7918
  • Paladin
    #7238
    Nekem egyébként eddig is magasabb és stabilabb volt, mint eddig, kivéve amikor másodpercekre beállt. De most mintha ezek a beszaggatások elmaradtak volna.
  • Hogthar
    #7237
    Kijött a javítás!
    Meg is lepődtem hirtelen, mert nem csak, hogy javította a korábban leírt hibákat, de azt fps-em is megnövekedett.
    Több alkalommal is teszteltem és jó 10-15 fpsel magasabban mozog mint korábbi verzióknál.
  • Torzonborz
    #7236
    evo pecset most toltak fel, talán még lesz vmi fix idén, de a 3.12.1 már csak jövőre jön ezt már írták.
  • lonvard
    #7235
    Jah jah, tök izgi. Nem is olyan egyszerű most roadmapot kicsapni, mer ugye van egy várakozás arra nézve, hogy esetleg jövő év vége felé csak lesz valami. Ha már január elsején közlik, hogy nem, akkor a kis Johnny esetleg felkapja a vizet és refundol. De minimum kiveri a balhét a fórumokon. :)
  • lonvard
    #7234
    Lieutenant Chris "Someday" Roberts

    (csak adtam egy tippet CR-nek, hogy mi legyen a beceneve a játékban :))



    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.12.19. 21:04:44
  • Hogthar
    #7233
    Majd játszol vele valamikor...
    Micsoda aranydió a majd!(Gárdonyi)
  • Diopapa
    #7232
    Én inkább a jövő évi roadmapot várom, kíváncsi vagyok már, mit kamuznak be jövőre.. :D
  • lonvard
    #7231
    Én abban a körforgásban pörgök SC-vel kapcsolatban, hogy mire kijön a következő patch, abban van akkora csúszás, hogy már várjam az azt követő patch-t is a több tartalommal, és ráadásul mindig jönnek a főpatch-et javító patchek, tehát egy friss főpatchnél még megvárom a javítást, de mire megvárom, már a kanyarban van a következő patch. Sose tudom ugye, hogy az adott verzió az játszhatóság szempontjából vállalható-e, vagy épp belenyúltak,és nem működik x fontos dolog, tehát egy állandó várakozásban vagyok az újabb verzió, és az azt javító patch-t remélve. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.12.19. 20:42:28
  • Torzonborz
    #7230
    Igen, a grafikát célszerű very highon tartani, akkor használja teljesen a gpu-t, low-on inkább a cpu-t terheli.
  • Hogthar
    #7229
    Tesztelgettem tovább és sikerült összehoznom.
    Egyrészt a grafikát maxra állítottam, majd betöltés után vártam még 5 percet a kezdőhelyen.
    Ezek után az fps is jó lett és a hajókat is betöltötte rendesen.
    Valószínűleg a grafikát se kell maxra tenni, csak elég várni kicsivel tovább, szóval inkább ez a jelenség olyan mintha hamarabb kiengedne a töltő képernyőből mint kellene.

    Feltételezem, hogy a fegyver zeroing miatt megnövekedett objektum távolság(korábban 300 méter körül már nem rajzolta ki a karaktereket, most viszont még 1500 méretnél is látszanak) és az új köd rendszer miatt több mindent kell egyszerre betöltenie.
  • Hogthar
    #7228
    Nvidia kártyám van. Próbáltam úgy is hogy az egész User mappát töröltem, de úgy is hogy csak a shader mappát.
    Elkezdtem figyelni, akárhány játékba csatlakoztam, mindegyiknél a chatban panaszkodnak. Ha még dolgoznak ünnepek elött az RSI-nél valószínűleg 1-2 napon belül jön rá egy frissítés.
  • Torzonborz
    #7227
    A Talon igazából nem bugos, kivéve a canopyt. Az alap powerplant ad le túl kevés energiát, kevesebbet mint amennyit alapból fogyaszt a hajó. Ezért pl a felszállás problémás vele, kapcsold le a shieldte, ha van pénzed cseréld le a pp-t. Valamiért grade c-s stealth pp-t tettek be. :D
  • Torzonborz
    #7226
    Töröld a játék könyvtárában van egy shaders/cache/d3d11 könyvtár, ennek a tartalmát töröld hátha javítja. Amúgy véletlenül nem új amd 68XX kártyád van? Azzal is akadnak ilyen gondok.
  • Hogthar
    #7225
    Én az új köd rendszerre lettem volna kíváncsi.
    Ehelyett ezt kaptam:
    kép1
    kép2
    kép3
    kép4
    kép5
    kép6
    A jó hír, hogy sikerült kijutnom a bolygóról, és sikerült kérnem leszállási engedélyt a legközelebbi állomásra, így legközelebb ott éledek.
    Azért is nem értem ezt, mert előző verziónál volt a hajókiállítás és ott nem voltak ilyen gondjaim, Carrack és Reclaimert néztem egymás után gond nélkül, pedig azok rengeteg poligonból állnak.
    Minden esetre a chatben mások is panaszkodtak erre, szóval nem csak nálam van ilyen és valószínűleg javítják.
  • Panzeradler #7224
    Most én is félre raktam a játékot, pedig alig vártam, hogy Bountyzhassak az új Talonnal. Arra nem jöttem rá, hogy az egész játék ennyire bugos most, vagy a Talon is....
  • Hogthar
    #7223
    Igen eszembe jutott útközben, össze is jött, de nehéz úgy közlekedni, hogy a hajódnak csak a körvonala látszódik, nem írja a magasságot nem látod mire ugrasz és úgy csapódsz neki valaminek, hogy nincs megjelenítve a monitorodon :D.
    Nálam jelenlegi állapotában rettentő bugos a játék, nem tölti be az objektumokat, mintha nem olvasná be a ramba és a vramba rendesen az adatokat.
    Utoljára szerkesztette: Hogthar, 2020.12.19. 14:40:17
  • Panzeradler #7222
    Mobiglassba is lehet kérni felszállási engedélyt.
  • Hogthar
    #7221
    Több próbálkozás után, már előfordul, hogy jó az fps.
    Viszont a kijelzők sem akarnak működni.
    A lifteknél még kitudtam játszani a rendszert, ha bizonyos távolságra megyek megjelenik, viszont saját hajómban fix a távolság.
    Ez csak azért gond, mert nem tudok felszállási engedélyt kérni működő kijelző nélkül.
    Ha nem csak nálam van ez remélhetőleg jön majd egy fix rá mihamarabb.
  • Paladin
    #7220
    Néha átgyalogolnak egymáson :) SC után nem éri el az ingerküszöbömet :)
  • Diopapa
    #7219
    Jah, hát SC után szemed sem rebben, ha CP-ben a széken állnak az NPC-k..
  • Torzonborz
    #7218
    Hja mindkettő valid, fps droppról sokan írnak, és tényleg nem olyan mint az előző releaseben volt. Valamit variáltak az tuti csak nem jó irányba :D
  • Paladin
    #7217
    Van baja. Tegnap nem jutottam el odáig se, hogy kipróbáljam a refineryt. Vagy 30k, vagy az állandó stutterek miatt eldurranak a szikláim... a hajóra sokat kell várni, elvesznek ugye a consumable-k, betenni csak lekérés előtt lehet... Ragequit, és mentem cp-zni inkább.
  • lonvard
    #7216
    Én meg most készülök rá a 3.12-re. Olyan jó egy kicsit sétafikálni a játékban, és nézni ahogy mindent megvalósítanak benne, amit például egy Cyberpunknál nem. Például le lehet ülni mindenhova, el lehet feküdni, lehet élvezni a látványt, van evésanimáció, tudom a séta sebességét állítani - és millió ilyen dolog. Amikor majd életre kelnek az NPC-k, elképesztő lesz. A Cyberpunknál is volt egyébként jó pillanatom. Valami piacra keveredtem be sötétedés után, és olyan hangulata volt a zsibvásárnak, hogy ugyan át akartam rohanni köztük, hogy szaladjak lekardozni valami bandát, de egyszerűen az az esti hangulat, szólt a zene, tele emberrel a piac, kicsit olyan mexikói feeling, mint a Lara Croft 3-nak az eleje, és ott ragadtam a piacon nézelődni. Az a szomorú, hogy az a temérdek kreatív tartalom és munkaóra alig tűnik fel, mikor csak azt nézem, hogy a térképen van egy pont, ahol van egy bűnbanda, és szarok bele mindenbe, rohanok oda lecsapkodni a fejeket. Mintegy véletlenül mellékesen beleszaladtam egy olyan részébe a játéknak, amit lehet évekig csináltak.
  • Hogthar
    #7215
    Nálatok is rettentő instabil a mostani verzió?
    Gyakran nem indul el, de ha el is indul, még a menübe se léptem be de már kiírja, hogy szerverhez akar csatlakozni és 7. vagyok a sorban...
    Játékon belül nagyon erős fps drop van, 3 éve volt ilyen rossz fps-em.
    Valami nem stimmel ezzel a verzióval, vagy csak nálam nem oké valami?
  • Caliph
    #7214
    én meg sem vettem,előrendelésben meg már régóta nem utazok...
    a fejlesztőket meg általában a kiadó és a részvényesek hajtják. korai beharangozás volt,aztán tolták a hipeot ,scriptelt agyonbugjavított gameplay,keanu bácsi stb...ez van..régen a kész játékból kaptál egy demot hogy kipróbáld,most meg kb alfa/béta fázistól tesztelheted és még fizetsz is érte...ez van,ez már nem fog megváltozni.
    annó a gta 5öt is több hónappal megjelenés után vettem,ahogy a red dead 2 is idén vettem
    ezért nem remegek egyelőre itt sem hogy új hajót vegyek,prospit kinéztem már régóta,de még várok vele,(na meg a vulture és a salvage sincs sehol ugye,ez még érdekelhet) feljebb meg amúgyse mennék ,mert ha kijön játszani is szeretnék,nem csak lehívni a caracckot vagy a konit day 1 a hangárba

    ez a fee és idő emelés se tettszik,de most úgyis leraktam a gamet,majd ránézek fél év múlva . vagy ha jön valami érdekesség.


    ja meg az új vidi is egy gagyi kaki szerintem,rohadtul nem tudom beleélni magam,főleg hogy látom hol tart a játék és hogy ilyen még sokáig nem lesz,sőt igazából sose :DD

    ha valki még nem látta volna




    top comment:

    SWEET JESUS! EVERYONE in that outlaw dump has a grave case of stormtrooper syndrome!

    :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.12.18. 17:35:22
  • Torzonborz
    #7213
    Hja, itt inkább más van a háttérben, gondolom a karácsonyi időszakot akarták inkább kihasználni.
  • lonvard
    #7212
    Tudták, hogy a konzolokon be fognak fürödni, ugyanakkor pc-re kiadható volt, a nép pedig verte az asztalt, hogy kell neki a játék karácsonyra. Mit kell ilyenkor csinálni? Nem tudom. Lehetőségek:

    1. ismét halasztanak - garantált az ordenáré botrány
    2. csak pc-re adják ki, jelezve hogy konzolhoz még kell 1 hónap - garantált az ordenáré botrány
    3. kiadják mindenre - ez esetben a pc-sek nem fogják őket szidni, a platformosok ellenben visítani fognak teljes joggal, hogy megvetették velük a szart. Na de közben mindenki megvette, megtérült a játék, nem kell félni emiatt. Kiterítették a lapokat, mindenki tudja, hogy kell a fejlesztőknek még idő, és most aki megszívta, az várhatja a javító patch-t. A geci húzást, miszerint megvetették a játékot a PS3-as Pistivel pedig azzal ellensúlyozzák, hogy vissza lehet váltani, ha valaki nem bírja megvárni a javítást.

    Szerintem kihozták a helyzetből, amit lehetett. :)
  • Torzonborz
    #7211
    Nekem is tetszik és játszom vele ettől még nem mondom azt, hogy nem egy rakás foshalmaz a játék a jelenlegi állapotában. :D
    Majd egy év múlva a goty verzió király lesz :D
  • lammaer
    #7210
    Amellett hogy alapvetően egyetértek veled (sajnos a világunk az ide vele most rögtön irányba megy) a fejlesztők ugyanolyan sárosak mert a marketingkampány, meg az előrendelések gerjesztik az elvárásokat és keltik a feszkót.
    Jelen esetbena CDP-ék azt eszik amit főztek.... (amellett sztem kizárt hogy a játékosbázis nyomása miatt adták ki igy a cuccot, a sivalkodás max a community managerek idegeit rombolja)...

    Van pár jó fejlesztő aki csendben csinálja a dolgát, nem marketingel, nem húzza a gépet, és amikor kész van kijön. Azokat nem is cseszteti senki hogy miért nem tartják be az igéreteket meg határidőket....

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2020.12.18. 16:51:22
  • lonvard
    #7209
    Nem olyan egyértelmű bukta ez, bizonyos platformokon vállalhatatlan, de akinek van egy épkézláb pc-je, az tudja futtatni, és aki játszott vele, annak általában tetszik, illetve akik végigjátszották, azoknak nagyon tetszett. Indulásként sokan vették a játékot, fel is röppent egy olyan hír, hogy megtérült a befektetés (ami nem tudom mennyire igaz), de ha elhisszük, akkor mondhatjuk, hogy a project nagyjából a pénzénél van. Most kezdődik a nagy hibajavító és tartalomgyártó művelet, a jelenleginél már csak jobb lesz a helyzetük, a részvények ára majd szépen halad a fejlesztés haladtával, és amikor majd jön a következő ingyenes DLC valami extra repülhető bizbasszal, meg ilyen-olyan páncél-puska meg minden ilyen jóság, akkor majd megbocsát a nép. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.12.18. 16:48:51
  • Torzonborz
    #7208
    lol
    itt egyelőre a fejlesztőknek és főleg a menedzsereknek van mit magyaráznia a befektetők felé, mert az biztos, hogy nekik a cdpr részvények bezuhanása nem tetszik. már majdnem a márciusi mélypontot van az index.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2020.12.18. 16:10:34
  • Kancsalborz
    #7207
    +1
  • lonvard
    #7206
    Igen, a fejlesztésnek ebben a szakaszában nem biztos, hogy van értelme. Nem vagyok ellene az emelésnek, ha maga a játék már elég stabil, hogy bug miatt ne bukjam a hajót. Ha kizárólag rajtam múlik minden, akkor nehezíthetik a dolgomat.
  • Paladin
    #7205
    Az apróságok basznak fel legjobban.
    Most ezen az idióta claim time és expedite fee emelésen dühöngök.
    Mindenki látta, mekkora baromság. Mindenki mondta, mekkora baromság, csak bevezetik. Mert nem elég bosszantó, ha egy 30k miatt ugrik egy rakományod, utána még várj kétszer, háromszor annyit, hogy a hajódhoz juss megint... zseniális.
    Mert totál gamebreaking volt, hogy páran akár pár száz auec-t is megspóroltak a tankoláson...
  • lonvard
    #7204
    Várjál, csináljuk azt, mint a Cyberpunknál :D

    MÉ NINCS MÉG KÉSZ?

    1 év múlva

    DE MÉÉÉ NINCS MÉG KÉSZ, AZT IGÉRTÉK KÉSZ LESZ DE NINCS KÉSZ!

    1 év múlva

    MÉÉÉÉÉÉÉÉÉ NINCS KÉSZ, KARÁCSONYRA LEGYEN KÉSZ VAGY NEMVESZEMMEGNEM!

    - kiadják karácsony előtt -

    MÉÉÉÉ NEM FUT NORMÁLISAN???

    MÉÉÉ VAN ENNYI BUG

    MÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ

    Én csak azt tudom mondani a fejlesztők nevében, hogy az anyátok picsáját, gamerek. :)

    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.12.18. 14:02:27
  • Diopapa
    #7203
    meh... Láttátok az idei évi fejlesztéseket bemutató videót? no comment...
  • Caliph
    #7202
  • Torzonborz
    #7201
    Egyiknek sem volt. Évet adtak meg csak, most meg már a blizz féle "done when its done".
    Mondjuk CP-t elnézve nem is baj, jó játék nagyon, de jó fél éves polish még bőven ráfért volna. :(
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2020.12.13. 14:10:27
  • Hogthar
    #7200
    Mármint hogy a SQ42 nem volt hivatalos megjelenési dátuma?
    A Star Citizennek nem volt még azt aláírom.
  • Torzonborz
    #7199
    Csak a pontosság kedvéért: SC/SQ42-nek soha nem volt hivatalos* megjelenési dátuma.

    *hivatalos: x év x hónap x nap