5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #2655
    Én pár kör erejéig a párthusokkal toltam, és kaptam párat az arcomra, amíg egyrészt visszaemlékeztem az R1TW lovasíjász infópanel első mondatára ("On the vast steppes, the horse archer reigns supreme", vagy valami hasonló), másrészt ráéreztem, hogy a konzervlovakkal hogyan kell együttdolgoztatni őket.

    Olyannyira tetszett a dolog, hogy - tudom, ebben a topicban lassan már szégyen bevallani , de valószínűleg megvásárlom a nomadic tribes DLC-t. Vagy Szkítia, vagy a roxolánok.
  • ratgab
    #2654
    Volt egy pár körös GAll kampányom, de Rómáig nem jutotam el. Most, hogy ezt így leírtad külön érdekes lehet ezt kipróbálni.
  • bgabor
    #2653
    Vercingetorixal jól kijönnétek. :D
  • Terawatt
    #2652
    Róma ellen még nem harcoltam ingame, szóval ehhez nem tudok hozzászólni, de alapvetően nehezen tudom elképzelni,hogy egy barbár sereggel megszorongassam őket főleg az első hasamra ütök 100 körben. Ahhoz azért össze kell szedni a többi törzset stb. Valaki aki valamelyik törzzsel tolja? Spártát kezdtem el, de lehet vissza térek a brit törzsekhez.
  • Boron Power
    #2651
    Jól látom, hogy úgy oldották meg, hogy ne legyen vörös az ég, hogy levették a felhőket?
  • ratgab
    #2650
    Lehet, hogy reális, attól még erős. Mondjuk a korszak legerősebb hadserege volt a rómaiaké, szóval ez így reális is. Viszont aki ez alapján ítéli meg a nehézségét a játéknak az nagyon rossz úton jár. Szerintem.
  • Terawatt
    #2649
    Ezt pont mondta is a csávó a videóban, hogy minden légiós két pilumot vitt magával.
  • SuLtAN17
    #2648
    Költői kérdés: Létezik a twcenternél lassabb honlap?
  • ratgab
    #2647
    Római légiók is gusztustalanul erősek. Gondoljatok bele lándzsazáporral indítanak roham előtt.
  • Szpecnyaz
    #2646
    Am csak én érzem úgy hogy nagyon passzív az AI a kampány mapon?
    Már beletettem v 15 órát egy róma kampányba, de eddig kemény 1 nép üzent hadat. Az is valami távoli kis barbár törzs, akivel nem is vagyok határos. Ráadásul hardon kezdtem el a kampányt.
  • zotyesz18
    #2645
    A rabszolgák rendszere hogy működik a provinciák boldogságánál?
  • Tikal #2644
    most akkor hol a patch? nálam még mindig v1.0.0
  • PrasCo
    #2643
    Nézzünk némi videót - bár valaki a kommentekben epésen megjegyezte, hogy úgy tűnik, a büdzsé 40%-a promóciós videókra ment debug helyett. :DD Egyébiránt megjegyzem, hogy az úriember kezében az íj (nem meglepő módon) magyar gyártmányú.

  • a.carkey
    #2642
    Ez nem annyira az AI hülyesége, hanem mert egy-két nemzet elég erősre sikeredett. Makedónia pl. erős.
  • Mozes
    #2641
    Ha kell valakinek egy görög pack DLC írjon privátban. First come first served.
  • Szpecnyaz
    #2640
    Ja, közben utána néztem. Valami hotfix volt a patch-hez.
  • Szpecnyaz
    #2639
    Nekem a steam most frissített valamit, amit 22,8mb. Mi lehet az?
  • Szpecnyaz
    #2638
    Szerintem ez annyira nem mod igényes mint a sima Rome. Én már a Shogunt se moddoltam szét. Eléggé kiforrott játékok.
  • sakkay
    #2637
    Meglesz az ne aggódjatok...akkora moder erő áll a projekt mögött, ami még nem volt a totalwarok történetében...az viszont szomorú, hogy ez a reményünk.
  • SuLtAN17
    #2636
    Ez az én véleményem is, még most áprilisban is játszottam a Medieval 2-vel szétmoddolva, a legzseniálisabb legszórakoztatóbb, leggyorsabb Total War játék. Hangulatos, az ai nem ostoba, nehezebb szinten nagyon komolyan megizzaszt, komolyan meg kell gondolni egy két háborút. Itt... Makedóniával egyszerre 4 fronton vagyok háborúban, de köszönhető a battle ai agyatlanságának (very hardon igaz nem legendaryn) 1800-as sereggel verek 5800-as seregeket minden gond nélkül... Nagyon szomorú vagyok, főleg mióta kipróbáltam a Europen War Universal 4-et... A Rome 2 egy borzalmasan arcade 5 éveseknek kitalált stratégia az EWU 4-hez képest, ott nem a csillivillia 2000 eurós konfigra van kihegyezve a dolog, hanem a tényleges stratégiára. Hatalmas Total War fan voltam, de nagyon szomorú vagyok, nem a pénzem kell vissza, hanem a játék hangulata, ami már réges-régen elveszett... Talán fél év múlva 30 moddal :)
  • EM64T
    #2635
    Nem rossz, de a grafika brutálisan csalódást keltő, remélem meg tudom oldani valahogy. Érdekes a játékrendszer, első ránézésre ezerszer összetettebbnek tűnik akár az Empire-énél is (a Shogunok nálam kimaradtak). Érdekes a fejlődési rendszer is, tetszik. A grafikán nyavalygok egyelőre...
  • Terawatt
    #2634
    Reméljük nem ez lesz.
  • PrasCo
    #2633
    Jut eszembe, azt egyébként tudjátok, hogy a tüzérséggel cinematic nézetre kattintva (szép magyar mondat lett...) lehet manuálisan lövöldözni? Olcsó játék hülyegyerekeknek, de olykor-olykor jó móka.
  • rudanka
    #2632
    mindenesetre gyanús a dolog .. :/
  • drop
    #2631
    pedig igen ugy néz ki jönn köv genre
  • Terawatt
    #2630
    Akkor eléggé benne lehetsz a total war témában. Én kb új vagyok és az első kampányom alatt sikerült kimerítenem a birodalmam és meghódítottak normalon nem hogy very hardon vagy legendaryn. Most a második már sokkal jobban megy.
  • rudanka
    #2629
    amig játszhatóra nem peccselik olvasgatok..
    (Julius Ceasar - A gall háború, Claudius az isten, meg amit a játékkkal egyidőben kiadtak (kártágónak vesznie kell)
    :)
  • Nos
    #2628
    Hivatalos hozzáállás a jövőbeni módosításokhoz (ez legalább jól hangzik):

    Gameplay Issues
    If you have concerns on the actual features and mechanics, like gameplay balancing and AI behaviour, we do want to hear about them. As mentioned before launch we absolutely intend to support ROME II post-release with plenty of content, further development and comprehensive balancing through-out – and no I’m not thinking of DLC you have to pay for. We have already planned for some very interesting stuff and we wanted to do that with advice from the community.

    Please do keep posting your concerns, our code team are focussing on tech issues to get people playing, but our design teams are very aware of your concerns and are already looking at ways to add further options and rebalance aspects of the game.

    You will see our community team dropping into threads to ask questions, please do chat to them, but even if you don’t see a response please do know that we look at the forums every day here and do appreciate what you have to say.

    http://forums.totalwar.com/showthread.php/82496-Sorry-From-CA-Current-State-of-the-Game-and-What-Happens-Next?s=3d0a3547f1bb317861b31234960f2151
  • rudanka
    #2627
    :)
    (feldúltságom okozza eme összeesküvés elméletet.)
  • Nos
    #2626
    Nálam tökéletesen megy, de én is félreteszem egy időre. Általában túl könnyű. A legendary fokozat nem lenne rossz elképzelés, de mivel elég gyorsan történnek a dolgok, ott csak a gyors kattingatás megy, ezért nincs időm nézegetni a közelharcot. Szóval ott meg a látványrész marad ki (és eddigi tapasztalatom alapján ott sem túl nehéz a játék).

    Szóval talán pár hét (hónap) múlva újra előveszem.
  • JethroHUN
    #2625
    Hogy jelenne már meg xBox One-ra? Hülyeséget ne írjál már...
  • Prince23
    #2624
    Á, hogy Xboxra megjelenne. kizárt, ha mégis, akkor a sega a szememben egy... :)
    várni kell patchre én is azt teszem, mert jelenleg ez full grafikán (de még közepesen is) instabilis. És az ilyet marhára nem szeretem. Én addig más TW résszel tolom, próbálom kitölteni az ürességet :D Bár azért Custom battleket megyek, meg a Prológra végülis jó a játék. De nagykampányra nem, egyelőre...
  • rudanka
    #2623
    van egy olyan érzésem, meg fog ez jelenni xboxone-ra (játékmenet)- és ezért (is) szopunk most..
    --meg egy kissé bujtatott intel vírusreklámnak is tűnik a dolog.
  • rudanka
    #2622
    sajna mire rákattannék mindig kifagy a kampány...
    egy darabig jó megoldás volt az unlimited video memory bepipálása, de ie.252 körül minden körben kifagy :(

    (AMD 5600, 4RAM, HD7750) nemvalami szép, de játszható....
    patch előtt a kártágói hitoric battle kb 2fps volt, most mediumon 10kb :(

    (csalódott vagyok..)
  • FoxMurder
    #2621
    A béta amd catalyst driver és a béta patch segít valamit az fps-en?
  • Nos
    #2620
    A városépítés, népek száma, meg pár más változás ízlés dolga, kinek mi jön be jobban. Nem is akarok róla vitázni, mert ez szubjektív. Én örülök, hogy sok nép van, engem pont az idegesített például, hogy anno a görög egységes faction volt. Ez szubjektív.
    De a battle ai asszem objektíven is extrém gyenge. Azt lenne jó rendbe tenni.
  • JethroHUN
    #2619
    Azért mert gyorsan elfogytak, a semleges "olcsón" hódítható népek. Ami szerintem mégis csak total war, nagy népek harcoljanak. Volt egy kezdő hódító fázis aztán háború.

    A városfejlesztési rendszer pont, hogy nem jobb. Egyáltalán semmilyen taktikai lehetőséget nem nyújt. Mivel egy sablon alapján kötelezően ugyan azokat az épületeket kell felépítened a falukba (templom, farm) Városban meg egy döntésed van, egy katonai vagy egy gazdasági mert egy provinciában lehetetlen két maxos katonai épületet eltartani ( egy t5 barakk + t3 kovács már -24 ! public order vagy -24 élelmiszeres, esetleg felesbe mind2ő)
  • TomDantes
    #2618
    Gyáááá. Ilyen idegesítő dolgot. A következő, egy várost kéne elfoglalnom, hogy az egész Afrika provinca az enyém legyen, de nem tudom a várost megtámadni. Na, miért nem?Mert a tenger felől blokád alatt tartja valami hülye kis nép. De fasza.

    Most mi legyen? Ennek is üzenjek hadat, hogy a nekem kellő várost egyáltalán ostrom alá vehessem, mert ez a piszok pont azt blokdolja ami nekem kell? Ráadásul jó nagy és erős flottája van, nekem nincs hasonló a környéken. Idegesítő.

    Legalább támadná meg azt a nyomorult várost rendesen és ostromolná, de nem, blokád, nehogy én hozzáférhessek.
  • bgabor
    #2617
    Örök kedvencem, a Medieval2 tíz másodperc alatt lezavarta az end turnözést.
    Azóta a Total War játékokban az van hogy egy csata nélküli körben 30 másodpercet játszom, majd egy percig várok az end turnre. Én ezt nem tudom elfogadni. Dehát ez én vagyok, én a medieval2 kingdoms óta nem tudok egy jót játszani a szériával, szerintem azóta lejtmenetben van. Dehát ez csak az én véleményem.

    Szerintem jobban járok a nemrég megjelent 'De Bello Mundi' moddal, ami egy Rome:TW remake Mediaval2: Kingdoms alapra.
  • Nos
    #2616
    Régen azért sírtak, hogy minél több nép legyen :)