5627
10804749371368208052.jpg
  • TomDantes
    #2455
    Hát ja, tehát ha két sereg térképen egymás mellé került, csata lett. De elmentek mellettem. Na most vagy bug, vagy valami olyan beállítás képesség, amire nem jöttem rá. De érdekes mindenesetre. Nem lehet forced march sem, mert én is használtam már, és frorced marsh-ban nem lehet ilyet, hogy elmegyek az ellenséges sereg mellet közvetlenül.
  • TomDantes
    #2454
    Az odáig oké, csak mire számított? Hogy a körülbelül tizenötszörös mennyiségi és minésőgbéli túlerővel szemben győz? Inkább gyűjtötte volna minden csapatát egyszerre, és támadjon úgy, körönként egy kis sereggel csak szétforgácsolta a megmaradt csapatait.
  • Pluskast
    #2453
    Ja dumának jó:) De ilyet egy ember nem tenne. Mondjuk a készítőket sem értem, hogy 13 éve adják ki ezt a sorozatot és azóta képtelenek egy tisztességes AI-t csinálni... Minden egyes új terméküknél feljön ez a probléma, ők minden egyes játék készítése során azt mondják, hogy hiper - szuper lesz az AI, és ehhez képest meg mindig ugyan azok a "gyermekbetegségek" jönnek elő. De persze ettől függetlenül szeretjük ezt a részt is és úgy ám blokk a sorozatot is (legalábbis én igen :) )
  • Kurfürst
    #2452
    Új AMD beta driver kifejezetten a rómához!
  • Drapedro
    #2451
    Úgy értem, hogy mindez csatában történt, nem kampány térképen.
  • Drapedro
    #2450
    Igen, ilyenről írt egy teszter is a prológ kapcsán. Ott azt írta, hogy 1-2 egységet hátra hagyott a gép egy szamnisz város ostrománál, a zömmel meg elvonult. Ő is csak találgatott ennek okáról, de pozitívan állt az AI-hoz, és arra gondolt, hogy talán stratégiai visszavonulás volt,egy magasabb rendű cél érdekében :)
  • a.carkey
    #2449
    "Vagy, már területe sincs, majdnem teljesen feltöltött légióval védem a várost, és egy egy hajóval megtámad. Aha, biztos sikerülni fog." Ez a dolga, mert elhasználódik a hajója, és megszopja.

  • Pluskast
    #2448
    Azt kell, hogy mondjam, hogy nem változott az AI bármit is állítottak erről a készítők. Példa. Ostromlom a városát amiben bent van egy majdnem az enyémmel megegyező nagyságú hadsereg. A következő körben hozza az erősítést és megtámad. Én visszavonulok, de ő erre ahelyett, hogy üldözne fogja a két hadseregét és kivonul a városából! Ezután meg mikor én rám kerül a kör simán befoglalom a városát mert ugye az egységeivel kivonult. Szóval sajnos azt kell, hogy mondjam az AI buta.
  • a.carkey
    #2447
    Minden attól függ, hogy mennyiben és miben erős.
  • Drapedro
    #2446
    Nem tudom, hogy ment el melletted. Nem lehet, hogy Rome 2-ben nincs automatikus beavatkozás? Úgy értem, ha látja a sereged indulás előtt, és nem ambush stanceben van a sereged, esetleg nem él a beavatkozás. Vagy talán a forced marsh olyan felállás, amit csak akkor lehet megfogni, ha indítás előtt nem fedezi fel az egységet. A hadsereg stance-ekben még nem mélyedtem el, de talán van mélyebb jelentőségük is annál, mint ami elsőre adja magát.
  • a.carkey
    #2445
    2 kör minimum kell neki.
  • TomDantes
    #2444
    Mikor hogy. Van hogy nem értem, egy területe van, egy szigeten partra szállok, erre a következő körben kihajózik a seregével . He? Nem inkább védekeznie kéne? Most elmenekült?

    Vagy, már területe sincs, majdnem teljesen feltöltött légióval védem a várost, és egy egy hajóval megtámad. Aha, biztos sikerülni fog.

    Ám az jó, hogy direkt figyeltem, mindig ott igyekszik támadni ahol nincs légióm, és a gyengébb városomat elfoglalni. Ez jó, de rohadt aljas húzás.

    Ami meg érdekes, állok két város között, szúk terület, hegyi szoros, jön szemből a serege kör váltáskor, mondom csata lesz, erre el megy mellettem!!! és elfoglalja a hátam mögött lévő városomat. Hogy csinálta? Hogy ment el mellettem? Átrepült a seregem felett? Érdekes szuperképesség. Amúgy jó húzás volt, csak nem értem hogy csinálta.
  • TomDantes
    #2443
    Igen, arra rájöttem, benyomkodom nekik, de semmi. Nem vettem észre, hogy nagyon csökkene az elégedetlenség.
  • Drapedro
    #2442
    Remélem, a patch hoz valami érdemleges változást. 509 negatív értékelés (0-4 pont) a metán 4 nappal a kiadás után. Nincs messze a COH2 1300-a. És ahogy ez már lenni szokott, most más mindent fikáznak a játékban. Kár ezért.
    Ti is annyira rossznak tartjátok az AI-t? Én a campaign AI-val elégedett vagyok, a csatát még nem tudtam eldönteni, kb 5 csatát játszottam, de igazából nagy malőrt nem láttam. Sokan arra panaszkodnak külföldi fórumokon, hogy nem tud várost védeni gép. Két village "ostromot" nyomtam eddig (fallal körbe vett várost még nem ostromoltam). Az elsőnél Athénnal a spártaiak támogatásával kétszeres túlerőben két irányból, nagy csoda nem történhetett. A második village ostrom tegnap este zajlott, a párthusokat vezettem. 6 lovas íjász, 6 lovas skirmisher+ vezér+két lándzsás egység. A lovas vezér mellett az ellenfélnek két könnyű lovasa volt, két slingere meg vagy 12 gyalogosa. Minden bejáratot védett, én egy oldalra koncentráltam. Először a lovas skirmishereket állítottam a bevezető úthoz. Megpróbálta a lovasaival elűzni őket - a vezért mondjuk kár volt kihoznia, ez döntő hibának bizonyult a végére - és szét is szórta a visszavonuló lovasokat, dehát tűpárnát csináltam belőlük a végére. Ezután a slingereivel próbálta az ismét felálló skirmisherek által zaklatott, a bejáratott védő gyalogos egységén segíteni, de a beérkező hat lovasíjász második nyílzápora lefelezte őket, így a moráljuk összeomlott (a vezér elhullott az elején), elfutottak. Ezután egyenként kezdte el kiküldeni a gyalogosait, ami csak elsőre hülyeség, mert ezeket full dárda és nyílzápor fogadta ugyan, de egyre inkább úgy nézett ki, hogy el fog fogyni a muníció, és az akkor még mindig tekintélyes mennyiségű (kb 6-7) lándzsása ellen városban, szűk téren, a manőverezés lehetőségének hiánya miatt az erőfölényem kibontakoztatásának lehetősége nélkül kell megpróbálni elfoglalni a várost. Ez azért nem tűnt egyszerűnek. Végül a morál rendszer mentett meg, a vezér nélkül maradt egységek - azok is, akik még mindig más bejáratot védtek - a veszteségek miatt összeomlottak, és elfutottak.
    Szóval igen, csinált egy nagy hülyeséget a vezér beáldozásával - akinek peche volt, mert a csata első 10 halottja között volt egy kósza dárdának köszönhetően - de azért utána ha nem is látványos, de tudatos taktikát folytatott. Én talán egyszerre vezettem volna ki több oldalról az egységeket, de igazából csak hajkurászni lehet tucatnyi lovast gyalogosokkal. Lényeg: ebben a csatában sem tűnt nagyon hülyének az AI.
  • a.carkey
    #2441
    Így néz ki egy sima nem itthoni kiadású "igényes" PlayOn Rome II. :(



  • KingPunisher
    #2440
    Kaptak egy csomo béta tesztelőt aki még fizet is, hogy tesztelhessen..
    Persze hosszu távon ez nem biztos, hogy túl kifizetődő , plusz ugye aki nem rendelte elő hanem majd megnézi a warezt és akkor dönt , szintén lehet elveszett, mint potenciális vevő..
    No mind1 ez már most jobb mint Shogun 2 szóval, doboz a polcon a játék király öröm bodottá..
    Patchek meg had jöjjenek meg DLC-k mindig lesz minek örülni..
  • KingPunisher
    #2439
    Gyerekek kurva jo game ez.. Enyém Britannia Iceni szekér beindult.. kurva sok dolog változott csak passogok kapkodom fejem..
    Iszonyat észnél kell lenni, hamar dögrovásra lehet ítélni a birodalmat ha valaki nem figyel oda, persze fejlődni sem árt nem lehet mindenhol csak szent fa meg tér mert akkor nem jönnek a fejlett unitok stb..
    Nekem igen tetszik, bár ez még csak béta de az alapok állati jók..
    Elején vagyok még szóval pár dolog nem tiszta..
    Mivel 1kör/év hamar öregszik mindenki és családfa sincs..
    Mi lesz ha elpatkol az összes hadvezérem ??
    Ez a politikai izé sem teljesen tiszta.. van valami másik törzsfő kis pletykát szoktam rá nyomni.. de isten igazából nem igen vágom mit fog az ott okosítani.
    Ha szeretett légióm éléről meghal a hadvezér akkor mi lesz ?
  • a.carkey
    #2438
    Akkor mégsem annyira hülyék, hogy homokért basszanak a sivatagban, leesett nekik, hogy máshogy kellett volna hozzáállni a megjelenéshez ...

    Mondom, már a CE ára, az elcseszett semmi nagy fa katapulttal is irreális volt. A megjelenéskori eredmény pedig szép és jó, de azért lehetett volna koncentrálni a részletekre.
  • a.carkey
    #2437
    Az első fül ha rámész a csákóra, azzal tudod kihasználni a spec képességét. Mint az edictnél.
  • a.carkey
    #2436
    A Shogun 2-ben volt olyan, hogy ha nem volt kő, nem épült minőségibb vár. Gondolom, itt is hasonló, meg bónusz épületet is ad.
  • botyika
    #2435
    hivatalos fórumon azt írják hogy kb. hetente-kéthetente lesznek patch-ek.
  • TomDantes
    #2434
    Hát én úgy láttam, épületek vonnak le, meg a rabszolgák, meg az adó, de faszom ,majd adózni ne is adózzunk? Na ne már gyerekek.

    A kultúra átterjedt, és az ellen mit lehet tenni Mert a egyik ügynökféléből nem tudok többet képezni, nem jut így eszembe hogy hívják, nem a kém, és nem a harcos, hanem a tógás pasas, álllítólag az jó a latin kultúra terjesztésére, mondjuk nem vettem észre, hogy érne bármit is, kettőt képezhettem, és mind a kettő frissen elfoglalt városban van, de nem értem, nem látom hogy érne valamit is. De a többi ügynöknél se látom hogy érnének valamit.
  • KingPunisher
    #2433
    A nyersanyagok mire jok? A világ csodáka szintén milyen bonuszokat adnak és hol lehet megnézni melyik az enyém és mit ad..
  • MaRee
    #2432
    Hmm érdekes hogy mindenki ilyen nehéznek találja a tengeri ütközeteket, nekem még nem igazán volt vele problémám, pedig spártai lévén elég sokat hajókázok ide oda a Földközi-tengeren, de még egy szál hajót sem építettem. Ha valami ellen van a vízen akkor bele irányítom a seregem a tengerbe és az automatikusan megjelenő hajókkal (gondolom szállító) simán verek mindent.

    Mikor jön a peccs? Akinek meg van majd írjon jobb lett-e, már viszket a zsebem hogy megvegyem én is, de jelenlegi formájában nem fogom.
  • a.carkey
    #2431
    Nem tudod, hogy mit kell nyomni, hogy a távolsági hajók azt lőjék, amit korábban kijelöltem nekik, és még manőverezni is lehessen velük? Mert szép a ramming és jó, de csak erre építkezni ha sikert akarsz kicsit idegesítő.
  • a.carkey
    #2430
    "a manipulus-rendszerrel a játék kivágja alólad a triariik révén a lándzsásokat. Ez igaz is, meg nem is. Auxiliary barakkokat kell építened, ott nagyon fasza shock cavalry is akad (valami equites s. extraordinarii), illetve a jó öreg lándzsás segédszolgálatosok is itt találhatóak meg"

    Ez nem igaz is, meg nem is, hanem sajnos így van. A mocskos haderőreform az oka. :D Amúgy meg sajnos a Aux lándzsások a Triariihoz képest ... De az armored legionaries viszont egy az egyben, mínusz egy formáció tudja ugyanazt amit a Triarii. De mondjuk az a formáció korrekt volt nekik, de ez van. Majd legközelebb odafigyelek. :)
  • PrasCo
    #2429
    Ó, és - elnézést a dupláért - a városokért a szívem szakad meg! Minden ember más és más arcú, de két különböző várost nem tudtak összerakni a CA-nál? C'moon!
    A Rome 1-ben (kövezzetek meg...) a játékélményem nem kis százalékát jelentette, hogy a nem kis áldozatokkal lezavart közbeszerzési pályázat következményeként nagy nehezen felépült Circus Maximus ott vetített középen, miközben Rómát körülfolyta kétmillió, meg még egy kevés hun.
    Itt a tile-rendszernek köszönhetően teljesen mindegy, mit művelsz, lesz egy "generic roman village on the shore" és hello. Kiábrándító, tényleg. Nem azt mondom, hogy óriási súllyal esik ez latba, de mégis, az épületek okozta változatossággal technikailag többször találkoznék, mint Titus Pullo tartalékos alhonvéd csodálatos arcával.

    Ha meg már duplázok, folytatom: A zene jó, de nem kiváló. Szubjektív, de túl sok az epikus téma, és túl kevés a vokál. Tudom, persze, most eza divat... a hangok (a kattintásokra) is kicsit kakofónabbnak tűnnek, mint az e téren számomra etalon R1-ben, de annyi baj legyen. Cserébe nagy poén, amikor a nagyon bölcsen völgyben tábort vert n+1. kelta törzset lövöm ballistával, erre az egyik majom odakiált a másiknak, hogy "I'm hiding behind you, you fat bastard!" - és társai.
  • PrasCo
    #2428
    Tiszteletem! Pár észrevételem és élményem elsősorban a saját játékból, másrészt hozzászólások a fórumhoz általában.

    Valaki írta alant (nem olvasok vissza, bocs :D), hogy a manipulus-rendszerrel a játék kivágja alólad a triariik révén a lándzsásokat. Ez igaz is, meg nem is. Auxiliary barakkokat kell építened, ott nagyon fasza shock cavalry is akad (valami equites s. extraordinarii), illetve a jó öreg lándzsás segédszolgálatosok is itt találhatóak meg.

    A legtöbbet a játékban két dologgal szopok: építkezés/közrend és flottaütközetek. Most jutottam el odáig, hogy a kettőből az egyik flottát megpakoltam ballistás és onageres hajókkal is, de papíron szarravaló szállító hosszúhajók is szignifikáns veszteséget képesek okozni a legjobb próbálkozásaim ellenére is. Autoresolve jobbra ki bírja hozni, mint én. Kicsit zavaró a dolog, mert ETW-ben a tengert jobban megszerettem végül, mint a szárazföldet, itt pedig ha nem is veszítek, de répáznak azért rendesen.
    A másik az építkezés. Oké, hogy élesben jöttem rá, hogy is működnek a dolgok, de akkor is nettó szopás az egész. Ha nem akarom, hogy a légióim a provinciákban dekkoljanak (márpedig nem akarom), akkor egy vagon épületet fel kell húznom, többnyire templomot, ami persze viszi a kaját, úgyhogy megy a vágóhíd, ami megdobja a squalort. Még ez sem lenne gond, ha legalább maradna hely! Értem én, és zseniális dolog, hogy specializálni kell a termelést, így Itáliában emelek légiókat, addig Alexandria dolgozik szárazdokkal, de egy kicsit úgy érzem, túllőttek a célon. Problémás még, hogy a város védelme (ha a technológiát kihagyom) csak szintlépéssel (=rakás élelmiszert és hepineszt felzabál a teljes provinciára nézve) növelhető, vagy aktív helyőrséggel (erősen korlátozott a számuk). Csökkenteni akarták a mikromenedzsmentet? Hát, sikerült... mindegy, nem okozott megoldhatatlan problémákat, de azért para. Ha már építkezések, hogy hagyhatták ki az utakat?! Persze, a marching stance-szel ez kiesett a mókából, de pl. a kereskedelemre adhatna bónuszt pár kilométer jó, római út.
    Én még annak is jobban örültem volna talán, ha az építkezések visszafogását erős árakkal oldják meg, nem a rohadt "négy épület és szevasz"-szabállyal.

    Végül: Lángoló dárdák? Lángoló kib+szott dárdák?! Ezt ne, könyörgöm, eezt ne...


    A fentieken túllépve viszont azt kell, hogy mondjam; rég volt már a kezeim között játék, ami ennyire a székbe szögezett.
    Ahogy a laptopomon fent figyel az R1, van egy gyanúm, hogy az R2 is egy évente elővevős sztori lesz még hosszú-hosszú időkig.
  • Nos
    #2427
    Na beruháztam egy új vasba. Most ultra és extrem között szepen fut :)
    Nekem a prológ, és egy rövid bemelegítő kampány után tetszik a játék. Vannak hibái, de nagyon szép lett. udom, sokan szídták, a legelső indításnál én is, de nem bántam meg, hogy megvettem.
    (Bár most ragadt be egy flottám, amit nem tudok mozgatni, ez extrém idegesítő bug, remélem az első patch holnap javítja.)
  • JethroHUN
    #2426
    Amikor a régióban minden település a tiéd, kijelölöd bármelyiket, és a legelső gomb alul.
  • MaRee
    #2425
    Mik ezek az edictek és hogy tudom egy provinciához hozzá adni őket? Valamit ír a kör végén hogy 2 edictem van és használjam fel, de nem tudom hogy.
  • Jockey
    #2424
    ez ok, de mit lehet tenni ellene?
    en kezdo tw-s vagyok, a prologe -l mar mentenem kellett es meg sok mindent tanulok, de szamomra se tiszta mivel lehetne orvosolni..
    adot ugye nem csokkenthetem a beka segge ala, vagy maxmozizhatom az ellenseg turnjeit..:p
  • JethroHUN
    #2423
    Lehet nagyon átterjedt a görög (hellenic) kultúra, vagy van valamilyen nem saját ügynök a területen. Amúgy ha ráviszed az egeret a public ordert mérő csíkra, megjelenik az kis ablak amiben részletesen láthatod mi mennyit ad hozzá.
  • a.carkey
    #2422
    IV. szinten kapod meg az armored legionariest, ami kb. kiváltja a Triariit. Egyébként, ha jól emlékszem, ez így volt a Rome I. részében is, de erősítsetek meg, ha nem!
  • TomDantes
    #2421
    Egy kérdés, miért lázonganak a városok, és mit lehet tenni ellenük?

    A frissen elfoglaltat még csak értem, ezeknél átépítek minden épületet, meg ilyesmit.

    De például Dél itáliában? Az eleve római terület, és most minden bajuk van, bontom vissza az épületeket, amik rontják a hangulatot, de hát ez így nem jó. Mi rontja az emberek kedvét?
    Ha jól értem, a rabszolgák is, de mit tegyek a rabszolgákkal?
    Meg, még mi? Mert elég hirtelen kezdett el zuhanni a kedvük.

    Lehet-e olyan, hogy ellenséges kém van a városban, és az rontja a hangulatot?

    Vagy ez valami random móka?
  • Hypo #2420
    victory flaget is kivehetnék, tönkre tesz minden csatát.
  • Hypo #2419
    hol a battle speed slow down? :)
    hol az advanced CAI/BAI?:)
    hol a használhatóbb UI?:)
    Csak jönnek ezek is:)
  • Hypo #2418
    nem! sajnos:)
  • Terawatt
    #2417
    Nem fogják így hagyni. Arra nem számítok, hogy a holnapi patch világot vált meg. Esetleg egy nvidia/ati driver frissítés rá segíthet. Volt már rá példa, hogy erre volt szükségem. Amd x4 840, Nvidia 550 TI, 8gb rammal high(ami kb tök mindegy, mert magasabbon is ugyan ekkora a teljesítmény) jól fut. Ez alatt azt értem, hogy 20 alá még nem mentem és átlag 30-35 fps megvan full hd felbontáson. Remélem tudtam segíteni annak aki hasonlón játszana majd és tanácstalan.

    Ezt megcsinálják akkor szerintem jobb lesz, mint a shogun 2.
  • JethroHUN
    #2416
    Kétlem, hogy amit 2 nap alatt össze dobtak, fog érdemben javítani. Ha lesz is egyáltalán javítás a teljesítmény gondra, (amit szintén kétlek, jóval több vásárlónak fut mint akinek nem, egy ilyen start után a leendő vásárlók 2x is meg gondolják, hogy beruházzak-e rá, szóval nem biztos, hogy megfogja nekik érni, hogy heteket dolgozzanak a kód optimalizálásán)
    Siralmas ez a szeptember, amennyi játék kijött az elmúlt 2 hétben az valahogy mind rohadt nagy csalódás.