10049
Europa Universalis IV
  • KonigTiger50
    #9609
    Ha Lengyelország nem kéri Litvániát, akkor a litván király elméletileg a Jagelló marad, a lengyel pedig kap egy 6 6 6-os uralkodót. Néha kapok én is olyan eventet, hogy kérhetek egy tábornokot 100-as tradícióval, itt is erről lehet szó.
  • pocoksari
    #9608
    Vagyis igy emlékszem, de a lengyel választhat és ha nem akkor kap valaki egy bika királyt, de lehet h a lengyel és ö meg random miatt kapta, esetleg kapcsolodik ehhez a litván oldalon valami event. De nyilván alapbol nincs ilyene.
  • pocoksari
    #9607
    Ha a lengyel nem kéri a PU-t akkor a litván egy kemény mukit kap királynak. Ö az sztem.
  • cesar22
    #9606
    Az olyan eventeket úgy tudom valamelyik military idea group adja.
  • Xsillione #9605
    Nos két lehetőség van:
    1. Igen magas, 80+ vagy épp 100 a traditionjuk, randon event vagy akármi miatt és a bonuszok együtt kihozták ezt. Akár lehet teljesen random a leader, az egyik event ad egy leadert 100 traditionnal, aztán tök mindegy mikor és hol vagy.
    2. Csalt a program ellened:)
  • cesar22
    #9604
    és szerinted ezeknek 100% az army traditionjük? épp hogy elkezdődött a kampány
  • Xsillione #9603
    100% tradition mellett bárki bármikor dobhat 17-es leadert (0,3% esély), ha van pár plusz pontot bizotsító előnye, akkor jelentősen növekszik ez. Egy-két extra pipet könnyű kiszedni, és akkor már 3 vagy 11 százalék ez. A Hatos siege meg az elején halál, rááll a tartományra és máris pozitív a százalék a foglalásra, ráadásul a tempot is jelentősen gyorsítja. (Litvánia +1 shockal kezd)
  • cesar22
    #9602
    Méghozzá 2 hónap/erőd sebességgel, ágyúk nélkül.
  • gebali
    #9601
    A kérdésnek álcázott rage gondolom a 4-4-3-6-os tábornokra vonatkozott, 1458-ban...
  • pocoksari
    #9600
    Mi a kérdés? Ez egy litván sereg, ami ostromol :)
  • cesar22
    #9599
    Ez úgy mégis mi a faszom?
  • universalis
    #9598
    Sziasztok!

    Nagyon szépen köszönöm ezt a sok hsz-t, igazán hasznos volt a számomra, sőt azt is meg kell jegyeznem - pironkodva -, hogy elég sok szakkifejezést nem is értettem meg :)

    De ahogy azt utolsó hsz-ban gebali megjegyezte, valóban arra irányult(ak) a kérdése(i)m, hogy Lübeck-el miként, merre, milyen irányban a legcélszerűbb elindulni és miként lehet a legtöbbet tanulni belőle. Azt eldöntöttem, hogy egy ilyen típusú játékot szeretnék kipróbálni. Jó lenne beletanulni a játék kereskedelmi részébe, a játék ezen részének kiaknázásával foglalkozni igazán.

    Engedelmetekkel jönnék még egy pár kérdéssel, ha lehet és még egyszer, nagyon köszönöm a hsz-eket, tényleg mind hasznos volt.

    Szóval belevágok, meglátjuk :)

    Köszönöm, üdv:
    A

  • gebali
    #9597
    Egyébként szerintem a kérdező szerepjátékozni akar inkább, mint legoptimálisabb runt csinálni, és valahol neki van igaza. Észrevettétek, hogy a kérdés nem, az volt, hogy érdemes-e Lübeck-kel kezdeni, hanem hogy hogy érdemes vele kezdeni?
  • gebali
    #9596
    Ez megint akkora hülyeség, hogy tönkrekvágja. A HRE-ben belül alapból nem tudsz gyorsan terjeszkedni, annál sokkal gyorsabban növekszik a territory limit, konkrétan a reformáció is hamarabb fog beütni, mint hogy elérje a limitet, ha okosan csinálja. Nyilván kicsit oda kell figyelni, hogy merre menjen az ember, de nem látom, hogy miért lenne nehezebb az OPM-eknek mint eddig.
  • pocoksari
    #9595
    Na ja, a kicsikkel nagyon sokat kell várakozni, van amikor mázlid van, van amikor nincs (pl. Lübecknélkel vagy de ha PLC dán szövi, akkor szopika van, mert azok hátulrol jönnek). Én ezért szeretem a nagyokat, ott nem azon mulik hogy van-e valami überszupi csillagállás és akkor haladsz, ott mindenképpen tudsz haladni csak arra kell figyelned hogy mikor merre mennyit.

    Eu3ban én is játszottam pl. Barral, max. nehézségen, de éreztem, h oké jo vagyok, de azért volt egy kis mázli is, bad luckkal meg az elsö honapban game over lett volna.

    Nyilván a környék határozza meg ,h mi az a szint mi alatt már a szerencse is alapfeltétel.

    Meg én spec. utálom a sodrodást, sokkal jobb ha én alakitom a történetet. Egy kicsi mindig sodrodik és lesi, h na a szövi milyen állapotban van, vajon jön-e segiteni, mert ha nem akkor vége. Vajon megveri-e valaki a szomszédot és akkor lehiénázok rola két tartományt, aztán husz év pihi, mert mindenki ráncolja a homlokát.
  • cesar22
    #9594
    Azért ez Lübeckkel eléggé sokadlagos probléma. :)

    Én azt gondolom, hogy egy Lübeck kampány uncsi, nekem legalábbis. a leggazdagabb tartomány az egész HRE-ban, és sok lehetőség nincs, csak még gazdagabb lenni, hódítani még több center of trade-et, esetleg később nekimenni a dánoknak, és az egész lübeck trade node-ot megszerezni. Aztán onnantól a végtelen pénzzel, esetleg culture shift és Prussia, esetleg Germany, vagy ha még ennél is uncsibban akarsz akkor HRE császár, és nyomkodod a gombokat, meg várod hogy gyűljön az authority.
    A kereskedő városok meg faék egyszerűek, van 3 guild, mindig azt kell támogatni amelyik több trade income-ot ad, vagy már nem tudom mit ad, a lényeg hogy a trade income-ot kell figyelembe venni, amikor választasz. A dánokat meg mindig úgy érdemes leigázni, hogy hajókat építesz, megszerzed a tengeri fölényt, és azok a Lolland környéki szigetek tökéletes hely island trapre, de még jobb arra hogy becsalogatod a seregét oda, esetleg részletekben, megvered, és mikor vissza akar vonulni, kimész a hajóiddal és blokádolod, ami rögtön egy stack wipe. ezzel a taktikával simán összejön a 25 warscore from battles, ha úgy üzensz hadat hogy valamelyik ottani sziget a war goal, akkor a tickin warscore is easy mert soha nem fogja tudni visszaszerezni tőled, plusz mivel ott van a fővárosa is, azt is megtudod szállni, ez kb olyan 70 warscore úgy hogy 3 tartományt szálltál csak meg, ami elég hálás, mert nem kell menned skandinávába ostromolni, csak hát HRE meg az aggressive expandion, nem egy izgalmas kombináció, mert a kampány nagy része abból áll majd hogy várod hogy ez menjen lefelé. Plusz érdemes supportolni a svédek függetlenségét, mert velük lesz egy jó erős szövetségesed, akikkel megférsz egymás mellett.
  • pocoksari
    #9593
    Jo, de egy kicsinél ez a probléma elég klsön jelentkezik. Meg ott a környék is jo, tehát érdemes stateket létrehozni a friss területekre. Nekem a sztyeppén nem lett volna sok értelme.
  • Lysandus
    #9592
    Én most hanyagolom is a játékot egy ideig, inkább kripóbáltam a Viky II-t. Marhára unom már, hogy állandóan átírják a játékmenetet.
  • Lysandus
    #9591
    Sokat ne hódíts, mert az új rendszer (ha több territorid van, mint stated, megnő a korrupció), tönkre fog tenni. Egyébként ez az új rendszer az OPM-kel a játékot tönkrevágta.
  • universalis
    #9590
    Sziasztok!
    Regen jartam erre, a jatek is kimaradt az elmult 4-5 honapban, sajnos.
    Most tervezek egy uj kampanyt inditani Lübeck-el, de nem sok tapasztalatom van a kereskedo varosokkal, provinciakkal (tul sok a jatekkal sem azert), viszont nagyon - nagyon kivancsi vagyok a jatek ezen reszere.
    Mehkerdezhetem, max nehany mondatban, higy milyen uton, milyen fo dolgokra erdemes koncentralni, fokuszalni egy ilyen tipusu kampanyban?
    Kik azok akikkel feltetlenul erdemes joban lenni es kik azok akikre vigyazni kell (azt hiszem az irl tortenelemmel tisztaban vagyok, a jatekon beluli Ai-ra gondoltam).
    Elore is koszi a segitseget.
    Udv:
    A
  • pocoksari
    #9589
    Ha megnézed pl. a coreositás bonusz is alapból szarok között van, főleg az army professionalism miatt elég értéktelen a sok zsoldosos bonusz mellette. A hajos, kémes ideák sem mérhetöek egy jo sereges, vallási bonuszhoz. Ugyanakkor lehetne a rosszakon annyit javitani h komoly versenytársai legyenek az erös ideáknak. De nem, átpakolják.
  • cesar22
    #9588
    Az mondjuk nekem nagyon nem tetszik, hogy úgy próbálják balanszolni az idea group-okat, hogy a jó ideákat kiveszik a jó idea group-okból és berakják a szarok közé. Ezzel az összesből haszontalant csinálnak mert az egészből lesz 1-2 amiért érdemes lesz kihúzni.
  • pocoksari
    #9587
    Elolvastam, de annyira nem estem hasra a változásoktol.
    Megbalanszolják az ideákat, a térités költségét meg kicsit hajoznak.
  • gebali
    #9586
    Plusz kiszivárgott a DLC neve is: Golden Century.
  • cesar22
    #9585
    Érdekes újítások következnek:
    Dev Diary
  • pocoksari
    #9584
    1.27.2
  • gebali
    #9583
    Milyen verzión?
  • pocoksari
    #9582
    a franciák kikapnak a spanyol-brit kombótól, ilyet se láttam gyakran...
  • pocoksari
    #9581
    és ez a 100év:
    üzbég100
  • cesar22
    #9580
    Ez a második, de az előfeltétele az hogy menny végig a time of troubles disasteren, vagy érd el az age of absolutism-ot anélkül hogy triggerelnéd. Amúgy van az elsők között is egy ilyen, az adja meg a novgorodi claimeket, azzal nyilván nincs baj, még az elején, még egy érthetetlen ok hogy minek kell még egy ilyet belerakni később.
  • pocoksari
    #9579
    egyszer nekem is volt 6millió katonám, de csak azért, hogy ide bemásoljam :)

    de milyen küldetések vannak? van egy küldetésfa és ennyi, a force limit elérése az elsők között van
  • cesar22
    #9578
    Az se ad egyszerre ennyit. Azzal is meglehet, ha mondjuk legalább négyszer rányomok, viszont amíg van ez a kettő közötti cooldown addig azokat fenn kell tartani, szépen elosztani pár tartományban az attrition miatt, aztán egyik háborúban nem figyelek, valaki megy és stack wipe-olja őket, szóval macerás. De a lényeg hogy mennyire szar ez a küldetés, senkinek nincs szükséges 450+ force limitre, én very hardon, nyomom, és még itt sincs rá szükség, és később sem leszek közelebb ehhez, mert ahogy múlik az idő, úgy hódítok, és leszek egyre nagyobb, még nagyobb force limittel, soha nem fogom utolérni azt a számot.
  • gebali
    #9577
    Az oroszoknak van az ingyen egységük, azzal mi a helyzet?
  • cesar22
    #9576
    Imádom amikor vannak ezek a build up to force limit küldetések, a mid game-ben. Russiával van most kb 150k seregem, keleti és nyugati határon is van bőven emberem, és ~450k-t kellene kitöltenem, hogy aztán rögtön disbandoljam is ugye, mert belerokkanna az egész gazdaságom hogy fenntartsa. Kifejezni se tudom mennyire legit és hasznos küldetés. Egyébként manpowerből is bőven van a bankban, de még itt sincs annyi hogy ennyit legyártsak, mert ugye olcsóbb, meg úgyis visszatöltődik, szóval maradnak a zsoldosok, amik meg leszívják az egész professionalismom, ha ennyit legyártok belőlük, amit gondolom nem kell magyarázni hogy milyen segglassan lehet felpumpálni.
  • gebali
    #9575
    Nem mindenki WC-t játszik. Van, akinek pl. India egyesítése egy OPM-mel a kihívás, ott pedig csak a vége felé találkozol más vallásokkal.
  • pocoksari
    #9574
    De akkor ez az idea innentöl kb. kötelezö, mert egyik vallás sem elég nagy, meg amugyis a magas intolerancia elég zavaro ha a fél birodalomra érvényesül, miközben pl az overextension maxon van stb.
  • pocoksari
    #9573
    Gyáj, admint választottam, de akkor ez jo hir, religiost választok következöre, addig megprobálom 50% felett tartani a unityt. Köszi szépen, nem is figyeltem a végsö bonuszt.
  • gebali
    #9572
    A Religious csoport finishere engedi hogy a nem territory-kat is térítsd. Ha nem ez a gond, akkor olyat keress ami növeli az elfogadott kultúrák számát, mert a nem elfogadott kultúrák elég durva büntetést adnak a missionary strenght-re.
  • pocoksari
    #9571
    Mondjuk sikerélményem is volt, az elsö állam kivált mingböl és rengeteg a lázadás, ráadásul a török és a mameluk kolléga közé is be tudtam ékelni egy kisföldsávot. Hozzáteszem a török -200as modositot dobott rám mert elvettem elölr a claimes területeket, de ez eltünt néhány honap mulva, huhh, izgi volt.
  • pocoksari
    #9570
    Mondhatnátok tippet h mit csináljak a borzaszto religous unityvel, tériteni nem tudok (nem is igazán engedi, ahol meg engedi ott meg nem tudok). Lassan választhatok megint egy idea csoportot, ez lenne az elsö adminos, ugye kellene coreositást is, a holy waros is, erre még az másik vallási is be kellene választanom.