5627
10804749371368208052.jpg
  • Nos
    #2615
    Na pár nap után levontam a következtetéseimet.

    Pozitívum:
    - HA bírja a géped és HA a emellett még a konfigurációd is olyan, ami véletlenül nem bugos, akkor a játék gyönyörű, szó se róla.
    - Nekem az újfajta városfejlesztési rendszer tetszik. Nagyobb a taktika lehetősége, jobban át kell gondolni, hogy mit építessz és hová. Ráadásul én is másképp gondolkozok, hogy merre érdemes terjeszkedni. Szerintem a provincia rendszer jó húzás volt.
    - Az új 'hadsereg szemléletű' modell is pozitívum nálam. Nem bírtam az előzőekben, hogy folyamatosan az egységtologatásról szólt. De a legnagyobb előnye talán az, hogy az AI-nek is jobb így.
    - A kampány térképen az AI meglepően jól helyezkedik, támad, mozog (az egy más kérdés, hogy milyen egységekkel).

    Negatívum:
    - Ha még nagyjából egyenlő számúak is az ellenfelek, az autobattle akkor is extrémen kedvez a jobb egységeknek. Ez arra sarkal, hogy a csaták jó részét autoba nyomjam.
    - Nagyon rossz, hogy nincs értelme flottát építeni, mert a transportok extrém erősek. Nem azzal van egyébként a legnagyobb probléma, hogy ilyen erősek a transzportok, mert az ókori tengeri csatákban tényleg sok "szállító" hajó volt, ami egy platform volt a kézi tusához. A baj az, hogy ezt a szárazföldi csapatok ingyen megkapják. Szerintem a szállítóhajók minőségét/erősségét a hajózási techtreenek kellene befolyásolni, így a játék elején gyengébbek lennének lényegesen.
    - Az auto battlenél erősen a jobb minőségi hadsereg felé súlyoz a gép, ezért az ember előbb uton azon van, hog szinte mindent autora nyom.
    - A battle ai nulla. Ez az összes pozitívumot kinullázza.
  • MaRee
    #2614
    40-60 mp? Örülj neki, nekem van mikor 3 percig lép egy kört.
  • bgabor
    #2613
    Megnéztem én is, jól láttam hogy egy játszható népre 10 nem játszható, díszítőelem nép jut, és így a 100+ nép miatt 40-60 másodpercig end turnözik a játék? Ez nem elfogadható.
  • Yag
    #2612
    Mindig készül MOD az új verziókhoz. :))) Vannak ügyes kezű és szemű játékosok, akik tudják mit hogyan érdemes finomítani :)
    Alapvetően az első kiadású Rome szép és jó, de eredeti formában szinte játszhatatlan. Az addig elkészített MODok azok amik - szerintem - játszhatóvá és érdekessé tették a Total War játékokat :)))
  • JethroHUN
    #2611
    Már van mod tool Rome2-höz?
  • PrasCo
    #2610
    Valahogy úgy, igen. Nem volt vállalhatatlan feladat - ahogy észrevettem, mielőbb meg kell őket fojtani, és nincs gond. Hozzáteszem, nekem disznó mázlim volt; lehet, majd visszatöltöm a mentést és hagyok nekik egy kis teret, úgy vajon hogy teljesítenek.
    Mindenesetre inkább idegőrlő üldözés és csiki-csuki volt a városokkal, mintsem érdemi háború, ezt mondjuk az AI javára is írom. Megpróbált nem megdögleni, inkább kitérni és erőt gyűjteni.
  • Edorn
    #2609
    Letölthető a magyarítás 0.0000000001-es verziója: http://total-war-rome-2-magyaritas.darkrpg.hu/

    Csak saját felelősségre, mert a mod szerkesztő program még erősen béta állapotban leledzik! De szerintem nem lesz itt semmi probléma!

    A letöltő oldal még űgyergagyi kinézetű, de hát ki nézi azt...

    ui.: Sajnos úgy tűnik, hogy játék nem kezeli a hosszú ő/ű betűket... Bár még lehet reménykedni, hogy csak a béta szerkesztőprogi hibája ez...
  • Edorn
    #2608
    Letölthető a magyarítás 0.0000000001-es verziója: http://total-war-rome-2-magyaritas.darkrpg.hu/

    Csak saját felelősségre, mert a mod szerkesztő program még erősen béta állapotban leledzik! De szerintem nem lesz itt semmi probléma!

    A letöltő oldal még űgyergagyi kinézetű, de hát ki nézi azt...

    ui.: Sajnos úgy tűnik, hogy játék nem kezeli a hosszú ő/ű betűket... Bár még lehet reménykedni, hogy csak a béta szerkesztőprogi hibája ez...
  • a.carkey
    #2607
    Viszont a játék nem úgy néz ki, mint a videókban. :)
  • a.carkey
    #2606
    Csak egy tipp. Ha a diplomáciai képernyőn nem minimum 10%-át szeretnétek minimum odaadni a vagyonotoknak valamiért (kereskedelem, béke, szövetség, stb.) cserébe, akkor először demand, ott beírod az összeget, majd váltasz offerre, és megmarad beírva az összeg.
  • MaRee
    #2605
    Én örülök ezeknek a videóknak, érdekes infók vannak bennük. Nem hinném, hogy a programozókkal forgatták őket, tehát ha ezek nem lennének akkor sem lenne jobb a játék.
  • Nos
    #2604
    Akkor miért nem very hardon tolod? Az AI bónuszok ugyanazok, csak az irányításban nem vagy megkötve.
  • JethroHUN
    #2603
    Legendary nehézséghez - normális, korlátlanul mozgatható kamera link
  • Pluskast
    #2602
    Az és folyamatosan bővítik. Én tuti nem töltöm le. Annyira sok bajom nincs most a játékkal. Ha majd hivatalos lesz a steam úgy is letölti.
  • JethroHUN
    #2601
    Jobban örültem volna, ha a játékra fordítják ezt a figyelmet nem az ilyen videókara. Van egy másik is a római légiós felszereléséről. Viszont nem említik, hogy tudtak-e égő "pilum"-ot (nincs magyar megfelelője, ha jól tudom) dobni. Próbáltam utána keresni semmi. Nem tudom akkor, mégis hogy gondolták.
  • Yag
    #2600
    Pörgettem én is a Shogun 2-t de nem rémlik, hogy ennyit malmoztam volna körváltáskor vagy csata betöltés és visszatöltés közben.
  • sakkay
    #2599
    Nekem is lehozott tegnap valamit, de az nemtudom mi volt..most beállítottam a steamon a beta hotfix letöltés engedélyezést-és tényleg lehozta. De ez béta,
  • Kurfürst
    #2598
    Akkor nekem mit frissített 26 megát magától?

    Yag, a betöltési idő elég istenes a Shogunhoz képest, ott nyugodtan elmehettél mosogatni egy csata előtt :D
  • gallardo
    #2597
    NÚgy néz a géppel volt mert már mehint jó.
  • Yag
    #2596
    Elfogadható amit írsz.
    Végül úgy is meg fogjuk szokni a változásokat és meg leszünk elégedve vele.
    Viszont a hosszú betöltési idő ki fogja készíteni a társaság felét.
    Ez meglehetősen lelohasztja a játékkedvet ... majd ezt is javítják valamikor ... ez van.
  • Pluskast
    #2595
    Egyébként kis kutatgatás után megtudtam, hogy hivatalosan még nincs patch. Van egy beta patch (amit külön le lehet tölteni a steamről) de azt a steam nem rakja fel. Szóval aki ezt még nem tette fel az még mindig az alap patch nélküli változattal játszik.
  • gallardo
    #2594
    Nem tudom hogy másnál is ez e a helyzet de a patch óta nálam játszhatatlan. Minden csata betöltése legalább 5perc míg tegnap 1 perc alatt megvolt.
  • Pluskast
    #2593
    Értem. Köszi!
  • Drapedro
    #2592
    Ha a steam fiókod úgy van beállítva, hogy automatikusan töltse a Rome2-höz a patcheket, akkor automatikusan letölti.
  • a.carkey
    #2591
    Akkor ez megjöttek a mongolok/Timur Lenk effektus volt. Vagyis nem kell szarni, legalábbis nagyon.
  • Pluskast
    #2590
    Most ezzel a patchel mi van? Letöltötte a steam automatán vagy nekünk kell a beta menüből? A nyomi official fórumon senki egy árva mukkot nem mond erről ha kérdezik őket.
  • Drapedro
    #2589
    Van néhány változtatás, de ha a Rome 2 és a Shogun 2 között annyi lenne a különbség, hogy középkor helyett ókort, Japán helyett eurázsiát egy része, katana szamuráj helyett pedig hastatit kapunk, most azon fanyalognánk. Engem nem zavar az egységmozgások táborokhoz kötése (a gép is meg van kötve). A toborzási limit is jó (ha jól vette ki egy provincián belül összesen 3 egység toborzása /kör). A Shogun2-ben a gép nem sokkal a kezdet után három táp várból körönként 2-3 egységet toborzott, azaz minden tönkrevert full seregét 2-3 kör alatt pótolta. Rome2-ben ez egy kicsit másképpen működik, ha jól vettem ki, a provincia rendszer miatt.
  • Jericho19
    #2588
    A végén a modderek hamarabb fogják kijavítani a játék hibáit mint a CA.Röhej :D
  • KingPunisher
    #2587
    Ezzel azt akarták elérni hogy ne legyen rengeteg bóklászó kis sereg a térképen. Ügynökből is sokkal kevesebbhez lehet hozzáférni az elején.
    Ennek igazából taktikai szerepe van, sokkal inkább meg kell tervezni, hogy amid van azt hova teszed a térképen, felderíteni sem lehet 1-1 kisebb sereggel.
  • Tikal #2586
    miért kellett Battlefield-et csinálni ebből a játékból a szar victory pointokkal???
  • MaRee
    #2585
    twcenteren van egy mod ahol a morál növelésével hosszabbították a csatákat.
  • Jakuza1
    #2584
    Meg mindig nincs valami mod, ami realis sebessegre lassitja a csatakat ?
    Mert ez a mostani speed a nebvetseg kategoria aljat surolja.
  • Yag
    #2583
    hm. hát ez az! Oda kell menni két seregnek egymás közelébe, ahelyet, hogy egyik csapathoz küldeném a másikba az "utánpótlást" ... kár érte. ettől függetlenül ahogy írtad, valóban kicsit felhúztam magam ezen a "hiányosságon" . Az egységek közti csere-bere érthető. Oké, de hogy két vezérnek találkoznia kell, hogy rendezzék soraikat ... na mindegy. Kár hogy nem tudjuk meg, a mostani megoldásnak mi előnye van a régihez képest ... :(((
  • JethroHUN
    #2582
    Nem jól érted... Egységeket nem tudsz önállóan mozgatni (minden seregnek kötelezően tartalmaznia kell egy tábornokot), mindképpen csak tábornokkal lehet. A két sereg között akarsz áthelyezni, akkor az egyikkel oda mész a másikhoz, és akkor jelenik meg azt az ablak ahol átpakolhatod az egységeket.
  • Yag
    #2581
    Namármostakkor ha jól értem : Az egységeket nem lehet csereberélni, tologatni ? Ha egy sereg összeáll, lett parancsnoka, nem küldhet el belőle egyetlen kohorszot sem sehova ? Ajjaj ... ez most vagy nagyon klafa újítás, vagy meghalasztja a taktikai lehetőségek egy részét. Egy taktikai átcsoportosítás, az egységek seregen belüli összevonása nekem kedvenc szokásaim voltak. Azt már látom, hogy a csapatok ha vesztettek is embert egy csata után, szép lassan de feltöltődnek ... persze ezzel meg lehet spórolni egy csomó mászkálást de vannak más szempontok is amik miatt hiányolni fogom ezt az opciót ... jajj
  • PrasCo
    #2580
    Huhhuhuúú, most nagyon fel fogod húzni magad. :D Ámbár valahol joggal.
    Nem találsz ilyen opciót, mert nincs. A városok védelme adott, ezt max. épületekkel lehet alig-alig feljebbtornászni. Légióból alegységképzés nincs. Vagy beállsz a teljes légióval várost védeni, vagy sehogy.
  • Yag
    #2579
    Egy "apróságot" nem találok. Próbáltam egy seregből kiválasztani a taktikai térképen két egységet, átküldeni egy másik városba állomásozni Őket. De nem sikerült. Van erre most valami külön gomb vagy valami, mert a hagyományos módon, hogy kiválasztom az egységeket és kihúzom a csapatból az nem jött be. Vagy csak én vagyok ennyire béna ? Köszi.
  • Hunor1
    #2578
    hi. akiket érdekelnek a MOD-ok azok a linken találnak már párat. van itt mindewn mint a búcsúban :D
    Rome II MOD-ok
  • EM64T
    #2577
    Na, a grafika nálam is bántóan fapados extrém beállításon... De már fáradt vagyok, majd holnap kínlódok vele.
  • setchoo
    #2576
    Működik az, csak baromi lassú az oldal.
    SweetFX