5627
10804749371368208052.jpg
  • a.carkey
    #2335
    Négy városú provinciában kb. oszd el, mindenből legyen egy kicsi, ahol pedig ennél kevesebb v. több van, ott csak tőled függ mit milyen sorrendben építesz meg.
  • a.carkey
    #2334
    Be kell állni, és ha van templom, akkor gyorsan elmúlik. Röhej, mert pont az ellenkezőjére számítana az ember, de ez van. :) Mondjuk írja v. mondja is, már nem emlékszem, hogy csak az istenek kegyelmében bírhatunk, hogy hamar elmúlik. :) Egy kötelezően megverendő pestises seregtől szereztem. :)
  • a.carkey
    #2333
    De a játék maga ua, mint amit a steamen adtak, csak -8k. :)
  • MaRee
    #2332
    Én meg inkább kiálltam a városból, nehogy a lakosság is megdögöljön. Azt írja az egységkártyra mutatva, hogy áldozatot kell bemutatni az isteneknek, hogy meggyógyuljanak, de nem tom hogyan. Rendesen betett ez most a handjáratomnak, már épp indultam volna Knosszosznak erre tessék
  • GaBika6
    #2331
    Ha magyarítás nem is lesz, de valaki a városfejlesztést részletezhetné, mit érdemes miért építeni. Több bevétel, boldogabb populáció, erősebb hadsereg és ebben az egyensúly. Átláthatóbb lenne ha jól kidumáljuk. Elég ridegnek találom így elsőre. Amúgy sztem rohadt jó lesz ez ha kijavítják és optimalizálják. Nekem i72600k,8gb ram,Gforce660ti van és szaggat néha. Ha lerakom a játékot asztalra (ami stabil), ugyan úgy szaggat a win7fos.
  • JethroHUN
    #2330
    Arra már nem is mondok semmit, hogy miért tud majdnem minden távolsági egység égő lövedéket használni... Elég nevetséges és baromira távol van a valóságtól, hogy egy tevés íjász égő lövedéket lő. Mégis hogyan?
  • botyika
    #2329
    A diagnózis felállítását követően azonnali erélyes antibiotikum kezelés szükséges. A pestis a régóta ismert és használt antibiotikumokra (pl. Streptomycin, tetraciklin, kloramfenikol) is jól reagál. Az életfunkciók fenntartása: a víz és sóháztartás fenntartása infúziókkal, oxigénlélegeztetéssel, stb. Tüdőpestis esetén a beteget megfelelően felszerelt intenzív osztályon elkülönített helyen kell kezelni.
  • TomDantes
    #2328
    Aha, nekem mind a kettő. Beálltam egy városba, aztán elmúlt. Nem tudom hogy emiatt múlt-e el, vagy amúgyis elmúlt volna.
  • Drapedro
    #2327
    Hát, ez talán válasz a kérdésre, miért steam. Persze, manuál netről is jöhet, meg elqrt doboz sincs, és persze ettől még a 6K különbség játszik, de a steamnek meg van a kényelme. Az idő és hely is pénz. (Ha az összes játékom magyar dobozos lenne, az pár négyzetmétert elvenne, 1 nm lakás pedig alsó hangon 180K. :):) Na jó, ez izzadságszagú érvelés volt a részemről.
  • MaRee
    #2326
    No mindegy, kár. NEktek voltak már betegek a légióitok? Nálam az egyik sereg kb 6 kör óta pestises, hogyan kell kigyógyítani?
  • gseldon
    #2325
    hogy ne legyenek külön kis francos 2-3 egységek a térképen, mert akkor az AI is ezt csinálná állandóan, ahogy eddig is minden TW játékban. Végre, hogy most erre nincs lehetőség. Max annyi egység rohangál a nagytérképen, amennyi serege lehet.
    Más: az ügynökök nagyon nagyon jól használhatóak. Volt, hogy 2 sereg + helyőrség núbiai régiót úgy hódítottam meg egyetlen kicsi sereggel, hogy gyakorlatilag bemasíroztam az üres városba. A kutak, ellátmányok mérgezése, rabszolgák fellázítása, a kaja ill. infrastruktúra rombolása teljesen legatyásította az összes seregüket 3-4 kör alatt :D Nem volt pénzük fenntartani, ezért körönként a mérgezés, a rabszolgák és a champion-öm gerillahadviselése mellett már állandóan dezertáltak is a katonák a zsold hiánya miatt. 4-5 kör múlva a kb. 5 ezres seregből, 600 embert kellett agyonvernem a város elfoglalásához :DDD
  • JethroHUN
    #2324
    Az egyikkel lehet támadni mivel roham bónuszt kap a pikánál rövidebb lándzsák miatt. A pikás viszont csak védekezni tud, ha jól tudom közelharcban kardra váltanak. Hogy miért tud mind2 falanx formációt az jó kérdés.

    Gondolom az össze csapott, átgondolatlan egység-fa miatt.

    Pl: Romanak az elején lv2-es bépületből van karod-pajzsos (hastiti) és lándzsás-pajzsos(tirrer vagy vami hasonló) Jön a poén, ha tovább kutatod a katonai tech-tree az első tier után, elvés a lándzsás egységed, soha többé nem tudod ki képzeni. Ennek mi a franc értelme van? Csak légiósod és velites egységed lesz. + valami kardos rohad gyenge lovasság. Mert a lándzsás roham lovas is eltűnik...

    Másik gondom miért nincs őrző mód? Tök jó lenne ha rohannának a gyalogosok a menekülő ellenfelek után... Másik miért nincs fire-at will gomb római gyalogosnak, van náluk gerely, de csak maguktól roham közben dobják.
  • a.carkey
    #2323
    Mert csak tábornok vezethet sereget, és abból limited van. :) Ha nincs tábornokod, ugrik a sereg is. Mindez az új "legio rendszer" miatt.

    De én is kérdezek. Hogy lehet tengeri csatában kijelölni, hogy a távolsági egységek az általam korábban kijelöltre adjanak le tüzet? Tengeren kicsit kicsinek érzem a terepet a manőverezéshez, pedig lehetne itt Empire szinten harcolgatni! :(
  • Drapedro
    #2322
    Nekem meg pont az tetszett, hogy pajzs mögül kiszúrva a másik pajzsát, meg egymás sorai tologatják. Ez számomra realisztikus - most az animációról ne beszéljünk. Cannea-nál Hannibál direkt a gyenge és könnyű fegyverzetű gyalogosokat helyezte szembe a nehéz fegyverzetű római légiókkal, a két szárnyon elhelyezve az elit egységeit. A terv az volt, hogy míg a szárnyakon az elit egységei nem mozdulnak, addig a rómaiak úgyis visszaszorítják a gallokat, és így az elit egységeknek csak rá kell fordulni a romai légiókra. Így is lett, aztán megjött a karthagói lovasság is. Az addig pár szász embert vesztett rómaiak abban a gyűrűben majdnem 80 ezer embert vesztettek el tudomásom szerint, azaz a teljes seregüket.
    S2-ben inkább japán filmeket idézett a csata, amikor az utolsó ember - a hős - forog kivont karddal, közben meg 100-an veszik körül, és senki nem döf a hátába, amíg levág még 3 embert. Mondjuk, láttam egy autentikus japán filmet is, ahol a Yari egységek közel sem úgy harcoltak, mint az S2-ben, egymással szemben állva tisztes távolságból tömött sorokban piszkálták egymást ki-ki döfve egy óvatlan ellen felé, tartva a sorokat és várva, hogy valahol, valaki fölénybe kerüljön (pl. oldal támadás vagy hátba támadás), és eldöntse a dolgot.
  • MaRee
    #2321
    Igen erre rájöttem, de nem tetszik. Nem értem miért nem lehet csak párat átküldeni mint eddig, minek kell a fél kontinensen keresztül masírozni két-három egység miatt.
  • a.carkey
    #2320
    Zöld nyíl le v. fel mutat, ctrlel kiválaszt, és pipa.
  • a.carkey
    #2319
    Most egymás mellé kell vinned a két sereget, és úgy átadni.
  • a.carkey
    #2318
    Na jelentem, a PlayOnos magyar kiadás az elqurt tok után azzal is büszkélkedhet, hogy nincs benne pdfes manual. A játék könyvtárjában sincs. Ami a dobozhoz van, az + kb. semmi. :(
  • MaRee
    #2317
    A seregekből nem lehet leválasztani egységeket? Pl ha az egyik seregből 3 egységet át akarok küldeni egy másikhoz, akkor ez eddig úgy történt, hogy ctrl + klikkel kiválasztottam melyikeket akarom, és jobbklikkel kiléptek a seregből. Most viszont ez nem megy, az egész sereg megindul, nem csak a kiválasztottak.
  • a.carkey
    #2316
    Kb. minden profibb egység dárdát/pilum, hívjátok bárminek dobál, de vannak kifejezett missle infantryk is.

    A phalanxoknál max. minőségbeli a különbség. Hasolítsd őket össze, és máris láthatóvá válik, hogy mi.
  • a.carkey
    #2315
    No igen. Itt még annyit se számít, mint az AC3nál, ahol esetleg a magyarítás zavaró is lehetETT. Itt angol a felirat az itteni kiadáson is, és 10k volt az 576nál IS.
  • gseldon
    #2314
    Nekem pl. az a fura, hogy a peltast egység ugye gerelyhajigáló, a royal peltast pedig, ami elvileg a fejlesztett változat meg már közelharci egység. Az most akkor nem is dobál?
    Még egy kérdés, mi a különbség a hoplita falanx, és a pike falanx között? Előbbit csak hopliták, utóbbit csak pike infantry (pl. egyptian pikemen) tudja.
  • a.carkey
    #2313
    Kell sereg is a közelbe, meg ha nincs háború, hát akkor se nagyon búslakodnak.
  • JethroHUN
    #2312
    Jól lehúztad magad... minek veszel bármit day1 steamről? Magyar üzletből nem lett volna jó? 12000-ért maximum. (postaköltséggel, ha van)
  • a.carkey
    #2311
    Ja hogy steames!
  • a.carkey
    #2310
    Nekem nem az kell, hanem hogy hozza elő az encyt a compare funkció miatt.
  • JethroHUN
    #2309
    Legyen rengeteg plusz kajád, az is ad bónuszt, meg a kék ikonú vízrendszer épületek (ki kell fejleszteni előbb) Szerintem a public order is beleszámít, mivel szoktak üzenetek jönni, hogy milyen boldog a nép stb.
  • Drapedro
    #2308
    54 euró + adó+tranzakciós illeték, otp-s árfolyamon.
  • JethroHUN
    #2307
    Én emlékszem rosszul vagy a Shogun 2-ben volt még egy animáció részletességre vonatkozó beállítás? Mert akárhogy nézem a harcokat közelről, nekem nagyon gyengének tűnnek a harci animációk, vagy pl nincs is. Két lándzsás egység harca az elég érdekesen néz ki. Mintha valami "toljuk át a másikat a vonalon" játékot produkálnának. Valahogy a közelébe sincs a Shogun 2-es pár harc alapú látványos harchoz.

    Majd ha mentek játszani figyeljétek már meg. Lehet nincs igazam, és valami beállításihoz van köze. Pedig egység részletesség: High.
  • Drapedro
    #2306
    Ez érdekes. Eddig nem jöttem rá, mivel lehetne a város terjeszkedéshez szükséges populációt látványosan meggyorsítani. A körönkénti növekedés egyes épületek vagy tudomány hatására oké, de azok százalékos értéket mutatnak, miközben a város menüben pl. az szerepel, hogy még 7 populáció kell az új slot megnyílásához.
  • a.carkey
    #2305
    Mindkettőt lehet edictel szabályozni.
  • a.carkey
    #2304
    18kt?
  • a.carkey
    #2303
    Nono. Én úgy vettem észre, hogy a besorozás csökkenti a városok fejlődéséhez szükséges létszámot.
  • Drapedro
    #2302
    A harci értékek megjelennek bal oldalt az egységre kattintva, nem?
  • botyika
    #2301
    na, az az in-game enciklopédia az egy in-game browser ami a netre mutat. azt kéne megtalálni hol van...
  • Drapedro
    #2300
    A rabszolgaság repu semleges a tapasztalatom szerint, bevételt növel, de nagy mennyiségben unrest-et generál. Az elengedés reput hoz pénz nélkül, ha jól láttam, a foglyok kivégzése pedig repu vesztést okoz.
  • a.carkey
    #2299
    Nekem egy dolog nem tetszik csak. Az ingame encyclopediaban egyszerűen baromi lassan lehet megkeresni egy-egy egységet, még népekre lebontva is, és van jópár nép és egység. Ezt mindenképpen rendszerezni kellene. A Shogunban kb. jó volt, de ott is voltak butaságai. Az pl. zavaró, hogy ha már átláthatatlan az encyben az egység leosztás az annyira egyforma kártyák miatt, akkor legalább ha az ellennél rákattintok egy egységre, írja ki az ency részét, mint a Shogunban. Feleslegesen vették ki ezt a funkciót (erős a gyanúm, hogy bug), és feleslegesen vették ki az egységeknél a vizuálisan kiírt számot. (Ez is bug szerintem ...)
  • Drapedro
    #2298
    Nem egészen. Én 2-3 ezer fős csatát szeretnék a két éves, akkor a középkategória jobbik feléhez tartozó CPU-n látni S2 high minőségben egy olyan játékban, amiért 18K-t fizettem előrendelve, mert a kiadó azt állította, minden oké, a játék kész. De nem is. ETW high minőség is jöhet, de még az R1 high minőséget is csípném. A francba, csak visszatértem a lerágott csonthoz.
  • MaRee
    #2297
    Hmm én eddig mindenkit rabszolga sorba állítottam, a pénz miatt. Nem tudtam, hogy reput növel az elengedésük.
  • Drapedro
    #2296
    Annyi előnye van a város nélkül maradt maradék seregnek, hogy egyrészt van könnyen legyőzhető, utánpótlás nélküli ellen a térképen, aminek a legyőzésével lehet tapasztalatot bezsebelni másrészt pedig könnyű szívvel lehet szabadon engedni a foglyokat, ezzel is némi diplomáciai reputációt szerezve.