5627
10804749371368208052.jpg
  • Kurfürst
    #2375
    Unlimited video memory-t ikszeld be.
  • Kurfürst
    #2374
    Nem megy most nálam a hang - a tengeri csatában a római játékos által hülyén irányított és ezért egymásba akadó transzportokkal embereskedni akaró, és ezért AI flotta által szarrá alázással mi a baja? :D
  • Scottt
    #2373
    Üdv urak!
    Jó pár hsz született mióta utoljára a topicban jártam, megtudná valaki mondani, hogy az egységek szvsz csúnyaságát mi okozza ultra beállítások mellet? Lehet ezt valahogy orvosolni,vagy törődjek bele?
  • a.carkey
    #2372
    Nem a fertőzöttet írja szerintem, hanem ha minden város a provinciában a tiéd, választhatsz egy edictet, ami valamire hat. Én a kenyereset szoktam ha lázongás van, de amit akarsz. Rámész a provinciára, és legelső kör alakú "fül"-nél lesz négy menüpont. (Ha nem erről van szó, nem szóltam.)
  • a.carkey
    #2371
    Nem én nem láttam, hanem a videóban nem volt. :)
  • Tikal #2370
    Már előtte is vacakolt, mikor megtámadtam Bovianum-ot, akkor inaktiv volt minden gomb, a csata animácio elindult, de nem tudtam rákattintani semmire... :( ALT-F4
  • JethroHUN
    #2369
    Szerintem bele futottál egy hibába. "dy_description" gondolom nem töltötte be, hiányos lehet a script vagy valami.
  • Tikal #2368
    OK, nincs meg, már kihalt a frakciója. Az OBJECTIVES-ben ez van: dy_description :DD Most baszhatom az egészet, töltsek vissza...vagy még a gallokat is ki kell irtani??
  • Tikal #2367
    HE? Az egy dolog, hogy meg lehet találni, a bosszantó az, hogy nem egy kattintással, mint pl CIV-ben? Ha raktak volna oda egy nagyítót is, ami rögtön az adott egységre dob az lett volna a fasza...
  • JethroHUN
    #2366
    Kampány mapon, a minitérkép feletti gombsor 2. eleme. Az a egység nyilvántartó, nyisd meg ott fogod látni, hogy ki lépett szintet, sőt még azt is hogy ha egy sereg tartalmaz ügynököt. Nem ártana azért előbb tisztába lenni az interfésszel...
  • Tikal #2365
    Ami rohadtul idegesít, az az mikor kör végén kiirja, hogy valaki fejlődött, biztos end turn? Na de azt már nem mondja meg hogy ki, illetve megmondja a nevét, de nekem kell megtalálni, áá
  • Tikal #2364
    Megpróbálom megkeresni, hátha tengerre szállt.. Akkor a Gallokat nem kell megölni?
  • JethroHUN
    #2363
    20 fps mediumon Phenom X4 8Gb 7850 OC 2gb-vel... Úgyhogy örülhetsz, hogy jól fut mert intel exkluzív játék...
  • JethroHUN
    #2362
    Ezt is említeni akartam, hogy ilyeneket csinál a játék ha települést kell védenie. Azt hittem csak nálam ennyire gáz, de úgy látszik nem... video

  • Tikal #2361
    A RÓMA az egy nagyon jó sorozat!! Pótold
  • Slewy
    #2360
    Hi!


    Tegnap megvettem. Viszont sokat dolgozom, ezért nagyjából annyit csináltam, hogy optimalizáltam a játékot. Extreme-t javasolt, én javaslom neki a Smith & Wesson-t. Very high-on egész jó, bár nagy csatáknál inkább high érvényesül, mert a benchmarkban olyan tumultus nincs. Config: Icore5 32xx 4GB RAM, GTX 460 OC.

    Én úgy látom, hogy high-on még élvezhető lesz nagy csatáknál is talán. Ennyi a tapasztalat fél óra után. Nektek??
  • a.carkey
    #2359
    Nyomni kell, és van egy rakat módosító.
  • Drapedro
    #2358
    Jelzem, vettem, hogy te épp az I. pun háborúról írtál.
  • a.carkey
    #2357
    Nem csak hadira gyúrok. Kereskedek. Loot. stb.
  • Drapedro
    #2356
    Hozzá kell tenni, hogy a karthagói sereg egyébként is zömben núbiai és numídiai zsoldosokból állt. Ezek első osztályú harci értéket képviseltek. Saját soraikból kiállított katonai egységeiket kímélték (leginkább a zsoldosok megfékezése érdekében). Itáliában ugyanakkor az afrikai zsoldosokat is kímélte Hannibál, mert ezeknek a nagy harci értékű katonáknak a pótlását a teljes hadjárat során eleve kockázatosnak ítélte a tévolság miatt, ezt később a hadi helyzet is igazolta. Helyben elsősorban a gallokat használta a hadjárat elején, őket is tette ki a legnagyobb veszteségnek, mert őket tartotta a legkönnyebben pótolhatónak amellett, hogy ezek a katonák fegyelmezettségben messze elmaradtak az afrikai zsoldosoktól. Később arra épített, hogy a déli (azt hiszem etruszk) városok Róma ellen lázításával és a lázadókkal kötött szövetséggel biztosítja azt, hogy egy elhúzódó, Róma területén vívott háborúval előnyös békét harcolhat ki, és helyre hozhatja az I. pun háború után Róma javára billent egyensúlyt, egyúttal a Barkidák vezető szerepét is megerősítve Karthagóban. Végül is, 14 évig húzta Római területen a taktikájával, és otthonról talán csak 2 alkalommal kapott erősítést.
  • a.carkey
    #2355
    Fullosan: értsd: van benne sok egység. 10+ nálam már fullos.
  • a.carkey
    #2354
    Jártam már én így az AC3al, viszont az úgy nem lett hálist fullmagyarosítva. Sokkal nem volt drágább, mint itthon. Aztán abból még egy CEt is kaptam ajándékba, úgyhogy lett magyar vált. is. Az újat már boltban veszem. Steam amúgy jó dolog, én szeretem.
  • Kurfürst
    #2353
    Ez elég reális, olvasgatva a kártágóiak próbálkozását szirakuzánál, n+1 hadjárat és ostrom fulladt kudarcba azért mert kitört a táborban a pestis és a maradék seregük kénytelen volt visszavánszorogni. A szicíliai hadjárataik konkrétan annyi emberveszteséggel jártak hogy azért is álltak át a zsoldosokra, nehogy már a jóféle kártágói polgárok harapjanak fűbe folyton..
  • JethroHUN
    #2352
    Persze tény történelem, meg ebben nagyon fontos volt a realitás... ha minden másban nem. Csak ez a játékban nem működik, mivel így Rómával csak egy fajta stratégia van, csak támadni lehet. A szűk városi utcákban ez = a vereséggel, még akkor is ha én vagyok a támadó. Jobb kihúzni nyilasokkal és rohamra kényszeríteni az AI-t. Mivel lényegében csak közelharci és távolsági egységem van, egy dolgot tudok tenni. A maximális morál rombolást. Előre megyek Velitesel, megszórom őket égő lövedékkel, majd amikor vissza rohannak, roham a légiósokkal, azok eldobnak egy sorozat gerely-t illetve tábornokkal követni őket sorosan majd azonnal War Cry. Így nagyon gyorsan elfut az AI. De viszont ha lerohan a rakás lándzsásával akkor meg én kapok ki szinte azonnal.
  • MaRee
    #2351
    Leállítása után a CPU használat is esett 40%-ot.
  • MaRee
    #2350
    Érdekes dolgot vettem észre. Pár óra játék után elindult egy postgres.exe nevű valami a feladatkezelőben, ami rengeteg memóriát zabált, 70-80%-ra ment fel a használat. Leállítottam, a játék működése leállt, viszont újra elindítás után már nem volt postgres.exe és a memória használat így csak 30%, kört is kb 1 perccel hamarabb lép.
  • Paladin
    #2349
    És azt az "5-6 fullos sereget", ha a hadi épületekre gyúrsz, ugyan miből fizeted?
  • Paladin
    #2348
    1. Egységváltozások: mert a hadseregreform ezzel járt. Check history.

    2. Fire at will gomb a római gyalogosoknak - ha nincs, akkor azért gondolom, mert azok csak roham előtt szórták meg az ellent. Ezért nem a missile kategóriába tartozik.
  • JethroHUN
    #2347
    5-6 sereged fullosan? A játék elején? Kb 100 kör könyékén lehet addig lejutni. Infrastruktúrát kell építeni és fejleszteni, mivel kereskedelem semmit nem ér, meg alig ad bevételt. Nem úgy mint az Empire Total Warban. Élelmiszert, boldogságot és legalább 3000 körüli bevételt kell minél előbb össze hozni. Elég ha van két sereged + flotta (csak távolsági egységből), 4-4-2 (gyalogos, nyilas, lovas vagy lándzsás) egységből, azzal már el lehet indulni. persze néptől függ, Egyiptommal kell a 4, de romával nem.
  • Drapedro
    #2346
    És akkor pont úgy kezdett el remegni a kezem, mint Hitlernek a Bukás című film legendás jelenetében.
    Varrus... Varrus... give back my zombies.
  • Drapedro
    #2345
    Ok., győztél.:)Én előrendeltem görögök miatt, ezek szerint drágán, és bár 5 perc után nekieshettem (volna)preload okán, csak kedd este tudtam játszani, és akkor megláttam high beállításon a zombilégiót a benchmarkban. És akkor nem csak a 18K tűnt soknak, hanem 2 K is soknak tűnt volna.
  • a.carkey
    #2344
    A búza v. tehén felhúzásának (nem tom most mi a nevük) pl. a Public Orderre van negatív hatásuk a környezetszennyeződés miatt, és így tovább. Minden népnél ráadásul másra ad + v. - mutatókat. Szóval az elején amíg legalább 5-6 sereged nincs fullosan, addig a hadseregre érdemes építeni, utána lehet másra is.

  • Drapedro
    #2343
    Igen, érezhető, hogy minden egyes frakciónak vannak "elképzelései", és igyekszik ennek megfelelően biztosítani a hátát. Annyira persze van pofátlan, hogy sok esetben az elsősorban neki fontos egyezményért is a játékostól kér pénzt első körben. Lehet alkudni.
  • a.carkey
    #2342
    Kedden 9től lehetett vele játszani, részemről 10.15kor már installáltam fel a gépemre és azóta van benne 20+ órám. :)
  • MaRee
    #2341
    Elvileg még ellenséges egységek feláldozása is jó lehet, legalábbis ilyesmit olvastam a fórumon.

    Egyébként tetszik a campaign AI, meglepően értelmes és életszerű döntéseket hoz. Területeim növekedésével pl egy-két közel levő provincia igyekszik durván benyalni magát nálam, és megnemtámadási szerződéseket kötni, stb.
  • JethroHUN
    #2340
    Egy kis leírás tőle, háta segít
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Annyi a lényege, hogy jó előre ki kell találni hogy egy területen mit akarsz csinálni. Mivel mindenképpen egymás hatását erősítő kombinációkban kell építeni.
    kaja és public order mindenképpen kell hogy legyen sok, mivel a magasabb szintű épületek negatívan befolyásolják valamelyiket, eszerint kell valamelyikből többet "termelni"

    Városba lehet bármit építeni, faluba csak: zöld(étel termelő 2 fajta van), kék(ha parton van akkor valamilyen dokk) Piros (katonai, barakk, kovács) lila (templom)
    Valamelyik falunak az épülete ad bónuszt valamihez, pl több pénz földművelésből.
    Minden épület a teljes régióban hat nem csak az adott helyiségben.

    Ha pl van valahol kereskedelmi nyersanyag, az ottani falu biztos ad bónuszt kereskedelemre (nem az egyezményekre, az épületből befolyóra) Akkor valahova építes egy Neptun (Róma) templomot, aphora makert, wine trader. Így maximalizálva a "maritime commerce" bevételt. Ha a másik ipari épületet építesz (tégla készítő) akkor értelemszerűen Vulcan templomot teszel mellé. Illetve "industry" bevételt termelő dokkot
  • Bandras DaSilva #2339
    Nekem úgy tűnt, hogy ahogy fejlődik a város, növeled a területét és fejlesztesz ki új cuccokat, úgy lehet a kisebb városokba is felhúzni ezt-azt.
  • gseldon
    #2338
    De néhány épületet csak provinciális fővárosban lehet építeni. A kisebb városokban gyakorlatilag csak földműveléssel, katonaképzéssel és vallással kapcsolatos dolgokat lehet építeni, valamint kikötőt, ahol tengerpart van. Minden mást csak a fővárosban. Vagy én láttam ezt rosszul?
  • Drapedro
    #2337
    Ez tény. De elmenni venni, vagy otthon kuksolni, míg kihozzák, időveszteség. A steames kiadás nem karcolódik. Emellett egy kétéves gyerek max a netcsatlakozásnak árthat steamnél, egy dobozosnál meg a doboznak és a tartalomnak.
  • TomDantes
    #2336
    Nem feltétlenül hülyeség, mert bemennek a városba, ahol meggyógyítják őket, kint a vadonban táborozó seregnél legfeljebb olyanok vannak akik a seborvosláshoz értenek, míg a templomban képzett gyógyító.