5627
10804749371368208052.jpg
  • Bandras DaSilva #3697
    :)..ez EU sorozat jó, a 4 is nagyon jó sztem, csak az ugye más játékmenet.

    A kettőből kellene egyet gyúrni...de ezt már javasolta itt vki:)
  • Molnibalage
    #3696
    Ja, még valami. Hol van olyan áttekintő kép, ahol látni, hogy melyik nemzet a többivel milyen viszonyban van...? Mert anélkül elég nehét normális diplomáciát folytatni...
  • Molnibalage
    #3695
    Az EU nem atomkomplex minden TW-het képest?
  • a.carkey
    #3694
    A legutolsó mondatodban lesz az igazság, HACSAK a CA és a Sega nem néz magába, és nem ad mindent ingyért, ha már béta teszteljük a játékukat.
  • KingPunisher
    #3693
    Én kezdek átnyergelni az Europa universalis 4-re. Sajnos a Rome2 battle része a vicc kategóriát súrolja, ha meg csak a kampány részt nézem akkor EU4 "csöppet" komolyabb jobb játék..
    Fene egye meg, hogy minden jó címet amit vár az ember elcsesznek..
    Kihívás nélkül sajnos meghal az élmény is..
  • Bandras DaSilva #3692
    Most lehet, hogy én kavarok vmit, de mintha régebbi TWkben lett volna több hadjárat/scenario lehetőség. Hogy kezdhettél ekkor-később, stb stb. No, pl ezt hiányolom a Rome2ből.

    Olyan mintha tervekben meg lett volna, mert vannak fasza Kleopátrás töltőképek, meg pár egyéb kép ami utal vmi storyra..sőt talán a beharangozó videókban is volt Hannibál meg pár másik.

    Csak gondolom nem volt idő betenni őket....vagy kidolgozni. Mert azokban, pl simán lehetett volna a 4 évszak ( a motor tudja, mert van esős, havas, őszies táj is), kisebb időszakok...és lett volna egy nagy hadjárat, ezzel az 1 kör/év köridővel.

    Bár az is lehet, hogy ezek már mind készen vannak, csak majd dlcként jönnek jó pénzért.
  • a.carkey
    #3691
    Biztos lesz. A Shogunban volt lőpor nélküli és lőporos, a Romeban pedig egy rövidebb barbár és sanyika. A rövidebb barbárban öröm volt nézni, hogy pl. a NYRB mennyire gyenge volt a többihez képest még maxosan is. :) A Medievalban is igyekeztek, kb. jó is volt.
  • Nos
    #3690
    Örülnék az ilyen rövidebb történelmi scenárióknak, ja, lenne benne lehetőség. Kicsit olyan lenne, mint a Napoleonban a mellékkampányok.
  • a.carkey
    #3689
    Ott hogy is volt? 7 hét volt egy kör, vagy valami hasonló. Mondom, ehhez a körváltoztatáshoz írni kell egy kampányt, ahol 1 kör x hét/hónap, és mondjuk Spartacustól kezdődik a történet és tart Marcus Aureliusig, majd egy barbár kieg Commodustól. Kb. :)
  • a.carkey
    #3688
    Ahogy az első Romenál. :D
  • a.carkey
    #3687
    Pontosan.
  • Nos
    #3686
    Ahogy mondod, és?

    (Egyébként a két nagy maradék a Ptolemaida és a Szeleukida birodalom elég sokáig maradt még görög-makedón kézen, ráadásul egyik napról a másikra jött létre, na ők azért már hellenizáltak. Míg bizáncot ki nem szorították a muszlimok, addig ott a parton főleg görögül beszéltek.)
  • Molnibalage
    #3685
    Nagy Sándor meghódított és beolvasztott egy rakás területet, de szó sem volt olyan "romanizálsáról", mint amit a birodalom tett. NS halála után szétesett az, amit meghódított. A császárok meg váltották egymást, és a birodalom nőtt és sokáig fennált.
  • Nos
    #3684
    Ugyanannyi idő alatt hódítod meg a világot (játékórában), csak a számlálón lesz más. Nem mindegy, ez sem lehet reális a játékmechanika miatt. Nagy Sándor i.e. 334-ben hajózott át sereggel először Kis-Ázsiába, i.e. 323-ban már halott volt. Ezalatt a 10-11 év alatt létrehozott egy akkora birodalmat, ami méretében (nem tudom pontosan) de hasonló volt, mint a Római Birodalom. Azt meg pár száz év alatt hozták össze. Majd évszakosban Nagy Sándort játszunk, évesben meg Rómát :)
  • Molnibalage
    #3683
    Mert, ha kétszer több kör van és a seregek nem lassulnak, akkor pillanatok alatt meghódit a világot, mert a játék időlimitje nem változik...
  • Nos
    #3682
    ??? Pont azt írtam, hogy a total war játékokban soha nem volt hiteles a mozgás, és a mostani mozgás az évszakos körökhöz sem lenne rosszabb. Jó ez a kioktató szöveg a részetekről, főleg úgy, hogy ugyanazt mondjátok, amit én :) A utazástervező térképet csak azért említettem, hogy megmutassam a.carkeynek, hogy a jelenlegi sem reális. Ha visszaolvasnátok és értelmeznétek is a szövegösszefüggést, akkor nem kellene ennyit kötekedni.
  • Molnibalage
    #3681
    Aha. Majd, ha télen az összes hágó le lesz zárva és senki nem megy sehová, majd akkor beszéljünk hiteles mozgásról meg akkor, ha majd szállító hajtók kell építeni minden egységhez és nem fogja magát és gyakorlatilag átgyalogol a vízen egy légió...
  • Molnibalage
    #3680
    0-ról fejleszt egyedül egy új játékot?
  • Paladin
    #3679
    Ez olyan dolog volt a realitás vs játszhatóság az utóbbi javára dőlt el. Nyilván senki sem gondolja, h hiteles a hadseregek mozgási sebessége. Ezeket ahhoz kellett belőni gondolom, hogy a terjeszkedés sebessége lehessen hihető.
    A megfelelő skála kiválasztása és belövése nem egyszerű gamedesign feladat. Egy ilyen leegyszerűsített rendszerben a részeknek olykor el kell térni a realitástól, hogy az egész reális maradhasson.
  • Nos
    #3678
    Nem értem miért kellene a seregek által megtehető távolságon változtatni ahhoz, hogy élvezhető legyen az évszakos. A jelenlegi mozgás a teljesen unrealisztikus. De nem olyan a motor, hogy tökéletesen lehessen mindent modellezni. A total war játékokban a megtehető távolság soha nem volt reális. Ugyanezek a mozgástávolságok teljesen jók lennének az évszakoshoz is (sőt, ott közelebb lennének a valósághoz).
    Rómából Antióchiába hajózni a játékban 2-3 év, a valóságban 3-4 héz volt.
    Utazástervező a római korból
  • Paladin
    #3677
    Ahogy írtam, a fejlesztési idő csak egy a sok közül, amit arányosítani kell a több kör/per évhez.
    Rémlenek régi TW-khez olyan komplett modpackek, amikben a körök hosszát is változtatták, de ott minden ehhez lett igazítva.

    Az ilyen átírunk két értéket, és hurrá, több kör van évente - modok rövid távon működőképesnek tűnnek, de hosszú távon minden szétcsúszik.
  • a.carkey
    #3676
    Az idő modhoz a seregek mozgáspontját is meg kellENE változtatni, más skin kellene, hogy szép legyen a térkép is, valamint ne felejtsük el, hogy most már egy sereg nem egyféle menetet tud. Szóval, ezt vagy átalakítják, vagy kimarad, de szerintem itt, hogy élményképesen játszható legyen nem elég csak a kör számot növelni, vagy kevesebb mozgáspontot adni a seregnek, mert akkor ha nagyon óvatosan megy, akkor mennyit fog menni? Három centit?
  • sakkay
    #3675
    Nem kiégett, saját stratégiát(progit) ad ki.
  • sakkay
    #3674
    Nem..az elején én is lassan haladtam. Tanultam a gazdaságot.
  • Molnibalage
    #3673
    A modderek elég nagy részre kiég egy idő után. (Velem is ez történt...)
  • Paladin
    #3672
    Az első Rome óta csinálta, ott arról lett híres, hogy a formációs fájlok bizergálásával nagyon sokat javított a battleAI-n. Aztán kinőtte magát általános modpack-ká.
    Azóta is mindig az egyik legjobb volt, én is szomorúan olvastam twcenteren, hogy rome2-höz már nem csinál.
  • EM64T
    #3671
    Az ETW-ben is zseniális a Darthmod. De úgy tudom visszavonult Darth Vader.
  • GaBika6
    #3670
    Darth mod sztem a legkiválóbb Shogun2-re. Én azzal élveztem a játékot a legjobban. Úgy tudom Darth mod mostanában nem lesz. :(
    Én annak örülnék, ha valaki a legkiválóbb módokat összeválogatná és egy packban mint darth közzétenné. Szal ne kelljen kukázni, próbálgatni, hanem ami a legtöbb embernek tetszik és kipróbált, legyen letölthető.
  • EM64T
    #3669
    Karthágóval nem merek összeveszni, mert brutális flottái vannak, én meg inkább szárazföldi seregeket fejlesztek. Pedig előbb utóbb flottát is kell majd.
  • EM64T
    #3668
    Markomannok sz*patnak, ők az első nép, akiket Itálián kívül hódítgatok, vannak azért szép seregeik... I.e. 220-ban még csak itt tartok, az gáz? :)
  • Szpecnyaz
    #3667
    Az ETW óta moddolom a TW játékokat és mindig tökéletesen működtek. Ha valamit elkúrok, azt általában könnyű kijavítani, csak némi türelem kell hozzá.
    Annyi hogy valami modot szoktam alapként felhasználni, szóval nem nulláról szoktam kezdeni.
  • Molnibalage
    #3666
    Én is csak azt csináltam, csak éppen egy dinamikus hadjárattal rendelkező repszimnél, ahol fizikai dolgokat is modellezal az már más. Az RTW-ben ilyen nem nagyon van, csak éppen hosszútávon a játék mechanikája annyira nem egyszerű. Az, hogy megcsinálod a fejlesztési fa felhúzását és más apró korrekciót az nem változtatja meg azt, hogy a játék, a térkép, a mozgáspontok és minden más nem x2 időre van belőlve. Ezt nem balanszolod be 2 nap alatt, legfeljebb az illúziót kapod meg...
  • Szpecnyaz
    #3665
    Igazából ezt elég egyszerű moddolni. Mert végül is csak egy adatbázist kell birizgálni.
  • Molnibalage
    #3664
    Az ilyen modok olyanok, hogy első blikkre működőnek látszik, de aztán valahogy mégsem. Azért mondom, mert én egy repszimet moddoltam szarrá és évek munkája volt.
  • sakkay
    #3663
    Hopp hoppppá! Új béta patch!
  • sakkay
    #3662
    Ja, majd fél millió a pénzem, ad 5-ben vagyok. Polgárháború letudva,12 légió leves. Ennyire ne legyek már jó az első kampányomban..bár azért voltak tényleg nehéz részek, ha nem very hard lenne, hanem easy, még el is fogadnám. Így azért ultra light a dolog. Még vagy 5 patch....aztán jöhetnek a modok.
  • sakkay
    #3661
    Irreleváns ez esetben az, hogy én magam modoltam-e. Elég az , hogy használtam-e. Amúgy az első héten kijött az 1 év per 2 kör mod, ami azonnal arányosította ezt a fejlesztésre is. Ennyi. És ez pár nap alatt. Hunor használta is ha jól tudom. Én magam azért nem még, mert hetente jön a hiv. patch, ami amúgy is tönkreteszi az adott módot..nem biztos, de ezzel nem játszok, azért annyi időm nincsen. Várok 2-3 hónapot aztán kész.
  • Angelus1991ster
    #3660
    Csak azért kérdezem , mert az új rész a legkiválóbb arra , hogy az ókori csatákat, mint a thermopülai csatát ( 300 szerűen :D ) megcsinálni.
  • Szpecnyaz
    #3659
    Hát ha egyszer felpofozzák a játékot olyanra, amilyennek lennie kéne, akkor előfordulhat. De én ezt nem mostanság várnám :D.
  • Angelus1991ster
    #3658
    Csatatérkép szerkesztő és Assembly kit, mint a Shogun 2-höz, esélyes?