10049
Europa Universalis IV
  • hupe04
    #9849
    Sziasztok,

    A közeljövőben szervezek egy EU4 multit. Lenne-e a forumról valaki akinek lenne kedve csatlakozi? Alapvetően vagyunk már 4-5en, de még kéne 1-2 stabil player, hogy minden lényeges ország valaki kezében legyen.

    Amit tudni kell:

    Eredetivel játszunk. A hoszt én vagyok, de minden DLC megvan, ezért a game idejére ezek a DLC-k neked is unlock-olódnak. (multinál az alább tárgyalt magyarítás gond lehet). Egyébként az alapjáték pár euró G2A-n, szóval ez senkit ne tartson vissza.

    Ármánykodás alap. Azzal ne számoljon senki, hogy a szövettségese örök életre szól. Bismarcki típusú játékosok vagyunk, mindent az általunk managelt ország érdekében teszünk, így az opportunizmussal számolnod kell ha jössz.

    Alapvetően a szeptember 25-ös hétvégét illetve a mostani hétvégét akarjuk erre szánni. Megegyezés szerint némely hétköznap is lenne játék.

    Ha felkeltettük érdeklődésed keress discordon ( itt folyik a kommunikáció játék közben, ha háború van a frakciók chanelt válthatnak).
    Twentyprice #3468

    Gyertek jó lesz ! :)

    UI: Lehet lesz néhány szabály, hogy a játék kevésbé legyen toxic.



    Utoljára szerkesztette: hupe04, 2020.09.01. 11:39:26
  • jocika
    #9848
    Gratulálok, nekem nagyon tetszik a magyarítás.
  • jocika
    #9847
    Ha valakinek nem jelenik meg a MODS fül alatt a magyarítás, de a leírás alapján bemásolta a cuccot, akkor úgy tudja aktiválni, hogy rányom a MANAGE MODS gombra és a következő képernyőn ADD MORE MODS, kiválasztja a magyarítást, DONE, és máris mehet a játék.
  • Montanosz
    #9846
    na megoldottam ugy hogy nem modként kezelem hanem az angol fájlokat felülirtam a saját könyvtárában, igy magyar lett nincs szükség a launcherre
  • Malarki
    #9845
    A játék főkönyvtárában van egy dowser.exe fájl, azt indítsd el és bejön ez a felület. Hogy tört játékkal működnek-e modok azt nem tudom.
  • Montanosz
    #9844
    na ez az ami nekem nincs, egyből a játék főképrnyője jön be ahol europa térképe látszik ott meg nem találok mods-ot
    persze már régota van folyamatosan már a 1.3.2-höz is
  • hitman1028
    #9843
  • Malarki
    #9842
    A launcherben van egy mods menü, ott kell aktiválni.
    Amúgy nem is tudtam hogy van hozzá magyarosítás.
  • Montanosz
    #9841
    hát nálam nem jelenik meg sehol mods, már mindeféle verziot feltelepitettem, na mindegy azért köszi hogy írtál
  • hitman1028
    #9840
    mikor belépsz a játékba,ott van h mods
  • Montanosz
    #9839
    a magyarítást hogy lehet aktiválni? mert annak a leírásában az szerepel hogy a mods résznél engedélyezzem a magyaritást de nem találok a beállitásokban ilyen opciot
  • Lysandus
    #9838
    Nincs mit.

    Szerintem inkább a /history/pops mappában lesz. Nyilván a mod mappában, mert ott vannak a konvertált játékok. A pops mappában az ország és azon belül a számok a tartományokat jelzik.

    Viszont ha EUIV-ben elfoglaltad mondjuk Szerbiát, akkor nem minden tartománya lesz a Hungary fájlban, hanem mondjuk a Balkán vagy a Serbia fájlban.
  • Madlion
    #9837
    Köszönöm. Manuálisan hol lehet átírni? Valahol azt írták, hogy a culture_map.txt-ben, de én azt sehol sem talállom. Ha egyáltalán jól értettem és ott lehet. Mert végül is nem sok területről van szó. Erdély, felvidék, ahol az etnikai számok teljesen felborultak. Általában ezeken a helyeken 90% fölött van a "kissebség", ami nagyon távol áll a valóságtól. Ezeken a helyeken az alap Vic2-ben kb 50/50% körül van ez a szám. 90%-ot az ítélet napjáig sem asszimilállok. :)
    Utoljára szerkesztette: Madlion, 2020.07.29. 23:46:27
  • Lysandus
    #9836
    Legfeljebb, ha manuálisan átírod. A Victoria ugyanis nem úgy veszi figyelembe a népesség konvertálását, hanem az eltelt időt is számításba veszi. Az EUIV úgy számolja, hogy eltelik x hónap, és teljesen megváltoztattad a lakosság etnikai hovatartozását. A Vic2 viszont úgy számolja, hogy mindössze elkezdted a lakosság asszimilálását, ami ott egy jóval hosszabb folyamat. Hogy pontosan mennyi arra már nem emlékszem, de a konverter angol fórumán rákérdeztem erre, és ott leírták pontosan. Annyi maradt meg bennem, hogy ha folytatni akarod a játékot Vic2-ben, akkor az EUIV-ben 1550 után nem nagyon éri meg konvertálni, mert nem fog átmenni Vic2-be.

    Még valami: a console paranccsal, vagy a mentésben megváltoztatott, átírt népességet a Vic2 konverter nem fogja figyelembe venni.
  • Madlion
    #9835
    Sziasztok!
    Miután végigjátszottam az EU4-et leszedtem Github-ról a konvertert, hogy tudjam folytatni Victori2-vel. Minden frankón ment, de valahogy a népesség teljesen megváltozott. Az EU4-ben még színtiszta magyar területekre azt írja 92% román és nagyon sok területen ez a helyzet. Rosszabb az arány, mintha az alap Vic2-vel játszanék. EU4-ben rengeteg diplomacy pontot lőttem el erre, hogy átalakítsam ezeket a területeket. Próbálltam utánnaolvasni, de nem biztos, hogy értem amit írtak, ha egyáltalán jó helyen keresgéltem. Valahol át lehet ezt állítani? Ha tud valaki segíteni, azt előre is köszönöm.
  • trigorin
    #9834
    VIszont az AI állandó adósságspirálját állítólag még mindig nem javították, ez pedig befagyasztja még a nagyobb országokat is.
  • trigorin
    #9833
    Mégis csak hiba volt, 1.30.3-ban javították, ha minden igaz.
  • EM64T
    #9832
    Poroszországgal játszva az AE hatást rettentően fojtogatónak érzem, egy-egy háború során alig tudok egy-két provinciát megszerezni, máris 60-70 az AE büntetés, pedig az espionage idea -20% AE büntetést ad, a porosz idea -10%-ot... tudom, hogy az AE büntetés függ a development szinttől, de a régi játékok során soha nem éreztem ekkora akadályozó tényezőnek.
  • EM64T
    #9831
    Kipróbáltam, eddig működik: ha 75% alatti a peave offer value, megadja a kért pénzt.
  • Serpa
    #9830
    Még egy szöszenet ehhez a pénzes mizériához.

    75%-os WS felett arányosan csökken a békeszerződésben igényelt pénz mennyisége.
    Itt le van írva egy módszer ami alapján ki lehet számolni, hogy megkapjuk az összes pénzt.
  • geo91
    #9829
    jaja, ez nekem is feltűnt.
    megváltozott, shift+bal egér gomb helyett shift+jobb egér gomb maximalizálja az összeget.
    1.30.1-ben legalábbis így volt, 1.30.2 óta még nem játszottam, lehet kijavították.
  • Serpa
    #9828
    Erről a pénzes dologról azt írják, hogy a shift+egérgomb kombináció a bugos.
    Ha csak a + - jelet használjuk, shift nélkül, akkor működik.
  • EM64T
    #9827
    Nem, de amellett, hogy elosztódik, mutatja, mennyi az összes sarc, és többször kevesebb volt, mint amiben emgállapodtunk.
  • Tuvok #9826
    Várj, ez normális. A pénz elosztódik a győztes felek között. Vagy egyedül voltál az oldaladon ?
  • EM64T
    #9825
    Most hogy mondod, többször előfordult már, hogy békefeltételként 200 aranyat szabtam meg, és csak 140-et kaptam :(
  • Tuvok #9824
    Hát...ez a játék megjelenése óta nagyjából így működik... :D
  • trigorin
    #9823
    Nem a stabilitásával van probléma, hanem komoly játékmeneti hibák merültek fel. Az imént megjelent 1.30.2 jópárat orvosol is (a bevallottan fejlesztői hibákat is beleértve, mint pl. eszetlen HRE-csatlakozások), viszont, ahogy olvasom, még mindig maradtak benne döbbenetes hibák (pl. hibásan fizetett sarcok, illetve folyamatos eladósodási spirálok az AI oldalán, amelyek megbénítják a működésüket), és általában véve továbbra is sok a panasz az AI gazdasági teljesítményére. Ilyen hibákkal könnyen élvezhetetelenné válik a játék, legalábbis egyszemélyes módban, multiban ezek többsége nyilván kiküszöbölhető.
  • Tuvok #9822
    Az elmúlt napokban megnéztem a Creator Colosseum 1.30 multiplayer stream-et, szépen stabilan le tudták játszani az egészet, márpedig ha a játék multiban 28-30 emberrel stabilat fut, akkor nem lehet nagy probléma. Asszem nézek is egy szervert. :)
  • Tuvok #9821
    Minden egyes belépő ország (akár jó viszony, akár a Császár claim-jei által) 10 Imperial Authority-t ad, amit kihasználva már 1470 körül meg lehet szavaztatni a Revoke Privilegia reformot mindenféle exploit nélkül. Azt hiszem erre achi-t is ad, de lehet menni a Decentralizáció (Reichkrieg) felé is. Érdekes. :)
    A DLC megjelenéskor szokásos bugoktól eltekintve (egyelőre nem nagyon tapasztaltam őket, csak láttam panaszt) alapvetően jó lett az Emperor, mind a Pápai cuccokkal, mind az Estate-ekkel kapcsolatos változtatások nagyon tetszenek.
    Jött 1-2 nagyon ééééérdekes új állam is elég jó ideákkal, videók alapján kifejezetten poén velük játszani, pl. Three Leagues, Mülhausen vagy Cilli, utóbbi kettőre van új achi is.
  • EM64T
    #9820
    Mondjuk az régen is zavart, hogy császárként nem szabhatom meg, kit engedek csatlakozni a birodalomhoz, és kit nem Kár, hogy ezt nem módosították.
    Utoljára szerkesztette: EM64T, 2020.06.11. 14:35:03
  • trigorin
    #9819
    Sokan panaszkodnak olyanra például, hogy a HRE-be özönlenek a nemzetenek (pápa is), ráadásul sokszor minden proviciájukat odaadják. Meg olyan is van sokaknál, hogy békeajánlatnál nem kapják meg a teljes összeget.
  • EM64T
    #9818
    Én beszereztem, stabilnak tűnik egyelőre, nem érzékelek problémát, bár még az elején tartok (1470), lassan, megfontoltam játszom. Lehet lesznek balance problémák, egyelőre nem tűnt fel kölönösebben semmi.
    Utoljára szerkesztette: EM64T, 2020.06.11. 11:47:23
  • trigorin
    #9817
    A hivatalos fórumot és a Steam kommenteket böngészve úgy tűnik, az Emperor-t egyelőre nem éri meg beszerezni, mint ahogy az 1.30.1 sem igazán játszható.
  • Paddy
    #9816
    Köszönöm az infókat.
  • Serpa
    #9815
    Elképzelhető.
    Ebben az esetben talán ha megadja az egyik ottomán provinciát célpontnak(objective), megmozdul Ausztria.
    Bár ez DLC-hez kötött megoldás.
  • Malarki
    #9814
    Szerintem úgy értette hogy belépnek a háborúba, de nem küldenek tényleges segítséget, csak otthon állnak egy helyben.
    Ez leginkább az MI hülyesége, sajnos a szövetségesek elég keveset érnek a játékban mert megbízhatatlanok. Ha be is lépnek veled a háborúba akkor is ritkán küldenek segítséget, ha küldenek is gyakran csak nekirongyolnak a a túlerőnek és meghalnak. Ez is egy olyan remek "feature" amit a játékos korlátozására hoztak be suttyomban.
  • Serpa
    #9813
    Több oka is lehet.
    Vidd rá az egeret a "call to arms" gombra, ott kiírja mi a probléma.

    "Alliance actions" alatt kell lennie.
    Itt nem látszik, csak iránymutató.
    alliance
    Utoljára szerkesztette: Serpa, 2020.04.24. 12:05:45
  • Paddy
    #9812
    Sziasztok! még új vagyok a játékban, eddig csak a CK2-ben szereztem tapasztalatokat. A kérdésem az, hogy miért nem segít a szövetségesem? A magyarokkal nyomom és nekem ugrottak a törökök. Ausztriaval vagyok szövetségben, de meg sem mozdulnak az osztrák hadak. Megnéztem, hogy van military access, tehát ez nem lehet gond. Egyéb töletek valakinek? Előre is köszönöm a választ!
  • Montanosz
    #9811
    egy klafa kis applikáció, idővonal mentén mutatja a földet

    [URL=https://chronas.org/][/URL]

  • EM64T
    #9810
    Izgalmasnak tűnik.

    Utoljára szerkesztette: EM64T, 2020.03.05. 19:50:46