5627
10804749371368208052.jpg
  • Szpecnyaz
    #3617
    Én úgy néztem, hogy sikeresen kihagyták belőle a barmok.
  • horthy
    #3616
    Csapohid van a romai hajokon ? Ki lehet fejleszteni ? Mintha nem láttam volna a játékban ?
  • sakkay
    #3615
    Meg nincsen pause..ezért nem azzal játszom..ha megállítod a menü kép jön elő.
  • MaRee
    #3614
    Legendaryn minden ugyan az, cska a kamera nézet korlátozott, ha jól emlékszem.
  • sakkay
    #3613
    Alapvetően minden stratégiai ponton tartok egy légiót(12 van most) a germán határon 3 van és 5 a csapásmérő. A többi a fent említett pontokon. Mivel nálam 12 légió jelent meg, az egyel éppen nem érsz sokat. Viszont mivel nagyon fejlett a provinciám 1-2 kör alatt visszaértem velük, így nem tudtak betörni Itália középre. Na most minden környező hegyet szorost lezártam, várost megerősítettem légióval, így bármerre indult túl erősnek találta-ezért mondom jó, de nem eléggé. És 7 veteránom és kémem döglesztette őket folyamatosan. A széleket pedig egy olyan légióval támadtam, ami éjjel is tud(vezér) Így hiába akart becsatlakozni a többi 3-4 nem tudott. Egyet megvertem, utána körben támadott a tömeg visszavonultam a megerősített város felé. Végső nyomorában elindult a germán kelet és észak felé..én meg óvatosan utánuk, ütöm őket ahol érem..mint mondottam volt ketté váltak..nagy cselesen próbált átdobni a hágón két sereget, de a kémem lebuktatta őket. Most rúgják az utolsókat. Amúgy very hard-azért nem legendary, mert ugyanaz ai tudásra és agresszióra(meg mindenre)mint a legendary, csak itt van pause, meg térkép. Én meg szeretem nézegetni a csatát.
  • Prince23
    #3612
    Jó ötlet, mert ha polgárháború tör ki, bizony a határainkról vissza kell hívnunk a légiós parancsnokainkat (az a kettő légió amit felállítottál csak morzsának lesz jó, a hab a tortán a nagy hadvezérek által vezetett hadsereggel éred el úgy is.)... tapasztaltabb sereggel legyűrhetőek ők, de el leszel a szenátus ellen egy darabig, az is tuti, tippem szerint csak Kr. után (AD) fog helyre állni a birodalmad. Ha ez meg van, ha kipucoltad a szenátust, választás elébe állít a gép. Választanod kell majd, hogy birodalom avagy köztársaság leszel..... Scipióval sikerült bevonuljak Rómába :D Hangulatos rész volt
  • Szpecnyaz
    #3611
    Én most azt csinálom, hogy ha sok pénzem van, akkor felállítok egy legiót, amit tartalékba teszek szicíliában és szardínián. Amolyan gyorsreagálású erőként, ha jön a polgárháború. Hátha akkor nem fogok annyit szívni.
  • Prince23
    #3610
    Térképen az Ai igen csak remekel - és csak hardon (mien lehet legendaryn?). Rómaiakkal nálam is kitört a polgárháború, és elfoglalták egész Itáliát, Göröghont egészen a mai Isztambulig. Pulpudevánál, Aquincumnál, illetve Karthagó felöl kebeleztem be. Visszavontam a hadvezéreimet, éépen terjeszkedtem, és erre pont akkor tör ki a háború, mikor a mediterránt foglalom el, illetve az északi törzsek ellen, vmint Egyiptom felé vettem az irányt :S Eléggé kerezstbe tett a gép anno :D
  • sakkay
    #3609
    bc 28-ban kitört a polgárháború észak Itáliában...12 fullos légió..no comment. Még jó , hogy nem okos a gép. Mondjuk annyira nem is hülye.
  • Bandras DaSilva #3608
    Hát igen:)..a jelenlegi rendszer nekem nem jön be.
  • rudanka
    #3607
    hopsz, van új catalyst driver...
  • sakkay
    #3606
    Srácok-főleg nvidiások figyelem!
    Rájöttem valamire! 8-)
    Nekem gtx 580-som van. A béta 3 patch után elment nagyon sok fps, főleg a füstnél.Nem értettem miért. Levettem az árnyékokat rendbe jött.
    Na most megnyitottam az nv vezérlő pultot, és megnéztem külön mit ír a Rome 2-re. A következőt találtam. Néhány renderrelés rossz mélységű, néhány hibás..bla bla...vedd le az árnyékokat low-ra, a dept of fieldet low-ra, a vegetation alfát off-ra. Ezen kívül minden expert. A benchmark teszt 35 fps-ről 45 fpsre nőtt. Ráadásul a dep of f. nem is volt eddig bekapcsolva :D , de lowon tetszik(amúgy túlzás a high mert kifolyik a szemem,de így tényleg jó)így maradt az is. Bocs a hibrid nyelvért, talán érthető.
    Ide is berakom ha már a TWO-ra írtam.

  • Molnibalage
    #3605
    Nem figyeltem, de mikor két birodalmat is kinyírtak két kör alatt - egyet én és egyet más - akkor hirtelen nagyon felment a happyness az új területen és azzal együtt az adót is emelhettem. Néhány kör alatt 6-7 ezerről felment 12 ezerre.
  • sakkay
    #3604
    Ebben viszont igazad van, nincsen itt semmi gond , csak figyelni kell.
  • sakkay
    #3603
    A politikai rendszer alapja jó. Az más kérdés, hogy nem működik jól. Az nagyon rendben van, hogy a térképen nincsenek külön római frakciók-az olyan szinten nevetséges lenne, amit nem is kommentálnék. Az hogy valaki más családhoz tartozik és mégis a legátusod azért van, mert az egész RÓMÁT TE IRÁNYÍTOD. A gond innentől kezdődik. A polgárháborúnak akkor lenne értelme, ha nem megjelenne valahol a rivális sereg, hanem valamelyik frakció vagy személy fellázadna ellened, (családod) vagy a senátus ellen. És menne vele az, aki közelebb áll hozzá, vagy eleve hozzá tartozik. Na ez így lenne élethű. Plusz ne te válogass ki legyen a vezér , csak olyan arányban ahogyan a senátusba állsz. Vannak itt lehetőségek, a motor is tudja-meg is lesz csinálva.
  • Drapedro
    #3602
    Igen, szerintem is kezelhető a disorder. A játék ad lehetőséget arra, hogy tudománnyal, épületekkel és hadsereggel egyensúlyt tarts fent. Mindig lesznek lázongó provinciák,ami játéktechnikailag annyit jelent, hogy megjelenik egy lázadó sereg, amit lever az ember. A disorder visszaesik , és csökken az elégedetlenség mértéke is. A kockázat az, ha nem semmisíted meg a lázadó sereget, mert körről-körre hízik a lázadó sereg. Egyébként meg könnyű tp vadászat. Legalább is nekem gondot nem jelentett.
  • JethroHUN
    #3601
    Ennyit a legyőzhetetlen transzport hajókról. Égő javelin minden visz. Mondjuk a ballisztás hajó is OP. link

  • Molnibalage
    #3600
    Nem, ahogy nő a birodalom a skálán úgy nő az is. A 3. szinten már 3 ediktum mehet.

    A morál romboló hatás engem nem nagyon zavart. Max adón is a legtöbb városomban 100 körüli happyness van. Kb. 30 településsel és 9 maxos légióval és két flottával körönként 12 ezer többlet bevételem van úgy, hogy egy rakás bevétel generáló épület nincs megvéve.
  • wulwerin
    #3599
    A provincia menedzseléssel van problémám. (Eddig csak Rómával játszottam). Egyrészt az szerintem baromság, hogy ha van egy csomó rabszolgád, az automatikusan növeli az elégedetlenséget. A valóságban amíg fel nem lázadtak, addig épp az ellenkezője volt a hatása. Csak a dominatus alatt került többe egy rabszolga fenntartása, mint amennyi haszont termelt.
    Az építkezés pedig jó, hogy nem kell minden provinciába ugyanúgy ugyanannyit fejleszteni, de hogy gyakorlatilag majdnem minden épület rombolja az elégedetlenséget az nevetséges. Bármit építenék a szenny elárasztaná a fél világot, és kevés olyan van, ami ellensúlyozza. Ok, hogy benne van, de a balance szerintem nem jó. Találtak volna ki mást, de ez így elég frusztráló.

    Amúgy rendeltet később is csak két provinciában lehet kiadni?
  • a.carkey
    #3598
    "polg háborúnál csak annak a seregnek kellene lázadnia amit vmi más családból származó ember vezet. Ha több ilyen van, akkor több"

    "Et tu mi fili, Brute?"
  • Bandras DaSilva #3597
    Amúgy kb ez történhetett.
  • Molnibalage
    #3596
    Az utolsó mondat nagyon üt. Ezzel viszont lassan elérik, hogy ne is vegyek játékot. Minek...? Mindet sikerül csak pont annyira elbaszni, hogy ne legyen jó és élvezhető... Inkább előveszek régi játékokat, amire soha nem volt időm...k
  • wednes
    #3595
    Ugyan én még nem játszottam a játékkal és egy jó ideig nem is fogok (pláne ha olyan, amilyen.

    Csak a kommenetek olvasva tényleg olyan dolgokat írtok, hogy ez benne van, de minek. Mert vagy nem működik, vagy nagyon rosszul, használhatatlanul.

    Nekem ezek tök elvarratlan szálaknak tűnnek. Mintha csak egy koncepció került volna bele kidolgozás nélkül. Van egy logikátlan polgárháborús rész, ki kivel van, szenátus, tábornokok stb. Nem vagyok játékfejlesztő, de, hogy ez tartalmilag megfelelő legyen szerintem kevés az 1 év.

    Teljesen félbehagyott munkának tűnik, mintha gong szóra fel kellett volna állni az asztaltól.
  • Molnibalage
    #3594
    Lehet, hogy a teszterek észrevették, csak nem javították.

    OFF

    Bár én nem voltam soha hivatalos játék beta tesztere, de egy ingyenes repszimnél már voltam és az AirLand Battle jártékban is jelentettem már iszonyatos bugokat. Javították őket? Frászt... Peidg az egyik játékban már 2 éve jelentettem irgalmatlan súlyos játéktechnikai bugot.

    Bár a teszterek ott is elég vaksik lehettek, mert moddolással kiderítettem, hogy az egyik fegyver modellező része konkrétan nem működik a repszimnek...

    Az ALB-nél meg olyan konfigokat adtak egyes repcsiknek és olyan modellező értékekt, hogy a fejlesztőknek kb. azt a kérdést tenném fel, ami Joe Hallenbeck az Utolsó Cserkész filmben. Fej vagy gyomor?

    Szóval az ilyen hibáknál sokszor kettőn áll a vásár...
    OFF
  • Bandras DaSilva #3593
    Ráadásul nem lenne nagyon bonyolult sztem megjavítani a dolgot. polg háborúnál csak annak a seregnek kellene lázadnia amit vmi más családból származó ember vezet. Ha több ilyen van, akkor több.

    Ráadásul meg kéne tudni azt is oldani, hogy ne legyen. Ha meg van, akkor az új rendnek másnak kellene lenni. De ugyanaz van. Akkor meg?

  • Bandras DaSilva #3592
    Hát a baki az, hogy random helyen tör ki, szal tök mindegy, hogy otthon várod x sereggel vagy máshol.

    Nekem az egyik rómás játékomnak pont ez tett be. Mire össze tudtam vonni elég sereget, elfoglalta fél birodalmat. Az még magában nem lett volna gond, mert lassan elkezdtem visszahódítani mindent, szal idővel ment volna, a másik gond az, hogy kb az egész térkép is hadat üzen. Azt meg már nem tudtam kivédekezni, hogy minden szir-szar egy területes állam hoz 3 maxos sereget.

    Szal van gond bőven.

    Feltettem a beta 3as peccset, ezzel jobban megy pár dolog, bár sztem a polg.háborút még ebben sem javították.

    Hát az alap baki az volt amit az első levélben írt is a főember, hogy nem tesztelték elegen. Jelzem, hogy a belső tesztereket azóta seggbe kellett volna rúgni mert néhány elég alapvető dolgot nem vettek észre...vagy legalábbis nem javítottak.
  • Molnibalage
    #3591
    Ráadásul rómánál még csak-csak megcsinálható az, hogy legyen három család három frakció, no de másnál...?

    Ha 100%, hogy polgárháború lesz, akkor az egész kalap kakit nem ér, hiszen csak egy fix dolgo, amivel számolni kell, ami ráadásul nagyon idióta, hiszen akkor következik be, amikor a hódítás miatt nagyon népszerű leszel. Ha ez sok sereggel megy és távol, akkor neked meszeltek. De mivel TUDOD, hogy jön így szépen megléped azt, hogy egy sereggel hódítasz, a többi meg otthon vár, amikorra előre várható a polgárháború. Legyakszt mindenkit és megy tovább az egész...

    Néha el sem hiszem, hogy mennyire egyszű problémákat nem látnak előre a fejlesztők. Vagy csak tojnak rá... Csak akkor tudnám, hogy mire megy az emlegetett 100k USD/év játékfejlesztői fizetés...
  • Bandras DaSilva #3590
    Hát ja. Engem is zavar nagyon. Meg van még pár dolog. Én eddig beletoltam vagy 65 órát, de most egy kicsit leállok vele sztem. Van egy fasza kis játékom Pontussal, azt majd szépen folytatom, de elég sok idő kell még ahhoz, hogy ezt a polgárháborút, politikát megoldják.
  • Molnibalage
    #3589
    Egy hosszú stratégiai játékot volt aki néhány óra alatt értékelt. Na, az olyan "értékelés" is...
  • hapi
    #3588
    K.... nehéz lehet a tesztelő gamer site-oknak most a komunikáció, mert ugye mindenki 8-9-10 pontokat osztogatta, most meg 100-asával jönnek a bugfixek meg a javítások hetente, ők meg híreznek róla. Bár lehet hogy külfödön is ekkora sötétség van mint magyaroszágon...
  • Molnibalage
    #3587
    Kb. Én sem értettem, hogy hogyan jelenhetett meg ilyen gyorsan. Hát így...

    Én a játék elindításáig abban a hiszemben volta, hogy ugyanúgy több római frakció lesz a térképen. Hát nem. Pedig az egész politikai résznek kb. akkor lenne értelme. Így szinte nincs is.

    Nem tudom, hogy van -e értelme így VH-n végigtolni, mert autobattle megy most is. Összerendeztem seregeimet és levertem szite mindenkit Karhágótól Lettországig. Ettől a vonatlól már csak két irányban vannak riválisok. A görögöket elkezdtem gyakni, kb. annyi ellenállásra képesek, mint úthenger ellen egy hangya... Csak a polgárháború állíthat majd meg, de szándékosan ezért hagytam közeli tartományokat meghódítandónak, hogy majd téphessek haza.
  • wednes
    #3586
    Hát a kommentekből nagyon látszik, hogy félkész a játék. Persze ennek már voltak jelei. 2013-as megjelenés, ahhoz képest, hogy 2011 a Shogun 2, és 2012 volt Fall of the Samurai. Tudom, hogy mindenki várta, meg "soknak tűnt", de attól még ez irreálisan kevés.

    Ennek a játéknak minimun 2014 második félévében kellett vona rendesen megjelennie.
  • Molnibalage
    #3585
    A másik fele - ahogy olvastam - hogy fullos seregeket vág ki program, jó sokat. Az RTW első részében ugye volt ott is polgárháború szerűség, csak éppen nem a semmiből jöttek a seregek, hiszen a többi frakció és SPQR is létezett.

    Most meg mi van? Semmiből jön akkora sereg, hogy ha azok léteznének, akkor kb. 10 kör alatt letarolnád a világot. Ez így nem nevetséges, hanem egyszerűen röhejes játék mechanika szempontjából
  • Bandras DaSilva #3584
    Hát sztem volt egy elképzelésük arról,. hogy majd nagyon kell trükközni itt az összetétellel, stb, aztán kifutottak az időből és gyakorlatilag annak semmi értelme nincs, hogy ki-kivel van, tök mindegy az arány is.

    Akkor lenne értelme, ha a polgárháború úgy történne, hogy bizonyos sereg vezetők vagy nagy befolyással bíró családtagok lázadnának az általuk irányított sereggel, területeken. Mivel ez nem így történik, és posztot sem nagyon lehet adogatni senkinek, ezért nem sok értelme van.
  • Bandras DaSilva #3583
    Hát sztem a terület. Tök mindegy volt mit csináltam eddig, mindig kitört.
  • Drapedro
    #3582
    Az egyensúllyal lehet gond, de szerintem inkább az épület áraival illetve a fenntartási költséghez kell hozzányúlni, állítólag a patch 3 béta ezzel kezdett valamit. Számomra a játékban is elvárás, hogy egy magasabb tier-be tartozó egység többszörös túlerő ellen is helyt álljon, sőt nyerjen. Legyen értelme annak, hogy energiát ölök a tudományba, és pénzt nem csak az egységbe, illetve az épületbe, hanem a fenntartásba. Értsd ezalatt, hogy a magasabb szintű egység épülete már public order és food gondot is okoz, aminek kezelésére megint csak a megfelelő tudomány és a megfelelő épület felhúzása szükséges. Ebből a szempontból a princeps és a triarii valóban OP-nek tűnik eddig, de legalább nem alap egységek. Az jobban zavarna, ha egy full "paraszt" (1 tier) hadsereget nem tudnék simán leverni egy 8-10 egységből álló 2-3 tierbe tartozó sereggel.
  • Szpecnyaz
    #3581
    De én nem kavicsos parasztokról, hanem íjászokról beszéltem. Amire mellesleg történelmi példa is van.
    Meg ha ezek annyira szarok lettek volna, akkor senki se használta volna őket.
    Valóban túl tápok, de csak annyi a baj velük, hogy a gép túl sokat gyárt belőlük. Mellesleg némi lovassággal simán kezelhetőek.
  • MaRee
    #3580
    A testudo BUGOS.
  • Molnibalage
    #3579
    Ezek mind olyanok, hogy igen ilyen is lehet. De az, hogy a testudo a leggyengébb kavicsokkal lövöldöző parasztok által is le vannak alázva...? Bocs, de ez az "elhúztok ti a jó kurvaanyátokba" kategória.

    Ha ilyen egyszerű lett volna, akkor a légiók nem uralták volna a világ elég nagy részét 200 évig...
  • Szpecnyaz
    #3578
    De most nem értem mi a problémád, mivel erre a hozzászólásodra reagáltam. "Ez a másik, ami feltűnt. Nagy tömegben oldalról és hátulról támadva sem érnek szinte semmit a "íjász" egységket. "

    Mellesleg, sérülést mindenképpen okozniuk kell. Pl a Carrhaei csatában, a pajzzsal védekező legiósnak nagy veszteségeik voltak sérülések miatt, mert a lábukat rendre ellőtték a párthusok. De a testdóban lévők se úszták meg.