10049
Europa Universalis IV
  • Timakrisz
    #9649
    Mitől függ, hogy ki kapja meg a colonizacios techlépés bónuszát először, ha pl több nemzetnek is van explore new world ideája és fel is fedezte amerikat?
  • pocoksari
    #9648
    Simán beválasztottam a diplomáciát ideának, nagyon kell a provinciás -20% war score cost, mert lassan foglalok. A terv az, h. minél hamarabb meg alapitom a mongol birodalmat, amiben az elöbbi idea segit, visszarakom a fövárost saraiba, esetleg át konstantinápolyba, behúzom a trade companys területeket és a kereskedelemböl befolyo bevételböl felrakom fixen maxra a korrupcio elleni küzdelmet.
  • pocoksari
    #9647
    Kénytelen leszek a kémes idea csoportot választani, mert a korrupcio elviselhetetlen teher, de annyira sz@r h sirok majd közben...
  • pocoksari
    #9646
    Ez a mongol birodalom sohasem lesz meg, addig viszont nem lesz trade company, mert megszivom az uj fövárossal. Lejárt az aranykorom is, törökökkel megvolt az elsö ütésváltás, minggel is, kb. mindenki utál, pénz örült tempoban fogy. Kemény.
  • pocoksari
    #9645
    Gyakorlatilag annyira rutinosan ütöm a bandát a pénzre, hogy már ránézek az országra és garasra pontosan megmondom mennyit fogok töle elhozni. Elég szomorú látni, hogy 25 war score megy el a saját tulélésemre fixen.
    Jol hangzik, hogy szerezzek trade centert, csak a jok euban vannak és mondjuk ugy h nem örülnek az ottaniak a muszlim hordának...szoval papiron oké, de a gyakorlatban ez nem igy megy. A törököt meg értelemszerüen nem támadhatom, mert ö az egyetlen szövim és nagyon kell amikor massziv pofák ellen harcolok h mások ne támadjanak hátba.
  • Malarki
    #9644
    F12, steam könyvtárba menti.
  • Lysandus
    #9643
    Nem, de lehet, hogy a következő pecsben már az is benne lesz. :-D Ne adj nekik tippeket.
    Kereskedelmi láncokat kell létrehozni, aminek a végén egy end node vagy kvázi end node áll, és jön a pénz. Hogy kell screenshotot csinálni hivatalos játékkal steam alatt?
  • pocoksari
    #9642
    éééértem, tehát pénzt ad, azt hittem van valami korrupciós bónusz ott :)
  • Lysandus
    #9641
    End node-ban vagy kvázi end node-ban a legjobb kiszedni (collect) a pénzt a kereskedelemből. Kvázi end node pl Konstantinápoly is, a lényeg, hogy csak egy kimenete legyen. Megteszed trade portnak, és mindenhonnan oda tereled (steer) a kereskedelmi bevételeket és ott pedig collectelsz.
  • pocoksari
    #9640
    Mármint az mire jo
  • pocoksari
    #9639
    Indiai end-node?
  • OGMontana
    #9638
    Minél több state, indiai end-nodek megszerzése, meg admin-defensive-espionage trióval. Espionage ad -0.1 corruptiont, admin-def és esp-def, meg admin-esp policy is ad egyenként 0,1 corruptiont. Ha mindent jól csinálsz maximum 0,44-0,5 corruptiont kell leküzdened.
  • pocoksari
    #9637
    oroszok megszívták, a novgorodi hódításommal két részre tudtam vágni őket, ők hadat üzentek kazannak, de nem engedtem át őket, így most kazan szépen lassan kezdi elfoglalni a keleti részt, ami elég nagy ahhoz, hogy egy közepes pofont megint begyűjtsenek a muszkák :D pedig minden kazan ellen szólt..szövijeik egymást ölik, ők gyengék, erre mégiscsak ők nyernek, hehe :)
  • pocoksari
    #9636
    Viszont most nincs sok célpontom, elég jol állnak a többiek, igy csak nézek ki a fejemböl és ráadásul lejár a truce a ruszkival, szoval lesz aggodás, mert minimum koaliciot csinál ellenem.
  • pocoksari
    #9635
    Végülis meghagytam az eredetit, a ruszkiveröset, de sajna csak kis verést kaptak, viszont gyorsan megtámadtam a maradék novgorodot, igy onnan is el tudtam hozni pár területet, tehát kevesebb maradt a ruszkiknak.
    Kicsit megijedtem, mert a török szövi beragadt (24k katona), miközben az egyipt 39k katonával, az egyesitett timurida meg 42k katonát állitott ki, félö volt, hogy ha egyipt harcol a törökkel akkor a timur nekemjön és elkalapál, de szerencsére a török kezd belejönni, igy már nem annyira rossz a helyzet.
  • pocoksari
    #9634
    Hát, ün is azt nézem, hogy a great/golden horde ideák jobbak
  • cesar22
    #9633
    Ahhoz képest hogy mennyi minden kell hogy létrehozd, elég gagyi ideáik vannak. Akkor már inkább Timi, abból még mindig lehet mongol birodalom.
  • KonigTiger50
    #9632
    Megvan, hamarabb, mint hittem. :)

  • KonigTiger50
    #9631
    Ha a Mongol Birodalomra hajtasz, szerintem a ruszkikat kell először szétverni, sokkal veszélyesebb egy erős Moszkva, mint egy közepes Kazan.
    Én azonnal berongyoltam a Kaukázusba, és elkezdtem Perzsia meghódítását. Most 1520 környékén a ruszkik elég erősek, viszont az oszmán szövetség miatt nem hiszem, hogy megfog támadni. Néhány perzsa tartomány maradt (természetesen 3 különböző országnál...), amiket ha megszerzek, és integrálom Gilant, létrehozhatom végre Ilkhante-t. Ez az új "government reform" rendszer is kapóra jön, 1600 körül válthatok is monarchiára. A hordák annyiban jók, hogy mindenkire van cb, viszont iszonyúan fogy a pénz.
  • pocoksari
    #9630
    Én is elkezdtem vele, akarok mongol birodalmat :)
    Mondjuk most nagy dilemmában vagyok: a ruszkik hadat üzentek kazan-üzbég-krím triónak, erösebbek is náluk, ha nekimegyek a ruszkiknak (kiprobáltam, tehát ez fix),akkor én is nyerek és a kazani csapat is, viszont nagyon leharcoltak leszünk és tul sokat nem tudunk elhozni, viszont a ruszkik kapnak két kisebb pofont, annyit mindenképpen nyerek h novgorod egyik feléhez odaérek, tehát a késöbbi orosz expanzio elöl is tudok területet menteni, ha pedig kazannak megyek neki, akkor gyakorlatilag az oroszokkal elfelezzük a területeket, de igy és éppen ezért az oroszok sokat is erösödnek. Ezen morfondirozok, hogy visszatöltsem-e.
  • pocoksari
    #9629
    Kb. sehogy, egy szegény országot agyonnyom
  • Timakrisz
    #9628
    Srácok, hogy a fenébe ehet ezt a nyavalyás corruptiont low szinten tartani. most meint WQ tryolgatok, és elsősorban vassal feed annexxel terjeszkedek, de emelett persze foglalom a területeket is, mégis 1597 és már 7 en van évenként 0,34-gyel nő... pedig amint tudoma legitimacyból -2 őzök (maradtam muszlim)....
  • KonigTiger50
    #9627
    Én először az üzbégekkel próbáltam, de az nem jött be (idegesítenek a nagy provinciák). Ez a Great Horde viszont elég jó. A legnagyobb kihívás, a török szövetség sikerült, már csak meg kell tartani...

  • pocoksari
    #9626
    Aham, a horda elég pofás, csak sajna pénz nincs túl sok. Tengrivel elég nagy szívás, szunnitával még csakcsak, de ez a tengri egy rémálom, el is ment tőle a kedvem.
  • KonigTiger50
    #9625
    Nem is vettem észre, hogy új országok kerültek a játékba, az 1.27-el. Ez az "Ilkhante" eléggé megtetszett, szóval, irány Perzsia.
    Nem is gondoltam, hogy ennyire egyszerű a hordákkal játszani, ez a casus belli mindenkire, elég jó dolog.

  • pocoksari
    #9624
    Ez a manchu banner elég pofás kis találmány
  • pocoksari
    #9623
    Elkehdtem yerennel mégis, na, ez horda, de annyira nincs pénz, hogy ez hihetetlen, tengrivel a vallási problémák is hamar elöjönnek, szoval kemény.
  • pocoksari
    #9622
    A fü alá is be kell nézni, mindig ezt mondom.
  • EM64T
    #9621
    Sztornó, én voltam a béna, nem vettem észre a fű alatt szervezkedő brunswicki felszabadítási mozgalmat...
  • EM64T
    #9620
    Aranyos, amikor nagyhatalomként, óriási katonai erővel kapsz egy üzenetablakot, mintha csak egy távoli országban történt volna valami, mint a Spanish Wedding, vagy a War of the Roses... hogy Brunswick a maga négy tartományával mostantól külön folytatja, ez megtörtént, fogadjuk el, és persze truce 5 évig... :D 1660-ban, abszolút uralkodóként. Van erre valami nyakatekert precedens?
  • Xsillione #9619
    Ki mondta hogy egy békével, egyszerűen nem érdekli a végén a lázadás, az értékes területein van pár nagy védősereg, ami megöl minden lázadást, a többin meg had pampogjanak, főleg ha előre hagyte elveszni nem zavaró lázadóknak, kit érdekel, ha kevesebb ado lesz a tarületen, ha nem akarom visszavenni a parasztoktól, cserébe zavaró lázadó (független és más hasonlók) nem tudják elfoglalni már már lázadó kézen van.
  • pocoksari
    #9618
    Azt nem értem, hogy ha átváltok manchura, akkor miért nem leszek sztyeppe nomád? A governmentet nem érinti a váltás?

    Lehet tier5-ös reformot meghozni anélkül, hogy korábbi szintű döntéseket meghoznám?

    Mindenesetre látom, hogy újra kell kezdenem, de nem most, most kicsit elegem van ebből a tróger környékből :)
    De a lényeg, hogy ezekkel az egytartományos törpékkel meg lehet csinálni a wc-t, nagyra lehet nőni, egyszerűen felpumpálod a developmentet, levered a melletted lévőt, telepessel elérsz messzire, a végén amikor meg könnyebb foglalni behúznak mindent. Láttam 350% overextensiont is...bár foglalmam sincs, hogyan lehet egy békével annyit elhozni.

  • cesar22
    #9617
    A probléma az az amit mond. A host-nak frissítenie kell a legújabb verzióra. Mindig a legújabb verzióval érdemes multizni, az hogy nem ugyanazok a dlc-k vannak az nem probléma, ilyenkor mindig a host dlc-ivel játszotok. A modokat, ha vannak szintén érdemes kilőni.
  • pocoksari
    #9616
    na, ez az: Kamchadals
  • Xsillione #9615
    Nem egyezik a checksum, vagy nem azonosak a dlc-k, vagy a verzióban van eltérés (valakinél nincs fent a legfrisebb patch), esetleg modot használ, ami beleszól a checksumba. Illetve végső esetben sérült a telepítés.
  • KonigTiger50
    #9614
    Multiplayerben miért írja ki, hogy "the host has another version of game"?
  • pocoksari
    #9613
    Kamchadals - vele próbálkozom
    elég érdekes amúgy
  • KonigTiger50
    #9612
    Történelmileg megállná a helyét (Nagy Lajos). Ahogy a történelmi barátság is.
  • cesar22
    #9611
    Ezt amúgy nem értem, az új Poland patch óta a lengyeleknek van restoration union cb-je a magyarokra. Ennyi erővel a magyaroknak is lehetne a lengyelekre.
  • KonigTiger50
    #9610
    Lengyel-Magyar barátság. :)