5627
10804749371368208052.jpg
  • a.carkey
    #2295
    Nem. Extreme minőséget akarnak többéves gépeken 7k x2 egységgel.
  • MaRee
    #2294
    Most jöttem r, hogy hülye vagyok. A mercenaryk miatt jött cksa 900 / kör, disbandoltam őket és egyből 1800 lett belőle :D Nagyon drágák, nem is éri meg őket haszálni, cska vészhelyzetben. Az meg tényleg elég idegesítő, hogy hiába foglalok el egy várost, a maradék sereg folyamatosan támadgat még. Kb 5 kör óta támad Athén ilyen 100 emberrel, sok értelme van.
  • JethroHUN
    #2293
    Csak akkor tör ki polgár háború ha az egyik pártnak van nagyon sok, pl neked. 60%-nál én már számítanék rá, hogy a gép folyton megpróbálja majd kinyírni a tábornokaidat, illetve legyen azért mindig legalább 10K aranyad, mert ha pl nem orgyilkost küld a gép kör végén, akkor pletykát fog terjeszteni ami neked sok aranyba kerül, hogy kivédd a hatását.
  • Drapedro
    #2292
    Én egyenlőre a diplomáciát figyelem, Athénnal vagyok. Csatát hármat játszottam le+még 3-4 autobattle-t,mert teszteltem, mennyire működik az új rendszer (3 lehetséges taktikai utasítás van, kijelezve a várható győzelem/vereség nagyságát és a várható veszteséget %-osan) és eddig jól működött. Egy kivétellel az összes csatámban támogatott legalább egy szövetségesem. Solo csatát Spártával vívtam, 2-2 sereg mindkét oldalon, na az kaotikus lett, kicsit az Alexander kiegészítő sodródó rohangáló csatamenete jött elő.
    Úgy tűnik, tényleg megéri már az elején szétnézni és eltervezni, kivel milyen tartalmú diplomáciai megállapodást köt az ember, merre akar terjeszkedni, és hogyan (hódítás vagy kliens). Úgy tűnik, viszonylag könnyű sok szövetségest találni az elején, de ez kétélű dolog. Pl. jól jött az egyiptomi szövetség, mert mint lentebb írtam, rá tudtam kényszeríteni ezzel Knosszoszt, hogy végre kereskedjen velem. Időközben viszont néhány tudatos diplomáciai döntésem okán némileg megrendült a reputációm még a szövetségeseim körében is, akikre nagyon rá voltam szorulva a Spártával vívott háborúm miatt. Ebben a szituációban gurult el a Perzsák gyógyszere, és öt tagból álló szövetségével hadat üzent Egyiptomnak, akik persze rohantak hozzám, hogy támogassam őket, amit meg is tettem, mert nem mertem egy cserben hagyással tovább rontani a megítélésemet. Így most a teljes "közel-kelettel" hadban állok egy olyan háborúban, amiben nincs célom, egyetlen "előnye" a helyzetnek, hogy a Macedón kliensem úgy vélte, ebbe beletörik a bicskám, és szépen hadat üzent, így mégis adódik valami ésszerű lehetőség az expanzióra.
    Lehet, hogy a fenti összefüggések egy része csak a képzelet szüleménye, de biztató,hogy a többi TW (kivéve ETW) esetében semmilyen sztorit nem tudtam beleképzelni a történésekbe.
  • JethroHUN
    #2291
    Nem csoda hogy ilyen ótvar szarul fut... cpu magból, az 0# 100% a többi három 50% vagy alatta fut. GPU 60% volt maximum. Rossz kihasználtságból eredő CPU "bottleneck" miatt... 2600 RAM-ot és 1100 körüli VRAM-ot használ nálam a játék.
    Ez így elég gáz azért, gyengébb grafikai beállításon rosszabbul fut mint a shotgun 2 magas beállításon. Szerintem ezen egy pár nap alatt össze dobott patch semmit nem fog változtatni, hónapok múlva lesz esetleg (vagy soha) játszható AMD-vel. Én ezért nem fogom eladni a VGA-m hogy 70-ért kóreÁj7-et vegyek.
  • bajsz
    #2290
    Harcrendszer az nagyon baba! Kár,hogy csak konzolra jön!
  • gseldon
    #2289
    Ja, ami még hatalmas, az a belső családi politikai intrikák, szerintem kegyetlen hangulatos. Simán a más családok generálisait parkoltatom az utolsó sivatagi helyőrségben, nehogymár valami hírnevet szerezzen. Erre be szoktak rágni és átlag 10 körönként meg probálnak valakit gyilkolni a saját családomból :D
    Most olyan 64%-os a családom támogatottsága, kíváncsi vagyok mi történik, ha lemegy 50% alá, polgárháború?
  • gseldon
    #2288
    Én csak sima hard-on játszom először, amíg kitapasztalom. A public order rendszer tényleg nagyon megváltozott, kis időbe kerül, amíg megszokja az ember.
    Alapvetően templomokkal, tisztasági épületekkel (aquaduct) és szórakoztató épületekkel ("sárga" épületlánc, színházi maszkos fejlesztése) lehet növelni, valamint, ha megvan a teljes provincia (az összes régióval), akkor a provinciális "edict"-el is lehet. Lehet továbbá a 3 ügynök közül a kémen kívül a másik kettővel (nem tudom a magyar nevület, dignitary és champion).
  • Kurfürst
    #2287
    Hát, ha Spárta ennyire csóró (900/kör) akkor én inkább kussolok - épp nekiálltam volna sírni hogy három sereg, meg flotta mellett hogy fizesse ki a rezsit kb. 2000 denarii/körből? :D

    Amúgy ami rettentő módon el van baszva az hogy ha elsüllyeszted a hajóját, a tábornok még mindig simán visszavonul.. kicsit idegesítő volt hogy Scipiót kellett kergetnem a tengeren (szegény elkövette azt a hibát hogy néhány gerelyes bohóccal egy szállítóflottán krúzolt az olasz csizma lábánál :)
  • MaRee
    #2286
    Én először a Suebikkel próbálkoztam, de very hardon kb lesöpörtek a térképről a minden irányból támadó többi törzsek, így most átváltottam Spártára. Hellász már az enyém, most Makedónia felé terjeszkedem (déli része már az enyém), illetve tervezem a délen levő Knosszoszt is elfoglalni, bár hajóim még nem igazán vannak. Sikerült két trade agreementet kierőszakolnom Egyiptomtól és Pergamontól, most így három várossal közepes adón 900 / kör jön a kasszába. Sajnos a körváltás nálam is elég lassú, a csatákat meg auto resolvolom, mert amúgy játszhatatlan.

    A public ordert hogy lehet növelni? Ki milyen nehézségen játszik?
  • gseldon
    #2285
    A sok technikai anyázás helyett inkább beszéljünk a játékmenetről. Esetleg sztorik mindenkinek a kampányából stb.
    Én pl. rögtön Egyiptommal kezdtem, és nagyon tetszik. Rengeteg féle egység van, meg épület dögivel.
    Kb. 40 kört léptem le eddig (a körlépés tényleg nagyon lassú), meghódítottam Cyreneica-t meg a köcsög núbiaikat/etiópokat, csakhogy meglegyen a teljes Nílus-völgy, ami egy nagy rakat kajával járul hozzá a birodalom fenntartásához. A környező népekkel, valamint Syracuse-al és Athénnal és a görög szigetekkel kereskedek, 5000 pénz jön be körönként, úgy, hogy 5 nagy sereget tartok fennt. Most tervezek nekiesni Arábiának, mert ki kell pucolnom a hátországot, mielőtt nekimehet a szeleukidáknak. Akik egyébként meglepően békések, érdekes.
  • Drapedro
    #2284
    A játék maga nekem is tetszik, már csak a látvány hiányzik. Kb. 20 órám van benne (a tényleges játék kevesebb, mert igyekszek mindent elolvasni, meg visszatöltök, hogy lássam pl. a relation változásokat egy diplomáciai döntés után). Azokkal a véleményekkel, hogy maga a játékmenet rossz, vagy kidolgozatlan, én sem tudok egyetérteni. Nem akarok szentségtörő lenni, de épp a sokak által legrosszabbnak tartott ETW kampány AI-ját látom visszaköszönni, fejlesztett változatban. Ott is volt mögöttes tartalma a kampány AI döntéseinek. Spanyollal játszva pl. tuti volt aárhány újra kezdésnél, hogy pár kör után a Hollandok hadat üzennek Flandria birtoklásáért, és legalább egy olasz állam szemet vet Nápolyra. De tuti volt a a francia szövetség, mint ahogy az is, hogy csak flandria feladásával lehet annyi erőt összeszedni az első szakaszban, hogy marokkót legyűrve újra lehessen építkezni. Rome2 annyival több,, hogy itt összetettebb és transzparensebb a történet, mert már az elején látszik, ki, kivel, hogy van jóban vagy fasírtban. ETW csatái is tetszettek, korhű közelibb volt, mint bármilyen korábbi TW csata, voltak álló harcok, a lovásságnak közben előbb egymással kellett megküzdeni, hogy aztán a győztes fél lovassága átkarolhasson, folyamatosan kellett erőfölényt kicsikarni a harctéren. Csak nekem nem volt időm 20-30 perces csatákra. Itt a Rome2-ben is úgy látom, hogy a csata korhű közeli (bár még van mit gyakorolni irányításban). Korhű alatt azt értem, hogy szemmel láthatóan az egymásnak feszülő hasonló értékű egységek akár "órákig" is csépelnék egymást, viszonylag alacsony veszteség mellet, de aztán egy oldalba támadás morál romboló hatása pillanatok felgyorsítja az eseményeket. És az ókori csaták döntő része ilyen volt, egymásnak feszültek, és a hamarabb pánikba eső fél elkezdett menekülni, először a gyengébb egységek, majd a core unitok. A veszteségek zöme ilyenkor keletkezett.
  • Kurfürst
    #2283
    Nézd, nekem a sírással és az állandó hisztériával van bajom, meg hogy ez divat lett. Sírás a DLC-ről, sírás a bugokról, sírás a gonosz imperialistákról, nevetséges összesküvés elméletek amivel tele spammelik a forumot. KETTŐ, azaz kettő napja van kinnt a program, ehhez képest apokalipszis hangulat van. Ez egyszerűen gyerekes.

    Namost: ha nálam megy, az valahol azt jelenti hogy a software alapvetően rendben van, mert különben nálam is szar lenne. Tisztelt User, a hiba tehát az Ön készülékében lehet, nem? A hibákat részben az okozza, hogy a felhasználók egy része rohadtul nem ért a saját gépe beállításához, nincs tisztában alap dolgokkal. Ők hisztiznek mint a hülyegyerekek és elvárják hogy helyettük ezeket valaki megcsinálja. Alap hogy új programhoz friss direct xet, drivert raksz fel, ha valami gebasz van esetleg ránézel a biosra, elolvasod a support forumot stb.

    A másik meg egyszerűen abból fakad, ami a PC sajátja, végtelen számú konfiguráció van, a hardwarek gyári supportja is sokszor szar (példa: a köcsög sound blaster a mai napig nem csinált rendes Win 7/64bites drivert a régi SB Extigy külsős kártyámhoz, így megy valami alap windowos driverrel, csak a funkciók nélkül). Ennyi féle hibaforrásra (+ userek hülyeségér) nem lehet felkészülni, szerintem ezt nem kellene külön mondani.

    Tényleg jó lenne, ha a sehova se vezető sírás helyett inkább a programmal összefüggő kérdések - megoldásokról szólna a topic...
  • botyika
    #2282
    elhiszem, de akkor is lehet várni 1-2 hetet és utána ítélkezni nem? nincs két napja, hogy megjelent. ha később is így hagyják, akkor tényleg le lehet húzni, de sztem még korai.
  • a.carkey
    #2281
    Ryse
  • MaRee
    #2280
    Nagyon el vagytok tévedve. Senki nem várja, hogy maxon fusson. A millió ember is a hivatalos fórumban nem azért károg, mert extremen 10fps-e van, hanem mert mediumon sőt lowon is.
  • Kurfürst
    #2279
    Az új FX szériás AMD procik. Valami vezérlése hiba van a BIOShoz, ami 2011ben derült ki és már a Shogunban is bezavart, ezt persze nem a CA sara vagy javítható általa, a Usernek rendbe kell tennie a bioszát (és persze anyázhatja az nvidiát/amd-t aki a biost kiadta így)

    http://www.amd.com/us/products/desktop/processors/amdfx/Pages/amdfx.aspx
  • botyika
    #2278
    szerintem ilyen rövid idő alatt nem lehet ítéletet mondani rendesen. tény, hogy kiadhatták volna úgy, hogy mindenkinek maxon fut, de pc játékot úgy megcsinálni nem olyan könnyű. normális ember sztem 1-2 patch után mond ítéletet és nem sír mint egy 4éves.
  • a.carkey
    #2277
    Nem vagytok semmik. Kimegyek sz...., WCre, hét hozzászólás, visszajövök, telefonálok egyet, még tíz. :D
  • KingPunisher
    #2276
    Na ha a patch után nekem fog szarul futni akkor én telespammolok mindent fikával :D
    Pont most kezdem megszeretni egyre jobban a játékot az kéne csak, hogy hétvégén meg ne legyen jó :P
  • Drapedro
    #2275
    Szerintem ebben nincs igazad. Inkább te vagy eltévedve azzal, hogyha neked nincs problémád, akkor a többi biztos hülye. Majd sírsz te is, ha a patch után meg esetleg neked lesz szar. Volt már, hogy patch ilyen hatással járt. Utlosó hsz-em a lerágott csont kapcsán, de valójában van itten szó:
    It really saddens me to rate this game this low... Total War Rome II is a bait and switch emblematic of a trend affecting a disturbingly large amount of game releases these days.This along with several other PC releases of late (Diablo III, SimCity, etc) really reinforce that people need to start being discerning with their purchases. The puppy mill system that has infected gaming is too efficient at pulling money from an impatient, hype sensitive consumer base. I'm guilty of contributing myself. I don't say it lightly when I ask, do not buy this game. We're destroying our hobby by continuing to accept half finished games at full price.
  • botyika
    #2274
    mit jelent az hogy FX procis alaplap?
  • KingPunisher
    #2273
    Task manager..
    Performance..
  • Kurfürst
    #2272
    Ja az FX procis alaplapokkal BIOS (és nem Rome2) probléma van, amit a BIOS frissítés megold, írták support forumon.
  • drop
    #2271
    megvan miért ilyen lett a gépigény
    link
  • Kurfürst
    #2270
    Nem metacriticet kell olvasgatni hanem játszani (nálam teljesen játszható, stabil, az égadta világon semmi gondom nincs vele). Komolyan annyira sírósak (és akkor nagyon finom voltam) lettek az emberek hogy az nevetséges, őrjöngve telesírják, mindenfajta konstruktív hozzáállás nélkül hogy az hihetetlen. Huszon-harmincéves emberek úgy sírnak mint a tini picsák...

    A Company of Heroesnak meg kb. azért alacsony az értékelése, mert az oroszok, akinél most a sztálinista rendszerre mint valami dicső korra tekintenek, berágtak azon hogy milyen a történet (bárgyú, de kb ennyi, meg persze van benne Gulág meg néhány szemét komisszár) és most sportot csinálnak abból hogy lehúzzák.

    Akinek meg fémillás konfigon szar textúrák mennek annak valszeg nem adott a jóisten annyi észt hogy hihetlen szellemi és fizikai erőfeszítéssel beikszeljen egy négyzetet a video configban... mondjuk egy hülye opció, de lehet low end gépeken jól jön.
  • KingPunisher
    #2269
    De ez egy grafikon, amin visszamenőleg is meg lehet nézni jó pár másodperccel korábbi állapotokat is.
    Különben miért fagyna ki ? Én ki be lépdelek desktopra meg a game-be 1x sem fagyott ki, ilyen stabil game-t még nem láttam..
    Legfrisebb driverek, pucolt rendszer kell, nem kell minden szart feltelepíteni meg félévente egy format sem árt.

    Különben Shogun 2-vel jártam ugy hogy megvettem az Fx procit és a játék kemény 15 percig töltött majd állóképeket láttam és ujabb 15 perc volt betölteni a kampányt..
    Volt öröm mire rájöttem, hogy alaplap bios-t kell frissíteni :P
    Azért ez nem konzol millio féle pc kombináció van amin futni kell, sok driver stb..
  • MaRee
    #2268
    És itt pontosan hol? Annyit látok hogy cpu hasznlat 100% de azt nem irja, hogy melyik mag megy 100-on. Vagy hacsak az egyik menne akkor 50% lenne?
  • Paladin
    #2267
    Hát az ember a másik monitorán hagyja megnyitva a feladatkezelőt. Vagy egy cpu-s gadgetet :)
  • botyika
    #2266
    azt nem mondtam, hogy egészségére válik :) én úgy néztem meg. csata közben :)
  • JethroHUN
    #2265
    Jó nagy hülyeséget mondtál.
    1) lefagy a játék, vagy úgy belassul, hogy feladat kezelőből kell leállítani.
    2) Ha lerakod tálcára, akkor (normális programok) szüneteltetve vannak és nem használnak cpu teljesítményt.
  • botyika
    #2264
    ctrl-alt-del, feladatkezelő.
  • MaRee
    #2263
    Azt hogy tudom megnézni, hogy hány magot használ a játék?
  • botyika
    #2262
    tegnap jósok benchmarkot csintáltam, meg álligattam a játékot. a növényzet megjelenítése terheli rendesen a dolgokat. az egységeket ha csak high-ra állítod és nem ultrára meg extreme-re, akkor sincs igazán látható különbség köztük, performance-ban viszont sok. árnyékolás sokat nem oszt nem szoroz. végül ahhoz folyamodtam, hogy a képfelbontást levettem 1600-ról 1400-ra, na az sokat dobott a gyorsaságon. de egy idő után visszaállítottam, mert pár óra játék után leszoktam arról, hogy nagyítóval nézegessem az egységeimet.
  • Drapedro
    #2261
    Igen, Coh2 1300 negatív értékelése WR gyanús, de ott valóban magát a játék koncepciót rontották el, és az egység balance is. Szerintem a Rome2 lesz az a játék, ami alacsony metacritic felhasználói pontszám mellett is népszerű lesz. És ez is unikális helyzet lesz, csodálnám, ha 7 fölé kúszna fél éven belül a pontszám.
  • KingPunisher
    #2260
    Ohh és akkor elvileg minden mag 100%-on fog futni ?
    Mert akkor rákeresek hogy kell.
    Bár nekem elfogadhatóan megy, simán játszható és szép, de persze plusz FPS sosem árt.
    Bár sztem főleg a Videokari a szűk nálam de az cserélve lesz a napokban.
  • JethroHUN
    #2259
    Kapcsold ki a Win7 cpu core parkoltató funkcióját, az talán javít valamit. Nálam Csatába egyenletesebb lett, de a kampány map ugyan úgy röhejes teljesítmény produkál.
  • KingPunisher
    #2258
    Különben az bug hogy az állatokat.. kutya ló, nem pakolja ki partraszálláskor ? Prológba csináltam kutyákat mondom milyen frankó lesz, partraszállok erre semmi sehol..
    Persze lehet direkt van, ilyen egységeket nem lehet kipakolni csata közben, de azért fura..
  • a.carkey
    #2257
    Mondjuk azt én sem értem, hogy miért adták ki így? Nem jellemző rájuk.
  • a.carkey
    #2256
    Mindezt a virágboltival.