5627
10804749371368208052.jpg
  • KingPunisher
    #2255
    Dühös a nép. Megy a Rage pontszám :P :D
    Valahol megértem én, ha lenne fél millás gépem és mondjuk megvettem a gyűjtőit aztán diafilmet kell nézni low texturákkal nekem is lemenne a redőny..
    Azért hozzá kell tenni CA mindehol FB Twitter Steam, írogatja, hogy igen el van baszva, tudják elnézést javítva lesz..
    Persze mindenki várta akarja tolni.. megy az a pontszám még lejjebb is.
    Azért COH2-t nem éri be :D haha..
    De ugy látom bármit veszek meg eredetibe azzal ez van, ez valami trend, főleg Sega-nál hogy béta gémek jönnek ki :P
  • MaRee
    #2254
    Azt hiszem ezen már túlléptünk, nem a játékosok hibája, hogy szar a játék és optimalizálatlan. Sokkal több embernek szar, mint ahánynak jó. Haver atomerőművén sem megy.
  • botyika
    #2253
    engem különösebben nem érdekelnek az ilyen metacritic és hasonlók. szerintem sokan azért tévedésben vannak, és azt várják, hogy a ratyi összevírusozott gépükön majd 60 fps-el fog futni extreme beállításokon, aztán hőbörögnek és lehúzzák mindenütt.
  • MaRee
    #2252
    Érdekes még, hogy a unit size hiába van smallra állítva minden grafikai csodával egyetemben, ígyis a legnagyobb egység mérettel csinálja a csatát.
  • Pluskast
    #2251
    Hát nekem 8 magos Amd-m van de nálam is mindegyiket használja.
  • Drapedro
    #2250
    A nagy kapkodással azt érték egyébként a C(B?)A-s fiúk, hogy a metacriticen a felhasználói értékelés alapján járó összpontszám (dobpergés): 4,8 a 10-es skálán. 200 feletti a negatív vélemény (Shogun 2 esetében eddig összesen 35). ETW 4 év alatt kapott 310 negatív értékelést. El***ták, nem kicsit, nagyon.
  • botyika
    #2249
    hát, nekem az i5-öt is majdnem hogy fullon használja mindegyik magot.
  • KingPunisher
    #2248
    Nekem 1 mag megy 100%-on a többi 5-öt olyan 40-70% között pörgeti..
  • KingPunisher
    #2247
    Prológ megy még csak de ott érezhetően jobb az AI. A kampány térképen okosan futkoz az üres városokat (csak helyőrség) próbálja elfoglalni az erős seregeket kerüli..
    Ez a többféle menetelés nekem iszonyat tetszik, ezt igen eltalálták..
    No lassan prolognak vége és akkor Iceni kampány lesz már érzem :D
    A barbár törzseket szövetségbe kell olvasztani is leigázni Rómát..
  • MaRee
    #2246
    2magos procival játszik valaki? Hány %-os a CPU használat játék közben? Nekem i3-2100-zal 100%, szerintem ezért akad mint a kutya.
  • botyika
    #2245
    eddig énis eljutottam, de ez nem az. az kéne ahol az egységek tulajdonságai le vannak írva, meg azokról a kis sztori alul :)
  • Pluskast
    #2244
    Őőő ez mégsem az bocsi!
  • Pluskast
    #2243
    Tessék csak neked ;)
  • a.carkey
    #2242
    Emlékszem én ezekre a patch várásokra. Aztán miket javítottak máshol?

    A generális bajusza balról jobbra görbül, nem jobbról balra, és a centurio sisakján a toll zöld. De azért én is reménykedem, már a memleak miatt is.
  • dartonita
    #2241
    Na nekem is megjott a cd galaxistol,a polo ugyan csak a csajomra lett jo,de a lenyeg ugysem ez :)
    Valami tenyleg lehet a memoriakezelessel,mert a campaign map par ora jatek utan belassul.A tobbi nep lepeseinek mutatasat pedig mar ki kellett kapcsoljam mert tenyleg nagyon lassan szamolja at a korok veget.
    Az 5-6000+ emberes csataknal neha szinten elegge szaggat,de az valahol ertheto.A diplomacia az nekem is tetszik,sot a varosfejlesztest is kezdem megszokni.Van mit tanulni azoknak is akik 8-10eve gyurik a Total War sorozatot,ez biztos.
    Tegnap Romaval kezdtem jatszani es ketsegbeesetten probaltam kereskedelmi egyezmenyt kotni a kornyezo nepekkel,de mindenki elhajtott a francba.Mit ad Isten,miutan bekebeleztem az egesz felszigetet es elkezdtem eszak/nyugat fele portyazni...azonnal bejelentkezett az OSSZES nep akivel nem haboruzok hogy kereskedjunk,es/vagy meg nem tamadasi egyezmenyt kossunk.Szoval sok mulik a hirnevunkon,katonai eron ahogy ennek lennie is kell.
    Masreszt ez elkepeszto bevetelt is general,koronkent es nepenkent 2-300 denar jon be,ami sok egyezmenynel mar jelentos resze a bevetelnek.
  • botyika
    #2240
    valaki tudja mi az az oldal ami bejön mikor a játékban kiíratod az infót az egységekről/épületekről és hasonlókról? mert az valami netes oldal amit betölt. melóban jó lenne olvasgatni :)
  • Pluskast
    #2239
    Reméljük a patch sokat fog javítani a játékon (bár azt azért kétlem, hogy csak erre az egy patchre lesz majd szükség). Sajnos a multi campaing játszhatatlan. Egyrészt iszonyat sokat kell várni míg lelépi a gép a kört, másrészt most már ott tart a játék, hogy 1 vagy 2 körönként lefagy és egy kilépés + újratöltés sem segít. Tegnap eljátszottunk a haverral kb 3 órát úgy, hogy össz - vissz 10 kört léptünk le! Nevetségesen belassul. A hiba pedig nem egyedi mindenkinél ez van a fórumon is írják. Talán a pénteki patch ezen is segít.
  • Drapedro
    #2238
    A grafikát leszámítva egyre jobban beleszeretek ebbe a játékba. Diplomácia eltaláltnak tűnik. A szövetségek működnek, sőt háborúban még célt is lehet jelölni a szövetségesnek, és a program jelzi, ha valamelyik szövetséges elfogadja azt. De egyébként is. Athénnal játszok, és Knosszosznak próbáltam körökön keresztül kereskedelmi egyezményt ajánlani, de mindig elhajtott. Aztán mit ad isten, Egyiptom szövetséget kér. Gondoltam ok., de azért csak úgy gonoszságból azt kértem, bontsa fel cserébe Knosszosszal a kereskedelmi egyezményét. Megtette. Knosszosz még abban a körben jelentkezett kereskedelmi egyezményt kötni. Igaz, a kavarásomat megtudta, és mínusz 8 ponttal romlott a viszony, de az egyezmény 20-30 pontja ellensúlyozta azt, aztán military alliance lett a vége.
    Vagy. Athén Macedónia kliens államaként indul. Szépen elkezdtem szövetkezni Spártával (sajnos, később aljas módon felrúgtam azt), valamint az Epirust kiütő másik néppel. Ezután leépítettem a függést Macedóniától. Ez járt némi megbotránkozással, de nem jelentőssel a környező népekben, sőt volt akinek tetszett. Gondoltam, itt az idő Macedóniát kliens állammá süllyeszteni. Nem akart. Ekkor felkerestem a vele hadban álló észak-keleti szomszédját, aki örömmel fogadta el szövetségi ajánlatomat. A következő körben a körbe kerített, és most már (a join to war opció miatt) több frontos háborúval szembe néző Macedónia elfogadta a kliens állam státuszt.
    Ha ez a kliens állam rendszer arra is jó, hogy az egy provinciához tartozó népek klienssé tételével is megszerezhető egy provincia feletti irányítás, új távlatok nyílnak. Kár, hogy nem erre tekintettel kezdtem el felépíteni a kampányt, de nincs veszve minden.
  • Pluskast
    #2237
    ÚR ISTEN! Ezt a filmet szó szerint vagy ötvenszer láttam. Hatalmas kedvencem :)) Majdnem kívülről tudtam a szövegét anno :)
  • a.carkey
    #2236
    Nem tudom. Bár PS4et is többen szeretnének mint XB1et. :)
  • sakkay
    #2235
    Na ja de kb pár emberen kívül kit érdekel Japán? Engem pl. igen de az ókorhoz képest...
  • a.carkey
    #2234
    Romából pedig még MMO is volt az első Rome óta.
  • a.carkey
    #2233
    Mondjuk japán történelemmel foglalkozó stratégiát is kb. hármat tudnék felsorolni az első Shogun óta. :)
  • a.carkey
    #2232
    Klasz!

    A Fall of the Roman Empireből mondjuk kereshettek és találhattak volna HD változatot is, de mindegy.

    Viszont hiszti, hiszti, hiszti!
    A Carry On Cleo kimaradt! :D

    Megj. a Róma sorozatot sem nagyon láttam, de volt Alexander, valamint 300 és 299,5 (Immortals) is. Látszik, hogy imádják a Gladiátort, Ben Hurt, de azért van pár klasszikus és nem klasszikus "rómais film" ezeken kívül is. :)






  • sakkay
    #2231
    Hunor ez neked is szól, múltkor kérdezted.
  • sakkay
    #2230
    A group választásakor több opció jön elő...válasszad a lakat' jelűt.
  • sakkay
    #2229
    Ennyire népszerű a római éra..szinte alig van ilyen időszakkal foglalkozó progi. Ráadásul sokan más népekért-Görögög, Egyiptom(P.) stb miatt veszik meg.
  • KingPunisher
    #2228
  • a.carkey
    #2227
    Röhej, de lassan már most több itt a hozzászólás, mint a Shogun 2nél megjelenés óta. Ennyire nem szerették a népek a Shogun 2t, vagy ennyire népszerű a Rome? :)
  • a.carkey
    #2226
    Vagy az Ikko Ikki. Az is klasz lett.
  • a.carkey
    #2225
    Flotta?
  • a.carkey
    #2224
    Megmaradtak? 1x nem jött elő. :D
  • KingPunisher
    #2223
    Gyerekek kitartás péntekig akinek szarul fut addig bírja ki, szerintem meg fogják oldani.
    Nekem egy fx6100-el Radeon 6770-el kampány térképen tudja a 20-22 Fps-t Very High-on.. mellesleg gyönyörű szóval nem fog ide erős gép kelleni.

    Azzal, hogy dLC-ben kiadják a már meglévő népeket szintén nem értek egyet.
    Pl. shogunba is ott volt az Otomo clan, a dlc-ig egy volt a sok közül, majd uj egységeket, fejlesztéseket teljesen egyedi dolgokat kapott.

    Engem ami zavar, az a Multiplayer leegyszerűsítése, az Avataros dologért igen kár, talán kisírják hogy legyen újra.
    A másik dolog pedig az évszakok, mint hangulatilag mint komplexitásban jó kis dolog lenne.. kár érte.

    Összességében viszont tetszik, lesz még itt munka de majd a sok béta tesztelővel lesz ez jobb is :D
  • Tikal #2222
    Prologue: utolsó várost ostromlom, legyőzőm, elfoglalom a várost, két apró serege van még az erdőben, megölöm azokat is.. és semmi nem történik.. mi a cél? :) Objectives-ben már nincs semmi.... lehet hogy van még valahol egy serege elrejtve??
  • cRusa1deR
    #2221
    Dolgozik már valaki a játék magyarosításán?
  • Andriska86
    #2220
    Kurzornyilakkal is lehet.
  • Hunor1
    #2219
    cal ctrl+g , ekkor tartják a formációt. sima G-re csak groupba rakja.
    -amúgy hogy hogy kivették a stand ground opciót????????!!!!!
  • Kurfürst
    #2218
    Kisfilmek vannak de nem mindenre.. pl. rabszolga lázadásra. A csata előtti beszédek megmaradtak, nincs átvezető film, de ha rázoomolsz a tábornokra hallod ahogy osztja az észt :)
  • Kurfürst
    #2217
    Nem vagyok benne biztos de mintha a fejlettebb egységek sajátja lenne hogy támadáskor is tudnak pl. hoplita falanx alakzatot tartani.
  • Terawatt
    #2216
    Én a jobb klikket húzva beállítom őket egy sorba és úgy maradva menetelnek amíg nincs valami felfordulás, alakzatot külön lehet egyik alsó kis menüben állítani ha jól láttam.