5627
10804749371368208052.jpg
  • a.carkey
    #2175
    Nem AMD procim van. :( De visszavettem a Unlimited beállításokat.
  • Drapedro
    #2174
    évek óta használom, de erre még nem jöttem rá. És akkor én kritizálok itt programozókat.
  • a.carkey
    #2173
    The Art of Rome II Total War

  • Kurfürst
    #2172
    Nekem nem lassul be, szal... nem tudom segít-e, de írták a off forumon hogy bizonyos FX szériás AMD procik alaplapi BIOSában van valami gebasz és azt (az alaplapot) kell patchelni.
  • Kurfürst
    #2171
    jobb klikk, delete local content.
  • Drapedro
    #2170
    Steamen hogyan kell uninstallálni? Libraryban csak play \\\\
  • Drapedro
    #2169
    Eszembe jut a Dark Souls, ott úgy hozták ki Ps3-ról portolva a játékot, hogy nem lehetett felbontást állítani, és csak kis felbontást tudott. Több tízezer ember nézte értetlenül a dolgot. Pár órával a megjelenés után egy user írt egy tapasz 38 secundum alatt, és megosztotta a neten.
  • KingPunisher
    #2168
    Steamen kell uninstallálni..
    Jobb látványt hoz mint Shogun 2 ugyan azon a gépen..
    Lesz patch nem kell beszarni, rendberakják akinek nem fut jol.

    Nekem igen tetszik.. Csomo épület mind mind más funkcióval bír.. Templomokból is van vagy 8 féle.. Shogun 2-be azért általában ugyan azokat az épületeket kellett felhuzni kivéve ahol katonákat gyártotta az ember.

    Ezek a különféle mozgási módok is iszonyat jók.. Ha sokat mennek az emberek és belefutnak egy csatába.. hát bizony az nem jó :D
    Nekem igen tetszik..
    Egy gond van vele nem igen lehet abbahagyni, bár én mindent elolvasgatok megnézek de így prológba is alig haladok..
    Arra leszek kíváncsi más kultúrák valóban eltérnek e sok dologban..
    Egy Iceni vagy Egyiptomi kezdésen gondolkodok prológ után..
  • a.carkey
    #2167
    Nincs valahol egy összefoglaló az összes újdonságról? A hülye manualja nem ír mindent.
  • a.carkey
    #2166
    Ez így van. Pénteken patch, úgyhogy reménykedem. Egyébként memleakes ez a szar. Egy idő után belassul. Kilépek, és utána megint jó. :(
  • Drapedro
    #2165
    Én azért úgy véle, 1 GB-vel ahhoz hasonló látványt hoznia kellene, mint a Shogun 2. Ha ez a rome2-ben mediumnak felel meg, akkor médiumon. De nem hozza.
    Az hihetetlen, hogy még uninstallálni sem tudom, sehol nincs uninstall fájl, vezérlőpultban a telepített programok között sem jelenik meg a játék. WTF?
  • Kurfürst
    #2164
    Én valahol azt olvastam egy ideig még kihúzzák városok nélkül, de egyébként egy idő után kipusztulnak.
  • a.carkey
    #2163
    Nem mondjátok, hogy az utolsó városa elfoglalása után nem pusztul meg egy fakció, hanem próbálkozhat a város visszafoglalásával ameddig van egysége???
  • a.carkey
    #2162
    Pénteken patch ...
  • MaRee
    #2161
    Ha még nem láttátok



  • Vorrhess
    #2160
    A hajónak megadhatod ,hogy milyen stancebe legyen vagy valami ilyesmi. Aztán 100 % területet tud megtenni 1 kör alatt. Akkor elég szép távolságot tud megtenni. Azt válaszd ki aztán jó lesz az. :)
  • Kurfürst
    #2159
    Pénteken lesz patch.
  • Bandras DaSilva #2158
    Sztem veled van a gond. Nem bántásiból, de nekem ugyancsak Roma hadjárat, szintén hard nehézségen, kb 1 körben sikerült partraszállnom korzikán, a következőben meg elfoglalni a várost meg a szigetet. Tök jó, hogy a seregnek nem kell külön csapatszállítót építeni.

    Én eddig minden tengeri csatámat is megnyertem, pedig volt az ellen túlerőben is. Érdemes a hajókat is fejleszteni. Amúgy az, hogy a sereget felpakolja hajóra és van flottája az pont nem nagy kaland, mert a sima csapatszállítót jól el lehet süllyszteni, szét lehet lőni, azzal az íjászhajóval, de a lángolós meg a rombolós is jó (nem tudom mi a nevük, nem vagyok most a játék előtt).

    Nem ér a térkép másik végéből oda egy kör alatt az AI sem. A városodban (meg ha fejleszted) elég jó kis helyőrség lesz, ami kitart addig amíg a., vagy odaérsz egy nagyobb sereggel, vagy pedig b., egyszerűen levered az ellent a helyőrséggel.

    Az igaz, hogy szereti egy csapatban hagyni az embereit és jól lehet gerelyezni őket. Sokszor csak állnak ott aztán menekülnek. Ez engem is zavar. Remélhetőleg ezzel csinálnak majd valamit.

    Nekem a public orderes dolog is bejön meg az ellátásos is. Pl sikerült túlfejlesztenem a sereget és volt egy földrengés is aztán most per pillanat éhínség van....elfelejtettem ellenőrizni, hogy milyen tartalékok vannak. ezek jók, az edictek is.
  • Pluskast
    #2157
    Visszajött az áram!
  • JethroHUN
    #2156
    Mégis milyen gép kell ennek a szutyoknak? Mert ez azért rohadt nevetséges hogy medium grafikai beállítások mellett 5-20 fps van a kampány térképen... Harcba meg játszható 30-40. Még egy játék amit szánt szándékkal programoztak úgy, hogy ne fusson AMD konfigon. Shogun 2 higon ment normálisan, BF3 fut highon 60 fps-sel...

    Meg amúgy jól el lett baszva pár dolog ebben a játékban. 1 év / kör? Rohadt gáz, pláne (ami azért jó pont) mivel hozzá lett igazítva a megtehető távolság. Úgy támad meg a gép és akkor amikor akar. Map végéből is. Tengeren meg ugyan emitt lehetetlenség elkerülni az AI hajóit, pláne mivel bármely szárazföldi sereg AZONNAL a nagy semmiből kap egy rakat hajót és óriási tengeri flottává tud alakulni. Roma kampányban az etruszkoknak van egy kis szigete, CSAK az 22 kör volt mire végre ki ügyeskedtem, hogy partra szálljak. Tengeri csatában amúgy sem lehet leverni a gépet, kikapok 2 perc alatt... HARDon. Viszont szárazföldön semmit nem ér. Ugyan úgy szeret nyílzáprban állni, vagy az Empire total waros, agyatlan "minden egységet egy pontba küldeni" taktikáját használni, ami nagyon könnyen flankelhetővé is teszi. A hajókon a katonák villám sebességgel halnak ki (120) egy sorozatnyi égő gerelytől (égő javelin mégis hogyan...) Más a gép 100% pontossággal, akár 1 centiről úgy le rammol hogy azonnal ketté török a hajóm.

    A civilizationből ellopott két dolog meg nem értem miért kellett, az éterben terjedő kultúra, illetve hódítás megkezdése előtt boldogságot kell felhalmozni, mivel az terület elfoglalása elég sokat levesz a "public order"-ből.

    De még mindig a fps hiánya a nagy gond... Phenom X4 965 (3.6ghz) 7850 2Gb - párosnak azért el kellene vinnie.
  • Kurfürst
    #2155
    Kevés a videó ramod, azzal próbál kufárkodni és hát ennyi fér bele. Valszeg az unlimeted video ram nincs beikszelve, ha azt engedélyezed előjönnek a szép textúrák!
  • Paladin
    #2154
    Csak keveset játszottam tegnap a prológon kívül, de amikor belekezdtem a római kampányba, a két etruszk város elfoglalása után (azt hiszem ezzel lett teljesen enyém az a terület) a 'birodalmam szintet lépett', és lehet több army/agent/fleet.
    A faction infonál lehet látni asszem hogy haladsz.
  • Drapedro
    #2153
    Sziasztok! Nálam a program zökkenőmentesen fut, kár, hogy bármit teszek, a beállításokkal, ugyanaz a "gyenge" minőségű megjelenítés fut, csak az fps szám változik. Nem igazán értem ezt. A konfig persze nem übertáp: ASROCK 890FX Deluxe3, AMD Phenom II X4 965 3.40GHz, CSX 4096MB DDR3 1333MHz CEC, MSI R6870 Hawk 1GB GDDR5, de hát azért Shogun 2 ment rajta magas beállítással, csodálatos grafikával, elvárnám, hogy itt is képes legyen erre e megjelenítésre, és ne a 3D grafika őskorára emlékeztető vizuális élményben legyen részem (ez persze túlzás, de mégis). Driver frissítés megvolt. Lehet, újra telepítem este.
    Maga a játék csiszolatlan gyémántnak tűnik. Az alapokat nem számítva tényleg újra kell tanulni, el kell mélyülni, rég éreztem szükségét annak, hogy manualt olvassak TW játéknál, bár játék közben is minden info elérhető. Igazi élmény volt tapasztalni, hogy a játék 3. körében hard szinten a katonai szövetséges felküldte a seregét egy általam vezetett ostrom támogatására, és részt vesz az ostromban. Szinte már el is felejtettem ezt a lehetőséget a korábbi TW-k szövetséges AI teljesítménye miatt.
    Kár, hogy úgy látszik, tényleg eltoltak valamit a grafikai motorban, látva a tömeges felháborodást külföldi fórumokon.
    http://www.youtube.com/watch?v=WC4b1DN7238

    „Have you saved since we started?” Zseniális kritika.
  • grebber
    #2152
    Erre a nézetre gondoltam.
  • Bandras DaSilva #2151
    Értettem! :D

    Ja, a héten még tolom meg a 7végén ezerrel (sajna főleg akkor lesz időm csak), de jövő 7en vagy akár a 7végén is mehet egy noobos multi:)
  • erasmus4
    #2150
    Cserébe most minden kör végén várni kell 2 percet amíg a gép lép. Remélem ezzel kezdenek hamarosan valamit.
    Amúgy mennyi városodnak kell lennie hogy 3nál több sereged lehessen?
    4 városnál lehetett 3 sereg + 2 flotta azóta már 7 városom van és még mindig csak ennyit enged.
  • a.carkey
    #2149
    Ha a TABra gondolsz ...
  • grebber
    #2148
    Ezt egyébként lehet játszani only "sakktábla" szerű nézetbe vagy nem?
  • a.carkey
    #2147
    Azt nem vágjátok, hogy az egységlétszámot és a frakciókhoz tartozó provinciák számát ki lehet-e iratni?
  • Snipa
    #2146
    Jól van húzzá bele uram, :) Pluskat mesterrel már görög macedón multis történetben gondolkodunk ;)

  • KingPunisher
    #2145
    Neked kurva szép, nekem azért ennyire sajnos nem, very high-on lőttem be végül a témát, azért azon is tetszik az alatt viszont senkinek nem ajánlom :P A ballista valami 2 dimenzios csíkot lőtt highon :P
    Szerintem jó ez a játék, kell idő míg az embernek rálátása lesz a dolgokra, de nekem nagyon tetszik az uj rendszer, szerintem az épületek fejlesztése stb. sokkal inkább kíván stratégiai érzéket mint Shogun 2-be..
    Hadvezér nélkül nem tudnak a seregek sem menetelni, illetve toborozni sem lehet, ez is bizony komoly döntésekre kényszeríti a játékost és tényleg van értelme a felbérelhető zsoldosoknak is.
    A UI pedig először puritánnak gagyinak tűnik, aztán az ember rájön, hogy szépen átlátható kézreálló, itt ott azért lehetne kicsit szépíteni meg javítgatni de nem rossz az sem.
    Nekem a kártyák is tetszenek felismerek mindent bár csak a prologot tolom elég kevés féle egység van még.
    No jo lesz ez nem bánom a 11k-t sok sok orát fogok vele tolni érzem :D

  • a.carkey
    #2144
    Firstből max. cohorst találsz. :)
  • Bandras DaSilva #2143
    Hehe.

    Hello, ezer éve már! Mi a helyzet veletek?

    Az jó kis csapat volt. Én lassan építem Rómával a First Rateeket:))

    Multiban benne vagyok, de még kicsit edzeni kell:)
  • a.carkey
    #2142
    Passz. Az NVidiánál vannak baromságok.
  • Molnibalage
    #2141
    Csak szar jpeg konverzió miatt néz ki olyan hülyén a vegetáció az összes képen? Mintha karcolva lenne valamire a cucc. Vagy az NVidia a bibi?
  • a.carkey
    #2140
    Szép ez a játék, na.
  • Snipa
    #2139
    Te jó Ég egy Bandras...

    :)

    a végén még összehozhatunk egy jó kis potbs/rome 2 multit ;-)

  • Kurfürst
    #2138
    A tengeri csatát még alig próbálgattam, azért nagyon játékhajók ezek az empire után, kb. mintha a papucsokkal játszanál a kádban, de hát így is volt.

    Egyébként bejövős. A prológus is egész hosszú.
  • hapi
    #2137
    Nem volt csata egyszerűen megadta magát a város...
  • Paladin
    #2136
    A grafikai bugokon felül csak a szokásos vanilla TW-kre jellemző betegségei vannak ennek is szerintem, nem rossz ez :)