd,általában azok vezetnek a hullához.
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.12.29. 19:42:01