5627
10804749371368208052.jpg
  • Molnibalage
    #3577
    Ha túl nagy befolyása lesz a frakciódnak asszem. Hogy egy szenátor támogatási arányt jelent vagy egy ember max. gravitasát, azt nem tudom.

    Nekem mát 60% táján van a szenátorok aránya, de igyekszem minden módon csökkenteni. Előléptetem akit csak lehet, ha valami szenátorba kerül vagy negatív gravitaba, akkor naná, hogy jöhet. Tehát gyakorlatialg szivatom magam.

    Azt is megpróbáltam, hogy lecserélem hadvezért, de ettől még hozzám tartozó marad az ember.

    BTW a faction ablak ezért egy rakás szar. Családonként van a bontás, de mivel más családtól is lehet embered, ezért gyak. átláthatalan, gőzöm sincs, hogy ki tartozik kihez és mi értelme van így az egésznek. Nem érte, hogy pl. ha másik ház embere sikers az én szolgálatomban, akkor ez most mi a francot jelent...
  • Molnibalage
    #3576
    Nehézpáncélba öltöztetett pajzsos ellenfélből? Hát kb. szinte semmit... Pajzsfalos védekező formációban meg végképp...
  • Szpecnyaz
    #3575
    LOL :D. Nem igazán értelek, most mégis mennyit kéne nekik ölniük? A fél ellenséges sereget?
  • Prof William
    #3574
    A polgárháború kitörését mi generálja? Mindenképpen kitör ha elérünk egy bizonyos évszámot, vagy a birodalom nagyságát és egyéb változókat vesz figyelembe?
  • Molnibalage
    #3573
    Szerintem ez meg bőven szar...
  • Bandras DaSilva #3572
    Igen, azt hiszem Spártával szopó az eleje, mert le kell nyomni Athént ahhoz, hogy komolyabb kereskedelembe tudj kezdeni.
  • JethroHUN
    #3571
    Nincs kikötőd azért.
  • Szpecnyaz
    #3570
    Ma 4 íjásszal vagy 5 hoplita egységet lőttem szét telesen, veszteség nélkül. Szerintem az bőven jó.
    Ja, és teljesen szemben álltak. Szóval nem is kicsit effektívek.
  • Molnibalage
    #3569
    Ez a másik, ami feltűnt. Nagy tömegben oldalról és hátulról támadva sem érnek szinte semmit a "íjász" egységket.
  • MaRee
    #3568
    Nem. Mégis miért nem lehet kereskedni, mit ír ki?
  • Slewy
    #3567
    Spàrtával vagyoj, nem lehet kereskedni, csak athènnal. Ez normális?
  • Slewy
    #3566
    Spàrtával vagyoj, nem lehet kereskedni, csak athènnal. Ez normális?
  • Kurfürst
    #3565
    Ami szerintem rohadt idegesítő az egység balancban, hogy minden egység kb. egy dologra jó, az ilyen peltast és egyéb nem kifejezetten közelharci egységek 10-es attackal, a kardos/közelharci egységek (pl. légionárius) meg 50-60as attackkal.

    Értem én hogy a közelharci azért közelharci hogy közelharcban jobb legyen, na de könyörgöm... tesztelgettem kicsit a harcrendszert, az azért kicsit durva hogy HAT Lybian peltast üt közelről EGY nyomorult princpest, azok vesztenek kb. 20-30 embert és a másvilágra küldenek 500-at?

    Iszonyatosan OP-k a sword egységek, az még nem lenne baj ha csak sokkal sokkal jobbak lennének, de a többi nyomorultnak annyira szar attackja van hogy megütni is alig tudja őket.. ezt azért nem értem, oké hogy mob, meg a slinger nem lesz világverő, de hogy az ilyen közepes pelast egységek is TELJESEN esélytelenek legyenek?

    Az Ashigaru néha legalább tudott meglepetést okozni.
  • Montanosz
    #3564
    itt vitatott olvasottak alapján utána néztem pár csatának ahol a távolsági fegyveresek (parittyások,gerelyhajítók,íjászok) döntötték el a csatát

    legjobb példa a beth horon-i csata ahol a menetelő jóval nagyobb létszámú római csapatot semmísítettek meg a zsidó felkelők (akik ráadásul semmiképp nem reguláris katonák voltak)

    kissebb létszámú csapat győzelme 10X-s fölényben levő ellenfél ellen:
    Lysias Nikanor negyvenezer fős hadseregét is Juda 4 ezer fős serege semmisítette meg

    Szóval akár az AL is művelhet ilyen csodát)))
  • a.carkey
    #3563
    Püdna, ie. 168
    makedón veszteségek 25000, római 80-100 ...
  • MaRee
    #3562
    Ez a paksi atomerőműre volt rákötve?
  • Molnibalage
    #3561
    Egyetlen hajó átszállást sem sikerült eddig csinálni...
  • sakkay
    #3560
    Ja, most volt egy 18000 fős ostrom csatám. Tényleg alakul az ai.
  • sakkay
    #3559
    Nem foglalok állást, de szárazföldi csatában, én mindig jobb vagyok mint a gép. Nem töltök vissza soha, de párszor lefagyott és a visszatöltést lejátszottam, vagy így vagy úgy..innen tudom. Persze amikor 95% fölé írja azt nem játszom le én sem, csak ha valamire kíváncsi vagyok. 80% alatt viszont soha nem bízom a gépre, mert az már nem ok. Olyan veszteség van néha , hogy csak nézek. Hajós csata meg bugos-azért nem játszom le-de érdemes megtanulni a trükköket, mert tényleg ronggyá' ver a gép.
    Pont pár napja néztem meg mi a helyzet ott. Legendaryn meg azért nem játszom, mert nem erősebb a gép-tényleg nem-viszont nincsen pause. Én meg szeretem, lassítani , nézegetni a dolgokat. Viszont multi gyakorlásra jó amúgy.
  • GaBika6
    #3558
  • Molnibalage
    #3557
    Furcsa, de a legtöbb helyen. Nem mintha szükség lenne rá. Ha nem semmisül meg egységed - és auto battle esetén ilyen nem nagyon van - akkor a játék elejét és új légiót leszámítva nem kell úgy egységet sem felállítani.

    Az erődben rejtőzés és csatázás elvben jó ötlet, csak hardcore-on követhetetlen, hogy ki mit csiniál. Az ok, hogy pause alatt azt írta, hogy nem lehet parancsot kiadni, de ezek a balfaszok úgy értelmezték ennek megvalósítását, hogy pause esetén semmit sem lehet csinálni, mert a manu jön be.

    Félelmetes hibák vannak néha a játékban...
  • PrasCo
    #3556
    Azt hiszem, training ground-ot csak provincia-székhelyeken lehet felhúzni. Ötletem sincs, miért; egyébként sem érzem, hogy olyan baromira megérné egyelőre. Kell a hely másra is.

    Hogy a város tud-e tovább terjeszkedni, az halványan megjelenik az építési listában a következő szükséges lakossági paraméterrel. Ha nem jelenik meg, akkor akár 3, akár 4, akár negyven slot van beépítve, amennyire észrevettem, tovább nem fog fejlődni.
  • a.carkey
    #3555
    Hol nem enged training centert felhúzni?
  • Molnibalage
    #3554
    ???

    A mai cseken, lengyelek és németek területe tiszta mocsár, erdő és szikla...
  • Montanosz
    #3553
    könyv ajánló grüll: Az utolso birodalom

    Imperium Romanum természetrajza
  • Prince23
    #3552
    Az ókorban a Kárpát-medence teljesen más volt, szinte minden területet víz borította.... és sok volt a mocsár meg ienek... ehhez képestg a rome 2 tréképe napjain tréképe, földrajzilag: természetrajzilag
  • Molnibalage
    #3551
    Egyszerűen nem lehet megnyeri olyna kis veszteséggel csatát, amit az auto resolva számol ki. Kétszer nagyobb flottátt 8%-os veszteséggel gyak le. Ha csak elmegy egymás mellett a két flotta a távolsági egységket ennél többet lőnek le...
  • MaRee
    #3550
    Ott már te vagy béna valszeg.
  • Molnibalage
    #3549
    Valójában nem folyóként, hanem hosszú tengeröbölként modellezi ezeket a játék. Hogy átkelni ezeken hogyan lehet, azt még nem néztem meg.

    Az is érdekes, hogy egyes helyenek enged training centert felhúzni, valahol meg nem.
  • Molnibalage
    #3548
    Teljesen feleslegesek a tengeri 3D csaták is. Szarrá ver az ellenfél ott, ahol az autobattle gyak veszteség nélkül törli le a flottát....
  • JethroHUN
    #3547
    Lehet a folyókon hajózni a játékban?
  • a.carkey
    #3546
    Nem biztos, hogy az Ókorban is végig hajózható volt az, ami most az. De ehhez nem értek, régi térképem meg nincs.
  • Kurfürst
    #3545
    A Nílus is asszem.
  • a.carkey
    #3544
    Képes kiképezni. Csak olyan helyre kell felhúzni a aux. központot.
  • Molnibalage
    #3543
    A hajózható folyók meg hol vannak? A Duna és Rajna kb. alsó folyása az, ahol ez lehetséges eddig...
  • sakkay
    #3542
    Sajnos meg tudom..ez valószínűleg egy hiba, mert nálam is leállt a lakosság növekedése mindenhol vagy 100 körrel ezelőtt-talán a 2.0 patch-nél. Ez azért fasza mert egy csomó helyen még tudnék építeni.
  • Molnibalage
    #3541
    Hegyekben áll a lakosság fejlesztésre szolgáló mutató. 7 van raktáron, de mégsem fejleszthető a 3 épületes település négyessé, de a főváros ellenben 5 épületesség 7-es költségű fejlesztéssel igen. Na, ezt magyarázd meg...

    Más. Ha a településen a nyersanyag duplázó épület elkészül, akkor a trade érték fog ettől nőni?

  • sakkay
    #3540
    Minden nem főváros max4 a főbb városok max 6. Ezt viszont tudják..nincsen olyan , hogy 3. A lélekszám fejlődés után kapod meg az új építési lehetőséget. A lélekszám egységbe fogva a provincia városkép-keretben a bal felső sarokban van..nem nagyon érthető mi?
  • Molnibalage
    #3539
    Egyes településeken csak 3 épület húzható fel. Ezt a település típusa limitálja le?
  • Molnibalage
    #3538
    A manipulációs cselekedeteknek van bármi értelme, ha nincs üres slotod?