2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • mcmoha
    #634
    UAC-t kapcsold ki. Ne telepítsd a "Program Files" mappába, inkább pl C:Games.
  • Herold
    #633
    Win7, 64 bit, GTX550, 8 GB RAM, nem tudom még mit kéne variálnom, de az új játék betöltése helyett szó nélkül kilép. Valami ötlet?
  • Pares
    #632
    Nekem is ilyen rohadt világos, csak Static lightningál van az alap borús égbolt...
  • Herold
    #631
    Új játék betöltésekor rögtön kilép. Előfordult ez még valakinél?
  • mgabesz87
    #630
    Sziasztok! Nem tudom csak nálam jelentkezett-e a dolog, de DX10-en valamiért kockásabb, márványosabb a kép a menüben és a játékban egyaránt. DX9-nél viszont jó. Erre ha van ötletetek előre is köszönöm!
  • Herold
    #629
    Remélem nem. De MAGYARÍTÁS azért jó lenne.
  • SaGa
    #628
    Mindenkinek...
  • Ikraja
    #627
    hallottam róla csak még nem láttam
  • grebber
    #626
    Ha követnéd a topikot rájönnél ,hogy igen!
  • Ikraja
    #625
    és amúgy tényleg vannak a játékban vezethető járművek?
  • sztanko15
    #624
    Ezt nekem szántad?:)
    Egyébként én DX10-ben játszom szóval ilyen gondom nem lesz :)
  • Ikraja
    #623
    készül ehhez amúgy magyarosítás?
  • mcmoha
    #622
  • baton
    #621
    Valaki tudna linkelni valami artifact keresős videót? Vagy rövid leírást adni hogyan érdemes nekikezdeni? Mert hát úgy tűnik ehhez béna vagyok hmm...
    Kerestem de nem találtam semmi igazán hasznosat, csak hogy ne keressem az optionsban a detektort:D "A: There will be detectors, but they will only help to get in the anomaly zones."
  • SaGa
    #620
    Még egy hibalehetőség: amikor mész át a bárba a Gabage-ből, kidob, ha nem full dynamic lighting-re van beállíitva DX9-ben. Vagy használj DX10-et, ha bírja a géped. Utána már vissza lehet venni, ha kell...
  • sztanko15
    #619
    Meg van, ezt a képet egyébként én is láttam már, de nem úgy van az options-ban hogy 'actor legs' hanem actor shadows a game options-ban.
  • SaGa
    #618
    Elvileg valahol az options-ban.
    Dezo azt írta tán a face-n, hogy mindenképp érdemes kikapcsolni, mert a hang hiánya mellett néha crash-t is okoz (a legtöbben Fox megmentése körül találkoztak vele), egy hiányzó csont miatt. Nem vicc, ebben a játékban (az eredetiben is) a fizika és sebzések igen részletesen ki vannak dolgozva, az egyes testrészeket alkotó csontokig lebontva.

  • KaOz
    #617
    Én is emelem kalapomat.
    Anno a stalkert végigtoltam, nem maxon mert nem volt gépem hozzá. nagyon bejött de ez most szó szerint sokkol. Beszippantott kb. 20 kemény percet játszottam. Egyből felment.
    Asrock b85 i5 4570 8gb MSI N650Ti TF boost a gép. Kellemesen fut.
    Az biztos hogy hétvégén nem fogok aludni :DDD
    Gratula a modhoz, jók vagyunk mi magyarok.
    Mindenkinek jó játékot.
  • sztanko15
    #616
    Nagyon király lett a mod, működik is rendesen, csak egy kérdésem lenne, hogyan lehet kikapcsolni a látható lábakat mert elég zavaró hogy nincs lépéshang. Előre is köszönöm! :)
  • baton
    #615
    Eddig még egyik résszel sem volt ilyen gond s kicsit meglepett, de most hogy mondtad ez szokott segíteni, köszönöm szépen.
  • SaGa
    #614
    Thx..
  • SaGa
    #613
    W7-en lehet, hogy run as admin módban kell futtatni, hogy mentsen. A legjobb a kompatibilitás beállításnál eleve megadni és akkor mindig így indítja.
  • ntex
    #612
    Ne a program files mappába telepítsd fel.
  • baton
    #611
    Stalker áhh, lehet a héten csak ezzel kellene játszani semmi más nem csinálni.. DE, nekem nem működik se a gyors se a rendes mentés, kiírja hogy elmentette, de a betöltés ablakban nem látszik semmi.
  • ntex
    #609
    Az LA Options csak nekik kellett, különböző debug információkat lehetett ki be kapcsolgatni ami kellett a készítés közben, az első patch-el el fog tűnni az a menüpont.
  • SaGa
    #608
    Előszöris:
    Dezodor, gratulálok, ez olyan lett (így fél óra játék után), amilyenről anno álmodoztunk, még amikor a Priboy Story-t szerkesztetted gőzerővel. Hol lehet titeket támogatni?

    Másodszor:
    Azért két standard S.t.a.l.k.e.r. "hiba" megmaradt itt is, igaz mindkettő pár perc alatt orvosolható: A karakter szemmagassága valahol a többiek torka környékén van, azaz túl alacsony a fazon. Illetve az idő - nekem - kicsit túl gyorsan telik még így is, hogy 10-ről 7-re vettétek az egyik értéket. Én belőttem 5-re mindkettőt, remélem semmivel nem fog összeakadni.

    Harmadszor:
    Amit nem tudok: a főmenüben a LA Options nálam üres, ha "megnyomom", nem történik semmi. Ez ilyen, vagy nálam hiányzik valami? Windows 8.1.
    Illetve itt lejjebb írta valaki, hogy a látható lábak kikapcsolhatók. Hogyan? Nekem annyira nem tetszenek, inkább kéne a lépéshang...
  • BoneDragon
    #607
    Nemkocka!:D
  • Betonfal83
    #606
    5 körül jött le telepítés,beállítás,bámulás stb.. Szerintem csak kb. 14-et de nem tudom mi ebben a meglepő.. (na mentem aludni)
  • Anonymusx
    #605
    Ne viccelj már, te kb 18 órát játszottál folyamatosan?
  • ntex
    #604
    kapcsold ki a Sun Rays-t, amúgy meg ahogy látom nálad épp köd van szóval ne csodálkozz ha nem látod az eget.
  • Betonfal83
    #603
    Na tegnap délután kb. 5-től játszok eddig bírtam megyek alukálni! A játékról annyit hogy No.1 S.T.A.L.K.E.R.E.K S.T.A.L.K.E.R.E!
    Le a kalappal a kis csapat előtt tényleg átgondolt letisztult játékot kaptunk. A grafika pedig döbbenetes az első 2 órám csak a tátott szájú bámulással telt! Nálam faszán bugmentesen fut így nem panaszkodom! (nincs atomerőművem) Amit feltudnék róni neki az ennyi év alatt el nem készült magyarosítás! Nem egy profi fordító csapatunk van szerintem ki lehetett volna nekik adni a file-okat. De ez már csak szőrszálhasogatás a részemről.. Mindenkinek jó játékot kívánok!
  • kastil
    #602
    ja meg

    r2_ls_bloom_threshold [0.000 - 1.000]
  • kastil
    #601
    r2_ls_bloom_fast [on,off]
    r2_ls_bloom_kernel_b [0.010 - 1.000]

    szerintem ezzel probalkozzatok, lost alpha meg csak most telepul nekem de anno shocban mintha ezekkel értem volna el ilyen égboltot
  • bfbc2
    #600
    #594
    az opendll-ről szedtem le egy msvcp120.dll fájlt és cseréltem ki a lost alpha/bins mappában levőre,utána egyből indult,3 reinstall után.
  • woy
    #599
    valami nem ok az égboltal
  • Herold
    #598
    Feltétlenül. Téged külön fel is hívnak.
  • LordA
    #597
    Gratula a modhoz! :) Szerintetek úgy megsaccolva mennyi idő lehet egy magyarítás elkészítése? :)Fél év? Mert fogalmam sincs de gondolom nem kis munka! Továbbá tudatni fogják ezen az oldalon ha kész van szerintetek? :)
  • ntex
    #596
    2013-at is tegyétek fel :) Ott van a játék installer könyvtárában a "3rdparties" mappában, vcredist_x86.exe néven.
  • Ikraja
    #595
    ez minden idők legjobb játéka :) remélem még sok ilyen lesz :D
  • supersheep
    #594
    Nekem is ugyanez a problémám van. Fölraktam a C++ 2005, 2008, 2010, 2012-t
    mint ahogy ntex javasolta de semmi változás. Valakinek valami ötlet?