7918
  • Hogthar
    #7198
    Miért a Cyberpunk legalább tényleg megjelent, ráadásul 2020-ban ahogy beígérték.
    Lehet hogy tolták többször, de nem éveket mint a SQ-42 nél.
  • MerlinW
    #7197
    Vicces ezeket olvasni pont az SC topikban :DD
  • Torzonborz
    #7196
    Hát ja de azért na, 4 tologatás után már elvárható lett volna, hogy ne ilyen legyen :D mindegy, ezek után mindenkinek stfu van sc/sq42 maitt :D :D

  • lonvard
    #7195
    Igaz. :D
  • Paladin
    #7194
    Azért van ilyen állapotban, mert ennyit tologatták. Nem merték még egyszer, ráadásul nagyon fontos volt, hogy pont 2020-ban jelenjen meg. Úgyhogy kiadták még ha bugos is. Azóta volt már egy rendes bugom is, az egyik emlék sequence nem ment tovább egy ponton, ott egy pár percet újra kellett játszani.
    Megyek, élvezem tovább a mázlimat ;)
  • Torzonborz
    #7193
    Mázlis vagy. Van, hogy a main quest nem frissül és vissza kell tölteni az utolsó mentést (ilyen nekem is volt), egy cimbi szimplán beragadt egy falba és nem tudott kijönni belőle, npc-k eltünnek meg ilyenek vannak. Meg én is mázlis vagyok mert nálam simán fut 1440p ultra beállítással és egyszer sem crashelt, most írták reggel discordon, hogy másnál meg elég gyakran. Szóval közel sem olyan jó ez a CP így ilyen állapotban főleg ennyi tologatás után. De a hangulat az elég klassz.
  • Paladin
    #7192
    Vicces, mert én az Act2-ig 3 darab apró grafikai glitch-csel találkoztam össz.
    Tudom, hogy a kritikák mit írtak, de ők még az utolsó patch nélküli verziót tesztelték.
    Persze lehet, h simán mázlis vagyok :)

    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2020.12.12. 08:51:14
  • Torzonborz
    #7191
    Nem igazán tehetnek meg ilyet még poén szinten se. Főleg azok után amilyen állapotban kiadták a játékukat.
  • lonvard
    #7190
    Jóvanna, rájöttem. De simán, nagyon simán el tudom képzelni, hogy a CD Project elereszt egy ilyen poént. :P :)
  • Torzonborz
    #7189
    ez fosótop te nyomi
  • lonvard
    #7188
    Azé' közben kijött a madaras űrhajó bemutatója. Nem tudnak hibázni karosszéria tervezésben. Kivéve carrack. :D
  • Paladin
    #7187
    Nem friss darab, de jó :)
  • lonvard
    #7186
    :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    (amúgy mikor jön a 3.12? Játszani akarok vele karácsonykor :P )

    Amúgy lehet photoshop, de úgy is hatalmas poén. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.12.10. 18:14:14
  • Hogthar
    #7185
    Ezt csak így itt hagyom.
  • Paladin
    #7184
    Jaja, az ugyanolyan bérlés, csak 0ba kerül, és két napos a lejárat (amilyen egyébként nincs). Még a terminál is ugyanaz :)
  • Torzonborz
    #7183
    Mondjuk neki nem sima bérelt hajója volt, hanem az expos ingyenes. Bár gondolom az is bérlésnek minősül szóval igaz, azon a modulcserének nem kéne működnie
  • Paladin
    #7182
    A read-only nem bug, a bérelt hajókon szándékos, hogy nem lehet modult cserélni. Az a bug, hogy a hangármodulban még lehet.
    Szóval azokról nem csoda, ha eltűnnek.
    Korábban még lehetett cserélni, ha benne ültél, de claim után akkor is a defaultra állt vissza.

    Saját hajódnál elvileg nem veszik el, bár most október közepén volt egy bugos időszak, amikor többször előfordult. De pl. több akkor elveszett modulom utólag újra megjelent a "raktárban". (Most van pl két tartalék Helix fúrófejem :) )
  • Torzonborz
    #7181
    ööö nemtom minek szenvedsz a hangármodulban, PUban tesszük fel a modulokat már mittoménmióta.
    Az ingyé' hajókra meg ha teszel valamit az hajlamos eltűnni, ez megesik.
  • wollnerd #7180
    Érdekes.Valszeg bug lehetett. Fontos megjegyeznem hogy a hajómodulokat a hangar játékmodulban cserélem mert tudtommal így lehet biztosan kikerülni read-only bugot, a ship modules menüpontban...) Az történt hogy miután megsemmisült a 2 NN-14 cammon és 2 NDB-28 repeater cammon-os Cutlass és claimeltem és meglepődtem hogy a default fegyverekkel lövöldözök. Kiléptem az univerzumból és beléptem a hangárba és ott láttam hogy NN-14-ből már csak 2 db maradt a 4-ből... NDB-28 szintén...
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2020.12.04. 21:00:54
  • Torzonborz
    #7179
    Nem, amit vettél (pénzért vagy játékban) hajót azon megmaradnak a modulok, még új pecs után is. Hibák persze még lehetnek, de nekem még mindig megvan a 3.8-ban ingame vásárol Hawkom. A modulok néha elkeveredhetnek pecsnél de azért azok is megmaradnak. Szóval érdemes már ezeket megvenni.
  • wollnerd #7178
    Egy kérdés: a vásárolt és majd a hajóba bepakolt modulok, jelenlegi buildben is még mindig elvesznek, ha megsemmisül a hajó? Még az accon vett hajó esetén is? Azzaz bele van-e már implementálva a modul biztosítás?
    Ugyan még a expo-n utolsó pillanatban kibérelt cutty-val (pedig már biztos hogy upgradelni fogok rá Titánról, vmikor.) vagyok és a vásárolt fegyvermodulok eltüntek amikor bénán odacsapodtam egy asztival egy nagy harc közben...
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2020.12.04. 18:30:34
  • lonvard
    #7177
    Hát igen, nagy a kísértés, hogy más hajóval is játszhass. Én is tartom magam az eredeti auróránál, és erre büszke is vagyok. Na jó, azóta egyszer váltottam avengerre. Oké, még egyszer heraldra. De itt meg is álltam, és nem is megyek tovább. Leszámítva, hogy most váltottam prospectorra. De itt meg is álltam. :)
  • T800
    #7176
    Igen tudom, amit tudtam és érdekelt azokat kipróbáltam az elmúlt napokban.
  • Paladin
    #7175
    Sőt, még háromnegyed óráig ha odaérsz az expo helyszínére, két napra még bármelyik hajót kibérelheted ingyen.
  • Torzonborz
    #7174
    Amúgy most volt expo, minden hajót ki lehetett próbálni ingyen. Érdemes az ilyen eseményeket is figyelni. ;)
  • T800
    #7173
    Köszönöm a hasznos tanácsod, meg fogom fogadni! :) Marad a Taurus (Andro) aztán ha lesz lehetőségem próbálok másféléket is PTU-n.
  • Caliph
    #7172
    fanmade

  • Hogthar
    #7171
    Nekem csak egy javaslatom van.
    Ha van egy LTI kezdő csomagod ne olvaszd be, mert elveszted az LTI-t. (Ezt később visszavásárolhatod egyszer, de körülményes, ezért érdemes jól át gondolni.)
    Én a legtöbb hajót kipróbáltam már 100 dollár alatt, talán az újak közül 1-2 őt nem. Annyira nem jó hajók, hogy beáldozd a LTI, Taurus-od.
    Viszont gyakran a legtöbb hajó elérhető PTU-ba, így ha figyeled a weboldalon, mikor van lehetőséged PTU-ra iratkozz fel és valószínű kapsz egy csomó hajót. De még ha nem is kapsz hajókat, olyan sok pénzt kapsz, hogy játékon belül megtudod venni magadnak és tudsz vele röpködni.
  • Torzonborz
    #7170
    Ilyenről nem tudok, de itt a hivatalos store credit faq, olvasd át (bár gyorsan átnézve itt se láttam ilyen korlátozást).
  • T800
    #7169
    Köszi az infót!

    És ez a store credit költekezés maximalizálása ez régebben is így volt, vagy valami újdonság? Tehát, hogy hiába van 200-am, ha az adott hajó fejlesztésére nem tudom az összesen elkölteni, hanem csak 180-at, a többit meg ki kell pótolnom euróval.
  • Torzonborz
    #7168
    Olvasztással az áfa mentes árat kapod meg és igen ha a csomagod beolvasztod akkor minden megy a levesbe így az LTI is. Buybakc tokent viszont kapsz így később visszaveheted.
  • T800
    #7167
    Köszi, ezek jó hírek! Akkor csak türelmesen kell várni amíg a régebbi hajók is átesnek egy ilyesfajta ráncfelvarráson! :)

    Más kérdés:

    Az eddigi Star Citizenes pályafutásom alatt elköltöttem összesen a játékra 215.90 Eurót. Ez indult egy Mustang alpha kezdőcsomaggal, abból lett egy Avenger Titan, aztán Cutlass Black, utána olvasztás, Warbound Pisces kezdő csomag, majd újra Cutlass Black és jelenleg egy Taurus(ami még egyelőre egy Andromeda loaner)

    Elgondolkodtam rajta, hogy kipróbálnék a Taurus alatt 1-2 hajót ezért újra olvasztanék. Ami a furcsa, hogy az olvasztásért 160 EUR-t kapnék vissza a 215,90 helyett. Illetve azt is észrevettem (nem tudom ez valami újdonság?) hogy a Store creditemből 1-1 upgrade-re nem tudok bármennyit ellőni, hanem meg van határozva, hogy mennyit költhetek az adott hajóra maximum. Ez tavaly is így volt?

    Illetve ha bármi lenne a végkimenetele a dolognak és mégiscsak beolvasztom a jelenlegi Taurus csomagomat (ami LTI a tavalyi pisces warbound miatt) akkor elvesztem a LTI-t?

    Köszi az ismételt felvilágosítást! :)

    Üdv mindenkinek!
  • Torzonborz
    #7166
    A funkcionális (kapcsolható) műszerfalat már a kezdetekkor megígérték ( talán KS alatt, és már a ph-n is írtuk neked, hogy ez lesz) és a Gladius volt az első ilyen hajó SQ42 miatt. Viszont az érintő képernyő a CU sajátossága.
  • lonvard
    #7165
    Pl. zabálom a nomad kapcsolgatható érintőképernyős műszerfalát. Valami hasonlóról ábrándoztam 4-5 éve, mikor az első műszerfalat látva savanyú lett a pofám e tekintetben. Na de most már látszik, hogy merrefelé tendálnak, tehát ugyan garanciát nem tudok nyújtani, de 110%, hogy minden műszerfal ilyen kapcsolgatható izéka lesz idővel. :) Alap, hogy a lámpákat ki-be kapcsolgatjuk, meg szerintem a földi járművek más műszerfalat fognak kapni, csak most még belerakták az űrhajósat, mer nincs jobbjuk.
  • Torzonborz
    #7164
    Jah nekem is volt ilyen ráadásul Cat-el tele cargóval. Mókás volt.
  • Paladin
    #7163
    Én se kapcsolom ki soha a powert, csak a hajtóművet.
    Mégis álltam már ott többször csodálkozva a roc-kal a hajóm hűlt helyét vizsgálgatva :)

    Próbáld csak ki. Logolj ki ágyból mielőtt este befejezed a játékot. Másnap újrakezdés után szállj le valahol, sétálj pár percet. Van, hogy azonnal eltűnik a hajó, amint kiteszed a lábad, van, hogy tíz perc is kell neki.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2020.12.01. 15:55:41
  • Torzonborz
    #7162
    Igen, ezek a funkciók a többi hajóra is átkerülnek majd.
  • T800
    #7161
    Sziasztok!

    Lehet hülye kérdés, de azért felteszem, mert itt naprakészebb emberek vannak a témában mint én :)

    Tehát a legújabb hajó: Mercury Star Runner, tök szép és tök jó (leszámítva az Ionvard által is említett megközelítési lehetőséget.) de hátha ezen alakítanak majd a jövőben.

    A kérdés az lenne, hogy ezen a hajón léteznek olyan funkciók amik tudtommal (legalább is amiket próbáltam az expón) nem voltak.
    Ilyenek például a lámpák le és fel kapcsolása, illetve a szenzor ki / be kapcsolása. Lehetséges, hogy a jövőben ezt egyesítik majd minden létező hajóra, vagy ezek csak márka / típus specifikus funkciók lesznek, vagy maradnak? Nekem úgy tűnik, hogy évről évre modernebb dolgok jelennek meg, viszont így összehasonlítva egy másik hajóval az már talán egy kicsit elavultabbnak hathat. Nem tudom, hogy ez tudatos döntés e, vagy még a fejlesztők sem tudják, hogy mi lesz a jövőben, vagy egyszerűen túl nagy falat lenne ez most nekik az összes hajóra "lemásolni?"

    És itt most ne értsetek félre, nem az a bajom, hogy pl egy auroran nem tudok lámpát kapcsolni, hanem hogy mi a konkrét elképzelésük a jövőben ezzel kapcsolatban?

    Bocsi, ha egy kicsit kuszán fogalmaztam meg, de hátha valaki jobban képben van ezzel kapcsolatban mint én! :)

    Üdv mindenkinek!
  • Torzonborz
    #7160
    Mármint a BIS ladikok nem csomagban vannak. A melting meg a ccu az nem ugyan az valóban és igen, neked az upgrade kéne.
  • wollnerd #7159
    "Viszont ezek nem csomagban vannak."
    Ezt nem értem. Nekem az a Titan Game Package-ként van meg. Nem teheti meg valaki azt hogy csomagos 1 hajója mellé vesz egy stadalone hajót, a másodiknak...? (és akkor 2 hajója fog megjelenni a hajólekérő képernyőn)
    Újra olvastam a FAQ-t a starcitizen.hu-n. A melting (Azt nem is tudom hol találnám meg) és a ship upgrade két különző dolog. Az esetemben az upgrade-t kell használom (ha nem akarok sokat fizetni és cserélném a Titan-t), mert a játékhozzáférésem ezután is megmarad.
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2020.12.01. 13:03:37