5627
10804749371368208052.jpg
  • JethroHUN
    #2695
    Szépen alakul a játék értékelés metacriticen mondjuk jogosan.
  • JethroHUN
    #2694
    Nyírd ki vagy engedd el a foglyokat csata után. Mert baromira nem éri meg sokat (semennyit se) felhalmozni, hiába adnak sok %-nyi + bevételt, az elbaszott épület rendszer miatt, lehetetlen ellensúlyozni azt a temérdek negatív public ordert amit okoznak.
  • TomDantes
    #2693
    Azt hogy lehet, hogy ne tartson sok rabszolgát?
  • Slewy
    #2692
    Az normális, hogy ie243-ban vagyok, csak Itália az enyém, viszont folyamatosan alacsony a public order. Azon gondolkozom ezt eleve elbasztam vagy érdemes még továbbjátszani, jelenleg a bevétel se túl sok, pedig kereskedek akivel tudok.
  • szabi07
    #2691
    köszi megpróbálom
  • MaRee
    #2690
    Először is érdemes megnézni miért negatív a hangulat. Hogy ha nagy a kulturális különbség, akkor először azt kell megoldani. Ezt úgy tudod, hogy az elfoglalt városokban az épületeket átépíted a népednek megfelelőre(kis piros ikon mutatja is rajtuk, ha át kell a jelenlegieket), illetve dignitaryket kell az adott területre küldeni (recruit agentsnél lehet).

    Próbálhatsz még public ordert növelő épületeket, pl templomokat építeni, és ne tarts olyan sok rabszolgát.
  • Prince23
    #2689
    Nekem is ma dettó ugyanez jött elő. kezdhetem újra a kampányt... pedig mi mindent beleöltem, volt két tápos hadvezérem is :( Itália az enyém volt teljes egészében, éppen ma készültem volna fel a pun háborúra, Karthágó ellen. Erre tessék :/
  • szabi07
    #2688
    Elnézést ha hülye a kérdés!
    Azt, hogy tudom megoldani, hogy a hangulat ne legyen folyamatosan negatív ezáltal a rabszolgák mindig fellázadnak!
    Itáliában egyszer elértem a +100 de máshol sehogy nem megy, vagy csak türelmetlen vagyok?
  • Szpecnyaz
    #2687
    Ahogy elnézem, már a shogun esetében is sokan szoptak ezzel. Bár ott nekem nem volt ilyen problémám. A CA csak annyit javasol mindenkinek hogy kezdjenek új kampányt.
  • KingPunisher
    #2686
    Ilyet nem láttam szerencsére, bár hivatalos forumon van ilyen topik szóval nem egyedi lehet a gond.
    Medieval 2-vel jártam így, hát mit ne mondjak jó nagy szopás, ott autosave visszatöltés után is kifagyott ugyan ott.
    El is ment a kedvem az egésztől..
  • KingPunisher
    #2685
    Arra jutottam jó ez a játék illetve jó lesz. Ugy kell felfogni, hogy béta tesztet tolunk és egy fél év mulva megkapjuk a kész produktumot, amibe a játékosoknak is lesz beleszólásuk.
    Megmondom frankon engem az zavar, hogy túl könnyű a játék..
    Icenivel tolom de gyakorlatilag mészárlás van 10-ed annyit sem vesztek mint az ellenfél, igaz még csak a barbár törzseket írtogatom.
    Kicsit passziv is az AI kampány térképen senki nem üzen hadat nem támad hátba, bár tény igyekszek lefedni mindent de azért pl. Shogun 2-be az elején igen csak be lehetett nyelni a répát.
    A lassu körváltás (nálam kb 1.5 perc) inkább csak enyhe kellemetlenség, de azért Shogun 2-be pikk pakk megvolt az is..
    Aki kész játékkal akarja tolni szerintem várjon fél évet, aki meg ezeken felül tud emelkedni az tolja, és fokozatosan egyre jobb lesz játék.
  • Terawatt
    #2684
    Találtam Redditen egy gyöngyszemet.
  • Terawatt
    #2683
    Ambush-ra kell állítani az egységed, de előtte nézd meg, hogy mennyi esély van a sikerre.
  • TomDantes
    #2682
    Ja, írtam pár napja, velem is hasonlót csinált, annyi, hogy nem város előtt álltam, hanem valami szűk hegyi úton ,és átrepült a seregem felett a gépé.Ez milyen varázslat?
  • Szpecnyaz
    #2681
    De jó, a róma kampányom gyakorlatilag játszhatatlan lett a sok körváltás közbeni crash miatt. Köszi CA a félkész játékot! :/
  • MaRee
    #2680
    Hát én nem nagyon használtam őket eddig, de nem igazán.

    Amúgy csal az AI a kurvnnyát, bevan állítva Róma elé egy fullos seregem hogy ha be akarják támadni először azokkal menjenek össze, plusz a városban van egy kisebb sereg + helyőrség is. Erre a város előtt álló seregen átvarázsolja magát az ellen, ostorom alá veszi a várost, a mögötte levő seregemet a gép nem számítja reinforcementnek, viszont az azokkal szemben álló ellenségeket beszámolja a gép magának... Érdekes.
  • a.carkey
    #2679
    Krétán építs Aux kiképzőt, és megkapod a legjobb rómait.
  • Slewy
    #2678
    Akkor gondolom nem is túl erősek az íjász egységek...
  • MaRee
    #2677
    Nincs, csak auxilary. Amúgy meg NERF PELTASTS!!!! Nagyon keméynek!
  • ratgab
    #2676
    Amúgy ha nézitek az achi-kat van egy olyan, hogy játssz 1000 órát a játékkal. Az azért már igen tekintélyes mennyiség.
  • Szpecnyaz
    #2675
    A rómaiaknak sose voltak íjászaik (legalábbis a legiók állományában nem volt). Csak auxiliáris íjászokat tudsz toborozni, mint a valóságban is.
    Érdemes szíria környékén, vagy egyiptomban próbálkozni, mert ott tuti vannak ilyen auxiliák.
  • ratgab
    #2674
    Phalanx! Meg a diplomácia nagyon jó. Tegnap Coopban annyi kereskedelmi egyezményt kötöttem, mint a fene. Jó sok bevétel jött tőle.
  • Slewy
    #2673
    Nincs íjész a rómaiaknál? 250-be vagyok (eddig csak Itália az enyém), megcsináltam az archery range szerű építményt de semmi. Tudom...tudom, ebben az időszakban még a Rómaiak nem használtak íjászokat de akkor amikor egyszer - kétszer kaptak tőlük, akkor már igen. Igazából attól félek, hogy majd csak mercenary lesz 400-as upkeep-ért. Nekem nagyon hiányoznak...
  • Szpecnyaz
    #2672
    Az mennyire "normális" hogy pár körönként crashel a játék? Mindig megakad valamelyik népnél körváltás közben. Más is találkozott ilyen problémával?
  • Smokk
    #2671
    Athen miben eros amugy?Erdemes oket valasztani?
  • ratgab
    #2670
    Ha akarsz velük játszani, márpedig sokan akarnak, akkor jó.

    Nyilván szelektálni kell, hogy neked épp milyen néppel van kedved játszani.

    Amúgy tipphopp: Összes kijövő bónusz népeket tartalmazó DLC ilyen lesz, hogy a játékban már eleve nem választható népeket választhatóvá teszi + megkapják az egyedi népüknek megfelelő tulajdonságokat, egyedi statisztikájú és kinézetű egységeket.
  • ratgab
    #2669
    7,5
  • JethroHUN
    #2668
    Jah, jó nagy arcátlan lehúzás... 10 euro azért, hogy valamelyik fájlban a 0 helyett 1-es legyen... szánalmas.
  • EM64T
    #2667
    Ez a DLC semmi mást nem csinál, csak játszhatóvá teszi a görög népeket? Mert akkor nekem sem kell...
  • JethroHUN
    #2666
    Dehogy erősek...
  • ratgab
    #2665
    Mondjuk ha csak Róma lenne benne az nekem kevés lenne, hiába szól róluk a játék, jó az ha ki lehet próbálni a másik oldalt is.
  • ratgab
    #2664
    Az tiszta sor, de velük is a legkönnyebb.
  • ratgab
    #2663
    Az nekem is volt. De nem volt veszélyes.
  • ratgab
    #2662
    Nekem meg olyannyira bejön a játék, hogy az összes népeket adó DLC-t bizony meg fogom venni.

    Tegnap toltuk egyik cimborámmal a Coop kampányt csupán teszt jelleggel egy pár kör erejéig: Ő Spártával volt, én Athénnal. Egyetlen hibája, hogy a kettőnk köre végén valamiért sokkal lassabb az AI köre, mint ha egyedül játszanál. Be lehet sok mindent állítani például, hogy legyen minden csata autoresolve vagy hogy mennyi időt kapjanak az emberi playerek. Amúgy nem kell félni attól sem, hogy csatában a coop partner unatkozni fog, ugyanis lehet neki adni majd egységeket, ezt is kipróbáltuk és működik szépen!) Ráadásul amíg ügyködik a kampány térképen szépen lehet nézegetni, hogy mit építünk legközelebb, beállítani a következő fejlesztendő technológiát, adókat, megtervezni a következő lépést és ezt megosztani az ingame szintén szépen működő chaten.

    Amúgy félelmeim alaptalanok voltak. A játék gyönyörűen fut, és nincs low poly textúra benne, mint a review verzióban. Pedig direkt stresszteszteltük coopban. Két fullos sereggel támadtunk egy provincia fővárost, ergó 3 teljes 1500 fős hadsereg, összesen 4500 ember csapott össze egy ostrom keretében, fallal, hajókkal, mindennel. Szaggatás nem volt! Egyelőre rendkívül elégedett vagyok a játékkal.
  • Hypo #2661
    Kifejtenėd.? Hibákat lehet orvosolni, de alapg jàték flow hibàkat nem biztos. Amit te mondtal azt mondta CA. De ok azt is mondtak, hogy epic grand scale. Na most ahhoz kepest egy shogun2 szarabb ui-val.
  • a.carkey
    #2660
    Másnak is van.

    Az a jó a játékban, hogy egy gombnyomással lehet upgradelni az egységeket, és az elhasználódott szarok közül nem mindent kell újragyártani.
  • a.carkey
    #2659
    Nincs ezzel gond, róluk szól a játék, a többi csak körítés. (Lsd. a történelmi tényeket a isz. 395-ig! :D)
  • PrasCo
    #2658
    Magam is csak az R1-es erős érzelmi kötődés miatt akarok szkítázni (Mire sikerült kivezetnem őket a szarravaló gazdasággal megvert sztyeppről, te jó ég...), különben bölcsebb döntés volna valószínűleg a párthus katafrakt mellé rakni az ikszet. :) Jellemző, hogy a tábornoki egységnél vagy páncélozott lovasíjászokat választhat az ember, vagy katafraktokat, utóbbiaknál próbáltam ki a 'trample' képességet, hát... üvegsimaságú járófelületet csináltak az előttük lévő parittyás brigádból.
  • Szpecnyaz
    #2657
    Én speciel úgy tervezem hogy a róma utáni kampányom a párthusokkal lesz, már az előző részben is imádtam őket.
  • Terawatt
    #2656
    @bgabor @ratgab :Csak az a gond velük, hogy büdösek vagy nem tudom és mindig valami betegség pusztított végig a területeimen.