5627
10804749371368208052.jpg
  • TomDantes
    #2735
    Nem vagyok gazdag, de igen, egy játékra azért futja. Nekem mindegy, ha letorrentezed, ergo ellopod. Csak a pofátlanságot nem szeretem, amikor valaki még jogosnak is tartja a lopást. Ha loptad , loptad, te dolgod.
  • MaRee
    #2734
    Igen, engem is megtámadtak simán a vazallusok Shogunban, itt eddig nem. Itt felesleges próbálkozni diplomáciai úton a kliensséggel, ellenséges frakció utolsó városánál az ostrom után a "subjugate" opcióra kell nyomni, így lesz client state.
  • EM64T
    #2733
    Nekem eddig sem Rome-ban, sem Empire-ban nem sikerült ilyen hűbéres dolgot kialakítani. Empire-ben ha a utolsó városát ostromoltam 3 sereggel, akkor sem fogadta el. De a Rome campaign AI-járól jókat mondanak, szívesen kipróbálnám.
  • Szpecnyaz
    #2732
    Mondjuk a shogunkban a vazallusok is simán hadat üzentek egy idő után. Bár itt kb senki se üzen hadat rómának, nem hogy a kliens államok :D.
  • MaRee
    #2731
    Szép lassan alulról befoglalgatta egész Itálitát, nem tudom, annyira nem figyeltem nyugat felé.

    A kliensek adóznak illetve nem támadhatnak meg (elvileg), ugyan az mint eddig a vassal state volt.
  • EM64T
    #2730
    Nem tudtam volna várni hónapokat :) Ennyi erővel várni lehet éveket, a Rome3-ra
  • wesleyakos
    #2729
    ugy értem ,hogy ugyanugy várnod kell ,hogy játszható legyen 1-2 hónapot is akár...szal ráértél volna megvenni..lehet ára is lejjebb megy addig na mek alszok :D
  • EM64T
    #2728
    Én még nem szaroznám le :) De majd meglássuk :)
  • wesleyakos
    #2727
    megvetted és kaptál 1 szart, ezér nem kell megvenni előre semmit...én a bf3-at vettem meg csak de aztis csak premiumot fogok legközelebb..nem veszek alapjátékot többet..tuti
  • EM64T
    #2726
    Még az eredeti patch is alig jelent meg, hát még a warez... Egyébként ha egyetlen játék van a világon, amit megveszek, ez az. Még emlékszem, ahogy majd tíz éve mennyire vártam az első rész megjelenését... Mekkorákat játszottam vele!
  • wesleyakos
    #2725
    azér ,hogy játszható legyen okostojás...leszarom te megvetted..nehogymár mindent megvegyek 10 ezerér amivel akarok játszani..tán te gazdag vagy lehet
  • gallardo
    #2724
    nem is értem minek neked patch warez verzióhoz.
  • TomDantes
    #2723
    Azért mert nem eredeti...meg kéne venni, akkor jó lesz
  • wesleyakos
    #2722
    nekem mérnem rakja fel a patchet ? (nem eredeti)játék, felénél azt irja performing rollback ez mi ..
  • TomDantes
    #2721
    Szerintem nálam meg már Pergamon is megszűnt. De Róma hogy eshetett el Siracrusa-tól, Ezt hogy hozta ki a gép?

    EM64T: Nem tudom, lehet adózik is, amikor elfoglaltam az etruszkok utolsó városát, kiírtás helyett, egy másik ikonra kattinottam, és kliens királyság. Kereskednek velem, és szövetségeseim elvileg a harcban. Elvileg valamit adózniuk is kéne.
  • MaRee
    #2720
    Nálam (Spárta) Rómát már hamar, kb a 30. körben elfoglalta Siracusa aztán tőlük én. Így az enyém egész Hellász, Itália és Szicília, északra nem tudom mivan, barbár törzsek vergődnek egymással, a velem határosakkal non-agression pactjaim vannak. Nyugaton Nova Carthagoé nagyon sok minden, Keleten pedig az ismert térkép nagy része Pergamoné, velük sok gondom lesz, mert pont az ő területeik kellenek a győzelemhez.
  • EM64T
    #2719
    Kliens királyság mit ad? Körönként adózik?
  • TomDantes
    #2718
    Amúgy kinél hogy alakul a többi ország története?
    Például nála, Karthágó megszűnt egy időre, kiirtották, de most ismét van. Kötöttem is velük megnemtámadásit, ne hogy hátba támadjanak.

    Az Etuszkok kliens királyságom, elfoglalta Szicília felét.

    Görög földön Athén eltűnt, de úgy látom Spártának is harangoznak, Épeirosz mindent elfoglal, és jóba se vagyunk...

    Carthago Nova területét, valami gall törzs szállta meg.

    A szeleukidák elvileg még léteznek.

    Egyiptom területén valami lázadó féle népek garázdálkodnak, A Ptolemaioszoknak se megy túl jól.

    Érdekes alternatív történelem ez így.
  • TomDantes
    #2717
    Jó a diplomácia. Például, Rómával az elején szinte senki nem akart kereskedni. Persze mert még jelentéktelen ,gyönge állam volt, most hogy már elég erős, önként is felajánlják. Kissebb népek ha a közelükbe érek, megnemtámadási szerződést kérnek.
    Van három nép, akikkel szövetkeztem is, ketten ők ajánlották fel, szomszédosak vagyunk, én nagyhatalom vagyok, ők gyengék, másokkal is háborúznak, logikus, keresik egy nagy hatalom kegyeit. Nem úgy mint a Shogun-ban ahol minden logika nélkül a tőlem tízszer gyengébb is nekem esett csak úgy...

    Az, hogy csak akkor fogad el valamit, ha pénzt is adsz, nem butaság. Az ókorban, de sőt manapság is, azét a diplomáciában adnak khm, ajándékot egyik fél a másiknak. Ezt lehet ajándéknak, vagy megvesztegetésnek hívni, ez van.
  • Terawatt
    #2716
    Sokan pont azért sírnak, hogy elég casual irányba ment a játék. Ehhez nem tudok hozzászólni, mert a régebbieket annyira nem ismerem. Szerintem manapság nem baj az, ha letisztultabb egy játék, és nyit a másik réteg felé is, amíg mind a két réteg megkapja amire vágyik. Szerintem ebben meg lehet ezt csinálni, mert biztos, hogy van egy pont amikor már nem elég csak úgy lődörögni ingame hanem jobban bele kell magad ásni. /Nehezebb fokozat mondjuk/
  • EM64T
    #2715
    Köszi! Huhh... elég bonyolult lett...
  • Terawatt
    #2714
    Elég fontos szerintem. Muszáj úgy intézkedni, hogy a hadvezéreid/embereid ne legyen nagy gravitas-al ambíciói, mert minél nagyobb annál nagyobb esély van arra, hogy vissza is él vele/polgárháborút indít ezért kell intézkedni ellene, lásd öngyilkos akcióba küldöd, meggyilkoltatod,hírnevét rontod akármi.

    Diplomácia viszont kicsit fura. Logikus lépést van hogy nem fogad el csak ha pénzt adok pluszba.
  • Molnibalage
    #2713
    Az RTW-nek valami buta installerét kérte az TW oldala, hogy szedjem le. Az meg nekiállt a Steamet buzerálni és ekkora elveszett az ALB. Leszedte majd befrissítette (?) a Steamtet. Hogy mit az rejtély, mert elvileg a legfrissebb volt. A próbálkozások után egy idő után a Steamet már telepíteni sem lehetett, rendszer visszaállítást kellett csinálni (!), de az ALB-t az már nem hozta vissza. Az egészet nem értem.

    Ugyanis gondoltam egyet és a Steamen csak beírtam az akívációs részbe a kiulcsot amit kaptam és egyből tölthető lett volna a Steamen keresztül. Hogy akkor mi a fasznak kérte a TW, hogy szedjek le DL maganert meg futtassak valami szart...? Viszont kellemesen szétbaszta a délutánomat...

    Steamen azért nem vettem, mert nem volt elérhető órákig az oldal
  • EM64T
    #2712
    Használja valaki a politikai lehetőségeket? Elég zavaros, van érdemleges hatása a házasságnak és a pletykának, vagy csak a pénzt emészti? Meg aztán amit még nem értek: a frakciómnak csak úgy magától lesznek emberei, vagy ezen nekem kell (valahogy) ügyködnöm?
  • KingPunisher
    #2711
    Hát ez nagy szopás ilyet nem is hallottam.. :P
    Irj a hivatalos forumra..
    De hol vetted meg ?
    Miért nem itthon vagy steamen ?
  • Molnibalage
    #2710
    Már a Steamet sem tudom újra telepíteni még regclean után sem. Hát ez tényleg fasza. Most akkor a kedves RTW2 miatt rakhatom újra arendszert...?
  • Molnibalage
    #2709
    És letölteni sem tudom újra, mert előtte meg kell venni. Hát a jó kurva édes anyujat azt basszák már meg....
  • Molnibalage
    #2708
    A Steamet is leszedte ez a keves install és után a downloader azt vágja a képembe, hogy "a termék beállítási adatai hibásak".

    Kurva jó. Fizettem 50 eurót, hogy szétbassza a rendszerem és semmi sem működjön. Ilyenkor kit kellen szarrá perelni? Mert a drága szabadidőmet arra baszom el, hogy feltakarítsam a szarukat...
  • Slewy
    #2707
    Asszem ha újat kezdek Hard-on, mert normálon nem tűnik túl nagy kihívásnak...
  • Slewy
    #2706
    Rómával vagyok. Szerintem az a gond, hogy túl gyorsan építettem a hadsereget és gyorsan is hódítottam, most meg nincs pénzem a "romanizálásra", lázadoznak folyamatosan és nincs bevételem, habár úgy tűnik senki nem veszélyes rám de nem igazán tudok semmit tenni, nyomogatom az end turn-t és gyűjtögetek 300 aranyonként, ha elviszem a seregeket egyből lázadnak, ha tovább hódítok ott megint pofázni fognak és a tax így is alacsony... new game? :D
  • KingPunisher
    #2705
    Remélem is.. Már lvl9-es parittyások vannak.. Igen csak hatékonyak ahhoz képest, hoy ez a sereg az alap katonákból áll.
  • KingPunisher
    #2704
    Hát az nem jó..
  • Molnibalage
    #2703
    Az hagyján bazdmeg, de ez a köcsög szépen letörölte az egyik Steam-es játékomat is. Köszi...
  • Molnibalage
    #2702
    Aki nem Steamen keresztül vette, hanem a TW oldaláról, az hogyan rakja fel. Leszedtem az vacak DL manager, de azóta valami Steam frissítéssel próbálkozik. Apró hiba, hogy firssítés után is újra... Most akkor mi a faszom van...?
  • MaRee
    #2701
    Kivel vagy, Rómával? Ha nem, akkor azt javaslom neked is amit a #2690
    -ban írtam. Amúgy meg nem tartasz mercenarykat? Nagyon sok a fenntartásuk, plusz a felesleges egységeidet is disbandold, úgy jobban jön a pénz.
  • PrasCo
    #2700
    Párthiával pölö kevésbé volt passzív a kampány AI, miután bölcsen először támadtam, és csak utána derült ki, hogy akibe belekötöttem, az a szeleukidák kisöccse. Ahogy az a környéken a mai napig lenni szokott olykor-olykor, ezek után gyakorlatilag azonnal lángba borult minden (a diplomácia-panelen nem mertem megszámolni, hogy hirtelen hány állammal kerültem hadiállapotba), mindenki ölt mindenkit és rendesen támadtak is, néhány alkalommal bizony benyeltem a nyeles aszpirint a mezőn, bár krízis nem alakult ki. Egyetlen szövetségesem volt, az közvetlenül mellettem, ez azért komoly súlyt vett le a vállamról, így már nem 360°-ban kellett hadműveleteket folytatnom, csak 300°-ban. :D
  • ratgab
    #2699
    Fellázadnak, levered, problem solved. El is vannak fogyva.
  • JethroHUN
    #2698
    Hát jah, nem ártana valami beállítási lehetőség... de persze ez is le lett szarva mint sok más.
  • a.carkey
    #2697
    Átjössz az Alpokon túlra, akkor változik a helyzet. :)

    De mit vársz. Te vagy a legerősebb barbár a környéken, és még gép sem vagy.
  • TomDantes
    #2696
    Ja, azt tudom. Azt hittem van valami külön beállítás a rabszolgaságra.