10049
Europa Universalis IV
  • Timakrisz
    #9689
    Golden Hordera mentel minnel hamarabb? Mingplosion? Enthore timuride prince re erdemes menni?
    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.01.03. 15:31:12
  • pocoksari
    #9688
    kép
    kicsit több a gyalog,mint emlékeztem...így visszaemlékezve gyártottam még pár gyalogot, mert mindig megdöglöttek a lovasok mellől és beesett a létszámuk a limit alá, ami meg annyira nem pofás

    nagyjából mindig ezeket az ideákat választom, max. a sorrend kicsit más
  • pocoksari
    #9687
    Szerintem mindet le kell, max ha az adott területtel akarsz valamit (state), akkor ne. Én majdnem mindegyiket letoltam, a plissz pontokbol pesig a 0 autonomiás stateimet fejlesztettem, szerintem megéri.
  • pocoksari
    #9686
    Sok lovas volt, kb. 70-80%,tehát tényleg csak pár gyalog.

    Ideákat majd megnézem.
  • Timakrisz
    #9685
    Meddig érdemes Razelnia provinciákaT?
  • Timakrisz
    #9684
    És nomádoknál mennyire toltad a gyalogság/lovasság arányt? Én általában (nyugati népekkel/közel keletiekkel 3-1-2 arányban szoktam). Linkelnél ideákat?
    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.01.02. 21:22:10
  • pocoksari
    #9683
    Az elején mindenkitöl kértem pénzt, abbol finansziroztam a korrupcio elleni pénzosztást, mellette szunnita voltam, tehát 5évente 2-vel tudtam csökkenteni, utobbi nélkül sajnos tuti kellenek az ideák is

    Eu felé nem támadtam, igy a legnagyobb hatalmak fele egyáltalán nem utált engem, török szövi volt, igy öt sem zavart semmi, a többieknél egyrészt odafigyeltem, másrészt meg truce védelmével játszadoztam, alakult igy is koalicio, de a török tul erös volt igy nem támadtak, másrészt meg a koalicioban lévö pofák szövijeit megtámadva kirángattam a nagyobbakat és megszünt az egész, amugy ezeket az álháborukat használtam a truce röviditésére is
  • Timakrisz
    #9682
    Oké, de hogy tartod alacsonyan a korrupciót? (Én golden centuryvel tolom, de bakker annyi tetü tartomány van, hogy kifogyok a statekből :( ) ja ez a koalíció lett volna a másik kérdésem: hogy, hogy nem alakul ellened egy nagyobb?
    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.01.02. 18:05:33
  • pocoksari
    #9681
    ez nem a legújabb patch, hanem a dharma, amikor elkezdtem akkor az volt mondjuk a legújabb verzió

    normál amúgy, az eddigi wc-k very hardok voltak, visszavettem biztos ami biztos :)

    hordával nem olyan nehéz, minden új területet lefosztasz, így lesz egy rakat pontod, abból jut mindenre, az institutiont elég könnyen be lehet vezetni, maxra az abszolutizmust, az eleje kicsit döcög, de ha eu felé nem mész, akkor megúszható a koalíció

    itt van egy kép, 1620-as állás jól látszik h a végén húztam be a legtöbb területet, előtte csak felépítkezés volt...
  • Timakrisz
    #9680
    De ezt hogy a tökömbe csinálod, 1707-re... ráadásul, a youtuben se láttam még WC a legújabb patchhel....
  • Timakrisz
    #9679
    Nem így kezdte, ez még az Eu 3 nál is sokkal gyengébb...
  • Kotomicuki
    #9678
    No, de majd egy-két tucat, fizetős DLC után nézd meg - az EU IV is így kezdhette az alfa állapotában!
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2018.12.26. 16:21:03
  • Timakrisz
    #9677
    Néztem én is, de 2018-19 ben, ez már... khmm elég gagyi grafikás, meg közel sem ilyen részletes, és összetett...
  • Montanosz
    #9676
    Van egy hasonló játék a Ages of civilization 2, és választható a magyar nyelv is.



  • Timakrisz
    #9675
    Nem ertem miert nem tudok imgurrol kepet beilleszteni :/


    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2018.12.21. 18:25:59
  • Xsillione #9674
    Steam->Library->Játékra jobbgomb->Properties->Betas>Listából kiválaszt a kívánt verzió
  • simron
    #9673
    Lehet, hogy amatőr a kérdésem, de hogy lehet visszaállni korábbi verzióra? Az indítóképernyőn nem látok verzióválasztási lehetőséget. Újra kell hozzá telepíteni a játékot, vagy esetleg magát az indító parancsfájlt kell adott verzióban indítani?
  • EM64T
    #9672
    Kissé furának tartom, hogy a kis Utrechtől elorozott pár provinciáért vagy 70 power projectiont kaptam, ami évente kopik egyel. Nem túlzás ez egy picit? Még sosem kaptam ennyit.
  • simron
    #9671
    Nekem az inka mentésem ment hiba nélkül több patch után is (Rule Britannai, Dharma), a patch által érintett területeken több tartomány lett, de azok az eredeti tartományokat uraló hatalmaknak kerültek leosztásra, az egyéb újítások is működtek, csak a legutóbbinál tapasztaltam a lentebb leírt hibát.
  • pocoksari
    #9670
    én még olyat nem merészeltem, hogy régi mentést új verzióval folytatok, a golden centuryt sem raktam fel, biztos ami biztos

    szerintem amúgy nincs nagy változás, tehát ha a játékod befejezed a régi verzión, akkor sem maradsz le semmiről

    ettől függetlenül gondolom majd javítják az ilyen problémákat
  • pocoksari
    #9669
    hmmm, mi volt a képen anomália? :)

    rájöttem, nem nekem szólt a válasz...
    Utoljára szerkesztette: pocoksari, 2018.12.20. 12:52:02
  • jindesign0100
    #9668
    Szia, ha korábbi mentéssel akarsz játszani állj vissza arra a verzióra amin elkezdted, mert tartalmi bővítések után több ponton is változik a játék és ilyenkor előfordulhatnak ilyen anomáliák.
  • simron
    #9667
    Sziasztok, van egy olyan problémám, hogy a legújabb (Golden Century) patch után beléptem egy patch előtti mentésembe és azt tapasztaltam, hogy a land force limitem drasztikusan visszaesett. Brunei-el játszottam és 75 ezer katonám volt, ez volt a max land force limitem is és most pedig 34-ben maximálta a szárazföldi egységeket, így pedig havonta 100 aranyat von le a megemelkedett fenntartási költségek miatt, tehát játszhatatlan lett, utána megnéztem és ugyanezt tapasztaltam egy korábbi mentésemnél is, ahol az inkákkal játszottam, ott 94-ről esett vissza 34-re a limit. Próbáltam újramenteni a patch után, de úgy sem javult meg. Valaki tud erről valamit, hogy ez csak a régi mentés inkompatibilitása miatt van, vagy pedig valamit változtattak és amiatt esett vissza a limit? Köszi előre is.
  • pocoksari
    #9666
    végülis sikerült
    horda
  • OGMontana
    #9665
    Elnézve az új ideákat a régi jó influence helyett, most már az espionage lesz, ami kell, maximum Ausztriának lesz jó még az influence.
    Exportation csak a legelső gyarmatosítóknak fog kelleni, mert az expansion sokkalta jobb.
    Religious ideát meg úgy nerfelték, hogy a közösség befogja a száját, lényegében egyik kezével amit adott, másikkal el is vett. Humanistic nerfelés maximum fékezi a terjeszkedést, kb semmi értelme nem volt.
    Innovative-t próbálták kicsit népszerűsíteni, bár azért a -15% zsoldos fenntartás nem volt rossz dolog.

    Amit a drahmában elrontottak a korrupcióval félig-meddig javították azzal, hogy kinyírták az influ ideát.
  • pocoksari
    #9664
    akkor mázli, h nem raktam fel az újat :)
    Utoljára szerkesztette: pocoksari, 2018.12.14. 17:18:12
  • cesar22
    #9663
    Az a bughalmaz ami viszont kijött az dlc-vel együtt viszont elég röhejes, remélem minél hamarabb lépnek az ügyben.
  • cesar22
    #9662
    Nekem még nincs meg, de nézem Florry streamjét, és ez a New Providence-s kampány rögtön az egyik kedvencem lett.
  • gebali
    #9661
    Csináltam egy összefoglalót a DLC feature-jeiről. Nem estem tőle hanyatt, lehet érdekes, csak tartok tőle hogy például a kalózos részét nagyon keveset fogjuk látni ha nem teszünk aktívan érte. Meg amúgy az egész pakk fókuszvesztett.


    Utoljára szerkesztette: gebali, 2018.12.11. 17:05:36
  • cesar22
    #9660
    Ez az új kalózos cucc elég jónak tűnik.
  • cesar22
    #9659
    Van egy új kedvenc kampányom:

    Limbuwan -> Nepal -> Tibet -> Komsu -> Yuan -> Mongol Birodalom

    Izgalmas és kihívásokkal teli, amikhez jól jönnek a nepáli ideák, és a tibeti küldetésfa.
  • Xsillione #9658
    Az EU is körökre osztott, egy kör egy nap:P
    Az egész játék EU nyúlás, leplezetlen formában, az EU II/III jobb elemeit, amit a IV már kihagyott veszi, meg pár apróságot ami egyikben sincs, cserébe az eseményeket kukázta, és ha valami hiányzik, akkor ezek, nemcsak random események nincsenek, hanem történelmiek sem (vagy csak nyomokban.)
  • gebali
    #9657
    Arról senki nem beszél, hogy ez körökre osztott. Sajnos nekem az EUIV pont azért emelkedik ki a történelmi hitelesség mellett, hogy valós idejű. Gondolom a lengyel arc ezt nem tudta megoldani. Egyébként vicces: A reddit szerint a térkép elég durván EUIV-nyúlás, konkrétan van rajta olyan ország, amit a Paradox talált ki és soha ilyen néven nem létezett, itt meg a zászlaja is ugyanaz (Yeren) :D
  • Xsillione #9656
    Sajnos nem tudtadam folytatni (CTD minden alkalommal), a vásárlás simán ment minden trükk nélkül, lehet, tényleg bug volt és patchelték azóta.
    Tech pontok: rakj párat a technológiára (öngerjesztő előny), a maradékot meg érdemes a lakosság és a gazdaság növelésére meg adózásra költeni, később esetleg kolonizálásra (bár ahhoz elég magas tech kell és baromi drága.)
    Nem kell fullra hozni, rakj egy barátságos 20% küröli összeget a gazdaság növelésére és hagyd rá az időre. Persze ha van egy nagy és erős tartomány ami nagyon elmaradott, akkor azt érdemes célzottan kicsit húzni, de nem nagyon.
    Sereg gyorsan növelhető, így ha van anyagi tartalékod, akkor nem kell fenntartani, szépen hozza, hogy az állandó sereg gazdaságilag nem opció, ahogy a növekedés is problémás. egy meghódított tartomány 10-15 év múlva lesz core, ám a kultúra csak nagyon lassan aszzimilálódik magától, hameg fizetsz érte, akkor a gatyád is rámegy, ráadásul sereg is kell, hogy bevételen legyen. Így messze nem olyen egyszerű WC-znmi, mint az EU-ban, ahol coring vallás és szeperatizmus elmúltával mindenki boldog az új országban a játék végéig. Itt fél évszázad múltán is még csökkentett bevételeid lesznek egy idegen tartományból.
  • etejedu
    #9655
    Hát sajnos nekem nem könnyű! Vásárolni mikor tudsz? Hány + százalékon kell állnia a diplomáciának? A tech pontokat hogyan érdemes elosztani?
    A tartományokba való befektetés megéri e? Fullra kell e fejleszteni egy tartományt amig a technológia engedi vagy menjek rá a sereg növelésére? Miért össze-vissza haverkodnak az országok? Nem látom értelmét amikor valaki 8 országgal odébb kapcsolatot akar velem javítani? Nincs kémkedés! Hány kört kell elnyomkodni hogy valami történjen;- tudom ez buta kérdés de elég fárasztó 50 kör után is ugyanugy állni- mert ha növelem a seregem nőnek a kiadások is miatta! Hogyan kell lavírozni a gazdasági beállításokkal, hogy ha lassan is de fejlődjön a gazdaság illetve többet termeljen egy ország! csak harc árán lehet nyerni?
  • Signon
    #9654
    Sziasztok!

    Pár haverral tervezünk multiplayerben indítani egy kampányt és azt kb heti 1 alkalommal lehetőség szerint 1821-ig folytatni. Ha valakit érdekel steamen ezen a profilon vegyen fel és megbeszéljük a részleteket: https://steamcommunity.com/profiles/76561198102719261/

    Köszi.
    Utoljára szerkesztette: Signon, 2018.11.25. 18:42:05
  • Xsillione #9653
    Egy gyors kört tetterm vele, még később biztosan visszatérek rá.

    Ami jó:
    Valódi emberek és gazdaság, nem bizonytalan fejlődési pontokban méri egy tartomány erejét, hanem van benne 12357 ember (igen, darabra ennyi), akiknek mind ismerjük a kultúráját (nincs vallás és kultúra külön, csak kultúra, ez részben hátrány részben rendben.) A gazdaság hasonló, 3247 arany értékű az adott tartomány gazdasága, amiből az adők technikák és egyebek alapján kapsz valamekkora elkölthető bevételt. Ha harc van tartományban, akkor x ember és y gazdaság megesmmisült, nem pedig két évig 95%-on a kifisztottság, majd nyomtalanül helyreállt. A katonaság szintén, ha 100 embert besoroztál, akkor a tartomány lakossága csökkent 100 (nem dolgoznak a földeken), ha ezek meghaltak egy harcban, akkor sanyi, nincs magától újratermelődő haderő.

    Ami rossz:
    A technológia egy szimpla szám, cserébe a tartomány és az ország technológiája külön kezelt, a frissen meghódított afriaki tartomány nem fog Európai szinten termelni, sőt a gazdasági fejletség egy további szám, ami nem mehet a tartományi tech fölé, azaz a friss kolóniád egfy darabig nem lesz egyszinten a régi tartományaiddal.
    A kereskedelem nagyon könnyű, számos tartományt meg tudtam venni, bár ez lehetne jó is, ám kissé túl egyszerű, persze lehet, hogy csak bugos az AI.

    Utoljára szerkesztette: Xsillione, 2018.11.24. 18:16:21
  • pocoksari
    #9652
    A megoldás a kereskedelem, 1600ban járok és anyagilag már elviselhető a korrupcio nyomása, mondjuk ha nem lennék szunnita akkor kellene a kémes idea. Vicc, hogy a timurida milyen nagy, eddig mindig összeroppant, most persze egyben van, igy nem is tudtam még mindig összeszedni a területeket a mongol birodalomhoz :(
  • etejedu
    #9651
    Sziasztok! Az Age of Civilizations 2 - t próbálta már valaki?
  • Xsillione #9650
    Felteszem a kolonizációs idea születési heylét kérdezted? Ha igen, akkor minden tartomány, amelyik megfelel a követelményeknek (tengerparti terület olyan nem ameriaki országban amelyik felfedezte amerikát, talán méretkövetelmény is van) ad egy esélyt, minden esély egyenlő és a játék véletlenszerűen dönt (visszatöltéskor változik, így ha akarod, akkor lehet trükközni.) Érdemben a nagyobb tengerpartal bíró országok előnyben vannak. Az AI érdemben csak a Portugália és Spanyolország/Kasztília esetében érheti el a követelményeket, és ez sem garantált.