5627
10804749371368208052.jpg
  • Szpecnyaz
    #3657
    Nem tudom a nevét, mert nem használom egyenlőre. De TW centeren fent van.
  • Molnibalage
    #3656
    És melyikben változtatták meg az idő léptéket kétszeresen vagy azt meghaladóan?
  • Szpecnyaz
    #3655
    Sőt, már van egy jó pár mod ami sokkal jobbá teszi a játékot. Pl: Radius mod, egység packok, skin packok.
  • Szpecnyaz
    #3654
    Ha egy rakás TW játékot erősen fel tudtak javítani a modderek eddig, akkor tuti nem a Rome II lesz a kivétel.
  • Molnibalage
    #3653
    Te moddoltál már valaha játékot? Mert én igen...
  • sakkay
    #3652
    Az , hogy számolni is kéne már luxus ugye srácok!? Továbbá nem azért foglalod el a térképet 300 kör alatt, mert ügyes vagy, hanem azért, mert szar az ai. Na figyi: 12-1 év,120-10év, 360-30 év..Mondjuk ennyi Marius, Sulla, Caesar, aktív időszaka. Az a DLC-nem az, amikor átírnak 2 sort, ti meg megveszitek. 4 körösben is segítek 100 év-400 kör..ez már egy konkrét időszakra elég...ha jó az ai, és át vannak állítva a dolgok(ami nem tudom , hogy szerintetek miért olyan hihetetlen munka, amikor már most!!simán át van állítva pár módban és működik) akár az egész játék működhetne így, akinek van erre ideje. Ezt meg had én döntsem el, mire van időm. Kb 60 óra játékkal elnyomtam 270 kört very hardon...sok?! És még lehet nyerek is. Szóval nem értem mi ez az össznépi szörnyülködés. Amúgy meg játszatok csak az 1 év per körrel 10 évig, én majd kb 3-4 hónap múlva váltok a módokra-aztán ciaó vanilla örökre. Majd elmondom milyen.
  • DaemoonHunter
    #3651
    Itt nem az ilyeneken gondolkodó játékosokon múlik már a dolog rég óta. Számszerűsítve van minden egy kiadónál, megfelelő reklámmal, marketinggel a fenét nem fogja érdekelni ha x vevő nem fogja megvenni mert trehányul adják ki. Egyszerűen el kell fogadni hogy ez van, és ez is lesz. Sajnos nagyon elment a dolog attól, hogy elsődleges a vevő érdeke, aztán a pénz...
    Talán a witcher sorozat esetében lehet erről beszélni, ott tényleg ki akarják szolgálni a vevőt, de ehhez adott egy jó felfogású kiadó is.
  • a.carkey
    #3650
    Ez már marad így. Lemodolhatsz akár 12 hónapot is, papíron, de attól ez már nem lesz jobb. Rome 3, vagy Medieval 3ban talán, esetleg itt egy különálló hadjárat dlcvel, mint a Shogunban, de az alapjáték, szerintem marad annyi, amennyi.
  • Hunor1
    #3649
    megint töltött le a steam 30.8 MB-os cuccot. valami info erről?
  • Molnibalage
    #3648
    A 12 kör per év egy jó kis időszak dlc-vagy módnál-eszméletlen lehetőségeket rejt.

    Ne haragudj, de ez már a "mi van...?" kategóriája. Még a két kör / év moddolásnak is nagyon durva kihatásai lehetek, hiszen az egész játék arra van méretezve, hogy cirka 300 körbe férjél bele. Ha ezt megduplázod, akkor "picit" lesz csak sok időd mindenre.
  • Paladin
    #3647
    Így van. Bár én is egyetértek azzal, hogy az évszakok hiánya szegényesebbé teszi a stratégiát, azt se szabad elfelejteni, hogy ezt megváltoztatva minden borul. Egység toborzás, fejlesztés, népességnövekedés, építkezések, hadseregek sebessége, stb.
  • Paladin
    #3646
    Én megértem, hogy az ember elnézőbb azokkal a játékokkal és fejlesztőkkel, akiket szeret.
    Viszont pont ez a megengedő magatartás az, ami miatt meg merik tenni az ilyen pofátlanságokat. Mert a birka vevő lenyeli a békát, és nem haragszik meg, hogy befejezetlen cuccot volt kénytelen a készítő kiadni a kezéből kiadói nyomásra.
    Ugyanezért merik eljátszani ezt a dlc-kel. Gondolom ismeritek ezt?
  • Bandras DaSilva #3645
    Csak akkor az egész térképet is át kell alakítani vagy egyébként 1 év alatt (12 kör) elfoglalod a fél világot. Nem baj ez az egy év egy kör, attól a politikai játszmákat lehetne modellezni.
  • Kurfürst
    #3644
    Hát igen a nem előrendelőknek a három görög DLC kicsit lehúzás, ugyanakkor nem is kötelező megvenni. A nem előrendelősben gondolom benne vannak, csak nem játszahatók, a la selecid..?

    Nem nagyon próbáltam még a görögöket, de úgy érzem a Greek DLC kb. csak egy egységcsomag, és persze egy txt file sorának 0-rol 1-re átírása. 7 euró sok érte, 3-at talán megér. Mivel preorderben meg ingyen volt, a patchelés pedig rendben zajlik, én nem akadok fennt rajta, mert kb. semmi hátrány nem ért, mindössze némi bizalmat kellett szavaznom előre, demo nélkül egy már sokszor bizonyított csapatnak.
  • sakkay
    #3643
    Ez egészen biztos. Azt már most garantálom, ha másként nem is, de a moderek, egy éven belül egy hihetetlenül komplex rendszert hoznak össze vele. Nagyon megvan az alap. Csak tényleg...szinte nincs is bekapcsolódva a játék vérkeringésébe. (igazából)A római rendszer egyszerre bonyolult, és hihetetlenül átlátható is. Na most amíg nem lesz 12 kör per év, ezt teljesen nem lehet leszimulálni, de a nagyját már 4, de talán már kettő kör per év alatt is meg lehet csinálni. Nem akarok nagyon belemenni, de 30 évesen jelenhetnének meg a karakterek(senatus érett kor), 12kör per évnél pedig akár már jóval előtte is Contubernalis-ként jelenne meg.(megint nem megyek bele miért). De ez az 1 kör 1 év, szinte értelmetlenné teszi az egész karakter dolgot-olyan hamar meg is halnak..25-40 kör. Két kör per évnél már valami 50-80 kör.
    A 12 kör per év egy jó kis időszak dlc-vagy módnál-eszméletlen lehetőségeket rejt.
  • Paladin
    #3642
    Na az pont lehet a kiadói sürgetés eredménye. Ott van egy alap rendszer a politikára, ami gyakorlatilag nincs használva semmire, és ahogy kiderült, nincs összekötve sem a polgárháborúval.
    Az egyszerűen befejezetlen.
  • Szpecnyaz
    #3641
    A legutóbbi patch szerintem rengeteget javított. Főleg a BAI terén. Nem mondom hogy már nem hülye a gép, de legalább már nem full passzív.
  • Molnibalage
    #3640
    Koncepcionális hibák is vannak a játékban. Az egész polgárháborús szisztéma egy rossz vicc.
  • Paladin
    #3639
    A DLC-s megállapításod kissé naiv. A pár éve divatos 0 day dlc-k csak a pofátlan megvágás eszközei, lásd a Rome 2 Greek cuccát. Kivesznek három népet a játékból, és külön 7 euroért megveheted.
    (Tudom, h egyes akciókkal, előrendelésel hozzá lehetett jutni külön fizetés nélkül is, de ez nem változtat azon, hogy ennek semmi keresnivalója külön dlc-ben, ennek a játékban kellett volna lennie.)

    Az más kérdés, h a kiadói sürgetés biztos, h jelen volt, azért kaptunk teszteletlen és optimalizálatlan cuccot. Szerencsére a második patch már sokat javított, és ha a harmadik a kicsit mélyebb (ai, flag, etc.) hibákat is orvosolja, akkor rendben vagyunk.
  • Edorn
    #3638
    Frissült a magyarítás: Rome 2 magyarítás
  • Bandras DaSilva #3637
    Per pillanat a családfa rendszer vagy bugos vagy ha nem, akkor semmi értelme sincs. Gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy milyen százalékon áll a családod vagy a többi család. Sok hatása nincs. Elvileg a polgárháborúra volna hatással, de jelenleg a t3 Imperium végén triggerelődik a polgárháború, tök mindegy mit csinálsz.

    Hivatalos fórumon mondják többen, hogy ha elég sok más családból való embert meggyilkoltatsz, örökbe fogadsz, stb, akkor hamarabb is kitörhet, de kb ugyanennyi ember cáfolja is. Szal érdekességnek jó, de sok értelme nincs. Annyit érdemes csinálni talán, hogy az achievementért megpróbálod a max rangra tornászni vmelyik emberedet.

    Tengeri csata. Lásd mint fent. Legjobban úgy jársz, ha az elején csinálsz sok ilyen dárdás vagy ijazós hajót aztán autoresolve. Gondolom úgy tervezték, hogy a sima csapatszállítók gyengébbek lennének mint a flotta hajói, de sima csatában kb erősebbek. Autoresolve esetén viszont, gyakorlatilag veszteség nélkül süllyeszted az ellenfél flottáit. Később érdemes a ballistás hajókat is fejleszteni.

    Szóval még nem minden tökéletes, de ezeket leszámítva meg még egy pár dolgot, kellemes szórakozást is tud nyújtani.
  • MaRee
    #3636
    Na kipróbáltam a Szeleukidákat, ha mi játszunk, akkor is kemények. 6 várossal, 7 szatrapával és 2 trade partnerrel kezdenek, lehet 18 seregük meg 10 flottájuk.. Nem csodálom, hogy keleten elkenik a taknyát mindenkinek :)
  • horthy
    #3635
    Most kezdtem nemrég a játékot volna pár kérdésem :

    Mi a jelentősége a annak hogy ki hány százalékban van a szenátusban a családok kőzőtt ? Még annyira nem értem ezt a családfa menedzsmentet . Hogyan menedzseljem a házat a családfát mire törekedjek ? Haditengerészetnél milyen taktikát alkalmazzak ? Milyen hajokat gyártjak ? Az Empire Total War szabályos sorhajo csatáihoz képest elég anarchikus az okori hajoscsata . Ott csak szépen át kellet huznom a " T " betüt az ellenséges hajohad elött és már meg volt nyerve a csata itt meg össze vissza kosol mindenki nincs szabályos harcrend még azt se tudom hogy alakitsam ki a taktikát ? Ha jön a haderőreform kifejlesztése a régebbi egységeimet átalakithatom légiossá ( Hashati stb ) ?
  • Bandras DaSilva #3634
    :)
    Gratula. Én eddig szopóágon voltam mindig a polgárháborúban:(...de a mostaninál már majd figyelek :P. Kicsit arrébb van még mondjuk, de jó lenne simán letudni.
  • DaemoonHunter
    #3633
    Sajnos ez a tendencia, el kell fogadni. Én is vártam a játékot, de nagyon... viszont elfogadom, hogy időre van szükség, mire olyan lesz amit én elvárok. Bevallom mikor először megláttam hogy egy ilyen játékon dolgoznak mint a rome, ráadásul a shogun után nemsokkal már jöttek róla a hírek én már akkor felkészültem, a kiadási időpont bejelentésekor meg el is könyveltem hogy ennyi idő alatt nem lehet korrektül összerakni egy játékot.
    Viszont jó hír, hogy alakulóban van, ahogy azt várni lehetett :)
  • Molnibalage
    #3632
    A medieval 2 pl. egy olyan buggal jelent meg, ami a pajzsok védőértékét nem hozzáadta, hanem _levonta_ a védelemből...

    Én azért nem tudok annak örülni, hogy a hígfos helyett már csak lóhúgy állagú valamit kapok...
  • MaRee
    #3631
    A beta 3 óta nekem mintha másik játék lenne, ULTRÁN!!!!! fut small unit size-zal natív felbontásban az, ami eddig 1024x768-ban lowon akadt. A körváltás is lement olyan 10-20mpre a 3 percről.

    De én most nem bugról beszélek, mert ez nem bug szerintem, csak egyszerűen rohadt erősek. Aztán lehet hogy ez így van jól, de azért kicsit igazságtalan, hogy egy nép ennyi előnnyel induljon. Még Rómánál sem lehet 30 kör alatt 10 flottát meg kb ugyan ennyi sereget kiállítani, a szatrapákról nem is beszélve. Leszedem holnap a Seleucid faction unlockot twcenterről és meglátjuk.
  • Kurfürst
    #3630
    Ehhez képest a szeleukidákat eléggé leamortizálta az eddigi játékaimban az AI... főleg az örmények. Egyiptom igaz full béna, kb. 100 éve próbálja spártától lenyúlni Cyreneciát. :D :D
  • Kurfürst
    #3629
    A "DLC-k" kb. azok a népek amik nem fértek bele a leadási határidőbe. Ahogy írta Daemonhunter, a kiadó valszeg sürgette, gyorsan ki kellett adniuk (Q3 üzleti eredmények?), így hát lezárták a fejlesztést úgy ahogy éppen tartott, a maradék népek "free" DLC lett, és igyekeznek pár hónap alatt felpecselni. Azért a Patch 3 már elég jó lett, arra azt mondom hogy simán lehetne release candidate, annyi bug kb. belefér.

    A balancon meg majd dolgoznak, egy ilyen ambíciózus projektnél 700+ egységgel nem lehet egyszerű a tesztelés. Én speciel most már, patch3 bétánál elégedett vagyok vele, ilyen szintű hülyeségek bármilyen eddigi totalwar játéknál voltak. A medieval 2 pl. egy olyan buggal jelent meg, ami a pajzsok védőértékét nem hozzáadta, hanem _levonta_ a védelemből...

    A fáklyás kapun sem értem mit sírnak annyit, a Shogun egyben nem is volt kapu az erődnél, a Medieval egyben pedig ugyanígy volt lehetőség betörni a kaput, csak épp rohadt sok vérveszteség volt.. ha meg van boiling oil fejlesztés, akkor nem is feltétlenül a legjobb módszer a bejutásra...
  • MaRee
    #3628
    Kíváncsi vagyok, hogy a DLC-ben jövő Szeleukidák is ilyen aránytalanul erősek lesznek-e, mint a játékban most. Egyiptomnál initial challange normal, ennek ellenére a 28. körben hadat üzent nekem a Seleucid Empire, és annak KILENC szatrapája. Ennek eredményeképp csak a szeleukidák jöttek nekem 8 flottával és 6 sereggel, amiből három fullos volt, a szatrapák seregeit nem számoltam, de összesen kb 5 volt. Vicces, emiatt is pl el nem tudom képzelni, a Párthusokkal hogy lehet nyerni.
  • DaemoonHunter
    #3627
    Minden a kiadótól függ, a fejlesztők nem sokat tehetnek erről. Gondolom van egy szerződés x határidőre mikor kell meglenniük a játékkal, sőt még talán a leendő dlc-k re is, ők meg annyit tehetnek hogy kiadják így, a naiv játékos úgy is megveszi, a kiadó dörzsöli a markát, majd patch patch hátán jön, ráadásul most játékos nyomásra még azt a pár javítást is elb*sszák a nagy sietségben. Szerintem kell egy fél év mire játszható lesz olyan szinten ami elvárható.
  • MT16
    #3626
    Nem semmi, hogy DLC-kre volt idő, de hogy a játék normálisan funkcionáljon arra már nem volt. Én egyelőre hagyom a fenébe az egészet, helyette inkább ezzel nyomulok, most még ez is lekörözi a Rome 2-t:
    Total Conquest
  • a.carkey
    #3625
    Nálam tegnap jöttek a fiúk. Lepakolt 12 legiót Rómába. először néztem, hogy a kis szemét leklónozta az én légioimat, és kb. 4-5 ugyanúgy is nézett ki, mint az enyémek, főleg az első négy, amit Itáliában kreáltam anno, még a név és a parancsnokok is stimmeltek. :D

    Na már most amikor megláttam őket, azt mondtam, hogy a jókanyád, ez sok és jól belekotnyeleskedett a terveimbe. Brundisiumban volt a már majdnem 70 éves családfőm legiója, ill. Neapolisban két flottám, és Cisalpinában pedig az éppen Pannóniából vissza térő három fullos legiom, melyeket éppen upgradelni akartam és a pretorian guard egységeivel akartam feltölteni Brundisiumban, és indultam volna Egyiptom ellen, de mondtam ok, nézzük, mit tudok ebből kihozni. (Itt jegyzem meg, hogy nem sok kiképző területem van, csak minden főbb területen, ahol négy város van, vannak kiképzőim, a Pannoniához legközelebbi Brundisiumban, és pont ezért akartam Thraciát megszerezni. Plusz pár jobb aux egységhez aux kiképzők egyes városokban.) Ezek mellett minden kémem, hősöm és patriciusom Itáliában volt. A polgháb kitörésekor "lazán lenyúlta" négy karakteremet is, a kis szemét Senatus Loyalists, úgyhogy képezhettem újakat. :D

    Kihoztam Nápolyból a flottám, és vártam mit csinál.
    Nos, hehe számára rossz irányba indult el és főleg a tengeren Szardínia-Korzika felé. :) Négyből négyet a kettő, plusz az odaért másik kettő, tehát négy flottámmal két kör alatt szépen el is süllyesztettem úgy, hogy lelépni sem tudtak a környékről, nemhogy foglalni, és bár rendesen megtizedeltek, "szinte" el sem hagyták Itáliát. Így maradt nyolc legioja. Ebből négy a legelején elindult Cisalpina felé, pont oda, ahol a három fullos és agyonképzett, világot járt első négy legióm közül volt három, kettő pedig ment Illyria felé éhezni, ahol én előtte éppen kb. mindenkivel harcoltam, így éhínség volt, szar városok, járvány meg minden más okos dolog, mindezt azért, hogy bevegye Delminiumot, ami a legramatyabb kinézetben lévő városom volt. Ostrom alá is vette, de csak bekerítette, mert semmi ostromgépe nem volt ennek a két legionak. A maradék kettő Brundisium felé indult, hogy elfoglalja, de ott volt a családfőm serege.

    Szóval, tengeren kampec volt neki négy legiojának, négy tartott Cisalpina felé, kettő a Balkánon, és kettő Brundisium felé ment. A kémeimmel, hőseimmel és patríciusaimmal kinyírtam az Itáliában maradt hat seregnél három tábornokot, és mindegyiket megszopattam úgy, hogy nem tudtak mozogni, így besegíteni egymásnak. Aztán a a családfőm szépen kijött a városból, és egyetlen véres csatában legyőzte mindkét seregét úgy, hogy mindkét tábornok meghalt és kb. csak százan úszták meg az 5500ból. :)

    Na akkor láttam, hogy most már baszhatja, és a Cisalpina északi része felé tartó seregeire meg rámentem, és az erős részeken három csatában, szinte egyenként felszámoltam mindegyiket. Ez már tíz.

    Aztán az egyetlen már majdnem Athén mellett hajózó (éppen Rodoszt akartam a polg. háb. előtt elfoglalni egy spec egység kiképzése miatt) seregemmel visszafordultam, és meg sem álltam Illyriáig. Ott rövid idő alatt egyenként legyőztem mindkét szenátusi sereget, miután az Itáliából átdobott hőseimmel mozgásképtelenné tettem őket, szépen megtizedelve mindkét brancsot. Eltelt a polg. háborúból 7 év, vagy talán annyi sem, és vége is volt. :D Tk. Róma kivételével semmit sem foglalt el ...

    Azóta császárság van, de sok változást nem észleltem. Nem lenne ez rossz elképzelés, mármint a polg. háb, de marha szerencsém volt, hogy jókor voltam jó helyen, és marha szerencsém volt, hogy arra ment, amerre. Ha nem Szardínia felé megy, akkor végem, végig meg a területeimen, és mindenki hadat üzen nekem ahol csak ér.
  • Bandras DaSilva #3624
    nekem dobott rajta elég sokat...vagy a játékban is optimalizáltak.
  • myky76
    #3623
    Én próbáltam...
    Sajnos semmi FPS növekedést nem tapasztaltam.
  • Hunor1
    #3622
    " hopsz, van új catalyst driver... "
    valaki próbálta már?
  • Szpecnyaz
    #3621
    Na igen, az vicces hogy én tuti veszítek 4-5 hajót az ilyen gépi only íjász flották ellen is. A gép meg akár kettőt is legyak úgy, úgy 90%-ra jósolja a megmaradó erőimet :D.
  • Bandras DaSilva #3620
    Bár..itt hozzátenném, hogy a tengeri csatákat általában auto resolve-ra teszem mert ha én játszom őket, akkor általában szopok:)..az ai meg lenyomja a csatákat minimál veszteséggel.
  • MaRee
    #3619
    Egy aranyos vírusnak köszönhetően elszállt minden mentésem, kb 350-400 környi játék
  • Bandras DaSilva #3618
    Nincs, sjana...pedig az volt a nagy római találmány. Simán csak átugrálnak az emberek.