10049
Europa Universalis IV
  • pocoksari
    #9729
    Ha nem nézem az adósságot, akkor kifejezetten jol állsz. Én pl. a várakat leromboltam, néha feldob egy korrupcio csökkentés eventet, ilyenkor leértékelem a pénzt, majd az eventtel lecsökkentem a korrupciot. 5évente mindeképpen csökkenteni kell, tehát a támadásoknál arre figyelni kell, hogy az ötödik év végére legyen elég pontod.
    Az oroszokat megtörted, a törököt mindjárt bezárod, a timuridák felszabdalva, jo ez, ha még ming mellé tudsz foglalni (pl. a nyugatra lévö hordái néha lázadnak ellene, akkor tudsz foglalni mellé) akkor minden elem meglesz ázsia meghoditásához.
  • pocoksari
    #9728
    Azt azért ne felejtsd el, h én kizárolag ebben a régioban játszom évek ota, ráadásul hordával sem elöször, üzbégekkel meg már volt wc-m is elötte, tehát kifejezetten rutinbol nyomom. Még jo h nem sikerül olyan jol neked elsöre, ahogy nekem is kellett ugy neked is kell pár pofon, de majd felveszed a ritmust.
  • pocoksari
    #9727
    Naaa, az elején az -2cor/5évnek elégnek kell lennie azért. Arra törekedj h azonnal el tud löni a korrupciocsökkentést.
  • Timakrisz
    #9726
    100év (nem tudok mit csinálni, egyszerűen elfogy a pénzem, 12 loanom van (500+ / db :( és a corrupció csak kúszik felfele :( ) Fogalmam nincs mit rontok el, a harcokat/háborúkat sorba nyerem, de már az elejétől fogva egyfolytában mínuszban voltam pénz ügyileg...

    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.01.07. 04:16:31
  • Timakrisz
    #9725
    Néztem a 100 éves képed... corrupcio 2... adóság nincs, hogyan? Tényleg mindent felprédálok, bár nem terjeszkedek annyira agresszívan mint te mégsem tudom tartani a kettőt...
  • Timakrisz
    #9724
    Hát gondoltam olcsóbb coresítás, viszont erősen pénz gondom van így is :( ha alacsonyan akarom tartania korrupciót.
  • pocoksari
    #9723
    Nem nyugaton vagyunk, nem ugy harcolunk mit egy angol lord, a nöket lemészároljuk, a férfiakat megeröszakoljuk, néha forditva, de semmiképpen sem gyártunk claimet és csak a legeslegvégsö esetben segitünk a szöviknek. Szigoruan csak a saját érdekünket nézzük, szoval
    tömény gátlástalanság kell.
  • pocoksari
    #9722
    Spy netwörköt meg miért épitesz? Nem kell. A viszonyt javitgasd a nagyokkal.
  • pocoksari
    #9721
    Qara/mushaha és mameluk, a törököt be kell zárni.
  • OGMontana
    #9720
    1600-ra legyen olyan 2000 developmented és nem lesz gond. Az absolutism megdobja erősen a terjeszkedést.
  • Timakrisz
    #9719
    Még sosem sikerült, szóval, azért kérdem tőled mert neked már igen :P szóval mi a meglátásod: merre? :D
    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.01.06. 17:12:55
  • pocoksari
    #9718
    Van, persze.

    Neked kell tudnod, h mi a helyes irány :)
  • Timakrisz
    #9717
    pocok szerinted van még esély a WC-re? 50év török összeszedte magát, szövetséges, mellette még bengál és delhi (nem tudom kit lenne érdemes 4.nek, esetleg vazalus és feedeljem?) viszont Ming stabil :( 70k/ 110k) de 1 army techhel alattam van, szóval gondoltam betámadom az egyik tributary-statejét (chatagait) aristocratic ideam 6 mingnek meg economy 6 van. vagy hagyjam es transoxia?


    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.01.06. 10:50:14
  • Timakrisz
    #9716
    Ilyen nincs a világon... segítettem 2x a törököknek (PL-Lit és AQ ellen) kapta 2x 40 favort, és nem képes nekem segíteni egy haborúban sem mert vagy war ex-es vagy éppen megint háborúzik vkivel :(( pedig ráment 2x 3-4 év meg sereg/monarch pont, hogy ne lázadjon szét a birodalom :(

    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.01.06. 10:18:05
  • pocoksari
    #9715
    Az is járható ut, ha beállsz alá aprodnak, akkor büntetlenül végigverheted a többi kis szarost körülötte, de arra figyelni kell h ezzel a ming is erösödik, lesz csomo pontja és egymás után hozza meg a döntéseket, kinullázza a lázadokat és a végén egy stabil minget kell elverni akinek nincsenek máluszai. Az 1k devre szépen felépitkezik, ami elég zavaro idövel.
  • pocoksari
    #9714
    Nem jo a gyenge török erös ruszki kombo, föleg ha a ruszkinak felszabadulnak a kapcsolatslotok az annexek után, hát, nem tudom, ha nem megy az orosz, akkor irány a kaukázus.
  • pocoksari
    #9713
    Igen, sajnos muszáj volt pénzt kérni, még sarcot is kértem sokszor a pénz mellé :(
  • Timakrisz
    #9712
    pocok te a sok - goldot hogyan kompenzáltad? mindig max penzt es tartomanyokat kertel?
  • Timakrisz
    #9711
    Csak most azt nem tudom merre tovább miután bekebeleztem Kazant... Törökre nem számíthatok, menjek tovább kaukázus felé? Kebelezzem be a kicsiket? Csak az a baj már most 6 ország "majdnem koalícióban van " ellenem. Vagy Transoxianat? Moszkva? Kicsit kevés a manpowerem.
  • Timakrisz
    #9710
    Az első próbálkozásaim egyikében ezt csináltam. Szerintem szar. Elvisz tenger sok pontot, most mindig úgy csinálom, hogy hagyok egy tartományt Ming és én köztem (csak most meg a PL-Lit szabadult el :(. )

  • OGMontana
    #9709
    Kár, hogy ha nem tud átkelni a Boszporuszon, akkor nagy eséllyel white peace lesz a vége. Nálam Velence eljátszotta ezt 51%-os warscorenál.



    pocoksari: szerinted mennyire jó ötlet Üzbégekkel az elején legyakni Oiratot, majd Ming adófizetőnek lenni? Mert igazából így nem kell az agyilag zokni tatár ai-val szövetkezni, és a ruszkik sem támadnak be.
  • Timakrisz
    #9708
    Nem meglepődtem, hanem inkább bosszankodtam. Végre sikerült faszán leexpelnem, hogy siman szövetséges lesz, és erre beszopja a 2 háborút (lásd pocok értelmezése), az a bajom ezzel, ha később nem tud segíteni, pl PL-Litván ellen az nagyon megnehezíti a dolgom

    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.01.05. 19:07:53
  • pocoksari
    #9707
    Nem mondta senki sem h meglepő ;)
    Az a kérdés, h ez jo vagy rossz.
  • Xsillione #9706
    Itt mi a meglepő, nekiment Velencének amikor az épp erős (és hozza Genovát is), gyak fél itália és még némi HRE. Ha ezek öszeállnak egy sreggé, akkor bőven többel bír, mint az Ottomán az elején, persze ha okosan nyomja, akkor egyenként felszecskázhatná a seregeket, ám ezt nem várhatjuk a géptől. Plusz Velence és Genova együtt a tengert garantálja, így sokkal jobb kontrollja lesz az olasz erőknek.
  • pocoksari
    #9705
    ez önmagában nem baj, nálam is elverik néha a törököt, de majd feláll, az egyipt foglalást aggasztóbbnak látom...kell az erős török, de a kontroll alatt tartott erős török, értelemszerűen ha gyenge semmire se mész vele és azzal sem ha kiszabadul és tud vadul foglalni, ezért az útját kell állni kelet/dél felé
    hát, nálad nem tudom mi lesz
  • Timakrisz
    #9704
    Sírjak vagy nevessek ??? :( / :)


    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.01.05. 18:09:07
  • Timakrisz
    #9703
    Na most nogai->quirat tal kezdtem szovi a torok, de mire moszkva hataraig elernek, mar a livoniai order es moszkva szetsedte novgorodot...
  • pocoksari
    #9702
    ennél többet harcoltam, sokkal több háborút indítottam...mindenkit ütni kell aki él és mozog
    a török akkor áll veled szóba amikor eléred a kaukázust és kicsit megerősödsz, addig csak arral kell törekeni, hogy a 100as módosító meglegyen
    sok múlik azon, hogy ki kit támad, mert hiénázni a legolcsóbb, ez azért szerencsén is múlik
  • Timakrisz
    #9701
    kb 10 x keztem ujra csak azert, hogy a hadvezer/khan e 0-1-1-1 meg 0-0-4-0 statokkal induljon...quiratnal meg 2-5-5-2 alapban...
    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.01.05. 16:37:07
  • Timakrisz
    #9700
    nem birok rajonni hogy csinaltad..1. elmegyek kelet fele quiratot beverem de ugy, hogy ne legyek hataros minggel 2. beverem kazant 3. megutom a ruszkikat permet elveszem meg penz 4. lemegyek delre transzoxiat amennyire lehet elveszem a timuridaktol+penz 5. beverem burjatot 6. ruszkik megint (persze mi van a ruszkiknak? 3*os tabornoka...)
    normalis szovetsegesem nincs (chatagai/nogai/great horde), torokok szoba se allnak velem :( kb 500 pontot tudok összeszedni enny idő alatt :(
    Utoljára szerkesztette: Timakrisz, 2019.01.05. 16:33:51
  • pocoksari
    #9699
    a ruszki önmagában annyi is, itt azt gyanítom, hogy a ruszkinak nem engedtem meg novgorodot szétverni és külön-külön ettem meg őket, az 50 éves képen azért maradt még ruszki, tehát 100évnél nem sokkal lehetett meg korábban :)

    ha a ruszkit akkor támadod amikor novgorodnak nekimegy, akkor elvileg mindketten tudtok nyerni, vagy a horda vagy az üzbég játékomban pont ez volt, támadtam, így mindketten nyertünk...ilyenkor ugye csak egy kisebb ruszkit kell megenni
  • Timakrisz
    #9698
    pocok néztem at 50 éve Uzbéged... az első 50 évet vedd fel nekem akkor :D Oké, hogy a többi nomád törzset beabálom én is, de a ruszkikat 100 ev alatt tudom bekebelezni :(
  • OGMontana
    #9697
    Ezt hívom igazi úriemberségnek. Megtámadom a Mingeket, 8 év háborúskodás után átmennek szunitába, hogy biztosítsák a Mingsplosiont.



    Utoljára szerkesztette: OGMontana, 2019.01.03. 21:10:19
  • pocoksari
    #9696
    muhaha, 100 óránál is hosszabbak ezek a kampányok, teljes mértékben kivitelezhetetlen, túl lassan játszom egyszerűen
  • pocoksari
    #9695
    az iqta, így nem, pont azért vagyok üzbéggel mert az nomád, ha elváltanék akkor kezdhettem volna egyből mással is :)
  • pocoksari
    #9694
    nem mindig esik szét, néha kell egy kis segítség, de nagyon megviselik a lázadások meg ha véletlenül összecsap valakivel
    az üzbégnél raktam fel 50 éves képet is, ott látszik, hogy lázadások vannak mingnél és 0 a mandate vagy mi a franc amit gyűjtöget, attól fejreáll, de ha nem akkor a támadásnál nagy máluszai vannak és szétfoszlik a serege
  • Timakrisz
    #9693
    Néztem az Uzbeg 100 eves keped, baszki tolj mar fel egy videot yt-re, hogy ered ezt el, 1200 dev fole meg nem sikerult felkusznom neked meg legalabb dupla van...
  • Timakrisz
    #9692
    Bukharat érdemes létrehozni?
  • Timakrisz
    #9691
    Nem tudom hány kieg óta, de én csak 1 Mingplosiont láttam, amikor Haxiként majd Manchuként szétvertem őket :(
  • pocoksari
    #9690
    a két horda között nincs nagy különbség, kb. ugyanolyan erősek, igazából annyi, hogy az arany horda kell a mongolokhoz, de az sem ad túl sok plusszt, a bannereket pl. nem is használtam

    a minghez nem volt elég a szomszédságom, bár megviselte, de nem esett szét...aztán megcsapkodtam és darabokra esett

    Enthrone Timurid Prince - passz, nem találkoztam vele, vagy ha igen, nem volt érdekes