10049
Europa Universalis IV
  • Kissssss0 #9889
    valószínűleg én vagyok a vak de itt mit kell nézni?
  • LSSAHPAUL
    #9888
    Most ez komoly hogy már ideáig elér a kezük? Vagy véletlen?

    Jah és nem kamu. Nem editáltam semmit, alapjáték. Most jött fel a percen :p
    Utoljára szerkesztette: LSSAHPAUL, 2022.12.24. 17:12:35
  • Party Hard
    #9887
    Üdv Valaki tudna nekem segíteni modolásban?
    A Pest Bécs kereskedelmi vonalat kellene megfordítani.
    Régebben annyi volt az egész, hogy átraktam a routot pest től Bécs hez, megforditottam a path lokációkat és átneveztem.
    Most sajnos a pályaalkotásnál kifagy.
    Már szenvedek vele pár napja. Végső elkeseredésemben írok ide.
    Valaki esetleg tud segíteni?
  • atibacsi1977
    #9886
    Hali!

    Szerettem volna konvertalni eu4et victoriara, de a paradox oldalrol szedett konverter folyton hibat ir kies leall.
    Valaki tud segiteni, hol talalok jo konvertert?
  • pretorius07
    #9885
    Az,brutális,de szegény fickó annyira lassan,vontatottan játszik,hogy nehéz nézni :)
  • geo91
    #9884
    brutális

    https://www.twitch.tv/lambdaxx
    Oirat true one tag world conquest before 1473 ACTUAL FINALE!!
  • Serpa
    #9883
    Complete collection €18.19
  • geo91
    #9882
    csehország mindig jó móka

  • geo91
    #9881
    ai skócia

  • pretorius07
    #9880
    őőőő,én is mindig ironmannel játszom. Az országváltás úgy értettem,hogy form nation.
  • hitman1028
    #9879
    profik ironmannel játszanak
  • pretorius07
    #9878
    Hali! Lehet csalni. Pl angliával kezdesz,elfoglalod a franciákat,hre császár leszel,majd váltogatsz franciaország és anglia között,így minden váltással újra hozzáadhatod a provinciákat.
    Amúgy ha nem is 1510-re,de 1540-re kényelmesen meglehet csinálni. A lényeg,hogy legyen claimed mindenkire az egész hre-n belül. Ahol spawnol egy reformációs központ,azonnal declare,és békében force religion. Így a központ eltűnik. Ami még javallott,hogy töreked rá,hogy sok béke legyen a hre-n belül,több authorityt ad. Nem tudom,milyen ideákkal játszol,de érdemes diplo,religous,influence-cel menni. Mondjuk én még valamikor 1.25 fele csináltam,azóta azért változott gondolom,régen nem nyitottam meg a játékot... :)
  • geo91
    #9877
    sajnos ugyanezzel a problémával küzdök, nálam általában a reformációkor baszik be minden, nem tudom kordában tartani
  • Oltred
    #9876
    Sziasztok!

    Sokat olvastam, videót néztem, de egyszerűen nem tudok rájönni miként egyesítik sokan mondjuk 1510-re a HRE-t. Ausztriával próbáltam, elfoglaltam a balkánt, észak olaszt, csinálok eme területekből tartomány átadásával a legtöbb hűbérest ám nem lesz elegendő birodalmi pontom, hogy végig nyomjam a reformokat. Persze lesz idővel, de nem a játék végére szeretném egyesíteni.

    Tudnátok tanácsot adni, meg egy kis mankót a HRE mechanikához? 1.31.0 a verzió.

    Köszönöm a segítséget!

    Oltred
  • Rufus
    #9875
    Köszönöm a tippet, ez volt a megoldás.
  • Serpa
    #9874
    Azt írják, hogy a "Microsoft Visual C++" miatt lehet az amit írsz, vagyis annak hiánya miatt.

    Innen le kéne tölteni az x64 verziót, majd telepíteni.
    aka.ms/vs/16/release/vc_redist.x64.exe

  • Rufus
    #9873
    Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni tőletek hátha nálatok is volt ilyen probléma. Steames eu 4-em van. Nem virágbolti. Minden kieg megvan. Most ha letöltöm a legújabb patch-et nem indul a játék. Ha visszaállítom az egyel ezelőttire akkor indul. Már próbáltam letörölni és újratelepíteni ccleaner progival, hogy a regisztrációs adatbázisból is töröljön de nem használt. Helyi fájlok ellenőrzése nem használt. Annyi ír ki, hogy game launhed failed, de nem írja, hogy mi a baja. Természetesen a modokat is eltávolítottam de az sem használt. Ha bármit tudnátok segíteni azt megköszönném.

    Utoljára szerkesztette: Rufus, 2021.10.15. 20:17:16
  • Lysandus
    #9872
    Vannak nagy leárazások, amikor a régi DLC-ket odaadják nagyon olcsón. De egyébként igen, a Paradox üzletpolitikája szerintem tankönyvbe illő :D
  • hitman1028
    #9871
    de a paradox is érezte ,h ez már kicsit sok,ezért bevezette h havi 5 euroért előfizethetsz rá és igy megkapod az összes dlct használatra
  • Serpa
    #9870
    Ha a leviathant veszed meg, csak annak a tartalma lesz elérhető számodra.

    Epicen nincs 5 eurós havi előfizetés?
    Esetleg nézz rá cdgalaxisra, valamivel kedvezőbb árfekvésben vannak ott a dlck(ha euróról forintra számolunk).
    Vagy várd meg amíg 50%-os leárazás lesz.
  • hitman1028
    #9869
    mindent kűlön meg kell venni
  • zlcsi123
    #9868
    custom-ra gondoltam, köszönöm a gondolat olvasást :)
    nézegetem itt a packokat, de hogy van ez? pl ha a legújabbat az leviathant veszem meg abban nincsenek meg az előzők? mindent külön külön meg kell venni?
  • hitman1028
    #9867
    ha meg a custom nationra akkor az el dorado
  • Serpa
    #9866
    Random nation? Ez alatt mit értesz?
    Ha a "Random New World"-re gondolsz, akkor ezt: Conquest of Paradise
  • zlcsi123
    #9865
    Sziasztok!

    Az epic storon ingyenes volt a játék, melyik kieget kell megvenni hozzá ahhoz, hogy random nationt-nel lehessen játszani?
    Leviathan a legújabb, de abban benne van?
  • Lysandus
    #9864
    Hu, valahol valamit meg kellett cserélni. De már nem emlékszem, hogy mit. A konverter hivatalos topicjában segítettek.
  • Oltred
    #9863
    Sziasztok!

    Konvertálás:

    Próbálta valaki konvertálni az eu4 mentést viktoria 2-be? Utána olvastam ahol lehetett, legújabb konverter van meg, legfrissebb mind a két játék. Megcsinálok mindent, mod a helyén, indítom és a betöltő képernyőnek a végén kilép egyszerűen a játék. Néhány konvertálási beállítást is kipróbáltam már, de nem megy. Alap indítással simán működik a játék. Valakinek bármilyen tipp?

    Az igazság az, hogy a későbbiekben szeretném majd HOI4-be is tovább vinni, de már az elején elakadtam.

    Köszönöm a segítséget előre is!

    Oltred
  • Lysandus
    #9862
    Ebben konkrétan nincs. Viszont alaposan át kellett böngésznem a vonatozó fórumokat, hogy akkor mit és hogyan. Illetve kérdeztem is, és segítettek.
  • Oltred
    #9861
    Igen, meg is találtam viszont nem tetszik neki a steam api.
    Ebben van tapasztalat?

    Oltred
  • Lysandus
    #9860
    Én még csak EUIV-ből Victoria 2-be konvertáltam, de arra van egy külön konverter program. Nem lehet, hogy itt is ez a helyzet?
  • Oltred
    #9859
    Sziasztok!

    Abba szeretném a segítségeteket kérni, hogy lehet ck3 mentést konvertálni eu4 leviathanba? Ugyan ezt ck2-vel meg lehet csinálni?

    Nekem a ck2 van meg holy fury-ig, de azt bárhogy próbálom sehogy se viszi az eu4 leviathan. Találkozott valaki ezzel a problémával?

    Köszönöm a segítséget!

    Oltred
  • Kissssss0 #9858
    de örülök hogy sose kezdtem neki az eu4-nek a harmadik rész után, nem kell most átélni ezt a szarcunamit amit paradoxék generáltak saját maguknak :D
  • geo91
    #9857
    előző mentésem pedig ez a bug tette tönkre

    eddig ezt a két mentést kezdtem az új dlc-vel... asszem félreteszem a játékot, amíg nem jön javítás.
  • geo91
    #9856
    nem az eventtel van, bajom. azzal, hogy teljesítettem a feltételeket, amikkel vége kéne legyen és mégsincs vége.

    amúgy megpróbáltam a mentés újra megnyitását, ami azt eredményezte, hogy megnyitáskor azonnal kaptam lázadókat kb. minden második provincián. azzal a lendülettel le is töröltem a mentést. :D valami komoly bug lehet. nem vagyok egyedül.

  • hitman1028
    #9855
    ez egy nagy event,általába mindig bekövetkezik
    https://eu4.paradoxwikis.com/Castilian_Civil_War
  • geo91
    #9854
    nem értem...

  • geo91
    #9853
    rég játszottam spanyolokkal, ez miért nem akar véget érni?

  • Timakrisz
    #9852
    Küldtem friend req Sabee#9805
  • hupe04
    #9851
    Olyannyira, hogy most szerveződik az új multi, egyébként egész jó brigád állt össze 6-8 stabil playerrel :) vegyél fel DC-n.
  • Timakrisz
    #9850
    Ez mennyire aktuális?