10049
Europa Universalis IV
  • Oltred
    #9769
    1453 Március: jön az event, Mátyás vagy a német király? Ha magyar akkor régenség lesz, 12 évesen Matyi várja a trónt normál követeléssel. Ha német akkor PU az osztrákok alatt. A német örökös még nem nagykorú, nem egy időbe jött az event, nem tudta a Habsburg elfoglalni a trónt. Gondolom ez lesz a gond?

    Oltred
  • Oltred
    #9768
    Magyarán mikor Mátyás nagykorú lesz akkor kell nyomni az osztrákok felé a claimet és háború majd ezután elfogadni Mátyást királynak?
    Nekem eddig úgy volt, hogy jött az event Mátyás vagy Posztomusz, elfogadom és utána rakja be Mátyást a játék várományosnak még kiskorúként, majd mikor betölti a kort akkor ugye János leköszön és Mátyás a király, semmi event nem jött utána eddig.

    Oltred
    Utoljára szerkesztette: Oltred, 2019.09.11. 16:12:14
  • Timakrisz
    #9767
    Ez így nem igaz.
    Ha távol vagy és betriggerelődik az Institution, elég annyi, hogy a fővárosban rámésza kis könyvecskére (Institution, ott látod, hogy havonta mennyit kapsz, hogy te is meglépd), ha 0, akkor saját pontokból fejlesztve a főváros developmentjét (elég borsos móka), betriggerelheted te is magadnak, és onnantól már spreadelődik, csak várni kell.
  • Timakrisz
    #9766
    Ez a része elég egyszerű (1.28 ban játszom) - mármint a Mátyás. 50% esély van:
    1. feltétel: Hunyadi a kormányzó, kb.: 1454ben azt mondod, hogy a saját örökösöd kerül a trónra, ez kb -50 (vagy 100?) relaiton Ausztriával
    2. feltétel, kb 1456 Mátyás nagykorú : és Ő legyen a király (szintén választható).
    Mivel nagyon háborúzni magyarként eddig úgysem tudsz, szóval lepörgeted az időt és várod az eventet... mindenképpen triggerel. Ausztia esetében szintén 50% esély, hogy megkapod e magyarokat PU ba vagy nem.

    Amúgy általánosságban:

    Tuti PU:
    Azonos uralkodóház és a kihaló háznak SENKI MÁSSAL NINCS királyi házassága akkor PU alá kerül az egyetlennel akivel kapcsolatban van

    Esélyes Megöröklés (inherit):
    Különböző uralkodóház, DE A KIHALÓ HÁZ SEHOL MÁSHOL NEM LÉTEZIK , akkor kihaló ház országát megörökli a kellően magas reputációval rendelkező uralkodó ház HA ELÉG ERŐS (sajnos ezt nem tudom számszerűsíteni, de erre tipikus példa (többször volt) megörököltem spanyol/francia/magyarként MIlánt vagy Britannit, vagy Pomerániát), de nem PU-ban hanem inherit, vagyis egyből enyém lett minden terület.


    Esélyes PU:
    kihahó ház több országgal azonos házzal RM-> az országok reputációjától ÉS erejétől ÉS attól függően, hogy háborúznak e esélyt kapnak a PU-ra. Ez oda is vezethet, hogy ha pl a PU várományos országok közösen hadakoznak, egyik megörökli a trónt, és a másiknál feldobodik az event, hogy igényt tart rá, akkor kiszakad a közös háborúból és hadba kerülhetnek egymással.

    És egy kis LINK

    Amugy, ha "folos" dipopontod van erdemes, csak ugy behazasodni a 60+ éves magányos uralkodocsaládok melle, általában 10 even belul kiderul, hogy lesz e pu vagy nem, vagy kozos királyi család.
    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.09.11. 14:17:45
  • Oltred
    #9765
    Igen, ezt már végig olvastam, sőt a paradox hivatalos fórumát is ahol már azt magyarázzák, hogy miként van programozva a játék, mire kell figyelni a még könnyebb PU létrehozáshoz. (magyaráznom sem kell, hogy a felét nem értettem)
    Attól függetlenül köszönöm, nem vagyok hálátlan.

    S igen, egyet értek veled, az EU3-ban (igaz a Steppe Wolf móddal) a kémkedés is, de úgy egészében lett átgondolva a játék előnyére válva véleményem szerint. Ott aztán tényleg pofátlanul lehetett bármit csinálni. :D

    Na mind1, megszokom ezt is elvégre az akkori helyzetet hivatott lemodellezni bârmelyik részről is beszélünk. Amúgy örök kedvenc, az első rész óta nyomon követem kisebb nagyobb kihagyásokkal a játékot s mint az elődei az EU IV-nek ez is okoz mindig kellemes/kellemetlen pillanatokat. Attól függetlenül mindig próbálom a CK 2 dinasztia hódítàst ide bele csempészni, (az első rész szerintem kidolgozatlan, nem tetszett) de ez már az én agyszüleményem saját szórakoztatás céljából. :D
    Tudom, át lehet menteni a térképet, de ha emlékeim nem csalnak a verzió számra figyelni kell, s amúgy sincs kedvem se időm két játékkal játszani.

    Köszönöm még egyszer a segítséget!

    Oltred
  • Lysandus
    #9764
    Az ideákkal való kavarás helyett igazán csinálhatnának olyan kémkedős küldit, hogy kill heir. Mindjárt könnyebb lenne a dolog.
  • Lysandus
    #9763
    Így: PU

    Ez mindenképpen részletesebb, és pontosabb, mint ha én mondanám. Egyébként úgy van, ahogy mondod, a PU rendszer eléggé lutri lett. A claimhez kell az, hogy ugyanaz legyen a dinasztia a két országban, illetve hogy RM is legyen a két ország között. Ez pedig eléggé megnehezíti a dolgot, hiszen ha ez a kettő van, akkor általában szövetségben vannak. Viszont a szövetség felbontása után tűzszünet lép életbe 5 évig, nem lehet hadat üzenni, és annyi idő alatt bőven szereznek valahonnan egy örököst, és így a claim is elvész. Szóval bizonytalan és körülményes dolog lett a PU.
  • Oltred
    #9762
    Legalábbis ezt találtam infót.

    Oltred
  • Oltred
    #9761
    Értem, akkor jól vettem le a következtetés. :)
    A lentebb említett PU mikéntre tudsz valami orvoslatot? Már utána olvastam, de nem tiszta. Eltudnád magyarázni, hogy működik a PU rendszer?

    Nagyon bosszant, hogy csak dinasztián belül lehet claimelni.

    Köszönöm!

    Oltred
  • Lysandus
    #9760
    Igen, így történt! Már felugrott a Mátyás event, de mielőtt arra nyomtam volna, már ment a DOW az osztráknak. Szerintem működhet ahogy leírtad, visszatöltéssel.

    Egyébként annak idején azért kellett megvárni, hogy Posztumusz László nagykorú legyen, mert Hunyadi János, mint kormányzó nem üzenhetett hadat. Most viszont igen. Tehát, lehet, hogy nem kell megvárni a nagykorúságot . Arra azoban vigyázz, hogy korábban volt egy olyan feltétel a Mátyás eventhez, hogy nem jött, ha volt már bármilyen junior partner PU alatt. Nem tudom, hogy ez változott-e.
    Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2019.08.19. 15:15:39
  • Oltred
    #9759
    Posztumusz erős követeléssel kezdéskor a trónkövető. Ugye megválasztom hunyadit régensnek, majd arra gondoltam addig kell pörgetnem a vissza töltést míg arra nem jutok, hogy a jelenlegi habsburg király meghal, Posztumusz trónra lép, őt egy gyenge örökös követi s akkor talán engedi a claimet. jön aze event, Mátyás lesz a király s mielőtt ráklikkelek hadat üzenek az osztrákoknak. :D

    Van jobb megoldás, mert nem szeretnék órákat ezzel eltölteni mind a mellett, hogy lehet a játék nem is engedi. :D

    Oltred
  • Oltred
    #9758
    A PU magyar-osztrák érdekelne, miként csináltad akkoriban? Szerinted meg lehet az új 1.23-ban csinálni?

    Oltred
  • Oltred
    #9757
    Sziasztok újra,

    Miként tudok PU-t létre hozni? Spanyolokkal nyomulok, gyenge követelésű francia örökös a francia trónon, szövetségesem, +200 a kapcsolat s mégse tudom követelni magamnak a trónt, eredetileg azért, mert nem azonos a dinasztia a két országban. Ez most tényleg komoly, hogy majdnem teljesen a szerencsén múlik, hogy az én dinasztiámból kerüljön adott nemzet trónjára valaki majd HA engedi a gép akkor claimelhetek? Régebbi verzióban simán nyomtam a követelést az adott trónra ha gyenge avagy nem is volt örökös csak kellett hozzá a házasság na meg a magasabb prestige.

    Segítsetek ki infóval, mert ez speciel roppantúl bosszant.

    Köszönöm!

    Oltred
  • Oltred
    #9756
    Még nem teljesen tiszta, de értem, átalakították a dolgot. Nem baj, megszokom vagy vissza térek egy előző dlc-hez.
    Közbe elkezdtem vissza olvasni itt a fórumon ahol lemaradtam, hát tényleg van változás.

    Köszönöm a segítséget!

    U.I.: Japán egyedi, simán kikeresztelkedik egy event álltal, csak várnom kellett majdnem az 1600-as évekig. :D

    Oltred
  • Lysandus
    #9755
    Ó, már institutionök vannak. 50 évenként jönnek, ezeket kell bevezetni. Ha nem vezeted be őket, akkor egyre több mana pontot kell techre költeni. Bevezetni pedig úgy lehet egy ilyet, hogy elterjed a területeden az összdevelopmented valahány százalékát kitevő tartományban megjelenik, majd ha ez megvan, akkor leperkálsz egy nagyobb összeget. Nyilván nálad úgy tud elterjedni, ha a szomszédban van már. Vagy ha növeled egy provinciád development szintjét. A részletekért nézd meg a ez EUIV wiki oldalt, régen játszottam már. (A lényeg, hogy ezzel a rendszerrel nem kell már westernizálni, és hogy előbb-utóbb az összes AI a legmagasabb tech szinten lesz.)
  • Oltred
    #9754
    Sziasztok!

    1.28.3-al játszom, sok minden változott s lenne 2 kérdésem, remélem tudtok segíteni.

    1.

    Japánt szeretném nyugati tech csoportba rakni, de bármely nem nyugati népet miként tudom oda átvarázsolni? Régebben más volt a folyamat, de a játékban se találok támpontot, hogy kéne neki állnom.

    2.

    Vallásváltás. Ugyan úgy Japán a kérdéses nemzet, van valami event amit nem teljesen értek, mert csak az uralkodó meg az örökös lesz katolikus, de gondolom az elfoglalok egy katolikus vagy bármely más vallású tartományt, hagyom fellázadni s elfogadom a vallásváltás feltételeit az még működőképes.? Ezen kívül van más mód?

    Sok minden változott, nagyjából 4-5 DLC-vel elezőtt játszottam utoljára, ezért kérdezek.

    Köszönöm a segítségeteket előre is!

    Oltred
  • pretorius07
    #9753
    visszanéztem kicsit az 1.25-re,volt egy mentésem 1792-ből,amikor a one faith volt a cél. (menet közben találtam ki,nem így indult a kampány). Még tavaly augusztusban egy provincián múlt,hogy nem lett meg az achivement. Na most sem volt épp gyaloggalopp,mert csak egy év maradt hátra,de meglett :)
    Mostani verziókkal úgyis lehetetlen,és hiányzott a game,jó rég nem indítottam már el. Kinek van már meg ez az achi?

    Achi
  • Solten
    #9752


  • Lysandus
    #9751
    Például, milyen verziót lehet konvertálni? 1.28-ast is?
  • Lysandus
    #9750
    Itt írta valaki, hogy sikerült az EUIV-es állást átkonvertálnia Victora 2-be? Mivel és hogyan, és mire kell figyelni?
  • Montanosz
    #9749
    nekem bejön mind a stratégiai meg taktikai rész ugy kb a valami Dos-os romával játszható játék óta, ennél a játéknál meg az előző részekben részletesen le volt képezve a csata, a birodalmi rész bonusznak jön a folytatásnál, nyilván nem lesz olyan részletes mint EU esetén, imperatort én is várom mert a Rome csalodás volt annak idején
  • gebali
    #9748
    Nekem a csaták lejátszása pont nem hiányzik a GS játékokból. Plusz ez megint körökre osztott és csúnya. Akkor már százszor inkább az Imperator.
    Utoljára szerkesztette: gebali, 2019.03.04. 22:31:53
  • Montanosz
    #9747
    lesz egy hasonló játék és végre a csatákat is lejátszhatjuk

  • OGMontana
    #9746
    A launchert mutatja? Mert ha nem, akkor próbáld updatelni, vagy régebbi verzióra visszaállítani.

  • Timakrisz
    #9745
    2 napja nem indul el az EU IV :( van valami tipp? Eredeti verzió, uninstalláltam feltelepítettem újra, friss videokari driverek. Se otthon se melóhelyen nem megy (otthon egy i5 van quadro P2000-rel, melóhelyen egy FX-8350 Ati 7970 -nel ). Csütörtökön melóban még játszottam, pénteken már nem ment se otthon se melóhelyen :(
  • OGMontana
    #9744
    Nos közben egy kis updét: az üzbégeknél nem szabad timurida uralkodót választani, ha mongol birodalmat akarunk csinálni. Lényegében ha timurida uralkodót választunk, akkor a mogul út marad csak.
    Viszont ha áttesszük a fővárost perzsa területre, akkor elődobja az Ilkhanate decisiont, ahhoz szét kell kapni az egész perzsa területet hozzá, és utána lehet a mongol birodalmat alapítani. A legszebb az, hogy egyikhez sem kell muszlim vallás, szóval át lehet menni orthodoxba. :)

    Sajnos megint kezdhetem újra, mert a steam nem kompatibilis a virágbolti mentésekkel.
  • pocoksari
    #9743
    Hát, passz, én mondom ujat kezdtem, nem bajlodtam a váltással. Meg érdekelt is h milyen azon a részen kezdeni.
  • OGMontana
    #9742
    Litvánok ha nincsenek PU alatt kb akkora haderejük van, mint az oroszoknak, de nincs semmi plusz löket, amivel effektíve tudnának harcolni ellenük, meg az ország 3/4-e orthodox. Igazából nem lenne rossz golyófogónak, csak nem olyan nagy ország mint a mamlúkok. Ott simán bejött kétszer is török ellen, hogy míg ütötték a mamlúkokat én befoglaltam az összes várát.

    Apropó: arany hordához melyik a legjobb kultúra amire át lehessen flippelni? Mert nagyon fájdalmas lesz a kazakh területeket destatelni.
  • pocoksari
    #9741
    Nem is kellenek szövinek, de az orosz fixen megtámadja novgorodot és ugye egyszerűbb akkor neked meg őt hátba támadnod, mint megvárni amíg megeszi az egészet. Novgorod nem erős, de ahhoz elég, hogy leköti kicsit az ororsz seregeket.
    A litván jó eséllyel lengyel alá fog tartozni, ami ki is jelöli a határt amíg terjeszkedhetsz. A lengyel-litván túl erős, van olcsóbban is terület, ha meg nagyot harapsz belőlük akkor sokan megharagszanak. Kb. 150 évig nem is foglalkoztam velük...a litván amúgyis elég barátságtalan.
  • OGMontana
    #9740
    Kipróbáltam, egyrészt mindössze egy kiválasztott várost kell hozzá elfoglalni, és 21 éves uralkodót és 0 éves heirt kapsz. A 2 stability hit annyira nem probléma, mert szinte legtöbb esetben 6 adminos uralkodót kaphatsz.
    Sajnos újra kell kezdenem az üzbég végigjátszást, mert a második orosz háborúnál a gép carpet sieggel tönkrevágott. Jah és a litvánok és a novgorodiak max golyófogónak jó nem szövetségesnek.
  • gebali
    #9739
    A lengyel patch-csel bejött egy olyan opció, hogy Moldova Amgyarország march vazallusa lehet.
  • pocoksari
    #9738
    Az iqta valoban visszalépés. A herceges döntés viszont megéri igy ránézésre. Kiprobálod és ha calami gondot okoz, akkor azt megirod nekünk
  • OGMontana
    #9737
    Üzbégeknél ha 1490 előtt elfoglalod ezek közül valamelyiket (Teheran, Isfahan, Herat, Kabul, Ferghana, Samarkand, Qom, Astarabad, Shiraz), akkor -2 stabilitylevesz és lecseréli az uralkodódat Timurida dinasztiára. Aztán még egy döntéssel, de ott már ki kell ütni a Timuridákat meg néhány várost el kell foglalni és akkor újra lehet alapítani a Timurida Birodalmat (de ott Iqta govermentet kapsz, szóval az már inkább visszalépés)
  • pocoksari
    #9736
    én úgy oldottam meg, hogy abbahagytam az üzbég játékot és elkezdtem great hordával ;)
    timurida herceges döntössel meg nem is találkoztam...de jól néz ki az uralkodó statja
  • pocoksari
    #9735
    az üzbég nem jó a mongolhoz, tehát el kell váltani...ha lehet akkor arany hordára

    ha a timurida uralkodó miatt hátrány nem ér, akkor biztos érdemes :)
  • OGMontana
    #9734
    Ha Mongol Birodalmat meg akarom alapítani, ahhoz üzbégekkel át kell váltani Arany Hordára?
    És érdemes Timurida herceget trónra ültetni? mert egész jó 6/5/6-os leadert meg 5/4/5-ös heir kapnék.
  • Timakrisz
    #9733
    Na addig azért találtam még1 fincsit :D
    Religious war :D
  • Timakrisz
    #9732
    Baromi sok melóm van, eu 4 gyel nem tudok, csak 1-2 órát játszani, ha egyszer leülök, akkor minimum 5-6 :D az meg most nem fér bele. Majd jövő hét végén.
  • pocoksari
    #9731
    sok ilyen van, de mi hír a sztyeppén? napok óta semmit sem kaptunk
  • Timakrisz
    #9730
    Elég vicces :D