5627
10804749371368208052.jpg
  • a.carkey
    #2135
    Egy dolog zavar a diplomacyban, hogy nincs kiírva, hogy a felfedezett frakciónak hány területe van. Siracusa egy város, vagy van neki más is?
  • a.carkey
    #2134
    Azonfelül még undorító is volt.
  • Bandras DaSilva #2133
    Hát nem tudom, nekem már elég tápos egységek védik a városokat, és a legelején sem volt ezzel gond, hogy kis sereggel bármit is elfoglaltak volna.

    Ez nekem tetszik, mert utáltam korábban seregeket pakolni a városokba.
  • a.carkey
    #2132
    Hajók, kémek, diplomaták, bajnokok vízre? Új sereget kreálni vagy újrakreálni egy sereget? Nagyon oda kell figyelni!
  • hapi
    #2131
    Aha jött 1 generális sereg nélkül, theát 90 lovas és 3 kör alatt elfoglalta rómát pont minkét seregem messze volt nem értem vissza de már a közelben állatam de mégis elfoglalta...
  • a.carkey
    #2130
    Végre nem KELL minden városba valamit betenni, hanem mérettől és minőségtől függetlenül van saját helyőrsége. A Legiok lazán upgradelhetőek, amire te akarod, tönkreverés esetén is megmaradnak, a tábornokokat is sokkal értelmesebben lehet fejleszteni, mint a shogunban. Ja, és nem lehet végtelen számú sereged. Ha odavesszük, hogy 50 milla emberre akkoriban egy 250ks, kisegítőkkel 450ks hadsereg vigyázott, már közelebb kerülünk a valósághoz. A tengeri csata elég reális, bár van pár egység ami SZERINTEM bugos, de ugye a 2. napon vagyunk.

    Szóval, nekem eddig bejön. Egy elqurt save game ugyan majdnem volt, de hát ez van, mert az autosaveje működött.
  • a.carkey
    #2129
    Ráadásul kiválasztasz custom battlenél bármit a lemodelezett területek közül.
  • a.carkey
    #2128
    Csak a katonák számának nem kiírása zavar. Ennyi. De lehet, hogy be lehet állítani, és én vagyok béna. Az bíztat, hogy a végleges Shogun 2 és a kezdeti között is zongorázni lehetett a különbséget.
  • KingPunisher
    #2127
    Azért a Tw játékok egyik legidegesítőbb tulajdonsága hogy a csaták betöltése percekig tartott itt eltűnt. Erről sem kell megfeledkezni, azért nagyon nem mind1..
    UI meg puritán de nekem tetszik.. nem lesz ez rossz persze szokni kell azért mint mindent, hogy igazán élvezni lehessen.
    A gépigény meg igen baráti, ahol gond van ott tuti valami bug vagy optimalizációs dolog lesz amit javítani fognak.
  • a.carkey
    #2126
    Minden maxon. DoF ki.
  • MaRee
    #2125
    Mármint én vagyok elfogult? 5 éve csinál TW vidiket PoM, azért mondom.
  • Hypo #2124
    kicsit elfogult de....:))) Diplex is:)
  • Bandras DaSilva #2123
    Hát nem tudom, hogy mi ez a nagy sírás mindenhol. Én nem tapasztaltam semmi idegesítőt. Egyszer lefagyott, annyi.

    Megy szépen, bár érdekes volt, hogy valamit hegesztgetni kellett a grafikával mert az elején roppant csúnya volt, de most már nagyon szép és nincs fps para sem.

    Az UI nekem tetszik. Kicsit szokni kell az biztos, de jobb klikkel roppant sok infot megtudhatsz mindenről. Szépen elírja, hogy mi-mennyibe kerül, milyen hatásai vannak, milyen egységeket kapsz, stb stb.

    Diplomácia érdekes. Ezek a kis segítségek sztem jók, hogy kiírja, hogy mit gondolnak rólad a többiek, és kis pénzzel vagy néha anélkül is lehet egyezményeket kötni. Én egyelőre hardon játszom, de majd megy még följebb is, csak gondoltam ismerkedésnek ez jó lesz.

    Én a csaták hosszát is jónak gondolom. Bár ostromnál az AI néha csak áll a város közepén...

    Szóval nekem nagy bajom nincs vele. Max a körváltás tart sokáig. Azt lehetne gyorsítani, de kismillió frakció van.
  • antiqueA
    #2122
    Köszönöm
  • MaRee
    #2121
    PrinceofMacedon nagyon régi és ismert játékos TW-s körökben.
  • antiqueA
    #2120
    Tudtok olyan youtube csatornákat ajánlani, ahol csak online (leginkább 1v1) meccseket lehet nézni?
  • botyika
    #2119
    paksi atomerőműhöz közel laksz? :)
  • Pluskast
    #2118
    Miket állítottál be, hogy ilyen szép lett?
  • a.carkey
    #2117
    De belső nézetnél volt 32 is.
  • a.carkey
    #2116
    40-50
  • botyika
    #2115
    és ezeket hány fps-el?
  • a.carkey
    #2114
    Meg három szárazföldi:

  • a.carkey
    #2113
    Pár tengeri csatás kép:

  • a.carkey
    #2112
    Szerintem semmi gond nincs az AIval a korábban megjelent TWk kezdőnapjához képest. Rome IIben néha olyanokat tud meghúzni, hogy csak nézek. :D
  • a.carkey
    #2111
    Mani, mani, mani, és elfogadják. Pénzedhez képest annak 10% a minimum, de inkább 30 :).
  • Kurfürst
    #2110
    Na és hogy valami hasznos is legyen, a support forumban lehet olvasni érdekes dolgokat, megoldásokat, állítólag a hyperthreading egyes intel procikban meghülyíti kicsit.

    Aki szar minőségű textűrát lát, annak meg be kell ixelni az elég ilyesztően hangzó "unlimeted video memory" fület, úgy szép is meg jó is (legalábbis nálam).
  • Kurfürst
    #2109
    Azt hogy 3 pattanásos hülyegyerek üvöltve sikítja tele a forumot én nem feltétlenül venném mértékadó tényezőnek.

    Egyesek már a megjelenés vagy bármi kézzelfogható dolog előtt tudni vélték hogy az AI szar lesz és majd a modderek. Ehhez képest igencsak meglepő dolgokat produkált nekem (sajnos az viszont tény hogy az egy komolyabb városban eddig igencsak bugos volt)
  • Hypo #2108
    Én nem beszéltem a grafikai gondokrol az orvosolhato, nem beszéltem a bugokrol mert az is. Én a koncepióról beszéltem azzal van a baj, persze ha a celkozonseg 14-18 és a TW arena a next target akkor érthető, hogy miért emeltek ki jól bevállt dolgokat a játékból. Az UI borzalmas.
  • Pluskast
    #2107
    Hátha kedvet kapnak a moder srácok:) A remény hal meg utoljára:)
  • Nos
    #2106
    Alapvetően a játékelemekre gondoltam. Az hogy mennyire nem figyeltek arra, hogy a különböző konfigurációkon hogyan működik az tény. Azt totálisan elcseszték.
  • MaRee
    #2105
    Azért annyira nem tették oda magukat, ha az egész internet attól zeng, hogy mekkora kaka a játék jelenlegi formájában. Elég megnézni a hivatalos fórumot.
  • bgabor
    #2104
    Szerintem abban ne raménykedj, a medieval2-re épülő Europa Barbarorum2-őt a mai napig nem adták ki, pedig vagy 2008 óta fejlesztik. És most így hogy kiadták a rome2-őt, már kereslet sem igen lesz rá.
  • Nos
    #2103
    A fejlesztők azért szerintem odatették magukat, de nekem sem 100 százalékban találták el az ízlésemet. Azért nem gondolom, hogy ez baj, mert úgyis jönnek majd a modok. Túlzást azt mondani, hogy ezt ők is belekalkulálták :) , de a legjobb szívvel készített játék sem biztos, hogy a többség ízlését fogja eltalálni.

    Szóval számomra nem csalódás, nem vártam csodát. Ez egy nagyon jó alap lett szerintem, amire csodás modok fognak megjelenni. És tudom, hogy vannak olyanok, akik erre azt mondják, hogy akkor miért nem a fejlesztők csinálják meg azokat a dolgokat, amiket a modderek? A válasz egyszerű: végtelenségig lehetne fejlesztgetni a játékot, de csak akkor derül ki, hogy tényleg jó-e, ha a tömegnek is megmutattuk. Másrészt egyszer ki is kell adni. Meg eleve azért készül a mod, mert sokan sírnak valamiért. De ez csak azután derül ki, hogy kijött a játék.

    Szóval szerintem jó alap, és modokkal még jobb lesz.
  • Pluskast
    #2102
    Igen sajnos ez (is) egyszerűsödött. Nem tudom de ez valamilyen tendencia a játékoknál. Minél kevesebb "látványelem", és egyre kevesebb micro management. Én is reménykedek egy jó kis Europa Barbarorum modban.
  • Hypo #2101
    sajnos az UI mind funkcionálisan mind kinézetében nagyon ngay visszalépés.
    Értem hogy CA azt akarta hogy ne legyen zavaro, de pont az ellenkezojét érték el, olyan semmilyen de zavaró. az épületek ikonjaira ránézel és fogalmad sincs mi az értelmetlen. Nagy monitoron a diplomácia ablaknál a két fél a két sarokban van ergo nem a fókuszban ez is zavaró. Pont azok a dolgok lettek minimálisak amiket anno szerettunk a TW játékokban. Város managment lofax az a kevés szám meg elveszik az interfacen. Persze bitos sokaknak bejön ez nem vitás, de nem látom az előrelépést inkább azt látom hogy CA teljesen mást gondol arról hogy miért is szeretik az ő játékaikat. Bizom a mod fejlesztőkben.
  • botyika
    #2100
    pedig neked is radeonod van nem?
  • KingPunisher
    #2099
    Nekem kampánytérképen simán 30 fps felett van.. Shogun 2 ott recsegett 15-20 volt de igazából nem zavart az sem.. Nekem ez a 30 feletti már katarzis...
  • KingPunisher
    #2098
    Én is ovatosan huzogattam azért, de igazából jelentős változást nem hozott teljesítményben semmi így minden ment ultrára :D
    Kicsit azért a viharos pályán az esőbe meg meg reccsen de nem zavaró Shogun 2-be is így toltam olyan 20-30 fps néha kicsit lecsuszik de átlagba ennyi megvan.
    Szerintem bizonyos hardvereket nem szeret, mert tényleg jól fut nekem és kurva szép :P legalábbis nekem igen hangulatos..
    AI meg.. nem tudom igen elvertem a viharba vesztettem 100 embert ő 1200-at.. De igen szopattam szegényt..
  • MaRee
    #2097
    Ja, észre vettem még, hogy 100%-on használja a CPU-t. Egy i3-2100-am van, oké, nem egy erőgép, de ez mi? Kampány térképen 100% cpu használat akármilyen beállításon? Meg 7-8 fps? Plusz a 8 giga memóriából van hogy 40%-ot használ, van, hogy 80-at. Érdekes.
  • Pluskast
    #2096
    Nekem sikerült. Kereskedelmi egyezményt, megnemtámadási egyezményt, és még szövetséget is tudtam kötni. Évszakok meg valóban nincsenek sajnos.