5627
10804749371368208052.jpg
  • Stuttgarter
    #5507
  • Stuttgarter
    #5506
  • sakkay
    #5505
    Nem tudom a kettő között mi a különbség. Talán az, hogy ennél teljesen új a térkép is. Míg a Dividednél ahogy néztem nem az. Meglátjuk.
  • Hunor1
    #5504
    Végre! Új történelmi sandbox ( hmm ok inkább dlc...) jön ki jövőre !


    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2017.11.15. 15:18:36
  • sakkay
    #5503
  • Savaran
    #5502
    Terület felégetés lesz?
  • PrasCo
    #5501
    Tulajdonképpen a legutóbbi mondatod az, ami miatt mégis bedobom neki a lóvét. Az Attilát, hiába a játékmechanikai továbbcsiszoltság, koncepcionálisan elcseszettnek éreztem, ami egy idő után megfeküdte a gyomrom.
    Az viszont egyértelműen pozitív, hogy úgy néz ki, a politikai "overhault" mindenki FLC-ként megkapja. Bár ...mertek volna másképp tenni. :)
  • Kurfürst
    #5500
    Gyakorlatilag egy High Roman Empire campaign az Attilából átvett finomításokkal, meg olyan politikai rendszerrel, amit eredetileg is akartak volna. És ami még fontosabb - gondolom/remélem sokkal inkább sandbox jellegű lesz, mint az Attila ahol eléggé terelgetnek.

    Ráadásul a Rome valahogy sokkal jobban bejött, mint az Attila furcsán balancolt egységei meg népvándorlós, egyenszürke világa.
  • PrasCo
    #5499
    Szóóóvaaal... gyakorlatilag Attila Rome 2-re? Vagy mondhatnám, hogy ez a Rome 2 Barbarian Invasion-je? Eh...
    Igaz, én is a probléma részét képezem, mert ettől még esélyesen megveszem pusztán azért, hogy legyen okom visszaülni az amúgy teljesen okés R2 elé, de ettől még csalódott vagyok ahhoz képest, amit vártam az - amúgy elég szűkös - bejelentések alapján.
  • Hunor1
    #5498
    hát nem tudom, semmi extra. ennyit egy jobb mod is tud(ingyen) . inkább tettek volna be családfát, JOBB AI-t .
  • Stuttgarter
    #5497
    Hoppá :D
    Empire Divided
    Hivatalos DLC jön a Rome II-höz :D Hát ezen most nagyon meglepődtem :D Megjelenés november 30.
    További info
  • Party Hard
    #5496
    Olyan mod ot keresnék ami növeli a felállítható hadsereg számát. Amit találtam az már túl régi, hogy működjön a játék mostani verziójával
  • Party Hard
    #5495
    Tud valaki esetleg valami mod ot a WOS hoz amivel Athén életképes spárta ellen? csak mert A Lakedamóniakkal játszom és sehogy sincs esélye, pedig hard fokozaton játszom.
  • sakkay
    #5494
    DATA mappában kell felülírni.
  • kopaszeger
    #5493
    Lehúztam a két file-t átmásoltam de nem az új verzió indult hanem a régi ez miért van?
  • kopaszeger
    #5492
    köszi jónak igérkezik
  • sakkay
    #5491
    A legfőbb-nagyon okos és agresszív az ai. A másik ugyanolyan fontos pedig, hogy meg lett csinálva a római nép felosztása. Patrícius, plebejus, proletári. Így nagyon nem mindegy hogy mennyit sorozol és miből-a később hozott területeken meg jó ideig nem is lehet sorozni, de még után pótolni is alig. Aztán ahogy szaporodik települ a nép, úgy lehet sorozni légióst. Persze helyit lehet, ha van olyan típusú lakosság. Ja, és van igazi utánpótlási rendszer is!
  • kopaszeger
    #5490
    Nagyon szeretem én is pár szóban leírnád miben változott?
  • sakkay
    #5489
    Srácok az Új béta DEI módot mindenki próbálja meg. Olyan mint amilyennek kellett volna lenni ennek a játéknak. Ja, és nagyon nehéz. Nagyonnagyon Egyenlőre nem steamos, csak ha vége a tesztnek.
  • sakkay
    #5488
  • Yag
    #5487
    Reményeink szerint hamarosan érkezik egy kicsivel komplettebb fordítás. Nekiugrottunk szinte az alapoktól , remélem ki is tart a lendület és lesz értékelhetően megosztható .pack fájl. Nem ígérek megjelenési időpontra semmit, éppen dolgozunk rajta. Kitartást :)
  • Savaran
    #5486
    Mikor már nincs kivel harcolni :)
  • Savaran
    #5485
    Most néztem hogy a pártus kampányhoz tartozó steames achievementet a rome2 játékosok mindössze 0,9%-a teljesítette XD (nem szeretik a pártusokat)
  • Savaran
    #5484
    Pártusok kipipálva! Az eleje a kampánynak nagyon izgalmas volt! Aztán rájöttem a csak lovas seregek nem kifizetődők, ugye az egyben a gyalogság semmit sem ért, itt azért ér valamit, Baktria volt komoly ellenfél a korai időszakban a hopliták miatt, na de utána jött spárta, a játékomban nagy birodalom lettek, és kénytelen voltam összecsapni velük, hát elég kínos hogy auto battlékat alig bírtam ellenük játszani, csak többszörös túlerő esetén szavazott meg a gép győztesnek! A spártai hopliták nagyon jónak látszanak, lehet a következő hadjáratom velük lesz nem a rómaiakkal, apropó rómaiak, szinte csak Itáliát uralták :)

  • Savaran
    #5483
    A barbár népeknél igen elég nagy a káosz :) De megtanulható röpke 100-200 óra után :)
  • Savaran
    #5482
    Az igazat megvallva, a túlélő bullshit miatt pártoltam én is majd 400 óra Attila után át a Rome 2 re, meg ez az egyetlen tw rész ami nem volt meg(mostanáig), a warhammert nem számolom, mert az nem történelmi.
  • PrasCo
    #5481
    Számomra az "amfóra-ikonok" mocskosul tetszetősek, Attilában ezzel szemben a "fotorealiszitkus" megjelenítéssel, hiába az a hagyományos, vannak problémáim, főleg pl. a hunoknál, ahol erős költői túlzással az összes egység kábé fekete és lovas. :) R2-ben az épületek már kevésbé szerencsések, de igazából ott sem a megjelenítésükkel vagy magával az UI elrendezésével és esztétikájával van a baj, hanem a tartalom elérhetőségével. Akármelyik barbár néppel kezdek, mivel nincs kimondott katonai infrastruktúra, mindig agyhalál kibogarászni, hogy egyáltalán milyen egységek vannak, azok milyen épületből érhetőek el, azokhoz milyen fejlesztések szükségesek stb.
    A belpolitika szintén szégyenletes. Ezzel együtt is folyton azon kapom magam, hogy az Attila sötét, apokaliptikus "túlélőstratégia"-bullshitje egy idő után megfekszi a gyomrom és folyton visszatérek az R2-höz. Habár a teljes palettát felvásároltam, míg R2-ben nincs nép, amivel ne mentem volna legalább jópár kört, Attilában szerintem a feléhez még hozzá sem nyúltam kampány során.
    Most is épp, hosszú-hosszú idő után újra egy római kampányt viszek. :)

  • Savaran
    #5480
    Nemrégiben sikerült beszereznem a Rome2-t a nomád népekkel együtt, eddig TW Attilával játszottam csak, próbából nézegettem a kampányt, de ezek a fura ikonos képek nem igazán jönnek be, fingom sincs melyik épület mire való, jó nyilván a leírásból tudom, de rém idegesítő olvasgatni, az Attilában csak ránézek a képre és már tudom is mit hogyan kell.. Na de mindegy, majd megszokom.
    Továbbá dilemma gyötör melyik néppel kezdjem, (Róma)-(Királyi Szkíta)-(Pártusok) között gondolkodom erősen, mind három közel áll hozzám, mindegy majd elválik :)
  • nyirog
    #5479
    ezt szedd le: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?730823
    töltsd be a maygarítás 2 pack fájlát egyenként és állítsd át a típust relase-ről mod típusra aztán mentsd rá, ez után már magyar lesz. Ha esetleg még baszakszik a játék akkor szedd le a mod manager-t is, a fájl típus átállítás utána már látni fogja a mod manager a 2 fájlt.
  • PrasCo
    #5478
    Cserélhető.

  • ChuckYeager
    #5477
    PrasCo nem èrtem mire gondoldsz!egy lègió csak tábornokkal lètezhet,viszont az nem cserèlhető.nem is èrtem,hogy nem merült fel ez a problèma eddig!a Caesar dlc-ben a az orvtámadás akkár 2-3körönkènt is törtènhet!akkor Caesar kezdhet egy nulla csapattal,ha fel gyógyult!
  • PrasCo
    #5476
    Csak a natív módszerét ismerem, ott azzal lehetne megpróbálkozni, hogy először lecseréled Caesar-t valaki másra, ekkor egy kör múlva Caesar-ból Statesman lesz a frakciódnál. Így most már az eredeti légión is végrehajthatod a cserét, ezúttal Caesar már - minthogy ezen a ponton épp "munkanélküli" - elérhető kell, hogy legyen a szerepre.
  • ChuckYeager
    #5475
    kérdés:
    A Ceasar DLC-vel játszok,mikor orv támadás éri Ceasar-t megsebesül, pár kör múlva vissza lehet hozzni ,de már csak egy másik légióba.
    Hogy lehet hogy a régi jó bevált légió-jába kerüljön vissza?
  • Terawatt
    #5474
  • Montanosz
    #5473
    így sem megy egyéb ötlet?
  • Montanosz
    #5472
    hát nem mert csak a data könyvtárat írta meg a többi pack fájl is csak ott van de akkor megprobálom ugy, köszi
  • Although
    #5471
    A data mappán belül a text mappába másoltad?
  • Montanosz
    #5470
    ahogy a magyarítás készítője írja bemásoltam a data könyvtárba a kettő fájlt de egy árva betű sem lett magyar, az optionsban meg nem találtam hogy nyelvet lehessen választani, kérdésem mit kell még csinálni hogy a magyarítás működjön?
  • Montanosz
    #5469
    na épp,köszi))
  • Edorn
    #5468
    Frissült a magyarítás: http://total-war-rome-2-magyaritas.darkrpg.hu/