5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #5547
    A "kereszt alakú kurzorról" elképzelésem sincs, de a csoport definiálása alapból a G és asszem a Ctrl+G billentyűvel történik. :) Az egyik lehetőség simán a csoportszámot rendeli hozzá (ez pl. akkor hasznos, ha egy számbillentyű-nyomással szeretnéd kijelölni bizonyos egységeidet, pl. különféle nehézgyalogságokat egyszerre, lovasíjászokat, így az egységkártyán duplaklikk nem elégséges), de különben nem akarsz kötött formációt tartani (mert pl. lovasíjászokkal könnyebb feszesen manőverezni annak hiányában).
    A másik az, amit leírsz, hogy az egységek egymáshoz viszonyított relatív helyzete változatlan maradjon, tehát az előző lényegében csak egy egységkijelölés, a második viszont formáció-parancs. Hogy melyik melyik, azt úgy tudod ellenőrizni, hogy a csoport száma zárt formációnál kap egy lakat-ikont (de úgy rémlik, ez a Ctrl+G). Ilyenkor pl. egyes támadóparancsot kiadva az ellenséges tömeg közepére a gép próbálja adaptálni a parancsot, tehát a szárny egységei is próbálnak szárnyat támadni, nem pedig a szokásos "mindenki a kijelölt egységre" móka megy. ...elvileg; a gyakorlatban ez azért elég kaotikus szokott lenni, nem árt a mikró azért.
    Sima előrenyomulásnál viszont jellemzően fölösleges ezzel pöcsölni, mert az összes kijelölése után kurzorbillentyűkkel tologatni lehet az alakzatot, futtatva, a shift+kurzorbillentyűkkel pedig ugyanezt, csak gyalogmenettel. Vannak még egyéb nüanszok, pl. úgy emlékszem, a ctrl+kurzor jobbra/balra az összes kijelölt egységet forgatja a "tengelye" körül, de őszintén, élő embert nem láttam volna, aki ezt pl. használta volna.

    Szerk: Még ami hasznos lehet és eszembe jutott, az a shift+balegér, ezzel láncolt parancsok is kiadhatóak (Attilában támadással kombinálva jobban működik egy fokkal, mint R2-ben), illetve talán Alt+balegér húzással "rajzolni" is lehet a parancsot, de úgy rémlik, ezt viszont már csak Attilában.
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2018.03.20. 11:33:35
  • Hunor1
    #5546
    hello. ne röhögjetek ki de fel kell tennem egy kurva láma kérdést :

    csatákban, amikor mondjuk fel van állítva a seregünk hadrendbe. majd az egészet kijelöljük egy csapatba. majd a kurzort az egységek fölé visszük, megjelenik valami kereszt (nyílhegy végű) kurzor, majd ezt mozgatva kiadhatunk egy előre irányuló menet parancsot. Így az egész hadrendünk - nem változtatva a fölállást - egyszerre, alakzatot tartva menetel a célig.
    (ezt sok videóban láttam)
    na most ezt én valahogy nem tudom megcsinálni, nem jövök rá hogy milyen parancsra jön elő ez a kereszt kurzor, és mit kell lenyomni ahhoz hogy ezt mozgatva kiadjam az egész hadrendnek hová meneteljenek. ( remélem érthető amit leírtam)
    köszi
  • Savaran
    #5545
  • betyar40
    #5544
    Nem jöttem ré de a Ballista gépeket miért nem tudom kifejleszteni? A IV számú katonai épületek megvannak a IV . számú katonai egységek(pajzs) megvannak de nem tudok a légió parancsnoknál csak katonákat képezni. Pedig minden megvan hozzá. Illetve hogyan tudom a többi római ház képviselőinek számát csökkenteni mert hiába gyilkolom meg vagy küldöm a vágóhídra a vezetőit ,vagy kötök hűséget más házzal gyengítve ezáltal az ellent" vagy hagyom hátra egy kietlen erdőben , csökkentem a gravitast nem csökken az erejük" s a képviseletük a szenátusban.
  • betyar40
    #5543
    Köszönöm a segitséget én is próbáltam lavirozni a lehetőségek között , nem egyszerű ,de én nem mondanám borzalmasnak a poitikai szálat a játékban , nekem tetszik. Persze 5000 rómaival a germánok ellen élvezetesebb szórakozás ,de a római birodalom és az a korszak is a cselszövésekről, árulásokról és korrupcióról szólt hát ez is benne van a játékban még ha nem is mindig érthető az elején vagy közben. Sajnos nem tudom hogy ha nagy vár ellen nyomul az ember a várfalon miért szaggat a játék és a áll le a kamera meg ugyanúgy mozgatható, hogy ezt az új patchel miért nem tudták orvosolni na ez nagyobb baj.
  • PrasCo
    #5542
    Igen, többek közt ezért is utálom az új rendszert. Elvileg szép tőlük, hogy foglalkoznak a játékkal, de az, hogy X évvel a megjelenés után újra kéne tanulnom az egyik fő aspektusát - ez még éppen hagyján lenne, ha legalább tisztességgel el lenne magyarázva.
    Összességében, inkább elvette a kedvem ez a fantasztikus törődés, semmint újra meghozta volna.

    Tehát simán elképzelhetőnek tartom, hogy a közrend is belejátszik, igen. Passzolom.


    Ha már írok, még két hozzáfűzést engedjetek meg:
    Írtam ezt a "Hates greeks" személyi tulajdonságot. Ez kevésbé fontos, de elvileg ezzel is lehet játszani; ha a játékos diplomáciai kapcsolatokat vesz fel hellén kultúrájú államokkal, akkor egyre kevésbé férünk bele a faszi, ezzel együtt a frakciója "jó római" képébe is, tehát a lojalitás csökken. Megoldása direkt esetben, ha a kollégát tartani akarjuk a háza élén, hogy térdig kell járni a vérben Hellászban például.

    Ami ennél fontosabb: írtam pár kellemetlen dolgot az Assassination-nél. Ezeknél sokkal fontosabb, hogy a párt kap egy csekély -20-as módosítót jópár körig, így az elvi hosszútávú megoldás (-> kiiktatni a karaktert) simán lehet, hogy rövidtávon épp forradalmat szül.
    Így megint ott tartunk, hogy legegyszerűbb Róma hőseként temetni el a csávót, miután újjászületett Kasztórként vette fel egyedül a harcot a barbár túlerő ellen. ...és vesztett. Persze. Nagy kaland, erre van a legtöbb római egységkártyán feltüntetve a "Disciplined".
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2018.02.04. 15:08:45
  • Savaran
    #5541
    Nálam még sohasem volt polgárháború, pedig én a politikát van hogy 20 körig meg sem nyitom, szerintem köze lehet a provinciák stabilitásához is, mert nekem még sohasem lázadt fel provinciám, lehet azért nem volt polgárháborúm, vagy nem tudom.
  • PrasCo
    #5540
    A rövid válasz: a másik három politikai formáció hűsége maradjon pozitív értékű.

    A hosszabb:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az összefoglaló áttekintésben ezt a képernyőt látod. Ha ráviszed az egeret a saját frakciód "szenátusi helyeire", akkor láthatod, hogy a saját nemzetséged befolyása a teljes hatalomhoz viszonyítva hogyan alakul.



    Ez különböző bónuszokat ad, amit a felette lévő pontsoron láthatsz. Egy patch-csel ezelőtt annyi volt a teendőd, hogy ez a pötty-sor úgy nagyjából középen váltson színt, magyarán a hatalmi egyensúly fennálljon. Ha túl kevés befolyásod volt, negatív bónuszokat kaptál (ez a játékelem megmaradt), ha túl sok, akkor a többi nemzetség fegyverrel adott hangot a nemtetszésének.
    A szenátusi képtől lent, balra a szív mutatja a polgárháború esélyét. Nálam ez most "protected", mert a játék első húsz körében nem lehet polgárháborúnak kitörnie.



    Ez a Rome 2 jelenlegi stádiumában már kicsit bonyolultabb, de kezdjük az Imperium-mal. Ez a sáv összességében a hatalmadat (nem a politikai frakciódét, hanem az államét tokkal-vonóval) szimbolizálja, fejből meg nem mondom, pontosan miből áll össze, talán a seregek és a kutatás is idetartozik, de ez mindegy, a lényegi részt a területek (városok, ha úgy tetszik) adják. Minél nagyobb az imperiumod, annál több járulékos hasznod / hatalmi potenciálod lesz (közvetlenül és csak az imperiumtól függ a felvehető seregek, flották és ügynökök száma), de annál komolyabb problémák kerülnek elő: Nő a korrupció, megugranak a politikai akciók költségei, nő az idegenellenesség a provinciákban, problémássá válik a diplomácia, satöbbi, de esetünkben az a lényeges most, hogy direkt negatív módosítót kapnak a rivális politikai formációk hűségei.



    ...ez pedig azért probléma, mert ez vezet polgárháborúhoz. Az egyik ok tehát a birodalmad növekedésével együtt járó problémák nem megfelelő kézbentartása lehet - de nem csak ez.
    A következő, "Politika" fülön láthatod bővebben részletezve a rivális gens-ek helyzetét. Vegyük esetemben a szürke Papiria-házat:



    A fehér szív-ikon melletti szám az a bizonyos "párthűség". A "könnyű" nehézségi fokozaton ez egy +10-es konstanst ad mindenkinek, a jelenlegi, minimális Imperium-szinten szintén ad +25-öt. A játék későbbi szakaszában ez akár -25 is lehet. A "Thirst for power" (hataloméhség) konkrétan a házat vezető csávó tulajdonsága, tehát ennek a kiiktatásához célzottan a személyt kell befolyásolnom. Ugyanígy a személyéhez kötődő a "hates greeks" (utálja a helléneket). Végül, a Government Type, tehát az államforma ad -10-et. A végeredmény a játék szerint +11, ez nem veszélyes, de nézzük meg azért, mégis mit tehetnék, ha az lenne.



    Rögtön ugyanezen a képernyőn, lent láthatsz ilyen gombot, hogy "Secure loyalty", ez a legegyszerűbb megoldás, tulajdonképpen korrupció: Némi pénzmagért lakatot tesz a pofájára - a játék szempontjából öt körig a ház kap egy +10-es módosítót. Ez is a probléma: ÖT körig. Visszautalnék arra is, hogy az Imperiumod növekedésével a "politikai akciók" költsége is nőni fog, ez pedig éppen az, tehát minél nagyobb birodalmat próbálsz igazgatni, ezt annál kevésbé fogod olcsón megúszni.
    De lehet előremenekülni is...:



    Nézzük ehhez a következő fület, a "Characters"-et. "Secure promotion", azaz a kijelölt kollégának elintézel egy kinevezést. Szinte csak pozitívumokkal jár, és ingyen van. ...ami a pénzt illeti. A valódi ár ezért viszont az, hogy valamelyest növekedni fog az ő, és ennek megfelelően (elvileg az ambíciójával - sárga villám-ikon - arányos mértékben) a frakciója befolyása is. Ha visszanézel a legelső képre, a government overwiev-ra, na, arról van itt szó: visszanyomják a színes kis gumóidat.

    Mivel a faszi nem tábornok, hanem tisztviselő, ezért nem tudok vele pl. csatát nyeretni, de más módokon felhasználhatom:



    ...például berakom valami zsíros adminisztrátori állásba. A hatás olyasmi lesz, mint a "secure loyalty"-é, csak feleolyan erős (+5 a lojalitáshoz 5 körön keresztül), viszont nem kerül pénzbe - ugyanakkor a faszi ismét személyes befolyást (gravitas) szerez.
    Ha ez sem vezetne eredményre, akkor...



    Meg is öletheted. A probléma az, hogy ez egyrészt pénzbe kerül, másrészt a szenátusban közvetlen befolyást vesztesz (ismétcsak: gumók), úgyhogy ha pragmatikus ember vagy, akkor nem ezt a metódust választod, hanem visszanyúlsz a jó öreg Rome 1-es hagyományokhoz, azaz kinevezed a kollégát egy legio élére, ahol aztán az újdonsült, tisztelt legatus "véletlenül" beleszalad egy nagyobb tömeg ellenséges lándzsába. Háborúban előfordul az ilyesmi.

    Végül, nézzünk rá a térképre (mármint a térkép-térképre, nem a kampány terepére vagy a minimap-re), ahol a legelső szűrőre kattintva láthatod, hogy melyik területet éppen melyik ház "birtokolja". Ez egyrészt automatikusan kerül leosztásra és többé-kevésbé a szenátusi arányok szerint alakul, másrészt gyakorlati jelentősége abban az egy esetben van, ha kitörne a háború, akkor a területek esetében elvileg ezzel kell számolni (illetve persze a légiók oda állnak, amelyik slepp vezeti őket stb.), most pl. ha fellázadna a gens Cornelia, akkor számomra Korzika ugrana.



    ...ez az elmélet. A gyakorlat az, hogy a CA nagyjából a harmadik "politikát" rakja a játékba, de továbbra is képtelen értelmesen lekommunikálni, hogy hogyan működik, úgyhogy a tévedés jogát fenntartom, én kábé így fejtettem vissza a rendszert a szétszórt információk alapján, de az új rendszerrel elenyésző időt játszottam csak - minthogy szerintem egy rakás, túlbonyolított sz*r az egész, de ez már más kérdés, persze. Az Attila rendszere sem egy atomfizika, mégis sokkal, sokkal jobb és kézben tarthatóbb.
    Személy szerint még a régi politikai rendszert is jobban szerettem. Akkor effektíve nem volt politika - na jó, a hatalmi túlsúlytól kellett őrizkedni, és annyi. Most van, de minek...?

    SZERK: Még valami. Emíltettem, hogy a köztársasági államforma negatív módosítót ad minden párt hűségére. Ezt felszámolhatod az államforma-váltással Empire-re (köztársaság -> birodalom), ha jól emlékszem. Szóval ez is olyan dolog, hogy elvileg van szabad választásod az államformák között, "te döntöd el", gyakorlatilag meg marhára nem te döntöd el. Effektíve muszáj, ha nem akarod magad fölöslegesen szívatni.

    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2018.02.04. 14:56:26
  • Paladin
    #5539
    Valahogy úgy kell, hogy a dominance (vagy hogy hívják azt a sávot, ami a hatalmad mutatja) se túl kicsi, se túl nagy ne legyen, mindkét véglet polgárháborúhoz vezet, ha jól emlékszem.
  • Kotomicuki
    #5538
    Elméletileg politikával megoldható: mindig nálad legyen a hatalom/befolyás nagyobbik része - lefizetsz, gyilkoltatsz, házasságot köttetsz, ahogy az most is történik...
    De nem túl könnyű, hogy ilyesmikre is maradjon pénz a hadjáratok közben.
  • betyar40
    #5537
    Sikerült megoldani videó kártya frissités és az utolsó kb 10 kör törlése után nem dob ki a játék. Hogy melyik volt a bűnös nem tudom. Nem tudom ti meddig jutottatok a játékban de hogy tudom elkerülni hogy egy másik római ház ne hirdessen háborút ellenünk. ez nagyon rossz és zavaró egy hadjárat közepén.
  • betyar40
    #5536
    Arra gondoltok hogy a streamet és a gamet egy másik gépre rátölteni és ha ott is kifagy akkor játék hiba? Csak ahhoz kéne egy másik jó gép:( . Amúgy logikus és jó ötlet ha erre gondoltatok. Felhívtam akiktől vettem a cd galaxist le is passzoltak írjak valami supportnak...na ebből sem lesz semmi..
  • Savaran
    #5535
    Igen, 950-es en mennie kell mindenféle gond nélkül az azért elég jó kis kártya, rome2-höz meg pláne, szóval ezt ki is zárhatjuk mint hibát.
  • Savaran
    #5534
    Nem ostoba ötlet, nekem is volt már olyan hogy crashelt hibás save game miatt, mert mindig egyazon file ra mentettem rá, azóta mindíg újat mentek.
  • PrasCo
    #5533
    Talán ostoba ötlet, de amivel én még megpróbálkoznék, az az, hogy ugyanezt a file-t egy másik számítógép R2-jén tölteném be. Ha ott is megnyúvad, elképzelhető, hogy valahogy a mentés korrumpálódott.
  • betyar40
    #5532
    GTX 950 megy , de ha videó kártya gond lenne akkor nem mondjuk egy nagyobb csata közben fagyna ki ? Ez meg mindig ugyanott a kör elején mikor be kéne tölteni az előző évet. Most futtattam az empire total wart egyszer sem dobott ki a játék. A processzor már nem olyan jó egy 3 ezres 2 magos de én nem hiszem hogy hardver hibánál mindig ugyan annál a pontnál áll le egy játék.
  • Savaran
    #5531
    Nehéz ügy, első körben egy video driver frissítést javaslok, ill milyen videókártya stb-n futtatod, mert még ha túl gyenge akkor is szokott ilyet csinálni
  • betyar40
    #5530
    Eredeti játék illetve 1 hete rendeltük ezt digitális változat 18 ezerért:(( Más játék fut rajta az empire total war azzal nincs gond. Ez meg mindig ugyanott dob ki a kör elején tehát nem hiszem hogy hardver hiba lenne mert akkor egy harc közben vagy mindig máshol dobna ki nem mindig a kör elején mikor az utolsó frakció is megtette a körét és kezdődne a következő év.
  • Savaran
    #5529
    Eredeti a játék? Milyen hardveren futtatod? Vírusos a gép? Vagy már újra kéne rakni a wint? Sok a változó, bővebben írd le a problémát mert így nem tudunk segíteni!

    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.02.02. 17:43:00
  • betyar40
    #5528
    Úgy néz ki eddig tartott a játék tegnap egyszer ma meg már állandóan kidob a játék mikor lemegy egy kör egy év az utolsó nemzetnél amikor kéne kezdődnie az új körnek jön egy üzenet hogy a Total war leáll és windows értesiteni fog a problémáról. Visszatöltöttem egy körrel előrébb de ott is ezt csinálja a kör végén. Most mit tudunk tenni?
  • betyar40
    #5527
    Oh köszönöm:) Már csak arra kéne rájönnünk a saját szövetségesünk a Júnia ház miért hirdet háborút ellenünk ,és igy elvész a légiónk amiket vezetnek és a városok is ami egy háború kellős közepén nagyon nem jó:))
  • Kotomicuki
    #5526
    Főképernyő, bal felé, lent, középtájt lesz egy keskeny oszlop, amiben fel vannak sorolva a lehetőségek, amik közül választanod kell(ene), hogy a tartományra milyen hatás érvényesüljön - többet adózzon, vagy inkább csituljanak a kedélyek, stb.
    Ez minden egyes provinciában más és más lehet, de csak akkor állítható be, ha minden részterülete a te ellenőrzésed alatt áll!

    Gyakorlati bemutató - ide kattintva indul!
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2018.02.02. 15:29:11
  • betyar40
    #5525
    "you may still issue an edit in one of your entriely controlled provinces"" ha még esetleg ebben tudnál segíteni megköszönném minden kör elött kíírja figyelmeztet de nem tudom mit kell csinálni itt valaki jelezte már de semmi ilyen opció nincs. Italia az enyém ,de nem tudom mit kell tennem vele .
  • betyar40
    #5524
    Köszönöm a segítséget , kell is az elején:)
  • PrasCo
    #5523
    Building browser lemaradt, szerkeszteni pedig már nem tudok; az tehát ilyesmi:

  • PrasCo
    #5522
    Spoiler alá rakom, hogy akit nem érint, azt ne zavarjam a képekkel. Mindent nem tudtam jól illusztrálni, mert frisstelepítés a gép, így semmilyen mentésem nincs jelenleg.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Minden frakció "fontos emberei" alapvetően két helyzetben állhatnak épp, katonain (General/Admiral) vagy civil pályán (Statesman). A kettő között átjárás lehetséges, a politikai pontok számítása, súlyozás stb. szempontjából az, hogy vértet viselnek, vagy tógát, az tökmindegy. Úgy is felfoghatod, hogy aki nincs "aktív állományban", az a játék szempontjából "statesman".
    A legutóbbi patchig az "államférfiak" túl sok dolgot nem tettek, ugyanazokat a politikai akciókat lehetett rajtuk végrehajtani, mint a tábornokokon, ha jól emlékszem (spread rumors, assassinate, marriage stb.), most a különbség a jobb alsó sarok:



    Így néz ki egy tábornok esetében. A "statesman actions" részleg nem él, mert a csávó épp a légiójával van elfoglalva, így nem küldhetem pl. diplomáciai vagy belföldi adminisztratív küldetésbe.



    ...és így fest egy statesman esetében. Ezt azért vezették be - gondolom én - mert a hadat vezető karakter esetében befolyásszerzésre ott van a harcmező, most viszont az otthon dekkoló kolléga is ki tudja kaparni magának a gesztenyét. Összességében ez plusz egy eszköz a politikai egyensúlyozgatósdira.
    Személy szerint a régi rendszert jobban szerettem, mert az új rendszer mögött sem érzek semmi valódi szubsztanciát, a különbség kábé annyi, hogy most kicsit több eszközzel és kicsit többet kell cseszegetni a számokat, hogy rendben legyenek a dolgok, de nagyjából ugyanannyira "élvezetes" ezzel foglalkozni...
    Ami a polgárháborút illeti, évek óta nem vívtam talán még a kiadási verzió óta, ahol még véletlenszerűen tört ki egyszer, úgyhogy erről a verzióról meg aztán végképp fogalmam sincs, de minden bizonnyal úgy viselkedik a "lázadó" oldal, mint bármelyik másik ellenséges formáció: le kell tolni őket, tartományokat visszafoglalni, csak úgy semmit sem kapsz vissza.

    Ügynökök. Nem teljesen értem, milyen ügynökre gondolsz, amelyiket a városba lehet küldeni - úgy értem, "térítő, politikus"? Három formájuk létezik az R2-ben, a tisztviselő, a kém és a bajnok. Úgy rémlik, az összessel lehet városon akciózni, de mindegyikkel kicsit mást (az Attilában ez képességek feloldásához kötött). A felvételüknek a nyilvánvaló pénzen túlmenően több előkövetelménye van.



    Esetemben (0. kör, gens Iunia) így néz ki a helyzet. A képen a kém van kiválasztva, de nem vehetek fel többet, mert az Imperium-szinttől függő lehetőségemet (kezdésnél: egy kém) kimerítettem, ezt az 1.-essel jelölt nyílnál (is, meg a frakció áttekintésnél is) láthatod. Patríciust / tisztviselőt talán felvehetnék, ha még nincs olyanom, de a kettessel jelzett nyílnál láthatod a problémát a kis vörös ikonra víve az egeret: Hiányzik egy technológia, itt konkrétan a "Scholarship". Ha a jobb gombbal erre rákattintasz, mutatja is a játék a technológiai fülön kis sárga nyíl-háromszöggel, melyik is a Scholarship:



    Champion-höz ugyanígy valamilyen technológia hiányzik, hasonló módszerrel ellenőrizhető. Az Attilában ezen felül létezik még épület-követelménye is az adott ügynököknek (ott pl. képezhető pap, ehhez értelemszerűen valamilyen vallási létesítményre van szükség), R2-ben baromira nem emlékszem már, kell-e épület, talán nem. Ha mégis, azt is bizonyosan írja valahol a játék.

    Végül az ostromgépek. Itt kétfelé kell bontanom a dolgot, mert a játék külön kezeli
    - a játékban a mezei ütközetekben (is) alkalmazott hajítógépeket, és
    - a szorosan vett ostromgépeket.
    Ostromgépeket automatikusan minden sereg akkor kezdhet építeni, ha fallal körülvett várost ostromoltok - bár abból ítélve, hogy ilyent már tettetek, ez gondolom, tiszta.
    A légióba besorolható és hurcolható hajítógépekhez külön épületre van szükség (népenként változhat, milyenre), azok építéséhez pedig rendszerint technológiára. Például, létrehoztam Rómában egy új építési területet, a lehetőségeim között ott találok egy...



    ...workshop-ot, azaz műhelyet. Két kör, ezeregybe' fáj. Sikerült faszán kivágnom a képből ugyan, de elvileg a bal alsó sarokban tájékozódhatsz, mint mindig, most is arról, hogy mire jó az épület: esetemben a gyártás körönként zsebbe hoz egy ötvenest, és ami természetesen jóval fontosabb, lehetővé teszi balliszták felvételét. Építkezni azonban nem tudok még. Az előbbi módszerhez hasonlóan kiderül, hogy a szükséges technológia...



    ...a Battering ram. A jobb gombos Building browser-t használva arról is informálódhatsz, hogy az építkezési ág további épületei milyen hozadékokkal és esetlegesen negatívumokkal járnak, pl. a Workshop után következő Field Engineer's Workshop (kb. "hadmérnöki műhely") mennyit kóstál, mennyit hoz körönként, mennyibe fáj megjavítani, ha probléma adódna, láthatod azt is, hogy az épület -3 elégedettséget generál a városnak --> provinciának, a Requires alatt láthatod szintén jobbgombbal, hogy milyen technológia kell hozzá és végül azt is láthatod, hogy milyen egységeket képezhetsz majd innen (skorpió, marha nagy balliszta, polübolosz, onager).

    Ezzel kapcsolatban még két protip:
    - Személy szerint nem javaslom, hogy műhelyet központi (fallal körülvett) településre rakj, elsősorban azért, mert a provincia-székhelyeken a workshop más, értékesebb épületek elöl veszi el a helyet, azokkal szemben műhelyet pedig simán építhetsz perifériális városokban is. Egy Circus Maximus-t vagy egy Pantheon-t, vagy akárcsak egy könyvtárat vagy gyakorlóteret ugyanakkor nem. A képzés szempontjából pedig mindegy, hogy hol helyezkedik el a területi egységen belül a műhely; amíg a légió az adott provincia határain belül áll, addig az ostromgépeket fel fogja tudni venni.
    -Javaslom, ne priorizáld a műhelyek fejlesztését, mert nagyjából a teljes játék végigjátszható az "alap" ballisztával, némi túlzással élve az összes többi ostromgép szemétre való.
  • molnibalage83
    #5521
    Rómánál vagy másnál? Én az elmúlt 5 évben rájöttem, hogy semmi értelme az MI ellen bohóckodásnak, ezért hiába lett Emp. edition, azóta sem vettem elő az RTW2-őt.

    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.02.01. 17:30:55
  • betyar40
    #5520
    nem találtam meg ezt az opciót sajnos minden kör végén figyelmeztet de sehol nem látom hol tudom.
  • betyar40
    #5519
    Köszönöm a segítséget. Sajnos a Rome alapjátékkal sem játszottunk kicsit kusza az elején így. Főleg a romai ház és szenátus féle vonal . Például nem értjük mire jó a az" important karakter " fülnél a az első lehetőség ahol Hire Statesmant lehet felfogadni ,de ők mit csinálnak a játékban és mi a dolgunk velük? Illetve most az egyik római ház a Junia fellázadt ellenünk és 2 tartományt és 2 sereget elvesztettünk most vagy ha leverjük őket visszakapunk mindent vagy az elveszett? Illetve ez hogy előzhető meg? Logikusan olyan római vezéreket kéne felfogadni akivel jó kapcsolatban állunk és baráti a viszony ,de mindegyik nem lehet ugye . Illetve nem találtuk meg az ostromgépet hol lehet épiteni egyik városban sem tudunk. A többii nagyjából érthető. Illetve ebben a játékban nincs pap vagy ilyen térítő, politikus akit városokba lehet küldeni mert ilyet sem találtunk csak agent ügynököket. De abból is egyet tudunk .Köszönöm a helpet így az elején:)
    Utoljára szerkesztette: betyar40, 2018.02.01. 16:21:49
  • PrasCo
    #5518
    Nagy ritkán előfordul, különösen ostromnál és pláne valahogy a falak körül, hogy a játék, jobban mondva az egységek nagyon durván beszaggatnak, de maga a kamera hibátlanul fut tovább. HA ez volt az a hiba, azt nagyjából a születése óta hurcolja magával a játék, amikor próbáltam utánanézni anno, azt hiszem, "CPU bottleneck"-re gyanakodtak.
    Személy szerint erre sok okosságot... sokat? Semmilyen okosságot nem találtam, de nagyon ritkán is fordult elő; én pl. idejét nem tudom, mikor láttam utoljára ilyesmit.

    Annyit tudok javasolni, hogy autosave-ből húzzátok vissza azt a mentést, és azt az egy ostromot autoresolve-oltassátok, aztán hátha nem lesz gond a továbbiakban.
  • betyar40
    #5517
    GTX 970 videó kártya van benne.
  • betyar40
    #5516
    Köszönjük a segitséget , ma sajnos kicsit elkenődött a gyerek Korzika bevételénél egy várostrom a kapunál kialakult csetepaté alatt lefagyott a játék szó szerint állt a csata csak a kamerákat lehetett forgatni s nézelődni.Levettük lowra a grafikát de semmi nem változott , el is vesztettük a csatát. 18 ezerért ez kicsit off. Nem tudom másnál volt e ilyen gond? egy 3 ezres proci van benne 8 giga rammal egy 9700 videó kártya azzal futnia kéne szerintem. De lehet a proci nem birja:(
  • Paladin
    #5515
    Ha tied egy teljes province, vagyis onnan minden város, akkor oda lehet egy edictet kiadni. Pl. ami növeli a happynesst, vagy az adózást stb. Emlékeim szerint a panel bal vagy jobb alsó sarkában van.
    A birodalmad méretétől függ, hogy összesen hány helyen adhatsz ki edictet, limitálva van erősen, így hosszabb távon meg kell gondolni hogy mikor melyik provinciákban milyen edict van érvényben.

    Ha kiadhatnál, mert van teljes province a birtokodban, és még nem használtad ki a limitet, de nem tetted, akkor kör végén a program figyelmeztet erre.
  • wlakos1
    #5514
    Emlékeim szerint városnál lehet állítani valami cselekvést én spec adóztattam őket.
  • betyar40
    #5513
    sziasztok a fiammal megvettük a roma2 emperor edition , szeretjük a stratégiai játékokat igaz kezdők vagyunk. Kérdésem az lenne amikor akarunk menni egy kört kapunk egy üzenetet s hogy biztos akarunk mert: "you may still issue an edit in one of your entriely controlled provinces" .. ezt italia megszerzése után kaptuk de nem tudjuk mit kell tenni , és semmi felkiáltójel vagy adatot nem találtunk erre vonatkozólag. Köszi a segitséget!
  • Savaran
    #5512
    Empire Divided - Szaszanidákkal kipipálva! Nem volt nehéz!
  • Savaran
    #5511
    Alánokkal piszok nehéz, véres frusztráló germánírtás után kicsi nyugalom, majd mit ad Isten a Szaszanidák csicskásaival együtt hadat üzentek, még a nagy reccs előtt fel is adtam, két hadseregem volt, egy fél világ ellen, na mondjuk a kis népekkel eléggé elbaszták a kampányt, a nagyobb népekkel gondolom könnyebb, csak nem nagyon szeretek sok tartománnyal kezdeni.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2017.12.10. 17:54:19
  • sakkay
    #5510
    Tényleg jó. Így kellett volna kiadni. Végre a párt és karakter rendszer jól működik!
  • Savaran
    #5509
    Megvettem az új kiegészítőt! Brutálisan szép egységek vannak benne, nagyon kidolgozottak és a 10 játszható nép is eléggé eltér egymástól, kicsit nehezítettek a kampánytérképen, ajánlom mindenkinek.
  • Stuttgarter
    #5508