5627
10804749371368208052.jpg
  • Montanosz
    #2495
    cacheman progit ajánlom figyelni a gépet és optimalizálni a játékra

  • botyika
    #2494
    official fórumot elnézve kapják az ívet rendesen szegény fejlesztők...
    3 hónap múlva jó is lesz a játék :)
  • Terawatt
    #2493
    Most hogy mondod. Van egy Dawn of Fantasy nevű strat game és ott például az okoz gondot a játékban (mindenkinél), hogy az útvonalkeresés annyira optimizálatlan, hogy pár másodpercet áll a játék minden egyes nagyobb tömeg útvonal változtatásánál. (Az más tészta, hogy szegény fejlesztőkre rájárt a rúd és most javítanak látványos mennyiségben dolgokat)

    Nézte valaki, hogy amikor 100%on pörög a proci az mikor történt? Nálam eléggé hullámvölgy X4 840en a grafikon. 75-100 között ment minden mag. [Gagyi benchmark gimme bek má lídzsönz kívülről tudom a szöveget.]
  • Drapedro
    #2492
    Az sem szotyi, hogy szemmel láthatóan max egységméretet erőltet a srác, miközben a játék képkockanézegetés szinten fut.
  • Terawatt
    #2491
    Megelőlegezték a játéknak.
  • Drapedro
    #2490
    Na jó, oké, hogy beragadt a katona, de ez a szaggatás is durva. Talán a két dolognak van egymáshoz köze.
  • JethroHUN
    #2489
    Nem értem ezeket a 10/10 értékeléseket, se gamespoton, se metacriticen... itt egy újabb videó Angry Joe-tól tökéletesen szemlélteti (és igazolja) a még számosabb 0-5 ös értékeléseket játékosoktól. Én is találkoztam hasonlókkal
  • Drapedro
    #2488
    Na, itt egy általános beállítási javaslat

    http://www.game-debate.com/news/?news=8547&game=Total%20War:%20Rome%20II&title=Rome%202%20Graphical%20Glitches%20And%20Low%20Res%20Texture%20On%20Extreme%20Setting

    Ez pedig itt egy leírás kifejezetten AMD readon 6670-es kártyára. Javaslom, nézzétek meg az ingame képet a cikk jobb felső sarkában is.

    http://www.game-debate.com/news/?news=8545&game=Total%20War:%20Rome%20II&title=Rome%202%20Total%20War%20Benchmarks%20AMD%20Radeon%20HD%206670
  • silverhand
    #2487
    Drapedro, Terawatt: szintén ez a problémám. Nézegetem én a support fórumot is, de még nem találtam orvosságot erre a dologra. A grafika nagyon gagyi, holott a hardvernek bírnia kellene. Természetesen nekem is AMD gépem van...
    Ha meg tudjátok szüntetni a problémát, majd osszátok meg a fórumon. ;)
  • botyika
    #2486
    naigen, főleg hogy ezért vettem pár hónapja direkt 2 gigás videókarit, mert gondoltam a Rome majd biztos használ egy csomó textúrát és milyen jó lesz ha az mind benne lesz a videómemóriában...
  • PrasCo
    #2485
    Fogalmam sincs, hogy őszinte legyek! Emlékszem, már az R1-ben is megtörtént, hogy stand ground-ot adtam a katapultnak, erre miután a hatóköréből kifogytak a célpontok,csak azért is közelebb ment legyilkoltatni magát. A tüzérhajókkal most ugyanez van, azzal a különbséggel, hogy - én legalábbis - úgy vettem észre, még csak nem is keres magától célpontokat.

    A játék korai szakaszában úgy éreztem, amikor már döfőorr nélküli hosszúhajók pattintják ketté a rohamtriérészeimet, hogy mind financiálisan, mind taktikailag jobban járok, ha a nagyobb hajók helyett építek egy valag gerelyes hemioliát, egyrészt mert olcsóak építeni és fenntartani, másrészt szinte minden kikötőben tudom őket pótolni, ha süllyednek, harmadrészt mivel tömegben azért rendben lévők és negyedrészt azért, mert épp ugyanúgy szétkapja a gép őket, mint az elvileg (igaz, nem sokkkal) nagyobb, tengerészgyalogságot szállító hajóimat. Ez egészen addig működött, amíg anyagi túlerőt tudtam felmutatni. Utána visszatértem az attack trireme-ekhez, mert sejtettem, hogy hosszútávon legalább próbálkoznom kell velük. Az eredmény ugyanaz: Győzelem, de a flottám fele halkaja. Lehet, hogy ennek így is kell lennie, de mind az R1-ből, mint az ETW-ből, mind a M2-ből stb. megszoktam, hogy legalább az egyértelműnek tűnő ütközetek után a flotta megőrzi a harcértékét. Itt még a győzelem után is vihetem kipótolni a flottát, ami dupla poén olyankor, amikor egyrészt egyetlen városom foglalkozik a tetves építési rendszer miatt a nagyobb hajótípusokkal, másrészt még az utánpótlást sem küldözgethetem tábornok nélkül.
    Gondoltam, megváltás lesz ezek után a nagyobbfajta hajótüzérség!

    ...nem. Egyáltalán nem. Továbbra is fenntartom, hogy lehet, hogy csak én vagyok hülye (helyesebben ez biztos, de ez a játék hülyeségét még nem zárja ki), de ezzel a hajótípussal még annyira sem tudok navigálni, mint a többivel.
    Papíron a lőtávolságuk istenes, de az azimutszögük kicsi. Semmi gond, hátulhagyom őket, fire at will, tab-bal is ellenőrzöm: az ellenség csapatszállítókkal jön, de szovjet mennyiséggel, gyönyörűen a célkeresztben vannak - tüzérségem le se szarja őket. Természetesen a csapatszállítók ezalatt már nagyban kapják szét a közelharci hajóimat, mint hülyegyerek a nápolyit, a tüzérségem meg csak mozizik. Eldurran az agyam, elkezdek nekik egyenként célokat kijelölni - nekiállnak közelebb evezni.
    Fáj, tényleg.


    Alant írtam az építkezésről is, a kikötőkről jutott eszembe, nemrég foglaltam el Rodoszt. Virult a fejem, hogy a sok egyenváros után legalálbb itt hááátha lemodellezték a kolosszust. Ekkora ziccert, mint a világcsodák, nem hagynak ki, gondoltam naivan.
    ...de.
  • Kurfürst
    #2484
    Én átraktam 4.1-es shaderre, az mintha jelentősen javította volna a dolgokat (Ati 7770, 1GB).
  • JethroHUN
    #2483
    Az a teszt szerintem hibás. Tegnap sokat próbálkoztam a beállításokkal, közbe néztem rivatuner-rel játékon belül, hogy miből mennyit használ a játék.
    Nekem enyhén ingadozó 60 fps mért. De viszont elég ótvarul is nézett ki high-on (16x AF, sky, shadow medium +AA on) Aztán betöltöttem ugyan azt a mapot a historical battle menüből, (teutonberg) Sokkal jobban nézet ki de az fps is kevesebb volt, minumum érték: 30 körül volt. Gyanítom amiatt amit írtak, hogy a játék automatikusan, a háttérben álltja a textúra minőséget... Szerintem azért vannak ezek a nagy fps drop-ok mivel váltogatja, újra betölti a textúrákat. De hogy minek... a fele vramom volt használva csak. Ramból meg 2,5Gb összesen, abból 1 Gb a windows7 + egyéb programom. Ez is eléggé érdekes számomra, hogy a játék 1.5 körüli rammal megy. Lapozófájl nálam 400Mb re van állítva. Próbálkoztam ram disk-kel 2gb lapozófájlt létrehozva, nem igazán javított semmit.
  • Terawatt
    #2482
    Szintén ez van nálam. Egyetlen javulást az okozta, hogyha a textúrák minőségét felraktam, de más semmit nem javított. Én is hangsúlyoznám, hogy király a game alapból. Remélem minél hamarabb tudjátok tolni (legalább)élvezhető fps-el. :)
  • Drapedro
    #2481
    A vicc az, hogy nekem nem szaggat, én ezzel a 10fps alatti problémával nem találkoztam. Nálam az a gond, hogy egész egyszerűen ugyanazt a szegényes grafikát jeleníti meg, bármit csinálok, még a benchmark videóban is. A különbség annyi, hogy magas beállításnál 20 fps a legrosszabb és 35 körüli a legmagasabb, alacsonyon meg 30-60. De a grafika ugyanolyan gagyi. Remélem, AMD megoldja, csak bennük bízok már. Bár AMD-nél sokszor csak a control panelben kell egy-két dolgot átállítani, de nem értek hozzá, meg időm sincs kísérletezni.
  • Prince23
    #2480
    Az a vicc hogy a Benchmark szerint okés 66 fps van Very highon. De játék közben, shader model 3-mal is szaggat... bár hogy állítgatom, itt afejlesztők kurvára elrontották az optimalizációt, semmi értelme a skáláknak.
    A Benchmark bezzeg tükör simán fut
  • Drapedro
    #2479
    Volt, ahol hozott fps javulást (bár én 30-40 fps-t eleve nem tartok problémának, de volt aki annak annak örült, hogy patch-el 30 helyett 39 lett lett. Klafa.)
    Egyébként igaz, a béta patch leírása nem igazán biztató. Pl. beragadó hajók javításáról szól, meg AI fejlesztésről, ami azért nem urgent, amíg alapvető gondok vannak:

     Higher average frame rates with out-of-the-box settings (more conservative settings)
     Fix for DirectX 10.0 Lighting issue reported – environment map wasn’t being created leading to black reflections.
     Fixed a sunken Samothrace temple complex world wonder on the Campaign map.
     Fixed defender being able to create encampments when involved in a combined battle.
     Added some localisation fixes to audio packs in French, Russian, Italian, German and Spanish.
     Fixed lock up in Multiplayer Campaign battles when a desynchronisation occurs. Players are now notified of the desynchronisation, and the battle ends.
     Fixed Multiplayer Campaign battle “overrun” prompt, which was not being shown to a player if they were a reinforcement and the other player was spectating.
     Fixed corrupt loading screen when changing to fullscreen / windowed mode after a battle, and then going into another battle.
     Fix for Multiplayer Campaign host being unable to move the camera in campaign, after reloading a save game on some rare occasions.
     Safe guards added to prevent a very rare crash in coastal assault battles.
     Fix for game lock up during end turn sequence / Celtic AI faction turn in single player campaign.
     Improved AI use of walls on Athens large settlement battle map.
     Improvements to Auto-resolve balancing in Single Player and Multiplayer Campaign modes.
     Aligned ship unit upkeep costs with land units – made mercenary ships more expensive and non-mercenary ships cheaper.
     Fixed slow turning rates for transport ships.
     Improved civil war balancing in relation to campaign difficulty.
     Fixed vehicle ground pipes, to prevent Siege Towers becoming immovable when they are left empty during the Deployment Phase of a Siege Battle, then units were moved into the Siege Tower when the battle has started.
     Fixed bug when ramming sideways into moving ship, which caused the ramming ship stick to target and strafe along with it in battles.
     Reduced the chance of Naval units sometimes clipping through the ground or harbours / ports during Port Assault battles when attempting to disembark.
     Fixed issue where armies would be stuck in Muster stance and could not exit that stance in Campaign modes.
     Fixed case where spies could get stuck on top of fleets in Campaign modes.
     Fixed rare post battle lockup in Campaign modes.
     Improved unit pathfinding in Barbarian village battle maps (fixed no go zones).
     Fix for Multiplayer Campaign lock up when the player was reinforcing an AI ally who was victorious in battle, causing the player to become stuck with no victory / continue / exit battle user interface functionality.
     Fix for cultural influence bonus from the Shrine of Neptune building
     Fix for “Zone of Controls” of hidden armies being visible to both players in head to head Multiplayer Campaign mode on mouse-over.
     Assorted minor fixes to city battle maps.
     Fix for “Rome Wasn’t Built in a Day” achievement failing to unlock when its requirements were met in some situations.
  • botyika
    #2478
    én nem is vártam hogy ez a patch bármit javítani fog lényegesen. azt azért nem lehet olyan gyorsan összedobni.
  • Drapedro
    #2477
    Egyébként tagnap óta van beta patch, csak fórumok szerint nem váltotta meg a világot.

    "The first patch for Total War: Rome 2 has crept out a little early. At least, it’s possible to access it early if you opt in for the beta version before its official release tomorrow. If you wish to do that, then right-click on Rome 2 in your Steam library, select “properties,” head over to the “Betas” tab and choose “patch1beta” from the drop-down menu to apply it to your game."
  • MaRee
    #2476
    Ez már Rome I-ben is így volt, multiban volt/van is egy szabályrendszer ami szerint bizonyos egység nem lehet illetve mennyi lehet egy seregen belül.
  • botyika
    #2475
    vedd kisebbre a képernyőfelbontást. az sokat segít. jobb oldali oszlopba a beállításoknál meg minden csak high-ra. baloldalon trilinear,, shadows és egyebek low, foliage alpha vagymi off, jobboldalon azt a use valamit pipáld be.
  • JethroHUN
    #2474
    Nézzétek meg a multipalyer videóit Spartaval... úgy néz ki a multi nagyobb fail mint a single. Shogun 2-be is kellett volna egység limit, mert egy full sereg ugyan abból az egységből ugyan úgy szétbaszta a multit mint a kampányt. Ennyi kiadott total war játék után azért már lehetne némi tapasztalatuk.
    Még emlékszem a hónappal ezelőtti fejlesztői napló videóra, hogy áradoztak a játékról. Inkább csak hype volt mint beteljesült ígéret.
  • Drapedro
    #2473
    Bár úgy tapasztaltam, hogy itthon már senki nem warezol. Virágra megy el a pénz virágboltokban.
  • a.carkey
    #2472
    Meg vadi új gépekre.
  • Drapedro
    #2471
    Vagy sörre cigire.
  • Prince23
    #2470
    Nagy csatáknál nekem szaggat, és tök mindegy hogy leveszem very lowra vagy very highra, ugyanúgy szaggat. és nem tudom közelrőkl nézni a csatát csak távoli kamera beállítáasal. így meg tök élvezhetetlen:P

    Mit tegyek ez ellen, a gépem meg van hozzá bőven.
  • Bandras DaSilva #2469
    Hát múlik az egy párdolgon, de főleg azon, hogy mennyi példányban mennek el a dolgok az adott régióban.

    Nálunk még mindig inkább mindenki warezol és nem veszi meg az eredetit. Néha akkor sem, amikor lemegy egy adott játék ára ilyen 2-3k-ra. Mert azért az is milyen kurva drága, meg diák vagyok, stb.

    De azért a büfében melegszenyóra elmegy napi 1k.

  • Drapedro
    #2468
    Illetve szint, ne emelet.
  • Drapedro
    #2467
    Még csehül se állunk. Az milyen? Béka feneke alatt két emelet?
  • botyika
    #2466
    elég csehül állunk akkor...
  • Drapedro
    #2465
    Néztem, milyen nyelveken adták ki hivatalosan a Rome2 -t (legalább text és felirat). Mindig úgy voltam ezzel, hogy kis ország vagyunk, mi ezért nem kapunk hivatalosan magyarított szöveget. Erre látom, hogy Rome2-t a csehek is megkapták csehesítve.
  • Hypo #2464
    RADIUS már csinált is mod-ot kicsit lassitja a battle timeot a moral novelésével.
  • Drapedro
    #2463
    Viszont így reménykedek, mert nekem a Shogun2 minden bios varázslat nélkül is ment szépen.
  • KingPunisher
    #2462
    nem fogják..
    Uj bios nélkül nem fog sosem élvezhetően futni neked.
    Tudom mert Shogun 2-vel így jártam.
    Szerencsére volt valami beta bios driver azota az van fent és tökéletesen működik.

    Különben ezt a gép általi körlépés mizériát sem értem, nekem olyan 1 perc körül van de simán elfogadható, neki is kell gondolkodni és több száz nép harcol foglal a háttérben.
  • Drapedro
    #2461
    Igen, az amd upgrade Rome 2 specifikus változást csak a crossfire kapcsán tartalmaz. Ugyanakkor javítja az augusztusi 10.8 beta upgrade-t is. Egyébként ez az FX jelzésű alaplapok bios mizériája érdekes. Azt írták hivatalos Rome fórumon, hogy ezeket az alaplapokat 2011. nyara utáni frissítésekkel kell ellátni, majd megadtak linkeket. Nekem Ashrock 890FX Deluxe3 alaplapom van (ezt már nem gyártják kb. másfél éve, legalább is az USA-ban már nincs forgalomban), kiválasztottam a TW fejlesztői által megadott linket, és nincs ilyen link. Oké, megkeresem google-n keresztül, meg van az alaplap, megvannak az update-ek, DE, a legfrissebb is 2010 év végi. Most mi van? Írjak az ashrock-nak, hogy dobjanak már nekem össze egy bios frissítést? Remélem, a patch-ban ezt rendezik.
  • JethroHUN
    #2460
    Na van már javítás? Segít valamit a kampány mapon lövő nevetségesen kevés fps-en?
  • TomDantes
    #2459
    Normál módban volt a seregem, semmi extra.
  • botyika
    #2458
    ahogy látom ez csak a crossfire-en segít :S
  • JethroHUN
    #2457
    Ha rajta ütés módban volt a sereged akkor láthatatlan, viszont úton 25% erdőben meg 55% az esély, hogy rajta üthetsz az ellen seregen. HA ez nem jön össze akkor elmegy melletted.
  • Kurfürst
    #2456
    Lehet hogy van valami cunning-check a két tábornok között, szóval nem mindig minden esetben van interceptre lehetőség...?