5627
10804749371368208052.jpg
  • PrasCo
    #3537
    Ez egyébként tény, a gyengén páncélozott ellenfeleket négyszázával rántják le, mivel magukat a kutyákat meg távolsági egységek soha nem támadják, az egységek nem fordulnak rájuk, csak az emberek egyesével.
  • myky76
    #3536
    A harcikutyák csodákra képesek!
    Nálam mindig van 2-3-4 egység, azt jöhet akárhány parittyás!
  • MaRee
    #3535
    A parittyások ereje mondjuk pont a számukban rejlett, oké, most ha tíz parittyás elkezdi lőni a kavicsokat (de nem csak azt, a római légionárusoknál mindnél volt parittya formába öntött fém lövedékekkel-glandes-) az nem túl nagy veszteség, de ha több száz csinálja ezt, akkor már számottevő veszteségeket lehetett vele okozni, az egységek pedig nem mindig testudoban meneteltek.

    Természetesen ez nem javít azon hogy a játékban nevetségesen erősek a parittyások, de mondom, egy-két osztag equites közéjük és futnak.
  • MaRee
    #3534
    Igen, a játék hibája. Szeretnéd, hogy twcenterről ide linkeljem az erről szóló topikokat? Igenis túl kemények egyes népek farmer egységei, ha gondolod felveszek egy replayt is róla, hogyan futamodik fel a 3-4 xp-s pajzsfalba állított barbár sereg pár egység farmertől. Kb 10 éve TW-ozok, tudom mit beszélek.
  • Molnibalage
    #3533
    Egy kb. 7-8 kilós vastag pajzs meg röhög egy jót a kőzáporon. Konkrétan egy testudos-s egységnek lényegébn immúnisnak kellene lennire rá. A réseket átmenő kavicsok okozhatnak minimiális veszteséget, de semmi több.
  • TomDantes
    #3532
    Ja, persze, a játék hibája...hooogyne....peeerszeeee
  • Molnibalage
    #3531
    Persze, gyengén vagy 0 páncéllal bíró ellenfél ellen. Egy lemezpáncél és aláöltözött puha ruhás embernél egy kis koppanést érez, ha eltalálja egy 100 km/s kavics...
  • PrasCo
    #3530
    A 300 kilométer/óra "torkolati" sebességet a modern csigás íjak úgy-ahogy elérik; ugyanakkor még a kompozit anyagokkal készülő reflexíjak is padlóznak 200 körül. A fonterő növelésével ezt a számot csak korlátozottan lehet arrébbtornászni, egyrészt a légellenállás is aláás a dolognak, másrészt az íj hatásfoka, végül a tény, hogy a korabeli íj szerkezetileg sem bír el mindent, ahogy az ember sem.

    Az íjak célzásához, emlékezetből, tehát lehetnek pontatlanságok. Valamelyik múlt évi Nyílzáporon mongol íjászok vendégeskedtek, ők bemutatták, hogy hagyományosan (Nadam) egy téglaszerű célt helyeznek el az íjász nemétől függően olyan 60-80 méterre, és nem harci heggyel (jó bazi nagy gumóval), de szaru-ín íjjal, meglepően nagy elevációval és viszonylag alacsony kezdősebességgel próbálják eltaláni, minél közelebb megszórni.
    Ugyancsak lovasnomád nép esetében (talán szintén mongolok?) olvastam ismét a jó ég tudja, hol, hogy kifeszített kötelet használtak távolsági (szándékosan nem írok métert) célpontként, az ellenséges arcvonalat szimulálandó.
    Ami még érdekes lehet, és nagyon jó forrás, az a jóval későbbi "mameluk kézikönyv" (akit érdekel, végigolvashatja itt), itt olyan próbák is szerepelnek, mint például az, hogy az íjásznak három nyílvesszőt kell tudnia a levegőben tartania: egy adott távolságú célba csapódik, egyet ellő és egy a pályája csúcsán van.
    Távlövésben olyan 450-500 méter körül járt egy magyar íjász, Mónus József, amikor utoljára figyelemmel követtem, de speciális íjjal és távlövő kifutóval - ehhez iszonyatos nyílvessző-szelekcióra van szükség. Tény azonban, hogy 200 méter fölött eltalál egy - álló - emberalakot. Ilyen értelemben mondjuk, finoman fogalmazva, nem egy átlagos képességű íjász, tehát nem ebből kell kiindulni.

    Parittyáról lövésem sincs, ezzel a képzavarral élve.
  • Molnibalage
    #3529
    Próbáltam, de a római nehézgyalagos nem egy agár sebességével fut...
  • Molnibalage
    #3528
    Feláll 4-5 slingers és 4-5 római gyalogos nem tud a közelükbe érni...
  • MaRee
    #3527
    De az más dolog hogy azért kapsz ki mert béna vagy, vagy azért mert hülye a játék egyszerűen.
  • TomDantes
    #3526
    Nem mondtam, hogy nem fordul elő, de ha kikapok a géppel szemben, az nem a játék hibája, hanem rosszul csináltam valamit.
  • MaRee
    #3525
    PEdig előfordul, hogy szétkergeti. Én is írtam nemrég, hogy a fullos barbár seregeimet kergetik szét farmer egységek néhány parittyással karöltve.

    Molnibalage a helyes taktika ilyen esetben a rohamozás, mert ha beállsz védekezni akkor az esetek nagyrészében a tieid hamarabb futnak, mint az ellenség (még akkor is ha shield wallban vagy egyéb defenzív formációban vannak az egységeid).
  • TomDantes
    #3524
    Ha csatában a praetorianusokat szétkergeti néhány paraszt, akkor valamit rosszul csinálsz, már bocs. Sok hiba van a játékban, de ha szétkerget néhány paraszt, az nem a játék hibája lesz.
  • EM64T
    #3523
    Ezt találtam:

    http://slinging.org/index.php?page=the-ballistics-of-the-sling---thom-richardson

    E szerint a táblázat szerint max 40 m/s, ami a 150 km/h-t sem éri el. Nem tudok annyira angolul, hogy megállapítsam, mennyire autentikus a weblap.
  • Kurfürst
    #3522
    Én vagyok a méééérnök? :D :D Saccoltam, egy nyílvessző olyan 100-150 m/secet tud, abból indultam ki.
  • Montanosz
    #3521
    azért hatásos fegyver volt:

    "...Azt mondják, hogy a parittyák használatát a baleári szigetek lakói találták fel és olyan ügyességgel alkalmazták, hogy az anyák csak. akkor engedték kenyérhez nyúlni kicsiny fiaikat, ha előbb azt egy parittyából kilőtt kővel átlyukasztották.
    Nem ritkán ugyanis minden nyílnál hatásosabbak a parittyából vagy parittyarúddal kilőtt gömbölyű kövek a sisakkal és pikkelypáncéllal védett harcosok ellen, akiknek tagjait nem érintik, mégis halálos sebet mérnek, és az ellenség elpusztul a kő ütésétől anélkül, hogy a vérét kívánnák..."

    "...Az íjászok vagy parittyások pedig ágakat, azaz gally- vagy szalmanyalábot állítottak célpontul, úgy, hogy 600 lábnyira (kb. 180 m) távolodva el a céltól, nyilaikkal, illetve a parittyából kilőtt kövekkel minél gyakrabban találják el. Ezért azután a csatában nem jöttek zavarba, amikor azt kellett csinálniuk, amit a gyakorlótéren mindig
    játszva cselekedtek..."

    Forrás: Hahn István - A hadművészet ókori klasszikusai
  • Molnibalage
    #3520
    A 300 km/h-ben elég erős kétségeim vannak. Egy egyszerű kerületi sebesség és parittya hossz számítással mi jön ki? Milyen gyorsan prögették a parittyát és mekkora sugáron?
  • Molnibalage
    #3519
    Igen, ha nem megyek be 3D csatába. Tegnap kipróbáltam és az autobattle-hez képest 2-3-szoros veszteség volt. Marad az autobattle... 5-6 XP-s Pretorianokat szétkerget néhány paraszt, de a lovasoknak is odavernek. A sokkal XP-s távolsági egységeimnek is.

    Erre nincsenek szavak. A tesztelés rész csak duma. 3 nap játék alatt egy játékos bármikor ír olyan hibalistát erről, hogy a pofám leszakad. Kezdem azt érezni, hogy a tesztelés mindenhol kimaradt.

    OFF

    Az Airland Battle című játék adatbázisában is akkora hibák vannak, hogy a fejlesztő bandát legszívesebben pofán rúgnám és leköpném... Tisztán látszik, hogy komoly tesztelésről szó sem volt...

    ON
  • Glasses
    #3518
    A polgárháború mikor tőr ki? évszám függő hol járunk a játékban vagy attól függ milyen nagy a birodalom
  • Kurfürst
    #3517
    Ha arcon basz egy 300 km/h-val száguldó kő, az eléggé el tudja rontani a napodat..

    A gond az hogy a Rome 2-ben kicsit átdolgozták a harcrendszert, megjelent az AP damage nevű dolog, ami gyakorlatilag olyan sebzést jelent, ami sikeres talált esetén mindneképpen levonódik a HP-ból, armor értéktől függetlenül. Namost ez közelharcban viszonylag kevésbé problémás, távolsági harcnál viszont az - hiszen ha talál a parittya, mindenképp sebzés van.

    A parittyásoknak most kb. 5 AP damage van (a gerelyeknek több), egy katonának meg 40-50 HP-ja. Minden egyes parittya találat után 5 HP levonódik, ezért van hogy egy ideig semmi nem történik amikor a parittyások lőnek, majd hirtelen elhullik 10 ember.

    A testudo csak az armorra pakol még több armort, az AP damagenek ez mindegy, ráadásul a testudó jól összesűríti a tömeget és több a találat. Azért is gáz, mert elvileg az életben a pajzsot ért kő/nyílvessző nyilván semmilyen sebzést nem okoz, itt viszont egyátalán nem hatékony, mert az engine egyben kezeli az embert találat szempontjából.

    Ezért elég komoly sírás van a hivatalos forumon, valamit csinálnak is a kérdéssel elvileg.
  • PrasCo
    #3516
    Nem vagyok biztos benne, de talán Rhodoszon kellene bepróbálkozni egy auxiliary barakkal. Valószínűleg nem alapszintűvel. Én hátradőltem a fotelben - nálam tegnap este óta majdnem minden légióban a velites-banda le van cserélve krétai íjászokra.

    Amúgy R1-ben azért potyogott le néhány lovas még akkor is, ha a leg-halálprimitívebb távolsági egységnek estek neki, itt egy jobb rohammal kétszázasával lehet mészárolni őket saját veszteség nélkül lóhátról. Többnyire shock cavalry-t használok (Socii equites extraordinarii), nekik nincsen pajzsuk, és mégis - ahol meg melee cav.-et, equites auxilia-t, ott meg aztán főleg nem kell azért aggódni, hogy hogy keverednek ki a tömegből.
  • MaRee
    #3515
    Na szóval nálam ezért van a seregben lovasság. A rómaiak pedig tudnak parittyásokat képezni asszem, auxilaryként.
  • MaRee
    #3514
    Fogni kell 2-3 lovas egységet és szétkergetni a parittyásokat, ná
  • TomDantes
    #3513
    Hát lehet én emlékszem rosszul, de mintha a parittyás egységek nem igazán lettek volna túl sokan a római hadseregben...ha lehetne képezni, akkor meg az lenne a baj, hogy de nem is így volt nem reális...na mindegy.

    Az hogy lealáznak...ez is érdekes, tegnap meg még az volt a baj, hogy nincs benne kihívás.

    Én komolyan nem értem már azt az egészet.
  • Molnibalage
    #3512
    Én lassan ki merem jelenteni, hogy jelen fázisban a 3D csatának semmi értelme. A nagy mighty Rome-ot néhány koszos parittyás lealázza és a nagy Róma nem képes ilyeneket kiképezni.

    Röhej bazdmeg...
  • sakkay
    #3511
    Ja ja..bizony. Továbbá az eredeti egységméret-és szám is menet közben lett kilőve ugyanis most egy nagy csatámban-43!!!!egységem lépett csatába. A légió sasos cohors,firs Cohors rendszerben meg akkora kavarodás van-adatlapon-hogy egyértelműen a first cohors alapból jóval többre tervezték de, gondolom mert olyan jól van optimalizálva, ez is csak 160 lett a végén. Csak így meg az adatlapon kicsit hülyén néznek ki. Gyakorlatilag nincsen értelme.
    (Aki esetleg nem tudná egy cohors hivatalosan 480 főből állt, persze ez sokszor nem érték el, pl Caesar Gall háborúiban általában 3-400 fő volt csak.) A first cohors pedig pont két Cohors ember mennyiségét tartalmazta. Na ennyit erről. Tehát egy légió-a cohors időszakban-csak'10 egységből állt. A többi aux opcionális volt. A köztársasági időkben Mariusig viszont tényleg 160 embert használtak-viszont itt egy légió 30 körüli egységből állt. Tehát a 20 egységlimit egy légióban, pont a legrosszabb. Bocs, hogy ennyit írtam, de éppen most dobott ki egy 16000 fő csatámból(lehet a béta 3,de okosabb az ai), és ráadásul tök jó volt.
  • a.carkey
    #3510
  • sakkay
    #3509
    Ráadásul tuti, hogy az utsó' pillanatban vetették el, mert van fagy, ugyanúgy hat a seregekre is-szóval valami gyökér leállította.
  • Szpecnyaz
    #3508
    Pedig én a Shogun kiegészítőjében annyira imádtam, amikor úgy kellett tervezni a hadjáratokat, hogy télre be tudjam fejezni őket.
    Hatalmas ziccert hagytak ki vele. Simán lehetett volna pl olyan, hogy téli szállásra kellett volna vezetni a seregeket télen, meg minimálisra csökkentek volna emiatt a harci cselekmények.
  • sakkay
    #3507
    Az egyik-a nagyon sok közül-legnagyobb butaság az egy év egy kör. Sem tervezni nem tudsz(az időjárást illetően), sem igazi évszakok nincsenek. Ezt itt sokan a megjelenés előtt nem tartották nagy dolognak, hát most szembesülnek vele. Arról nem beszélve mennyi + lehetőséget hagytak ki mindezzel.
  • a.carkey
    #3506
    Van tél. Kemény hóeséssel, fagyokkal. :)
  • Szpecnyaz
    #3505
    Szerintem területfüggő hogy milyen a klíma.
    Gondolom északon téli pályákat adogat.
  • TomDantes
    #3504
    Én már harcoltam télen...igaz hogy egy év/egy kör, de valahogy mégis határozottan télnek nézett ki. Furcsálltam is.
  • Hunor1
    #3503
    Valaki játszana ma este egy multi kampányt head to head?
  • Molnibalage
    #3502
    Ez igaz lehet, mert nekem úgy tűnt, hogy 0 hatása van a 160-as táji defense értéknek...

    Más. Ha egy ügynök megsérül, akkor honnan lehet tudni, hogy hány kör múlva jön vissza és hol?
  • MaRee
    #3501
    A testudo bugos, ha jól tudom, nem ér szart se. Legalábbis eddig az volt, nem tudom kijavították-e.
  • PrasCo
    #3500
    Kivéve, ha ballistákat építesz. Onnantól kezdve semmire nem vagy rákényszerülve. Még arra sem, hogy nagyobb ostromgépeket építs... :D
  • Hunor1
    #3499
    ez az bazzeg, hogy arra kényszerülsz hogy egyből rohamozz, rusholj és kattintgass....
  • Molnibalage
    #3498
    Na, megvan az első vesztes csata.. A testudoban álló 5-6 XP-s légiósokat leterítik parittyások. Áh... Vicc bazdmeg...