5627
10804749371368208052.jpg
  • setchoo
    #2575
    Kipróbáltam a SweetFX-et és sokkal szebbek lettek tőle a színek. Érdekessége még, hogy stabilabban is fut a game. Nem droppol az FPS.
  • Andriska86
    #2574
    Feltöltenéd vhova? Mert a twcenter nem működik...
  • Smokk
    #2573
    Udv,
    Par varosomban a public order erosen minuszban van a rabszolgak miatt.
    Ez miert van es mit lehet ellene tenni?
  • setchoo
    #2572
    ENB
  • JethroHUN
    #2571
    SweetFX és ENB
  • PrasCo
    #2570
    Így van. Egyetlen városom ugrott, és amellé dobott le a gép teljesen új erőket.
  • sakkay
    #2569
    Nincsen ezzel gond ilyen ez nálam.
  • skymannn
    #2568
    Photoshop!!!4 :D
  • TomDantes
    #2567
    Tehát ha jól értem, amikor polgárháború lett, nem vette el a légióid felét például? Érdekes, én ettől tartanék, hogy épp teszem azt ostromlok valamit, polgárháború, és x csapatomat automatikusan a gép kapja meg.
  • PrasCo
    #2566
    Igen. Belehúztam, gondoltam, még egyetem előtt túladagolom magam. :D

    A szenátusban olyan 80% fölé emelkedett a támogatottságom, ekkor kaptam egy pop-upot, szépet bár, de nem túl informatívat arról, hogy tkp. polgárháború van.

    Épp Thrákiát akartam lerohanni, ezért három, felkészített légióm dekkolt Magna Graeciában, nehézfegyverzettel, meg amivel kell, illetve egy, Alexandriából frissen kigördült teljes flottaanyag úszott be Pella alá épp. Ez amúgy a negyedik légiót biztosította, szintén az invázióhoz.
    Az okos szenátor urak pedig, mázlimra, éppen Pellát választották arra, hogy átvegyék felette az uralmat. Nem akartam, hogy a forrada khm, ellenforradalom eszkalálódjon, úgyhogy fordítottam 180 fokot a légiókon, és irány Pella. A Szenátus erőit viszont meg akartam osztani, ezért vízen támadtam először. A két flottája ellen az enyém még úgy is kevés volt, hogy még a gyári zsírpapír is a seggükön fityegett a hajóknak, ezért az eleve a vízen lévő légiót is hozzácsaptam, és tengeren levertem a hadihajóit.
    Némi adok-kapokot követően a gép elfoglalta egy városomat, de rövidesen vissza is szereztem, mivel pedig sok mozgásteret nem hagytam neki, ezért az utolsó légióját a vízen süllyesztettem el, mielőtt még hatalmas gondokat okozna (a teljesen védtelen Szicília felé vette az irányt; ja, papíron jól néznek ki a 9-11 csapatos helyőrségek, csak annak mondjuk kapásból a háromnegyede szemét); azzal a trükkel, hogy helyben azonnal emeltem annyi flottát, amennyi szabad admirálisom épp kéznél volt (mindössze két flottát mozgattam a térképen, így volt szabad potenciál), ez kapásból három tornyos gályát takart, illetve a zsoldos hajókat.
    Elég gyászos ötlet volt, de ami hülyeség, de működik, az nem hülyeség. :D

    Amúgy veszélyes volt nagyon, mert elég mobilisak és nehéz megcsípni őket, a védtelen településekre (tkp. bármire, ahol nincs légió) azonnal lecsapnak, az ütközetet pedig kerülték.
  • Montanosz
    #2565
    pff bárcsak nálam is így nézne ki))

  • GaBika6
    #2564
    Miért van ilyen érzésem???
    Roma 2 játék a lakókocsi!

  • TomDantes
    #2563
    Volt polgárháborúd ? Hogy zajlott le?
  • PrasCo
    #2562
    Nem? Senki? Oké, újabb kérdés.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Polgárháborút követően választani lehet, hogy köztársaságként, vagy birodalomként folytassuk. Van-e ennek jelentősége az állam nevén kívül?
  • Slewy
    #2561
    De azért Dacia-t is meghódítom majd. :D
  • Slewy
    #2560
    Csak szeretném megjegyezni, hogy eddig néztem a meccset. Nem a románokkal van a baj, hanem azzal, hogy kimegyünk szétbaszni a várost, nagy a pofánk és úgy kapjuk a gólt, ahogy még a grundon se szokás. Ezzel van a baj. Nem nagyon kéne fociznunk az az igazság.
  • TomDantes
    #2559
    Off: Milyen szerencse, hogy hazánkfiai mindig úriemberként viselkednek, mint ahogy most is.
  • a.carkey
    #2558
    OFF:
    Csak szeretném megjegyezni, hogy mocskos románok.
    ON:
  • TomDantes
    #2557
    Na nézzük mi volt délután. Végre kezdem lassan felfogni, mi mi a túróért lázad. Ha sikerül elfoglalni egy provincia összes városát, akkor jó, mert könnyedén növelhetjük a jókedvet, míg ha nem teljesen miénk a tartomány sokkal hajlamosabbak a lázongásra, rossz kedvre.

    Harcoltam valami pun lázadókkal, hát, keményen az elefántok. 6 darab elefánt, azonnal megfutamított egy csapat lovast. De a tüzes cuccot nem bírják. Az AI ,,zseniális" volt, előbb az egyik csapat elefánttal, majd a másikkal támadt egymagában...öngyilkos roham. Klassz...

    De a kampány térképen határozottan úgy mozog hogy értelmesnek tűnjön.

    A diplomácia is kezd végre érhető lenni. Az elehén senki nem akar szerződéseket kötni, terjeszkedni, gyarapodni kell. Most már, néha maguktól is felajánlanak kereskedelmi szerződést, kisebbek pedig meg nem támadási szerződést is akarnak. Amíg Róma jelentéktelen senki nem akart vele kereskedni sem, most hogy erősebb lett, igen. Ez jó pont.

    Az is, hogy ha egy adott nép harcban áll egy másikkal, én is megtámadom akivel harcba kerül igen gyorsan hajlamos belemenni szövetségbe. Kötöttem így egy párat. Ez is jó pont.

    Amúgy a következő a helyzet, Gallia Cisalpina provinca megszerezve.
    Carthago megszerezve, és..lassanként hódítgatom meg Africa provinciát

    Északra menni kéne tovább be a barbárok közé, de ha támadok háro, nép fog hadat üzenni. Érdekes lesz egyet támadni a többit addig kivédekezni.

    Mindenesetre van két és fél légióm, úgy 4000 körül jön a bevétel. Kezd a közrend helyre jönni.

    Érdekes, hogy marha hamar lehettek már praetorianusaim is, meg cohors-ok, nem is fejlesztem tovább a sereget minek? Így is lendületből levernek mindenkit. Egy darabig sereg fejlesztés nem kell, inkább gazdasági kéne, kéne több pénz, de...nem igazán látom át mi hozna sok pénzt. Mert ami hozna, az meg rontja a közrendet nagyon, olyat nem építek.
  • a.carkey
    #2556
    Szerintem sokkal jobb lett patch után. 3 ostromot nyomtam le zsinórban, értelmesen viselkedett a gép, de minőségbeli előnyben voltam végig, ő pedig csak létszámban volt jobb, de abban nagyon. A parittyásoknak pedig még mindig a qurva anyját!
  • Drapedro
    #2555
    Akinek nem volt baja (30 FPS csatában), annak biztos nem használ. Az sem árt, ha control center, Játék, 3D menüben mindent alkalmazás vezéreltre állít az ember.
  • Mozes
    #2554
    Semmit nem javít az AMD új driver és patch. Egy FPS-el nem fut jobban. De összességében nincs gond vele. Térképen 40-45FPS, csata közben 30 átlagban és minden Extrem-n van csak az árnyék High-on.

    Ami nekem furcsa, a csatáknél nincs bal oldalt ott az seregek könnyű mozgatásának és alakzatformálásanak irányítója. Viszont sokkal több minden elérhető billentyűzetről ez viszont nagyon tetszik.
  • PrasCo
    #2553
    Arra van valakinek ötlete, hogy a nehéztüzér hajóim miért nem vonulnak fel városostromnál?
  • Drapedro
    #2552
    Jön a patch, kemény 26 mega. Azért az érdekes, hogy elfoglalt városkapun nem mennek be az egységeim, hanem a létrát erőltetik.
  • Slewy
    #2551
    Na, High-on nagy csatáknál is teljesen jó, az árnyékokat levettem, amúgy is csak idegesítőek, viszont jóval gyorsabb tőle. Egyébként még csak a szamniszokat gyakom de szerintem remek lett a játék, Nekem egyáltalán nem okoz gondot a "kártyarendszer" és nem zavar, hogy nem írja ki az egységek számát (Vedd a fáradtságot, hogy vidd az egeret az "egység" fölé, elvégre a hadvezéreknek még ez a lehetőségük sem volt meg ;-)) azt se tartom rossz ötletnek, hogy csak úgy ne kolbászoljon sereg general nélkül. Szóval az eddigi benyomásaim abszolút pozitívak...
  • MaRee
    #2550
    Magamra céloztam
  • Hypo #2549
    hát ha ez sírásnak tűnt én kérek elnézést! jó csatákat!
  • MaRee
    #2548
    Hogy más téma is legyen kicsit, ne csak a sírás, ki hogy áll a játékban?

    Nálam Spárta very hard kampány 66. kör. Jelenleg nyugatra akarok terjeszkedni Róma irányába, mert a military victoryre hajtok, és ugye Itália is kell hozzá. Keletről minden oldalról be vagyok biztosítva zsíros ászerződésekkel, közel 300-as standingem az összes veszélyt jelentő ázsiai népnél, úgyhogy ha csak nem fog a gép a Shogunhoz hasonló barbatrükköket csinálni, akkor sima ügy.

    Jelenleg a Delmatae faction városait nyúzom, "sajnos" most nálam is elő jött az, hogy amikor oda mentem a gép fogta és az összes seregét elvitte a környékről, így szabadon elfoglalható volt a terület

    Egyébként tudtátok, hogy a pestises seregek megfertőzik az ellenséget is?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    http://oi42.tinypic.com/30af5ht.jpg


  • Prince23
    #2547
    Egyetértek, megkötötték a sztratégoszok kezét.... Hadd legyen már az, ahogy én vagy mi akarom / akarjuk majd elhelyezni az egységeket.
    Én gyakorlatilag az egész egységemet az első, stratégiailag fontos Victory ponthoz vezényelem. Várfalra távolsági egységek, ütős, falanx egységek meg az erőd bejáratához.... Ezzel elzárom az ellenséget, hogy egyáltalán ne tudja megközelíteni a pontokat. A Rome 1-ben , emlékszem sokkal jobb voltak az ostromok, volt egy rész a falnál, aztán egy másik rész a folyosószerű átjáróknál, majd jött az utolsó, ahol a tábornokom is dekkolt a legjobb egységekkel, a téren.
    A tábornokot is közéjük hozom, mert elvileg nagyobb a morál ilyenkor. DE ELVILEG...
    ezt már nem tudom hogy van...
  • MaRee
    #2546
    Sík területen engem sem zavarna, városnál tényleg érthető, de a domborzati viszonyokat legalább figyelembe vehetné, mert így értelmetlen.
  • Hypo #2545
    Ebben egyet értünk, de hogy semmi improvement... az a nagy beharangozott AI hogy rohan a victory ponthoz bármi áron??? Nem az a baj hogy van akinek tetszik a játék, hiszen nem vagyunk egyformák, de ez nem előrelépés, hanem oldalra egy másik útra léptek ezzel. Sajnos a fogyasztói társadalom annyira elnézővé teszi az embert, hogy megmagyarázuk a végén, hogy tulajdonképen megértjük miért szar, meg hát majd élünk vele így, meg majd mod-ok lesznek, de közben azért a többség pre orderbe nem kis összeget fizetett valamiért amit sajnos a reklámok és nem a valós tartalom adott el. Volt pillanat, hogy élveztem de annyi minden hiányzik belőle, nehéz megfogalmazni, olyan lelketlen letisztult mint az UI. Persze tudom, nem lehet mindenki kedvére járni,de CA tudja, hogy van egy nagy hűséges tábor, akiket érdekel a stratégia, a történelem...stb és van egy nagy casual tábor akik csak simán élvezni akarják a szabadidejüket. Félre értés ne essék, egyik csoportot se nézem le. De pl ha CA azt mondja ok megcsináljuk faxán a tseudot, hadd örüljenek az öreg csókák, az új gamereknek meg tök mindegy nekik igy is jó akkor 2 csoportot tettek boldoggá. Most úgy látom CA csak a másik csoport és különböző statisztikák alapján lőtte be a játék prioritásait. Ez sokaknak nem jön be. NEM A GRAFIKAI BUGOKRA gondolok egyébként, az más tészta. Én 40-60 kör után meguntam. Legalább családfát nézhetnék...vagy bármi
  • Terawatt
    #2544
    Szerintem ez csak akkor vicces, amikor egy mini erdőbe rakja azt a pontot külső csatánál. Város támadásnál megértem, hogy miért van benne ez a victory point.
  • MaRee
    #2543
    Aki kitalálta ezt a buzi victory point dolgot legszívesebben addig ütném az asztalba a fejét amíg el nem felejti. Simán nyertes csatákat lehetne kihozni phürroszi győzelem vagy épp vereség helyett..
  • MaRee
    #2542
    A full hd 1920x1080-as felbontás.
  • Krigare90
    #2541
    Hali. Hol lehet megnézni hogy fullHD-n megy-e? Am nekem minden maximumra van állítva és a benchmark szerint az átlag FPS-em 32,5. És nem vettem észre hogy nagyon rossz lenne a teljesítmény(1920x1200 a felbontás)
  • Prince23
    #2540
    Biztos nem photoshop????? mer itt hogy is mondjam, stílusosan szép a grafója...

    Én meg bármit állítok Medről Extrémre akár, tiszta pocsék a Benchmark. mintha very lowon lenne, Shader Model 1.5-el :S
    Mer ha most úgy nézem a Shogun 2 ezerszer szebb csutka grafikán. és legalább tükörsimán fut.
  • MaRee
    #2539
    Az a 18 csak állva 18, ha megindulok valamelyik irányba és netán egy kósza felhő is elúszik birodalmam felett, rögtön 10 lesz belőle. Az meg annyira már nem jó.

    Full képernyőn full hdben ezekkel a beállításokkal capmaign map nem igazán változik, kb 10-15 az átlag, csatában viszont akár 5-re is leesik legkisebb egységszámmal.

    Valaki próbálta már a peccset?
  • KingPunisher
    #2538
    18 Fps az simán jó.. Full képernyőn FullHD-be mennyit tud ?
    Nekem megnéztem olyan 20-35 FPS között mozog és minden high, Teljes kép és FullHD.
  • MaRee
    #2537
    ( core i3-2100, HD 6770 1GB, 8GB RAM, full hd monitoron 1280x760, high beállítás )

    Csak úgy röpködnek a képkockák csata közben
  • a.carkey
    #2536
    Gondolom mik. Ami lehet extremen és minden be. Kivétel a DoF és a DRA, utóbbit bekapcsolni sem tudtam.