5627
10804749371368208052.jpg
  • sakkay
    #3737
    Gondoltam nehogy elhaladjon melletted a valóság..és csak három hét telt el.
  • sakkay
    #3736
    A béta 3 hibáit javították ki..pl. nem használ a gép ok nélkül erőltetett menetet, ki lehet lépni normálisan alt tab-bal. stb..szerintem holnap kiadják rendesen is.
  • Molnibalage
    #3735
    A patch3 még mindig beta. Milyen nagy frissítés volt?
  • sakkay
    #3734
    Izé...visszanéztem és a 3. lapnál van ezen kívül az első bármilyen! hozzászólásod. Nem hiszem, hogy most kellett volna megtörni ezt a trendet. Amúgy meg, miért is fáj ez neked? Nemrég veséztük ki a polgárháborús témát pl. De tessék. 20 perce szembesültem, hogy a kampányom-ami majdnem kész-elment a levesbe..Nem tudom miért, nem tudom betölteni. Most már jó?
  • PrasCo
    #3733
    Ritka, hogy ilyen tartalommal írok hsz.-t, általában inkább megtartom magamnak, de tényleg kezd rohadtul unalmas lenni ez a rengeteg seggfájás. Igen, a "jönnek a modderek" szöveget már azóta olvasgatom, mióta a játék még ki sem jött. Visszatérhetnénk erre majd akkor, amikor a modderek már megjöttek?
    Esetleg, izé, valaki játszik a játékkal úgy mellékesen?

    Az EU és a Paradox sem tudom, hogyan jött a képbe, ha már itt tartunk. Utoljára talán a Panzers volt az a játék, amitől "elvártam" volna, hogy a harckocsik fölött ne HP-csík legyen. Cipőt a cipőboltból - ez meg a TW. Natív alapon soha nem volt "hárdkór". Most sem az. Soha nem is lesz.
  • sakkay
    #3732
    Na igen. Én a magam részéről elfogadnám, ha egy tisztes arány lenne az alap játékban, de sajnos nem az van. Jack Lusted..mi is pontosan a dolga? Mert talán a külalak' amivel a legkevesebb bajom van, habár azért sok bajom van ezzel is, de ez már tényleg hardcore. Majd jönnek a moderek.
  • Kurfürst
    #3731
    Jack Lusted aki a mostani designért nagyrészt felelős maga is modder volt úgy tudom, b. a MTW2 kingdoms óta van a CA-nál.

    Nekem csak egy gondom van a fickóval, hogy nagyon nyomatja ez a kő-papír-olló dolgot. Aminek egyedül a Shogunban volt némi értelme.
  • Molnibalage
    #3730
    Nem szégyen a jó ötleteket beépíteni. A valóságban meg a játékosok túlnyomó részének fingja nincs arról, hogy hogyan és milyen csapatokat állíthattak fel.

    El kellene fogadnod végre, hogy nem midenki szereti a hardcore stílusú játékot. A már emlegetett Skyrimhoz is vannak olyan survival és túlélést és környezetet modellező modok, hogy beszarsz. A játékosok 90+ százaléka viszont frászt kapnak ilyan mélységűtől.

    El kellene fogadnod és meg kellene értened, hogy az élvezhetőségi miatt játéktechnikai egyszerűsítések vannak. Én is elfogadom azt, hogy a legdurvább repszimek sem modelleznek olyan dolgokat, hogy sírvafakdna az ember, ha kicsit is ért hozzá...
  • sakkay
    #3729
    Nem. Legyen jó ai, legyen normális asszimiláció szimulálás-mint a majd 10 éves alap rome 1, az 5 éves EB modjában, aztán nem lesz sok az a kör hidd el. Szerinted 10 év alatt latinok lettek mondjuk a Görögök, a Gallok, a Germánok? Mer a rtw2 szerint igen. Próbáld ezt meg, Az eb-ben. Vagy akár csak légióst sorozni ott, ahol nincsen római polgárjog.b Próbáljatok már ki pár régi módot , hogy felnyíljon a szemetek! Az Új" CA ötletek, több mint fele lopás a modokból.
  • a.carkey
    #3728
    Persze. Ha a köridőt buherálják, ezt is kell.
  • sakkay
    #3727
    Érdekeségnek.
  • sakkay
    #3726
    Nem nem. A Pürrhoszi időktől kezd...sőt maga Pürrhosz is ott van itáliában.
    Ke 272
  • Molnibalage
    #3725
    At RTW-nél soha egyetlen kieggel sem toltam, ezért viszonyítási alapom sincs. Az EB-t kis híján összekevertem a Barbarian Invasionnal. Az EB a hanyatlás korszakot modellezi és az inváziót? Mert akkor annyira nem mozgat.
  • sakkay
    #3724
    Itt van, plusz érdemes ránézni a letöltés számaira.
  • sakkay
    #3723
    Mindenképpen megéri, de ha már RTW 1 nagyon kérlek, nézd már meg az európa barbarorumot! Olyan jól sikerült, hogy a CA hivatalosan meghajolt előttük. Na az a nem semmi. Nem ismersz majd rá a progira. Rómaiakkal kezdjél, olyan szinten belementek a római rendszer szimulálásába, hogy az hihetetlen. És van vagy 500 tényleg különböző egység.
  • Molnibalage
    #3722
    Az RTW 9.0-ás Darth MOD-ra gondolsz? Asszem mintha megvettem volna anno a 3 in 1 RTW-t 1-2 éve. Talán megérni megnézni.
  • sakkay
    #3721
    (Kár , hogy nincsen szerkesztés mert így kénytelen vagyok mindig magam után írni)Amúgy ő, megcsinálta a-majdnem-epic csatákat. És ment is a gépemen. Hogy is van ez? Nézzétek meg a képeken. Na azok csaták. Nem ám 2000+2000..Miről beszélünk már. Ha meg valaki azt mondja, túl sok az egység javaslom a sakkot. De amúgy ha eredeti lenne az egységméret, kiegyeznék a 40(de leginkább a 60) irányítható egységgel. Ha normális lenne a sebessége az egységeknek, máris menne mindenkinek az irányítás is. Magam részéről akár a 80 is, max nem úgy irányítanád mint eddig, hanem alapvetően egyben,(mármint szárnyakat nagyobb részeket) és csak ha nagy a gáz akkor menni bele az egyes egységek cincálásába.
  • sakkay
    #3720
    Ha már ott jártok, érdemes ránézni a munkái képeire(tw+darth mod), mennyire leveri az eredeti játékot grafikára, és történelmi hűségre.
  • sakkay
    #3719
    Már éppen kezdett felmenni a pumpám, de meglett.
    itt megnézheted. Nem sok, de legalább látszik miről van szó.
  • sakkay
    #3718
    Volt pedig épp elég..Paradox háza tájékán.
  • Molnibalage
    #3717
    OFF

    Ja, akkor annyra nem csigáz fel, max. technikai értelemben. Egyébként a '90-es évek vége óta alig jelent meg ilyen stratégiai játék, vagy csak az én figyelmem kerüli el. Akkoriban viszont meglepően gyakori volt és meglepő, de a többség elég hardcore és miőségi is volt az értékelések alapján.

    ON
  • sakkay
    #3716
    Mindjárt utána nézek..ha jól emlékszem polgárháborús. Amcsiknál az a menő..
  • sakkay
    #3715
    Minden kétkedőnek mondom..hamarosan megjelennek a nagyon komoly 4 kör per év módok, és garantálom, hogy a ki nem elég agyas nem hogy 300 körrel meghódítja a világot, hanem örül ha él.
  • Molnibalage
    #3714
    Hol lehet megnézni? Nem ismerem a fejlesztőt egyáltalán, de az ilyen kiadó nélküli magán kezdeményezések mindig is érdekeltek.
  • sakkay
    #3713
    Igen. Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy segítenek neki sokan, elég nagy arc..jó értelemben. Ráadásul a képeket amit láttam, elég előrehaladott állapotban van.
  • sakkay
    #3712
    Ja látom már ki lett fejtve.
  • sakkay
    #3711
    Tisztában vagy amúgy a menet sebességekkel? Nem kellene sokat változtatni, sőt a most adott szint kb a 1 év per 4 kör időt arányosítja..azt is csak alulról.
  • Kurfürst
    #3710
    pedig ki kellene próbálni, nagyon komoly a patch szvsz
  • Molnibalage
    #3709
    A beta 3 patch-et szerintem már ki sem próbáltam. Vasárnap óta nem indítottam el. Az addigi fejlesztések során semmiféle javulást nem tapasztaltam. Viszont nem igazán sírtam soha a taljesímény miatt a hadjárat térképet beszámítva, ami hajlamos bericegni.
  • Kurfürst
    #3708
    Na, a jó hír viszont az hogy a teljesítmény miatt már te sem sírsz, az szerintem is rendbe lett rakva. A fejlesztők meg megmondták előre hogy előszőr a technikai gondokat fogják rendbe rakni, az ezután (azaz mostantól ) jövő patchek pedig a unit balancot, AI-t javítják.
  • Paladin
    #3707
    Szerintem senkinek nem volt ilyen elvárása, a szokásos TW-t vártuk, pár fejlesztéssel, újdonsággal.
    Van akinek az alapokkal is gondja van persze, de általában a félkész kiadást szidjuk. (Ideértve a technikai, grafikai, ai bugokat, és a félkész, befejezetlen játékelemeket).
  • Molnibalage
    #3706
    Már nem játszok vele, abbahagytam, majd talán egyszer visszatérek hozzá.

    Lehet, hogy viccesen hagnzik, de lassan már csak azért veszek meg egyes játékokat, hogy lássam, hogy a készítők hogyan rontanak el olyan alapvető dolgokat, hogy az már fáj. Szitne minden játékot sikerül csak annyira elrontani, hogy azt mondja, hogy "kipróbáltam, láttam, köszi, de nem"... Azért el valahol szánalmas a mai játékfejlesztőkre nézve...
  • Mozes
    #3705
    Folyamatosan szapulod a játékot, akkor miért játszol vele?! Nem vitatom igazad van, de akkor félre kell tenni egy időre azt hátha jobb lesz néhány patch után....persze nem így kellene lenni, de ez van.
  • wulwerin
    #3704
    Én a csatákban egyenlőre nem tapasztaltam, hogy a gyengébb egységek szétvernék a nehézgyalogságomat, ugyanakkor az AI tényleg tud hülyeséget csinálni. Aminek a capture pontok elfoglalásában látom az egyik legnagyobb okát. Azt berakja prioritásként, hogy el kell foglalni, és elmasírozik az egységeim előtt 1m-rel, hogy megkerülje őket. Mondanom sem kell, hogy rossz döntés volt részéről. Hajócsatát még csak 1-et játszottam, szóval arról nem mondok még semmit. A kampány térképen viszont jobban mozog, mint bármelyik eddigi TW játékban. Bugba még nem futottam bele.
    Szerintem a legnagyobb probléma, hogy olyan elvárásotok volt a játéktól, ami ahogy írtátok ötvözi magában a paradox játékok komplexitását és az eddigi TW játékok hangulatát. Ehhez képest pedig csak párat léptek előre a Shogun 2-óta. Én is máshogy csináltam volna 1-2 dolgot, de azok pont a kevésbé fontos dolgok a játékmenet szempontjából. A hibák pedig javítás alatt állnak. Ha azok nem lennének benne, akkor sem tetszene maradéktalanul mindenkinek, mert másként képzeltétek el magatoknak a játékot, míg készülőben volt.
  • Molnibalage
    #3703
    Jelenleg a RTW2-ben semmi értelme nincs a 3D csatának. Vagy az MI hülye, vagy az egység bugos és szaros egységek verik le a méregdrága nehézgyalogságot. A tengeri csata kész katasztrófa. Ahogy már mondtam, lényegében poénból játszottam 3D csatát, de autobattle-vel simán elvihető a játék a polgárháborű küszöbéig...
  • KingPunisher
    #3702
    Igen, néztem én is ezen nagyokat :P pár uj kép ^^ meg modell ^^ 6 euro ?
    Bár akcióban ezeket is be lehet szerezni olcsón, addig meg nem létkérdés.
  • KingPunisher
    #3701
    Sajnos, és ezt komolyan mondom, valóban orrba szájba megveri a Rome2-t.. Nekem viszont eléggé hiányzik ugye a csata térkép, igazából az adja a Tw játékok lényegét, de mivel képtelenek egy normális AI-t írni így lényegébe csak a kampány mapot tudtam némileg élvezni. Viszont ha már csak azt élvezem akkor elkezdtem nézelődni milyen lehetőségek vannak és akkor jött az EU4.
    Kicsit összetettsége az elején megrémített,de kezdem átlátni és bizony iszonyat komoly játék, amolyan régi stílusú hardcore stratégia ebben a műanyag világban.
    Kicsit még tolom vele és ha továbbra is tetszik meg is veszem, de Rome 2 után már csak alapos kipróbálás után veszek játékot :P :D
    Rome 2 meg szerintem jövő tavasz körül lesz élvezhető, ha az lesz valaha egyáltalán.. amíg az AI áll és nézi hogy agyondobálom parittyával érdemben nem fogok játszani vele.
  • Nos
    #3700
    Jó nagyon az EU 4, de azt is meg lehet unni. Én az EU 3-al rengeteget játszottam, aztán a CK2-vel is. Megvettem az összes kieget az idióta dél-amerikai invázió kivételével. Aztán mivel a legkisebb hülyeségért is pénzt szedtek ki belőlem (a sprite packekre gondolok) ezért megfogadtam, hogy többet nem költök paradox játékra. Tényleg jók, de náluk a legundorítóbb, hogy mi az amiért lóvét kérnek. Jó, én marha meg fizettem. Szóval én épp meguntam őket, mire kijött a Rome 2, ezért haragszok, hogy ilyen rossz lett a kezdés :)
  • Mozes
    #3699
    off:

    ja és ami még nagyon tetszik az EU4-ben, hogy egymás után kétszer betöltöm egy elmentett állást és mindig kicsit máshogy jön vissza a játék (más bónuszokat, híreket vagy ellenfél általi lépéseket) dob fel.....ez a R2-ben kicsit nem így van :)
  • Mozes
    #3698
    Ez jó:) én is így voltam vele.

    Előrendeltem a Rome2-t megjelenés előtt 3 hónapppal, már nagyon de nagyon vártam. Erre megjelenés előtt pár nappal olvastam az Europa Universalis 4-ről és kipróbáltam a demo-t. Tetszet. Megrendeltem azt is, hogy majd amikor elhozom a Rome2-t akkor elhozom azt is....hátha lesz néha olyan amikor már szétjátszottam magam a Rome2-vel és jó lesz egy kicsit egy teljesen új játékkal játszani.

    Hazamentem, telepítettem őket, nyomtam a Rome2-őt 3-4 órát aztán annyi volt. Azóta EU4 megy minden este és nagyon megfogodott az összetettsége és az apró részletek.