7916
  • Diopapa
    #7396
    Azt írta +8....
  • JonasSandor
    #7395
    8 giga ram alapból kevés már mindenhez.
  • lonvard
    #7394
    Meglett a +8 giga ramom, hehe. Ezzel együtt botrányosan szerepel a konfigom, esélytelen a game. Régi, alapból is gáz joyomat nem érzékelte a játék most, szóval egérrel voltam kénytelen felszállni Loreville fölé, masszív szaggatás közepette, és közben arra gondoltam, hogy milyen élmény volna, ha szaggatás mentesen teljes felszereléssel, hotassal, +1 joyyal, tracikerrel dübörögnék el az űrkikötő fölött. Indulnék Olisar irányába, hogy majd felfedezem a Felhővárost (vagy mi a neve), aztán mennék bányászni, hogy kipörgessek valami fasza hajót, amivel meg földközelben gyakorolhatnám a manőverezést. Kicseszettül rá tudnék kattanni.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.09.13. 14:14:33
  • Caliph
    #7393
    hú ha ,mindig is nagy álmom egy star citizen szerű game a star wars világában :)
  • s1lkforrent
    #7392



    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2021.09.07. 09:42:08
  • lonvard
    #7391
    Sikerült feltelepíteni némi registry tisztogatás után.

    És kiderült, amit sejtettem, hogy elszállt 8 giga ramom. 16 gigának kellene lennie, de csak 8-at látott fizikailag, viszont kiírta, hogy virtuálisan 16, ezzel meg is tévesztett. De most aztán a Star Citizen kíméletlenül jelezte, hogy csak 4 gigát tud felhasználni a 8-ból. Akkor ezért szartak be a top játékaim a napokban. Véresre kerestem az okát, azt hittem a videokártya szaródik...
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.09.03. 16:00:10
  • Caliph
    #7390
    mindenképpen,majd figyelem a honlapot mikor jön :)
    még mindig a salvage amit várok,de valszeg az is jó ha jövőre jön :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.08.31. 19:43:26
  • Torzonborz
    #7389
    Következő release-t mindenképpen nézd meg, komoly változások lesznek ;)
  • Caliph
    #7388
    no tegnap repkedtem egy kicsit én is,a fps nem lett több( a gépem mint irtam régi) de el lehetett szórakozni vele. ma még megnézem orisont,aztán lerakom megint egy kicsit :)
  • Torzonborz
    #7387
    Ezt nézd végig.
  • Torzonborz
    #7386
    Persze, más játéknál igen. Itt meg pont nem mivel igazából még játék sincs, szóval az számít mi lesz, nem az, hogy mi van.
  • RJoco
    #7385
    Én nem parázok, csak nem mindegy, hogy muzsikál az új kártya a régihez képest. Most. Az, hogy jövőre hogy fog muzsikálni, jelenleg teljesen érdektelen.
  • Torzonborz
    #7384
    Az, hogy jön új vga generáció szinte mindegy, az is, hogy jön e új dx (bár szinte kizárt mert a dx12 játékok is most kezdenek igazán jönni). Vulkanhoz meg kiterjesztések jönnek. Szóval nem kell itt emiatt parázni, amúgy is csak jobb lehet a helyzet.
  • macleody
    #7383
    Launchernek van uninstallja, azt kellett volna szerintem használni, utána lehet törölni a star citizen mappát.
  • lonvard
    #7382
    Köszi, köszi.
  • RJoco
    #7381
    Lehet, hogy valamit beleírt a registry-be és azt látja.
    Én megpróbálnék ránézni egy your uninstaller vagy revo uninstaller programmal.
    Ha látja, hogy telepítve van, akkor rá kell nyomni az uninstallra. A folyamat során úgyis átnézi a registry-t és a visszamaradt fájlokat is.
    Ha nem látják, akkor szívás, de biztos orvosolható valahogy.
  • RJoco
    #7380
    Na hát ez az. Addig még kijöhet pár generációnyi VGA, meg DX13 vagy Vulkan2, stb.
  • lonvard
    #7379
    Nem tudom feltelepíteni, hehehe. Pár hónapja, mikor helycsinálás végett uninstallt próbáltam, nem találtam benne uninstallátort. Akkor olvastam valahol, hogy csak töröljük le a könyvtárat, azt kész. Hát...töröltem. Na most szerintem ez okozza a problémát, hogy most meg install közben error. Hogy próbáltam orvosolni? Letöröltem az appdatában mindent, valamint az SSD-t amire telepíteném, azt meg formattáltam is. Hol lehetnek még olyan komponensek, amik valahogy ütköznek az install fájlokkal?
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.31. 13:19:34
  • Torzonborz
    #7378
    Nincs ra megadva konkret datum, bar mondjuk ez erheto is. Roamdmap trackeren a t1 verzio, ami az elso alap mukodo de meg kozel sem vegleges allapotot jelez, Q3ra van kiirva. Szoval talan ev vege de inkabb jovo ev elejen lesz ebbol valami hasznalhato.
  • RJoco
    #7377
    Mikor?
  • Torzonborz
    #7376
    Majdhogynem mindegy és nem mérvadó hogyan (nem) muzsikál az új vga-d, mert lecserélik a mostani dx11es rendert gen12/vulkan-ra.
  • Caliph
    #7375
    hát a tutorial kb az utolsó dolog egyike ami be fog kerülni. de youtube segit,van egy rakás beginners guide meg how to :)
  • RJoco
    #7374
    Köszi!
    Azért egyszer majd csak belekerül a játékba is a tutorial, ahogy annak lennie kell.
    SSD nem gond.
    Korábban gyengébb gépen nem volt ilyen gond.
    Bár lehet, hogy akkor nem a hajóhoz siettem, hanem nézelődtem a lakosztályomban, meg körbenéztem az emeleten is, így volt ideje betölteni.
  • Caliph
    #7373
    a lift panel nem megjelenés nekem is játszott,mert elkövettem azt hogy hhdre raktam. aztán haladván a korral vettem egy ssd,és megszűnt,még a réginek és lassúnak számító gépemen is.
    de sztem év végére meglepem magam egy új géppel...ki akartam várni mire ez megjelenik,és célzottan erre feljelsztek hogy tökéletesen fusson,de már türelmetlen vagyok,és ideje is a váltásnak
    új verzióval még nem toltam,de lassan ránézek,nekem keves volt az fps még igy is,de azért el lehetett repkedni,csak area 18 meg lorvilleba akkor mentem ha nagyon muszáj volt :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.08.29. 19:52:36
  • Caliph
    #7372
    user error. ilyenkor kell felnéni youtubera és megnézni hogy kell. ha magadtól nem sikerül. egyszer megnézed és onnantól vágod,leszállás ugyanígy. youtubeon szinte nulla angollal is lehet keresni. beirod a játék nevét,a how to utánna és take off or leave hangar,vagy szimplán tutorial szót használd

    7:33tól ha nem onnan indulna.

  • RJoco
    #7371
    Avenger.
    Korábban a Freelancer-t lehetett egy darabig ingyen használni.
    Azzal fel tudtam szállni, de ott is át kellett ülnöm a másodpilóta székébe a rádióhoz, aztán vissza a pilótaülésbe felszállni.
    Valaki akkor mintha azt írta volna, hogy miért nem kértem a ruhán keresztül felszállási engedélyt, de ott most sem találtam semmit.
    A billentyűzet kiosztást is átnéztem, hátha van rá valami gomb, de semmi.
  • macleody
    #7370
    Ki kellene nyitni a hangárt? Milyen hajód van, hogy nem tudsz rádión felszállási engedélyt kérni?
  • RJoco
    #7369
    Új VGA, gondoltam letesztelem ezzel a "remek" játékkal a teljesítményváltozást.
    Másnaposan Area 18-ban tértem magamhoz.
    Néha-néha, olykor-olykor beakad a kép egy pillanatra. Elég zavaró. Amúgy az FPS most sokkal jobb volt, ezt leszámítva.
    A lift vezérlőpanelja vagy egy percig nem volt sehol. Aztán egyszer csak megjelent. De addig azt hittem, hogy nem tudok kimenni az épületből.
    Eltaláltam a kikötőbe, le is hívtam a hajóm.
    Felszállni még mindig nem tudtam vele. Valahogy ki kellene nyitni a hangárt, de erre nincs lehetőség ezen a hajón.
    Ez az egyszerű dolog még mindig nincs megoldva.
    Úgyhogy inkább hagyom, hogy a fanok had pörögjenek csak tovább Chrisszen. Én meg játszom olyannal, amivel lehet is.
  • lonvard
    #7368
    De hát nem lövi seggbe, a konkurencia csinálja a maga játékait, és szépen megélnek belőle. Ilyen szintű játékot azért nem csinál más, mert ehhez kell egy fanatikus visionary leader, aki képes óriási pénzeket összeszedni úgy, hogy nem szólnak bele a munkájába. Kell hozzá vagy 10 év fejlesztési idő, a megfelelő mennyiségű pénz, a megfelelő csapat, és egy őrült. Ilyen együttállás kis eséllyel lesz még a mi életünkben. Lehet, hogy soha nem jön össze még egy ilyen project. Stúdióknak persze van ennyi pénze, de nem lesz mellé Chris Robertsük, és nem fognak hitből belevágni egy ekkora fejlesztésbe, mert a profitért csinálják, és egy három éves fejlesztés az nekik bőven sok, 10 évet nem fognak finanszírozni. 1-2 renegát stúdió megy tovább, de így sem közelítik meg azt a vállalást, amit a Chris Robertsék csinálnak. Szóval ez lesz a mi generációnk nagy játéka, és még évtizedekig meg sem próbálnak majd hasonlót. Szerintem.
  • s1lkforrent
    #7367
    "viszont ha sikeres lesz,talán a konkurencia is elindul hasonló kaliberű játék készítése felé"

    Paradox módon pont seggbe lövi a konkurenciát az SC. Nem azért mert jelenlegi állapotában a világ legjobb játéka, hanem mert Chris mindent is megígért, a fanok pedig mindennek is képzelik. Mindenki a maga legtökéletesebb játékát képzeli bele az elkészült SC-be, hogy végletekig túlhypeolt az borzasztó enyhe kifejezés a körülötte kialakult légkörre. Ezért is tud a "ha nem tetszik akkor nem neked készül a játék" a létező legnagyobb sértés lenni SC körökben. Mert mi az hogy nem neki készült mikor rávert már 2-3 ezer dollárt?

    Azt a 2-3 ezret viszont nem 20 másik projektre adta. Az SC évi 60-80 milliós fenntartási költsége AAA körökben is óriási, az űrszimulátorok nem túl nagy piacát pedig durván lefölözi. Minden új projektnek azzal kell szembesülnie, hogy az SC nem jelenlegi, hanem megígért végső kvalitásaival mit tud kezdeni. Nyilván semmit, ezért nem egy újabb jó ötlet lesz meg kickstart-accesselve, hanem az SC kap még egy 10. hajóvásárlást.

    Ami teljesen jó dolog, ha az SC egy ténylegesen megvalósult űr-Second Life lesz, ahogy sokan várják. Ha mégsem, hát, erre vannak ötletei /refunds-on a kiábrándult és megkeseredett 3000 dolláros űrcserkészeknek.
  • s1lkforrent
    #7366
    Elvileg ez is csak egy bugként indult (nem tette lehetetlenné a futtatást csak játszhatatlanul lassú lett), de mivel ehhez röhejesen könnyű melléállítani az embereket (igazából a "ha nem vagy a legutolsó builden nem vagy ember" véleménynek külön harcos szektája alakult SC-től teljesen függetlenül), így könnyen tojhatnak bele. Azaz akár meg is javulhatna, de nem ölnek időt bele, így csendben ejtve lett minden Win10 előtt.

    Szvsz a MS sem lesz hülye és kihasználja ezt a hozzáállást, azaz jövő ilyenkor már az ócska-elavult Win10 felhasználók lesznek a tajgetoszon a Win11 maszterrész pallosának árnyékában.
  • lonvard
    #7365
    Egy időben azzal szórakoztam, hogy a féregjáratos videó alá odaraktam a Gravity soundtrackjét, az ugrást arra időzítve, mikor a zenében van az a jumpolós effekt (beállítottam most), és akkor úgy ment végig a féregjáraton, hogy szólt alatta ez a soundtrack, kurvajó. Ja és a carrackos jumpos videó ugyanez, és ott pontosan annyi ideig megy a carrack a féregjáratban, amíg ennek a soundtracknak értelme van. Közben elképzeltem, hogy majd milyen fasza videókat csinálok ebből, hehe.
  • lonvard
    #7364
    köszi köszi
  • Caliph
    #7363
    27ig free fly van,jelentkezni lehet ITT
  • JonasSandor
    #7362
    Ja most már látom. Kiszedték a 7-et végre belőle.
  • Torzonborz
    #7361
    Hivatalos oldalon fent van a minimum gépigény.
  • JonasSandor
    #7360
    Nem azért nekem évek óta 10 van rajta, csak még kisebb játékok jönnek 7-re is, és ennek a játéknak a frissített gépigényét sehol nem látni mivel csak a honlapjukról lehet megvenni sehol másutt.
  • Caliph
    #7359
    hehe tök jó kis időutazás,star citizen youtube csatornáján 6-8 -10 éves vidiket nyálazni :)

  • lonvard
    #7358
    Cseréld má' le az xp-det, jó? Én is lecseréltem úgy kábé 2 éve, és már akkor hülyének néztek, hogy mért nem sokkal korábban.
  • lonvard
    #7357
    Kilóra nekem már oké a játék, tehát ha most befejeznék a bolygók, bázisok, hajók gyártását, én ennyivel évekig el tudnék bíbelődni. De hogy ebbe belekezdjek, ahhoz kellenek más feltételek:

    1. ne vesszen el a játékban megtermelt vagyon
    2. stabil legyen a játék
    3. npc legénység
    4. küldetések legyenek, sok-sok küldike
    5. hardverem legyen meg hozzá, alapvas, plusz megfelelő headtracker, joy-szett.

    Ha ezek így összeálltak, akkor tökmindegy hány naprendszer és egyéb van még kész, nálam ez már bőven működik. Akkor elkezdek termelni, megveszem amit kell, és várom az időközben létrehozott új naprendszereket, és bennük a sok meglepetéscsodát, awww. :)