5627
10804749371368208052.jpg
  • Molnibalage
    #3817
    A polgárháborúnál másnál is úgy ment, hogy egy település köré vágta ki mind a 12 légiót?

    Lehetséges más népeket ráuszítani erre a frakcióra? Lehet velük békét kötni vagy mindenképpen kiirtásig megy?
  • Molnibalage
    #3816
    Ráadásul úgy mondja fel, hogy sárga a viszony és pozív számmal jellemzett. Nem egyszer, kb. négyszer csinálta meg eddig, két néppel is.
  • Bandras DaSilva #3815
    Nekem ilyeneket nem csinált a gép sosem.

    Néha, amikor már tényleg eléggé rosszba kerültem vmi néppel mert nagyon elemásztam az érdekszférájába, akkor felmondta a megnemtámadási paktumot, de nem ilyen 2 kör után....volt vagy 50-60.

    Én lassan haladok, van időm. És tényleg úgy van, hogy az elején senki nem nagyon akar veled közösködni, aztán ahogy nő a birodalmad meg egyre több nyersanyaghoz jutsz hozzá, bejelntkeznek szépen sorban. Persze mindig van aki semmi pénzért nem akar veled szerződni. Én azokat gyorsan leverem, azt csá.

    kliens állammal vannak gondok. Nem szoktam csinálni, csak ha már nagyon a térkép szélén vagyok és nem akarok ott sok időt szarakodni.

    Azt át kéne még dolgozni egy picit és nem lenne nagy gond.
  • Molnibalage
    #3814
    Tudom. A játék elején próbálkoztam diplomáciával, mikor még senkivel sem akaszkodtam össze. Totális kudarc. Vitte a pénzt is, eredmény nagy 0.

    Ahogy meg már írtam a baj az, hogy nincs legalább táblázatos formában olyan adat, hogy ki kit szeret. Így elég nehéz bármit csinálni...
  • ratgab
    #3813
    Azt remélem tudod, hogy minden befolyásolja a megítélésed a játékban. Tehát ha háborúzol valakivel az lehet, hogy egy messzebb lévő népcsoportnak pont fogja szúrni a szemét, mert ők jóban voltak velük. Diplomácia menün szépen ki is listázza za ilyen elemeket a játék.

    Tehát lehet csak éppen pont olyan ellenekbe kötöttél bele akiknek pont a szomszédban voltak a haverjai.
  • Molnibalage
    #3812
    Nálam isk kétszer ajálották fel a csatlakozást, mint vazallus vagy mi. Egyszer sem volt értelme, mert ők rángattak bele háborúba. Ezen felül nem te konrollálod teljesen így a provinicát, ami megint totál értelmetlenné teszi.

    Nem baszok át senkit, mert senkinel semmi értelmesen nem lehet kötni. Trade agreement is csak úgy van, hogy még én fizetek mellé. A non agression pact is így és van olyan, hogy 1-2 kör után végetért, amikor 20k aranyat fizettem és nem én mondtam fel. Vicc...

    Én kb. mindenkivel egyszer háborúztam a polgárháboúig, most kötöttem békét. Aki engem támadott meg, levertem és elfoglaltam. Akit én támadtam meg azt is egyből levertem.

    Az Európa közepén levő területeknél elég viccesen vannak a provincia határok, ahogy te is írod.
  • Kurfürst
    #3811
    Azért az erős túlzás hogy nem ér semmit a diplomácia, most hogy a szvébekkel levertem pár akadékoskodót és megerősödtem, két kisebb törzs is belém olvadt magától (a vezetőket persze kicsit meg kellett kenni).

    Segítettem a dalmátoknak csatában és elég jó fej voltam velük egyébként is, elfogadták a defensive alliancet. Felszabítottam erdély körül két kisebb germán(?) törzset a sztyeppi elnyomók alól, baromi hálásak és kapásból kb. vazallusnak ajánlották magukat.

    Mivel már elég komoly területem van, és 3 szövetségesem, a következő körben az történt hogy mindenki ész nélkül elkezdte nyalni a seggem, maguktól jönnek tradelni, megnemtámadási szerződést kötni.

    Szóval működik a diplomácia méghozzá egész jól, szerintem ez kifejezetten erős pontja lett a játéknak. Nem tudom te hogyan játszol, gondolom ha Attila a Hun stílusban mészárolod az embereket meg mindenkit leversz meg átbaszol akkor lehet nem annyira akarnak veled beszélgetni.

    Speciel ami engem most elkezdett idegesíteni az a provinciák hülye határai a térképen. Csomó helyen van hogy egyszerűen nem tudsz átmenni egyik területedről a másikra, mert valami teljesen hülye és értelmezhetetlen módon belóg egy semleges provncia... military accesst persze nem ad a parasztja, a gép meg véletlenül se figyelmeztet előre hogy héé ne mozogj arra mert bemászol a másik területére. PUFF -50 diplomáica. De a szerződéseket tartják hálistennek..
  • Bandras DaSilva #3810
    Crusader Kings 2. Elég jó kis játék:)

  • Molnibalage
    #3809
    Az mi? Egyébként most már asszem befejezem a hadjáratot - ha elbukom, hát elbukom, de újat nem kezdek, az fix - de nagyon hosszú ideig nem fogom ezt elővenni, az tuti.
  • Agaba72
    #3808
    Nagyon jó kis videó!

    Történelmi tény, hogy Róma sosem tudta leigázni a germánokat, míg végül a germánok megsemmisítették Rómát, tehát győztek.
    Ezzel szemben mondjuk a hoolywoodi filmekben következetesen hazudnak erről, pl. a gladiátorban elhangzik, hogy az utolsó germán erődöt foglalják el az elején a Rómaiak. Vagy ott a 300 amiben Leonidasz folyton a szabad emberekről papol, holott ők voltak rabszolga tartók, míg Xerxész felszabadította a rabszolgákat és betiltotta a rabszolgaságot de a filmben egy beteg állatnak tüntetik fel.

    Bocs a kicsit off-ért.
  • Although
    #3807
    Játssz a CK2-vel :) Azzal nem fogsz unatkozni. :)
  • GaBika6
    #3806
    Map
  • Szpecnyaz
    #3805
    Ha konkrétan az van, hogy megáll ott a kör, akkor nem. Alap játékkal is csinálja. Nekem is volt ilyenem, azt csináltam, hogy visszatöltöttem az állást és ahová spawnolt volna a lázadás, oda betettem egy egységet. Így elmaradt a party.
    Igaz hogy később megint kitört, de akkor már működött a körváltás.
  • Glasses
    #3804
    frissités rome hun :)
  • myky76
    #3803
    Üdv!

    Nálam fagyás van mikor a polgárháború kezdődik és a Senatus lépne...
    Más tapasztalt ilyet?
    Lehet valamelyik MOD bezavar?
    :-(
  • GaBika6
    #3802
    Igen és mindig azzal nyalogattuk a sebeit, hogy alapjában véve ez egy totális háborúra épülő stratégiai játék.
  • DaemoonHunter
    #3801
    Nem vagyok benne biztos, hogy ez változni fog. Ez mindig is a rtw sajátja volt, a butaság, akár mennyi patch is jött...
  • Molnibalage
    #3800
    Hej, a nagy csatákban az MI sajnos olyan birka, hogy arra szavak nincsenek... 200 fős vesztességgel verek le 5000 fős sereget, mert a birka csak bent áll a katonai táborban... Szarrá lövöm katapulttal, három felől körbeveszem és hent. Az meg csak áll...

    Szóval az MI pont olyan buta, hogy 9 éve az RTW-ben vagy bárhol másol. Vagy még annál is butábbb...

    Most jutottam el arra szintre, hogy soha nem fogok senkinek hinni, aki olyan hazudik, hogy micsoda AI lesz. 10 év alatt semmi fejlődést nem látok. Semmit.

    A diplomáciai rész is egy vicc. Vesztésre álló birodalom ajánl békefelételt úgy, hogy én fizessek érte. Hülye ez bazdmeg...? Az már csak hab a tortán, hogy a program csak százalékos arányban enged tradelni a pénzedből... Néány kör után felmondott non agression pack, bármikor megszeghető béke, stb.

    Komolyan, az eddigi egyetlen stratégia játék, ahol ért valamit az diplomácia az a CiV V kiegje volt. Ha ott nagyon fenyegettem az ellen fővárosát, akkor hirtelen nagyon sokmindenre hajlandó volt. Pénz, nyersanygot és más városát is simán odaadta, ha ez volt az ár. Mondjuk ott meg a játék más része volt zizis...

    Áh... Fényévekre van ez a játék a kész álapottól.
  • Molnibalage
    #3799
    A játék főmenüjében indításkor a jobb felső sarokban.
  • cRusa1deR
    #3798
    Ezt a verziószámot hol tudom megnézni?
  • Molnibalage
    #3797
    Totálisan nem vágom, hogy mit akartak. Már elértem az imperium skálán az utolsó fokoztatot is, de nem triggerelődött a polgárháború, mert minden eszközzel csökkentem a szenátorok számát. Házasság, adoptálás, stb.

    Viszont ennek mi értelme van...? Erőforrást költök, hogy befolyálst veeszítsek..? WTF...? Az adoptált vezéreket nem lehet felfogadni, pedig van köztüj jó statos is.

    Áh, totál koncepciótlan az egész. Vagy félkész, vagy mindkettő. Viszont azért szkadjon rájuk az ég, ha félkész, akkor mit csináltak eddig? A játék egyik legjobb színesítő eszközét hagyták így elveszni...? Mert és szarok bele, hogy 450 vagy 500 egység van a játékban, de egy általános érvényű valamit talán befejezhettek volna...


    Nem tudom, hogy a B3 teszi -e, de a nagyobb csatákat volt már értelme lejátszani, ahol kevesebb íjász van. Az MI viszont legendaryn is sokszor segghülye. Nincs ostromgépe, nekem van és én támadom a települést. Egyhelyben áll és hülyére löveti az egységeit, egy tapodtat sem mozdul... Lelövöm a sereg harmadát, és mikor a vezér és a morál is lemgyek, akkor elsöpröm. Ha kitámad akkor is veszít, de legalább okoz veszeséget...

    A győzelmi feltételek viszont érdekesek. A conquest módban a legutolsó tartományt is el kellene foglalni? Már szép nagy a birodalom és alig 50 település az enyém, mikor 150 a cél és kb. a 200. körben vagyok.
  • GaBika6
    #3796
  • xendi
    #3795
    21:9 (2560 x 1080) képarányt támogatja a játék?
  • a.carkey
    #3794
    Nagyon csinálni kellene valamit ezzel a frakciózással, mert a polgárháborúig fejlődnek, azóta se feleséget, semmit nem lehet velük csinálni. Előtte 70+ évig is élt egy-egy tábornok, most 60-70 körül a világ végén is elpusztulnak.
  • sakkay
    #3793
    Én 3* kaptam eddig, akkor amikor egy legátusom nagyon sokszor győzött és sok területet foglalt el. + a polgárháborúkort is. A hatását nem tudom.
  • Molnibalage
    #3792
    És egyáltan mire jó vagy milyen hatása van?
  • Molnibalage
    #3791
    A diadalmenertet azt mikor kapja meg valaki?
  • sakkay
    #3790
    Így van...ez a legújabb!
  • parlucci
    #3789
    Nekem ez van jobb felül: V1.3.0 build 7275.458729
  • Molnibalage
    #3788
    v1.3 a beta?
  • parlucci
    #3787
    Jövőhéten live lesz a Patch 3, utána pedig elérhetővé teszik a Patch 4-et is.

    Tegnapi info hivatalos oldalról:

    If testing over the weekend reveals no further issues, Patch 3 will go live early next week. Meanwhile, Patch 4 is completing internal testing and will arrive into beta soon afterwards.
  • Kurfürst
    #3786
    Van, bár jövő héten jön a végleges.

    Semmi különösebbet nem kell csinálni, fennt van a rome, steamen jobb klikk, properties, betas, patch3betat kiválasztod, check code, close.

    Vagyis nyomogass végig mindent amit lehet és akkor felrakja :)
  • parlucci
    #3785
    1. Van, sokat javult a játék.
    2. Steamben menj rá a játékrá->jobb klikk->Properties->Betas->Válaszd ki a patch3beta-t. Majd indítsd el a játékot, magától letölti a patchet.
  • Molnibalage
    #3784
    1. Van értelme a beta 3-nak?

    2. Ha igen, akkor most mit és milyen sorrendben csináljak?
  • Kurfürst
    #3783
    Köszi! Régen egész sokat mókoltam a MTW2 fileokkal, csak ugye azok még txt-ben voltak, könnyű volt hozzáférni.

    Amit egyébként érdekességként olvastam az off forumon Jack Lustedtől, hogy az armor nem fixen vonódik le a sebzésből, hanem van rá egy kockadobás. Azaz egy 40-es páncél valahol 0(?) és 40 között levon valamit, egy 90-es páncél valahol 0 és 90 között von le a sebzésből. Szóval nem lineáris, nincsen terminátor páncél (ami az ókori, főleg csak a törzset védő páncéloknál elég jó megközelítés) az is lehet hogy az alapérték nem 0 hanem valamivel több.
  • sakkay
    #3782
    De van..saját magam teszteltem. Megírtam a two-ra is, hogy ne legyen olyan sok meddő vita.
  • sakkay
    #3781
    Nem, csak kiválasztod, én rá szoktam nyomni az alatta lévő "van e kód" opcióra-aztán pár sec múlva már tölti is. Azért előtte nézd meg a v. számodat hátha már lehozta, csak nem vetted észre
  • Molnibalage
    #3780
    Ezzel a MOD-dal egyébként egy baj van. Ameddig az íjászok totál túltápoltak és a shield védekezés nem megy ez azt jelenti, hogy amíg két csapat lassan öli egymás, az íjászok szépen halomra lőnek minden mást, mert ők továbbra is superhumanok gatling géppuskával. Mert ugye - legalábbis valaki ezt mondta - baráti tűz sincs a játékban...
  • Molnibalage
    #3779
    Egész jó. Azt viszont továbbra sem értem, hogy miért olyan bambák az egységek, hogy a nagyobb csoport miért nem próbálja meg bekeríteni a kisebbet úgy, hogy széthúzza a magát és kisebb mélységből nagyobb szélességre vált. Mindörökké ilyen buta marad egy ilyen játék....?
  • Molnibalage
    #3778
    Nem értem, hogy neked honnan van beta3-ad...? Van regkeyed hozzá?