5627
10804749371368208052.jpg
  • Hunor1
    #2415
    ATI HD 4670-re tud/használ valaki jó drivert? mert feltettem ezt au új bétát de nem nagyon faxa. ráadásul most a win7 nem is nyitja meg a catalyst kezelőfelületét....(win7x64 op rendszer)
  • Szpecnyaz
    #2414
    Én is kb ezt vettem ki belőle. De a remény hal meg utoljára.
  • TomDantes
    #2413
    Fű de felbaszta az agyam ez a szar. Ilyen nincs. Elfoglaltam Carthago-t jön egy nagy sereg, megtámad,m partra száll hajókkal és ostrom..és beszarik az egész. Amúgy elviselhetően fut, de itt, amint a hajók többsége partraszálláshoz közeledik, úgy lelassult...így legalább öt órát kéne ülön előtte mire vége. Percenként megtesznek tíz métert a katonák, kurva izgi.

    Ja, mivel nagy a támadó sereg, nem jászhatom le automatán, mert akkor lehet veszítek, vagy túl nagy lesz a veszteség...

    Így meg lehetetlen megcsinálni annyira szarul fut

    Kurva jó. Tényleg. Isteni fasza.
  • Fehercsoki
    #2412
    Patch noteban összesen annyi van hogy a beállítás preseteket kicsit állították, de hát custom grafot eddig is lehetett állítani és ha úgy szar volt akkor most is az lett.(de még1x írom lehet hogy valamit nem vettem észre a patch noteban)
  • Szpecnyaz
    #2411
    Már lewarezoltam, de kb élvezhetetlen. Még a kampány térképen is 8FPS van. Pedig a Shogun szépen futott :/.
  • Fehercsoki
    #2410
    Hát így patch note alapján nem nagyon javít...(de persze lehet csak kihagytam azt a részt) Szerintem warezold le holnap a patchel együtt a játékot és próbáld ki... Ami alapból ennyire szar az nagy eséllyel később sem lesz jelentősen jobb.
  • Szpecnyaz
    #2409
    Here are the patch notes for Total War: ROME II Patch 1 (due for release on 06/09/2013):
    For additional information on improving graphical performance visit this thread.

    • Higher average frame rates with out-of-the-box settings (more conservative settings)
    • Fix for DirectX 10.0 Lighting issue reported - environment map wasn't being created leading to black reflections.
    • Fixed a sunken Samothrace temple complex world wonder on the Campaign map.
    • Fixed defender being able to create encampments when involved in a combined battle.
    • Added some localisation fixes to audio packs in French, Russian, Italian, German and Spanish.
    • Fixed lock up in Multiplayer Campaign battles when a desynchronisation occurs. Players are now notified of the desynchronisation, and the battle ends.
    • Fixed Multiplayer Campaign battle "overrun" prompt, which was not being shown to a player if they were a reinforcement and the other player was spectating.
    • Fixed corrupt loading screen when changing to fullscreen / windowed mode after a battle, and then going into another battle.
    • Fix for Multiplayer Campaign host being unable to move the camera in campaign, after reloading a save game on some rare occasions.
    • Safe guards added to prevent a very rare crash in coastal assault battles.
    • Fix for game lock up during end turn sequence / Celtic AI faction turn in single player campaign.
    • Improved AI use of walls on Athens large settlement battle map.
    • Improvements to Auto-resolve balancing in Single Player and Multiplayer Campaign modes.
    • Aligned ship unit upkeep costs with land units - made mercenary ships more expensive and non-mercenary ships cheaper.
    • Fixed slow turning rates for transport ships.
    • Improved civil war balancing in relation to campaign difficulty.
    • Fixed vehicle ground pipes, to prevent Siege Towers becoming immovable when they are left empty during the Deployment Phase of a Siege Battle, then units were moved into the Siege Tower when the battle has started.
    • Fixed bug when ramming sideways into moving ship, which caused the ramming ship stick to target and strafe along with it in battles.
    • Reduced the chance of Naval units sometimes clipping through the ground or harbours / ports during Port Assault battles when attempting to disembark.
    • Fixed issue where armies would be stuck in Muster stance and could not exit that stance in Campaign modes.
    • Fixed case where spies could get stuck on top of fleets in Campaign modes.
    • Fixed rare post battle lockup in Campaign modes.
    • Improved unit pathfinding in Barbarian village battle maps (fixed no go zones).
    • Fix for Multiplayer Campaign lock up when the player was reinforcing an AI ally who was victorious in battle, causing the player to become stuck with no victory / continue / exit battle user interface functionality.
    • Fix for cultural influence bonus from the Shrine of Neptune building
    • Fix for “Zone of Controls” of hidden armies being visible to both players in head to head Multiplayer Campaign mode on mouse-over.
    • Assorted minor fixes to city battle maps.
    • Fix for "Rome Wasn't Built in a Day" achievement failing to unlock when its requirements were met in some situations.

    Mellesleg, steamen elérhető a beta patch.

    Aki kipróbálta, írjon már valami véleményt, hogy mennyit javult neki a game. Mert ha nem javít teljesítmény problémákon, akkor nem dobok ki rá holnap 10k forintot.
  • a.carkey
    #2408
    Csak egyet kérdezek: Ki a fasz tesztelt akkor? Nem hinném, hogy ez nem lett elmondva.
  • Kurfürst
    #2407
    Akkor szerintem én is visszarakom a rendeset, ugyanilyen kártyám van - köszi!
  • setchoo
    #2406
    Saját tapasztalat HD 7770-es kártyához:
    A 13.8 Beta driver nagyon rosszul teljesít!! Sokkal jobban fut a játék a 13.4 driver alatt. Az unlimited video memory mindenféleképpen legyen bekapcsolva.
    High 1680x1050 beállítással 37 átlag FPS a teszt alatt. A 13.8-al ez 19 FPS volt.
  • Kurfürst
    #2405
    Egyik se jó szarra se per pillanat sajnos.

    Megmondom miért. A testudo jó kis helyre tömöríti az embereket, szóval tuti el fog találni valakit.

    A játékban van normál sebzése a fegyvernek, meg AP. Az AP mindig továbbmegy és levonódik találat VAGY sikeres melee attack esetén.

    Jelenleg a slingere minden találata 4 (iceni: 5) hp sebzést okoz, egy gyalogosnak van 40-50 HP-ja. Szóval legkésőbb 10 találat után kampec, tök mindegy milyen shield vagy armor értéke van (a shield az R2-ben amúgy sem külön van számolva, hanem elölről beszámít az armorba). A nyilak kb. dettó ugyanennyit, a javalinek ennek 2-3szorosá viszik be.

    A távolsági harc úgy megy hogy minden dobó/lövő/hajító ember kiválaszt egy külön embert a támadott alakzatból, és azt lövi. A cuccnak van szórása, de ha valaki mást eltalál akkor azt sebzi.

    A testudo sajnos csak annyit csinál hogy jól felemeli az egység armorját és összetömöríti az embereket jó kis helyre. Az armor sajna nem számít nagyon, a fentiek miatt, sebzés lesz, nem is olyan kicsi. A végén inkább rosszabb lesz, mert sokkal több kavics fog eltalálni valakit mint egyébként, és mindegyik levon 5 hpt.

    Ezért van hogy ha belerakod őket testudóba az első néhány kavicszáporig semmi, aztán hullanak mint a legyek...
  • JethroHUN
    #2404
    Azt elfelejtettem említeni, hogy arany páncélba. (tier3-as armorer, +20% páncél és +20% pajzs)
  • JethroHUN
    #2403
    Jah fél év múlva biztos lesz (vagy nem) valami javítás...
    Amúgy ez tény, hogy nevetséges szart sem ér az a formáció, kavicsot hajigáló csúzlis parasztok is ledarálják...

    Én szerintem ne nagyon játsszon a játékkal senki, mivel folyamatosan 100%-on nyüstöl egy processzor magot, annyira nem jó játék hogy megetessünk vele egy procit...
  • a.carkey
    #2402
    Egységtől függően van defensive és van offensive. Az offnál kiadod a parancsot, támad, majd teknőssé válik, na ez főleg ostromnál jó a falakig. Defensive meg tényleg kalap kaki, mert több veszteségem volt slingerektől ha aktív volt, mintha nem. :)
  • a.carkey
    #2401
    Amúgy virágbolti?
  • Kurfürst
    #2400
    Hmmm, a testudot ne nagyon használjátok mert jelenleg kb. szart sem ér arra amire kitalálták. Megváltozott a harcrendszer és még nem nagyon sikerült belőle.

    A miért pedig itt található.

    Remélem javítják.
  • Tikal #2399
    Nektek mi volt a trigger event az ugynokokhoz a prologue kampányban? Egyik jatekban egy varos elfoglalása volt, most vissza töltöttem, de semmi... Es most nem tudom folytassam e vagy szarakodjak még itt...
  • MaRee
    #2398
    Ennek a vicotry point rendszernek mi a lényege? Nem lehet normálisan taktikázni miatta. Pl most volt egy csatám egy domboldalban, szépen felállítottam a sereget védekezni a dombra erre látom hogy a VP valahol száz méterekkel a sereg előtt van a puszta közepén, amit persze védeni kell mert ha oda ér az ellenség és elfoglalja akkor vesztek. Mi a jó ebben?
  • Elar
    #2397
    Basszus az a baj, hogy ezzel kell szórakozni 2013-ban.
    Az embernek van egy normális gépe ennek ellenére ezzel kell szenvedni.
    Mint 15-20 éve.
    Agyrém
    Kurvára nem ezt várom egy 55 eurós játéktól. A faxért adják ki minimális teszteléssel?
  • EM64T
    #2396
    Na, ma megérkezett a csomag... Kaptam hozzá pólót is (igaz, S-es, én meg XXL-es :D), meg DLC kódot is (marhára nem hat meg, hogy a rómaiakon kívül mással is játsszak), pedig azt hittem az előrendeléses extra. De nem telepítem még, megvárom a holnapi patchet... Nehéz huszonnégy óra lesz...
  • Kurfürst
    #2395
    Elviselhető, az Anti Alising sokat segít rajta, de lehet mókolok még vele hogy menjen 1600x1440ben, de az se reális hogy egy viszonylag régi konfigon 60 fps-t várjak el.
  • MaRee
    #2394
    Egy 1920x1080-as monitoron hogy lehet szép 1280 x 720-ban a játék?
  • Hypo #2393
    Legendary, tulajdon keppen az a sok sok faction semmit nem csinal kicsit kolbaszolnak de se diplomacia se semmi a CAI nem agressziv, max egy generalal tamadja a varosom értelmetlen. Az UI-t eleve utalom értem én a minimált de ettől nem hogy jobb lett hanem rosszabb. teljsesen logikatlan kliggelgetések, a fontos info alig latszik, a trading screen silamas.
    De ezeket még eltudom viselni, csak egyszerúen megunom. tudom bennem a hiba:))
  • JethroHUN
    #2392
    Az, hogy semmit nem csinál. Egyáltalán nem támad. Vártam 10 kört (mire felépült a tier3-as kovács) 2 környire volt tőlem az ellensége 30 körüli egységgel, nem támadt meg...
  • Kurfürst
    #2391
    Én olyat láttam hogy kutyák vs fánik - na az gec vicces :D :D

  • Kurfürst
    #2390
    1280 x 720 asszem, full HDban is ment de ott röcögött szóval levettem. Lehet feljebb is, 1600 x 1440-ben szép is volt és asszem jól is ment.
    4+1 Giga rammal nem emberkedünk.

    Este postolok fel egy képet a beállításról, ami szerintem lényeges:

    - unlim. vid. memory BE
    - trinlinear filtering - as aniso gyilkos!
    - shadow-t levenni
    - unit detail Extreme alá, nagy különbséget őszintén szólva nem láttam
    - SSAO, BLUR, VEG ALPHA KI

    Állítólag az is sokat segít ha a Task Managerben (Ctrl + Shift + Esc) a Rome processt feltolod HIGH-ra (nagyobb prioritást kap a többi taskhoz képest, egyébként ez általában is segít, real time ra nem szabad)

    A Task Manager pontosan mutatja az proci terhelést magonként, memóriahasználatot. Meg lehet okosodni, a böngészők pl. zabálják a memóriát, tök fölösleges a softwares tűzfalak, vírusírtók háttérben futtatása is.. sajnos általános jelenség hogy minden mindeféle szart feltelepít ami háttérben fut.

    Béta grafikus driver. Felraktam de én nem vettem észre változást.

    Integrált szarok (pl. VGA) kikapcsolása.
  • MaRee
    #2389
    Mibajod a CAI-val és milyne nehézségen játszol?
  • Hypo #2388
    60 kör után meguntam, olyan mintha nem lenne CAI, az ok hogy a BAI egy fos, Naval WAR teljesen felesleges, de egy ido utan nem tortenik semmi és megunja az ember. MED 2 vel ezt sose éreztem.
  • JethroHUN
    #2387
    Milyen beállításokon van neked a játék és hogy fut? Esetleg van valami programod amivel tudod játék közben figyelni az erőforrás kihasználtságot?

    Amúgy aki akar valami eszméletlen vicceset az csináljon custom battle módban 40vs40 egységes csatát(large battlehöz pipa), general + 39 war dog (róma) vs parasztok. Valami hihetetlen erősek azok a kutyák.
  • Kurfürst
    #2386
    Hát nem tudom ha majd leég akkor megbánom de nekem azzal megy, gyönyörű és gyors minden..
  • MaRee
    #2385
    Én is ilyesmit olvastam, de mindig játék közben indul el, és rohadtul zabál mindent.
  • Paladin
    #2384
    Postgres? Az nem valami sql rendszer? :)
  • Pluskast
    #2383
    Én úgy olvastam, hogy az nagyon meghajtja a vidi kártyádat és, hogy nem tanácsos bekapcsolni. Akkor ez most igaz vagy nem?
  • JethroHUN
    #2382
    Ez tény, hogy jobb lett volna egy tényleg csak szállítása (esetleg fedélzet támadásra) alkalmas szállító hajó. A hajód nem toldat vissza automatikusan, sőt nem is tudsz tolatni, még billentyűzettel, [lefelé nyíl] sem. Pedig evezős hajóval alap lenne egy ilyen gomb. Csak akkor tolat, ha újra kiadod a támadás parancsot.
  • MaRee
    #2381
    Vicces tényleg ez a postgres.exe, akinek nagyon akad a játék, netán 100% memóriát vagy cpu- használ, lője ki a taskmanagerből ezt. Hivatalos fórumon is írták, nem tudom mi lehet ez.
  • Pluskast
    #2380
    Ez egy Liburna ha jól látom?
  • Kurfürst
    #2379
    Speciel az mondjuk rohadt vicces volt hogy az icur picur kártágói hajón tolongó, abszolút túlerőben lévő római légiónáriusok lemmingként vetették magukat a vízbe, miután a saját hajójuk süllyedni kezdett :D :D
  • Kurfürst
    #2378
    Én azt vettem észre hogy a rammolás után automatikusan hátramegy a hajó (az enyém is). Azt még nem sikerült észrevennem hogy a nekifutás-felgyorsulás hossza mennyire befolyásolja a sebzést..

    A megfordulás meg passz, egy icipici hajó nyilván jobban fordul mint a megrakott bazi nagy transport.. őszintén szólva én valami vitorlás, rammolni nem tudó gagyit raktam volna be transport shipnek. Valami ilyent, nem egy evezős hajót.

  • JethroHUN
    #2377
    Az hogy a boarding/ramming gomb tényleg kicsit buggos, a gép hajói tudnak tolatni és 1 cm-en úgy megfordulva lerammolni, (ilyen kicsike távolságból is) hogy azonnal elsüllyed a hajód 100% hpval.
  • Tikal #2376
    Most vissza kellet töltenem egészen Malventum elfogalásáig... de most meg nem adja be az ügynököket, miután meg van a város... áááááá