5627
10804749371368208052.jpg
  • Nos
    #3777
    Tegyuk hozza, hogy radius nem a realitashoz kozelit az ilyen moralnovelessel. Teljesen realis, hogy a gyakorlatilag sertetlen egysegek is megfutnak, ha latjak, hogy mondjuk beszakadt az arcvonal. Csak ez a jatekos szamara eleg frusztralo, ezert igazi dominoeffektus nincs a jatekban. Tehat ebbol a szempontbol szerintem Radius egyeltalan nem realisabb, de a nagyobb kontrol miatt elvezhetobb. Szoval nem tudom, hogy alapbol olyannak kellett volna, vagy kellene lennie, de azert jo, hogy van ilyen mod.
  • Angelus1991ster
    #3776
    Remélem lesz használható Packfile Manager ( PFM 3.0.3-as jelenleg, de sajnos még módokat csinálni számomra lehetetlen ). Egy csataszerkesztőnek is örülne a nép, de sanszos , hogy az jövőre jön vagy soha.
  • ratgab
    #3775
    Radius ami nagyon tetszik. Végre jó hosszú csata van és csak akkor menekülnek, ha tényleg nagy túlerő van és/vagy elég nagy veszteségeket szenvedtek már el a katonák.

    És végre immár a nyilvánvalóan kiváló harci animációkat is van idő tanulmányozni. Ilyennek kellett volna lenni alapból a csatáknak. Nem szoktam modokat használni, de ezt fel fogom rakni!
  • sakkay
    #3774
    Mod AI tesztSzépen alakul!
  • sakkay
    #3773
    Már értem mi volt ez a patch mizéria. Ha rámegyek a steamban a béta patchre úgy , hogy az utolsó(legfrissebb béta) van fent-visszarakja az utolsó alap patchet-tehát, adott esetben a 1.2. Javaslom mindenki mindenkinek, hogy minden frissítés után nézze a v.számot. Az aktuális béta 3 patch:
    -1.30build7275.458729
  • sakkay
    #3772
    Mondjuk azért meg lehet oldani a csatában, mert ok brutális a sebzésük-a lentiek miatt-de azért mindig halálra verem a gyalogos harcban őket. Magam max. 3-4 távolsági harcost rakok, egy seregben. Annyi elég. Meg 2 lovast, pont az ilyenek ellen.
  • Szpecnyaz
    #3771
    A lovas íjászokat nem fogom bántani, csak a gyalogosokat. Mert azok irritálnak annyira.
  • AnuluWork #3770
    Szóval jönnek majd ellened a lovasíjász szkíták és pártusok, és mondogatják, hogy fél nyolc, fél nyolc ...
  • AnuluWork #3769
    Szegény szkíták és pártusok! :D

    Így jártak:

    Öreg cigány megkérdi a fiától:
    - Te gyerek, hova lett az a jó kis bicska, amit a múltkor adtam neked?
    - Hát fater, én azt elcseréltem egy jó kis karórára!
    - Hogy a fene vigyen el... és ha szidják az anyád a kocsmában, mit mondasz? Hogy fél nyolc van?
  • Szpecnyaz
    #3768
    TW centeren a mod workshopban van egy Pack File Manager 3.0.3 nevű cucc. Az hozzáférést ad a db fájlokhoz. Ugyan itt vannak leírások is, hogy melyik adatbázis mire való.
    Ha az ember egy kicsit kiismeri magát benne, akkor nagyon sok mindent át lehet variálni, mégpedig elég egszerűen. Bár nem mondom hogy nem telik némi időbe mire az ember beletanul.
    Én már az Empire óta foglalkozok vele, szóval most már biztos kézzel állítgatom az egyes dolgokat :D.
  • Kurfürst
    #3767
    hogy lehet moddolni a fileokat?
  • Szpecnyaz
    #3766
    Én most megcsináltam azt, hogy a parittyásoknak levettem 0ra az AP sebzését, így nagyon sokat esett a hatékonyságuk. Ha meg új kampányt kezdek, akkor ki fogok kapcsolni minden távolharci gyalogost, hogy a gép ne tudja őket spammelni.
    Elég tahó módszer, de muszáj, mert kb értelmetlen mellettük a nehézgyalogság.
  • Molnibalage
    #3765
    Az, hogy az íjász egységek "picit" túl vannak tápolva, a jelek szerint a pajzsok nem működnek...
  • Szpecnyaz
    #3764
    Mi velük a taktika? Hogy annyira legyőzhetetlenek?
  • sakkay
    #3763
    Hajós csata teszt...iszonyatosan el van cseszve..Csak!!!!velites hajókat érdemes csinálni, meg esetleg egy két katapultost..Olyan szinten nevetséges, hogy bármely formációját megverem ezekkel a nyomikkal, akármit pakol is ki a gép.
    De most nem a gép a hülye, mert ha váltok és én csinálok egy értelmes flottát, és csak velit az ellen...ronggyá ver. Reális nem, a híres velit flották.....
    természetesen ugyanannyi pénz, és very hard.
  • a.carkey
    #3762
    Néptől függ, de kb. látod, hogy ha adott területen jársz, mi van, és ha oda építesz egy aux cseresznyét, akkor mi jön ki belőle.
  • EM64T
    #3761
    Senki sem ír? :) Meguntam az észak felé terjeszkedést (a Rome 1-ben is mindig a barbárokkal volt bajom, mire odaértem volna a görög államokhoz, mindig elfoglalta a másik frakció), ezért úgy döntöttem, nekiugrok Karthágónak. Van három fullos seregem, flotta az nuku, most kezdem, de körönként 6500+ jövedelem. Még a Mariusi reformok előtt vagyok. Nem akarok nagy háborút, csak Szicíliát és Szardíniát megszerezni, aztán ha lehet, békét. Azért a tengeri fölényétől kicsit félek. Ha ez meglesz, átruccanok a Balkánra, Athén, Makedónia és Spárta reszkessen :D
  • Nos
    #3760
    Velük már játszottam, de náluk tényleg annyi, hogy nem szabad megtámadni egyből a szeleukidák csatlósait. Úgyis fellázadnak majd, vagy már te leszel erős keletebbre. Hidd el Epirusz nehezebb, mert ha te nem támadsz, akkor is mindenkivel háborúban leszel. Most a harmadik körben elfoglaltam Pellát, erre carthagó és Róma is nekem esett, pedig nem voltak szövetségben :) (meg a szokásosak rajtuk kívül a következő négy körben)
  • Kurfürst
    #3759
    Egyiptommal milyen? Próbáltam velük egy csatát, de valami nevetség a kardos gyalogságuk, 9-es attack vagy mi?!
  • Szpecnyaz
    #3758
    Velük csak annyi a lényeg, hogy nem szabad belektni a környező Szelekida vazallusokba, am relatíve egyszerű velük a játék.
  • MaRee
    #3757
    Próbáld csak meg a Párthusokkal, hasonló izgalmak :D

    Egyébként jól gondoltam a multkor, Szeleukidákkal EZ mode, nagyon-nagyon erősek mind gazdaságilag, mind katonailag már a játék legelején is.
  • Bandras DaSilva #3756
    :)

    Ja, Epirusszal nagyon nehéz. Még nem próbáltam, de elég nagy kihívás azt mondja mindenki.

    Sok sikert! Majd írj, hogy hogy alakult:)
  • Nos
    #3755
    Haha, kiütöttek Epirusszal :)
    Az ötödik körben Sparta, Athen, Macedonia, Róma, Kréta és két ilír nép volt az ellenségem. Szóval mindenki a közelemben. Ez még egy dolog, ha passzívak de jöttek is, és nincs kezsdésnél még fallal körülvett városom sem. Még arra sem volt időm, hogy az egyik seregemet normális egységekkel töltsem meg. Ezt már nem bírta a gazdaság :) Pedig senkinek nem üzentem hadat.
    Egy pár csatát nyertem, de vége.

    Na mégeccer.
  • Kurfürst
    #3754
    Attól függ melyik néppel vagy és hol, a rómaiaknál pl. adott helyre jellemző segédcsapatokat lehet vele toborozni, pl. szír íjászokat, germán felderítő lovasságot stb.
  • Molnibalage
    #3753
    Az aux. barakk a mercenary egységeket teszi elérhetővé? Ezt nem is vettem észre. Mondjuk nem mintha használnék nagyon aux egységeket...
  • a.carkey
    #3752
    Amikor beveszed a várost, rákattintasz a mercenary egységekre, és látod hol mit lehet képezni. Ha ennél több infóra vágysz, akkor ott az ency.
  • Szpecnyaz
    #3751
    Erre való az enciklopédia.
  • horthy
    #3750
    Hol tudok nyilasokat gyártani ? Hol huzzak fel Auxilari ( segédcsapatokat ) gyárto épületeket ? Görögöknél , Kartagoi-aknál ? Milyen fejletségü épületek kellenek hozzá hányas szitü fejletséggel ?
  • GaBika6
    #3749


    egységkártyaegységkártya
  • sakkay
    #3748
    A fene tudja..lehet. Totál szét van még csúszva alapból is a béta patch csak rátesz egy lapáttal. Azért alakul ha lassan is.
  • a.carkey
    #3747
    Nem tudom nem az van-e, hogy régebbi patch újabb patch mentéseit ha visszarakod a régit vagy vmi hiba folytán visszakerül a régi már nem olvassa be?
  • sakkay
    #3746
    Igen most megint 1.3..fene tudja mi volt ez.
  • sakkay
    #3745
    Én nem tudom mi van bakker, de előbb konkrétan ki írta nem lehet bétázni-és a v. szám is a régi-most meg megint engedi meg tölt is?! Kíváncsi vagyok, mi lesz ezután a v. szám.
  • myky76
    #3744
    Segítsetek...

    A PrintScreen gomb hova menti a képeket?
  • Szpecnyaz
    #3743
    Nem tudom honnan veszed, de nem volnták vissza a beta3-at. Annyi hogy egy fix jött hozzá. De nekem pl továbbra is mennek a mentéseim.
    Véletlenül nem szedtél ki valami modot, ami korábban be volt téve? Mert akkor nem szokta betölteni a mentést, ha valami ilyesmi történik.
  • sakkay
    #3742
    Na azt hiszem tudom mi van...visszavonták a béta hármat, nekem meg valószínűleg akkor tette vissza az 2 patchet..ez azért jó, mert belehalt a kampányom. Az külön jó, hogy nem szólnak a "parasztnak" vigyázz ezt történik éppen.
  • rudanka
    #3741
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618636

    az egyik legkirályabb mod:)
  • sakkay
    #3740
    Mondjuk a kimentésem meghalt...most nálad mi a verzió szám?
  • sakkay
    #3739
    Nem elérhető? 3 órája rakott fel valamit, amikor kijelöltem. Bár a verzió szám az tényleg követhetetlen, mert edig a béta 3-1.2xxx volt , most meg 1.0xxx.
  • Molnibalage
    #3738
    Mikor a beta 3 nem elérhető...???